Jesteś tu: Tibia.pl / Forum

Wróć   Forum Tibia.pl > Fora główne > Poradniki

Notki

Poradniki Poradniki napisane przez użytkowników forum.
Podfora : Wasze propozycje poradników ; Poradniki archwialne; Poradniki nie związane z Tibią
Odpowiedz
 
Opcje tematu
stary 20-02-2010, 20:00   #1
D4n1
Tibia.pl support
 
D4n1's Avatar
 
Data dołączenia: 24 10 2006

Posty: 473
Stan: Na Emeryturze
Profesja: Royal Paladin
Domyślny Co i jak z Transferem Postaci.

Opcja ta została dodana jesienią 2009 roku. Polega ona na przeniesieniu postaci na wybrany przez siebie serwer.
Jeżeli uważasz że twój aktualny świat jest nudny, przepełniony złem lub tez chcesz otworzyć nowy rozdział w historii twojej postaci i poznać nowych przyjaciół dobrze trafiłeś! W tym poradniku uzyskasz informacje jak to zrobić.

1. Żeby skorzystać z transferu trzeba spełnić parę poniższych warunków:
  • Transferu nie można wykonać jeżeli postać jest w gildi, posiada domek lub jest w związku z innym graczem.
  • Transfer pomiędzy różnymi rodzajami serwerów jest możliwy tylko:
    • z Optional PvP tylko na inny serwer Optional PvP.
    • z Open PvP na inny serwer Open PvP lub Optional PvP.
    • z Hardcore PvP na każdy w/w rodzaj serwera.
  • Operacje taką można wykonać tylko raz na 6 miesięcy.
  • Postać musi posiadać profesje dlatego gracze z Rookgaardu muszą najpierw przejść na Mainland i wtedy mogą wykonać transfer.
  • Postać nie może mieć czerwonej lub czarnej czaszki oraz nie może posiadać ostatecznego ostrzeżenia w criminal record.
  • Transfer jest możliwy dla kont darmowych jednakże w celu przeniesienia postaci na świat dla graczy premiowanych (np. Premia) w dniu transferu trzeba posiadać konto premium.
2. Transfer przedmiotów.
  • Razem z postacią można zabrać do 1 000 przedmiotów. Liczba ta jest sumą itemów które umieścisz w specjalnym depozycie i tych które masz na sobie.
  • Większość przedmiotów jest ograniczonych do 1 sztuki na transferowana postać. Do tego zaliczają się wszystkie bronie, ekwipunek oraz część nagród z questów i przedmiotów addonowych. Czyli można zabrać np 1 parę BOH, Soft Boots jeden Great Shield itd.
  • Większość przedmiotów addonowych składa się w stosy dlatego tez mozna zabrać 1 stos z każdego rodzaju np. 100 demonic essence, 100 demon dust itd.
  • Wyjątkiem są potiony, runy, amunicja, pojemniki, medale, trofea, przedmioty fansite i kilka innych. Tych można zabrać więcej niż 1 sztuke.
3. Zamówienie transferu i opłata.
  • Wejdź na stronę swojego konta, wybierz postać, którą chcesz przenieść. Otworzy się nowa strona na której kliknij "Change World".


  • System sprawdzi czy postać spełnia podstawowe wymagania do transferu. Jeżeli tak wybierz serwer który Cie interesuje i potwierdź klikając "Continue"


  • Teraz masz możliwość sprawdzić swój wybór i jak jesteś pewien potwierdź zamówienie klikając "Submit"


  • Po wyborze świata i po potwierdzeniu kliknij "Purchase". Jak na razie żeby zapłacić do wyboru mamy 3 rodzaje kart kredytowych Visa, MasterCard i American Express. Po wyborze karty przejdź dalej klikając "Continue".


  • Dane osoby zamawiającej.
    W górnej części strony wybierz opcję za którą zostanie poniesiona opłata z twojej karty kredytowej. Następnie wpisz numer i datę ważności karty kredytowej. Zostaniesz poproszony o wpisanie swojego kodu weryfikacji. Jeżeli nie wiesz, co wpisać, kliknij w zakładkę "Info". W końcowym etapie wpisz imię i nazwisko właściciela karty, które są widoczne na karcie. Szczególne litery typu "ą", "ę", "ł" nie będą akceptowane. Dlatego trzeba je zastąpić odpowiednimi literami (np. ą=a; ę=e; ł=l itd).
    Zostaniesz poproszony o wpisanie informacji, takich jak: twój adres, kod pocztowy, nazwa miasta, państwa oraz twój adres e-mailowy. Jeżeli wszystkie pola są wypełnione kliknij "Continue".
  • Teraz sprawdź czy wszystkie pola są wypełnione poprawnie, ze względów bezpieczeństwa tylko klika ostatnich cyfr z numeru karty będzie widocznych. Jeżeli wszystko sie zgadza kliknij przycisk "Submit" żeby potwierdzić transakcje.
  • Na ostatniej stronie możesz zobaczyć, czy twoje zamówienie zostało zaakceptowane oraz otrzymasz numer referencyjny zamówienia. Dostaniesz tez e-mail w którym będą stosowne informacje.
4. Przygotowanie postaci w grze.
  • Po zamówieniu transferu i zapłaceniu pozostaje tylko odpowiednie przygotowanie postaci. Żeby to zrobić wybierz się statkiem z dowolnego portu na wyspę "Trevora" bilet kosztuje 1 000 złotych monet i jest ważny 24 godziny. W ciągu tego czasu możesz podróżować w tę i z powrotem tak często jak tylko tego potrzeba. Niestety parceli nie można wysyłać na tą wyspę dlatego każdy przedmiot trzeba przynieść osobiście.
    Na wyspie jest depo:



    bank:



    oraz npc Sharon który wyjaśni każdy proces transferu postaci:


  • Kiedy skończysz gromadzić przedmioty porozmawiaj z Sharonem który sprawdzi czy wszystkie warunki transferu zostały spełnione jeżeli nie to wyjaśni gdzie tkwi problem. Jeżeli wszystko się będzie zgadzać Sharon podliczy pozostawione przedmioty w depozytach poza wyspa Travora i powie ile ich zostanie skasowanych. Po potwierdzeniu słowem "yes" npc sprawdzi wszystko raz jeszcze i przeniesie Cie na specjalna platformę


    na której musisz się wylogować. Transfer może trwać do 24 godzin i w tym czasie nie można się logować na postać. Gdy wszystko będzie w porządku po serwer save zalogujesz się w świątyni gdzie postać wcześniej była zameldowana a przedmioty będą się znajdować w depo.
To już wszystko. Mam nadzieję, że się komuś przyda ten poradnik.
__________________

Ukryty tekst:
Gandlf bialy [53]: a bende mugl zrobic tom jebanom norge << pro polisz user
cos z innej beczki
Lord Garys [116]: You see Elitarny Kret (Level 214). He is an elite knight. He is Honored Member of the Legendary Phoenixs.
Lord Garys [116]: elitarny kretyn
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Lili Riper [100]: moja erekcja rosnie jak spotykam jamkniki na ulicy

Ostatnio edytowany przez Slythia - 20-02-2010 o 22:59.
D4n1 jest offline   Odpowiedz z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stary 10-03-2010, 20:40   #2
pacerapid
Użytkownik Forum
 
pacerapid's Avatar
 
Data dołączenia: 25 10 2008
Lokacja: Bełchatów rox
Wiek: 30

Posty: 81
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Elder Druid
Gildia: Tengu
Świat: Różnie bywa =)
Poziom: 130
Poziom mag.: 99
Domyślny xd

Bardzo Dobry Poradnik
__________________
21:53 Azar Trayon [11]: Powinni kurwa siedziec 24 na dobe w CipSofcie i banowac na bierzaco
pacerapid jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 10-03-2010, 21:22   #3
Czajowa
Użytkownik forum
 
Czajowa's Avatar
 
Data dołączenia: 10 01 2010

Posty: 13
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Royal Paladin
Świat: Honera
Poziom: 130
Skille: 95 dist
Poziom mag.: 20
Domyślny

Wszystko dokładnie i zrozumiale opisane. Osoby zainteresowane transferem postaci nie będą musiały już szukać potrzebnych informacji. Bardzo dobre źródło wiedzy.
Pozdrawiam
Czajowa jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 10-03-2010, 23:11   #4
igoman
Użytkownik Forum
 
igoman's Avatar
 
Data dołączenia: 02 08 2006
Lokacja: Poznań/Dębiec
Wiek: 30
Wpisy bloga: 2

Posty: 283
Stan: Na Emeryturze
igoman ma numer GG 4974645
Domyślny

Elegancko, na pewno się przyda. Przystępnie napisany, ładne screeny. Nic tylko pogratulować! 5/5
__________________
Lech Poznań Ultras
igoman jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 12-03-2010, 15:21   #5
Robert Lublin
Użytkownik Forum
 
Robert Lublin's Avatar
 
Data dołączenia: 29 03 2005
Lokacja: A Jak Myślisz? -.-
Wiek: 33

Posty: 598
Profesja: Royal Paladin
Świat: Inferna
Poziom: 135
Domyślny

ok dzięk, dobra robota i z pewnością się przyda
Robert Lublin jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 12-03-2010, 22:15   #6
Kastia
Użytkownik Forum
 
Kastia's Avatar
 
Data dołączenia: 13 01 2008
Lokacja: Konin

Posty: 87
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Knight
Świat: Julera
Poziom: 25
Skille: 70/70
Domyślny

ile on wogole kosztuje?
Kastia jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 14-03-2010, 18:11   #7
Krajzel
Użytkownik Forum
 
Krajzel's Avatar
 
Data dołączenia: 19 08 2006

Posty: 619
Stan: Aktywny Gracz
Imię: Krajzel
Profesja: Elite Knight
Gildia: Casa Rosso
Świat: Iridia
Poziom: 123
Skille: b.d.
Poziom mag.: 8
Krajzel ma numer GG 9625503
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Kastia Pokaż post
ile on wogole kosztuje?
Właśnie tego mi zabrakło tutaj. Ta opcja kosztuje tyle co pacc na 90 dni, czyli 19,95 EURO (77,60 zł na dzisiejszy kurs euro).
Krajzel jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 05-09-2012, 14:00   #8
Tibiacz15
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 29 11 2008
Lokacja: Rydułtowy

Posty: 14
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Royal Paladin
Świat: Astera
Poziom: 162
Skille: 99/72
Poziom mag.: 23
Domyślny

Witam. Chce przenieś postać. Na t.com all wypełnione potwierdzone itp.

Do dp travora pozbierałem itemy itp i mam problem bo mam np 15 fire swordów, 400 rs 300 kamieni itp czy je mogę zabrać też ? proszę o odp bo nie wiem dlaczego ale nie przenosi mnie na platformę ten npc Sharon
Tibiacz15 jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 09-11-2012, 01:49   #9
sebi_01
Użytkownik forum
 
sebi_01's Avatar
 
Data dołączenia: 09 11 2012
Lokacja: Viernheim

Posty: 14
Profesja: Elder Druid
Świat: Guardia
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Krajzel Pokaż post
Właśnie tego mi zabrakło tutaj. Ta opcja kosztuje tyle co pacc na 90 dni, czyli 19,95 EURO (77,60 zł na dzisiejszy kurs euro).
jakbys kupowal przez t.com to wyjdzie ci +- 77,60 ale na allegro teraz kosztuje to 112 zl wiec to jest przesada ... a co do poradnika bo bardzo ladny i zrozumialy
sebi_01 jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 11-01-2013, 09:06   #10
marsh12
Guest
 

Posty: n/a
Domyślny

Wszystko dokładnie i zrozumiale opisane. Osoby zainteresowane transferem postaci nie będą musiały już szukać potrzebnych informacji. Bardzo dobre źródło wiedzy.
Pozdrawiam
  Odpowiedz z Cytatem
stary 13-11-2015, 14:41   #11
autoswiat561
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 18 10 2015

Posty: 5
Domyślny

Mam pytanie
Czyli jak np mam postac na serverze Celesta(optional pvp) i chce przeniesc na server harmonia(optional pvp) to nie bedzie problemu? jaki jest koszt transferu ? na allegro 126 zl a przez tibia.com?
autoswiat561 jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 13-11-2015, 15:01   #12
Vadimq
Użytkownik Forum
 
Vadimq's Avatar
 
Data dołączenia: 04 05 2008
Lokacja: Płock
Wiek: 31

Posty: 565
Profesja: Elder Druid
Świat: Secura/Pacera
Poziom: 500
Domyślny

Tak, bez problemu przeniesiesz z optional pvp na inny optional pvp.
Cena z tibia.com to 24.95 Euro.
Pamiętaj, że jeżeli postać była już kiedyś przenoszona i nie minęło od tego faktu 6 miesięcy to musisz zakupić inną usługę (express character world transfer).
__________________

Vadimq jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Odpowiedz


Użytkowników czytających ten temat: 1 (zarejestrowanych: 0, gości: 1)
 
Opcje tematu

Zasady postowania
Nie możesz dodawać tematów
Nie możesz odpowiadać
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Kod jest Włączone
UśmieszkiWłączone
[IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone
Przejdź do forum


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 15:21.


Powered by vBulletin 3