Jesteś tu: Tibia.pl / Forum

Wróć   Forum Tibia.pl > Fora główne > Poradniki > Poradniki Archiwalne

Notki

Poradniki Archiwalne Poradniki napisane przez użytkowników forum, które dotyczyły poprzednich wersji Tibii i nie są już aktualne.

Odpowiedz
 
Opcje tematu
stary 22-12-2006, 10:56   #201
Tengo
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 22 06 2006
Lokacja: Hmm chyba w domu
Wiek: 37

Posty: 106
Stan: Niegrający
Imię: Ladnie
Profesja: Druid
Gildia: nie ma
Świat: Aldora
Poziom: 57
Skille: nie mam
Poziom mag.: 53
Tengo ma numer GG 4039420
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Mastermind Toothy Pokaż post
Ciekawe Mojemu z wave'a walnął równiutkie 400
Troszkę się zdygaliśmy ale udało się.
Poradniki od początku troszkę słaby dla mnie był ale brak aktualizacji to lekka przesada, skoro jest to w poradnikach to autor powinien iść z duchem czasu.
Pozdro ;]
dl za 400 z f wave ciekawe do 300 wali najczesciej kolo 250 (sorry ze napisalem 280 wczesniej ale tyle mi high walnol
__________________
Best solo ragon Lord:
Best team ragon Lord:
Zaniedlugo bede mial pacca

:smile:
Tengo jest offline   Odpowiedz z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stary 22-12-2006, 20:51   #202
erwu
Guest
 

Posty: n/a
Domyślny

Od kturego levelu druidem powinienem isc na draga z uhhami i bloerem

bo suie nie orir\entuje
  Odpowiedz z Cytatem
stary 24-12-2006, 22:03   #203
elfo.del.bien
Zbanowany
 
Data dołączenia: 25 11 2006
Lokacja: Thais

Posty: 150
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Master Sorcerer
Świat: Valoria
Domyślny

Moze to bylo, napsaine ale przeczytalem tlyko 8 stron.... poradik ogolnie bardzo fajny napewno skorzyustam mam tlyko male pytanko, jak knight ma dobiec do draga zeby uniknac kombo z ognia?

i taktyka dla pallka, jak ma biegac iwalic z ksuzy zeby byc na ukosie...

Ostatnio edytowany przez elfo.del.bien - 24-12-2006 o 22:04.
elfo.del.bien jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 28-12-2006, 04:42   #204
cichydg
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 02 12 2006

Posty: 3
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Diego'Odin Pokaż post
1. Tak idź sobie na bk z sd na 26lev albo mortem ciekawe jak bedziesz w niego cisnaol. po 30? albo po 100 z sd? gratuluje

2. tym swoim ek to chyba na ots grales albo z sabre draga solowales

ze skilami 80/80 50lev~ zwykle shodzi 0-1 uh na draga -.-
hehe czy ja napisalem solo ?? napisalem ze z blokerem a na 30 lvl i np 40 mlvl walisz w Bk okolo 70~ bk czesto sie przezuca wiec mana shield drago z blokerem. a jak chcesz wiedziec ja nawed demona zabije na 30 lvl z BLOKEREM ;] wiec niewiem co sie czepiasz. A pozatym powodzenia w dalszybm expieniu tym 50 ek na drgah a otsy niedalmnie;] dla porowania mojemu kumplowi 120 ek idzie 1 uh na 3 dragi wiec niepisz bzdur jak dragon zacznie sie miotac walnie ci 2 erazy za 100 a ty juz uh ;p niemuwie o wawe jak trafi + lapa... i ty tym 50 ek idz sobie na scaraby.. albo zolwie -2 ;] bo -3 to na 60+ uhy i mf wiec niepiernicz bzdur...
cichydg jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 28-12-2006, 12:57   #205
elfo.del.bien
Zbanowany
 
Data dołączenia: 25 11 2006
Lokacja: Thais

Posty: 150
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Master Sorcerer
Świat: Valoria
Domyślny

jestem pallem, 30lvl mam 66 dista i dragowi ledwo po 10-20 zadaje czy to normalne?, autor pisal ze ze skillami 65, da rade a ja ledwo z 66 daje, znaczy sie jeszcze neida elm bo nie udalo mi sie utluc smoka..
elfo.del.bien jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 01-01-2007, 20:38   #206
Grzesiek414141
Użytkownik forum
 
Grzesiek414141's Avatar
 
Data dołączenia: 11 08 2006
Lokacja: Czeladz
Wiek: 33

Posty: 7
Stan: Na Emeryturze
Imię: Orange Bax
Profesja: Knight
Świat: Neptera
Poziom: 52
Skille: 78/76
Poziom mag.: 6
Grzesiek414141 ma numer GG 7110570
Oczko

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez elfo.del.bien Pokaż post
jestem pallem, 30lvl mam 66 dista i dragowi ledwo po 10-20 zadaje czy to normalne?, autor pisal ze ze skillami 65, da rade a ja ledwo z 66 daje, znaczy sie jeszcze neida elm bo nie udalo mi sie utluc smoka..
Albo miales wyjatkowego pecha, albo zmien gre ;P Nie tak powaznie na 30lvl ze skillem 66 powinnienes spokojnie rozwalic smoka, oczywiscie pod warunkiem ze nie solujesz go w pomieszczeniue 3 na 3 kratki, Palkiem najlepiej na jak najwiekszej przestrzeni zwlaszcza na low lvl, pozniej to juz nie ma znaczenia, a i mam jeszcze jedno pytanko, z czego go biles?
Grzesiek414141 jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 02-01-2007, 21:45   #207
koziLbn
Guest
 

Posty: n/a
Domyślny

Elo! mam 30 lvl skile 70/40 ( troche slabe ale nie bylo okazji zeby poskilowac ) i chcialbym wiedziec ile poexpie na dragach kolo veno z 2bp hmm i jedenym uhow i czy jest spora szansa aby mi sie to zwrocilo??
POZDRO!
  Odpowiedz z Cytatem
stary 03-01-2007, 21:26   #208
Harna$
Użytkownik forum
 
Harna$'s Avatar
 
Data dołączenia: 17 12 2006
Lokacja: Włocławek City :)

Posty: 9
Stan: Aktywny Gracz
Imię: Janosiq
Profesja: Royal Paladin
Świat: Shiviera
Poziom: 36
Skille: 72/40
Poziom mag.: 13
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez elfo.del.bien Pokaż post
jestem pallem, 30lvl mam 66 dista i dragowi ledwo po 10-20 zadaje czy to normalne?, autor pisal ze ze skillami 65, da rade a ja ledwo z 66 daje, znaczy sie jeszcze neida elm bo nie udalo mi sie utluc smoka..
10-20 o.O'
Ja mam 29 lvl 68 dista i best hit do draga za 103 -.-
Coś mi się wierzyć nie chce...
Harna$ jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 04-01-2007, 15:45   #209
koziLbn
Guest
 

Posty: n/a
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez elfo.del.bien Pokaż post
jestem pallem, 30lvl mam 66 dista i dragowi ledwo po 10-20 zadaje czy to normalne?, autor pisal ze ze skillami 65, da rade a ja ledwo z 66 daje, znaczy sie jeszcze neida elm bo nie udalo mi sie utluc smoka..
HEHE albo twoja postac ma zeza rozbierznego...
  Odpowiedz z Cytatem
stary 06-01-2007, 19:18   #210
Daxxy
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 06 01 2007
Lokacja: Kazordoon

Posty: 26
Stan: Na Emeryturze
Profesja: Druid
Świat: Refugia\Kyra
Poziom: 45+
Skille: tajne
Poziom mag.: xx
Domyślny

Po przeczytaniu tego poradnika zacząłem chodzić na pojedyńcze resp-y dragow juz na 25lvl solowalem tego potworka ale tym co jeszcze na niego nie poszli radze wziąć troche manasow,uh(2-3 zalezy od lvl)i duzo runek radziłbym hmm zwlaszcza dla palkow z 20-30 lvl
Daxxy jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 07-01-2007, 12:54   #211
Yurza
Użytkownik Forum
 
Yurza's Avatar
 
Data dołączenia: 03 01 2007
Lokacja: Tibia

Posty: 34
Stan: Aktywny Gracz
Imię: Yurza
Profesja: Knight
Świat: Harmonia
Poziom: 20
Yurza ma numer GG 495244 Yurza ma login Tlenu shod93@tlen.pl
Król

Nie wiem czy pokimś nie powtarzam ale do blokowania knightem dodałbym, że shooter powinien się zaopatrzyć w kilka sd/power boltów na wypadek jak drag zacznie uciekać. (Wskazane na większych respach gdzie może nas zaprowadzić wprost na DL'a.
__________________
,,Każdy jest kimś..."

Ja jestem [CHAR]Yurza[/CHAR]

Lv: 20
Świat: Harmonia

Myślisz, że umiesz współczuć? Kliknij i sprawdź!
Jeśli nie chcesz wydawać kasy na PACC, a chcesz go mieć zarejestruj się!
Yurza jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 07-01-2007, 13:26   #212
Heram_Elion
Użytkownik Forum
 
Heram_Elion's Avatar
 
Data dołączenia: 24 08 2006
Lokacja: Świebodzin

Posty: 90
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Royal Paladin
Świat: Iridia
Poziom: 63
Skille: 79/43
Poziom mag.: 16
Heram_Elion ma numer GG 3487808
Domyślny hahaha

ale bzdety kto w ogole pisal ten poradnik....do dupy
__________________



Heram_Elion jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 12-01-2007, 16:09   #213
Asim
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 04 02 2006

Posty: 68
Stan: Aktywny Gracz
Imię: Grieftain
Profesja: Elite Knight
Świat: Morgana
Poziom: 54
Skille: sux :)
Poziom mag.: 5
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Externus Pokaż post
...
a) solowanie: dla sportu można z 20 lvlem, 25mlvl, uderzać z sdków (polecam metode up&down) i drag dosyć szybko polegnie. Opłacalności w tym zero. Warto zabezpieczyć się mana shieldem (bez mana shielda jedno combo = dead). Opłacalne (względnie) solowanie z hmmow od 30 lvla 40 mlvla. Dodatkowo można solować za pomocą summonow. Tutaj najbardziej opłacają się 2 demon skeletony (Ew. 2 orc lidery), wtedy można nawet nie używać run, tylko ihać/uhać dsy, a one się juz zajmą wielkim zielonym (chociaż jeśli pomożemy im hmmami to wpadnie nam więcej Expo). Opłacalne solowanie w zasadzie jedynie z summonami.
moje zdanie jest zupełnie inne, Druidem solować mozna od 33 lvl, tempest+hmm bez summonów, wtedy zależnie od humoru smoka strace 200-500 many na jedną bestie, a właśnie 2x ds mnie strasznie wkurza bo mi koles na 28 lvl przychodzi i nie moge poexpic :/ nawet nie wali z tym hmm bo mu szkoda, i jaki w tym sens? niech nabije te kilka poziomów i zacznie sie na serio bawić a nie jakieś cackanie się. mnie biała gorączka zalewa jak widzę takiego 28lvlowca który cieżko orzec co właściwie robi?
Asim jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 12-01-2007, 16:32   #214
Hoxiu
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 26 09 2004

Posty: 337
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Asim Pokaż post
moje zdanie jest zupełnie inne, Druidem solować mozna od 33 lvl, tempest+hmm bez summonów, wtedy zależnie od humoru smoka strace 200-500 many na jedną bestie, a właśnie 2x ds mnie strasznie wkurza bo mi koles na 28 lvl przychodzi i nie moge poexpic :/ nawet nie wali z tym hmm bo mu szkoda, i jaki w tym sens? niech nabije te kilka poziomów i zacznie sie na serio bawić a nie jakieś cackanie się. mnie biała gorączka zalewa jak widzę takiego 28lvlowca który cieżko orzec co właściwie robi?
EE co ty gadasz ? Myslisz ze jestes lepszy bo masz te 5 lvli wyzej? On traci mniej many na jednego smoka niz ty wiec o co ci chodzi, jemu bardziej sie oplaca siedziec tak pare godzin. Co z tego ze mu szkoda hmm ? Dlatego jest gorszy? Ty jestes dziwny bo solujesz dragi na 33 lvl z hmm i na 100% ci sie nie zwraca. Co to znaczy na serio sie bawic? To znaczy wastowac kasy ile wlezie ? Robi 2 dsy i siedzi pare godzin, a traci na tym pare bp mf ( jesli facc, pacc duzo mniejszy waste ), zalezy jeszcze od respa. A ty jak chcesz sie "na serio bawic" to idz na arene i poszpanuj swoim 33 druidem BEZ SUMMONOW

Mowisz jeszcze ze przychodzi 28 lvl i nie mozesz poexpic, powiedz mu zeby wyszedl to sobie poexpisz na pojedynczym respie z hmm ... o ile byles pierwszy. Albo wykorzystaj jego dsy jako blokera jak ci sie wrypal na resp

Mowisz ze ciezko ci orzec co wlasciwie robi ... w takim razie co ty robisz skoro na 1 draga marnujesz 200-500 many i hmmy ?


Data zalozenia tematu: 26-09-2004, 20:20
Wiec nie mowcie ze poradnik jest do dupy, teraz wymaga malej edycji ze wzgledu na wprowadzone zmiany w tibii

A ostatnia edycja jest z
Cytuj:
Ostatnio edytowany przez Externus - 01-11-2004 o 18:52. Powód: korekta
No więc ...

Ostatnio edytowany przez Hoxiu - 12-01-2007 o 16:42.
Hoxiu jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 13-01-2007, 23:03   #215
Asim
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 04 02 2006

Posty: 68
Stan: Aktywny Gracz
Imię: Grieftain
Profesja: Elite Knight
Świat: Morgana
Poziom: 54
Skille: sux :)
Poziom mag.: 5
Domyślny

Loool, narazie na dłuższym huncie byłem tylko dwa razy (zwykle po 3-4 dragi bije 4fun)i pierwszy mi sie zwrocilo byłem chyba 7k na plus ;p troche farta było bo 2x WoI ale narazie mi się zwraca. na d-lair 2 raz byłem z kolegą i 2k na plusiku
Asim jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 14-01-2007, 13:23   #216
Tyreal
Guest
 

Posty: n/a
Domyślny

Nie wiem czy ktoś tego nie napisał, ale jedna rzecz mi się strasznie nie podoba, a mianowicie to, że w ogólnej poradzie napisałeś "1. Stoimy ZAWSZE na ukos od draga". Ja jestem drutem (mam pacca) i kiedy bije draga to tylko kilka sekund... czemu? zwsze stoje przed dragiem bije tempest rodem i z exori vis. wtedy mniej się traci łącznie manybo kiedy tak robisz to rzadko się zdarza, że ci drag walnie fire wava(poprostu nie ma na to czasu) a do tego mniej razu cie walnie łapa i z gfb niz gdy stoisz na ukos.

Zalety stania przed dragiem:
-krótszy czas bicia draga
-mniejsze spalanie many (przez to robie sobie uhy na dragach w ank z respem 1 draga (mam 39 lvl))

Jednakze, aby to zrobic trzeba miec jednak pacca ;p
  Odpowiedz z Cytatem
stary 18-01-2007, 20:18   #217
Dreath
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 17 01 2007

Posty: 3
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Elite Knight
Świat: Grimera
Poziom: 80
Skille: 90/88/6
Poziom mag.: 7
Dreath ma numer GG 890183
Domyślny

poradnik napisany dobrze moja ocena 10/10

Drag jest dobry tylko do expa, loota mało kiedy cos dobrego zostawi. Co do blokera to two handowa broń na full ataku, a nie taj jak piszecie ze bron + shield.
Dreath jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 18-01-2007, 21:23   #218
Janiol9393
Użytkownik forum
 
Janiol9393's Avatar
 
Data dołączenia: 09 01 2007
Lokacja: Gliwice

Posty: 5
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Druid
Świat: Selena
Poziom: 17
Poziom mag.: 20
Janiol9393 ma numer GG 667489
Domyślny :cup:

Czy na pallku 8-9 lvl ze skillami 65/40 moglbym pojsc solo draga uciekajac przed nim czy raczej powinienem pojsc z kolegom?? i co mam zabrac 3 bp ihow czy 1 bp uhow??
PS:A moze powinienem na tym lvlelku isc na dwarf guardy prosze o dopowiedzi bo chcialbym szybko nabic lvl z gory za odpowiedzi i pomoc dziekuje

Ostatnio edytowany przez Janiol9393 - 18-01-2007 o 21:24. Powód: Zapomnialem dodac paru szczegołow
Janiol9393 jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 19-01-2007, 16:34   #219
katja of isil
Użytkownik forum
 
katja of isil's Avatar
 
Data dołączenia: 21 08 2006

Posty: 21
Profesja: Elder Druid
Gildia: White Army
Świat: Refugia
Poziom: 78
Poziom mag.: 62
Domyślny ekspienie na dragach

Rzeczywiscie na wyższych lvl sorcem i druidem można zapomnieć o summonkach i jeśli ma się pacc to po prostu najważniejsze stanać prosto i walić z visa jak najszybciej , czasami się udaje zabić draga , zanim on nam cokolwiek zrobi,Do takiej zabawy polecam wąskie korytarze , żeby drag nie miał za duzo luzu,Na lvl powyżej 50 można i bez mana shield,,,jak sa dwa naraz dragi , to lepiej włączyć.Bez pacc polecam dla druida tempesta i kilka hmm.Hmm sie przydają , jak drag ucieka.W każdym razie im szybciej, tym lepiej
Co do loota zawsze zwracaja mi sie koszty ,a nie sa one duże,a dam dobra radę , warto wiekszy respawn zajmować z kolega i na zmiane nosić loot do depo (np Ank) ladować manasy i jazda

Ostatnio edytowany przez katja of isil - 19-01-2007 o 16:41.
katja of isil jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 30-01-2007, 12:17   #220
Magnifikus
Użytkownik Forum
 
Magnifikus's Avatar
 
Data dołączenia: 15 10 2003

Posty: 79
Imię: Magnifikus
Profesja: Master Sorcerer
Gildia: Falling Star
Świat: Danubia
Poziom: 90
Poziom mag.: 63
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Tyreal Pokaż post
Nie wiem czy ktoś tego nie napisał, ale jedna rzecz mi się strasznie nie podoba, a mianowicie to, że w ogólnej poradzie napisałeś "1. Stoimy ZAWSZE na ukos od draga". Ja jestem drutem (mam pacca) i kiedy bije draga to tylko kilka sekund... czemu? zwsze stoje przed dragiem bije tempest rodem i z exori vis. wtedy mniej się traci łącznie manybo kiedy tak robisz to rzadko się zdarza, że ci drag walnie fire wava(poprostu nie ma na to czasu) a do tego mniej razu cie walnie łapa i z gfb niz gdy stoisz na ukos.

Zalety stania przed dragiem:
-krótszy czas bicia draga
-mniejsze spalanie many (przez to robie sobie uhy na dragach w ank z respem 1 draga (mam 39 lvl))

Jednakze, aby to zrobic trzeba miec jednak pacca ;p

Zobacz na date poradnika.
Magnifikus jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Odpowiedz


Użytkowników czytających ten temat: 1 (zarejestrowanych: 0, gości: 1)
 

Zasady postowania
Nie możesz dodawać tematów
Nie możesz odpowiadać
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Kod jest Włączone
UśmieszkiWłączone
[IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone
Przejdź do forum


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 13:29.


Powered by vBulletin 3