Jesteś tu: Tibia.pl / Forum

Wróć   Forum Tibia.pl > Fora główne > Niusy

Notki

Niusy Nowosci z świata Tibii dostarczone przez naszych nieustraszonych korespondentów.

Zamkniety temat.
 
Opcje tematu
stary 27-04-2010, 13:06   #21
miki II
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 20 02 2005
Lokacja: From the Pagan Vastlands

Posty: 118
Świat: aeon
Poziom: 666
Wyślij wiadomość przez ICQ do miki II miki II ma numer GG 691337 Send a message via Skype™ to miki II
Domyślny

O, to panowie maja jakis wglad na to ilu ludzi online jest placacymi?
miki II jest offline  

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stary 27-04-2010, 20:16   #22
Minevan
Użytkownik forum
 
Minevan's Avatar
 
Data dołączenia: 23 11 2006
Lokacja: Płock

Posty: 3
Stan: Aktywny Gracz
Imię: ;>?
Profesja: Master Sorcerer
Gildia: ;>?
Świat: Furora
Poziom: 51
Poziom mag.: 49
Domyślny

Wszyscy najmądrzejsi by zrobili taką tibię że ludzie by oknami wchodzili na servy. Skoro jest na pół płatna to znaczy że tak się najbardziej opłaca, tam są specjaliści którzy nie mają po 17 lat i siedzą w tym już długo, wiedzą co robić.
A tak a pro po do liczby grających w tibie że kiedyś było 50 k a teraz jest 30 to zobaczcie ile graczy otsy zabrały, tyle tych serwów, dedyków po 200 osób na 1. Kiedyś ots to było 50 graczy na internecie domowym i nie tak dużo jak teraz.

Ostatnio edytowany przez Minevan - 27-04-2010 o 20:26.
Minevan jest offline  
stary 27-04-2010, 21:31   #23
Vil
eX Moderator
 
Vil's Avatar
 
Data dołączenia: 13 11 2004
Lokacja: Helsinki
Wiek: 39

Posty: 4,623
Vil ma numer GG 3989309
Domyślny

Jak komukolwiek się może opłacać utrzymywanie graczy, którzy nie płacą za grę i mało prawdopodobne, że kiedykolwiek zapłacą ?
__________________
Vil jest offline  
stary 28-04-2010, 11:27   #24
Nift
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 11 05 2005

Posty: 50
Profesja: Royal Paladin
Poziom: 86
Domyślny

Jesteście żałośni i gówno wiecie o zarabianiu kasy dzieci... może jak pójdziecie na studia albo do pracy to zrozumiecie co i jak. Po pierwsze kto z was poznał tibie i miał od razu pacc ?? Po 2 nie znacie gry widzicie tą grafikę ale mówią że najpierw kupisz pacc potem możesz dokładnie zobaczyć grę jak to wygląda kto z was by na to poszedł ?... no słucham Po 3 po to jest freee właśnie żeby wejść zobaczyć grę ona nam się spodoba i kupujemy pacc proste zasady marketingu i powinni dodać nowe mapy dla facc co za tym idzie? że ogólne moje wrażenie o grze rośnie i chcę w nią grać i kupuje pacc ale jak ktoś się nie zna to pieprzy jakieś głupoty jak wy oczywiście nie do wszystkich to.........

Do kolegi up opłaca się to działa jak reklama "dużo ludzi gra więc coś w ttej grze musi być to może i ja spróbuje" ? A taki człowiek uwież mi nie bedzie patrzył ilu ma paccc online a ilu nie.... daj coś za darmo a ludzie sami przyjdą chodzi o reklame czemu w all mmo reklamuja się ze Gra za freeeee itp.. oj mało wiecie..

down: możesz mieć racje też nie wiem gdzie mieli by dodać. Z takich dawnych dodatków dla facc było przerobienie cycow koło thais na bardziej rozbudowane

2x down ciągle myślicie o graczach którzy już grają w tibie a uwierzcie cipisoft chcę zwiększyć zarobki a nie je tylko utrzymywać czyli myśli o nowych graczach i o tym jak ich przyciągnać

Ostatnio edytowany przez Nift - 28-04-2010 o 11:47.
Nift jest offline  
stary 28-04-2010, 11:34   #25
Arts19
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 26 03 2010
Lokacja: Grudziądz
Wiek: 33

Posty: 21
Stan: Niegrający
Profesja: Rookstayer
Świat: Secura
Poziom: 18
Domyślny

Przeglądałem sobie tak całą Wikipedię i muszę stwierdzić, że jest dużo expowisk.
Ogólnie rzecz mówiąc wszystko idzie na PACC, bo to są cele marketingu.Mogą dodać respy na FACC, ale gdzie? Cały kontynent FACC jest zapełniony lokacjami (miastami, expowiskami).Ciekawostką jest sam Golden Whale.
Arts19 jest offline  
stary 28-04-2010, 11:42   #26
Eipiq
Użytkownik Forum
 
Eipiq's Avatar
 
Data dołączenia: 07 01 2010

Posty: 123
Domyślny

Skoro FACC ma ogromną ilość terenów do zwiedzania za darmo, to po co dodawać więcej? Wystarczy to co jest do poznania gry, jeśli się komuś podoba to kupuje PACC. To, że CipSoft da więcej terenów dla FACC w kolejnym upie nie znaczy, że nagle więcej darmowych kont wykupi premium.
__________________
Zdeklarowany deista.
Eipiq jest offline  
stary 28-04-2010, 13:25   #27
miki II
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 20 02 2005
Lokacja: From the Pagan Vastlands

Posty: 118
Świat: aeon
Poziom: 666
Wyślij wiadomość przez ICQ do miki II miki II ma numer GG 691337 Send a message via Skype™ to miki II
Domyślny

FACC=demo. Koniec kropka.
Haters gonna hate. Nie stac was na pacca i wielki placz bo na facc nie idzie bocic. Latwo wam mowic, dla nas to jest gra a dla nich biznes.
miki II jest offline  
stary 29-04-2010, 13:09   #28
Mezive
Użytkownik Forum
 
Mezive's Avatar
 
Data dołączenia: 03 02 2007
Lokacja: Bruxelles

Posty: 486
Stan: Na Emeryturze
Imię: Mi-ni
Profesja: Royal Paladin
Świat: xerena
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Vil Pokaż post
Jak komukolwiek się może opłacać utrzymywanie graczy, którzy nie płacą za grę i mało prawdopodobne, że kiedykolwiek zapłacą ?
nie wiem czy wiesz ale 80 % nie zaczynalo by gry placac z gory... dzieki temu ze jest facc , moga sobie wyprobowac gre i wtedy zadecydowac o ewentualnym kupieniu pacc
Mezive jest offline  
stary 29-04-2010, 16:47   #29
Adolfik
Użytkownik Forum
 
Adolfik's Avatar
 
Data dołączenia: 24 04 2006
Wpisy bloga: 1

Posty: 82
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Elder Druid
Świat: Silvera
Poziom: 64
Domyślny

Nift ma trochę racji.

Moim zdaniem w 100% płatna Tibia to głupota. Popatrzmy na WoW'a. Jak masz kase to grasz a jak nie to nawet nie spróbujesz (chyba że na jakiś prywatnych serwerach). Ja osobiście grałem jak wielu z moich poprzedników pisze "u kolegi" w WoW'a ale wizja płacenia dużego abonamentu mnie odstraszyła.
Więc płacenie za zagranie jest powalone -jak skończy się abonament to jesteś out, w Tibii idziesz na Facc Arena.
A co do Facc Arena, hmm... mogli by troszkę powiększyć i dodać jakieś nowe expisko - od czasu do czasu - ale bez przesady - jak komuś się gra podoba i chce w niej coś osiągnąć to i tak Pacc kupi. Z resztą po to on jest!
__________________
"Czasami są takie chwile gdy się odchodzi tylko po to aby powrócić."
Adolfik jest offline  
stary 02-05-2010, 19:12   #30
Versa
Użytkownik Forum
 
Versa's Avatar
 
Data dołączenia: 19 04 2008
Wiek: 32

Posty: 112
Stan: Niegrający
Imię: Versa
Profesja: Royal Paladin
Świat: Candia
Strzałka

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Adolfik Pokaż post

Popatrzmy na WoW'a. Jak masz kase to grasz a jak nie to nawet nie spróbujesz (chyba że na jakiś prywatnych serwerach).
Spróbujesz. 10 dni Free Trial na oficjalnym serwerze.
__________________
Versa jest offline  
stary 02-05-2010, 23:54   #31
Ghernie
Użytkownik Forum
 
Ghernie's Avatar
 
Data dołączenia: 26 10 2008
Wpisy bloga: 12

Posty: 521
Domyślny

Czy kiedykolwiek przydarzyło wam się przeczytać własny post przed wysłaniem? Przecież to, co większość z was tu zostawia to czysty idiotyzm. W dodatku trudno go zrozumieć.

Płatności to mogli dodać kilka lat temu. W takim wypadku, przeżyliby chwilowy kryzys i niezadowolenie, po czym gra zaczęłaby sama się rozpowszechniać. Cały system płatności można by przekopiować z Wowa, z tą różnicą, że potrzeba by było dobrego systemu zabezpieczającego wersję Trial. Sądzę, że postawienie wyraźnej granicy graczom darmowym załatwiłoby sprawę. Oczywiście, ta granica powinna być o wiele bardziej widoczna od dzisiejszej. Wtedy, ludzie sami by ją reklamowali i zachęcali innych graczy. Sama obecność takiej ilości boterów w takiej grze jest porażką. Określona ilość banów, zamiast banów permanentnych tylko pogłębia ten dołek (czyt. dziurę, kanion itp.). Lecz wprowadzanie takich udoskonaleń, gdy gra podupada mija się z celem. Takie rzeczy powinno ustalać się na samym początku.

Tibia stoi na przegranej pozycji. Liczba graczy wciąż maleje, więc zarabia coraz mniej pieniędzy. Co za tym idzie, co raz trudniej będzie się jej utrzymać. Spójrzmy prawdzie w oczy, teraz gdy tylko powiesz coś o Tibii, każdy uzna cię za pomyleńca, "lamusa", lub coś gorszego.

Na miejscu twórców, zabrałbym się za zupełnie inny projekt, a Tibię traktował tylko jako źródło utrzymania. Przecież to, co oni odwalają jest zupełną stratą czasu i pieniędzy; jak można robić mały kawałek mapy, parę przedmiotów i kilka drobiazgów w kilka miesięcy?
__________________
Ghernie jest offline  
stary 03-05-2010, 12:54   #32
Versa
Użytkownik Forum
 
Versa's Avatar
 
Data dołączenia: 19 04 2008
Wiek: 32

Posty: 112
Stan: Niegrający
Imię: Versa
Profesja: Royal Paladin
Świat: Candia
Smutny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Ghernie Pokaż post
Spójrzmy prawdzie w oczy, teraz gdy tylko powiesz coś o Tibii, każdy uzna cię za pomyleńca, "lamusa", lub coś gorszego.
Ten, kto uzna Cię za pomyleńca, niestety sam ma problemy ze sobą.
Nie ma to jak ocenianie człowieka na podstawie tego, w co gra...

Żadne inne wartości się przecież nie liczą, no nie? Najważniejsze jest to, w co się gra!

Powiem Ci drogi kolego, że tacy ludzie nawet nie zasługują na to aby kogokolwiek oceniać. Nazywać kogoś pomyleńcem tylko dla tego, że gra w tą pixelową gierkę? Parodia, nic więcej.
__________________
Versa jest offline  
stary 03-05-2010, 14:56   #33
Ghernie
Użytkownik Forum
 
Ghernie's Avatar
 
Data dołączenia: 26 10 2008
Wpisy bloga: 12

Posty: 521
Domyślny

Może troszkę przesadziłem z tym "pomyleńcem". Nie zaprzeczysz jednak, że wzmianki o Tibi psują ogólne wrażenie o człowieku.
__________________
Ghernie jest offline  
stary 03-05-2010, 21:48   #34
Arts19
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 26 03 2010
Lokacja: Grudziądz
Wiek: 33

Posty: 21
Stan: Niegrający
Profesja: Rookstayer
Świat: Secura
Poziom: 18
Domyślny

Wiesz ile się robi takie grafiki? Znasz się na tym, to proszę odpowiedź mi mój drogi z góry.RL Mapa nie perfekcyjną mapą, jak głównie można spotkać na prywatnych serwerach, ale odnośne RL Mapy, zrobienie głupiego terenu wymaga trochę czasu, nieprawdaż? Jak znasz się na językach programowaniach to powiedz, ile by Ci zajęło napisanie bardzo dobrego systemu?
Arts19 jest offline  
stary 03-05-2010, 23:23   #35
Ghernie
Użytkownik Forum
 
Ghernie's Avatar
 
Data dołączenia: 26 10 2008
Wpisy bloga: 12

Posty: 521
Domyślny

Wyobraź sobie, że robiłem już parę grafik i wiem, że wcale nie jest to tak ciężka robota. Na programowaniu się nie znam zupełnie, więc średnio mogę w tej kwestii cokolwiek powiedzieć, ale przecież jeśli ktoś jest profesjonalnym grafikiem lub znającym się na rzeczy informatykiem, to z pewnością nie zajmie mu to tyle czasu. Szczególnie, że dostają za to wynagrodzenie.
__________________
Ghernie jest offline  
stary 04-05-2010, 00:29   #36
Arts19
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 26 03 2010
Lokacja: Grudziądz
Wiek: 33

Posty: 21
Stan: Niegrający
Profesja: Rookstayer
Świat: Secura
Poziom: 18
Domyślny

Nie lepiej, że robią 3 razy w roku aktualizację? Wiele osób narzeka co jest prawdą, ale największą głupotą są hotkeye.Gdyby nie one to może zagrało by spowrotem 50.000 ludzi.Ale wszystko idzie z biegiem czasu.Teraz warto poczekać na to co odpowiedzą w Chill of Girll.
Arts19 jest offline  
stary 04-05-2010, 10:19   #37
Vil
eX Moderator
 
Vil's Avatar
 
Data dołączenia: 13 11 2004
Lokacja: Helsinki
Wiek: 39

Posty: 4,623
Vil ma numer GG 3989309
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Arts19 Pokaż post
Mapa nie perfekcyjną mapą, jak głównie można spotkać na prywatnych serwerach, ale odnośne RL Mapy, zrobienie głupiego terenu wymaga trochę czasu, nieprawdaż?
1. Projekt
2. Wykonanie
3. Podpięcie oskryptowania.

Na moje nieprofesjonalne oko wymaga to ilości osobogodzin pracy na jakiś tydzień, może 2, przy typowej wielkości terenu dodawanego (nomen omen nie w każdym) updacie.
__________________
Vil jest offline  
stary 04-05-2010, 18:33   #38
Krajzel
Użytkownik Forum
 
Krajzel's Avatar
 
Data dołączenia: 19 08 2006

Posty: 619
Stan: Aktywny Gracz
Imię: Krajzel
Profesja: Elite Knight
Gildia: Casa Rosso
Świat: Iridia
Poziom: 123
Skille: b.d.
Poziom mag.: 8
Krajzel ma numer GG 9625503
Domyślny

Niedawno widziałem tabelę przychodów i ilość pracowników cipsoftu a na niej nie widać żeby tibia "schodziła na psy" wręcz przeciwnie. Firma rozwija się szybko. Btw nie wydaje mi się żeby zrobienie takiej aktualizacji jak chociażby z yalahar trwało 2 tygodnie imo to trwa kilka miechów.
Krajzel jest offline  
stary 05-05-2010, 21:54   #39
DianaReachel
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 21 04 2010

Posty: 5
Domyślny

Ja się tam, co prawda wiele nie znam, ale co nieco grałam i doskonale wiem, że gdyby gra była płatna od powiedzmy 10, czy 15 dnia użytkowania, to większość by zrezygnowała z dalszej gry. Ci bardziej cwani, mimo wszelakich zabezpieczeń, znaleźliby sposób na ominięcie 'limitu'.
Co do podwyższenia cen(co pojawiło się chyba tylko raz w Waszych postach)- na 99% byłoby podobnie jak z chociażby www.stardoll.com, który po podwyższeniu ceny Premium i zmniejszeniu możliwości kont free, utracił przeszło 1/3 graczy i stałych użytkowników.
Inną sprawą, jeszcze tu nieporuszoną, jest ułatwienie płacenia za PACC. Dziś prawie każdy dzieciak ma komórkę. Z kieszonkowego ją doładowuje(chyba, że ma aż tak nierozważnych rodziców i ma abonament ), więc mógłby sobie sam PACC wykupić SMS. Wtedy, oczywiście należałoby dać możliwość wykupienia PACCa na miesiąc, czy wprowadzić wersję punktową(jak np na Plemiona.pl). Większość bowiem ma pieniądze na PACCa, ale brak aprobaty rodziców.
(wiem, bo sama grałam 'namiętnie' ze trzy lata temu i chciałam PACC. Z własnej kasy. Odpowiedź prosta: 'Nie. Nie będziesz marnować kasy na głupie gierki'. I marzenia o ciekawszej grze legły w gruzach)


Do wszelkich malkontentów:
Miałam prawie trzyletnią przerwę w grze i teraz w pełnym świetle widzę, ile się pozmieniało. Na lepsze. I również dla FACC. Więc proszę nie marudzić, bo i o nas CipSoft pamięta
DianaReachel jest offline  
Zamkniety temat.

Użytkowników czytających ten temat: 1 (zarejestrowanych: 0, gości: 1)
 

Zasady postowania
Nie możesz dodawać tematów
Nie możesz odpowiadać
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Kod jest Włączone
UśmieszkiWłączone
[IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone
Przejdź do forum


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 18:18.


Powered by vBulletin 3