Jesteś tu: Tibia.pl / Forum

Wróć   Forum Tibia.pl > Inne > O wszystkim i o niczym

Notki

O wszystkim i o niczym O tym wszystkim co nie pasuje gdziekolwiek indziej ;)

Odpowiedz
 
Opcje tematu
stary 17-09-2008, 20:24   #21
naja
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 23 04 2008

Posty: 97
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Royal Paladin
naja ma numer GG 1405127
Domyślny

Aby pomóc w wyborze, podzielę się jeszcze troszkę moimi wieloletnimi doświadczeniami jeśli chodzi o temat gitara. Otóż będąc zupełnie zielonym w tych sprawach, swoją przygodę z gitarą zacząłem na jakimś polskim śmieciu ECHO. Uczyłem się uczyłem i coś powoli zaczęło z tego wychodzić. Fakt - palce bolały, bo gitara do d..., struny pordzewiałe, no ale takie były czasy a poza tym nie miałem jeszcze żadnej wiedzy. Po pewnym czasie rozglądałem się za elektrykiem i jako amator dokonałem pierwszego błędnego wyboru, bo kupiłem polskie wiosło PRESTO. Bardziej kupowałem na wygląd niż na jakość tej gitary. No cóż - jako, że była to nowa gitara to i nowe brzmienie, które z początku bardzo mi się podobało. Jednak po dłuższym czasie stwierdziłem, że nie wygląd gitary jest najważniejszy a jej możliwości. Teraz wiem że aby kupić gitarę, to przede wszystkim musi ona leżeć Ci w dłoni aby była wygodna, następnym krokiem jest jej wykonanie i brzmienie, a na samym końcu wygląd instrumentu. Jeśli te trzy rzeczy będą się pokrywały to już jest połowa sukcesu. ja to wszystko przechodziłem i z własnego doświadczenia piszę jak to jest i jaki etapy się przechodzi. W gitarach klasycznych w zasadzie to już by był koniec wyboru, ale w gitarze elektrycznej dochodzi jeszcze nagłośnienie gitary, okablowanie i ew. jakieś efekty do wiosła. Ceny są różne ale za parę stów nic ciekawego się nie ukręci z wiosła. We wcześniejszych wypowiedziach doradzałem i nadal doradzam, aby zacząć od gitary klasycznej. Najważniejszym tego powodem jest to że kupujesz samą gitarę i już możesz zacząć ćwiczyć. To tak jak w życiu - nie od razu mamy zawód w rękach. Najpierw jest szkoła czyli podstawy a potem kolejne etapy, które dają nam doświadczenie. Gitara jak i większość instrumentów to wieczna nauka ale jeśli będziesz miał dobry fundament pod tą naukę to będzie Ci o wiele łatwiej. Musisz poznać podstawy bo inaczej

Ostatnio edytowany przez naja - 17-09-2008 o 20:34.
naja jest offline   Odpowiedz z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stary 17-09-2008, 20:31   #22
naja
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 23 04 2008

Posty: 97
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Royal Paladin
naja ma numer GG 1405127
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez ripper Pokaż post
Proponuję lepszego klasyka zamiast gorszego elektryka i jeszcze gorszego pieca. Chyba, że "chcesz grać metal".
Na gorszym elektryku i badziewnym piecu nawet metal ci nie wyjdzie. Wielu uważa, że muzyka Heavy Metalowa to "ściana huku". Otóż w wielkim błędzie jest ten, kto tak myśli. Grałem metal i powiem jedno, że jest to nurt muzyczny, który wymaga właśnie wybitnie dobrego sprzętu, bo to jest muzyka na najwyższym poziomie technicznym, jak i wiele innych nurtów muzycznych.
naja jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 17-09-2008, 21:20   #23
Necromantor
Użytkownik Forum
 
Necromantor's Avatar
 
Data dołączenia: 25 07 2006
Lokacja: ..........

Posty: 655
Stan: Niegrający
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Lasooch Pokaż post
Bo może się zniechęcić po tygodniu i wdupi 2x tyle kasy, co by mógł, a i tak przez sporo czasu sam nie będzie widział różnicy między tym wiosłem za 700+ a wiosłem za 450?
no dokładnie
__________________
Necromantor jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 17-09-2008, 21:54   #24
naja
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 23 04 2008

Posty: 97
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Royal Paladin
naja ma numer GG 1405127
Domyślny

Tu też przyznam rację. Dla nowicjusza każda gitara z początku będzie super. W takim wypadku by nie wydawać kasy na coś co być może Ci się znudzi, proponuję po prostu pożyczyć jakieś pudło od kogoś na próbę. to będzie chyba najlepsze wyjście, choć samo pożyczanie komuś gitary nie jest dobrym pomysłem, no ale widzę że to jedyne wyjście aby spróbować.
naja jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 18-09-2008, 14:15   #25
ripper
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 01 08 2004
Wiek: 33

Posty: 3,349
Stan: Na emeryturze
ripper ma numer GG 3603576
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez naja Pokaż post
Na gorszym elektryku i badziewnym piecu nawet metal ci nie wyjdzie. Wielu uważa, że muzyka Heavy Metalowa to "ściana huku". Otóż w wielkim błędzie jest ten, kto tak myśli. Grałem metal i powiem jedno, że jest to nurt muzyczny, który wymaga właśnie wybitnie dobrego sprzętu, bo to jest muzyka na najwyższym poziomie technicznym, jak i wiele innych nurtów muzycznych.
Metal to muzyka o najwyższych poziomie technicznym? O kurwa, coś przegapiłem.
Chyba, że 'poziomem technicznym' nazywasz poziom sprzętu, jakiego się używa. Ale i tutaj kula w płot.
ripper jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 18-09-2008, 15:40   #26
naja
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 23 04 2008

Posty: 97
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Royal Paladin
naja ma numer GG 1405127
Domyślny

Miałem na myśli i muzyków i sprzęt. Ripper - przegapiłeś bardzo wiele jeżeli uważasz, że do metalu wystarczy byle gitarzysta i byle sprzęt. Poza tym nie będę z Tobą prowadził konwersacji. Mamy pomóc koledze a nie gawędzić i spierać się.
naja jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 18-09-2008, 16:31   #27
ripper
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 01 08 2004
Wiek: 33

Posty: 3,349
Stan: Na emeryturze
ripper ma numer GG 3603576
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez naja Pokaż post
Miałem na myśli i muzyków i sprzęt. Ripper - przegapiłeś bardzo wiele jeżeli uważasz, że do metalu wystarczy byle gitarzysta i byle sprzęt. Poza tym nie będę z Tobą prowadził konwersacji. Mamy pomóc koledze a nie gawędzić i spierać się.
No cóż, nie będę mówić, że metal jest łatwy do grania, bo to moje subiektywne odczucie, ale mówienie, że metal jest na "najwyższym poziomie technicznym" mnie śmieszy. Nie zagłębiałem się, ale przeciętny muzyk jazzowy z reguły techniką, wiedzą i wszechstronnością miażdży takiego długowłosego diabła.
ripper jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 18-09-2008, 18:28   #28
naja
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 23 04 2008

Posty: 97
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Royal Paladin
naja ma numer GG 1405127
Domyślny

@up
To zanim coś napiszesz, to przeczytaj dokładnie co napisałem... "bo to jest muzyka na najwyższym poziomie technicznym, jak i wiele innych nurtów muzycznych...".

Jazz też tu miałem na myśli.
naja jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 18-09-2008, 19:58   #29
Granteon
Użytkownik Forum
 
Granteon's Avatar
 
Data dołączenia: 25 07 2005

Posty: 513
Stan: Niegrający
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Lasooch Pokaż post
Bo może się zniechęcić po tygodniu i wdupi 2x tyle kasy, co by mógł, a i tak przez sporo czasu sam nie będzie widział różnicy między tym wiosłem za 700+ a wiosłem za 450?

No tak, ale czy gitare sie kupuje na chwile czy na długo? Nie będzie widział różnicy przez miesiąc, to może lepiej kupić tą za 700 zł i mieć ją cały czas, czy lepiej kupić za 450 zł, pograć miesiać i kupić następną za 700 zł? Może on nie będzie widział różnicy w dzwięku, ale za to będzie widział różnice w jej budowie... Po za tym stary nie kumam Cię, najpierw mu polecasz, żeby kupił lepszą a teraz piszesz, że lepiej kupić scierwo za 450 zł...

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez ripper Pokaż post
No cóż, nie będę mówić, że metal jest łatwy do grania, bo to moje subiektywne odczucie, ale mówienie, że metal jest na "najwyższym poziomie technicznym" mnie śmieszy. Nie zagłębiałem się, ale przeciętny muzyk jazzowy z reguły techniką, wiedzą i wszechstronnością miażdży takiego długowłosego diabła.
Czyli z góry zakładasz, że muzyk jazzowy, który gra tyle samo co "długowłosy diabeł" jest lepszy? Czy ty myślisz, że metal polega tylko na łapaniu 3 akordów? Rozwalają mnie takie komentarze... Słyszałeś w ogóle kiedyś choćby nawet jakąś solówkę metalową?

Ostatnio edytowany przez Granteon - 18-09-2008 o 20:10.
Granteon jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 18-09-2008, 20:05   #30
Granteon
Użytkownik Forum
 
Granteon's Avatar
 
Data dołączenia: 25 07 2005

Posty: 513
Stan: Niegrający
Domyślny

Sorry za double posta.
__________________



Notka!

Ostatnio edytowany przez Granteon - 18-09-2008 o 20:08.
Granteon jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 18-09-2008, 20:15   #31
ripper
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 01 08 2004
Wiek: 33

Posty: 3,349
Stan: Na emeryturze
ripper ma numer GG 3603576
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Granteon Pokaż post
Czyli z góry zakładasz, że muzyk jazzowy, który gra tyle samo co "długowłosy diabeł" jest lepszy? Czy ty myślisz, że metal polega tylko na łapaniu 3 akordów? Rozwalają mnie takie komentarze... Słyszałeś w ogóle kiedyś choćby nawet jakąś solówkę metalową?
Nie. I do tego uważam, że każdy metal to brudas. I darcie mordy. I umc-umc.
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez naja
To zanim coś napiszesz, to przeczytaj dokładnie co napisałem... "bo to jest muzyka na najwyższym poziomie technicznym, jak i wiele innych nurtów muzycznych...".
Przeczytałem bardzo dokładnie. Ogólnie to respekt-ziom i chillałt, bo choć metalu od dawna nie słucham, to go lubię, tylko po prostu żaden muzyk metalowy nie zdołał mnie zadziwić techniką czy stylem - stąd sceptyzm.
ripper jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 18-09-2008, 20:32   #32
Granteon
Użytkownik Forum
 
Granteon's Avatar
 
Data dołączenia: 25 07 2005

Posty: 513
Stan: Niegrający
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez ripper Pokaż post
Nie. I do tego uważam, że każdy metal to brudas. I darcie mordy. I umc-umc.


Chuj mnie to obchodzi co ty uważasz. Nie kumam tylko po co się wypowiadasz na temat czegos o czym nie masz pojęcia.
__________________



Notka!
Granteon jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 18-09-2008, 20:59   #33
.Ryuuzaki.
Użytkownik Forum
 
.Ryuuzaki.'s Avatar
 
Data dołączenia: 04 05 2008
Lokacja: z tesco.
Wpisy bloga: 3

Posty: 78
Stan: Na Emeryturze
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez ripper Pokaż post
Nie. I do tego uważam, że każdy metal to brudas. I darcie mordy. I umc-umc.

W dodatku satanista etc. Oceniać ludzi po wyglądzie bardzo dojrzałe. Jak chcesz pisać bzdury na poziomie księdza co zobaczył metala to proszę Cię nie wypowiadaj się tu. I szczerze gówno obchodzi mnie twoje zdanie czy metal Ci się podoba czy nie jest to temat o "Ggitarze" więc po uja mi twoje zdanie o metalach?

@naja
To czyli najlepiej zaczynać od klasyka, nauczyć się czegoś i dopiero brać się za elektryka? i btw dzięki za rady

Ostatnio edytowany przez .Ryuuzaki. - 18-09-2008 o 21:00.
.Ryuuzaki. jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 18-09-2008, 21:14   #34
Lasooch
Użytkownik Forum
 
Lasooch's Avatar
 
Data dołączenia: 08 02 2006

Posty: 3,852
Profesja: Master Sorcerer
Świat: Inferna
Poziom: 5x
Skille: nvm/nvm
Poziom mag.: 4x
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez ripper Pokaż post
Nie. I do tego uważam, że każdy metal to brudas. I darcie mordy. I umc-umc.
@up i 2up: w zacytowanym fragmencie jest zawarty tak jawny sarkazm, żeście się ośmieszyli.
__________________
If you come here... you'll find me. I promise.
Lasooch jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 18-09-2008, 22:04   #35
naja
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 23 04 2008

Posty: 97
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Royal Paladin
naja ma numer GG 1405127
Domyślny

To czyli najlepiej zaczynać od klasyka, nauczyć się czegoś i dopiero brać się za elektryka? i btw dzięki za rady

No takie jest moje zdanie. Najpierw nauczyłbyś się każdej nuty na gryfie, troszeczkę się oswoił z pudłem, potem dojdą akordy, pochodne i kolejne etapy. Jak już coś zaczniesz samemu grać, to spokojnie możesz powoli rozglądać się za elektrykiem, ale rozważnie - nie śpiesz się bo pośpiech to zły doradca. I nie wszystko złoto co się świeci. Wybierając elektryka nie wygląd jest najważniejszy ale to, żeby była wygodna i miała przyzwoite brzmienie. Jeśli już masz zamiar kupić elektryka to polecam to co wyżej =, czyli Squier Strato z przetwornikami HSS. Cena niewygórowana a to jest już Fender z najniższej półki, więc zawsze coś I służę radą w razie pytań.
naja jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 18-09-2008, 22:13   #36
xoz
Użytkownik Forum
 
xoz's Avatar
 
Data dołączenia: 11 06 2007
Lokacja: ustka

Posty: 644
Stan: Niegrający
Domyślny

co na http://guitarcenter.pl/catalog/gitar...e/cort-g210-bk jesli chodzi o elektryki i http://www.bigbeat.pl/product_info.p...32f37f75117a10 z klasyków?
a moze http://allegro.pl/item439965301_fend...ack_z_usa.html tylko nie wiem czy to nie zbyt duze ryzyko
__________________
W blasku mojej zajebistości można piec ciasteczka.

Ostatnio edytowany przez xoz - 18-09-2008 o 22:23.
xoz jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 18-09-2008, 22:15   #37
ripper
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 01 08 2004
Wiek: 33

Posty: 3,349
Stan: Na emeryturze
ripper ma numer GG 3603576
Domyślny

Moich adwersarzy powyżej nominuję do Napinacza Roku Bez Jakiegokolwiek Pomyślunku 2k8. Cheers!
ripper jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 18-09-2008, 22:23   #38
Rethfing on Aldora
Użytkownik Forum
 
Rethfing on Aldora's Avatar
 
Data dołączenia: 29 05 2005
Lokacja: Knurów
Wiek: 33

Posty: 825
Rethfing on Aldora ma numer GG 2007389 Send a message via Skype™ to Rethfing on Aldora
Domyślny

@naja
Aha, chce grać na elektryku, więc kupię klasyka? Bzdura! Chce to niech kupuje elektryka, za 350 wyhaczy naprawdę dobrą używke, mensfeld, mayones, chociażby cort.

@Autor
www.magazyngitarzysta.pl/forum
www.gitara.pl/forum
www.forum.tibia.pl NIE, jeśli chodzi o gitary.
Rethfing on Aldora jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 18-09-2008, 22:36   #39
naja
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 23 04 2008

Posty: 97
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Royal Paladin
naja ma numer GG 1405127
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Rethfing on Aldora Pokaż post
@naja
Aha, chce grać na elektryku, więc kupię klasyka? Bzdura! Chce to niech kupuje elektryka, za 350 wyhaczy naprawdę dobrą używke, mensfeld, mayones, chociażby cort.
Widzę że dużo osób nie "kuma" o co chodzi, a chodzi o to by kolega załapał łatwiej podstawy. Oczywiście może zacząć od elektryka, ale droga do dobrego zagrania czegokolwiek będzie trudniejsza i dłuższa. A druga sprawa. Jeśli mu radzisz mansfelda to brawo - wrypałbyś chłopaka na niezłą minę. Co do Corta to mam wątpliwości bo jakoś te gitary są niedorobine, natomiast Mayones - te gitary są dobre, ale nie wszystkie. Wracając jeszcze do gitar akustycznych (nie mylić z Klasycznymi), to proponuję przypatrzeć się gitarze EPIPHONE by GIBSON DR100 a można ją zobaczyć TUTAJ . Ciekawe elementy składowe i jakość dobra za niewielką cenę.

Ostatnio edytowany przez naja - 18-09-2008 o 22:39.
naja jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 19-09-2008, 07:45   #40
Granteon
Użytkownik Forum
 
Granteon's Avatar
 
Data dołączenia: 25 07 2005

Posty: 513
Stan: Niegrający
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Rethfing on Aldora Pokaż post
@naja
Aha, chce grać na elektryku, więc kupię klasyka? Bzdura! Chce to niech kupuje elektryka, za 350 wyhaczy naprawdę dobrą używke, mensfeld, mayones, chociażby cort.

@Autor
www.magazyngitarzysta.pl/forum
www.gitara.pl/forum
www.forum.tibia.pl NIE, jeśli chodzi o gitary.

No tak, tylko wiesz, że nie każdy chce kupic używkę, bo każdemu się wydaje, że kupując stara gitare kupuje się jakiegoś śmiecia. Po za tym dajmy na to, że kupuje Mayonesa za całą swoją kasę, a co z piecem? Gdzie se ją podłączy, do kompa? Musiałby mieć kolejne 350 zł na Pocket POD'a, a na w miare średni piec to conajmniej 400 zł... I nie mów mi czasem, że można kupić piec za 100 zł 10W, bo na piecu z 10W to można grać tylko w nocy, bo w dzień nic nie słychać. Kupienie akustyka lub klasyka na początek nie jest głupim pomysłem, wręcz przeciwnie. Ja bym bardziej polecił akustyka, bo jego budowa jest zbliżona elektrykowi (metalowe struny, węższy gryf).

Jeszcze jedna sprawa - jeżeli gitara jest super firmy z wyższej półki, to nie znaczy, że musi być też dobra. Np. Epiphone jak wiadomo robi dobre gitary - dobre, ale od pewnej kwoty. Można kupić gitare Epiphone za 600 zł, ale zapłaci się wtedy tylko za napis na główce. Dlaczego? Epiphone wie, że jak będzie sprzedawał gitary za 600 zł to każdy kupi, bo jest ze super marki. Tak samo jest z tanimi Ibanezami. Najlepsze tanie gitary to chyba Cort, Mayones, Washburn.


No i jeszcze jedna dobra rada - nie oceniać gitary po wyglądzie.

Ostatnio edytowany przez Granteon - 19-09-2008 o 15:15.
Granteon jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Odpowiedz


Użytkowników czytających ten temat: 1 (zarejestrowanych: 0, gości: 1)
 

Zasady postowania
Nie możesz dodawać tematów
Nie możesz odpowiadać
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Kod jest Włączone
UśmieszkiWłączone
[IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone
Przejdź do forum


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 17:34.


Powered by vBulletin 3