Jesteś tu: Tibia.pl / Forum

Wróć   Forum Tibia.pl > Fora główne > Niusy

Notki

Niusy Nowosci z świata Tibii dostarczone przez naszych nieustraszonych korespondentów.

Zamkniety temat.
 
Opcje tematu
stary 07-07-2008, 15:09   #21
Lechista
Użytkownik Forum
 
Lechista's Avatar
 
Data dołączenia: 11 11 2007
Lokacja: Gdańsk

Posty: 1,348
Stan: Na Emeryturze
Poziom: Wi
Skille: Ndsurfi
Poziom mag.: ng
Domyślny

to jest cała tibia.pl -,- Ile to już dni po upadate? 3?? 4?? a morze 5?? Żal....
__________________
Ukryty tekst:
Nie młgoem urzyiweć, że mgoę zumierzoć to co wśłaine cztyam. Foennmnelaa moc lgudzikeo ułmsyu! Włudeg bdaań ppodzrzeynorwach na Usrniweciytee Cmabrigde, nie ma zinnaczea w jekaij keolśjcnoi lteriy unomcziesze są w swiłoe, jyeinde iottnse jset, aby piszwera i onisatta lteria błyy na wyśłaiwcm miscjeu. Rtszea mżoe być caicikłowie pnarzeszmiea, a i tak jset się w sintae pyrzatczeć tsket bez pmelrobu.

Korzystaj z opcji Szukaj!!!
Wkurzyłem cię, a może mnie kochasz? ?Jeśli tak to wstaw mi notkę xD
Lechista jest offline  

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stary 07-07-2008, 15:25   #22
Dark Alphadron
Użytkownik Forum
 
Dark Alphadron's Avatar
 
Data dołączenia: 29 11 2005
Lokacja: Dark Dimension - Plains of Shadows
Wiek: 33

Posty: 942
Stan: Na Emeryturze
Profesja: Rookstayer
Gildia: Patrz nick.
Świat: Antica
Poziom: N/A
Skille: Zmienne
Poziom mag.: ..
Domyślny

Cóż. Okiem Rookstayera - update pogarsza Tibię znacznie. Okiem zwykłego gracza - update Tibię polepsza. Dlaczego? Już spieszę z wyjaśnieniami:
Okiem Rookstayera:
Rookgaard upada. Kolekcje ciastek i mleka były znaczne. Zbierało się to długo, kupowało za niebotyczne ceny. A teraz po prostu można sobie kupić... i to za piekielnie niskie ceny.
Trade jednak w pewnym stopniu to rekompensuje. Nareszcie będę mógł sprzedawać przedmioty bez przepychania się z ludźmi, próbującymi ciągle wypchnąć mnie z kolejki, bo "oni tylko jeden item".
Samouczek - no cóż. I dobrze i źle. Dobrze, bo pomoże nowym graczom i wreszcie nie będą oni zawracać mi głowy pytaniami typu "A jak kupić tę zapałkę i jej użyć?". Ale również pomogą one nowym Rookstayerom powstać, bo Rookgaard będzie prosty do opanowania.
Reszta update mnie nie dotyczy. Chyba, że nowe przedmioty i potwory zawitają na Rookgaard. Oczywiście karaluchów nie liczę, bo pożytku z nich dla mnie żadnego.

Okiem przeciętnego gracza:
Samouczek: Super! Tyle się nauczę, a nikogo nie będę musiał pytać! I uniknę kąśliwych uwag typu "po cholerę grasz skoro nie wiesz, że...?"
Wyspa Przeznaczenia: Ekstra! Dowiem się sporo o profesjach i dostanę ekwipunek... chwila. Ekwipunek za darmo? To trochę za bardzo ułatwia grę, czyż nie? A zresztą, to i tak niewiele, a pomoże zaoszczędzić kasy na nowe przedmioty. Ten tysiąc (plus minus) to przecież nie tak wiele, a na początku mi się przyda. A przedmioty też jakieś niebiańskie nie są - ot standardzik. Przynajmniej spadnie ilość nowych robionych w trąbę na Plate Armorach itp.
Potwory: Brzmi ciekawie. Żywiołaki zaczynają się kompletować, poza tym nowe potwory to i nowe wyzwania. Co prawda większość z nich będzie pewnie dostępna dla graczy z PACC, ale cóż, taka kolej rzeczy. Płacą, to i mają.
Przedmioty: Więcej zbroi = więcej możliwości. Ceny pewnie będą spore, ale potem spadną. A niektóre z tych rzeczy ładnie wyglądają w domu chociażby.
Questy: Po trzykroć TAK! Nowe zadania to więcej zabawy! Co prawda większość pewnie i tak dostanie się graczom z PACC, ale to norma. W końcu dzięki PACC finansują się prace nad Tibią.
Outfit: Cóż, jak zwykle coś dla PACC. Mogliby oddać kilka ze starych outfitów graczom z darmowymi kontami. Wiem, że to PACCowcy finansują grę, ale co za dużo to niezdrowo.

Okiem moim:
Cóż. Jako Rookstayer ubolewam nad faktem utraty mleka i ciastek jako rare. CipSoft wyraźnie chce się pozbyć Rookstayerów. Co my im przeszkadzamy? Przecież też kupujemy PACC, a głównie o to im od kilku ostatnich update chodzi.
Nowe potwory brzmią ciekawie. Od dawna mi brakowało żywiołaków energii. Poza tym, więcej potworów = nowe expowiska, co oznacza, że przynajmniej częściowo zwolnią się stare. A to plus.
Nowe przedmioty - cóż. Większość z nich będzie dostępna tylko z potworów przesiadujących na części PACCowej, ale kupić może je każdy. To jedyny aspekt gry, w którym gracze są równi.
Przedmioty vol. 2 - no, nareszcie paladyni przestają być ignorowani. Wreszcie mogą się rozwijać inaczej niż bow/crossbow i umiejętność Distance fighting. Oczywiście chodzi mi tu o tzw. "normalnych" łuczników, nie zaś o takich biegających ze shurikenami itp. Po prostu nie każdego stać na ciągłe dokupowanie gwiazdek/noży, a strzały można robić samemu.
Questy - Gildia złodziei brzmi zastanawiająco. Zadania typu "wykradnij to i przynieś" mogą być ciekawe. O ile nie zrobią z nich typowego questu "zatłucz, znajdź, przynieś", wtedy pozostaje otoczka fabularna... i o ile nie dadzą tego tylko dla PACC. Bo to już byłaby lekka przesada.
Outfit: Jako gracz z rodziny tzw. "za biedni, by kupić PACC" średnio się tym interesuję, pozostawię więc bez komentarza sam outfit. Ale CipSoft mógłby oddać część starszych, "nudniejszych" outfitów graczom darmowym. Add-ony pominę, bo to byłoby za dużo naraz.

Wszelkim narzekaczom radzę przeczytać opis ustami typowego, szarego gracza. Zanim zaczniecie krytykować, pomyślcie o tym, co pożytecznego może to spowodować.
@down
Nie sądzę. Jak CipSoft uzna za stosowne stworzyć nowe serwery - stworzy i da znać.
@2down
To, że nie chce być zabijany = noob? Pomyśl zanim napiszesz, "normalny graczu". I/lub zapoznaj się z definicją słowa "Noob".

Ostatnio edytowany przez Dark Alphadron - 07-07-2008 o 16:01.
Dark Alphadron jest offline  
stary 07-07-2008, 15:38   #23
kakademona111
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 08 03 2008
Lokacja: Kętrzyn - W.-M.

Posty: 39
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Royal Paladin
Świat: Celesta/Morgana
Domyślny

Upadte calkiem ciekawy... troche te okienko trade jest irytujace.. ;p

Szkoda tlyko ze nic nieslychac o nowych serverach...
A moze ma ktos informacje czy i kiedy powstana?
kakademona111 jest offline  
stary 07-07-2008, 15:59   #24
Chokas
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 06 07 2008
Lokacja: Lublin
Wiek: 25

Posty: 8
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Knight
Świat: Nerana
Poziom: 33
Skille: 61/58
Poziom mag.: 4
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez kakademona111 Pokaż post
Upadte calkiem ciekawy... troche te okienko trade jest irytujace.. ;p

Szkoda tlyko ze nic nieslychac o nowych serverach...
A moze ma ktos informacje czy i kiedy powstana?
Ja nie wiem mam nadzieje że nie długo...


Jakby zrobili parę nowych serwerów non-pvp to już by nie było tylu noobów na tych serwerach co chcą grać "normalni gracze".
Chokas jest offline  
stary 07-07-2008, 16:11   #25
kakademona111
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 08 03 2008
Lokacja: Kętrzyn - W.-M.

Posty: 39
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Royal Paladin
Świat: Celesta/Morgana
Domyślny

@up
ja akurat licze na przynajmniej jeden sercer pvp ;p
kakademona111 jest offline  
stary 07-07-2008, 16:33   #26
GargoinX
Just an Orange
 
GargoinX's Avatar
 
Data dołączenia: 06 04 2008
Lokacja: Płock
Wiek: 29
Wpisy bloga: 34

Posty: 1,242
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Knight
Świat: Eternia
Poziom: 31
Skille: 65/64
Poziom mag.: 4
GargoinX ma numer GG 3751106
Domyślny

Kupcie PACC to i servery będą... Nie mówię tu o Premii, czyli serverze dla PAcc, ale o tym, że servery trzeba opłacać. Dla CipSoftu, zakładanie nowych serverów jest na minus, ponieważ trzeba dużo pieniędzy wydać na utrzymanie tego.

@Nius.

Źle się dzieje w państwie Duńskim... pomyliłem teksty. Źle się dzieje na tibia.pl. News przetłumaczony dopiero 5dni po fakcie... I do tego niusa moglibyście dodać coś o Pięcioleciu Tibia.pl, bo to nie wypada...
__________________

Literka Z, literka K, literska S jak ZKS!

Gargoin na Last.fm!

Notka dla Gargulca.
GargoinX jest offline  
stary 07-07-2008, 16:59   #27
Martka
Music addict
 
Martka's Avatar
 
Data dołączenia: 11 06 2007
Lokacja: Siemianowice Śl.
Wiek: 33

Posty: 1,072
Stan: Na Emeryturze
Profesja: Elite Knight
Martka ma numer GG 8189306 Send a message via Skype™ to Martka
Domyślny

Cytuj:
Spójrz na wspaniałe ozdoby, karoty i ulice, które są wysadzane złotem w pustynnym mieście i pięknie ozdobione ściany czy minerały w mieście krasnoludów.
Nie przypadkiem karoce? : p
__________________
Martka's last.fm
Martka jest offline  
stary 07-07-2008, 17:11   #28
Vyohman
Użytkownik Forum
 
Vyohman's Avatar
 
Data dołączenia: 21 07 2007

Posty: 306
Stan: Na Emeryturze
Profesja: Sorcerer
Świat: Secura
Poziom: 90
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Dark Alphadron Pokaż post

Okiem przeciętnego gracza:
Samouczek: Super! Tyle się nauczę, a nikogo nie będę musiał pytać! I uniknę kąśliwych uwag typu "po cholerę grasz skoro nie wiesz, że...?"
Wyspa Przeznaczenia: Ekstra! Dowiem się sporo o profesjach i dostanę ekwipunek... chwila. Ekwipunek za darmo? To trochę za bardzo ułatwia grę, czyż nie? A zresztą, to i tak niewiele, a pomoże zaoszczędzić kasy na nowe przedmioty. Ten tysiąc (plus minus) to przecież nie tak wiele, a na początku mi się przyda. A przedmioty też jakieś niebiańskie nie są - ot standardzik. Przynajmniej spadnie ilość nowych robionych w trąbę na Plate Armorach itp.
Potwory: Brzmi ciekawie. Żywiołaki zaczynają się kompletować, poza tym nowe potwory to i nowe wyzwania. Co prawda większość z nich będzie pewnie dostępna dla graczy z PACC, ale cóż, taka kolej rzeczy. Płacą, to i mają.
Przedmioty: Więcej zbroi = więcej możliwości. Ceny pewnie będą spore, ale potem spadną. A niektóre z tych rzeczy ładnie wyglądają w domu chociażby.
Questy: Po trzykroć TAK! Nowe zadania to więcej zabawy! Co prawda większość pewnie i tak dostanie się graczom z PACC, ale to norma. W końcu dzięki PACC finansują się prace nad Tibią.
Outfit: Cóż, jak zwykle coś dla PACC. Mogliby oddać kilka ze starych outfitów graczom z darmowymi kontami. Wiem, że to PACCowcy finansują grę, ale co za dużo to niezdrowo.
Oj chciałbym bardzo żeby tak było... widać, że porządny z Ciebie chłop mam nadzieje, że ta gra Cię nie zmieni : (
Vyohman jest offline  
stary 07-07-2008, 17:48   #29
Kiełek
Użytkownik Forum
 
Kiełek's Avatar
 
Data dołączenia: 29 06 2006
Lokacja: Bydgoszcz
Wiek: 30

Posty: 1,326
Profesja: Elite Knight
Świat: Iridia
Poziom: 115
Skille: 92/89
Poziom mag.: 7
Kiełek ma numer GG 6*****9
Domyślny

Cytuj:
Demon Oak może być zdobyty tylko, jeśli jesteś ddzielnym, doświadczonym i zmotywowanym wojownikiem
taki mały błąd
__________________
Kiełek jest offline  
stary 07-07-2008, 18:01   #30
sueroski
Użytkownik Forum
 
sueroski's Avatar
 
Data dołączenia: 02 07 2008
Lokacja: Świdnica

Posty: 275
Stan: Początkujący
Profesja: Rookstayer
Świat: Zanera
sueroski ma numer GG 12398778 sueroski ma login Tlenu sueroski@tlen.pl Send a message via Skype™ to sueroski
Domyślny

wszystko ma swoje plusy i minusy
np. nowy system trade
+ dobry dla nowych graczy
- starym ciężko się przyzwyczaić
- stary system trade miał klimat, a teraz trade jak w większości MMORPG
+ brak kolejek
__________________
Cytuj:
Na tablicy kontrolnej gdzie na ogół paliło się 150 lampek, kilka sekund po wybuchu zapaliło się 100 kolejnych. Później lampki zgasły, zaległa cisza.
http://tibiafun.y0.pl/up.php?c=Sueroski Kliknij, aby wbić mi level
sueroski jest offline  
stary 07-07-2008, 18:49   #31
Bald Drah
Użytkownik Forum
 
Bald Drah's Avatar
 
Data dołączenia: 03 05 2006
Lokacja: Radom
Wpisy bloga: 1

Posty: 260
Stan: Aktywny gracz
Imię: Bald Drah
Profesja: Knight
Świat: Obsidia
Poziom: 18
Skille: 00\000
Poziom mag.: 2
Domyślny

Mnie sie updek podoba Zrobili coś nowego na rooku jakieś expowisko ostatnio rooka nie zwiedzałem XD A teraz szczerze pytanie: Gdzie zebrać najwięcej hamów i meatów(szybko i dużo i małe hity xd)
__________________
Lol, tibia schodzi na psy.
Bald Drah jest offline  
stary 07-07-2008, 18:50   #32
Elew86
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 02 07 2008
Lokacja: Bydgoszcz

Posty: 8
Stan: Na Emeryturze
Imię: Elef
Profesja: Sorcerer
Świat: Kyra
Poziom: low
Skille: bad
Poziom mag.: :(
Elew86 ma numer GG 6049740
Domyślny

z tym okienkiem Trade to jest masakra... ;| mogli zostawić stary system a okienko dodać po wpisaniu do NPC slowa trade... ;|
Elew86 jest offline  
stary 07-07-2008, 19:03   #33
Chokas
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 06 07 2008
Lokacja: Lublin
Wiek: 25

Posty: 8
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Knight
Świat: Nerana
Poziom: 33
Skille: 61/58
Poziom mag.: 4
Domyślny

z tym trade przeeeeeeeeewalone dużo szybciej pisałem niż tam wybierać.Dobrze jest że z npc rozmawia sie na vip,ale trade....


Tak przy okazji jak dodać awatar,bo nowy jestem?
Chokas jest offline  
stary 07-07-2008, 19:03   #34
spoko_sorcerrer
Użytkownik Forum
 
spoko_sorcerrer's Avatar
 
Data dołączenia: 07 07 2008
Lokacja: Carlin
Wiek: 29

Posty: 17
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Sorcerer
Świat: Harmonia
Poziom: 13
Skille: 15/18
Poziom mag.: 5
spoko_sorcerrer ma numer GG 8506774 spoko_sorcerrer ma login Tlenu justyna_k_1967@tlen.pl Send a message via Skype™ to spoko_sorcerrer
Problem

update wyszedł ciekawie.potwory tez spoko lagi dalej.Stara tibia powoli przechodzi w niepamięć
może cipsoft zrobi jak kiedys exp x 3 bylo by fajnie xD
spoko_sorcerrer jest offline  
stary 07-07-2008, 19:45   #35
kakademona111
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 08 03 2008
Lokacja: Kętrzyn - W.-M.

Posty: 39
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Royal Paladin
Świat: Celesta/Morgana
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez spoko_sorcerrer Pokaż post
update wyszedł ciekawie.potwory tez spoko lagi dalej.Stara tibia powoli przechodzi w niepamięć
może cipsoft zrobi jak kiedys exp x 3 bylo by fajnie xD
No prosze a mysalelm ze ja tu jestem tylko poj****y!
Co ci na łeb padlo exp x3?
omg lepiej pomykaj na OTS! tam se mzoesz w 5 min 50 lvl wbic ;p

Pozatym stara tibia!?.. Wiesz z tego co napisales pod avatarem tzn z twojego 11 lvla i daty zalozenia konta na tym forum raczej niemozmna wnioskowac ze ty wogule cos znasz ze ''starej tibi'' pewno piszesz tak bo wszyscy tak pisza...

Ostatnio edytowany przez kakademona111 - 07-07-2008 o 19:49.
kakademona111 jest offline  
stary 07-07-2008, 20:41   #36
Diaboliq126
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 24 06 2008
Lokacja: Daleko...

Posty: 7
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Sorcerer
Świat: Aldora
Poziom: 23
Poziom mag.: 20
Cool

Potwory są super, tak jak i itemki są zajefajne !!! Tylko te trade z NPC jest zwalone po kiego grzyba to wstawili ???? Ale ogólnie wszystko jest fajne tylko te TRADE... - wyrostek CipSoft'u
___________________________________________
jest zły, tak jak TY!!!
Pisz po prawnie po polsku.

.............................................MOZILLA FIREFOX ROX.............................................
Diaboliq126 jest offline  
stary 07-07-2008, 20:53   #37
King Mati
Użytkownik Forum
 
King Mati's Avatar
 
Data dołączenia: 07 01 2006
Lokacja: United States
Wiek: 34

Posty: 434
Stan: Niegrający
Profesja: Elite Knight
Świat: Harmonia
Poziom: 94
Domyślny

Co za spostrzegawczość, co za szybka reakcja.. takiej jeszcze nigdy nie widziałem.... żeby tak szybko napisać newsa... Jestem pod wielkim wrażeniem już lepiej by było gdybyście wogóle go nie pisali albo mogliście dać po prostu linka z newsem ze strony konkurencyjnej na której news już dawno napisany...jak sami nie potrafiliście tego zrobić...
__________________



Nie zaznaczaj tego tekstu !!

Ostatnio edytowany przez King Mati - 07-07-2008 o 20:54.
King Mati jest offline  
stary 07-07-2008, 21:30   #38
Kubaland
Użytkownik Forum
 
Kubaland's Avatar
 
Data dołączenia: 21 11 2006

Posty: 97
Stan: Niegrający
Profesja: Knight
Świat: Secura
Domyślny

Kiepskie jest to trade, niewygodne...
Kubaland jest offline  
stary 07-07-2008, 22:38   #39
Grycan
Użytkownik Forum
 
Grycan's Avatar
 
Data dołączenia: 14 06 2008
Lokacja: Rybnik
Wiek: 31
Wpisy bloga: 10

Posty: 551
Stan: Na Emeryturze
Profesja: Royal Paladin
Świat: Bona
Poziom: 99+
Grycan ma numer GG 9815855
Domyślny tibia

ja zaczynałem grać w Tibie jak była wersja 7.45. 2 lata temu musiałem (niestety ) przerwać granie i teraz na nowo gram. Grałem do wersji 7.7, i wtedy, według mnie, do Tibii 7.7, był dobry klimat gry
A teraz? Niektóre rzeczy pozmieniali na + inne na - i już tak będzie więc poco psioczyć?? Pozdrawiam

Ostatnio edytowany przez Grycan - 07-07-2008 o 22:41.
Grycan jest offline  
stary 07-07-2008, 22:57   #40
djbuhos
Użytkownik Forum
 
djbuhos's Avatar
 
Data dołączenia: 15 01 2008
Lokacja: Lublin (okolice)

Posty: 102
Stan: Niegrający
Imię: Djbuh
Profesja: Paladin
Gildia: Luminosity
Świat: Libera
Poziom: 112
Skille: 90+
Poziom mag.: 22
djbuhos ma numer GG 9716423 Send a message via Skype™ to djbuhos
Domyślny

Taaa gadasz jak kilkanaście osób z tego forum jakis h lvl powiedział a reszta tak mówi zeby być fajnym zal.....

A update to jedno wielkie gówno aby rozomowa z npc i trade a reszta
djbuhos jest offline  
Zamkniety temat.

Użytkowników czytających ten temat: 1 (zarejestrowanych: 0, gości: 1)
 

Zasady postowania
Nie możesz dodawać tematów
Nie możesz odpowiadać
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Kod jest Włączone
UśmieszkiWłączone
[IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone
Przejdź do forum


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 06:37.


Powered by vBulletin 3