Jesteś tu: Tibia.pl / Forum

Wróć   Forum Tibia.pl > Dla początkujących > Mainland

Notki

Mainland Wielki i tajemniczy kontynent... Tutaj odkrywamy jego tajemnice...
Odpowiedz
 
Opcje tematu
stary 18-02-2006, 21:28   #1
Szulerski Majsiek
Użytkownik forum
 
Szulerski Majsiek's Avatar
 
Data dołączenia: 14 02 2006
Lokacja: Polar pass

Posty: 8
Stan: Aktywny gracz
Profesja: Druid
Świat: Pandoria
Domyślny Co się kryje pod pustynią??

W tym temacie chciałbym zgromadzić jak najwięcej informacji dotyczacych podziemi pod pustynią, większość widzi tam tylko vocation quest jako łatwy zarobek i tyle. Exp jest tam mierny a podziemia ogromne i zagmatwane, czy Cipsoft robił by to dla picu? Czyżby mapperzy się nudzili? Jest tam dużo miejsc które zasługują na uwagę przykladowo wiele zamknietych drzwi, tabliczka pokazujaca droge to jakiegoś labiryntu, pokój z 4 teleportami, słyszałem że jest tam biblioteka, npc nekromanta i wiele innych dziwnych rzeczy nie wiadomo po co...

Jednym słowem piszcie tu o wszystkim co wiecie o tej tajemniczej pustyni...
Szulerski Majsiek jest offline   Odpowiedz z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stary 18-02-2006, 23:21   #2
Zuczek_pl
Użytkownik Forum
 
Zuczek_pl's Avatar
 
Data dołączenia: 09 12 2005
Lokacja: Gdańsk
Wiek: 32

Posty: 63
Stan: Aktywny gracz
Profesja: Sorcerer
Świat: Refugia
Poziom: 25
Poziom mag.: 33
Zuczek_pl ma numer GG 2421908
Domyślny

Prawdopodobnie to wszytko jest częscią jakiegoś questu (chyba z winged helmet). Na jakimś forum był temat razem z filmami jak lazi po pustyni. Zdobył kilka kluczy, doszedł tam do teleportów...
__________________
~~HAIL REFUGIA~~
Zuczek_pl jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 19-02-2006, 19:06   #3
miki II
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 20 02 2005
Lokacja: From the Pagan Vastlands

Posty: 118
Świat: aeon
Poziom: 666
Wyślij wiadomość przez ICQ do miki II miki II ma numer GG 691337 Send a message via Skype™ to miki II
Domyślny

Dobra powiem co wiem.
Podobno cale podziemia sa czescia vocation quest.Jak wiadomo do kazdego questa musi byc jakas podpowiedz. Gdy ludzie z tibi po raz pierwszy robili vocation quest nie wiedzieli jak maja stanac i co polozyc na coal basiny.
Od tego jest room z 4 teleportami kazdy tp dla odpowiedniej profesji za teleportami znajduja sie informacje ze wskazowkami.Co do biblioteki to niewiem co dokladnie tam jest ale wiem ze NPC nekromanta sprzedaje klucz jak mu sie odpowie na pewne pytania... To tyle.
miki II jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 19-02-2006, 19:55   #4
Szulerski Majsiek
Użytkownik forum
 
Szulerski Majsiek's Avatar
 
Data dołączenia: 14 02 2006
Lokacja: Polar pass

Posty: 8
Stan: Aktywny gracz
Profesja: Druid
Świat: Pandoria
Domyślny

Na pustyni jest nie tylko voc quest ale rowniez inny quest (na pewnien instrument QS plx ) Jest też pomiesczenie w ktorym jest dzwignia i dziura gdzie mozna zejsc parcelami lub exani hur down jest tam pelno fire devili oraz pokoik ze skrzynka. Podobno gdzieś gleboko respi sie gs inni mówia ze banshee ale to juz chyba przesada . Mysle ze pustynia to nie jest wyłancznie vocation quest.
Szulerski Majsiek jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 19-02-2006, 20:23   #5
Krzy_ek
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 28 03 2005
Wiek: 30

Posty: 156
Stan: Na Emeryturze
Profesja: Elite Knight
Świat: Candia
Poziom: 40
Skille: 6X/6X
Poziom mag.: 5
Domyślny

jest banshee o gs nie wiem;d ale do banshee nie wiem jak dojsc da sie ja chyba tylko przez sciane zobaczyc
Krzy_ek jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 19-02-2006, 20:32   #6
kac
Użytkownik Forum
 
kac's Avatar
 
Data dołączenia: 25 05 2005
Lokacja: Wrocek
Wiek: 31

Posty: 92
Stan: Niegrający
Profesja: Knight
Świat: Astera
Poziom: 74
Skille: 81/78
Poziom mag.: 6
kac ma numer GG 9064828
Domyślny

Ehh ja wiem tylko o Voc quest i panpipe Tak sie niedawno zastanawiałem czy nie pojść tam i pozwiedzać bo na runki (Xplo,Uh) i manasy jestem zdolny wydać sporo kasy a stealth ringi jak coś też będą tylko zastanawiam się czy jest tam tylko jedna dziura bez wyjścia czy więcej jak więcej to byłoby ciężko
kac jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 21-02-2006, 16:46   #7
Blind Guardian
Użytkownik Forum
 
Blind Guardian's Avatar
 
Data dołączenia: 15 08 2004
Lokacja: nie rozumiem pytania
Wiek: 35

Posty: 263
Stan: Aktywny gracz
Imię: Veneos
Profesja: Elite Knight
Gildia: Perly Lotry
Świat: Calmera
Poziom: 75
Skille: 82/81
Poziom mag.: 6
Blind Guardian ma numer GG 3206657
Domyślny

Bylem pod pustynia z bratem prawie caly dzien Fajna zabawa. Nagroda troche slaba bo nie odkrylismy niczego nowego oprocz...



...Have fun!
See You in Tibia!

heh
__________________
Linux is like a wigwam - no Windows, no Gates, Apache inside.


Blind Guardian jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 21-02-2006, 17:52   #8
Lesik2
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 11 09 2005

Posty: 8
Stan: Niegrający
Imię: Lesik
Profesja: Elder Druid
Świat: Aurea
Domyślny

Pod pustynią są także 3 dzwignie... Jedna jest niedaleko drogi na spike sworda(wiem że to inne miejsce ale podziemia są tak szerokie że sięgaja krawędzi drogi na spika), druga jest u banshee ale nie wiadomo jak sie dostac tam teleportem i trzecia jest gdzieś za lawą lecz nie wiadomo jak zrobić mostek aby tam dojść. Wszystkie dzwignie są do pewnego miejsca na polnoc od spike sword questu, mianowicie jak idziemy na ten quest i bierzemy juz nagrode to wyzej widac 2 smoki za kratami, lawa i magic wallami, pierwsza dzwignia o ktorej mowilem odsowa kraty, czyli pozostale dwie usowaja magic walle i robia mostek aby tam sie dostac... a co tam jest chyba nikt nie wie
Lesik2 jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 27-04-2006, 08:09   #9
Ateyah
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 25 04 2006

Posty: 17
Domyślny

Moim zdaniem oprocz kilkunastu berserkerow i giantspiderka nic tam niespotkasz
Ateyah jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 27-04-2006, 10:03   #10
Pandorian technomancer
Użytkownik Forum
 
Pandorian technomancer's Avatar
 
Data dołączenia: 04 10 2005

Posty: 178
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Master Sorcerer
Świat: PA - ndoria
Poziom: +70
Skille: 28/28
Poziom mag.: 83
Domyślny

szukajcie moze znajdziecie
"nagroda" jest w martwym ciele na wyspie.
Podziemia desertu to w wiekszosci czesc vocation Questa, który teraz robiony jest tylko w finalowej czesci, ale vocation i pinaple to nie jedyne Questy, dokonca nikt nie wie czy nie został on zablokowany ale jak napisalem nagroda znajduje sie w ciele na wyspie a droga do niego prowadzi przez banshee na desecie i podziemia PoH.
Pandorian technomancer jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 27-04-2006, 11:19   #11
Dawergo
Użytkownik Forum
 
Dawergo's Avatar
 
Data dołączenia: 14 09 2005
Lokacja: Szczecin
Wiek: 31

Posty: 831
Stan: Aktywny Gracz
Imię: Dawergo
Profesja: Druid
Gildia: Poland Team
Świat: Eonar
Poziom: 80
Domyślny

a możesz powiedziec jaka to nagroda czy to qs? jak tak to na priv plx
__________________
Prawie nowy rekord. 62 KB w podpisie. Wald~

http://www.cda.pl/gry-online/g/f_toya2.htm

http://www.toya.net.pl/~qqraczy/lekcja1.swf
Dawergo jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 27-04-2006, 12:19   #12
CaldO
Użytkownik Forum
 
CaldO's Avatar
 
Data dołączenia: 25 07 2005
Lokacja: Susz
Wiek: 39

Posty: 126
Stan: Niegrający
Profesja: Knight
Świat: Eternia
Domyślny

Z tego co jawiem, to kiedyś wykonanie vocation questa było bardziej pogmatwane i o wiele trudniejsze.

Co do tych 4 teleportów, to każdą profesję teleportuje w inne miejsce. knight trafia na 3 zerki, druid do kilku niedzwiadkow a sorc i pall to nie wiem .

Fakt tuneli tam jest ochocho albo jeszcze wiecej. Duzo z tego zwiedzilemz kolegą szykając może jakiejś zagadki, ale na marne...
__________________
CaldO jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 27-04-2006, 22:52   #13
ciemne dropsy
Użytkownik Forum
 
ciemne dropsy's Avatar
 
Data dołączenia: 16 08 2004
Lokacja: Zgorzelec
Wiek: 33

Posty: 725
Stan: Na emeryturze
Profesja: Knight
Świat: solera
Poziom: 8
Skille: zmienne
Domyślny

Po prostu, zeby samemu dojsc jakie przedmioty, gdzie, ktoredy itp trzeba poszperac, mam gdzies napisana cala solucje desert questa, ale z oczywistych powodow jej tu nie zamieszcze Po to te korytarze itp. Dodam jeszcze, ze jezeli dobrze sie poszuka, wszystkie potrzebne przedmioty na voca mozna znalesc pod pustynia, ale wiaze sie to z niebezpieczenstwem.
__________________
WWW.RZALIBUL.PRV.PL - macie niepowtarzalna mozliwosc wyrzalenia sie i wyrazenia swoich buluw xD
ciemne dropsy jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 29-04-2006, 11:54   #14
Hunter Of Mystery
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 19 04 2006

Posty: 117
Imię: 000
Gildia: 000
Świat: 00
Poziom: 00
Skille: 0000
Poziom mag.: 00
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Ateyah
Moim zdaniem oprocz kilkunastu berserkerow i giantspiderka nic tam niespotkasz
Bez komentarza...
Jak ja zabladzilem drutem na 16 lvl pod desertem to widzialem(widzialem,nie wlaczylem):fd,zerki,orci warriory, beho, slimy i os tam jeszcze...
__________________
Best Solo :Beholder
Best hit:140(Cyclops)
eQ: Noble Armor,Plate Legs,Soldier Helmet,Guardian Halberd,Knight Axe,Guardian Shield
Hunter Of Mystery jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 29-04-2006, 19:31   #15
Thel Mager
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 29 04 2006
Lokacja: Koszalin

Posty: 5
Stan: Aktywny gracz
Imię: ???
Profesja: Knight
Gildia: niema :(
Świat: Obsidia
Poziom: 22
Skille: 72/71
Poziom mag.: 4
Brak ikony

Moje zdanie jest takie, że te całe podziemia to część vocation questu. Można to nazwać jedym wielkim labiryntem. Gracze (przynajmniej na początku) niewiedzieli co zrobić, myśleli, że własnie chodzi o te teleporty, nekromante itd. Mialo to nadawać klimat rpg. A moim zdaniem ten quest jest jedym z najbardziej udanych . To jedank nie oznacza, że niema żadnego powiązania z innymi questami, czy jeszcze inna sprawą. Ja nigdy nieodkryłem całych podziemi, byłem tylko w oklicach drogi na zakończenie questu. Jedno jest pewne, są bardzo tajemnicze.
Thel Mager jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 30-04-2006, 12:57   #16
Didier19
Użytkownik Forum
 
Didier19's Avatar
 
Data dołączenia: 11 02 2006
Lokacja: Legnica

Posty: 59
Stan: Aktywny Gracz
Imię: Netilos
Profesja: Knight
Świat: Secura
Poziom: 71
Skille: 86/83
Poziom mag.: 6
Didier19 ma numer GG 3816016
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Pandorian technomancer
szukajcie moze znajdziecie
"nagroda" jest w martwym ciele na wyspie.
Podziemia desertu to w wiekszosci czesc vocation Questa, który teraz robiony jest tylko w finalowej czesci, ale vocation i pinaple to nie jedyne Questy, dokonca nikt nie wie czy nie został on zablokowany ale jak napisalem nagroda znajduje sie w ciele na wyspie a droga do niego prowadzi przez banshee na desecie i podziemia PoH.

Winged helmet-- Opis własny przedmiotu:
It's the Helmet of Hermes.

Legenda:
Te hełmy zostały wytworzone dla heroicznej i szlachetnej rodziny Hermes przez dobroczynne duchy. Plotki głoszą że kilka razy uratowały głowy niektórych członków rodziny w makabrycznych konfliktachz siłami zła, ale ostatni członkowie rodziny zgineli gdzieś na Polach Zniszczenia(Plains of Havoc) walcząc w braterstwie przeciw zastępom nieumarłych.

Bardzo żadki, na większości światów nie ma go niestety.Można go dostać tylko od Bogów za zasługi.

Czy ktoś wie może coś więcej o tym queście?
Oświeciło mnie, po przeczytaniu tego i chyba zaraz zaczne szukać, jeśli ktoś wie coś więcej to prosze o zamieszczenie informacji w tym temacie
Didier19 jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 30-04-2006, 15:02   #17
Kerin Tale
Użytkownik Forum
 
Kerin Tale's Avatar
 
Data dołączenia: 09 05 2004
Lokacja: Guildford(UK)
Wiek: 37

Posty: 154
Stan: Aktywny Gracz
Imię: Minne Reid
Profesja: Sorcerer
Gildia: ----
Świat: Hiberna
Poziom: 17
Kerin Tale ma numer GG 9024719
Domyślny

wczoraj wędrowałem bardzo długo pod desertem i natrafiłem na ciekawe rzeczy. W pewnym miejscu jest skrzynka otoczona polami energii, ogniem etc. W tej skrzynce znajduje się bardzo ciekawa książka, która opisuje pewne cyfry (?), dzisiaj może zapodam co w tej ksiązce było napisane.

Obok wejścia do dziury na vocation quest znajduje się również inna dziura, z tego co wywnioskowaliśmy z kolegą, pod nią jest dość spora arena, co na niej jest, tego nie wiem, bo nie ma tam chyba dziury żadnej na poziomy niżej.

Co do teleportów, to wiem, że dla knighta, tak jak ktoś pisał wyżej są 3 zerki, dla druida niedźwiadki, a dla sorcka jest Fire Devil (albo kilka).

Co do tych magic walli i smoków, to mi się wydaje, że to jest przejście w stronę kopalń Ciekawe tylko po co takie przejście jest zrobione
__________________
-= Prepare To Die, Prepare To Cry, Prepare To Game, Prepare To Play=-
Kerin Tale jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 30-04-2006, 15:43   #18
Didier19
Użytkownik Forum
 
Didier19's Avatar
 
Data dołączenia: 11 02 2006
Lokacja: Legnica

Posty: 59
Stan: Aktywny Gracz
Imię: Netilos
Profesja: Knight
Świat: Secura
Poziom: 71
Skille: 86/83
Poziom mag.: 6
Didier19 ma numer GG 3816016
Domyślny

Narazie tylko zbieram informacje
Jak dobije skile do 70 to wyrusze tam i może coś więcej sie dowiem, zastanawia mnie co jest w tym pomieszczeniu np: Dla knighta 3 zerki, Druid 3 niedźwiedzie itd....Ciekaw mnie czy to ma jakiś związek z questem winged helmet , o ile taki istnieje, wydaje mi sie że bedzie trzeba najpierw poszukać przejścia z poh na pustynie gdzieś , tak jak pisze w legendzie tego hełmu. Pamiętam jak kiedyś tam byłem , zabłądziłem i trafiłem na npc pod ziemią, ale nie tego nekromante, niepamietam jak się nazywał, ale wiem że tam jest, może on da jakąś podpowiedź, jeśli ktoś wie o kogo mi chodzi, prosze zamieszczenie tego w tym temacie oraz wszystko co wie w związku z pustynią
Didier19 jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 30-04-2006, 18:03   #19
Kerin Tale
Użytkownik Forum
 
Kerin Tale's Avatar
 
Data dołączenia: 09 05 2004
Lokacja: Guildford(UK)
Wiek: 37

Posty: 154
Stan: Aktywny Gracz
Imię: Minne Reid
Profesja: Sorcerer
Gildia: ----
Świat: Hiberna
Poziom: 17
Kerin Tale ma numer GG 9024719
Domyślny

chodzi ci o tego NPC o wyglądzie palladyna ?? Próbowałem z nim rozmawiać to jedyne czego się dowiedziałem to to, że jest podróżnikiem. Dziwne....
__________________
-= Prepare To Die, Prepare To Cry, Prepare To Game, Prepare To Play=-
Kerin Tale jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 01-05-2006, 13:28   #20
Lodiczek
Guest
 

Posty: n/a
Domyślny ;p

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Hunter Of Mystery
Bez komentarza...
Jak ja zabladzilem drutem na 16 lvl pod desertem to widzialem(widzialem,nie wlaczylem):fd,zerki,orci warriory, beho, slimy i os tam jeszcze...
12:35 You see a minotaur archer. :> Widać 2 kratki obok pomieszczenia z 4 teleportami. Czasami podchodzi do nich Mino Archer, w innym pomieszczeniu obok chodzi sobie Zerk...

12:19 You see a sign.You read: Be careful! You are about to enter the 'Hall of the lost doors'.Enter only alone! <---- Co myślicie o tym?
  Odpowiedz z Cytatem
Odpowiedz


Użytkowników czytających ten temat: 1 (zarejestrowanych: 0, gości: 1)
 
Opcje tematu

Zasady postowania
Nie możesz dodawać tematów
Nie możesz odpowiadać
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Kod jest Włączone
UśmieszkiWłączone
[IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone
Przejdź do forum


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 17:07.


Powered by vBulletin 3