Jesteś tu: Tibia.pl / Forum

Wróć   Forum Tibia.pl > Inne > O wszystkim i o niczym

Notki

O wszystkim i o niczym O tym wszystkim co nie pasuje gdziekolwiek indziej ;)

Odpowiedz
 
Opcje tematu
stary 20-09-2008, 00:45   #81
Gangrel
Fallen Angel
 
Gangrel's Avatar
 
Data dołączenia: 26 01 2004
Lokacja: At the end of Rainbow.
Wiek: 34

Posty: 3,001
Stan: Na Emeryturze
Imię: Va'esse
Profesja: Elite Knight
Gildia: Dreamers
Świat: Secura
Poziom: 48
Gangrel ma numer GG 1366254 Gangrel ma login Tlenu gangrel_6@tlen.pl
Domyślny

@FINTEX

Ta, nie wolno było wyrażać myśli nie zgodnych z komunizmem. Ciekawe jak Bareja kręcił swoje filmy w takim razie.

@Gimlos

Nie mam siły, czasu i ochoty polemizować z frontem, które przedstawiają nasze media, politycy i podręczniki w szkołach. Zechcesz spojrzeć obiektywnie, to zauważysz czy te plusy rzeczywiście tam są, a jeśli nie zechcesz, będziesz żył spokojnie dalej, nic to nie zmieni. Nie wygram z opinią którą wbija nam się do głów od 89 roku. Nie ma nawet o co walczyć, bo primo i tak nie wygram, secundo, nawet jeśli, to i tak niczego to nie zmieni. Historia została już napisana.

Nie wiem jak mocne musiałbym mieć dowody, żeby Cie przekonac. Chciales żeby podać chociaz jeden plus. Zrobilem to, to chcesz calej listy. Nie wygram, nie chce mi sie nawet probowac.

Czuje sie, jakby ktos kazal mi wmowic moherowi ze Rydzyk nie jest swietoscia. W porownaniu ze swietym przekonaniem ze PRL bylo straszne jakikolwiek argument nie wygra. Ale wyjdz kiedys porozmawiac z ludzmi starszymi od nas, zapytaj czy naprawde nie bylo plusow tej epoki, moze znajdziesz ludzi ktorym tych czasow brakuje, a wcale do partii nie nalezeli. Moze to Cie zastanowi. Ja ich juz spotkalem, i przekonali mnie. Czy zechcesz dac sie przekonac, to juz twoja sprawa.
__________________
Va'esse deireadh aep eigean...

Gangrel jest offline   Odpowiedz z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stary 20-09-2008, 01:23   #82
Piotrek Marycha
Użytkownik Forum
 
Piotrek Marycha's Avatar
 
Data dołączenia: 16 02 2006
Lokacja: Legionowo
Wiek: 34

Posty: 1,529
Stan: Niegrający
Imię: Dobrzejszy
Profesja: Paladin
Gildia: ';..;'
Świat: Xerena
Poziom: 64
Skille: 81
Poziom mag.: 16
Piotrek Marycha ma numer GG 7952466
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Patysiak Pokaż post
Wątek z restauracjami. Obecnie są restauracje, gdzie jest wymagany strój galowy, są bary, gdzie nie można palić, jak tu się już odbywa segregacja, to dlaczego nie można zrobić baru dla białych, dla aswaltów, dla latynosów, arabów czy innych nacji?
Cytuj:
ale jest różnica pomiędzy wolnością, a czystym antysemityzmem czy rasizmem i takie objawy wg mnie powinno się karać i tępić.
zdecyduj sie, bo to co napisałeś na początku jest właśnie rasizmem...
__________________
"Istnieja dwie bezgraniczne rzeczy - wszechswiat i ludzka glupota. Chociaż co do wszechswiata nie jestem calkiem pewien... " (ALBERT EINSTEIN )
-------------------------------------------------------------------------------
Piotrek Marycha jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 20-09-2008, 01:33   #83
spider-bialystok
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 06 05 2004
Lokacja: Bialystok
Wiek: 34

Posty: 1,739
Stan: Niegrający
Gildia: Moonblades
Świat: Refugia
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Gangrel Pokaż post
Ale wyjdz kiedys porozmawiac z ludzmi starszymi od nas, zapytaj czy naprawde nie bylo plusow tej epoki, moze znajdziesz ludzi ktorym tych czasow brakuje, a wcale do partii nie nalezeli. Moze to Cie zastanowi. Ja ich juz spotkalem, i przekonali mnie. Czy zechcesz dac sie przekonac, to juz twoja sprawa.
Tez widzialem wielu takich ludzi.
Tesknia za czasami mlodosci. Za PRLu byli mlodzi, chodzili na zabawy, podrywali panienki, pili na umor i byli zdrowi. Konca lat mlodosci nie wynagrodza im pelne polki w sklepach, brak kolejek, wczasy w Egipcie za przecietna miesieczna wyplate czy jeasny, ktore za PRLu byly rarytasem nie z tej Ziemi. Rzecz w tym, ze ich ocena zazwyczaj nie jest obiektywna,.
__________________

Ostatnio edytowany przez spider-bialystok - 20-09-2008 o 01:37.
spider-bialystok jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 20-09-2008, 10:58   #84
Gimlos
eX Moderator
 
Gimlos's Avatar
 
Data dołączenia: 18 09 2003
Lokacja: Szczecin-Zdroje/Wroclaw

Posty: 1,481
Imię: Gimli Ent
Profesja: Elite Knight
Świat: Azura
Poziom: 89
Gimlos ma numer GG 5382831
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Gangrel Pokaż post
@Gimlos

Nie mam siły, czasu i ochoty polemizować z frontem (...)
Poczulem sie jak na powyborczym przemowieniu PISu. Kiedy podales swoje dwa argumenty - uznalem je, rzeczywiscie sa to jakies plusy PRLu. Mimo tego, caly czas grasz w temacie role "pokrzywdzonego jedynego sprawiedliwego". Wybacz mi, ale dla mnie takie wyjscie z dyskusji jest po prostu pokazaniem, ze nie masz argumentow do jej dalszego prowadzenia.

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Gangrel Pokaż post
Nie wiem jak mocne musiałbym mieć dowody, żeby Cie przekonac. Chciales żeby podać chociaz jeden plus. Zrobilem to, to chcesz calej listy. Nie wygram, nie chce mi sie nawet probowac.
Znowu, biedny, pokrzywdzony Gangrel. Po raz kolejny przeinaczajacy fakty, niestety. Doczytaj jeszcze raz posta o ktorym mowisz, zauwazysz ze od poczatku prosilem "o niezaprzeczalne plusy". To, ze byles w stanie ich podac tylko tyle, ile podales - naprawde nie jest moja wina.



Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Gangrel Pokaż post
W porownaniu ze swietym przekonaniem ze PRL bylo straszne jakikolwiek argument nie wygra. Ale wyjdz kiedys porozmawiac z ludzmi starszymi od nas, zapytaj czy naprawde nie bylo plusow tej epoki, moze znajdziesz ludzi ktorym tych czasow brakuje, a wcale do partii nie nalezeli. Moze to Cie zastanowi. Ja ich juz spotkalem, i przekonali mnie. Czy zechcesz dac sie przekonac, to juz twoja sprawa.
Ale ja wcale nie uwazam, ze wszystko w PRL-u musialo byc zle. Czekam tylko, az jakis umiarkowany zwolennik tej epoki, trafnymi argumentami przekona mnie, ze byly jej "jasne i godne nasladowania" strony.
Ps. Ja tez znam ludzi, ktorzy nie nalezac do partii, mogli prowadzic zycie, przecietnego, szarego czlowieka. Tyle, ze mnie przecietnosc i szarosc mierzi - i wlasnie to jest dla mnie glownym argumentem przeciw obalonemu w 89 roku systemowi.
__________________
Don't tell me what I can't do.
Blog o absurdzie
Gimlos jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 20-09-2008, 15:22   #85
ripper
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 01 08 2004
Wiek: 33

Posty: 3,349
Stan: Na emeryturze
ripper ma numer GG 3603576
Domyślny

Cytuj:
Ps. Ja tez znam ludzi, ktorzy nie nalezac do partii, mogli prowadzic zycie, przecietnego, szarego czlowieka. Tyle, ze mnie przecietnosc i szarosc mierzi - i wlasnie to jest dla mnie glownym argumentem przeciw obalonemu w 89 roku systemowi.
Teraz zmienił się tylko wygląd szarości. Wybitnych nam nie przybyło w porównaniu z PRLem. A może i ubyło nawet.
ripper jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 20-09-2008, 15:25   #86
Ashlon
Tibiaspy.com
 
Ashlon's Avatar
 
Data dołączenia: 10 11 2003
Lokacja: Wrocław

Posty: 4,083
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Gimlos Pokaż post
Po raz kolejny przeinaczajacy fakty, niestety. Doczytaj jeszcze raz posta o ktorym mowisz, zauwazysz ze od poczatku prosilem "o niezaprzeczalne plusy".
Nie ma "niezaprzeczalnych plusow systemu", bo plusy i minusy danego ustroju zaleza od punktu siedzenia. Np dla mnie plusami PRLu sa :
* duze i efektywne wydatki na sport
* oddzielenie panstwa od kosciola (a teraz jest odwrotnie - wystarczy popatrzec na wczorajsza debate nt swieta 3 kroli w sejmie)
* brak diametralnych zmian we wladzy i celow polityki (brak sytuacji, ze 2 lata rzadzi PiS, potem przychodzi PO i zmienia kierunek o 90 stopni, a nastepnie wladze obejmuje SLD i kurs panstwa sie zmienia o kolejne 180)
* dosc staly kurs polityki miedzynarodowej
* dobra pomoc socjalna dla najubozszych (np dzieci z rodzin patologicznych)

Czy mam wymienic wiecej, czy tyle wystarczy jako "plusy"?
__________________
Nieaktywny.
Ashlon jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 20-09-2008, 15:44   #87
Gordorczyk
Użytkownik Forum
 
Gordorczyk's Avatar
 
Data dołączenia: 19 12 2007
Lokacja: Białystok

Posty: 213
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Knight
Świat: Honera
Domyślny

Zastanówcie się co piszecie... Urodziłem się gdy już Polska była wolnym krajem, ale z tego co mówili mi ludzie którzy żyli podczas komunizmu wiem że życie "za komuny" było straszne... W każdym miejscu w Polsce można było dostać od milicji i za wszystko. Żeby kupić mięso trzeba było iść do kolejki do sklepu o 4 z rana. Po za tym na lekcjach historii wmawiano dla ludzi że Rosja to przyjaciel Polski... No i oczywiście czołgi na ulicy... Chcielibyście w drodze do sklepu widzieć wojsko?? Mimo tych wszystkich zbrodni widuje w moim mieście ludzi z twarzą Che Guevary na koszulce...
__________________
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez miszcz78 Pokaż post
Pewien koleś w grze internetowej (plemiona) wysłał do mnie wiadomość, ze chyba je**alem na glowe, jesli mysle ze go przejme, a pozniej "spier****". Czy jesli zglosze to na policje, zrobia cos?
Полскa!!!
Gordorczyk jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 20-09-2008, 15:49   #88
spider-bialystok
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 06 05 2004
Lokacja: Bialystok
Wiek: 34

Posty: 1,739
Stan: Niegrający
Gildia: Moonblades
Świat: Refugia
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez ripper Pokaż post
Teraz zmienił się tylko wygląd szarości. Wybitnych nam nie przybyło w porównaniu z PRLem. A może i ubyło nawet.
Kocham te kolektywistyczne myslenie. Nam ubylo. Nam przybylo. Jakim nam??
Zyjesz wlasnym zyciem czy zyciem kolektywu?
"Nie ma czegos takiego jak spoleczenstwo, sa tylko pojedynczy mezczyzni i kobiety" - Margaret Thatcher

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Ashlon
* duze i efektywne wydatki na sport
Za pieniadze zabierane obywatelom (tak jak i teraz zreszta).

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Ashlon
* brak diametralnych zmian we wladzy i celow polityki (brak sytuacji, ze 2 lata rzadzi PiS, potem przychodzi PO i zmienia kierunek o 90 stopni, a nastepnie wladze obejmuje SLD i kurs panstwa sie zmienia o kolejne 180)
Bzdura. Pis, PO czy SLD to te same, socjalistyczne swinie, pod roznymi szyldami.

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Ashlon
* dosc staly kurs polityki miedzynarodowej
Co to za argument? Nie wazne czy dobry czy zly, wazne ze staly?

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Ashlon
* dobra pomoc socjalna dla najubozszych (np dzieci z rodzin patologicznych)
Raz, ze to socjalizm powoduje duze ubostwo, dwa, ze ta pomoc byla finansowana z pieniedzy zagrabionych ludziom.
Pomoc jest fajna, ale dobrowolna, a nie zabawa w Robin Hooda.



Sama kwesta tego czy ten system sie skonczyl jest kontrowersyjna. Ja twierdze, ze nie. Jedynie nieznacznie sie zmienil. Do wolnosci jest jednak dalej niz blizej.
__________________

Ostatnio edytowany przez spider-bialystok - 20-09-2008 o 15:53.
spider-bialystok jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 20-09-2008, 17:11   #89
ripper
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 01 08 2004
Wiek: 33

Posty: 3,349
Stan: Na emeryturze
ripper ma numer GG 3603576
Domyślny

Cytuj:
Kocham te kolektywistyczne myslenie. Nam ubylo. Nam przybylo. Jakim nam??
Zyjesz wlasnym zyciem czy zyciem kolektywu?
"Nie ma czegos takiego jak spoleczenstwo, sa tylko pojedynczy mezczyzni i kobiety" - Margaret Thatcher
Żeby ci żyłka nie poszła.
Nam - narodowi, społeczeństwu. Jeżeli ty uważasz, że społeczeństwo nie istnieje, to popadasz w równie debilną skrajność jak komunistyczna nieważność jednostki.
ripper jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 20-09-2008, 18:21   #90
Gimlos
eX Moderator
 
Gimlos's Avatar
 
Data dołączenia: 18 09 2003
Lokacja: Szczecin-Zdroje/Wroclaw

Posty: 1,481
Imię: Gimli Ent
Profesja: Elite Knight
Świat: Azura
Poziom: 89
Gimlos ma numer GG 5382831
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Ashlon Pokaż post
Nie ma "niezaprzeczalnych plusow systemu", bo plusy i minusy danego ustroju zaleza od punktu siedzenia. Np dla mnie plusami PRLu sa :
* duze i efektywne wydatki na sport
* oddzielenie panstwa od kosciola (a teraz jest odwrotnie - wystarczy popatrzec na wczorajsza debate nt swieta 3 kroli w sejmie)
* brak diametralnych zmian we wladzy i celow polityki (brak sytuacji, ze 2 lata rzadzi PiS, potem przychodzi PO i zmienia kierunek o 90 stopni, a nastepnie wladze obejmuje SLD i kurs panstwa sie zmienia o kolejne 180)
* dosc staly kurs polityki miedzynarodowej
* dobra pomoc socjalna dla najubozszych (np dzieci z rodzin patologicznych)

Czy mam wymienic wiecej, czy tyle wystarczy jako "plusy"?
No i prosze, jednak sie da. Choćby ten trzeci argument brzmi 'nieco' bardziej przekonujaco niz wakacje dla dzieci z zakladow pracy : dd

Cytuj:
Teraz zmienił się tylko wygląd szarości. Wybitnych nam nie przybyło w porównaniu z PRLem. A może i ubyło nawet.
Oczywiście, tylko że teraz jest to "wyborem" mas. Wcześniej warunkował to na dodatek system, niezbyt przepadajacy za ludzmi wybijajacymi sie z tlumu.
__________________
Don't tell me what I can't do.
Blog o absurdzie
Gimlos jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 20-09-2008, 18:54   #91
Articuno
Użytkownik Forum
 
Articuno's Avatar
 
Data dołączenia: 27 11 2005
Lokacja: Wrocław

Posty: 1,252
Domyślny

Nie popieram komunizmu, ale w kazdej gminie byl klub sportowy, gdzie dziecko moglo spokojnie urpawiac swoj sport.
Articuno jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 20-09-2008, 19:36   #92
Gangrel
Fallen Angel
 
Gangrel's Avatar
 
Data dołączenia: 26 01 2004
Lokacja: At the end of Rainbow.
Wiek: 34

Posty: 3,001
Stan: Na Emeryturze
Imię: Va'esse
Profesja: Elite Knight
Gildia: Dreamers
Świat: Secura
Poziom: 48
Gangrel ma numer GG 1366254 Gangrel ma login Tlenu gangrel_6@tlen.pl
Domyślny

chcesz, dodam jeszcze co nieco do plusów ashlona:

-autorytet organów ścigania. Poza przykladami przekroczen, milicja miala swoj autorytet. Jakos wtedy czlowiek nie obawial sie ze napadnie go grupa mlodych gniewnych.
-wsparcie finansowe organizacji studenckich. Wtedy organizatorzy roznych inicjatyw studenckich nie mieli problemu z mozliwosciami zdobycia funduszy. Osobiscie znam czlowieka ktory wspolorganizowal jedne z krakowskich juwenaliow, wiec informacja jest z pewnego zrodla. Moge dodac rowniez, ze moj ojciec jako student, na koszt uczelni, odwiedzil wiele panstw, co prawda ukladu, ale rownie wartych obejrzenia, jak Bulgaria czy Gruzja.
-Zaufanie spoleczne. Znowu info z pierwszej reki, bo od ojca. Istniala silna organizacja ludzi jezdzacych stopami, wydawali legitymacje itd. Mozna bylo w ten sposob podrozowac po calym kraju, i nikt sie nie bal czlowieka wziac na stopa, co dzis zdaza sie az za czesto, bo i mnie zdazalo sie w ten sposob podrozowac, i ludzie czesto mowili, ze gdyby nie mundur harcerski(bo za czasow harcerskich wlasnie stopem czesto jezdzilem), nie zatrzymaliby sie.
-system wsparcia kinematografii: w tamtych czasach powstalo wiele filmow ktore i dzis chetnie ogladamy, bo sa tego warte. A jak wszyscy dzis wiemy, polska kinematografia juz od dluzszego czasu trwa w kryzysie, jedyne polskie hity na afiszach to kolejne komedie romantyczne. Takze telewizja byla na wyzszym poziomie, chocby teatr telewizji, ktory dzis praktycznie upadl.
-Urbanizacja. Popatrz w jakim czasie odbudowano np. Warszawe. Gdyby takie przedsiewziecie mialo byc realizowane dzis, trwaloby to pewnie kilkanascie lat dluzej.
-Wytyczanie sieci komunikacyjnej: linie kolejowe i drogi zbudowano wlasnie za tamtych czasow. Na nasz poziom sa one zdecydowanie niewystarczajace, ale wtedy byly naprawde dobre. Spora czesc linii kolejowych rowniez zrobiono za tamtych czasow, ba, wtedy pociagi jezdzily szybciej niz dzis.
-elektryfikacja i telekomunikacja: wiekszosc sieci elektrycznych, szczegolnie zdala od duzych osrodkow miejskich doprowadzono wlasnie wtedy. Podobnie z telefonami.

Szukac dalej?
__________________
Va'esse deireadh aep eigean...

Gangrel jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 20-09-2008, 19:52   #93
Dragon-Fly
Arbiter Elegantiarum
 
Dragon-Fly's Avatar
 
Data dołączenia: 10 01 2008
Wpisy bloga: 2

Posty: 1,375
Stan: Aktywny Gracz
Imię: Artanaro
Profesja: Knight
Świat: Menera/Nebula
Poziom: 45
Skille: ~70
Poziom mag.: 5
Dragon-Fly ma login Tlenu dragonflyer@tlen.pl
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Gangrel Pokaż post
Szukac dalej?
Tak, przyjemnie się czyta.
Dragon-Fly jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 20-09-2008, 20:04   #94
Wylansowany
Użytkownik Forum
 
Wylansowany's Avatar
 
Data dołączenia: 27 05 2007
Lokacja: Gorzów Wlkp.

Posty: 868
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Dragon-Fly Pokaż post
Tak, przyjemnie się czyta.
Przyjemnie się czyta? Dlatego powtrzam, że poinniśmy wrócić do komuny...W XXI wieku Polacy nie potrafią sobie poradzić, wtedy wystaczyło usprawnić parę rzeczy i OK. (czytaj. towar na półkach) Teraz są problemy praktycznie wszędzie; od polityki do wywieszek z cenami w sklepach.
Wylansowany jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 20-09-2008, 20:24   #95
Dragon-Fly
Arbiter Elegantiarum
 
Dragon-Fly's Avatar
 
Data dołączenia: 10 01 2008
Wpisy bloga: 2

Posty: 1,375
Stan: Aktywny Gracz
Imię: Artanaro
Profesja: Knight
Świat: Menera/Nebula
Poziom: 45
Skille: ~70
Poziom mag.: 5
Dragon-Fly ma login Tlenu dragonflyer@tlen.pl
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Wylansowany Pokaż post
Przyjemnie się czyta? Dlatego powtrzam, że poinniśmy wrócić do komuny...W XXI wieku Polacy nie potrafią sobie poradzić, wtedy wystaczyło usprawnić parę rzeczy i OK. (czytaj. towar na półkach) Teraz są problemy praktycznie wszędzie; od polityki do wywieszek z cenami w sklepach.
Przyjemnie się czyta, bo są to merytoryczne i konkretne argumenty...
Dragon-Fly jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 20-09-2008, 21:32   #96
Gordorczyk
Użytkownik Forum
 
Gordorczyk's Avatar
 
Data dołączenia: 19 12 2007
Lokacja: Białystok

Posty: 213
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Knight
Świat: Honera
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Wylansowany Pokaż post
Przyjemnie się czyta? Dlatego powtrzam, że poinniśmy wrócić do komuny...W XXI wieku Polacy nie potrafią sobie poradzić, wtedy wystaczyło usprawnić parę rzeczy i OK. (czytaj. towar na półkach) Teraz są problemy praktycznie wszędzie; od polityki do wywieszek z cenami w sklepach.
Powinniśmy wrócić do komuny? Chcesz stać kilka godzin po głupią szynkę?? Chcesz żeby w szkole wmawiali dla ludzi że zbrodnie w Katyniu popełnili Niemcy??
Posłuchajcie piosenki: Awantura - Czerwone skurwysyny
__________________
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez miszcz78 Pokaż post
Pewien koleś w grze internetowej (plemiona) wysłał do mnie wiadomość, ze chyba je**alem na glowe, jesli mysle ze go przejme, a pozniej "spier****". Czy jesli zglosze to na policje, zrobia cos?
Полскa!!!
Gordorczyk jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 20-09-2008, 21:41   #97
Voon
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 26 07 2006

Posty: 1,303
Voon ma numer GG 1528304
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Gordorczyk Pokaż post
Posłuchajcie piosenki: Awantura - Czerwone skurwysyny
Tak! Żyjmy pieprzoną muzyką aby nie zatracić prawdziwych wartości!
Voon jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 20-09-2008, 22:29   #98
Piotrek Marycha
Użytkownik Forum
 
Piotrek Marycha's Avatar
 
Data dołączenia: 16 02 2006
Lokacja: Legionowo
Wiek: 34

Posty: 1,529
Stan: Niegrający
Imię: Dobrzejszy
Profesja: Paladin
Gildia: ';..;'
Świat: Xerena
Poziom: 64
Skille: 81
Poziom mag.: 16
Piotrek Marycha ma numer GG 7952466
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Gangrel Pokaż post
-Zaufanie spoleczne. Znowu info z pierwszej reki, bo od ojca. Istniala silna organizacja ludzi jezdzacych stopami, wydawali legitymacje itd. Mozna bylo w ten sposob podrozowac po calym kraju, i nikt sie nie bal czlowieka wziac na stopa, co dzis zdaza sie az za czesto, bo i mnie zdazalo sie w ten sposob podrozowac, i ludzie czesto mowili, ze gdyby nie mundur harcerski(bo za czasow harcerskich wlasnie stopem czesto jezdzilem), nie zatrzymaliby sie.
nie bardzo wiem co ma system polityczny do strachu przed braniem autostopowiczów, ale co tam...
Cytuj:
-Urbanizacja. Popatrz w jakim czasie odbudowano np. Warszawe. Gdyby takie przedsiewziecie mialo byc realizowane dzis, trwaloby to pewnie kilkanascie lat dluzej.
a gdyby babcia miała wąsy to by była dziadkiem... kolejny raz, co ma do tego system? w ogole co to gdybanie, wg ciebie teraz ludziom nie chcialo by sie odbudowaywac WŁASNYCH domów? na jakiej podstawie tak sądzisz? popatrz na tą miejscowość gdzie wiatr zniszczyl prawie wszystkie domy, i co? ludzie siedzą na dupie i nic nie robią "bo mamy kapitalizm"? bo ja jednak slyszałem ze każdy każdemu tam pomaga jak tylko może
Cytuj:
-Wytyczanie sieci komunikacyjnej: linie kolejowe i drogi zbudowano wlasnie za tamtych czasow. Na nasz poziom sa one zdecydowanie niewystarczajace, ale wtedy byly naprawde dobre. Spora czesc linii kolejowych rowniez zrobiono za tamtych czasow, ba, wtedy pociagi jezdzily szybciej niz dzis.
-elektryfikacja i telekomunikacja: wiekszosc sieci elektrycznych, szczegolnie zdala od duzych osrodkow miejskich doprowadzono wlasnie wtedy. Podobnie z telefonami.
a co? mieli czekać z odbudową na inny ustrój? znów podajesz banalne argumenty, czy to nie jest oczywiste ze trzeba po wojnie postawić kraj "na nogi"? to jest oczywista oczywistość i kolejny raz ustrój nie ma tu nic do rzeczy
__________________
"Istnieja dwie bezgraniczne rzeczy - wszechswiat i ludzka glupota. Chociaż co do wszechswiata nie jestem calkiem pewien... " (ALBERT EINSTEIN )
-------------------------------------------------------------------------------
Piotrek Marycha jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 20-09-2008, 22:35   #99
Fintex
Użytkownik Forum
 
Fintex's Avatar
 
Data dołączenia: 17 08 2005
Lokacja: Krosno
Wiek: 34

Posty: 968
Stan: Na Emeryturze
Imię: Seecinha
Świat: Astera
Poziom: 123
Fintex ma numer GG 5302851 Fintex ma login Tlenu maciekz9@tlen.pl
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Gangrel Pokaż post
@FINTEX

Ta, nie wolno było wyrażać myśli nie zgodnych z komunizmem. Ciekawe jak Bareja kręcił swoje filmy w takim razie.
Co innego literatura/film a co innego jakbyś sobie tak mówił przy milicji/politykach.
Fintex jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 20-09-2008, 22:50   #100
Argen
Użytkownik Forum
 
Argen's Avatar
 
Data dołączenia: 19 12 2006
Wpisy bloga: 1

Posty: 2,059
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Piotrek Marycha Pokaż post
a co? mieli czekać z odbudową na inny ustrój? znów podajesz banalne argumenty, czy to nie jest oczywiste ze trzeba po wojnie postawić kraj "na nogi"? to jest oczywista oczywistość i kolejny raz ustrój nie ma tu nic do rzeczy
Dokładnie. Równie dobrze można teraz podać za przykład, że przygotowujemy się do Euro(nie mówie jak, tylko że się przygotowujemy). Albo jakby marzyć o powrocie do polityki Kazimierza Wielkiego, bo 'zastał drewniane a zostawił murowane'. Bez sensu, co?

@Gangrel

To nie tak, że nie przekonasz 'frontu', po prostu w miarę inteligentych ludzi nie przekonasz do czegoś, co było poprostu PO-SRA-NE.
Żadne argumenty nie zmienią faktu, że komunizm jako ustrój jest poprostu zły. A to dlatego, że założenia komunistyczne nijak mają się do wolności obywatelskiej.

@edit

Coś jeszcze:
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Gangrel Pokaż post
-Zaufanie spoleczne. Znowu info z pierwszej reki, bo od ojca. Istniala silna organizacja ludzi jezdzacych stopami, wydawali legitymacje itd. Mozna bylo w ten sposob podrozowac po calym kraju, i nikt sie nie bal czlowieka wziac na stopa, co dzis zdaza sie az za czesto, bo i mnie zdazalo sie w ten sposob podrozowac, i ludzie czesto mowili, ze gdyby nie mundur harcerski(bo za czasow harcerskich wlasnie stopem czesto jezdzilem), nie zatrzymaliby sie.
A może to dlatego, bo o 'występkach' autostopowiczów nie było tak głośno/nie było ich tyle?
Używając(idiotycznego, wiem) porównania, w czasach kiedy powstały pierwsze samochody nikt nie myślał o prawie jazdy. Czy to dlatego, że uwczesna władza była inna niż dzisiejsza, czy może dlatego, że samochodów(czyt. incydentów z autostopowiczami) było jak na lekarstwo?

Ostatnio edytowany przez Argen - 20-09-2008 o 22:55.
Argen jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Odpowiedz


Użytkowników czytających ten temat: 1 (zarejestrowanych: 0, gości: 1)
 

Zasady postowania
Nie możesz dodawać tematów
Nie możesz odpowiadać
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Kod jest Włączone
UśmieszkiWłączone
[IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone
Przejdź do forum


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 07:15.


Powered by vBulletin 3