Jesteś tu: Tibia.pl / Forum

Wróć   Forum Tibia.pl > Fora główne > Niusy

Notki

Niusy Nowosci z świata Tibii dostarczone przez naszych nieustraszonych korespondentów.

Zamkniety temat.
 
Opcje tematu
stary 15-11-2007, 20:50   #441
Sir szofer
Użytkownik Forum
 
Sir szofer's Avatar
 
Data dołączenia: 19 06 2006
Lokacja: Legionowo
Wiek: 32

Posty: 372
Stan: Na Emeryturze
Imię: Terius
Profesja: Elite Knight
Świat: Refugia
Poziom: 120
Skille: 85/83
Poziom mag.: 8
Domyślny

@up
Istnieje taka opcja jak "EDYTUJ"
__________________
LVL: MLVL:
10 [x] 1 [x]
15 [x] 2 [x]
20 [x] 3 [x]
30 [x] 4 [x]
40 [x] 5 [x]
50 [x] 6 [x]
75 [x] 7 [x]
85 [x] 8 [x]
100 [x]
Sir szofer jest offline  

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stary 15-11-2007, 21:01   #442
Zogre
Użytkownik Forum
 
Zogre's Avatar
 
Data dołączenia: 06 05 2006
Lokacja: Daleko

Posty: 29
Stan: Na Emeryturze
Domyślny

@2up:wes aspiryne albo cos w tym stylu
nie wiem o co mu chodzi ale chlopak ma goraczke
@topic: Podoba mi sie perspektywa Paladyn=Święty wojownik
__________________

,,Wyobraźnia bez wiedzy może stworzyć rzeczy piękne. Wiedza bez wyobraźni najwyżej doskonałe.'' Albert Einstein
Zarób do 100 k dziennie na małym lvl jezeli myslisz ze tam jest keylogger to sie grubo mylisz jeżeli dalej tak myślisz nie wchodz
Zogre jest offline  
stary 15-11-2007, 21:31   #443
Poprostu Pitbul
Użytkownik Forum
 
Poprostu Pitbul's Avatar
 
Data dołączenia: 22 11 2005
Lokacja: forum.tibia.pl i dział "Fake'i"
Wpisy bloga: 2

Posty: 867
Stan: Aktywny Gracz
Imię: Ergid
Świat: Kradia
Poziom: 10
Skille: 30 SILY
Domyślny

Ja gram od Tibii 7.5, i wiecie co? Każdy kiedyś czuł ten klimat, gdy zaczynał grę. A teraz? Teraz jest klimat "na siłę", żeby wmusić tylko do kupienia PACC. CipSoft jest łakomy na pieniądze. Tyle ode mnie.
Poprostu Pitbul jest offline  
stary 15-11-2007, 21:41   #444
Moroxs
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 18 06 2006
Lokacja: Gdynia

Posty: 13
Imię: Moroxs
Profesja: Paladin
Gildia: brak
Świat: Guardia
Poziom: 62
Skille: 82
Poziom mag.: 18
Domyślny

Ja sie ciesze ze wkoncu w tibi bendzie trzeba troszke wiencej pomyslec a nie isc i tluc wszystko co sie rusza i moze noobków bedzie mniej, a co do tego ze cip soft robi wszystko pod pacc to czego sie spodziewacie przeciez oni z tego zyja i musza z czegos zyc wienc im sie nie dziwcie
Moroxs jest offline  
stary 15-11-2007, 21:42   #445
Szybki'lols
Użytkownik Forum
 
Szybki'lols's Avatar
 
Data dołączenia: 17 06 2007
Wiek: 32

Posty: 705
Szybki'lols ma numer GG 12231069
Domyślny

Zobaczymy jak to będzie wyglądało.
Szybki'lols jest offline  
stary 15-11-2007, 22:03   #446
Orlik45
Użytkownik Forum
 
Orlik45's Avatar
 
Data dołączenia: 27 10 2007
Lokacja: Thais
Wiek: 28

Posty: 34
Stan: Niegrający
Profesja: Paladin
Świat: Berylia
Orlik45 ma numer GG 5507323
Domyślny

Już nie mogę sie doczekać . Ale będzie extra!
__________________
Orlik45 jest offline  
stary 15-11-2007, 22:04   #447
Foxbee
Użytkownik Forum
 
Foxbee's Avatar
 
Data dołączenia: 30 08 2007

Posty: 18
Stan: Na Emeryturze
Profesja: Knight
Domyślny Moim zdaniem

Zapowiadane zmiany, choć brak na razie konkretów, nie wywołują u mnie pozytywnych uczuć, łagodnie mówiąc. Tak samo było z poprzednim uaktualnieniem. Chciałbym skomentować to, co dziś określane jest sloganem "Balansowanie profesji", tak samo, jak niedawno mieliśmy "IV RP" czy "moralną rewolucję".
Pragnę uniknąć pośpiesznego wyrażania opinii w formie jednego zdania i zwrócić uwagę na kierunek zmian w Tibii, który mnie niepokoi.

Państwo opiekuńcze

Przepraszam za tę aluzję do programu pewnego politycznego ugrupowania, ale ten tytuł oddaje mniej więcej istotę pierwszego problemu. Jak trafnie zauważył jeden z graczy na forum tibia.com, Cipsoft w ostatnich uaktualnieniach nałożył na wszystkie profesje szereg limitów i ograniczeń, jak np. Soul Points, Stamina (którą jednak jestem skłonny zaakceptować, jako swoiste ograniczenie dla "nałogowych" graczy), minimalny poziom wymagany do użycia broni dla rycerzy i paladynów, zakaz lurowania itd. Większość z nich miała na celu zatarcie, a wręcz usunięcie różnic pomiędzy czterema podstawowymi profesjami. Chciano, aby nie było profesji "lepszych" i "gorszych", "łatwiejszych" i "trudniejszych".
A więc w czym problem? Oto bowiem znika charakterystyczny przecież element Tibii - zróżnicowanie profesji. Kiedyś, gdy zadaliśmy pytanie o profesję można było usłyszeć...
- Gram sorcem!
I już wiadomo było, przynajmniej dla doświadczonych graczy, że osoba idzie, że tak powiem, na łatwiznę. Gdybyśmy z kolei usłyszeli...
- Wybrałem palka...
Aha! To nie za łatwa profesja, trzeba będzie się długo męczyć z walką włóczniami, potem drogie strzały i bełty. Słowem - zawód paladyna nie był łatwy, dlatego też często mogliśmy odczuć ich brak. Zjawisko nasiliło się, gdy wprowadzono łamiące się włócznie.
Osoba niedoświadczona, która teraz to czyta, pewnie zacznie rozmyślać z zaciekawieniem nad tym dziwnym układem sił, który tworzył swego rodzaju klimat, szacunek do profesji. Każdy znał wartość i siłę swojej postaci, czy była rycerzem, czy też druidem lub magiem. Dobrze skompletowana drużyna na quest była naprawdę dużym osiągnięciem.
Podsumowując, obawiam się, że w przyszłości wybór profesji stanie się mniej ważny. "Zróżnicowanie" idealnie "zbalansowanych" zawodów będzie się być może przejawiało niemal jedynie w sposobie zabicia danego potwora i tym, że rycerz będzie miał "swoje" kreatury, a mag "swoje", z którymi będzie mu się opłacało walczyć. To może dotyczyć szczególnie stworów silniejszych.

Poszczególne profesje zostały spięte pajęczyną ograniczeń, sztucznych wyznaczników, a przecież nikt nie narzekał na nadmiar swobody. Jeżeli ktoś grał w Tibię, to szybko odnajdywał tę nutkę tajemniczości, dzikości - nigdy nie wiedziałeś, czy po drodze do Venore nie dopadnie cię Olbrzymi Pająk, który zawędrował do ludzkich osad, ścigając jakiegoś śmiałka. Często trzeba było kombinować, omijać ograniczenia. Teraz, to jest już prawie niemożliwe. Rozgrywka staję się trochę, przepraszam za określenie, prostoliniowa.

Co wolno wojewodzie...

Z pewnością nie jestem pierwszą osobą, która podnosi ten problem. Chodzi mi oczywiście o możliwości posiadacza konta FACC w porównaniu do PACC. Cipsoft podejmuje nieostrożne kroki, dając swoim żywicielom coraz więcej przywilejów. Przecież już połowa Tibii to teren dostępny tylko dla PACC, tak samo z potworami, questami i wreszcie ogólnie - uaktualnieniami. W większej części dotyczą one posiadaczy kont premiowych. Dla przykładu wypiszmy sobie niektóre takie zmiany w nadchodzącym update:
- nowe obszary wiejskie, a w szczególności możliwość zakupu gospodarstw,
- nowe czary, bo czy zawsze nie było tak, że większość z nich dostawali tylko PACC?
-
Cytuj:
Przy pomocy tajemniczych teleportów, znajdujących się w każdym mieście, utalentowani druidzi oraz magowie posiadający konto premium będą mogli odwiedzić święte kaplice, aby napełnić klejnoty magiczną energią.
Wiadomo, o co chodzi.
Wielu graczy z darmowym kontem może uznać, że Tibia staje się w coraz większej mierze płatną grą i z tego powodu ją porzucić. Jednak Cipsoft nie ma wyjścia. Nie odważyłby się zmniejszyć ilości przywilejów dodawanych co pół roku, np. przestając dodawać nowe tereny. Gracze z kontem PACC odkryją Tiquandę, Daramę, Liberty Bay, Lodowe Wyspy i uznają, że nie ma po co płacić, skoro nie ma już zmian zarezerwowanych dla kont płatnych. To sytuacje bez wyjścia. Chyba, że pomoże stopniowe udostępnianie starych terenów premiowych, jak Darama, czy Ankrahmun...

Zmiany klimatu

Lub raczej - nierównowaga żywiołów. Nie mam tu na myśli tylko zapowiadanych nowych siłach natury - chodzi mi także o ogólne zmiany i wprowadzanie nowych elementów gry znikąd - nie mających podstawy w dotychczasowej konwencji Tibii.
Jeżeli zaś chodzi o żywioły, to, jak wiemy, każda ma odpowiadać jakiejś profesji. Będą miały wpływ także na potwory, stąd możliwy podział stworów między profesje. Ogólnie jednak mówiąc, nowy porządek narusza ten tradycyjny, dość oryginalny, charakterystyczny i chyba lubiany układ trzech "żywiołów": ognia, trucizny i energii. A teraz zastanówcie się, która gra nie ma już magii śmierci, magii lodu, magii życia... A to przyporządkowanie ogień - mag, ziemia - druid... Skąd my to znamy...?

Jeszcze słowo o paladynach. Ktoś na forum tibia.com napisał, że paladyn został stworzony do tego, aby władać magią świętości. Rzeczywiście, w kulturze (ale i innych grach) paladyni to rycerskie wzory cnót i obrońcy dobra. Definicja tego wojownika w Tibii raczej nie ma nic wspólnego z tą prawdziwą. Może stworzenie obrońcy dobra i świętości nie było głównym zamysłem Cipsoftu przy planach reformy paladyna, ale czy to źle, że jest on inny niż gdziekolwiek indziej? To, że kojarzy nam się przede wszystkim z walką łukiem, kuszą i włóczniami jest niepowtarzalną cechą Tibii.

Co kieruje ambicjami Cipsoftu? Czy chcą konkurować w innymi grami MMORPG przyjmując strategię upodabniania się do nich? Co więc z grafiką? To już pozostawiam Wam.

Każdy głos się (nie) liczy

Chciałbym jeszcze wspomnieć o ostatniej ankiecie na tibia.com. Czy zauważyliście, że pytania były sformułowane tak, aby uniemożliwić wyrażenie własnej opinii na temat "balansu" profesji...? Na pytanie o najsilniejszą z nich mieliśmy do wyboru pięć odpowiedzi:
a) najlepszy jest rycerz
b) najlepszy jest druid
c) najlepszy jest mag
d) najlepszy jest paladyn
i...
e) wszystkie profesje są już idealnie wyrównane!

I jak tu zagłosować, skoro Cipsoft układa pytania tak, jakby nikt o niczym innym nie marzył tylko o "idealnym balansie profesji"!?
__________________
Jestem lisek - kogo liznę, wykituje na wściekliznę!
Foxbee jest offline  
stary 15-11-2007, 22:11   #448
Silver'tibia
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 07 05 2007

Posty: 12
Domyślny

Wszystko spoko, tylko wkurza mnie ze zrobia tak ze magowie nie beda mogli chodzic sobie na dragony, dl, demki itd. Ale reszta wszystko mi sie podoba i to nawet, ze ladowac tymi kamieniami beda mogli tylko magowie z pacc, a sam nie mam pacc I super jest to ze teraz beda do wyboru 3 manafluidy ale to ze nie bede mogl chodzic na ogniste potwory to sie zalamalem
Silver'tibia jest offline  
stary 15-11-2007, 22:25   #449
bajerfull
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 29 03 2005
Lokacja: suwauki
Wiek: 34

Posty: 203
Stan: Na Emeryturze
Profesja: Knight
Świat: aldora
Domyślny

ajj tutor za późno zrobiony ;/
bajerfull jest offline  
stary 15-11-2007, 22:45   #450
ciunki
Użytkownik Forum
 
ciunki's Avatar
 
Data dołączenia: 03 03 2007

Posty: 533
Imię: Ciunki
Profesja: Master Sorcerer
Gildia: Peacekeepers
Świat: Harmonia
Poziom: 205
Poziom mag.: 82
Domyślny

You see a spell rune for magic level 4. It's an "adura vita"-spell (1x).
It weighs 1.20 oz.
1997(6?)-2007[*]
Poczekamy zobaczymy
__________________
ciunki jest offline  
stary 15-11-2007, 22:55   #451
Niedozwolony
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 10 02 2007

Posty: 117
Domyślny

Po*****one to troche. Kina nie bedzie mugł uhow uzywać??o ja piernicze.... z kolegą własnie spadamy z krzeseł;] omg teraz jak bede szedł na dragi z bronia energiczną i mi trol wyjdzie to nie bede pewnie go trafiał....na hunt bede musiał brac 3 k axy o roznych zywiołach? chciałem napisać "bez komentarza" ale niestety
Niedozwolony jest offline  
stary 15-11-2007, 23:09   #452
Ciupaga91
Użytkownik Forum
 
Ciupaga91's Avatar
 
Data dołączenia: 27 01 2007

Posty: 45
Domyślny

http://img87.imageshack.us/my.php?image=uo0004zw9.jpg
__________________
IE sluzy do przegladania internetu z komputera i odwrotnie.

Ostatnio edytowany przez Ciupaga91 - 15-11-2007 o 23:18.
Ciupaga91 jest offline  
stary 15-11-2007, 23:11   #453
kamil_nowacki
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 04 09 2006
Lokacja: Wysokie Mazowieckie
Wiek: 36

Posty: 11
Stan: Na Emeryturze
Domyślny

Cytuj:
Po*****one to troche. Kina nie bedzie mugł uhow uzywać??o ja piernicze.... z kolegą własnie spadamy z krzeseł;] omg teraz jak bede szedł na dragi z bronia energiczną i mi trol wyjdzie to nie bede pewnie go trafiał....na hunt bede musiał brac 3 k axy o roznych zywiołach? chciałem napisać "bez komentarza" ale niestety
zamaist uh bedziesz mial 3 rodzaje life fluid a żywioł doda broni dodatkowe dmg , czytaj ze zrozumieniem newsy

@topic
zapowiada się ciekawy update
kamil_nowacki jest offline  
stary 15-11-2007, 23:35   #454
Rukahs
Użytkownik Forum
 
Rukahs's Avatar
 
Data dołączenia: 12 09 2007
Lokacja: Unisław

Posty: 146
Stan: Niegrający
Rukahs ma numer GG 8025029
Domyślny

Co oni zrobili z tą Tibią to się nie mieści w głowie, gdzie się podział klimat tej gry... Szczerze ? Saper już jest lepszy od tego gówna.
__________________
The Hate U Gave Little Infants Fuck Everybody.
Rukahs jest offline  
stary 15-11-2007, 23:59   #455
$orcerer
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 19 01 2007

Posty: 59
Stan: Niegrający
Imię: Retired
Profesja: Rookstayer
Świat: RL
Poziom: 666
Skille: 13/37
Poziom mag.: _/
Domyślny

Hmm... pozyjemy zobaczymy ja bez wzgledu co zrobia i tak zostane na knighcie
$orcerer jest offline  
stary 16-11-2007, 00:12   #456
Vil
eX Moderator
 
Vil's Avatar
 
Data dołączenia: 13 11 2004
Lokacja: Helsinki
Wiek: 39

Posty: 4,623
Vil ma numer GG 3989309
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Foxbee Pokaż post
A więc w czym problem? Oto bowiem znika charakterystyczny przecież element Tibii - zróżnicowanie profesji.
przeginasz, profesji w tibii jest 3, nawet porzadnego healera nie zrobili.


Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Foxbee Pokaż post
Aha! To nie za łatwa profesja, trzeba będzie się długo męczyć z walką włóczniami, potem drogie strzały i bełty. Słowem - zawód paladyna nie był łatwy, dlatego też często mogliśmy odczuć ich brak.
paladyn nigdy nie byl trudny w prowadzeniu.

Przy grze sorcem trzeba bylo wysilic mozgownice zeby nie padac czesciej niz jestesmy w stanie odnawiac levele. Knight expil w sposob prymitywny, ale jesli wypelnial zadanie blokera musial to robic tak, zeby druzyna przezyla. A palek ? Co robil poza zaznaczaniem przeciwnika, uciekaniem i uzupelnianiem amunicji ? Styl gry archera jest najprymitywniejszym jaki mozna wymyslic.

Lamiace spiry powodowaly obrzydzenie gry a nie jej utrudnienie.


Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Foxbee Pokaż post
Podsumowując, obawiam się, że w przyszłości wybór profesji stanie się mniej ważny. "Zróżnicowanie" idealnie "zbalansowanych" zawodów będzie się być może przejawiało niemal jedynie w sposobie zabicia danego potwora i tym, że rycerz będzie miał "swoje" kreatury, a mag "swoje", z którymi będzie mu się opłacało walczyć. To może dotyczyć szczególnie stworów silniejszych.
przespales ostatnie 2 lata pod kamieniem ?


Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Foxbee Pokaż post
Wielu graczy z darmowym kontem może uznać, że Tibia staje się w coraz większej mierze płatną grą i z tego powodu ją porzucić.
Pytanie czy wyjdzie to grze na dobrze czy na zle ? Spolecznosc tibijska, glownie z powodu wybitnej prostoty gry, sklada sie w zdecydowanej wiekszosci z dzieciakow, z reguly na etapie nauki jakiejkolwiek komunikatywnosci i samodzielnego myslenia, jesli takiego planktonu odejmemy odrobine ( w ilosci kilkunastu tysiecy ) atmosfera w grze stanie sie zdrowsza i mozna zalozyc, ze wreszcie bedzie komu reanimowac klimat gry rpg, jako faktycznego roleplayingu a nie dziecinnej pogoni za levelami i przedmiotami.

Platna w 100% gra oznaczalaby rowniez spadek kosztow utrzymania serwerow, co posrednio mogloby sie przelozyc na srodki na czestsze i lepsze updaty.


Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Foxbee Pokaż post
A teraz zastanówcie się, która gra nie ma już magii śmierci, magii lodu, magii życia... A to przyporządkowanie ogień - mag, ziemia - druid... Skąd my to znamy...?
oklepane ale i narzucajace sie samo, lepiej stac oczekiwaniom na przeciwko i nazywac archera paladynem ?

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Foxbee Pokaż post
Co kieruje ambicjami Cipsoftu? Czy chcą konkurować w innymi grami MMORPG przyjmując strategię upodabniania się do nich?
Konkurowac z kim ? Z duzymi firmami, zasobnymi w kapital, produkujacymi gry na enginach 3d, z rozbudowanym swiatem i, na dlugo przed wyjsciem, kultowe - bo oparte na wczesniejszych, kultowych produkcjach ? Nie spodziewam sie, zeby Cipsoft wyrwal jakichkolwiek graczy Blizzardowi czy ludziom od Lineage, glownie dlatego, ze Tibia praktycznie na kazdym polu z grami pokroju WoW przegrywa, i nie zmienia tego deklaracja sporej czesci tibijskiej spolecznosci odnosnie rzekomo lepszej grywalnosci ( co tez jest wrazeniem subiektywnym i raczej odosobnionym ). Cipsoft jest nastawiony na wciaganie do gry coraz wiekszej rzeszy dzieciakow, nie zdziwilbym sie gdyby sucha kalkulacja pchnela ta firme do popularyzacji tibii wsrod rzeszy 10 letnich poldebili ktorzy w normalnej grze RPG po prostu nie daliby rady niczego zrobic.

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Foxbee Pokaż post
I jak tu zagłosować, skoro Cipsoft układa pytania tak, jakby nikt o niczym innym nie marzył tylko o "idealnym balansie profesji"!?
Moze was to zaskoczy, ale bardzo wyraznie nasuwa mi sie refleksja o tym, ze idealny balans w tibii nie bedzie nigdy i nigdzie mozliwy. Ta gra ma za prosta strukture, sklada sie ze zbyt malej ilosci plaszczyzn zeby wogole mozna bylo o balansie. Powtarzalem to wielokrotnie, powtorze jeszcze raz: ta gra to tetris, obliczony na expienie do upadlego, komicznym jest to, ze w celu umozliwienia dalszego expienia usuwa sie nawet wczesniej ustalone limity levelu. W takiej sytuacji, gdy praktycznie nie istnieje system questow, aberracja jest sposob zabijania bossow, rozgrywka grupowa jest dostepna w postaci szczatkowej trudno wogole mowic o balansie. Ten kto jest w stanie zdobywac najwiecej expa w najkrotszym czasie jest najlepszy i to wszystko. A ze pozycja lidera bedzie zmieniac sie wahadlowo - wcale nie swiadczy to o balansacji.
__________________

Ostatnio edytowany przez Vil - 16-11-2007 o 00:14.
Vil jest offline  
stary 16-11-2007, 00:17   #457
Gollumek
Użytkownik Forum
 
Gollumek's Avatar
 
Data dołączenia: 05 03 2005
Lokacja: Śląskie :P
Wiek: 32

Posty: 344
Stan: Na Emeryturze
Imię: Leen Thor
Profesja: Knight
Świat: Nerana
Domyślny

ja tam zamiast kupowac PACCA wole kupic sobie guesta do WoWa na 180 dni za 120 zl i mam 100 razy lepsza rozrywke niz jakas tam Tibia...
oczywiscie gdyby zmienili silnik na 3d to bym juz inaczej na to spojrzal...
Gollumek jest offline  
stary 16-11-2007, 00:22   #458
i00n
Użytkownik Forum
 
i00n's Avatar
 
Data dołączenia: 12 10 2004
Lokacja: Poland - Żory
Wiek: 36

Posty: 169
Stan: Na Emeryturze
Profesja: Royal Paladin
Świat: Secura
Poziom: 116
Skille: ogromne
Poziom mag.: 19
i00n ma numer GG 3928089
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Gollumek Pokaż post
ja tam zamiast kupowac PACCA wole kupic sobie guesta do WoWa na 180 dni za 120 zl i mam 100 razy lepsza rozrywke niz jakas tam Tibia...
oczywiscie gdyby zmienili silnik na 3d to bym juz inaczej na to spojrzal...
Mi sie WoW nie podoba wlasnie dlatego ze jest w 3D. Wychowalem sie na grach 2D i bede je kochac do konca zycia.
__________________
i00n jest offline  
stary 16-11-2007, 00:25   #459
Gollumek
Użytkownik Forum
 
Gollumek's Avatar
 
Data dołączenia: 05 03 2005
Lokacja: Śląskie :P
Wiek: 32

Posty: 344
Stan: Na Emeryturze
Imię: Leen Thor
Profesja: Knight
Świat: Nerana
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Vil Pokaż post
przeginasz, profesji w tibii jest 3, nawet porzadnego healera nie zrobili.




paladyn nigdy nie byl trudny w prowadzeniu.

Przy grze sorcem trzeba bylo wysilic mozgownice zeby nie padac czesciej niz jestesmy w stanie odnawiac levele. Knight expil w sposob prymitywny, ale jesli wypelnial zadanie blokera musial to robic tak, zeby druzyna przezyla. A palek ? Co robil poza zaznaczaniem przeciwnika, uciekaniem i uzupelnianiem amunicji ? Styl gry archera jest najprymitywniejszym jaki mozna wymyslic.

Lamiace spiry powodowaly obrzydzenie gry a nie jej utrudnienie.




przespales ostatnie 2 lata pod kamieniem ?




Pytanie czy wyjdzie to grze na dobrze czy na zle ? Spolecznosc tibijska, glownie z powodu wybitnej prostoty gry, sklada sie w zdecydowanej wiekszosci z dzieciakow, z reguly na etapie nauki jakiejkolwiek komunikatywnosci i samodzielnego myslenia, jesli takiego planktonu odejmemy odrobine ( w ilosci kilkunastu tysiecy ) atmosfera w grze stanie sie zdrowsza i mozna zalozyc, ze wreszcie bedzie komu reanimowac klimat gry rpg, jako faktycznego roleplayingu a nie dziecinnej pogoni za levelami i przedmiotami.

Platna w 100% gra oznaczalaby rowniez spadek kosztow utrzymania serwerow, co posrednio mogloby sie przelozyc na srodki na czestsze i lepsze updaty.




oklepane ale i narzucajace sie samo, lepiej stac oczekiwaniom na przeciwko i nazywac archera paladynem ?



Konkurowac z kim ? Z duzymi firmami, zasobnymi w kapital, produkujacymi gry na enginach 3d, z rozbudowanym swiatem i, na dlugo przed wyjsciem, kultowe - bo oparte na wczesniejszych, kultowych produkcjach ? Nie spodziewam sie, zeby Cipsoft wyrwal jakichkolwiek graczy Blizzardowi czy ludziom od Lineage, glownie dlatego, ze Tibia praktycznie na kazdym polu z grami pokroju WoW przegrywa, i nie zmienia tego deklaracja sporej czesci tibijskiej spolecznosci odnosnie rzekomo lepszej grywalnosci ( co tez jest wrazeniem subiektywnym i raczej odosobnionym ). Cipsoft jest nastawiony na wciaganie do gry coraz wiekszej rzeszy dzieciakow, nie zdziwilbym sie gdyby sucha kalkulacja pchnela ta firme do popularyzacji tibii wsrod rzeszy 10 letnich poldebili ktorzy w normalnej grze RPG po prostu nie daliby rady niczego zrobic.



Moze was to zaskoczy, ale bardzo wyraznie nasuwa mi sie refleksja o tym, ze idealny balans w tibii nie bedzie nigdy i nigdzie mozliwy. Ta gra ma za prosta strukture, sklada sie ze zbyt malej ilosci plaszczyzn zeby wogole mozna bylo o balansie. Powtarzalem to wielokrotnie, powtorze jeszcze raz: ta gra to tetris, obliczony na expienie do upadlego, komicznym jest to, ze w celu umozliwienia dalszego expienia usuwa sie nawet wczesniej ustalone limity levelu. W takiej sytuacji, gdy praktycznie nie istnieje system questow, aberracja jest sposob zabijania bossow, rozgrywka grupowa jest dostepna w postaci szczatkowej trudno wogole mowic o balansie. Ten kto jest w stanie zdobywac najwiecej expa w najkrotszym czasie jest najlepszy i to wszystko. A ze pozycja lidera bedzie zmieniac sie wahadlowo - wcale nie swiadczy to o balansacji.
Podzielam zdanie!!!
Skrócę Twoją wypowiedź... TIBIA = shit

Dodam też, iż ta gra jest dla ludzi under 16 a lepsze gry takie jak WoW i tego pokroju interesują dopiero graczy po 16-tce
tak więc dzieci nabijajcie dalej lvle w Tibii i marnujcie kasę na PACC
ostatnio miałem taką sytuację jak 9-cio letnie dzieci gadały cos o "beholderach z Tibii" i aż chciało mi się lać jak to usłyszałem XD
CIPSOFT ma tajny plan... Chce stworzyć swoją Tibijską Armię (czyt. Kinder Mafia)

Ostatnio edytowany przez Gollumek - 16-11-2007 o 00:29.
Gollumek jest offline  
stary 16-11-2007, 00:37   #460
mwlodi
Użytkownik Forum
 
mwlodi's Avatar
 
Data dołączenia: 28 10 2005
Lokacja: K-g

Posty: 272
Domyślny

Mimo, że już praktycznie nie gram, to się wypowiem...
Z tego co czytam, to update (dla tych zawziętych tibijczyków) nie zapowiada się zbyt ciekawie. Zapewne znowu będą rządzić magowie.
Mimo to, CipSoft dobrze kombinuje, niewielką ilość ludzików obchodzi infantylność w tej grze i tak jak Pan wyżej napisał, tibia zaczyna być grą dla dzieci z gimnazjum i niżej, a więc zaczyna trafiać już tylko do nich.
Przez coś takiego zaczynam się obawiać o przyszłość polskiej młodzieży, ale cóż ... każdy robi to, co lubi.
__________________
Pozdro & poćwicz!



Ten podpis jest trochę głupi, więc pewnie go nie będzie...
Heh...albo wiecie co...
Nie będzie go...
Bo właśnie go przeczytaliście.
mwlodi jest offline  
Zamkniety temat.

Użytkowników czytających ten temat: 1 (zarejestrowanych: 0, gości: 1)
 

Zasady postowania
Nie możesz dodawać tematów
Nie możesz odpowiadać
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Kod jest Włączone
UśmieszkiWłączone
[IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone
Przejdź do forum


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 10:29.


Powered by vBulletin 3