Jesteś tu: Tibia.pl / Forum

Wróć   Forum Tibia.pl > Fora główne > Poradniki > Poradniki Archiwalne

Notki

Poradniki Archiwalne Poradniki napisane przez użytkowników forum, które dotyczyły poprzednich wersji Tibii i nie są już aktualne.
Odpowiedz
 
Opcje tematu
stary 22-06-2006, 17:22   #101
Elex
Użytkownik Forum
 
Elex's Avatar
 
Data dołączenia: 05 07 2005
Lokacja: Kleosin
Wiek: 35

Posty: 115
Imię: Onea Xia
Profesja: Sorcerer
Świat: Nerana
Poziom: 36
Skille: 21/29
Poziom mag.: 41
Elex ma numer GG 4620212 Elex ma login Tlenu eel_88@o2.pl
Domyślny

Mam knighta na 29 lvl i bardzo dobrze mi sie skilluje Knight rlz, nie ma co Gralem wszystkimi profesjami, wszystkie maja swoje wady i zalety. Kto co lubi ale jesli dopiero co zaczynasz to najlepiej nejtem
__________________
Loyalty above all!
Elex jest offline   Odpowiedz z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stary 22-06-2006, 19:00   #102
Dragonit
Użytkownik Forum
 
Dragonit's Avatar
 
Data dołączenia: 17 02 2006
Lokacja: w Sieradzu

Posty: 355
Stan: Na Emeryturze
Profesja: Sorcerer
Gildia: brak
Świat: Jamera
Domyślny

Poradnik fajny,ale nie zgadzam się z jednymruidzi są na wyższym lvl o wiele chętniej brani na hunty od sorców.I nie zgodze się że druid jest słabszy od sorca,bo robienie SD to wcale nie jakaś wielka zaleta,a UE używa sie bardzo rzadko.
__________________
Cytuj:
Kiedy ten upek? bo co wchodzę to widzę, że jutro.
14:58 x [22]: jakiego zoka?
14:58 x [22]: orca bersercera?
14:58 y [32]: zorka tak soie muwi na tom postac
14:58 y [32]: ktura
14:58 x [22]: aha
14:58 y [32]: jest bersererkiem
14:58 y [32]: orkiem
14:58 y [32]: i niekuc si3e ze mna

15:02 y [32]: a sokola lubisz z ta jego piosenka o tych braniach na sto ruznytch sposobuw
15:03 x[22]: ile masz lat?
15:03 y [32]: a masz numer na gadugaud?
Dragonit jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 22-06-2006, 23:54   #103
lucyferq
Guest
 

Posty: n/a
Domyślny Dlaczego Nie Dla Premium Account

Gracze z PACCem zostali pominieci. A najlepszym miejscem dla druida i sorca do 30 -35 lvla sa scaraby.(jesli ktos ma paca)
  Odpowiedz z Cytatem
stary 22-06-2006, 23:56   #104
lucyferq
Guest
 

Posty: n/a
LOL Ups

Zapomnialem dodac ze z summonami (FIRE DEVILE najlepiej)
  Odpowiedz z Cytatem
stary 23-06-2006, 08:47   #105
rolan
Użytkownik forum
 
rolan's Avatar
 
Data dołączenia: 17 06 2006
Lokacja: lubaczów

Posty: 23
Stan: Aktywny gracz
Profesja: Druid
Gildia: brak
Świat: nebula
Poziom: 11
Skille: 15/19
Poziom mag.: 4
rolan ma numer GG 2919534 rolan ma login Tlenu staszek123x@tlen.pl
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Patelek
Mam mały problem poniewaz robie sobie nowa postac w Tibii poniwarz mam knighta na 15lvl ale dobija mnie to ze nie moge robic runek!!!Moze i to glupi powod ale ja chce wybrac teraz maga albo druida i nie wiem co mag jest dobre ale skiulle shielda mu nie ida zbytnio za to ma duzo lepszych runek od druida.Druid ma lepsze skille od maga ale ma slabsze runki a ja chce tylko druida badz maga prosze wiec pomozcie!!!
zrub sy 2 postacie
rolan jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 23-06-2006, 13:39   #106
Sarinas
Guest
 

Posty: n/a
Domyślny

z tego co wiem, to chyba jednak lepiej isc na hunta z drutem, niz sorkiem, nawet jak sie samemu idzie na vampiry z summonami fe to podczas gdzy sork musi korzystac z run zeby je uleczyc, drut robi mass healing i jest po sprawie, tak samo na hydrach, fakt ze sork ma UE i SD ale to dopiero zabawa od wyzszych lvl a UH mozna robic juz od 25 chyba, czy 23, nie pamietam dokladnie i zarabiac hajs ;] ale tak generalnie, to nie ma nawyjebanszej profesji, kazda ma jakies + i jakies - kazdy musi sam sobie wybrac i nauczyc sie nia grac, bo od tego tez duzo zalezy, ja np nie potrafie grac ryckiem, a moj ziomek gra tylko i wylacznie ryckiem, dla niego inne profesje sa zjeb**** wiec jak kto woli ;]
  Odpowiedz z Cytatem
stary 23-06-2006, 18:10   #107
Riddok
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 17 10 2005

Posty: 20
Domyślny

Ja tam najbardziej lubie knighta, sam zsoluje zerka (inne profesje dogania chyba że jesteś hlvl), nie trzeba paprać sie z głupimi boltami/runami (chyba że UH), a pozatym nie lubie uciekac przed potworami ;p . No ale teraz musze ciupiać sorcerem :/ (do 27 lvl) bo chce miec monka, potem elegancko i skiluje MOIM knightem na MOIM summonie po 8h dziennie ;D i nie musze się martwić że mnie ktoś wywali z respa.

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez lucyferq
Gracze z PACCem zostali pominieci. A najlepszym miejscem dla druida i sorca do 30 -35 lvla sa scaraby.(jesli ktos ma paca)
Wiesz dlaczego zostali pominięci ? BO PACCE SĄ WSZĘDZIE, BO WSZYSTKO JEST DLA PACC, I WSZYSCY UWAŻAJĄ ŻE PACCE SĄ WIELCY, DLATEGO JEDEN NORMALNY CZŁOWIEK ZROBIŁ COŚ TYLKO DLA FACC
'´¸.·**·.¸`'·.¸¸.·'´¸.·**·.¸`'·.¸ **CONGRATULATIONS** ¸.·'´¸.·**·.¸`'·.¸¸.·'´¸.·**·.¸`'·.¸

Oby więcej było takich......

Ostatnio edytowany przez Riddok - 24-06-2006 o 19:35. Powód: Illegal
Riddok jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 24-06-2006, 18:18   #108
Tengo
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 22 06 2006
Lokacja: Hmm chyba w domu
Wiek: 37

Posty: 106
Stan: Niegrający
Imię: Ladnie
Profesja: Druid
Gildia: nie ma
Świat: Aldora
Poziom: 57
Skille: nie mam
Poziom mag.: 53
Tengo ma numer GG 4039420
Domyślny PalaNdyn i Knight ;)

Najbardziej Popieram Paladyna juz 100 lvl
Lecz knighta te mam (dzisiaj Padlem) 49 lvl
Bardzo dobze mi sie na nim Gra huntowalem juz full DLi
i Mi Sie RH Lotnol
Wedlug mnie knight i Paladyn to najlepsze profesje i nie mam nic wiecej do powiedzenia

Knight:
Skills: 84\79
Best Solo: Dragon Lord
Z ekipa : Behemoty
Lvl 49
Mlvl : 6 3% do 7

Ostatnio edytowany przez Tengo - 24-06-2006 o 18:23.
Tengo jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 25-06-2006, 02:05   #109
Damian-Wladca Wody
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 13 06 2006

Posty: 10
Damian-Wladca Wody ma numer GG 6849621
Oczko A ja lubie

Moja pierwsza postacia jakom mialem byl kniat od kolegi (nie wizdalem co sie dzieje nosilem stuted-secik i inne speci czy nawet co znaczy you adwense shidlnig?)ale to byla piekna gra bez zadnych obowiskow grasz chodzisz robisz co chcesz poprotu bosko Ale taka gra nie miala wiekszego sensu na pszyhloscipodniecaselm sie nawet jak kolega dal mi chain legi i zara padlem jak je dostalem zabil mnie zerk poszlem po nie i patsze nadbiega znowu i pol pol pol i dedzik i lece dalej i patsze i jusz nie ma jego i moich chan legow ale dobra wrucimy do tematu.

Puzniej zrobilem sobie sorca i grala mi sie nim bardzo milo czylem ze to moje powolanie (kolega sorc[ale nie rywalizowalismy chyba ze dla zabawy ],najlpszy kolega paladyn,wajowa kolezanka druid i wajny kolega druid,i silny kniat kolega) wajnie bylo zblizalo sie jusz do zrobienia 30 lvl i zara mialem se kupic wand on inferno .a tu pieknego dnia spiuje pasy i co widze napis cos z aconte wpisuje wpisu ban jusz iwdzalem ze mam schakowane konto i cusz otpuscialem nie gralem prawie caly rok skzolny ale wcionszy myslalem o tym no kurde znowu poszlem sobie od tematu

Dobra wedluk mnie najwajniejszy jest druid ze swojim UE druid ma tesz wajne czary , paladyn niesle wali na hlvl a knajcik super wali i on moze sobie mazyc o zajewajnych sworda czy co tam a my co srokowie i drudzi? nic palek moze se pomazyc o poer arows jeszce
Damian-Wladca Wody jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 29-06-2006, 18:27   #110
Valdios
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 28 05 2006

Posty: 22
Król Mana knighta

Po wykupieniu promocji knightowi przybywa mana co 6 sekund
A i jeszcze te 8 demonów na HOtA quescie: to mnie zwaliło z krzesła!
Przecież to tylko zamienione w demony gobliny!!
Ale ogólnie poradnik spox
Moje ocena: 7/10
Valdios jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 30-06-2006, 12:30   #111
Hochlowy sorcek
Użytkownik Forum
 
Hochlowy sorcek's Avatar
 
Data dołączenia: 16 02 2006

Posty: 40
Stan: Aktywny gracz
Profesja: Paladin
Świat: Candia
Poziom: 16
Skille: 50+/35+
Poziom mag.: 7
Hochlowy sorcek ma numer GG 6835725 Send a message via Skype™ to Hochlowy sorcek
Domyślny

Po updacie zimowym to chyba mana u wszystkich profesji szybciej rośnie o ile sie nie myle
__________________
Hochlowy sorcek jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 30-06-2006, 13:16   #112
Mithgar XX
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 30 01 2006
Wiek: 34

Posty: 260
Stan: Aktywny gracz
Imię: Mithgar
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Damian-Wladca Wody
Moja pierwsza postacia jakom mialem byl kniat od kolegi (nie wizdalem co sie dzieje nosilem stuted-secik i inne speci czy nawet co znaczy you adwense shidlnig?)ale to byla piekna gra bez zadnych obowiskow grasz chodzisz robisz co chcesz poprotu bosko Ale taka gra nie miala wiekszego sensu na pszyhloscipodniecaselm sie nawet jak kolega dal mi chain legi i zara padlem jak je dostalem zabil mnie zerk poszlem po nie i patsze nadbiega znowu i pol pol pol i dedzik i lece dalej i patsze i jusz nie ma jego i moich chan legow ale dobra wrucimy do tematu.

Puzniej zrobilem sobie sorca i grala mi sie nim bardzo milo czylem ze to moje powolanie (kolega sorc[ale nie rywalizowalismy chyba ze dla zabawy ],najlpszy kolega paladyn,wajowa kolezanka druid i wajny kolega druid,i silny kniat kolega) wajnie bylo zblizalo sie jusz do zrobienia 30 lvl i zara mialem se kupic wand on inferno .a tu pieknego dnia spiuje pasy i co widze napis cos z aconte wpisuje wpisu ban jusz iwdzalem ze mam schakowane konto i cusz otpuscialem nie gralem prawie caly rok skzolny ale wcionszy myslalem o tym no kurde znowu poszlem sobie od tematu

Dobra wedluk mnie najwajniejszy jest druid ze swojim UE druid ma tesz wajne czary , paladyn niesle wali na hlvl a knajcik super wali i on moze sobie mazyc o zajewajnych sworda czy co tam a my co srokowie i drudzi? nic palek moze se pomazyc o poer arows jeszce
Po twoim stylu pisania muszę przyznać, że Tibia dla ciebie to zło i opuściłeś się przez nią w szkole : (
Zabawny jesteś.

Co do tematu, każda profeja ma swoje wady i zalety.
Nie ma najlepszej profesji.
__________________
Mithgar XX jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 30-06-2006, 16:48   #113
szbak
Guest
 

Posty: n/a
Domyślny

A ja mam pytanie. Jakie są najlepsze bronie dla sorcerów i druidów?
  Odpowiedz z Cytatem
stary 02-07-2006, 10:56   #114
rafal_c_sniper
Guest
 

Posty: n/a
Żarówka

A to tak dla ozdoby

Ostatnio edytowany przez rafal_c_sniper - 02-07-2006 o 10:59.
  Odpowiedz z Cytatem
stary 02-07-2006, 10:56   #115
rafal_c_sniper
Guest
 

Posty: n/a
Żarówka Regeneracja many przez maga.

Regeneracja życia 1 punkt co 12 sekund i regeneracja many 1 punkt co 6 sekund. Gdy wykupisz promocję: 1 punkt many co 4 sekundy, życie bez zmian. Tak ale... ja mam maga, 11lvl 3mlvl (no co ;]) FACC i mi sie mana regeneruje 2 punkty co 4 sekundy. I co wy na to?? PS Nie uzywam zadnych jakis itemow do regeneracji.

Ostatnio edytowany przez rafal_c_sniper - 02-07-2006 o 10:58.
  Odpowiedz z Cytatem
stary 02-07-2006, 11:57   #116
Kingsays
Użytkownik forum
 
Kingsays's Avatar
 
Data dołączenia: 01 07 2006
Lokacja: Chodzież

Posty: 13
Stan: Aktywny gracz
Profesja: Master Sorcerer
Świat: Inferna
Poziom: 72
Poziom mag.: 58
Kingsays ma numer GG 6012918
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Varmus
@up:
Wiesz, jeden knight używa Sudden Death...
Podpowiem tylko że znajduje się na Antice.
z tego to ja niemoglem na maxa
P.s jak dla mnie najlepszy jest sorc i knight poniewaz sorciem nie musisz monotonnie trenowac bo dla niego najwazniejszy jest mlvl a mlvl mozesz robic expiac i jest tak zwanym "explolerem" bo pujdzie np solo behe qesta z ue i sd albo necro room lecz to co czesto przeszkadza jest bardzo mala ilosc capa a knight ma duze szanse na przezycie kicka czy laga ma duzo capa lecz jego trening jest monotonny i nie oplaca mu sie solowac lepszych monsterkow chyba ze na wyzszym lvlu.
Ps.To jest tylko moje zdanie.
Kingsays jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 02-07-2006, 15:59   #117
Ghost111
Zbanowany
 
Data dołączenia: 25 02 2006
Lokacja: Jelenia Góra

Posty: 209
Stan: Usunięty
Świat: Obsidia
Żarówka

SORC otoz sorcem po ziomowym updacie expi sie zdecydowanie najszybcije a to za sprawa wandow oraz tego ze manasy dodaja wiecej many nalezy pamietac ze sorc zadaje takze najwieksze obrazenia ze wszytskich profesji (exori vis/mort, exevo mort hur i ue oczywiscie) chociaz ue sie nie uzywa do codziennego expienia z racji duzego zapotrzebowania na mane [1200].DRUID Wlasciwie to samo dotyczy druida bo i on zadaje duze obrazenia ale nie moze uzywac exevo mort hura co go znacznie oslabia jego mozliwosci np jesli chodzi o expienie w tombach(jak wiadomo w najglebszych korytarzach czesto musimy stawic czola wielu potworom naraz) sorc moze szybko sie rozprawic z potworami za pomoca exevo mort hur a druid niestety musi zuzywac duze ilosci run GFB ktore zadaja mniejsze obrazenia niz czar exevo mort hur.
PALLADYN jest to 3 w kolejnosci profesja jesli chodzi o szybkosc expienia poniewaz jego sila magiczna pozwala na zadawanie calkiem duzych obrazen + ma mozliwosc strzelania z kuszy/luku, ale jak wiadomo palladyn nie zawsze trafia z boltow/strzal i do tego jego sila udezen jest bardzo zronicowana
KNIGHT knight ktory jest wyposazony w ekwipunek posiadajacy duzo obrony i bron z duzym atakiem i sam posiada wysokie skille 80+ moze takze szybko expic ale knight zadaje runami znikome obrazenia w poronaniu do druida/sorca czy palladyna nie moze on rowniez uzywac atakow magicznych za wyjatkiem czaru exori (ale biorac pod uwage mane potrzebna do jego uzycia i ilosc many knighta czar exori raczej nie bedzie wykorzystywany w codziennym expieniu).

Podsumowujac moim zdaniem najlepsza jest ta profesja ktora mozna zadawac najwieksze obrazenia i ta ktora pozwala na najszybsze expienie. Wiec jesli chcecie szybko znalezc na liscie high leveli polecam sorcerera ewentualnie druida .Zarowno musze sie zgodzic z moimi przedmowcami ze knight jest dobra profesja dla poczatkujacych graczy.kwestie wyboru pozstawiam samym zainteresowanym
Ghost111 jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 03-07-2006, 00:15   #118
Waceq
Guest
 

Posty: n/a
Domyślny

Tak jakby juz troche nieaktulne ;]
Po update troche sie zmienil przyrost many/sek etc.
  Odpowiedz z Cytatem
stary 03-07-2006, 16:37   #119
Etoric
Użytkownik Forum
 
Etoric's Avatar
 
Data dołączenia: 26 10 2005
Wiek: 33

Posty: 1,716
Poziom: 44
Etoric ma numer GG *3224**
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez rafal_c_sniper
Regeneracja życia 1 punkt co 12 sekund i regeneracja many 1 punkt co 6 sekund. Gdy wykupisz promocję: 1 punkt many co 4 sekundy, życie bez zmian. Tak ale... ja mam maga, 11lvl 3mlvl (no co ;]) FACC i mi sie mana regeneruje 2 punkty co 4 sekundy. I co wy na to?? PS Nie uzywam zadnych jakis itemow do regeneracji.
oj no bo chybQ był udpate i sie troszQ zmieniło...nie sądzisz? czy jestes n00bem i uważasz, że przeszłosc tibi ciebie nie obchodzi i mozesz pisac idiotyczne posty tlumaczac sie tym ze nie grales wczesniej w tibie?
__________________

23:28 Andrzej Epa [31]: schowaj te zeby
23:28 Andrzej Epa [31]: nie warcz na mnie

14:23 Thor Orio [124]: Dam itemy za zaufanie, do wygrania nawet bohy oraz rh i takie smietki magiczne , za slabe eq kasa
Etoric jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 05-07-2006, 16:44   #120
Michnik of Celesta
Użytkownik Forum
 
Michnik of Celesta's Avatar
 
Data dołączenia: 03 05 2006
Lokacja: Gdańsk
Wiek: 34

Posty: 214
Stan: Na Emeryturze
Profesja: Royal Paladin
Poziom: 262
Poziom mag.: 28
Domyślny

i tak najlepszy jest Paladyn... przynajmniej dla mnie
__________________
Cytuj:
Tyrael-Elite Knight [9]: BUY DICK!!!!!!!!!!!!!!!
Michnik of Celesta jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Odpowiedz


Użytkowników czytających ten temat: 1 (zarejestrowanych: 0, gości: 1)
 
Opcje tematu

Zasady postowania
Nie możesz dodawać tematów
Nie możesz odpowiadać
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Kod jest Włączone
UśmieszkiWłączone
[IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone
Przejdź do forum


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 22:29.


Powered by vBulletin 3