Jesteś tu: Tibia.pl / Forum

Wróć   Forum Tibia.pl > Inne > O wszystkim i o niczym

Notki

O wszystkim i o niczym O tym wszystkim co nie pasuje gdziekolwiek indziej ;)

Odpowiedz
 
Opcje tematu
stary 28-09-2005, 19:06   #41
Nightwalker
Użytkownik Forum
 
Nightwalker's Avatar
 
Data dołączenia: 19 08 2004
Lokacja: Wrocław
Wiek: 34

Posty: 664
Domyślny

Wszystko lepsze od rządów lewicy.
Nightwalker jest offline   Odpowiedz z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stary 28-09-2005, 19:15   #42
Angel of Death
Użytkownik Forum
 
Angel of Death's Avatar
 
Data dołączenia: 27 09 2004
Lokacja: Szczecin
Wiek: 33

Posty: 1,013
Stan: Na Emeryturze
Imię: ---
Profesja: Royal Paladin
Poziom: 62
Skille: 84/70
Poziom mag.: 15
Domyślny

Według mnie to PiS zrobił swoich wyborców w jajo. Większość głosujących na nich pewnie liczyła że Jarosław Kaczyński zostanie premierem a tu taka niespodzianka - niejaki Marcinkiewicz, którego sporo ludzi wogóle nie znało.
__________________

Ostatnio edytowany przez Angel of Death - 28-09-2005 o 19:17.
Angel of Death jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 28-09-2005, 19:27   #43
Ghost Nieudany
Użytkownik Forum
 
Ghost Nieudany's Avatar
 
Data dołączenia: 15 07 2004
Lokacja: TO MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ!

Posty: 1,333
Ghost Nieudany ma numer GG 2875067 Adres Jabbera do Ghost Nieudany
Domyślny

@up
Kaczyński wymiękł - to podpucha, żeby ludzie głosowali na jego brata-prezydenta.
__________________
*+10 punktów do lansu
Ghost Nieudany jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 28-09-2005, 19:57   #44
Matek
Użytkownik Forum
 
Matek's Avatar
 
Data dołączenia: 21 09 2004
Lokacja: Węgorzewo/Gdańsk

Posty: 1,859
Matek ma numer GG 3933509
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Nightwalker
Wszystko lepsze od rządów lewicy.
co tak wszyscy na ta lewice narzekaja. Ona mimo wszystko sporo zrobila dla Polski. Porownaj sobie wzrost gospodarczy z 1989 z latami nastepnymi. To wszystko (prawie) lewica
__________________


"Miła, błagam, nie zrozum mnie źle
Kocham cię tak jak swoje przestworza pokochał wiatr"

Moj jogger
Matek jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 28-09-2005, 20:30   #45
Angel of Death
Użytkownik Forum
 
Angel of Death's Avatar
 
Data dołączenia: 27 09 2004
Lokacja: Szczecin
Wiek: 33

Posty: 1,013
Stan: Na Emeryturze
Imię: ---
Profesja: Royal Paladin
Poziom: 62
Skille: 84/70
Poziom mag.: 15
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Ghost Nieudany
@up
Kaczyński wymiękł - to podpucha, żeby ludzie głosowali na jego brata-prezydenta.
Wiem wiem ... ale ludzie chyba nie chcą sie bawić w podchody mieli nadzieje na Kaczyńskiego jako premiera i sporo się rozczarowało. Nie mówię, że ja bo ja nie popieram PiSu.
__________________
Angel of Death jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 28-09-2005, 20:47   #46
Sorcerer Maciek
Zbanowany
 
Data dołączenia: 26 04 2004

Posty: 139
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Matek
co tak wszyscy na ta lewice narzekaja. Ona mimo wszystko sporo zrobila dla Polski. Porownaj sobie wzrost gospodarczy z 1989 z latami nastepnymi. To wszystko (prawie) lewica
Srali muchy bedzie wiosna.
Najlepsi niezalezni polscy ekonomisci zgodnie twierdza, ze wzrost gospodarczy za rzadow SLD byl. I to wg nich cud, ze przy dzialaniach SLD cos takiego sie wydarzylo, bo powinno byc calkowicie odwrotnie. Wzrost gospodarczy byl taki, jakby rzadu w ogole nie bylo - sld wrecz go hamowalo. Jesli cos w gospodarce ruszylo, to dzieki prawicy, ktora wydatki cięła.
A co lewica zrobila dla polski? afery, oszustwa, matactwa, wystawianie do sejmu ludzi przesladujacych opozycjonistow za komuny.
Jaki program ma sld? Nic do ruszyloby gospodarke - jeno nie obnizanie rent bylym SB-kom/UB-kom, legalizacja aborcji i malzenstw homoseksualnych, zakaz prowadzenia w religii w szkolach. "Lewica sporo zrobila dla polski" - owszem - dzieki niej jestesmy za czechami czy wegrami.
Sorcerer Maciek jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 28-09-2005, 21:16   #47
Matek
Użytkownik Forum
 
Matek's Avatar
 
Data dołączenia: 21 09 2004
Lokacja: Węgorzewo/Gdańsk

Posty: 1,859
Matek ma numer GG 3933509
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Sorcerer Maciek
Srali muchy bedzie wiosna.
Najlepsi niezalezni polscy ekonomisci zgodnie twierdza, ze wzrost gospodarczy za rzadow SLD byl. I to wg nich cud, ze przy dzialaniach SLD cos takiego sie wydarzylo, bo powinno byc calkowicie odwrotnie.
Moglbys dac linka do opini jakiegos autorytetu? Skoro juz sie powolujesz na niezaleznych polskich ekonomistow.


edit: zmniejszylem posta

A zreszta co mi szkodi:

- wejscie do UE
- rozwoj gospodarczy (wg niezaleznych ekspertow jeden z lepszych w Europie),
- zapoczatkowanie programow dla mlodych ludz: 'pierwsza praca' itp.
- zmniejszenie bezrobocia

narazie to mi przyszlo do glowy.
__________________


"Miła, błagam, nie zrozum mnie źle
Kocham cię tak jak swoje przestworza pokochał wiatr"

Moj jogger

Ostatnio edytowany przez Matek - 28-09-2005 o 21:21.
Matek jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 28-09-2005, 21:19   #48
Ashlon
Tibiaspy.com
 
Ashlon's Avatar
 
Data dołączenia: 10 11 2003
Lokacja: Wrocław

Posty: 4,083
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Matek
Moglbys dac linka do opini jakiegos autorytetu? Skoro juz sie powolujesz na niezaleznych polskich ekonomistow.


edit: zmniejszylem posta
Nie wydaje mi sie, zeby prawica nie wprowadzilaby Polski do ONZ i NATO...
__________________
Nieaktywny.
Ashlon jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 28-09-2005, 21:23   #49
Matek
Użytkownik Forum
 
Matek's Avatar
 
Data dołączenia: 21 09 2004
Lokacja: Węgorzewo/Gdańsk

Posty: 1,859
Matek ma numer GG 3933509
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Nekromanta
Nie wydaje mi sie, zeby prawica nie wprowadzilaby Polski do ONZ i NATO...
Nie wazne co sie ludziom wydaje a co nie. Wazne co zrobili a co spieprzyli! Bo ja rowniedobrze moge powiedziec za pare(nascie) lat 'nie wydaje mi sie, zeby lewica nie zrobila tego co prawica'. ;]

Gdybac to wiesz...

Jeszcze parę rankingow. Wiekszosc z nich to stan na 2004 rok, wiec prawie koniec kadencji obecnego rzadu. Owszem - tycza sie one tez starego, ale swiadcza o tym, ze tak krytykowana 'lewica' Polski nie zniszczyla a nawet wprowadzila do czolowki

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez pl.wikipedia.org

1) Wskaźnik Rozwoju Społecznego 2005 (Human Development Index, HDI) - wskaźnik stosowany przez Program Rozwoju Narodów Zjednoczonych: Polska zajęła 36 miejsce na 177 w grupie krajów wysoko rozwiniętych. Lokaty naszych sąsiadów: Niemcy 20., Czechy 31., Słowacja 42., Ukraina 78., Białoruś 67., Litwa 39., Rosja - 62. miejsce.

2) Wskaźnik Jakości Życia 2004 (Quality of Life Index, The Economist): 48 miejsce na 111, za Panamą i Urugwajem, tuż przed Chorwacją i Turcją.

3) Wskaźnik Wolności Gospodarczej 2005 (Index of Economic Freedom, Heritage Foundation i "The Wall Street Journal"): podobnie jak większość "starej" UE, Polska została zakwalifikowana do grupy państw o "w zasadzie wolnej gospodarce" i zajęła 41 miejsce, za Japonią (39.), przed Francją (44.) i Koreą Pd. (45.)

4) Wskaźnik Konkurencyjności Gospodarki

* 60 miejsce w rankingu 104 państw. Światowe Forum Ekonomiczne: Światowy Raport Konkurencyjności 2004-2005
* 57 miejsce w rankingu 60 gospodarek (państw i regionów). IMD International: Światowy Rocznik Konkurencyjności 2005.

5) Wskaźnik Percepcji Korupcji 2004 (Corruption Perceptions Index 2004, Transparency International): 67 miejsce na 146. razem z Peru, Chorwacją i Sri Lanką.

6) Wskaźnik Zaufania Inwestorów Zagranicznych 2004 (Foreign Direct Investment Confidence Index wg firmy konsultingowej A.T. Kearney): 12 miejsce.

7) Wskaźnik Globalizacji, obrazujący stopień integracji państw i społeczeństw ze światem (Globalization Index 2005, A.T. Kearney i Foreign Policy Magazine): 31 miejsce na 62.

8) Światowy Wskaźnik Rozwoju Handlu Detalicznego, określający perspektywy rozwoju handlu (Global Retail Development Index, A.T. Kearney), Polska zajmuje 27. miejsce na świecie, za Meksykiem, tuż przed Indonezją.

9) Produkt krajowy brutto

* Pod względem wielkości PKB Polska jest:
o według jednych źródeł (2004) 24. gospodarką świata:

Wzrost PKB (2004): 5,3% [matek: a to jest bardzo duzy wzrost](2005): 3,3% (prognoza)
Koniec tego offtopa
__________________


"Miła, błagam, nie zrozum mnie źle
Kocham cię tak jak swoje przestworza pokochał wiatr"

Moj jogger

Ostatnio edytowany przez Matek - 28-09-2005 o 21:38.
Matek jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 28-09-2005, 21:47   #50
Kapibara
Użytkownik Forum
 
Kapibara's Avatar
 
Data dołączenia: 08 04 2005
Lokacja: Kraków
Wiek: 33

Posty: 60
Stan: Na emeryturze
Profesja: Royal Paladin
Gildia: Ssacze Pał
Świat: Sran00bia
Poziom: 671
Skille: 811/5
Poziom mag.: 96
Kapibara ma numer GG 5416157
Domyślny

@Matek
Śmieszna sprawa wejścia do UE, z której lewica jest tak dumna... Ludzie, gdyby rządził ktoś inny to pewnie też byśmy weszli do unii... To tak jakby chwalić dyrektora szkoły, że uczeń jego placówki wygrał jakiś konkurs. Niby jakiś wkład miał w sukces, ale to wkład minimalny, MINIMALNY.
Pozatym za sam fakt, że lewica to komuniści powinno się ich odsuwac od władzy. Efekty ich władzy to afery, korupcja, sprzedawanie polski. Tak jesteście z nich dumni, a oni się śmieją z waszego frajerstwa i liczą kasiorkę.
Kapibara jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 28-09-2005, 21:51   #51
Baron Kaldrick
Użytkownik Forum
 
Baron Kaldrick's Avatar
 
Data dołączenia: 06 03 2004
Lokacja: from Dwarves Lands...

Posty: 1,289
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Kapibara
Pozatym za sam fakt, że lewica to komuniści powinno się ich odsuwac od władzy. Efekty ich władzy to afery, korupcja, sprzedawanie polski. Tak jesteście z nich dumni, a oni się śmieją z waszego frajerstwa i liczą kasiorkę.
SAm fakt, że polityk jest politykiem powinien starczyć, by móc powiesić go za jaja na gałęzi. I każdy polityk, który dossie się do władzy - czy to faszysta, komuch, czy rolnik - będzie aferzystą, malwersantem i_tak_dalej. Bo 'to już było'. Ale wbrew słowom piosenki, wciąż i wciąż wraca. Ale fakt faktem - wraca 'więcej'.
A, i wolę lewicowych komuchów niż prawicowych neofaszystów i ich zwolenników. Bo ci na lewo przynajmniej nie uważają, że 'nasi to kryształ, oni to brud, smród i perwersja'.
__________________
Smoki powinny być okrutne, chytre, nieczułe i straszne. Ale coś ci powiem, czlowieku....
Smoki nigdy nie paliły na stosie, nie torturowały, nie rozpruwały na kawałki i nie nazywały tego moralnością.

Terry Pratchett, "Straż! Straż!"
Baron Kaldrick jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 29-09-2005, 00:05   #52
Caer
Użytkownik Forum
 
Caer's Avatar
 
Data dołączenia: 15 01 2005
Lokacja: Łódź

Posty: 967
Caer ma numer GG 6319946
Domyślny

Ludziska, przestańcie pieprzyć bzdury. Poczekamy, zobaczymy. A nie sie licytujecie "a bo lewica, a prawica tamto", "A bo ten i ten powiedzial ze to i to w tym i tym". Ludzie, jakby na to nie patrzeć są to pierwsze prawicowe rządy w Polsce. Zobaczymy jak to będzie. Choć sam jestem do tego sceptycznie nastawiony, to czekam co z tego wyniknie ;]
__________________
Follower of the Flying Spaghetti Monster.
Proud Pastafari.
Caer jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 29-09-2005, 09:10   #53
Baron Kaldrick
Użytkownik Forum
 
Baron Kaldrick's Avatar
 
Data dołączenia: 06 03 2004
Lokacja: from Dwarves Lands...

Posty: 1,289
Domyślny

Pierwsze? O sorry, a rząd Mazowieckiego?
__________________
Smoki powinny być okrutne, chytre, nieczułe i straszne. Ale coś ci powiem, czlowieku....
Smoki nigdy nie paliły na stosie, nie torturowały, nie rozpruwały na kawałki i nie nazywały tego moralnością.

Terry Pratchett, "Straż! Straż!"
Baron Kaldrick jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 29-09-2005, 10:21   #54
Sorcerer Maciek
Zbanowany
 
Data dołączenia: 26 04 2004

Posty: 139
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Baron Kaldrick
A, i wolę lewicowych komuchów niż prawicowych neofaszystów i ich zwolenników. Bo ci na lewo przynajmniej nie uważają, że 'nasi to kryształ, oni to brud, smród i perwersja'.
Bu? Jak na razie na lewo sa tylko komuchy, a na prawo NIE tylko neofaszysci. W Pis i po takowych nie ma.
Sorcerer Maciek jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 29-09-2005, 10:39   #55
Baron Kaldrick
Użytkownik Forum
 
Baron Kaldrick's Avatar
 
Data dołączenia: 06 03 2004
Lokacja: from Dwarves Lands...

Posty: 1,289
Domyślny

A ty co, UBek, czy drugi Wildstein? Jeśli ja dołącze do lewicy, to znaczy, że też jestem komuch - bo w końcu lewica?
Ah, i przypomnij sobie, że kiedyś prawie KAŻDY musiał należeć do partii. -.-
__________________
Smoki powinny być okrutne, chytre, nieczułe i straszne. Ale coś ci powiem, czlowieku....
Smoki nigdy nie paliły na stosie, nie torturowały, nie rozpruwały na kawałki i nie nazywały tego moralnością.

Terry Pratchett, "Straż! Straż!"
Baron Kaldrick jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 29-09-2005, 12:57   #56
Ghost Nieudany
Użytkownik Forum
 
Ghost Nieudany's Avatar
 
Data dołączenia: 15 07 2004
Lokacja: TO MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ!

Posty: 1,333
Ghost Nieudany ma numer GG 2875067 Adres Jabbera do Ghost Nieudany
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Matek
- wejscie do UE
Każda partia prócz LPR zdecydowała by się na ten krok.

Cytuj:
- zmniejszenie bezrobocia
A to już IMO cytat roku - GDZIE zmniejszyli bezrobocie? W Warszawie? A w małych miasteczkach jak Mysłowice? Jest dzięki SLD gorzej, niż było. Albo chociaż podaj mi przykład miejsca, w którym ZMNIEJSZONO to bezrobocie.

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Kald
Jeśli ja dołącze do lewicy, to znaczy, że też jestem komuch - bo w końcu lewica?
A powiedz mi, jak wygląda SLD? Nie twierdzę, że każdy lewicowiec musi być debilem, bo są i ludzie inteligentni - ale nie jesteś mi w stanie wmówić, że SLD to ratunek dla kraju i coś innego niż (ogółem) grupa komunistów.
__________________
*+10 punktów do lansu
Ghost Nieudany jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 29-09-2005, 12:58   #57
Kłaczek
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 24 09 2005

Posty: 7
Domyślny

Jeśli chodzi o walkę lewicy z bezrobociem. Słyszeliście kieds o podatku dochodowym. Gdyby komuś zależało na zmniejszeniu bezrobocia zlikwidowałby od razu podatek dochodowy. Zacytuję mojego faworyta na prezydenta " Lewicy nie zależy na zmniejszeniu bezrobocia, tylko utrzymywaniu go, bo dzięki temu mają program wyborczy. Gdyby nie było bezrobocia nie mieliby czego ludziom obiecwać" - Janusz Korwin-Mikke.
Cóż, lewica za dużo dla narodu nie zrobiła.Postarali się byli komuniści i wprowadzili mnóstwo reform do działania ZUS'u. Przynajmniej jakiś procent bezrobotnych znalażło pracę. Dobra, zrobili-Narodowy Fundusz Zdrowia, z którego i tak wszyscy kradną.
System demokracyjny w Polsce jest nieco dziwny. Co 4 lata zmieniają się tylko ludzie, którzy obalają reformy poprzednich, wprowadzają swoje, potem przychodzą następni i kółko się zamyka.
Zacytuję jeszcze raz mojego faworyta "Nie chodzi oto, żeby zmieniać świnie przy korycie, tylko, żeby tym świniom zabrać koryto.
Kłaczek jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 29-09-2005, 14:27   #58
Sorcerer Maciek
Zbanowany
 
Data dołączenia: 26 04 2004

Posty: 139
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Baron Kaldrick
A ty co, UBek, czy drugi Wildstein? Jeśli ja dołącze do lewicy, to znaczy, że też jestem komuch - bo w końcu lewica?
Ah, i przypomnij sobie, że kiedyś prawie KAŻDY musiał należeć do partii. -.-
Gdybys sprawdzil, kto dostal sie do SLD w tej i popradniej kadencji, lub kto kandydowal, przekonalbys sie, ze nie ma tam czlowieka, ktory nie mial by z komuna czegos wspolnego (tajny wspolpracownik, donosiciel, zwalczajacy opozycje, prominentny dzialacz, szycha partii itd.)
I nie, nie prawie kazdy musial nalezec do partii. A tu nie chodzi o ludzi ktorzy nalezeli, tylko z wlasnej woli i checi wlasnych korzysci robili z polski bagno i przesladowali tych, ktorzy chcieli to zmienic.
Sorcerer Maciek jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 29-09-2005, 15:27   #59
Shanhaevel
Użytkownik Forum
 
Shanhaevel's Avatar
 
Data dołączenia: 27 08 2004
Lokacja: Uwiędły Las

Posty: 2,391
Shanhaevel ma numer GG dam na pw.
Domyślny

Cytuj:
Cytuj:
- zmniejszenie bezrobocia

A to już IMO cytat roku - GDZIE zmniejszyli bezrobocie? W Warszawie? A w małych miasteczkach jak Mysłowice? Jest dzięki SLD gorzej, niż było. Albo chociaż podaj mi przykład miejsca, w którym ZMNIEJSZONO to bezrobocie.
A propos bezrobocia:

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Janusz Korwin-Mikke
Oni chcą by było bezrobocie, by mieli z czym walczyć!
Shanhaevel jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 29-09-2005, 18:24   #60
Kapibara
Użytkownik Forum
 
Kapibara's Avatar
 
Data dołączenia: 08 04 2005
Lokacja: Kraków
Wiek: 33

Posty: 60
Stan: Na emeryturze
Profesja: Royal Paladin
Gildia: Ssacze Pał
Świat: Sran00bia
Poziom: 671
Skille: 811/5
Poziom mag.: 96
Kapibara ma numer GG 5416157
Domyślny

Cytuj:
A, i wolę lewicowych komuchów niż prawicowych neofaszystów i ich zwolenników.
Neofaszyści przynajmniej dbają o swój kraj. Wolisz lewicę, która dba tylko o swoją kieszeń?
Kapibara jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Odpowiedz


Użytkowników czytających ten temat: 1 (zarejestrowanych: 0, gości: 1)
 

Zasady postowania
Nie możesz dodawać tematów
Nie możesz odpowiadać
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Kod jest Włączone
UśmieszkiWłączone
[IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone
Przejdź do forum


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 14:36.


Powered by vBulletin 3