Jesteś tu: Tibia.pl / Forum

Wróć   Forum Tibia.pl > Forum ogólne > Broń i przedmioty

Notki

Broń i przedmioty Wszystko o broni i przedmiotach.

Odpowiedz
 
Opcje tematu
stary 25-08-2005, 15:29   #1
Hory portier
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 08 05 2005
Wiek: 33

Posty: 118
Stan: Na emeryturze
Pytanie bron jednoreczna vs dwureczna

Nie gralem wczesniej knightem wiec wszystko co zwiazane z bronia biala jest mi obce.
Ale od niedawna zastanawiam sie czym rozni sie expienie bronia jednoreczna od dwurecznej (oprocz tego ze majec bron dwureczna nie mozna miec tarczy) Dlaczego mowi sie ze draga najlepiej blokuje sie bronia dwureczna itd
Hory portier jest offline   Odpowiedz z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stary 25-08-2005, 17:59   #2
Siguard
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 09 10 2004
Lokacja: Radomsko
Wiek: 33

Posty: 10
Stan: Aktywny gracz
Profesja: Paladin
Gildia: Kgb
Świat: Luminera
Poziom: 35
Skille: 68/49
Poziom mag.: 12
Siguard ma numer GG 4501032
Brak ikony Proste?

Jezeli masz bron dwureczną zbierasz większe dmg oraz nie trenuje Ci się shielding. Zysk jest taki, iż broń dwuręczna ma zwykle większy atak. Moim zdaniem bronie dwuręczne są najlepszym rozwiązaniem dla postaci ze słabym skille i dobrym eq [np. stare serwery]. Później lepiej nosić broń jednoręczną. Zadajesz duże dmg oraz mało zbierasz, później nabiera to znaczenia.
Siguard jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 25-08-2005, 18:03   #3
Ozon18
Użytkownik Forum
 
Ozon18's Avatar
 
Data dołączenia: 25 05 2004
Lokacja: Racibórz
Wiek: 37

Posty: 420
Ozon18 ma numer GG 3636929
Domyślny

Jezeli zalozyciel tematu zadaje takie pytanie to znaczy, ze ma jeszcze slabe skille i powinien chodzic z tarcza. Ale od skilli 60 bron dwureczna jest bardzo przydatna do xpienia (np. tomby, cyce itd) wiec posiadanie obu broni jest musem.
Bron jednoreczna na blokowanie i xpienie np na guardach, a bron dwureczna na xp na powiedzmy skarabach
__________________
Confutatis maledictis,
Flammis acribus addictis.

Dies Irae
Ozon18 jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 25-08-2005, 18:26   #4
Prima Scorpio
Użytkownik forum
 
Prima Scorpio's Avatar
 
Data dołączenia: 22 01 2005

Posty: 27
Profesja: Druid
Świat: Titania
Poziom: 20
Skille: 21/24
Poziom mag.: 39
Domyślny

Ja znacznie preferuje bron 2 reczna bo wtedy zalozmy na skilach 65/60 soldek pada od razu, a nie trzeba go 2-3 razy uderzac. Szybszy o wiele exp. Wiecej kasy. Jak nie walnie cie to nie stracisz zycia = nie marnujesz uhow. A pozatym nie musisz tarczy kupowac. 2handed OWNZ. Takie moje zdanie.
Prima Scorpio jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 25-08-2005, 18:28   #5
Wojen
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 09 08 2004
Lokacja: Bydgoszcz/Warszawa
Wiek: 39

Posty: 122
Stan: Aktywny gracz
Imię: Wojen
Gildia: Dark Legion
Świat: Eternia
Poziom: 72
Poziom mag.: 19
Wojen ma numer GG 3773827
Domyślny

przed obrazeniami magicznymi, takimi jak ogień czy trucizna nie chroni cie tarcza, natomiast jesli zabijesz stwora szybciej bedzie on miał mniej czasu na wyprowadzenie tych atakow. czyli uzywajac broni dwurecznej zabijesz szybciej stwora, i dostaniesz mniejsze obrazenia.
Wojen jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 25-08-2005, 19:22   #6
Kadmilos
Użytkownik Forum
 
Kadmilos's Avatar
 
Data dołączenia: 26 02 2004
Lokacja: Gdynia
Wiek: 37

Posty: 42
Kadmilos ma numer GG 2588205
Cool

Ja tam sadze ze lepiej oplaca sie chodzic z bronia jednoreczna i tarcza przy lepszych skillach potworki nieuzywajace magii tak niezrobia Ci dmg a ty sobieje spokojnie zabijez a i jescze shield urosnie.
Kadmilos jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 26-08-2005, 10:49   #7
ripper
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 01 08 2004
Wiek: 33

Posty: 3,349
Stan: Na emeryturze
ripper ma numer GG 3603576
Domyślny

Wszystko zależy od tego czy chcesz kasy czy szybkiego expa.
Tarcza + Broń
Bijesz np Soldka 3 razy dłużej, ale za to on nic Ci nie robi (jak masz dobre [na soldka starczy 65/65] skille ofkorz). Więc na 0 uhach robisz x kasy.
Broń Dwuręczna:
Bijesz np Soldka 3 razy krócej, ale on może zadać Ci jakieś obrażenia (nieduże ale może). Więc robisz tyle samo kasy co z Tarczą + Bronią, ale w szybszym czasie i zużywając kilka uhów.

Oczywiście Sold jest przykładem, i to niezbyt dobrym ponieważ se skillem 65~ i DLance/GSword/WHammer zchodzi z reguły na 1-2 (przy złym dniu na 3) hity. Lepszym przykładem byłby guard (który umie uderzyć) bądź elf scout (który zanim się do niego dojdzie jest niebezpieczny).
ripper jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 26-08-2005, 15:23   #8
MefistoS
Użytkownik forum
 
MefistoS's Avatar
 
Data dołączenia: 26 08 2005
Lokacja: Chojnice
Wiek: 32

Posty: 15
MefistoS ma numer GG 9286352
Domyślny

Niekiedy jest tak, że broń jenoręczna jest lepsza od dwuręcznej, np: magic sword jest lepszy od giant sworda...wszystko zalezy od ataku...
MefistoS jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 26-08-2005, 15:30   #9
Sisqou
Użytkownik forum
 
Sisqou's Avatar
 
Data dołączenia: 10 08 2005
Lokacja: W domciu :)
Wiek: 35

Posty: 23
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez MefistoS
Niekiedy jest tak, że broń jenoręczna jest lepsza od dwuręcznej, np: magic sword jest lepszy od giant sworda...wszystko zalezy od ataku...

Serio ? A Seprent sword jest lepszy od Broad sworda O.o

jakis ty odkrywczy a masz do tego SoV'a taki latwy dostep ?

Az do wykonania anihilatora sie klepie z GS'em i Bright swordem...

Na nowych servach połowa knightów lata z Broad Swrodem dopóki nie kupią ew. wylootują lepszego -.-
Sisqou jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 26-08-2005, 15:33   #10
Hupe
Użytkownik Forum
 
Hupe's Avatar
 
Data dołączenia: 26 01 2005
Lokacja: Bydgoszcz

Posty: 359
Imię: Hupefupe
Profesja: Elite Knight
Świat: Aldora
Poziom: 127
Poziom mag.: 8
Domyślny

Expienie z bronia jednoreczna to zupelna strata czasu. Z 2- handetem 2 razy szybciej zabijesz potwora, a wiec 2 razy wiecej potworow zabijesz w tym samym czasie=2x wiekszy zysk (mozliwe ze straty beda 2x wieksze niz przy uzyciu broni jednorecznej, ale wydaje mi sie ze nie zawsze) Pozatym mysle ze siedzac na guardkach z gsem schodzi mi mniej uh niz bym uzywal bsa+demonka. (z gsem moge tak uciekac zeby trafiac jednego guarda, a jakbym mial tak latac z bsem to bym nerwicy dostal....).

Ostatnio edytowany przez Hupe - 26-08-2005 o 15:36.
Hupe jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 26-08-2005, 15:54   #11
Sirius
Użytkownik forum
 
Sirius's Avatar
 
Data dołączenia: 26 08 2005
Lokacja: Tibia

Posty: 5
Stan: Aktywny gracz
Imię: Appolin
Profesja: Master Sorcerer
Gildia: Invictis
Świat: Furora
Poziom: 25
Skille: 20/23
Poziom mag.: 39
Domyślny

Ja osobiście uważam że zależy to od skilla i od potworka na jakiego idziesz. Jeśli na przykład idziesz powiedzmy blokować dla to nie wiem jaki głupek blokowałby go z bronia jednoręczną (no chyba że Sov'em). Z guardami tak samo, ale jeśli powiedzmy idziesz na GS'a to według mnie lepiej zabrać broń jednoręczną. Ale sam używam obu rodzaju broni.
Sirius jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 26-08-2005, 16:15   #12
Saseczek
Użytkownik forum
 
Saseczek's Avatar
 
Data dołączenia: 15 06 2005
Lokacja: Supraśl
Wiek: 31

Posty: 20
Saseczek ma numer GG 3774985
Domyślny

Thx za założenie tematu przyda mi sie ,ponieważ właśnie zacząłem skilowac
Saseczek jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 26-08-2005, 16:16   #13
Knight BiceK
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 11 06 2005

Posty: 3
Domyślny 2 ręczna lepsza ?

Wielka krytyka z mojej strony dla tych którzy sądzą, iż( tu cytat ) "2 ręczne są znacznie lepsze od 1 ręcznych" ja ma f-axe, medusa shield i skile 70/70, i soldki nie sprawiają mi większego problemu, ale jadnek się przebijają czasami nawet po 20, więc jak ze słabym skilem i z 2 ręcznym idziesz człowieQ na solda, wyskocy ci 3 i si bed przebijalz jak przez maslo. Ja bardzo zadko trace hp od soldow, i na co 3 siadaja mi hity po 100, Nie chce abyscie mnie zrozumieli zle nie twierdze ze 2 reczne sa jakims badziewiem, sam nie moge sie doczekac dragon lance a kaska na koncie rosnie. moim tzpem jest 1 reczna bron. PZDR
Knight BiceK jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 26-08-2005, 18:06   #14
Wojen
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 09 08 2004
Lokacja: Bydgoszcz/Warszawa
Wiek: 39

Posty: 122
Stan: Aktywny gracz
Imię: Wojen
Gildia: Dark Legion
Świat: Eternia
Poziom: 72
Poziom mag.: 19
Wojen ma numer GG 3773827
Domyślny

z f axe i 70 w skilu i tak znaczna czesc soldkow bierzesz na strzala, ewentualnie 2-3 i nie ma sensu uzywania dwurecznej broni, bo wydajnosc w zabijaniu bedzie podobna.
Wojen jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 26-08-2005, 18:11   #15
Vesper Drago
Użytkownik Forum
 
Vesper Drago's Avatar
 
Data dołączenia: 18 07 2005
Lokacja: Ełk
Wiek: 34

Posty: 89
Stan: Aktywny gracz
Profesja: Elite Knight
Świat: Xantera
Poziom: 104
Skille: 90/86
Poziom mag.: 7
Vesper Drago ma numer GG 5552939
Domyślny

Proste używasz dwuręcznej nie leci ci shielding możesz expic z gsem czy z czym jak masz więcej sword/axe/club ok. 85 wtedy skile lecą juz powoli i mozesz se expic z dwuręczna. Jeśli jesteś magiem lub druidem lepiej nosić chyba dwureczna skile rosna wolno i raczesc club/axe/sword nie przekracza 25.Ja tam Giant Sworda uzywam jak ide solo dragi pomęczyc lu idę kogoś zabić. To tylko tyle...
Vesper Drago jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 26-08-2005, 18:59   #16
Wojtini21
Guest
 

Posty: n/a
Domyślny

Bronią dwuręczna zabiera się 2x wieksze obrażenia niż jednoręczna.Łatwo to zauważyć gdyż broń 2ręczna trzyma sie w dwóch rękach a jednoreczna w jednej recy
  Odpowiedz z Cytatem
stary 26-08-2005, 19:32   #17
Miracle
Użytkownik Forum
 
Miracle's Avatar
 
Data dołączenia: 08 07 2005
Lokacja: Krosno
Wiek: 35

Posty: 52
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Elite Knight
Gildia: Sacrum
Świat: Aldora
Poziom: 92
Skille: 84/81
Poziom mag.: 6
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Knight BiceK
Wielka krytyka z mojej strony dla tych którzy sądzą, iż( tu cytat ) "2 ręczne są znacznie lepsze od 1 ręcznych" ja ma f-axe, medusa shield i skile 70/70, i soldki nie sprawiają mi większego problemu, ale jadnek się przebijają czasami nawet po 20, więc jak ze słabym skilem i z 2 ręcznym idziesz człowieQ na solda, wyskocy ci 3 i si bed przebijalz jak przez maslo. Ja bardzo zadko trace hp od soldow, i na co 3 siadaja mi hity po 100, Nie chce abyscie mnie zrozumieli zle nie twierdze ze 2 reczne sa jakims badziewiem, sam nie moge sie doczekac dragon lance a kaska na koncie rosnie. moim tzpem jest 1 reczna bron. PZDR
Szkoda, że nie poczekałeś z tą wypowiedzią dopóki nie zasmakowałeś przyjemności wymiatania d-lancą . Zobaczysz jak tylko kaskę uzbierasz przejdź się na soldki z lancą i zobaczysz, że się mylisz . Jak ci takie 3 soldki wyskoczą to nawet wszystkie razem nie zdążą do ciebie podejść aby zadać hita na około 20hp bo przy skillu 70 zazwyczaj lecą na jednego hita . Expienie zdecydowanie szybsze niż przy zabawie z fire axem.
__________________
It has been said that something as
small as the flutter of a butterfly's
wing can ultimately cause a typhoon
halfway around the world

Chaos Theory
Miracle jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Odpowiedz


Użytkowników czytających ten temat: 1 (zarejestrowanych: 0, gości: 1)
 

Zasady postowania
Nie możesz dodawać tematów
Nie możesz odpowiadać
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Kod jest Włączone
UśmieszkiWłączone
[IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone
Przejdź do forum


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 22:50.


Powered by vBulletin 3