Jesteś tu: Tibia.pl / Forum

Wróć   Forum Tibia.pl > Inne > Grafiki

Notki

Grafiki Masz talent do grafik? Zamieść swoje prace tutaj.

Odpowiedz
 
Opcje tematu
stary 09-02-2005, 19:18   #1
Gtyk
Użytkownik Forum
 
Gtyk's Avatar
 
Data dołączenia: 26 07 2003
Lokacja: In a Galaxy Far, Far Away...
Wiek: 36

Posty: 851
Gtyk ma numer GG 2321949
Domyślny Poradnik- tworzenie mieczy w Paint Shop Pro 7

UWAGA!!
Poradnik ten przeznaczony jest do programu Paint Shop Pro 7, w innych wersjach niektore rzeczy moga sie minimalnie roznic

1)Rysujemy w paincie ksztalt naszego miecza. Nie moze to byc po prostu krzyz, ksztalt jest dosc dowolny, jeden z najprostszych przykladow przedstawiam ponizej:
Rozmiar zwykly: Powiekszenie:

2)Teraz wybieramy kolor, ktorym wypelnimy ostrze naszego miecza. Powinien byc to ciemny kolor szary, np taki:


Rekojesc miecza, wypelnic mozemy dowolnym kolorem, ja jednak polecam ten:


Nasz miecz wyglada teraz tak:

3)Kopiujemy obraz do Paint Shop Pro. Wybieramy w pasku narzedzi , klikamy prawym i wybieramy Tool Options.
Pojawia się nam nastepujace okienko:

Ustawiamy wszystko tak jak wyzej(mozna tez wyprobowac wlasne ustawienia, ale na poczatek polecam wlasnie takie )

4)Zabieramy się za cieniowanie ostrza. Tutaj wszystko zalezy juz od waszego upodobania i wyobrazni Ja moj miecz wycieniowalem w nastepujacy sposob:

5)Teraz kolej na ostrze... tutaj tak jak wyzej, wszystko zalezy od was, ale kierunek padania swiatla musi zgadzac sie z ostrzem. I teraz kolejna wazna rzecz. Aby nadac rekojesci odpowiedni kolor, zaznaczamy je (zolta pentelka w pasku narzedzi i obrysowujemy rekojesc), nastepnie wybieramy opcje Colors>Colorize... w gornym pasku. W oknie ktore sie pojawi wpisujemy nastepujace wartosci:

Wowczas nasza rekojesc stanie sie zlota

6)Kolejnym krokiem jest nadanie odpowiedniego koloru ostrzu miecza. Powtarzamy operacje opisana powyzej, z tym ze zaznaczamy teraz ostrze a nie rekojesc, a wprowadzone wartosci to 150 i 15.
Nasz miecz jest juz gotowy i wyglada nastepujaco: .

7)Teraz pozostaje nam juz tylko zapisac miecz W tym celu wybieramy zapis do formatu png. Najszybciej zrobic to uzywajac (jezeli nie mamy tego na pasku, klikamy prawym przyciskiem i zaznaczamy Web Toolbar).

I to na tyle Mam nadzieje ze moj artykul w czyms wam pomoze.
__________________

Hunt you down without mercy
Hunt you down all nightmare long

Gtyk jest offline   Odpowiedz z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stary 09-02-2005, 19:24   #2
Shanhaevel
Użytkownik Forum
 
Shanhaevel's Avatar
 
Data dołączenia: 27 08 2004
Lokacja: Uwiędły Las

Posty: 2,391
Shanhaevel ma numer GG dam na pw.
Domyślny

Ta. Spróbuj narysować coś takiego w Paincie...
Shanhaevel jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 09-02-2005, 19:38   #3
Dejvo
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 29 12 2004
Wiek: 24

Posty: 213
Domyślny

$vboptions[postminchars]

Ostatnio edytowany przez Dejvo - 03-09-2010 o 19:41.
Dejvo jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 09-02-2005, 19:53   #4
Majines
Użytkownik Forum
 
Majines's Avatar
 
Data dołączenia: 20 01 2005
Lokacja: Grudziądz

Posty: 444
Stan: Niegrający
Majines ma numer GG 280336
Domyślny

Osobiście mam Paint Shop Pro 9, ale nie używam robie wszystko w paincie Dobry poradnik napewno ktoś skorzysta
__________________
Łycha!
Majines jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 09-02-2005, 20:39   #5
Randlemen
Użytkownik Forum
 
Randlemen's Avatar
 
Data dołączenia: 05 12 2004

Posty: 870
Domyślny

Popieram słowa użytkowników piszących wyrzej - to bardzo dobry poradnik, obrazki zgadzają się z opisami i łatwo się połapać. Ciekawi mnie tylko czy dałbyś Gtyk radę narysować jakiś item w paincie tak jak w PSP7. Jak byś mógł to narysuj i zamieść w tym właśnie temacie ok?? I jeszcze jedno pytanie - czy PSP7 można z neta ściągnąć??
Randlemen jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 09-02-2005, 20:45   #6
Linek
Użytkownik Forum
 
Linek's Avatar
 
Data dołączenia: 26 10 2003
Lokacja: Kolacja
Wiek: 35

Posty: 372
Domyślny

I właśnie dlatego Gtyk nie należysz do MTA. Powodem jest właśnie PSP7. To na pewno nie jest narzędzie do tworzenia pixelartów, a nie sposób nazwać rzeczy mieszczących się w 32x32 inaczej niż pixel art. Nie sztuka w PSP7 zrobić ładny połysk na ostrzu miecza, lub inne tego typu efekty. Sztuką jest zrobić to w Paincie, w najlepszym przypadku w Gale`u. A od sztuki są Artyści. Więc sam możesz wyciągnąć wniosek, że niestety nie wstąpisz w nasze szeregi.
__________________
Linek jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 09-02-2005, 20:54   #7
Gtyk
Użytkownik Forum
 
Gtyk's Avatar
 
Data dołączenia: 26 07 2003
Lokacja: In a Galaxy Far, Far Away...
Wiek: 36

Posty: 851
Gtyk ma numer GG 2321949
Domyślny

jak znajde czas to moze i w paincie cos zrobie

@Linek

Hmm artystyczne zdjecia tez sa uwazane za sztuke... a zrobienie zdjecia nie wymaga zadnego wysilku.... :>
__________________

Hunt you down without mercy
Hunt you down all nightmare long

Gtyk jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 09-02-2005, 21:01   #8
Shanhaevel
Użytkownik Forum
 
Shanhaevel's Avatar
 
Data dołączenia: 27 08 2004
Lokacja: Uwiędły Las

Posty: 2,391
Shanhaevel ma numer GG dam na pw.
Domyślny

@up
Fakt, ale malowanie to co innego... W nim potrzebny jest wysiłek, a praca, w którą włoży się dużo wysiłku jest przez to dobra...
Shanhaevel jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 09-02-2005, 21:02   #9
Narzil
Użytkownik Forum
 
Narzil's Avatar
 
Data dołączenia: 28 09 2003
Lokacja: Toruń
Wiek: 33

Posty: 197
Narzil ma numer GG 2373580
Domyślny

Nie wymaga? Czyżby?
Profesionaliści wkładają w to wiele wysiłku - ustawienie świateł, odpowiednia kompozycja, niektóre fotografie robione profesionalnie (nie chodzi mi tu o to żeby zaraz mieć super sprzęt), mają w sobie jakieś przesłanie, a inne oddają najlepsze cechy np. krajobrazu.
Jak pstrykniesz kilka zdjęć jesteś artystą, ale w moim mniemaniu musisz poświecić czemuś serce i wysiłek, poświęcić godziny na ćwiczenia, eksperymentować, wtedy mozesz nazwać sie prawdziwym artystą.
Narzil jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 09-02-2005, 21:18   #10
Gtyk
Użytkownik Forum
 
Gtyk's Avatar
 
Data dołączenia: 26 07 2003
Lokacja: In a Galaxy Far, Far Away...
Wiek: 36

Posty: 851
Gtyk ma numer GG 2321949
Domyślny

@Up
Fakt, ale zauwaz ze tutaj takimi sprawami jak swiatlo (wycieniowanie), kompozycja itp. tez trzeba sie zajac

Swoja droga... jezeli uzywanie profesionalnych programow graficznych jak chociazby photoshop, czy nawet PSP< chociaz on az tak dobry nie jest> byloby uznawane za cos zlego, bo nie wymaga to rysowania pixel po pixelu tylko znacznie upraszcza sprawe, to dlaczego uzywacie tez chociazby najprostszych narzedzi... odkrecajcie sruby rekoma, nie srubokretami, bo przeciez one znacznie ulatwiaja prace... albo po co uzywacie samochodow? idzcie pieszo... przeciez przez nie poruszanie jest zbyt proste!
Gdyby wszyscy ludzie mysleli by tak jak wy od poczatku istnienia, teraz chodzilibysmy nago... bo po co sie ubierac, lepiej chodzic nago, ubrania zbyt ulatwiaja zycie... po co w ogole mowic? przeciez to ulatwia zycie i co najwazniejsze, zabija sztuke porozumiewania sie...

@Randlemen:

O ile sie nie myle mozna sciagnac... ale zadnej strony nie znam, moze na oficialnej stronie bedzie dostepne, a jezeli nie to poszukaj gdzies... kiedys sciagnalem psp8... ale nie do konca mi odpowiadal i wrocilem do 7, a mam na plycie co do zrobienia jakiegos itemku w paincie... jak znajde czas z checia zrobie i udowodnie ze da sie cos takiego osiagnac w paincie tez...
__________________

Hunt you down without mercy
Hunt you down all nightmare long


Ostatnio edytowany przez Gtyk - 09-02-2005 o 23:36.
Gtyk jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 09-02-2005, 23:51   #11
Linek
Użytkownik Forum
 
Linek's Avatar
 
Data dołączenia: 26 10 2003
Lokacja: Kolacja
Wiek: 35

Posty: 372
Domyślny

Tu nie chodzi o to. Pixelart jest właśnie stworzony dla ludzi cierpliwych, nie ma uproszczeń, poczytaj sobie fora o pixelarcie (najlepiej zagraniczne) sam zobaczysz, że PSP jest bardzo niemiło widziany. Bo to już nie jest włożenie w coś serca, to jest robienie czegoś na sztukę, dla pochwalenia się ewentualnie. Zobacz... porównaj sobie produkcję samochodów. Co jest droższe? to co wykonane ręcznie. Bentley, Rolls-Royce czyli ręcznie szyta tapicerka, ręcznie wyrabiane części... a samochody tworzone z ułatwieniami w postaci maszyn, które (prawie) wszystko robią same? Honda, Ford, Toyota, Fiat, Opel... i sam zobacz co jest lepsze, bardziej doceniane co zresztą sam wolałbyś dostać w prezencie. Zresztą Twoja sprawa czym robisz, ja się w to nie mieszam, w każdym razie pixelart musi pozostać pixelartem.
__________________
Linek jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 09-02-2005, 23:59   #12
Gtyk
Użytkownik Forum
 
Gtyk's Avatar
 
Data dołączenia: 26 07 2003
Lokacja: In a Galaxy Far, Far Away...
Wiek: 36

Posty: 851
Gtyk ma numer GG 2321949
Domyślny

hmm a teraz na dowod, grafika wykonana w 100% w paincie:


Mozecie wiezyc albo nie, to juz wasza sprawa
__________________

Hunt you down without mercy
Hunt you down all nightmare long

Gtyk jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 10-02-2005, 00:06   #13
Gesundheit
Użytkownik Forum
 
Gesundheit's Avatar
 
Data dołączenia: 08 01 2005
Wiek: 34

Posty: 250
Brak ikony

O gtykuś fajny poradnik zrobiłem w Paincie taki jak ty tylko że ty to robiłeś w PSP2



@Grafika w paincie gtyka:
Ładne troche ostzre jest mm takie "Płaskie" ? ale daje 5+/6
__________________
Nie jestem n00bem jestem poprostu kontrowersyjnym człowiekiem jak ci się coś nie podoba to wyp.ierdalaj
Gesundheit jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 10-02-2005, 10:36   #14
NORMALY OBYWATEL RP
Użytkownik Forum
 
NORMALY OBYWATEL RP's Avatar
 
Data dołączenia: 24 04 2004

Posty: 432
Szczęśliwy coool

Wooow... z ta twoja grafika w paincie, gtyk mnie zadziwiles ja ci wierze
Kude ostatnio cos probowalem w psp8 robic ale jest jakis dziwny... musze se zkads zalatwic 7
@Gesundheit
"...tylko że ty to robiłeś w PSP2"
a moze w -1 ?
NORMALY OBYWATEL RP jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 23-02-2005, 21:23   #15
Ziven
Użytkownik Forum
 
Ziven's Avatar
 
Data dołączenia: 18 10 2004
Lokacja: Katowice

Posty: 108
Domyślny

Czepiacie sie gtyka. Ja sam robie w PSP9 kiedys w 7. Dla mnei wazny jest efekt a nie jak zostalo zrobione. Chlopak ma talent i to sie liczy. Paint do kitu (owszem czasami se tam cos narysuje ale tylko gdy naprawde nie mam co robic...)Paint Shop Pro 4EVER!! BUHAHAHAHAHA

Ostatnio edytowany przez Ziven - 23-02-2005 o 21:26.
Ziven jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 24-02-2005, 08:48   #16
roofoos
Użytkownik Forum
 
roofoos's Avatar
 
Data dołączenia: 07 02 2005
Lokacja: Warszawa
Wiek: 35

Posty: 56
roofoos ma numer GG 4056997
Domyślny

Jeszcze trochę, a zacznie się wojna...

Szczerze mówiąc dla mnie jest idiotyzmem, że jak koleś siedzi 5 godzin i się męczy w Paincie, to że jest lepszy od kogoś, kto posiedzi pół godziny w PSP i zrobi 5 razy ładniejszą pracę.

A Wy, ARTYŚCI, pewnie nie chcecie przyjąć Gtyka do swoich szeregów, bo mu zazdrościcie, że wpadł na pomysł robienia łatwiej i ładniej swoich prac...
__________________
Tibia Flashmob I : Wykonane!
http://forum.tibia.pl/showthread.php?t=25422

Wywiad ze $corcererem:
http://forum.tibia.pl/showthread.php...132#post259132

Forum - wizja artystyczna
http://www.forum.tibia.pl/showthread...169#post271169
roofoos jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 24-02-2005, 16:51   #17
Narzil
Użytkownik Forum
 
Narzil's Avatar
 
Data dołączenia: 28 09 2003
Lokacja: Toruń
Wiek: 33

Posty: 197
Narzil ma numer GG 2373580
Domyślny

roofoos, w całej dyskusji chodzi o to, że to co Gtyk zrobił w PSP nie można za bardzo nazwać pixelartem. Pixel Art, polega właśnie na tworzeniu obrazka krok po kroku, czy jak sama nazwa mówi pixel po pixelu. Od pół godziny, do godziny to ja robie miecz w paintcie, chętnie bym przyspieszył ten proces, ale wtedy moje grafiki nie byłyby pixelartami. Gtyk jest dobry, muszę mu to przyznać, tworzy dobre prace i gratuluje mu tego, ale to co wcześniej robił w PSP, nie mogło być nazwane pixel artem, chyba, że robił to jak juz wspomniałem pixel po pixelu.
Narzil jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 24-02-2005, 19:21   #18
roofoos
Użytkownik Forum
 
roofoos's Avatar
 
Data dołączenia: 07 02 2005
Lokacja: Warszawa
Wiek: 35

Posty: 56
roofoos ma numer GG 4056997
Domyślny

hmmm... Czyli to, że robisz pracę w paincie kilka godzin pixel po pixelu, to jest to tylko zasada pixelartu? Dla mnie to bez sensu, ale powodzenia. Miłego marnowania czasu dla "zasad".
__________________
Tibia Flashmob I : Wykonane!
http://forum.tibia.pl/showthread.php?t=25422

Wywiad ze $corcererem:
http://forum.tibia.pl/showthread.php...132#post259132

Forum - wizja artystyczna
http://www.forum.tibia.pl/showthread...169#post271169
roofoos jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 04-03-2005, 18:47   #19
Specter
Użytkownik Forum
 
Specter's Avatar
 
Data dołączenia: 06 10 2004
Lokacja: Wśród Twoich koszmarów

Posty: 446
Stan: Tutor
Imię:
Profesja: Master Sorcerer
Świat: Premia
Wyślij wiadomość przez ICQ do Specter Specter ma numer GG 8296275 Send a message via Skype™ to Specter
Domyślny

staralem sie zrobic cos ciekawego dzieki twojemu poradnikowi i wyszlo mi cos takiego:
i jak podoba sie?

i jeszcze jedno: czy moglbys powiedziec jak sie cieniuje w tym programiku? wiem ze pomyslisz ze jestem idiota itd. ale jakos mi to nie wychodzi
__________________


"Spójrzcie na mnie! Jestem żywym stworzeniem. Istnieję. Jednak, jak każdy z nas byłem kiedyś tylko formą energii. Wraz z poczęciem ciało wchłania tą energię. To dzięki temu żyjemy. Spójrzcie na mnie! Jestem umierającym stworzeniem. Umrę. W przyrodzie energia nigdy nie znika, a jedynie zmienia swą formę."

Wejdź tu, a bardzo mi pomożesz

Specter jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 04-03-2005, 18:57   #20
Jackiew
Użytkownik Forum
 
Jackiew's Avatar
 
Data dołączenia: 01 02 2004
Lokacja: a gdzie mieszkaja krasnoludki?.. hopsa-sasa ! hop-sasa!

Posty: 376
Stan: Na emeryturze
Jackiew ma numer GG 4837606
Domyślny

poradnik +, wykonanie bez sensu -.-
zreszta lepiej w paincie robic przynajmniej doswiadczenia nabierzesz
__________________
http://jackiew91.digart.pl/
Jackiew jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Odpowiedz


Użytkowników czytających ten temat: 1 (zarejestrowanych: 0, gości: 1)
 

Zasady postowania
Nie możesz dodawać tematów
Nie możesz odpowiadać
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Kod jest Włączone
UśmieszkiWłączone
[IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone
Przejdź do forum


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 15:46.


Powered by vBulletin 3