Jesteś tu: Tibia.pl / Forum

Wróć   Forum Tibia.pl > Forum ogólne > Potwory

Notki

Potwory Wszystko o potworach. Jak się zachowują, jakie taktyki, jakie mają słabe punkty. To wszystko znajdziesz tutaj.

Odpowiedz
 
Opcje tematu
stary 28-08-2006, 21:40   #1
Black_druid
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 03 09 2004

Posty: 25
Domyślny Cyce - Ile wydać i gdzie iść?

Jestem początkującym druidem z FACC'em. Mam 15lvl 10mlvl p-set, soldier helmet itp.
Chciałbym się spytać czy opłaca się expić na cycach. Jaki będzie stosunek loot'a i expa do straconych ih'ów (UH'y na drucie to totalny waste...).

A jeśli się w miare opłaci (straty nie będą zbyt duże) to gdzie iść. Interesują mnie spawny gdzie cyc'ów jest dużo, jednak żeby nie były zbyt gęsto rozstawione. Spawn nie powinien być też za szybki. Chodzi mi o to, żeby gdy bije jednego cyc'a, drugi nie respił mi się za plecami.
Black_druid jest offline   Odpowiedz z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stary 28-08-2006, 21:50   #2
ciemne dropsy
Użytkownik Forum
 
ciemne dropsy's Avatar
 
Data dołączenia: 16 08 2004
Lokacja: Zgorzelec
Wiek: 33

Posty: 725
Stan: Na emeryturze
Profesja: Knight
Świat: solera
Poziom: 8
Skille: zmienne
Domyślny

No wiec, drutem na tkaim lvlu sie cyce nie oplacaja. Lepiej kupic war hammera i klucz na fibule. Do 13 lvlu bijesz rozdzka, potem bierzesz war hammera i zasuwasz do 19. Potem beirzesz volcanica, expisz do 22-23 i idziesz na guardy.
__________________
WWW.RZALIBUL.PRV.PL - macie niepowtarzalna mozliwosc wyrzalenia sie i wyrazenia swoich buluw xD
ciemne dropsy jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 28-08-2006, 21:56   #3
Black_druid
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 03 09 2004

Posty: 25
Domyślny

Chyba się nie zrozumieliśmy. Pytałem się czy opłacalny jest exp na cycach, a nie gdzie mam expić. Pytam się tylko dla tego, że dość mam monotonnych dwarfów gdzie wyciągne przy tym lvlu max 6k/h o 7 rano gdy kopalnie są puste... Od 9-10 zaczyna się robić tłoczno bo wpadają 20+ i wybijają całe kopalnie.

Edit:
Chciałbym zauważyć, że gram na starym pvp (Nova) i nie jestem pewien, ale jest tu pewnie tak jak na Antice, gdzie trzeba płacić za każdą godzine expienia w podziemiach Fibuli. Raz na Antice o tym nie wiedząc wszedłem sobie jakby nigdy nic na roty, a tu 90+ poprosili mnie uprzejmie o opszuczenie expowiska i udanie się do Lidera gildii w sprawie grzywny.

Ostatnio edytowany przez Black_druid - 28-08-2006 o 22:05.
Black_druid jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 28-08-2006, 22:04   #4
GrimoR
Użytkownik Forum
 
GrimoR's Avatar
 
Data dołączenia: 27 08 2006
Lokacja: Poznań City

Posty: 38
Stan: Aktywny gracz
Imię: Zighrapt
Profesja: Sorcerer
Świat: Refugia
GrimoR ma numer GG 5209506 GrimoR ma login Tlenu jac0lman@tlen.pl
Domyślny

Jeśli używasz rożdzki moonlight która nie ma zbyt dużego zasiegu do bedzie cienko z cycami, ale ze snakebite mozna expic na pojedynczych cyclopach na Fermul Hills albo na poczatku Mount Sternum, zaopatrz sie w pare manasków i ewentualnie pare uhów. Co do loota, to możesz zlootowac halabarde ciężka ale ogólnie polecam nie zbierać loota ponieważ lepiej zbierać kase, manaski nie są drogie więc po 30 minutach powinno Ci się zwrócić kupno np. 5 mf-ów.Możesz zbierać club ringi jeśli Ci się poszczęści.

P0zdr0

Ostatnio edytowany przez GrimoR - 28-08-2006 o 22:10.
GrimoR jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 28-08-2006, 22:10   #5
Black_druid
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 03 09 2004

Posty: 25
Domyślny

Poszedłbym ze snakebite rodem tak jak mówisz, ale zauważ że Cyc ma 260HP więc jednego biłbym minimum minute.

Z tego co mówisz widzę, że muszę posiedzieć na dwarfach do tego 19lvlu...
Black_druid jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 28-08-2006, 22:13   #6
GrimoR
Użytkownik Forum
 
GrimoR's Avatar
 
Data dołączenia: 27 08 2006
Lokacja: Poznań City

Posty: 38
Stan: Aktywny gracz
Imię: Zighrapt
Profesja: Sorcerer
Świat: Refugia
GrimoR ma numer GG 5209506 GrimoR ma login Tlenu jac0lman@tlen.pl
Domyślny

Minutę... Wydaję Ci się na początek możesz iść na Fermull Hills i tam masz 2 cyce zobaczysz że długo nie będziesz ich bił a na niskim lvl szybko lecą % zwłaszcza jak będziesz bił Cyce więc zastanów się nad wzięciem snak~ i expienie do 19 lvl na cyclopach. Potem od 19 możesz przerzucić się na dwarfy i guardy chociarz siedzenie dalej na cyclopach też jest nawet dobrym rozwiązaniem.
GrimoR jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 28-08-2006, 22:21   #7
Black_druid
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 03 09 2004

Posty: 25
Domyślny

Sprobuję zrobić tak jak mówisz.

A co myślicie o expieniu na Mino Guardach? Ostatnio expiąc na zamku w ab zauważyłem, że hity zadawane przez niego są dość znośne, pada on dość szybko. Stojąc w bezpośrednim jego sąsiedztwie traciłem 40-50hp na jednego, które można zregenreować exurą gran.
Polecicie mi jakieś miejsce?
Black_druid jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 28-08-2006, 22:24   #8
GrimoR
Użytkownik Forum
 
GrimoR's Avatar
 
Data dołączenia: 27 08 2006
Lokacja: Poznań City

Posty: 38
Stan: Aktywny gracz
Imię: Zighrapt
Profesja: Sorcerer
Świat: Refugia
GrimoR ma numer GG 5209506 GrimoR ma login Tlenu jac0lman@tlen.pl
Domyślny

Powiem Ci, że expienie na Mino guardach jest troche bez sensowne ponieważ nie ma zbyt wielu dobrych miejsc gdzie występuje w wiekszych pojedyńczych ilościach(chodzi mi oto że jest ich dużo ale nie naraz) a loot znich nie jest za ciekawy. To już lepszym rozwiązaniem jest pujście na DC( Dark Cathedral), pare uhów,mf-ów, i na powierzchni można expić.
GrimoR jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 28-08-2006, 22:30   #9
Black_druid
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 03 09 2004

Posty: 25
Domyślny

Do DC się nigdy nie przekonam. Zbyt bliskie sąsiedztwo PoH'u. Wole nie ryzykować na niskim lvl'u.

Ogólnie dziękuję za pomoc. Wykorzystam twoje rady może jakoś przeżyje do tego 19lvl'u a potem to jakoś poleci.

Pozdrawiam.
Black_druid jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 28-08-2006, 22:32   #10
GrimoR
Użytkownik Forum
 
GrimoR's Avatar
 
Data dołączenia: 27 08 2006
Lokacja: Poznań City

Posty: 38
Stan: Aktywny gracz
Imię: Zighrapt
Profesja: Sorcerer
Świat: Refugia
GrimoR ma numer GG 5209506 GrimoR ma login Tlenu jac0lman@tlen.pl
Domyślny

Nie sprawy, do DC też na początku się nie mogłem przekonać ale jakoś poszło też pozdrawiam i miłego expienia. GOGO lvling xD
GrimoR jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 28-08-2006, 22:57   #11
Black_druid
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 03 09 2004

Posty: 25
Domyślny

@up
Nie odzywaj sie lepiej.
1. Słownik ortograficzny.
2. Nie klnij.
3. To, że już nie grasz w Tibię nie znaczy, że masz zaśmiecać forum.
Black_druid jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 28-08-2006, 22:58   #12
Knocik
Użytkownik Forum
 
Knocik's Avatar
 
Data dołączenia: 28 07 2005
Lokacja: Lębork
Wiek: 33

Posty: 63
Stan: Aktywny gracz
Profesja: Sorcerer
Gildia: Ortografia
Świat: Askara
Poziom: 30+
Poziom mag.: 55
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Black_druid Pokaż post
@up
Nie odzywaj sie lepiej.
1. Słownik ortograficzny.
2. Nie klnij.
3. To, że już nie grasz w Tibię nie znaczy, że masz zaśmiecać forum.
W jakim wyrazie zrobilem blad ortograficzny O.o
__________________
-> regulamin
Knocik jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 28-08-2006, 23:03   #13
Black_druid
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 03 09 2004

Posty: 25
Domyślny

Ludzie... wiem, wiem pisanie polskich znaków spowalnia pisanie, ale mimo wszystko jest to błąd ortograficzny.
Nie kaleczcie tego pięknego języka...
Black_druid jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 30-08-2006, 10:39   #14
Piotr11
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 30 08 2006

Posty: 24
Żarówka

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez ciemne dropsy Pokaż post
No wiec, drutem na tkaim lvlu sie cyce nie oplacaja. Lepiej kupic war hammera i klucz na fibule. Do 13 lvlu bijesz rozdzka, potem bierzesz war hammera i zasuwasz do 19. Potem beirzesz volcanica, expisz do 22-23 i idziesz na guardy.
WAR HAMMER ? Może knightem lepiej war hammerem zasuwac ?
Piotr11 jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 30-08-2006, 10:42   #15
Pirate Cutthroats
Użytkownik Forum
 
Pirate Cutthroats's Avatar
 
Data dołączenia: 05 08 2006
Wiek: 34

Posty: 386
Stan: Niegrający
Świat: Real life
Domyślny

na mino guardach nie expij bo nie ma z nich loota wogóle a jak już jest to double axe któregfo na 15 lvlu "ledwo uniesiesz". A co do cyców to nie ma co expić bo snakebit rod za małe hity wali i zanim go zabijesz uciekając on już zniknie, no chyba że ktoś ci bloczy
Pirate Cutthroats jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 30-08-2006, 10:44   #16
Piotr11
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 30 08 2006

Posty: 24
Domyślny

Mozesz expic zamiast na cycach na amazon camp(do 20 lvl). POtem możesz isć na folde (pod ziemie 0-2 poziom) tam do 30.Na cyckach od 30 z paccem na edron(cyclopolis).
Piotr11 jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 30-08-2006, 12:06   #17
Shavu
Użytkownik forum
 
Shavu's Avatar
 
Data dołączenia: 23 08 2006

Posty: 5
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Piotr11 Pokaż post
Mozesz expic zamiast na cycach na amazon camp(do 20 lvl). POtem możesz isć na folde (pod ziemie 0-2 poziom) tam do 30.Na cyckach od 30 z paccem na edron(cyclopolis).
http://tibia.pl/map.php?map=respawn
Na Foldzie do 30 lvla?! LOL

Człowieku wiesz po co są wandy/rody? Po to, żeby sorc czy druid nie musieli walczyć w zwarciu. I dlatego opłaca sie expić na cyklopach bo wystarczy tylko troche pobiegać
A jeżeli interesują cię respy to ----> http://tibia.pl/map.php?map=respawn
I nie pytaj się o spawny bo od kiedy to długość spawnu jednego rodzaju potworów (np. cyklopów) zależy od miejsca w jakim wystepują? Obojętnie czy pójdziesz na Mount Sternum czy na południe od Thaisu to i tu i tu ich respawn bedzie trwał tyle samo czasu (np. ze 3 minuty??)

Ostatnio edytowany przez Shavu - 30-08-2006 o 12:07.
Shavu jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 30-08-2006, 12:21   #18
Dogbe
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 28 08 2006
Lokacja: Bielsko-Biala

Posty: 7
Stan: Aktywny gracz
Profesja: Knight
Świat: Secura
Poziom: 10
Skille: 50/46
Poziom mag.: 3
Domyślny

Nie oplaca ci sie to....bo..cienki loot ,kasy tez nie za duzo....
Lepiej kup sobie magic shielda,idz na ostanio kopalnie kolo kazzo tam 1 pietro dwarfy 2 pietro soldki3 pietro soldki + 3 guadry no i 4 guardy
Ja tam expilem swoim druidem 15lvl bp ih mana shield fooda i expisz na 2 lub 3 pietrze i loota wyciagasz calkiem nie zlego5k+
Dogbe jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 30-08-2006, 12:37   #19
Thor Nephihean
Użytkownik Forum
 
Thor Nephihean's Avatar
 
Data dołączenia: 13 06 2006
Lokacja: Polska
Wpisy bloga: 1

Posty: 292
Stan: Na Emeryturze
Profesja: Druid
Świat: Askara
Poziom: 13
Skille: brak
Poziom mag.: 11
Domyślny

Jest na forum poradnik dla druida (bo skoro pytasz o cyce to pewnie jestes z thains).
Thor Nephihean jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 30-08-2006, 12:45   #20
ciemne dropsy
Użytkownik Forum
 
ciemne dropsy's Avatar
 
Data dołączenia: 16 08 2004
Lokacja: Zgorzelec
Wiek: 33

Posty: 725
Stan: Na emeryturze
Profesja: Knight
Świat: solera
Poziom: 8
Skille: zmienne
Domyślny

Jasne. Rot ma 65 hp, cyc 260. czyli tak samo szybko ubijemy 4 roty, za ktore dostaniemy 160 expa co jednego cyca za ktorego dostaniemy 150. Cycow jest malo - rotow duzo. Wiec sami sie domyslcie na czym SZYBCIEJ expic. Na rotach od 8 lvlu do 20 moge zrobic z snakebitem a potem wh w 1 dzien, jezeli mam natchnienie, jezeli nei chce mi sie grac duzo, to rozkladam sobie na dwa dni. Do tego, z rotow masz pewnosc lootu i zerowe szanse na zgon. Z cycow z lootem jest kiepsko. No, do rotow dochodzi jeszcze 800 gp wydane na klucz an fibule, ale to raczej wielki problem nei jest. Co do pana od foldy - prosze nie odzywaj sie wiecej, folda to wbrew pozorom bardzo cienkie expowisko - jedno - pekerzy, drugie - mala ilosc expa do czasu. Co do respa 4 cycow na Femor Hills. Gratuluje pomyslu, szczegolnei ze spawn tam jest chyba 2-3 minuty na cyca. Super exp. Naprawde. Wiecej zrobisz na zwyklych, lub swamp trollach. Co do ubijania cycow na 19 lvlu. tez sie nie oplaca, lepiej pojsc sobie na... ROTY (tak tak, nie przesadzam) albo na kopalnie na -5 w ktorej sa male spawny guardow, ewentualnie mozna zaopatrzyc sie w gfb, z 2 bp manasow minimum i skoczyc na naprzyklad labirynt. Tylko tma trzeba miec juz troche wprawy, zimnej krwi i techniki. Przyda sie tez kilka FF

Edit. Aha, dodam cos jeszcze. Dobre spawny cycow sa prawie zawsze calkowicie zapchane (MS, Poludnie od thais, Jaskinia na polnoc od thais, Cyclopolis). i nie da sie tam expic w 2-3 osoby

Na fibuli za to, w godzinach 16+ nawet jak sa 3 osoby na spawnie expi sie bardzo dobrze. Aha, dochodzi tam jeszcze bicie carrion wormow, ktore polepszaja exp.

Jeszcze jedno. Sa jeszcze cyce na POHu, ale tam ryzyko zgonu jest spore, a ty, jak naopisales POHu nie lubisz, takze tutaj nie mam co sie rozpisywac nad przewaga tego expowiska nad fibula.
__________________
WWW.RZALIBUL.PRV.PL - macie niepowtarzalna mozliwosc wyrzalenia sie i wyrazenia swoich buluw xD

Ostatnio edytowany przez ciemne dropsy - 30-08-2006 o 12:52. Powód: niedopisanie paru rzeczy
ciemne dropsy jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Odpowiedz


Użytkowników czytających ten temat: 1 (zarejestrowanych: 0, gości: 1)
 

Zasady postowania
Nie możesz dodawać tematów
Nie możesz odpowiadać
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Kod jest Włączone
UśmieszkiWłączone
[IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone
Przejdź do forum


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 12:25.


Powered by vBulletin 3