Jesteś tu: Tibia.pl / Forum

Wróć   Forum Tibia.pl > Inne > O wszystkim i o niczym

Notki

O wszystkim i o niczym O tym wszystkim co nie pasuje gdziekolwiek indziej ;)

Odpowiedz
 
Opcje tematu
stary 12-10-2009, 16:14   #41
Wylansowany
Użytkownik Forum
 
Wylansowany's Avatar
 
Data dołączenia: 27 05 2007
Lokacja: Gorzów Wlkp.

Posty: 868
Domyślny

Nie wiem, jak ma się sprawa w szkołach opisanych w artykule, ale ja mam tak, że na lekcjach się uczymy, a w domu wykonuje się jedynie zadania przypominające i utrwalające wiadomości z lekcji. Od czasu, do czasu trafi się jakieś zadanie wychodzące ponad to, ale rzadko. A wiadomo, że klasówki i sprawdziany muszą być.
Plusem, o czym wszyscy zapominają, że jeśli jest sprawdzian, to zazwyczaj miną co najmniej dwie lekcje zanim będzie kolejny. A to daje trochę czasu.
Wylansowany jest offline   Odpowiedz z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stary 12-10-2009, 16:48   #42
jakosiara
Użytkownik Forum
 
jakosiara's Avatar
 
Data dołączenia: 12 05 2009
Lokacja: Bydgoszcz (4don)
Wiek: 29

Posty: 139
Stan: Niegrający
jakosiara ma numer GG 12842941
Domyślny

My mamy w tym tyg. 5 spr.(na ~30min.). ZD nie robię-odpisuję na przerwie, chyba że z polaka jakieś wypracowanko. W domu nic się nie uczę, nigdy się nie uczyłem. I przez całą podstawówkę, średnia "z paskiem"+36 pkt na egzaminie. W gim. trochę gorzej średnia 4,25(a nie łażę, żebym mógł poprawić, czy coś). Są osoby, które mają pasek, jednak widać, że one "kłują". Uważam, że to jest bez sensu, do egzaminu nie przykłują. Nie chodzę do jakiegoś zajebistego gima, tylko do przeciętnego, jednak w najlepszej klasie(profil mat-inf).
__________________
Ze statystykami jest jak z gwałtem zbiorowym: trzy osoby są zadowolone, a jedna nie.

Ja: Masz pirackiego linuxa?
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Pieczara
No, chyba mam...
http://www.koniecpzpn.pl/

HALA MADRID!
jakosiara jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 12-10-2009, 17:14   #43
CytrynowySorbet
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 23 02 2008
Lokacja: Szczecin
Wiek: 32

Posty: 1,753
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez refresher Pokaż post
Dlaczego nie ma mądrych(nie muszą być wykształceni), inteligentnych ludzi w MEN'ie? Bo tera nie liczy się mózg tylko znajomości.
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Albertus Pokaż post
czemu kiedy ja to pisałem protestowało 3/4 forum ze znajomości to tylko u mnie się liczą a wszędzie wykształcenie.
Oczywiście macie na to dowody. No bo przecież nie pisalibyście ot tak, na pewno macie doskonałą wiedzę na ten temat, i mnóstwo poparcia, no bo kto by się żalił ot tak, prawda?
CytrynowySorbet jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 12-10-2009, 17:48   #44
Tharion
Użytkownik Forum
 
Tharion's Avatar
 
Data dołączenia: 26 06 2008
Lokacja: Bydgoszcz

Posty: 636
Stan: Usunięty
Imię: Thar~
Domyślny

Cytuj:
W domu nic się nie uczę, nigdy się nie uczyłem.
Sie dziwisz w gimnazjum...


Sprawdzianów/kartkówek mamy w tygodniu z 5 minimum, zadań z maty zazwyczaj w środe z 3 a w czwartek z 10-15 , podstawy tez niezly zapieprz, jedyną nauczycielką jakoś rozumiejąca że jej przedmiot NIE jest najważniejszy jest ta od niemieckiego.
__________________
This is for my boys yo



Tharion jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 12-10-2009, 18:05   #45
Albertus
Użytkownik Forum
 
Albertus's Avatar
 
Data dołączenia: 07 07 2006
Lokacja: Siemiatycze
Wiek: 31

Posty: 1,787
Stan: Na Emeryturze
Imię: Moon Durus
Profesja: Master Sorcerer
Świat: Candia
Poziom: 181
Skille: 29
Poziom mag.: 76
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez CytrynowySorbet Pokaż post
Oczywiście macie na to dowody. No bo przecież nie pisalibyście ot tak, na pewno macie doskonałą wiedzę na ten temat, i mnóstwo poparcia, no bo kto by się żalił ot tak, prawda?
wiec skoro mówi to parę osób to znaczy ze coś w tym jest... Owszem może nie wszędzie ale takie zjawisko jest często spotykane , tym bardziej w małych miastach.
__________________



Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Rzyttofrajer Pokaż post
potem takie mniej inteligentne beholdery to podchwyca i za wszelka cene chca pokazac ze oni sa jak ich "bogowie"
Albertus jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 12-10-2009, 18:07   #46
Reflux
Użytkownik Forum
 
Reflux's Avatar
 
Data dołączenia: 14 08 2006
Lokacja: Warszawa
Wiek: 35

Posty: 112
Stan: Niegrający
Profesja: Royal Paladin
Poziom: 90
Skille: 97/81
Reflux ma numer GG 6823397 Reflux ma login Tlenu reflux-1988@tlen.pl Send a message via Skype™ to Reflux
Domyślny

Heh a ja myślałem że sezon ogórkowy już się skończył.
__________________
Power is necessary because conflicts continue to exsist.
Reflux jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 12-10-2009, 18:15   #47
Mohammed
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 18 01 2009
Lokacja: Gdynia
Wiek: 28

Posty: 93
Stan: Aktywny Gracz
Imię: Jaag Vlik
Profesja: Elder Druid
Świat: Secura
Poziom: 35
Poziom mag.: 30
Mohammed ma numer GG 11505071 Send a message via Skype™ to Mohammed
Domyślny

Nie wyjeżdżajcie mi tu z tekstami że Amerykanie to same głąby, głupki itp.
Skąd pochodzi większość obecnych wynalazków ?
Z USA i Japonii właśnie...
Jeżeli amerykanie to takie głupki to dlaczego stworzyli jedne z największych mocarstw świata, które ludzie kochają za to co im daje a nie tylko dlatego że się tam urodzili, lub dlatego że im partia kazała (jak np. dzieje się w Chinach (partia) czy w Polsce (urodzenie)...
Mohammed jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 12-10-2009, 18:21   #48
sphinx123
Użytkownik Forum
 
sphinx123's Avatar
 
Data dołączenia: 15 06 2005
Lokacja: Bydgoszcz
Wpisy bloga: 44

Posty: 1,255
Stan: Niegrający
Skille: Milion
Wyślij wiadomość przez ICQ do sphinx123 sphinx123 ma numer GG Siemanowice Adres Jabbera do sphinx123 Send a message via Skype™ to sphinx123
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Mohammed Pokaż post
Nie wyjeżdżajcie mi tu z tekstami że Amerykanie to same głąby, głupki itp.
Skąd pochodzi większość obecnych wynalazków ?
Z USA i Japonii właśnie...
Jeżeli amerykanie to takie głupki to dlaczego stworzyli jedne z największych mocarstw świata, które ludzie kochają za to co im daje a nie tylko dlatego że się tam urodzili, lub dlatego że im partia kazała (jak np. dzieje się w Chinach (partia) czy w Polsce (urodzenie)...
Poszczęściło im się za czasów WW II, która nie wyrządziła żadnych szkód na ich kontynencie, dlatego mają przewagę ;]

@down

Myślę, że od czasów Mieszka I
__________________

Ostatnio edytowany przez sphinx123 - 12-10-2009 o 18:27.
sphinx123 jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 12-10-2009, 18:26   #49
Mohammed
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 18 01 2009
Lokacja: Gdynia
Wiek: 28

Posty: 93
Stan: Aktywny Gracz
Imię: Jaag Vlik
Profesja: Elder Druid
Świat: Secura
Poziom: 35
Poziom mag.: 30
Mohammed ma numer GG 11505071 Send a message via Skype™ to Mohammed
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez sphinx123 Pokaż post
Poszczęściło im się za czasów WW II, która nie wyrządziła żadnych szkód na ich kontynencie, dlatego mają przewagę ;]
Tak, a my mamy pecha już od potopu Szwedzkiego...

A tak P.S.
To niemcy za tą II WŚ powinny nam płacić słone odszkodowania, bo popatrz przegrali dwie wojny, zniszczono ich kraj, a znowu są jednym z najbogatszych krajów świata.

Ostatnio edytowany przez Mohammed - 12-10-2009 o 18:28.
Mohammed jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 12-10-2009, 18:37   #50
Vil
eX Moderator
 
Vil's Avatar
 
Data dołączenia: 13 11 2004
Lokacja: Helsinki
Wiek: 39

Posty: 4,623
Vil ma numer GG 3989309
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Mohammed Pokaż post
Jeżeli amerykanie to takie głupki to dlaczego stworzyli jedne z największych mocarstw świata
Moze dlatego, ze glupiego latwiej przekonac do zaangazowania sie w konflikty w imie wirtualnych wartosci ? Latwiej przekonac o mesjanskiej roli swiatowego policjanta ?

Abstrahujac juz od tego, ze potege Amerykanie zawdzieczaja wielu czynnikom, z ktorych sobie najmniej.
__________________
Vil jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 12-10-2009, 18:40   #51
Mohammed
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 18 01 2009
Lokacja: Gdynia
Wiek: 28

Posty: 93
Stan: Aktywny Gracz
Imię: Jaag Vlik
Profesja: Elder Druid
Świat: Secura
Poziom: 35
Poziom mag.: 30
Mohammed ma numer GG 11505071 Send a message via Skype™ to Mohammed
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Vil Pokaż post
Moze dlatego, ze glupiego latwiej przekonac do zaangazowania sie w konflikty w imie wirtualnych wartosci ? Latwiej przekonac o mesjanskiej roli swiatowego policjanta ?

Abstrahujac juz od tego, ze potege Amerykanie zawdzieczaja wielu czynnikom, z ktorych sobie najmniej.
A czemu Polska zawdzięcza to że przez lata była wykorzystywana przez sąsiadów i do dziś nie robimy nic oprócz "lizania dupy" innemu narodowi...
Mohammed jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 12-10-2009, 18:42   #52
Kubon
Użytkownik Forum
 
Kubon's Avatar
 
Data dołączenia: 14 04 2005
Lokacja: Lublin
Wiek: 31

Posty: 448
Stan: Na Emeryturze
Kubon ma numer GG 4829520
Domyślny

@up
Wyczynom szlachty i ustrojowi demokracji szlacheckiej
__________________
Kubon jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 12-10-2009, 18:43   #53
Mohammed
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 18 01 2009
Lokacja: Gdynia
Wiek: 28

Posty: 93
Stan: Aktywny Gracz
Imię: Jaag Vlik
Profesja: Elder Druid
Świat: Secura
Poziom: 35
Poziom mag.: 30
Mohammed ma numer GG 11505071 Send a message via Skype™ to Mohammed
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Kubon Pokaż post
@up
Wyczynom szlachty i ustrojowi demokracji szlacheckiej
Ja to wiem, ale dziś Polska mogłaby zrobić coś więcej niż "lizanie dupy" Ameryce (przed '89 ZSRR).
Mohammed jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 12-10-2009, 18:49   #54
Kubon
Użytkownik Forum
 
Kubon's Avatar
 
Data dołączenia: 14 04 2005
Lokacja: Lublin
Wiek: 31

Posty: 448
Stan: Na Emeryturze
Kubon ma numer GG 4829520
Domyślny

Niestety ustroj PRLu chcac nie chcac zmuszal nas do lizania dupy ZSRR, a Ameryka to taka odskocznia od Ruskich (obrot o 180 stopni) i do tego sa toretycznie bogaci i potezni. Z reszta nie znajdziesz bardziej odpowiedniego "protektora" - Ruskich nie lubimy, Chiny to komuchy (a to nam sie zle kojarzy) i koncza nam sie supermocarstwa. Niestety



Zawsze moglibysmy tez w koncu wybrac kompetentnych ludzi na wladze. Chociaz mysle, ze to nasz narod nie potrafi sie znalezc w demokracji, bo kazdy chce jak najwiecej dla siebie, a potrzeby kraju ma gdzies.


@down
No niby Chiny sa potezne, ale nie utworzymy z nimi partnerstwa ze wzgledu na ich ustroj. Republika ludowa - toz to czysty socjalizm, a moze nawet komunizm, a tego nasz narod nie lubi.
__________________

Ostatnio edytowany przez Kubon - 12-10-2009 o 18:55.
Kubon jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 12-10-2009, 18:51   #55
Mohammed
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 18 01 2009
Lokacja: Gdynia
Wiek: 28

Posty: 93
Stan: Aktywny Gracz
Imię: Jaag Vlik
Profesja: Elder Druid
Świat: Secura
Poziom: 35
Poziom mag.: 30
Mohammed ma numer GG 11505071 Send a message via Skype™ to Mohammed
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Kubon Pokaż post
Niestety ustroj PRLu chcac nie chcac zmuszal nas do lizania dupy ZSRR, a Ameryka to taka odskocznia od Ruskich (obrot o 180 stopni) i do tego sa toretycznie bogaci i potezni. Z reszta nie znajdziesz bardziej odpowiedniego "protektora" - Ruskich nie lubimy, Chiny to komuchy (a to nam sie zle kojarzy) i koncza nam sie supermocarstwa. Niestety
Według mnie duże możliwości stoją przed koalicją Indie-Chiny, te dwa kraje mogłyby stworzyć supermocarstwo.
Mohammed jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 12-10-2009, 18:57   #56
Quezacoatl
Satyryk
 
Quezacoatl's Avatar
 
Data dołączenia: 22 08 2005
Lokacja: Tu i tam
Wiek: 35
Wpisy bloga: 2

Posty: 1,177
Stan: Na Emeryturze
Domyślny

Cytuj:
Wow w USA nic nie robią i dostaja same najlepsze oceny , a my zapier*** jak chinole pod nawalem pracy.
W usa to oni liczb zespolonych nie maja az do ostatniego roku liceum. Potem takie tumany wychodza ze szkol ze daja swemu krajowi opinie idiotow. Tez bys tak chcial?
Poza tym, jak ktos planuje isc na studia to i tak bedzie musial to wszystko nadrobic, bo studia stoja mniej wiecej na tym samym poziomie. Nie wiem jakbys sie gibal ale bys sie nie wyrobil po takiej nedznej edukacji idac na studia. Inny swiat zupelnie. A w polsce, masz przynajmniej jakies w miare normalne przejscie.

Z jednym sie zgodze, ze nauczyciele czesto maja w dupie to ile macie klasowek/sprawdzianow z innych przedmiotow. Z wieloma da sie jednak negocjowac, i brac ich na litosc.

Ale poza tym jednym faktem, to nie widze czego sie te dzieciaki skarza. Jezeli aby powtorzyc lekcje z jednego dnia po szkole potrzebujesz wiecej niz 1,5-2h (zadan domowych nie liczac) to zwyczajnie znaczy ze uzywasz niewlasciwej metody powtarzania. Kazdy sie uczy inaczej, i jeden bedzie powtarzal/a przy wlaczonym telewizorze, a inny jedzac obiad i im to starczy. Jak spedzasz za duzo czasu powtarzajac material to znaczy ze albo cala lekcje sie opieprzales/as i nic z niej nie wyniosles/as, albo powtarzasz material w sposob ktory jest dla ciebie nieskuteczny. Tyle w tym teori. Sam bylem w gimnazjum, w domu uczylem sie moze 15h na rok (nie liczac zadan domowych), i jakos nigdy nie spadlem ponizej 3.5

A to ze ksiazki sa drogie, to nie szkoly trzeba karcic, tylko ministerstwo oswiaty. Szkoly wybieraja ci najlepszy material zeby cie nauczyc najlepiej jak moga.

Cytuj:
Jestem ciekaw, skąd ten stereotyp o amerykanach-idiotach...
Kazdy stereotyp ma w sobie ziarnko prawdy. W USA masz wielu bardzo inteligentnych ludzi, a i geniuszy sie znajdzie. Co nie zmienia faktu ze wieksza czesc populacji jest znacznie ponizes sredniej swiatowej. Zwlaszcza jak na kraje rozwiniete.
A przyklad masz tu: http://www.youtube.com/watch?v=Mq0u9hlp2xk
__________________
Modzie! Wpisz się do księgi!

Ostatnio edytowany przez Quezacoatl - 12-10-2009 o 19:01.
Quezacoatl jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 12-10-2009, 19:01   #57
Kubon
Użytkownik Forum
 
Kubon's Avatar
 
Data dołączenia: 14 04 2005
Lokacja: Lublin
Wiek: 31

Posty: 448
Stan: Na Emeryturze
Kubon ma numer GG 4829520
Domyślny

W liceum nie ma juz matematyki wyzszej, a na studiach musisz to umiec. Ktos tu nas opi******************a (robi w kunia)
__________________
Kubon jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 12-10-2009, 19:44   #58
Mazur199
Użytkownik Forum
 
Mazur199's Avatar
 
Data dołączenia: 03 07 2005
Lokacja: krk

Posty: 1,221
Stan: Zbanowany
Profesja: Royal Paladin
Adres Jabbera do Mazur199
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Juzefek Pokaż post
A ty idź dalej ćwiczyć prawą rękę w ubikacji. Btw. wszyscy zdrowi?
głodnemu chleb na mysli?

@ot

Smiac mi sie chce jak widze wywody niektorych osob, jesli uczysz sie po 2h+ dziennie czy tez 2h na jeden sprawdzian to naprawde padles ofiara niespelnionych ambicji wlasnych rodzicow, tak trudno siedziec w szkole i sluchac choc 15 min tego co Ci gadaja czy jednak wolisz marnowac swoj czas w domu? Osobiscie nigdy nie uczylem sie na zaden spr dluzej niz 20min - srednia 3,6 w II LO w zupelnosci mi wystarcza i taka sama srednia mam nadzieje utrzymac w III kl. , po co mam sie uczyc przedmiotow ktore nie sa mi potrzebne na mature? zreszta do pkt na studia nie jest mi potrzebna 6 z ang czy 4 z polskiego tylko wynik z matury i to tylko tej pisemnej : )
Mazur199 jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 12-10-2009, 19:50   #59
Wielkimanitu
Zbanowany
 
Data dołączenia: 13 01 2009
Lokacja: Kraina zamków i jednego klucza...
Wpisy bloga: 25

Posty: 302
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Quezacoatl Pokaż post
Co nie zmienia faktu ze wieksza czesc populacji [USA -W] jest znacznie ponizes sredniej swiatowej. Zwlaszcza jak na kraje rozwiniete.
A przyklad masz tu: http://www.youtube.com/watch?v=Mq0u9hlp2xk
Hahaha (nie śmieję się z filmu, a z wypowiedzi: koleś zamiast dać obiektywne dane, wkleja link z YouTube'a)

http://www.arwu.org/rank2008/ARWU2008_A%28EN%29.htm

W dziesiątce najlepszych uniwersytetów, amerykańskich jest tylko osiem. Jakie matoły som w tej Ameryce, to sie w głowie nie mieści...
Wielkimanitu jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 12-10-2009, 20:08   #60
Beh0lder
Użytkownik Forum
 
Beh0lder's Avatar
 
Data dołączenia: 08 03 2009
Lokacja: tutaj

Posty: 903
Stan: Na Emeryturze
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Quezacoatl Pokaż post
W usa to oni liczb zespolonych nie maja az do ostatniego roku liceum. Potem takie tumany wychodza ze szkol ze daja swemu krajowi opinie idiotow. Tez bys tak chcial?
A nam daja opinie złodziei , idiotów i popychadeł.
Cytuj:
Poza tym, jak ktos planuje isc na studia to i tak bedzie musial to wszystko nadrobic, bo studia stoja mniej wiecej na tym samym poziomie.
Będzie musiał nadrobić to co ma na studiach
Cytuj:
Nie wiem jakbys sie gibal ale bys sie nie wyrobil po takiej nedznej edukacji idac na studia. Inny swiat zupelnie. A w polsce, masz przynajmniej jakies w miare normalne przejscie.
Studia w ameryce sa takie jak ich szkoły , baa tam nawet łatwiej sie dostać niż na jakiś polski
Cytuj:
Z jednym sie zgodze, ze nauczyciele czesto maja w dupie to ile macie klasowek/sprawdzianow z innych przedmiotow. Z wieloma da sie jednak negocjowac, i brac ich na litosc.
Jak każdy ma zrobić ta klasowe to i tak ja wepchnie tyle ze gdzie pozniej ale terminy zawalone
Cytuj:
Ale poza tym jednym faktem, to nie widze czego sie te dzieciaki skarza. Jezeli aby powtorzyc lekcje z jednego dnia po szkole potrzebujesz wiecej niz 1,5-2h (zadan domowych nie liczac) to zwyczajnie znaczy ze uzywasz niewlasciwej metody powtarzania. Kazdy sie uczy inaczej, i jeden bedzie powtarzal/a przy wlaczonym telewizorze, a inny jedzac obiad i im to starczy. Jak spedzasz za duzo czasu powtarzajac material to znaczy ze albo cala lekcje sie opieprzales/as i nic z niej nie wyniosles/as, albo powtarzasz material w sposob ktory jest dla ciebie nieskuteczny.
Aww można zapomniec po kilku godzinach
Cytuj:
Sam bylem w gimnazjum, w domu uczylem sie moze 15h na rok (nie liczac zadan domowych), i jakos nigdy nie spadlem ponizej 3.5
Nie wszystkich zadowala taka srednia kiedy np. w USA kretyni mają znacznie lepsze oceny przy 0 nauce... i zerowej frustracji
__________________
Tak mało ludzi uważa , że jestem debilem ,czuję się taki nie spełniony .
Beh0lder jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Odpowiedz


Użytkowników czytających ten temat: 1 (zarejestrowanych: 0, gości: 1)
 

Zasady postowania
Nie możesz dodawać tematów
Nie możesz odpowiadać
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Kod jest Włączone
UśmieszkiWłączone
[IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone
Przejdź do forum


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 11:19.


Powered by vBulletin 3