Jesteś tu: Tibia.pl / Forum

Wróć   Forum Tibia.pl > Forum ogólne > Inne

Notki

Inne To co nie pasuje do któregoś z działów a ma związek z Tibią trafia tutaj.

Odpowiedz
 
Opcje tematu
stary 21-11-2006, 23:58   #21
Monte
Użytkownik Forum
 
Monte's Avatar
 
Data dołączenia: 13 06 2004
Lokacja: Nowhere
Wiek: 33

Posty: 772
Stan: Aktywny Gracz
Monte ma numer GG 4447617
Domyślny

Ciekawa inicjatywa. Miło się to czyta. Przy okazji sporo się dowiedzieć można.
__________________
West Ham till I die.


Playing in memory of MMoH and MMoG. Miss you!
Monte jest offline   Odpowiedz z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stary 22-11-2006, 14:35   #22
Winiak
Użytkownik Forum
 
Winiak's Avatar
 
Data dołączenia: 19 11 2006

Posty: 25
Stan: Aktywny Gracz
Imię: Winiak
Profesja: Knight
Gildia: Brigade
Świat: Astera
Poziom: 90
Skille: 96/95
Poziom mag.: 7
Domyślny

XIII czy moge dodac Twoje tlumaczenia do pierwszej strony? (Oczywiscie podpisane).
__________________
Na pochybel sk*********.
Winiak jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 22-11-2006, 14:40   #23
Nytalith
Użytkownik Forum
 
Nytalith's Avatar
 
Data dołączenia: 10 08 2005

Posty: 338
Imię: Sama Edso
Profesja: Master Sorcerer
Gildia: Brigade
Świat: Astera
Poziom: 60
Skille: xx/xx
Poziom mag.: 60
Domyślny

fajne tlumaczenia, zeby Tylko Ci sie chcialo to kontynuowac to moze sie dorobisz nawet wlasnego dzialu na tibia.pl Tymczasem czkeam z niecierpliwoscia na ksiazki o Knightmare
__________________

14.35kb w sumie, nie czepiac sie
Nytalith jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 22-11-2006, 16:47   #24
Vrael
Użytkownik Forum
 
Vrael's Avatar
 
Data dołączenia: 06 02 2006
Lokacja: Poznan
Wiek: 32

Posty: 526
Stan: Na Emeryturze
Profesja: Elder Druid
Świat: Arcania
Domyślny

Bardzo fajne, ale powinniscie to uporzadkowac. Np. linki do postow albo cus...
Vrael jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 22-11-2006, 23:57   #25
Ri'Pablo
Użytkownik Forum
 
Ri'Pablo's Avatar
 
Data dołączenia: 03 05 2006
Lokacja: Gdynia

Posty: 190
Świat: Somewhere
Domyślny

@ Panie Winiak.
Mam dla ciebie pełen szcunek, i nawet pewną dozę wdzięczności, za książki z Demony, których dotąd nie mogłem zdobyć.
Jednak uważam, że postępujesz pochopnie. W tibii jeszcze 50% questów nie jest powszechnie znanych, a co najmniej 10% czeka wciąż na odkrycie. A odpowiedz na nie jest oczywiście w książkach, które ty tutaj umieszczasz.

Chwała ci za to, ale tak jakoś dziwnie się poczułem z uczuciem, ze w perspektywie czasu znajda sie tutaj tlumaczenia wszystkich znanych ksiąg do publicznego dostepu, kiedy ja musialem sie sam meczyc z tlumaczeniem ;]

Pozdro dla ciebie.



Edit: ahh i jeszce prośba, mógłbyś zamieścić tutaj te wzory i wszystkie książki jeszce w języku angielskim, jeśli n ie chcesz zaśmiecać tematu, to w prywatnej wiadomości??
Byłbym bardzo wdzięczny...

Ostatnio edytowany przez Ri'Pablo - 23-11-2006 o 00:10.
Ri'Pablo jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 23-11-2006, 00:48   #26
XIII
Zbanowany
 
XIII's Avatar
 
Data dołączenia: 27 07 2006
Lokacja: Localhost
Wiek: 38

Posty: 1,000
Stan: Na Emeryturze
Świat: RL
Strzałka

@Winiak
Jasne, ale dodaj:
,,Ksiazki z deserta by XIII".
Bedzie mi milo.

W tym poscie bede dodawac nastepne tlumaczenia! Dzisiaj zamieszcze kolejne.
@EDIT
Pochodzenie gatunku za pomoca doboru naturalnego
Napisane przez Dave Charlwin

Po latach badan wierzylem, ze znajde pochodzenie z kazdego zywego stworzenia, ktory istnieje w naszym swiecie. Najpierw, krotko po tym, jak zostal stworzony nasz swiat, byly tylko kamienie i ziemia - niewielkie kamienie, duze kamienie, szare i brazowe, ostre i okragle. Kilka z tych kamieni wygladaly jak dzisiejsze nasiona. Oczywiscie, troche z tych okraglych, niewielkich brazowych kamieni, ktore w jakis sposob zostaly umieszczone gleboko pod ziemia, zaczely rosnac w kierunku slonca - w przeciwna strone piekla. Mozna zauwazyc, jak rosliny i drzewa zostaly stworzone - wielkie drzewa z duzych kamieni, rosliny z niewielkich kamieni.
Teraz kazdy moze zapytac sie siebie (albo mnie) - jak zwierzeta przyszly na swiat?
Myslalem naprawde dlugo nad tym pytaniem i oczywiscie znalazlem odpowiedz.
Jak tylko rosliny, ktore byly zaczely "miksowanie" od kamieni. Rosliny sa zyjacymi przedmiotami (podobnie jak zwierzeta), ale nie moga poruszac sie szybko (w przeciwienstwie do zwierzat).
Kamienie z kolei nie zyja, ale zas moga poruszac sie bardzo szybko (mam na mysli kamienie spadajace z gór).

To wyjasnia, jak zwierzeta i potwory zaczely istniec.


Przewodnik poszukiwacza przygod po Lochach

Troll: trolle sa pewnego rodzaju dziwnymi stworzeniami. Biegaja wokolo bez zadnego celu, mowiac historie, ktorych nikt nie moze zrozumiec z powodu ich niewyraznej wymowy (wynika to z tego, ze trolle nie maja wszystkich zebow). Trolle mozna bardzo latwo rozpoznac: czerwona skora, nie sa duze, wystepuja przewaznie grupami, czesto noszac dzidę (speary) i drewniana tarcze do walki (oczywiscie nie wiedza dokladnie, jak uzyc tych przedmiotow...). Niektore trolle (wydaja sie byc liderem grupy trolli) nosza line i pieniadze - powody nie sa znane, ale podobno oni uzywaja lin w celu zejscia po studniach, jednak to i tak nie wyjasnia, dlaczego trolle potrzebuja pieniedzy...


Jak uzyskac miksture niewidzialnosci

Ta mikstura jest jedna z najtrudniejszych do wykonania. Ponadto potrzeba duzo czasu i odpowiednich magicznych umiejetnosci, aby ja wykonac.
Skladniki, ktore potrzebujesz:
-2 ogony szczura,
-2 zeby martwego trolla,
-kawalek szaty ghoula,
-oko smoka,
-zielona maź.
Umiesc te wszystkie przedmioty w garnku i podgrzewaj przez 25 minut. Nastepnie wypowiedz magiczne slowa: ,,Munga Mungos" w kierunku garnka. Teraz mikstura jest gotowa do uzytku!
Powodzenia i milego gotowania.


O sporzadzaniu mikstur

Teraz, bedac naprawde starym magiem, zdecydowalem sie napisac troche formul mikstur, ktore wynalazlem w czasie swojego zycia. Najpierw pomyslalem, ze najlepiej bedzie dac rade kazdemu, jak uzyskac mikstury. Ale po paru dniach zasadniczego myslenia mialem wizje - kazdy moglby mieszac te potezne ale i niebezpieczne mikstury w ciagu kilku minut bez bycia poinformowanym o konsekwencjach! To potrzebuje madrosci i sily charakteru: zostac odpowiedzialnym i doswiadczonym czarodziejem. To nie znaczy byc tchorzem - to znaczy, ze dokladnie znasz swoje mocy i ograniczenia! By nie dopuscic do naduzycia tej wiedzy, zapisze te formuly w *****, bardzo starym jezyku, ktorzy znaja tylko doswiadczeni czarodzieje.


Wazne informacje z galaktycznej historii, numer 2
Reprodukcja z tomu ,,Sideral Daily Mentioner's Book Of Popular Galactic History"

Odkad ta galaktyka zaczela istniec, ogromce cywilizacje podniosly sie i upadly, podniosly i upadly, podniosly i upadly, ze to calkiem kusi do myslenia, zycie w galaktyce musi byc:
a) cos pokrewnego do choroby morskiej - kosmiczny-chory, czas-chory, historia-chory albo inne takie rzeczy,
b) glupota.


Jak uzyskac magiczna miksture
Mikstura Szczescia

Ta mikstura powoduje, ze osoba, ktora ja zazywa, staje sie tak szczesliwa, jak jeszcze nigdy nie byla. Aby ja uzyskac, wymieszaj nastepujace rzeczy:
-naklejony list (a stamted letter),
-martwa ryba (a dead fish),
-kosc (a bone),
-diament (a diamond),
-kalamarz (an inkwell).
Bedziesz tez potrzebowac pustego naczynia, aby wlozyc tam te wszystkie rzeczy.
Wypowiedz magiczne slowa: ,,Lomba Niff" i wypij napoj i osiagniesz szczescie.


Jak uzyskac magiczna miksture
Mikstura Latania

Wypij ta miksture i lataj jak ptak! Oto lista przedmiotow, ktorych potrzebujesz:
-dwa skrzydla osy,
-oko martwego czlowieka,
-lina,
-kubek lemoniady,
-zegarek,
-chochla do zamieszania,
-garnek do ugotowania.
Umiesc wszystkie te przedmioty wylaczajac zegarek w garnku na 24 minuty. Powiedz: ,,Flifli Bor" i wypij to!
Nie zapomnij o uplywajacym czasie. Ten eliksir dziala przez 12 minut. Gdy ten czas uplynie, nie bedziesz mogl dalej latac - spadniesz na dol jak kamien...
Dlatego nigdy nie zapominaj o czasie i zawsze nos ze soba zegarek, kiedy uzywasz mikstury latania.
Powodzenia i niech ptaki beda z toba.


Niebezpieczenstwa przygod
Napisane przez Netlios
Czesc IV

Teraz porusze bardzo wazny temat - jaka moge miec pewnosc, co pije? Gdzie moge sie napic? Jest wiele zrodel napojow. Po pierwsze, mozesz pic wode, podrozujac po swiecie. Po drugie, mozesz znalezc cos na swojej drodze. Dla przykladu, mozesz przechodzic przez rzeke, gdzie prawdopodobnie padalo pewnego dnia. Mozesz tez znajdowac napoje na swej drodze, ale pamietaj, badz ostrozny! Nigdy nie wiesz, co znajduje sie w srodku. Pozwol mi jeszcze raz dac ci przyklad, aby to pokazac:
Jeden z pieciu naszych ludzi podrozowal przez Tibie (jego imie bylo dluzsze niz imie podroznika, ktory byl atakowany przez trolla i dlatego zaprzestal dalszych poszukiwan). Pewnego dnia znalazl pelny napoj w trakcie podrozy. Byl bardzo spragiony, zatem go wypil. Nie wiedzial (skad mial wiedziec?), ze napoj byl zatruty. Po chwili zauwazylem, ze czuje sie coraz gorzej. Postanowil, ze zakonczy swoja wedrowke i powroci do domu. Przy okazji, imie tego czlowieka bylo krotsze niz imie tego, kto skonczyl podroz po 83 dniach.

Ostatnio edytowany przez XIII - 23-11-2006 o 20:17.
XIII jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 23-11-2006, 09:59   #27
Winiak
Użytkownik Forum
 
Winiak's Avatar
 
Data dołączenia: 19 11 2006

Posty: 25
Stan: Aktywny Gracz
Imię: Winiak
Profesja: Knight
Gildia: Brigade
Świat: Astera
Poziom: 90
Skille: 96/95
Poziom mag.: 7
Domyślny

@Ri'Pablo
Moze i jest jeszcze wiele questow do odkrycia ale...wierz mi ze te ksiazki pomagaja w quescie moze w 10% bo co z tego ze znam cala historie nightmare knights,elfow od dreammagic plus wedrowke brotherhood of bones i ferumbrasa skoro i tak ni ch*** nie wiem co dalej zrobic;] Zdarzaja sie ksiazki jasno wskazujace pomoc w quescie (vide desert,odp. dla Adreniusa i przepis na potion )
Ale jest duzo ksiazek ktore sa jakimis poszlakami.Zreszta...noobom i tak sie niechce tego czytac bo wola poszukac spoilerow. Nigdy nie bedzie tu wszystkich ksiazek bo my z XIII korzystamy ze zrodel w internecie a ciagle pojawiaja sie nowe ksiazki. Np. dalbym sie posiekac gdyby jakas ekipa zebrala ksiazki z Ferumbras Tower...

A to link do ksiazek (nie tylko z demony) - http://www.galeon.com/dking/
__________________
Na pochybel sk*********.

Ostatnio edytowany przez Winiak - 23-11-2006 o 10:10.
Winiak jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 23-11-2006, 12:08   #28
Winiak
Użytkownik Forum
 
Winiak's Avatar
 
Data dołączenia: 19 11 2006

Posty: 25
Stan: Aktywny Gracz
Imię: Winiak
Profesja: Knight
Gildia: Brigade
Świat: Astera
Poziom: 90
Skille: 96/95
Poziom mag.: 7
Domyślny

Ksiegi Nightmare Knights
1.
Studia nad zrodlem naszych snow nie sa miarodajne. Elfy nie sa w tej sprawie pomocne i zaloze sie ze nawet nierozumieja o co ich pytamy, poniewaz ich sny sa tak rozne od naszych ze prawie niema punktow wspolnych. Niektore z naszych snow sa prorocze i sluza wielka pomoca w walce ze zlem. Niektore z nich sa tak mroczne i rozpaczliwe, ze niszcza moralnosc sniacego. Inne sa kuszace i zle, probuja sprowadzic sniacego na mroczna strone (Mocy. Tylko slabi modla sie o ta pokuse i to czyni sprawdzian dla kandydatow waznym. Tak wiec bedziemy kontynuowac uzywania snow jako przewodnikow aby pozostac czujnym przez wzglad na nasze dusze i ducha.
2.
"Wyzwanie snow" jest juz ukonczone. Jestem zadowolony ze jestem juz czlonkiem, watpie zebym nawet ja dal rade przejsc ten test. Wszelako wiekszosc problemow wydaje sie rozwiazywanych przez umysl, demony sprowadzily na mnie strach przed smiercia. Moze powinnismy dodac cos takiego zeby sie upewnic ze nikt nie przejdzie testu tylko dlatego ze ktos poda mu sposob dzialania testu, ale dodanie garsci poteznych stworow wyglada mi na szalenstwo. Jakby sam Hugo niebyl dosc grozny!! Zastanawiam sie gdzie ta potega nas zawiedzie...
3.
Banorze slawie twe imie.
Badz przy mnie w czasie bitwy.
Badz moja tarcza, bym mogl bym byc twym mieczem.
Bede czcil boska iskre w mej duszy.
Niech rozkwita i rosnie.
4.
Mistrz snow wycofal sie w swiat za kurtyna swiadomosci, nie moge go dosiegnac, teraz ostatni dwor snow jest stracony na rzecz sil zla. Zapieczetowalem grob Goshnara i nikt nie dostanie sie do lezy bez wiedzy o naszym sekrecie. Sprobuje uciec do knightwatch tower i czekac na sniacego posiadajacego klucz , tak ze bedziemy mogli podrozowac jedna ze sciezek snow w bezpieczniejsze miejsce by sie przegrupowac i przygotowac kotratak. obawiam sie ze musimy rekrutowac nowych a jest tak niewiele czasu by ich wytrenowac. Mam nadzieje ze Taciror nie zmarnuje naszych ostatnich sil na prozny atak na ruthless seven. Nasz zakon (szyk?) nie zostal nigdy prawdziwie odnowiony po stratach jakich doznalismy w wojnie przeciw Goshnarowi i jego hordom nieumarlych. Teraz gdy nasi liderzy i najlepsi wojownicy zostali zgladzeni przez demoniczne sily niemamy szans przeciw naszym wrogom. Nasza jedyna nadzieja jest zebrac nowe sily i odbic komnate snow. Oczywiscie znam odpowiednia metode by rozpraszac Hugo wystarczajaco dlugo by go ominac. Wazne by Mistrz-snow nauczyl nowych rekrutow starych sciezek i sztuki podrozy-w-snach. Potrzebujemy przywodcy dla naszej sprawy i to potrzebujemy go szybko. Bez wodza zawiedziemy i upadniemy. To bez znaczenia kto wyniesie kroniki koszmaru (nightmare) poza leze i niemam pojecia gdzie je ukryje. Walczyli o potege i autorytet ale jednosc jest kluczem do sukcesu. Caly nasz zakon (zgromadzenie ) jest zbudowane na jednosci. Wszystkie nasze rytualy i procedury sa oparte na jednosci i dzieleniu sie, niemozna ich tak latwo zniszczyc.

6.
Proroctwa w naszych snach staja sie bardziej mroczne z miesiaca na miesiac. Medrcy interpretuja to jako znak upadku naszego zakonu. Jesli to prawda, moge miec tylko nadzieje ze swiat zapamieta nas i nasza walke z wdziecznoscia a ludzie beda mieli serce by kontynuowac nasza walke w jakis sposob.
7.
...wyslij Almura z nowymi rekrutami do mistrza snow. Jesli zdolaja przejsc test sa godni by stac sie Nightmare Knights. Niesadze zeby Dream Challenge ( Wyzwanie Snow) bylo zbyt trudne. Musimy trzymac nasze standardy nawet w tym czasie desperacji, gdy wrogowie rosana w sile , a my slabniemy! My...
8.
To niezawodnie taraz. Jestesmy zgladzeni. Nie mam serca by powiedziec o tym pozostalym braciom i siotrom, ale sny sa jasne jak rzadko wczesniej: nasz zakon zostanie starty reka czasu juz niedlugo. Ale jest nadzieja. W tym samym snie ktory zapowiedzial nasza zaglade zawarto obietnice. W najmroczniejszej godzinie Tibi nasz zakon powroci by raz jeszcze stanac naprzeciw sil zla, a nowe pokolenie poprowadzi zakon do chwaly wiekszej niz kiedykolwiek. Niech ci ktorzy przyjda nie padna ofiara tego samego zla co my.
9.
115 jedzenie
5000 runy i potiony
4205 ekwipunek
3789 bron i naprawy
40 10x4 pochodnie na Dream Challenge
355 amunicja
4000 ksiazki i papier
10.
Czas wojny jest na wyciagniecie reki. Wreszcie staniemy naprzeciw Goshnara Zlego. Czlowiek ktory byl dawniej znany jako moj brat zdradzil nasz zakon, ludzkosc i bogow. Ukazemy go i jego przeklety sojusz. Teraz niema juz odwrotu. Bedziemy walczyc ! Istnieje juz tylko smierc lub zwyciestwo. Poddac sie lub uciec to niemozliwe! Nawet jesli siodemka jest po jego stronie to zwyciezymy, nawet jesli wszyscy zaplacimy zyciem.
Niema litosci dla zla!
Z mieczem i magia,
Z honorem i cnota,
Za Krola i ojczyzne!
11.
Za nasze zaslugi dla krola i ojczyzny krol ngrodzil nasz zakon ziemiami wschodnimi. Miasto pod naszym protektoratem rosnie i niedlugo bedzie tak wielkie jak stolica. Ale jest jeszcze duzo rzeczy do zrobienia i masa stworow do wytrzebienia by zaprowadzic pokoj na tych zielonych polanach. Onegdaj Falnus szczezl i musielismy pogodzic sie z jego smiercia, prawdopodobnie zamordowalo go bractwo. Oczywiscie nawet tak potezny mag mogl niedac rady tak wielu groznym stworom jak Giant Spidery, ktore nadal przemierzaja te polany. To wielka strata dla naszych badan w sztuce leczenia i strata wielkiego czlowieka
12.
Wyzwanie snow jest zbyt latwe. Wszystkie zagatki moga byc rozwiazane poprzez glowkowanie, obserwacje i wiedze o naszych sciezkach. Konklawe zdecydowalo o dodaniu prawdziwego zagrozenia do testu by stanowil prawdziwe wyzwanie. Glownym problemem jest teraz Krag Ż. (Circle of L.) Od kiedy czesto wymaga misji od kandydatow ale to sie szybko zmieni kiedy stwory zostana dodane przez konklawe. Mysle ze rycerze ktorzy tesknia za tym rodzajem wyzwania dostana wiecej niz przypuszczali.
13.
Trener fechtunku nie jest zadowolony z postepow jakie robia magowie. Ciala magow i druidow nie sa dostatecznie wytrenowane by przetrzymac jego lekcje tak dlugo by sie czegos nauczyli.Z drugiej strony rycerze i palladyni zbyt wona przyswajaja magie. Wiec bedziemy kontynuowac pomysl czterwch drog i porzucimy idee rycerzomaga. Byc moze w przyszlosci znajdziemy sposob na polaczenie umiejetnosci wladania bronia z magicznym potencjalem.
14.
Czarodzieje uwazaja ze Knights Watch Tower to potezne narzedzie dla naszego zakonu. Nie bardzo rozumiem o czym oni gadaja ale konklawe zobligowalo ich do przeznaczenia wiekszej ilosci naszych zasobow na budowe wiezy.Osobiscie uwazam ze idea budowy naszej bazy tutaj , z dala od miasta, jest zla, bez wzgledu na to co podpowiadaja im sny.Nie widze tu nic do obrony i mysle ze jesli jest tu cos czego mamy bronic to tylko sciagamy niepotrzebna uwage na ten rejon. Osadnicy juz zbudowali maly przyczolek na polnac stad a jest nas za malo by strzec ich i tego miejsca.
15.
Powrocili dzis zwiadowcy z miasta minotaurow.Tak jak powiedzialy nam sny , minotaury to nie nasi prawdziwi wrogowie. Stoi za nimi sekretna moc podjudzajaca ich do atakow i zatruwajaca serca nienawiscia do innych ras.Ktos lub cos ich uzywa.Ich ataki sa dywersja przed czyms daleko bardziej broznym i przerazajacym lecz nasi sniacy (dreamers) nie potrafia odgadnac prawdziwego powodu. Uwazam ze wazne jest by ukladac sie z wysokiej rangi minotaurami w sprawie pokoju. Jesli nie przestaniemy trwonic zasobow w tej bezzsensownej wojnie nie bedziemy gotowi na prawdziwy atak nieprzyjaciela.
16.
Wreszcie zamknelismy Hugo w lochu! Bestia w szale zabila dwoch z nas. Po dlugim i bolesnym polowaniu czarodzieje przycisneli Hugo przywolanymi smokami ktore zajely go wystarczajaco dlugo by przygotowac pulapke. Gdy Hugo poszedl za "przyneta" druidzi otoczyli go krzewami i otoczyli ziemia. Teraz bestia jest uwieziona i niech Fanor,Uman i Banor dadza nam sile bysmy go utrzymali w zamknieciu. Nasi rekruci beda mieli ciezki orzech do zgryzienia by przejsc test Hugo ktory zostal stworzony wokol niego.
17.
Zaminilismy ten odlegly monastyr w mala fortece by strzec naszych nowych sekretow. Duzo mozemy sie nauczyc a teraz rozumiemy tylko niewielka czesc elfickich sekretow.Nasze sny nie sa tak jasne i odswiezajace jak opowiadaly elfy , lecz sa pelne zlych omenow.Musimy sie nauczyc by interpretowac je adekwatnie.Zielone pola ktore obralismy za siedzibe sa pelne niebezpieczenstw i juz niedlugo dopuscimy wojownikow do naszego stowarzyszenia.Niektorzy sugeruja by stworzyc zakon by bronic naszej sprawy. konklawe przedyskutuje to na nastepnym zebraniu.
18.
Tropilismy corke Goshnara do bram carlin lecz dalej zniknela.Oczywiscie nie otrzymalismy pomocy od"autorytetow" wiec mysle ze mogla sie tam ukryc.Wydaje sie ze Brotherhood of bones ma tam swoich agentow.Uwazamy ze nie poznala jeszcze sekretow swojego ojca. Jej magiczne sztuczki wydaja sie calkiem normalne.Nie umiem powiedziec czy pogloski ze jest w ciazy sa prawdziwe.Jesli tak , nie mozemy nic powiedziec o ojcu dziecka.Konkludujac Goshnar sprzymierzyl sie ze zlem ktorego musimy sie najbardziej lekac. Wiec Fermuba musi byc odnaleziona.

Dzienik Krendoraka
ostatniego z Nightmare Knights

Staralem sie odnalesc sekret moich mistrzow lecz zawiodlem.
Przeklete smoki mnie nabraly!
Ucieklem ale wiem ze jestem smiertelnie ranny.Nawet jesli sie stad wydostane nigdy nie zrobie tego dla Knights Watch Tower by uzyc ich sekretow do uzupelnienia zapasow. Teraz , kiedy Camdrek jest martwy nigdy nie bede w stanie jej otworzyc...
...Jest tak goraco...Niech bogowie mi przebacza ze zawiodlem...

Ksiegi z Domku Nekromanty
5.
Niemoge pojac jak ozywiac smoki i inne stwory. Jestem pewien ze sekret ukryl starozytny zakon zaraz po pokonaniu Goshnara. Jestem rozwniez pewny ze "cos" zwane "nektarem nekromantow" jest sednem do odnalezienia tajemnego wejscia do Pits of Inferno. I jaki jest sens frazy " nakarm potrzebujacych" ktora odkrylem w starozytnych zwojach mojego bylego mistrza, nim je ukryl przedemna. Musze je odnalezc lub odkryc sekret samemu. Nigdy niepodziele sie moim sekretem i sukcesem z bractwem, ale teraz kiedy przywolanie Urgitha poszlo zle musze spedzic zbyt duzo czasu na walke z nieumarlymi ktorzy wymkneli sie spod kontroli. ale teraz, po tym wszystkim co zrobilem by stac sie nowym krolem nekromantow, nie poddam sie. Nigdy! Tajemnica smierci bedzie moja. MOJA!

Jak przywolac laga
Napisane przez CIP Soft <;]>


List
Drogi Murielu!
Moj uczen zachowuje sie dziwnie.
Boje sie ze ma w umysle jakies zlo.
To on musial ukrasc te ksiazki o nekromancji ktorych szukalismy ale niemam jeszcze dowodu.
Dzieki bogom ze nie wie jeszcze nic o fonntannie zycia i jaskiniach piekiel
Wysle Laira do miasta niedlugo dopoki sadze ze grozi jej niebezbieczenstwo jesli mam racje wzgledem Porgola.
__________________
Na pochybel sk*********.
Winiak jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 23-11-2006, 17:12   #29
XIII
Zbanowany
 
XIII's Avatar
 
Data dołączenia: 27 07 2006
Lokacja: Localhost
Wiek: 38

Posty: 1,000
Stan: Na Emeryturze
Świat: RL
Strzałka

@up
Napisz moj nick poprawnie.
Cytuj:
A to link do ksiazek (nie tylko z demony) - http://www.galeon.com/dking/
Ja korzystam z innego zrodla.

















@down
Korzystam z eriga akurat, ale zauwazylem, ze wszystkich ksiazek tam nie ma, tzn. na Jakundaf Desert znalazlem kilka, ktorych nie bylo w ogole w spisie.

Ostatnio edytowany przez XIII - 23-11-2006 o 17:48.
XIII jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 23-11-2006, 17:25   #30
Winiak
Użytkownik Forum
 
Winiak's Avatar
 
Data dołączenia: 19 11 2006

Posty: 25
Stan: Aktywny Gracz
Imię: Winiak
Profesja: Knight
Gildia: Brigade
Świat: Astera
Poziom: 90
Skille: 96/95
Poziom mag.: 7
Domyślny

Heh , literowka;] A jakie to zrodlo? Bo jeszcze znam tibia eriq i myweb. Moze w Twoim zrodle sa najnowsze ksiazki i przede wszystkim dokumenty porozrzucane po tibii?
__________________
Na pochybel sk*********.
Winiak jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 23-11-2006, 17:50   #31
Lenrock
Użytkownik Forum
 
Lenrock's Avatar
 
Data dołączenia: 17 09 2006
Lokacja: Giżycko

Posty: 985
Stan: Na Emeryturze
Świat: Selena
Domyślny

edit; a no sorry nie wchodzilem w to i nei wiedzialem ;] niezly jest list od feruma do warlockow. przetlumacz ksiegi z mintwalin ;p

Ostatnio edytowany przez Lenrock - 23-11-2006 o 18:02.
Lenrock jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 23-11-2006, 17:58   #32
Winiak
Użytkownik Forum
 
Winiak's Avatar
 
Data dołączenia: 19 11 2006

Posty: 25
Stan: Aktywny Gracz
Imię: Winiak
Profesja: Knight
Gildia: Brigade
Świat: Astera
Poziom: 90
Skille: 96/95
Poziom mag.: 7
Domyślny

Ale my robimy wlasnie tak^^ Na pierwszej stronie sa odnosniki do kolejnych tlumaczen. Inaczej tego zrobic nie umiem...
__________________
Na pochybel sk*********.
Winiak jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 23-11-2006, 21:44   #33
Maximus89
Użytkownik Forum
 
Maximus89's Avatar
 
Data dołączenia: 17 06 2005
Wiek: 34

Posty: 261
Stan: Niegrający
Domyślny

Robi sie coraz ciekawiej.... Nie znam historii Deserta, a tym bardziej Nightmare Knights, wiec warto sobie to przeczytac
__________________
Białe serce, krew w czerni, my na zawsze JUVE wierni...
Maximus89 jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 24-11-2006, 01:02   #34
XIII
Zbanowany
 
XIII's Avatar
 
Data dołączenia: 27 07 2006
Lokacja: Localhost
Wiek: 38

Posty: 1,000
Stan: Na Emeryturze
Świat: RL
Strzałka

Inne plyny, druga publikacja, czesc pierwsza
Napisane przez Arisophlus

Drugi rodzaj plynow - sa brazowe. Jest kilka typow brazowych plynow.
Pierwszy z nich jest nazywany piwem. Mozna powiedziec, ze piwo jest jedna ze zlych subtancji na swiecie: jest smaczne, ladnie pachnie i wlasciwie kazdy je lubi. Ale uwaga! Mozna sie od niego uzaleznic. Jak tylko je wypijesz, mozesz niedlugo nie kontrolowac swoich zachowan. Nawet nie bedziesz mogl isc prosto. Wiec staraj sie unikac tego plynu! Wyobraz sobie, ze polowales i twoje zycie zalezalo od twoich reakcji i ruchow. Piwo tez dziala na twoj umysl.



Niebezpieczenstwa podrozy
Napisane przez Netlios

Wszyscy podroznicy, o ktorych byla mowa, urodzili sie w roznych latach i dlatego roznili sie wiekiem - kazdy z nich rozpoczal wedrowke po Tibii w innym czasie. Najstarszy sposrod tych ludzi mial 42 lata, najmlodszy mial 38, kiedy zaczal odkrywac nowe obszary tego swiata. Zaden z podroznikow nie byl starszy od pozostalych. Pierwszy z nich zakonczyl wedrowke po 83 dniach, inny po 117 dniach, kolejny po 134 dniach. Anaso, jeden z uczestnikow, byl meznym wojownikiem walczacym mieczem. Jego brat Elaeus, ktory zaczal swoja podroz w taki sposob, jak jego brat, nigdy nie uzywal broni - byl za to znakomitym czarodziejem. Hestus, inny podroznik, o ktorym wspomne pozniej, zawsze nosil zielone spodnie - niejeden widzial, jak byly brudne, bo Hestus nigdy ich nie czyscil.



Jak sporzadzic magiczna miksture

Mikstura Ciszy

Czy masz przyjaciol, ktorzy sa mili, jednak nie moga przestac rozmwiac, rozmawiac...?
Spraw, aby wreszcie przestali przez wypicie tej mikstury!
Skladniki:
-martwy pajak,
-wino,
-piwo,
-dwa kubki z woda,
-sztuka zlota ( w koncu milczenie jest zlotem!),
-jablko,
I oczywiscie chochla do zamieszania. Mozesz umiescic wszystkie przedmioty w garnku, ale nie jest to konieczne (jesli nie chcesz tego podawac jako goracy napoj). Powiedz magiczna formulke: ,,Silentiam".
Twoim przyjaciolom bedzie smakowac ta mikstura - zamilcza jednak na dlugi okres czasu. Radzimy, aby czytelnik nie wyprobowal tej mikstury na sobie.
Powodzenia! Zasmakuj w ciszy!



Notka dotyczaca jezyka Gharonk

...Trzeciego dnia pobytu w tym miescie, pewien podroznik powrocil ze swojej wedrowki. Wygladal jakby nic nie pil przez wiele dni; jego ubrania byly brudne i pelne piasku. Moglem tylko zgadywac, co mu sie przytrafilo albo jakie miejsca odwiedzial przez ostatni czas.
Tak pozno jak go zobaczylem (znalazlem go jako pierwszy - co za szczescie! Bez mojej pomocy, mysle, ze moglby on nawet umrzec z pragnienia!). Probowalem z nim porozmawiac, ale on zawsze powtarzal ciag slow:
,,Orzog! Nag Orzog! Atul! Nag mob mula! Atuli".
Nie mialem pojecia, co to moze oznaczac, ale to nie bylo az tak wazne w tym momencie.
Kiedy dalem mu sie napic, szybko ozdrowial. Moze sprobuje z nim porozmawiac jutro...



Notatka dotyczaca jezyka Gharonkow.

....Piec dni w tym miescie i pod tymi ludzmi, nadal nie mam mozliwosci porozumiec sie z tymi ludzmi. Ale nie zrezygnuje - przeciwnie, coraz bardziej interesuje sie tym jezykiem. Odkrylem znaczenie niektorych slow, np. ,,umog" znaczy "jeden", i za pojedyncze liczby wstawiaja ,,tu" przed "umog". Thus, pieć moglby byc nazywany "tutututumog". To nie znaczy dla mnie, ze oni mogliby byc wysoko utalentowani w zakresie matematyki, ale ta droga wydaje sie byc dla nich dostateczna. Kto wie, jak wiec oni byli zdolni zbudowac to miasto...?
Moze odpowiedz lezy w tym, ze oni nie rozmawiaja o numerach, tylko maja krotkie znaki do zapisania ich. Bylem zaskoczony, gdy dowiedzialem sie, ze slowo "zero" nazywaja oni "mog". Mam nadzieje, ze niedlugo dowiem sie wiecej na ten temat.
Dziwne jest to, ze jedno slowo w postaci liczb czesto ma rozne znaczenie. Na przyklad, "umog" oznacza ,,jeden", ale rownie dobrze moze znaczyc "jedyny", "pewnego razu, "pierwszy".



Podroze przez Tibie
Napisane przez Netlios

Tom I

Podroz jest ekscytujaca rzecza. Mimo wszystko moze byc tez niebezpieczna - jeden z podroznikow nawet zginal podczas wedrowki po swiecie Tibii. Napisalem te ksiazki w celu pokazania losow 5 ludzi, ktorzy poswiecili sie w celu odkrywania nowych czesci Tibii. Kazdy z nich byl meznym wojownikiem i wspanialym odkrywca i wszyscy przezyli ciekawe podroze. Czas trwania ich podrozy byl rozny - jeden skonczyl po 66 dniach, inny po 100. Kazdy podroznik zakonczyl wedrowke w niebezpiecznych sytuacjach; jedna z nich zakonczyla sie smiercia!



Niebezpieczenstwa podrozy
Napisane przez Netlios

Tom III

Pierwszym zrodlem niebezpieczenstwa, o ktorym chcialbym powiedziec, jest ogien! Oczywiscie, ogien jest niezbedny do np. oswietlania pustkowi, gotowania jedzenia, dawania swiatla, do ogrzania sie w zimnie i ponurej nocy...Ale pamietaj: ogien nie zawsze nam pomaga! Pozwol mi dac pewien przyklad: jeden z naszych podroznikow wygladal bardzo zle, poniewaz oparzyl sie ogniem, ktory sam wzniecil, chcac ugotowac sobie rybe, ktora zlapal w pobliskim jeziorze. Oczywiscie, to byl koniec jego podrozy - byla ona krotsza niz podroze najmlodszego wsrod pieciu poszukiwaczy przygod.



Jak sporzadzic magiczna miksture

Mikstura szybkosci

Ta mikstura powoduje, ze ten, kto ja zazyl, jest szybszy niz najszybsze znane stworzenie. Nie wiadomo, czy efekty kiedykolwiek znikaja.
Aby ja sporzadzic, potrzebujesz nastepujacych rzeczy:

-ogon jakiegos szybkiego potwora,
-kawalek drewna,
-troche blota,
-kwiat,
-i oczywiscie przedmiot do zamieszania.
Umiesc to wszystko w garnku w celu ugotowania.
Podgrzewaj przez ok. 9 minut i wypowiedz slowa: ,,rurnum maelis" w kierunku garnka.
Nanies krople mikstury na buty, wloz je na nogi i biegnij!
Powodzenia, milego gotowania!
Uwazaj na przeszkody.



O prawdziwej naturze przedmiotow
Autor nieznany

Z czego sa zrobione przedmioty, ktore nas otaczaja? Czy skladaja sie z tych samych rzeczy?
Czy moglibysmy podzielic rzeczy nieskonczenie wiele razy? Odpowiedz jest znana oczywiscie kazdemu, kto kiedykolwiek probowal oddzielic poszczegolne czesci ziarenka piasku...Probowalem to zrobic, uzywajac miecza i jestem pewien, ze ziarenka piasku nie da sie podzielic. Dlateo, wszystko, co nas otacza, jest zrobione z piasku. Mozesz powiedziec: Zaraz! Jak taka ciezka rzecz, jak kamien, moze byc zrobiona z piasku? Znajdziemy prosta odpowiedz: wez duzy mlot i zniszcz kamien! Co otrzymasz: znowu piasek!



Notatki dotyczace jezyka Gharonk

...Drugiego dnia dowiedzialem sie, ze ten jezyk wcale nie jest taki trudny do nauczenia. Gramatyka wydaje sie byc uproszczona, ale nie jest to taka zwykla gramatyka. Sprobuje znalezc znaczenie kolejnych slow. Pewnego dnia, po zabiciu lwa, jeden z mieszkancow miasta powrocil i powiedzial do wszystkich: ,,Nag narat umog yargoth!". Probowalem odnalezc znaczenie tych slow, co znacza pojedyncze wyrazy, ale nie mialem wystarczajaco duzo czasu. Moze sprobuje innym razem...



O innych napojach, czwarta publikacja
Napisane przez Arisophlus

Teraz napisze o rozowych napojach. Wystepuja dwa rodzaje takich napojow: wino i tajemniczy napoj regenerujacy zasoby many. To co powiedzialem wczesniej o piwie ma takie same wlasciwosci dla wina. Inne rozowe napoje moga byc bardzo magiczne. Niektorzy ludzie sa zdolni produkowac te plyny - jaka szkoda, ze sprzedaja je po tak wysokich cenach!



Notatka dotyczaca jezyka Gharonk


...Mija czwart dzien, odkad jestem tutaj. Nie wiem jeszcze, jak to miasto sie nazywa, ale to nie jest dla mnie az tak wazne w tym momencie. Bardziej chce sie dowiedziec wiecej o jezyku Gharonk. Dowiedzialem sie, ze oni uzywaja niektorych slow do roznych wyrazow, ktore maja podobne znaczenie. Jezyk Gharonk nie wydaje sie rozrozniac pomiedzy wyrazami, np. ,,ja" (nag) i slowa dla "moj", ,,moje", ,,mnie" i inne. To czyni ich jezyk nieco latwiejszym, ale zawsze glebiej probuje zastanowic sie nad kontekstem zdania. Oczywiscie, to sa tylko moje spekulacje, nie jestem do konca pewien co do moich twierdzen...






Bez tytulu
...Wlasnie mija ostatni dzien pierwszego tygodnia mojego pobytu w tym miejscu. Z dnia na dzien mam wieksze mozliwosci porozmawiania z ludzmi, ktorzy tutaj zyja. Podoba mi sie tu, ludzie sa przyjazni, dostaje jedzenie i picie. Tutejszy krol, moglbym powiedziec, ich lider, pokazal mi jego ,,tron". Bardziej przypomina mi to miejsce na pietrze, gdzie siedzi krol i rozmawia do swoich podwladnych. Wskazuje on palcem na to miejsce i mowi: ,,Nag mogurz, nag mogurz''. Wydaje mi sie, ze znaczy to ,,moje miejsce, moje miejsce". Dowiedzialem sie jeszcze wielu znaczen innych slow, zanotowalem je sobie pod stolem na kartce. Moze niedlugo naucze kogos tego jezyka, jezeli tylko bedzie tym zainteresowany...





Jak sporzadzic magiczna miksture

Mikstura halucynacji

Ta mikstura powoduje, ze ten, kto ja zazyje, dostaje zroznicowanych halucynacji. Halucynacje zaleza od dawki i ilosci skladnikow dodanych do mikstury:
- od 1 do 5 oczu demona,
- od 2 do 5 wlosow czlowieka,
- mikstura ze slima,
- od 4 do 5 napojow z piwem,
- od 4 do 5 napojow z winem,
Zmieszaj wszystkie skladniki ze soba i wypij mieszanine. Nie musisz nic gotowac ani wypowiadac zadnych inkantacji...



O innych plynach, pierwsza publikacja
Napisane przez Arisophlus

Na swiecie wystepuje wiele rodzajow plynow. Podziele je na kategorie ze wzgledu na ich kolor.
Najpierw przedstawie niebieskie plyny. Nie znalazlem wiele rodzajow tychze plynow.
Tak naprawde, wystepuje tylko jeden rodzja. To tajemnicza rzecz, znana jako ,,slime" dla zwyczajnej ludnosci. Ten ,,slime" ma dziwne wlasciwosci. W jednej rece wyglada niezle, ale w drugiej jest trujacy, nie pachnie za dobrze i jest nieco lepki.




Jak sporzadzac magiczne mikstury

Mikstura odzyskania wzroku


Wypicie tej mikstury da ci zdolnosc widzenia na troche czasu. Niestety, to nie starczy na zbyt dlugo...
Skladniki, ktorych potrzebujesz:

-bulka,
-maka,
-ciasto,
-roza,
-wisnia.
Umiesc wszystkie te przedmioty w garnku i podgrzewaj prze ok. 31 minut. Wymow slowa: ,,nalus murtu", aby ukonczyc ta miksture.
Teraz wypij ja. Bedziesz widziec - bedziesz tez mogl przeczytac ta ksiazke.
Uczynmy swiat lepszym!

Ostatnio edytowany przez XIII - 28-11-2006 o 00:33.
XIII jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 26-11-2006, 15:02   #35
Winiak
Użytkownik Forum
 
Winiak's Avatar
 
Data dołączenia: 19 11 2006

Posty: 25
Stan: Aktywny Gracz
Imię: Winiak
Profesja: Knight
Gildia: Brigade
Świat: Astera
Poziom: 90
Skille: 96/95
Poziom mag.: 7
Domyślny

Kronika Mintwaill - miasta minotaurow
spisane przez Markwina , krola wszystkich minotaurow.

Czesc I i II spalone.

Cz. III
Wreszcie zdolalismy uciec temu strasznemu demonowi.Musielismy poddac wiekszosc naszych ziem. Ostalo sie tylko miasto Mintwaill.Wielu doborowych wojownikow zginelo.Zablokowalismy wyjscie z miasta mostem. Mam nadzieje ze to zatrzyma demona na zewnatrz. Tereaz jedyna droga do miasta jest labirynt.

Palkar zdobywa coraz wiecej wplywow w miescie.Glownie mlode Minosy go sluchaja.

Palkar sieje zamet.Chce zebrac armie by zbadac labirynt i wrocic na powierzchnie.Ja zas wole zyc tu w pokoju.

On jest zbyt silny.Musialem mu pozwolic kontrolowac male grupki minotaurow by walczyli przeciw orkom i trollom.Jest bardzo dobrym dowodca co czyni go niebezpiecznym dla mnie.

CO DO CHOLERY ZNACZY "KAPLAR" ???

Palkar podbil wiekszosc tuneli i lochow.Odepchnelismy trole.Byc moze ma racje.Byc moze ujrze jeszcze kiedys slonce.


Cz. IV
Nasza wyprawa dobiega konca.Dzisiejszego dnia wielu z najlepszych wojownikow zginelo.Palkar napotkal smoka ktory zgladzil wielu z nich. To byla wina Palkara.Nigdy nie pozwole mu dowodzic moja armia.I juz nigdy nie ujrze slonca.

Nie potrafie uspokoic Palkara.Jest pelen energii. I nie moge uspokoic mojego wlasnego ludu.Wielu juz mnie nie slucha lecz sluchaja jego.A on chce walki...

Czlowiek znalazli droge przez labirynt!Jak mogl nas odnalezc?
Probowalem z nim porozmawiac ale nie rozumialem go. Wtracilem go wiec do wiezienia.Nigdy z niego nie wyjdzie!

Czrne dni naszej historii. musimy walczyc w murchi mojego kochanego miasta. Minotaury przecwko minotaurom , bracia przeciwko braciom, siostry przeciw siostrom.Palkar i jego rycerze prawie wygrali , lecz ja i kilku innych byslisy w stanie ich pokonac.Tera on i jego ludzie sa na wygnaniu.

Dzien smutku.
Wygnacy ukradli klucz do naszego tajnego laboratorium.To jest najgorsze ze wszystkiego.Teraz nie mozemy produkowac mleka , zrodla naszej potegi.
akazalem by przeniesiono smoka z jego lezy tak by strzegl wejscia do naszego laboratorium.Poranil mnie bardzo mocno.Potrzebuje duzo wiecej mocy niz posiadam.Jestem smiertelnie ranny.Mam nadzieje ze ten kaszel sie skonczy.

Orki i trolle odbily czesc jaskin.Cholera!Jestesmy teraz zbyt slabi.A moj kaszel staje sie coraz gorszy.Niektorzy z moich ludzi zablokowali droge z sekretnego laboratorium do moich komnat.Wierze ze jestesmy teraz bezpieczni.

Wygnancy zawarli pakt z cyklopami.Teraz nai nalepsi bracia sa najgorszymi wrogami.Ukrywaja sie gdzies w labiryncie.Najstarszy minotaur w miescie powiedzial ze pisze strasznie i z bledami - zabilem go - jestem wojownikiem - nie nauczycielem!

Cz V
Nie rozumiem tego ale wygnacy musza znac droge.Dzisiaj ich grupa zamordowala mojego syna Iana i czesc straznikow.Jestem smiertelnie wyczerpany.Kaszle krwia.I jestem zmeczony.Tak strasznie zmeczony.Nie potrafie nawet obronic mojego wlasnego miasta.

Mag przyniosl mi wiesci. Ludzie zabili smoka i dotarli do naszych bram.Mam nadzieje ze nie przejda labiryntu.

Kronika obozu orkow.
Teraz mamy dwoch wrogow!
Pokonani przez zlych ludzi musielismy uciec do nowych jaskin.Nasz plan by przekopac tunel do wschodnich jaskin tego swiata jest prawie skonczony!

Ale mroczne minotaury beda bronic swoich jaskin.A nasz tunel wiedzie prosto przez ich domy.Wiec musimy walczyc z obydwoma rasami , ludzmi i minotaurami!

Dziennik Palkara, wodza wygnancow.
Znalezlismy ta jaskinie - ukryta w labiryncie- i uczynilismy ja nasza kwatera glowna. mysle ze jest bezpieczna. W glab jaskin miesci sie wioska cyklopow.Beda walczyc z razem z nami i strzec klucza do sekretnego laboratorium.

Krol Markwin postawil na strazy do laboratorium smoka ale moj druid z latwoscia przekabacil go na nasza strone. Wiec mozemy uzyc laboratorium by rosnac w sile.

Kopalismy nowy tunel do miasta. Markwin zamknal wejscie glazem.
Achhhh tunel jest gotowy i mozemy zaatakowac krola Markwina w obrebie jego wlasnych murow. Nie byli na to wcale przygotowani i zabilismy wielu z tych zalosnych lotrow.

Juz niedlug bedziemy na tyle silni by przekabacic inne smoki i wyjsc na powierzchnie.

Dzisiaj wyslalem grupe by wykopali nowy tunel w strone slonca.Maja naprawde ciezka prace do odwalenia ale wierze ze sobie poradza.

Kopacze nie dali znaku zycia od miesiaca , mam nadzieje ze to nie zly znak...

ZAGADKA
Pewnego razu byl sobie rycerz ,druid,palladyn i czarodziej ktorzy przezyli wielka bitwe na polach chwaly. Niektorzy z nich byli ranni , inni nie.Wszyscy byli smiertelnie zmeczeni. Musieli uciec calej wiosce orkow , okolo 35 wojownikom. Pozniej, w nocy ,zawedrowali do wielkiego mostu, a wlasciwie do resztek poteznego niegdys mostu.Byl maly i nie wygladal na bezpieczny.Czarodziej wykrzyczal potezne slowa i przez chwile most zajal sie niebieskim swiatlem. "Widze" powiedzial czarodziej "Ze ten most runie do wody w przciagu 60 minut.Wiec musimy sie pospieszyc.Utrzyma tylko dwoch z nas w tym samym czasie.Ranny rycerz bedzie potrzebowal 25 minut by przejsc ,ja zas 20.Palladyn moze przejsc szybciej , w 10 minut ." Wskazujac na druida rzekl "A ty mozesz uzyc czarow by poruszac sie szybciej , potrzebujesz 5 minut" "Ok, ruszajmy wiec , szkoda tracic czas"Rycerz niech idzie pierwszy" .Ruszyl ale zaraz sie zatrzymal. "Nic nie widac!Most jest niebezpieczny.Bedziemy potrzebowali twojej rozdzki magicznego swiatla .Bez swiatla wpadniemy do zimnej i glebokiej wody. tak wiec zawsze ktos musi wrocic i zaniesc swiatlo pozostalym."
"Co mamy zrobic teraz?"zapytal palladyn"Jak mozemy sie przedostac na druga strone nim zle orki nas dopadna?Niemam strzal zeby z nimi walczyc! W jakim porzadku mamy isc? Kto pierwszy?"
Druid zaczal myslec:"Pozwolcie ze r bedzie za rycerza, d za druida, c za czarodzieja i p za palladyna :

dr-d-dp-

i hmmmm nie, nie ,nie...
Hmmmmmmmm
"Mam" krzyknal czarodziej. Zwiewamy!!!
__________________
Na pochybel sk*********.

Ostatnio edytowany przez Winiak - 26-11-2006 o 15:06.
Winiak jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 26-11-2006, 16:24   #36
Lenrock
Użytkownik Forum
 
Lenrock's Avatar
 
Data dołączenia: 17 09 2006
Lokacja: Giżycko

Posty: 985
Stan: Na Emeryturze
Świat: Selena
Domyślny

byloby super gdybyś pisał przecinki, polskie znaki i odstępy

@KAPLAR

minosy mówiły tak na Palkara ;p (mieszaly troche litery)
Lenrock jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 26-11-2006, 17:21   #37
Winiak
Użytkownik Forum
 
Winiak's Avatar
 
Data dołączenia: 19 11 2006

Posty: 25
Stan: Aktywny Gracz
Imię: Winiak
Profesja: Knight
Gildia: Brigade
Świat: Astera
Poziom: 90
Skille: 96/95
Poziom mag.: 7
Domyślny

<jest super, jest super...> ale nie bedzie super bo tlumaczenie jest zbyt meczace zeby potem jeszcze przeczytac caly tekst i wylapac wszystkie literowki, przecinki etc. Tak wiec jesli nie znajdzie sie chetny na korektora beda to wersje "barbarzynskie" .


@XII mam prosbe , kiedy juz przetlumaczysz ksiazki z deserta scal to w jeden post , bedzie przyjemniej.
__________________
Na pochybel sk*********.
Winiak jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 26-11-2006, 23:02   #38
XIII
Zbanowany
 
XIII's Avatar
 
Data dołączenia: 27 07 2006
Lokacja: Localhost
Wiek: 38

Posty: 1,000
Stan: Na Emeryturze
Świat: RL
Strzałka

@up
Nie ma problemu.
XIII jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 27-11-2006, 14:04   #39
Macia
Guest
 

Posty: n/a
Domyślny

Bravo .. dobrze pomyslane.
  Odpowiedz z Cytatem
stary 27-11-2006, 15:10   #40
borekziom
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 07 01 2005
Wiek: 31

Posty: 94
Profesja: Paladin
Świat: Isara
Poziom: 40
Skille: 77+/62+
Poziom mag.: 11
borekziom ma numer GG 6732084
Domyślny

No prosze jak pięknie przetłumaczone jestem pełen podziwu.
Gratz
__________________
Zanim napiszesz jakiś nowy durny Topic...
http://http://www.cda.pl/gry-online/g/f_toya2.htm
borekziom jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Odpowiedz


Użytkowników czytających ten temat: 1 (zarejestrowanych: 0, gości: 1)
 

Zasady postowania
Nie możesz dodawać tematów
Nie możesz odpowiadać
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Kod jest Włączone
UśmieszkiWłączone
[IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone
Przejdź do forum


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 15:49.


Powered by vBulletin 3