Jesteś tu: Tibia.pl / Forum

Wróć   Forum Tibia.pl > Forum ogólne > Broń i przedmioty

Notki

Broń i przedmioty Wszystko o broni i przedmiotach.

Odpowiedz
 
Opcje tematu
stary 08-05-2005, 11:07   #101
Sillent Assasin
Użytkownik Forum
 
Sillent Assasin's Avatar
 
Data dołączenia: 17 07 2004

Posty: 89
Domyślny

Ja wybieram zawsze axe poniewaz maja najwiekszy atak, Dl wazy o wiele mniej niz Gs, axe sa o wiele tansze, wieksza dostepnisc axe ringow. Chociarz maja mniejsza obrone niz sword to i tak do obrony sluzy tarcza a nie bron.
Jak dla mnie axe sa bezkonkurencyjne
Sillent Assasin jest offline   Odpowiedz z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stary 08-05-2005, 12:53   #102
Sztefen
Użytkownik forum
 
Sztefen's Avatar
 
Data dołączenia: 17 04 2005
Lokacja: Lubin
Wiek: 34

Posty: 23
Stan: Na emeryturze
Profesja: Elite Knight
Świat: Aurea
Poziom: 66
Skille: 87/85
Poziom mag.: 6
Domyślny

Na codzień, axe'y sa dużo lepsze, ponieważ mają wiekszy atak, a na jakies planowane akcje są lepsze swordy.. w koncu 100 ataku to 100 ataku
Sztefen jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 08-05-2005, 13:07   #103
-=Melon=-
Użytkownik Forum
 
-=Melon=-'s Avatar
 
Data dołączenia: 20 02 2005
Lokacja: Bydgoszcz
Wiek: 33

Posty: 102
Stan: Aktywny gracz
Profesja: Elite Knight
Gildia: Lions
Świat: Rubera
Poziom: 60
Skille: 80/78
Poziom mag.: 6
Wyślij wiadomość przez ICQ do -=Melon=- -=Melon=- ma numer GG 4683224
Domyślny

Ja wybralem Axe tylko z ciekawosci, pierwsza moja postac walczyla swordem. Przy Axie juz zostane kiedys widzialem duel : Kapedward EK 129 (93/89 w axe) vs. Mystic Avatar EK 118 (97/95 w sword). Wygral zdecydowanie Kapedward, mimo slabszego skilla. Co do cluba, uwazam ze jest dobry jedynie dla sorcow i druidow, ze wzgledu na wage skull staffa.
__________________
Soldier Melon - Rubera
-=Melon=- jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 08-05-2005, 13:09   #104
xemmoe
Użytkownik Forum
 
xemmoe's Avatar
 
Data dołączenia: 20 10 2004
Lokacja: Destabilizacja
Wiek: 36

Posty: 397
Stan: Na emeryturze
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Sillent Assasin
Chociarz maja mniejsza obrone niz sword to i tak do obrony sluzy tarcza a nie bron.
No niestety musze Cie rozczarować.
def broni ma ogromne znaczenie przy blokowaniu.
prosty przykład: zablokuj hero z FSem i Z BSem.
Zobaczysz różnicę.
Tarcza służy do blokowania ciosów, a def broni prawdopodobnie zmniejsza obrażenia.
Tak więc nie dziekuje za fire axe, wole swojego BSa
__________________
„Bóg daje nam wolną wolę, ale zaznacza w księdze przeznaczenia punkty zwrotne dla danego przypadku...''
xemmoe jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 09-05-2005, 16:38   #105
djan zathiyu
Użytkownik forum
 
djan zathiyu's Avatar
 
Data dołączenia: 09 05 2005

Posty: 8
Król wiking: AXE GUROM!

Axe som najlepsze ponieważ mają większy atk. a to że mają mały def to nic od tego som tarcze a WOGULE AXE SOM LŻEJSZE OD SWORDÓW I TAŃSZE
djan zathiyu jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 09-05-2005, 17:11   #106
PinGOnE
Użytkownik Forum
 
PinGOnE's Avatar
 
Data dołączenia: 25 01 2004
Wiek: 36

Posty: 465
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Royal Paladin
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez xemmoe
No niestety musze Cie rozczarować.
def broni ma ogromne znaczenie przy blokowaniu.
prosty przykład: zablokuj hero z FSem i Z BSem.
Zobaczysz różnicę.
Tarcza służy do blokowania ciosów, a def broni prawdopodobnie zmniejsza obrażenia.
Tak więc nie dziekuje za fire axe, wole swojego BSa
Tak to prawda. Def broni ma rzeczywiście znaczenie przy blokowaniu. Sword jest drogi i cieżko go dostać, ale opłaca sie wydać te 10-15k więcej (zwróci sie w używanych Uh'ach przy blokowaniu).
__________________
Mess with the best, die like the rest...
PinGOnE jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 09-05-2005, 17:41   #107
Deythwen
Użytkownik Forum
 
Deythwen's Avatar
 
Data dołączenia: 26 03 2005
Wiek: 35

Posty: 74
Stan: Na Emeryturze
Świat: Dan00bia
Domyślny co wolisz

Miecze, topory. Ja wybrałem sword, bo bardziej mi się te bronie podobają, ale jak się głębiej zastanowić to różnieca jest taka: wolisz atakować, czy bronić się, i co przekładasz nad co Bo tak serio myśleć trzeba o końcu (może i nie realnym) twojej postaci - anihilator Ja wole SoV nad Stonecuttera, bo wole 8 defa niz 2 ataku... Pomyśl co dla ciebie ważne
__________________
Fly on the wings of love, fly baby fly!
Deythwen jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 09-05-2005, 18:04   #108
Quodion
Użytkownik Forum
 
Quodion's Avatar
 
Data dołączenia: 01 03 2005
Wiek: 33

Posty: 58
Stan: Niegrający
Profesja: Royal Paladin
Domyślny Sword & Axe

Axe, swordy. Mimo że sam na codzień używam sworda to uważam że... nic nie jest lepsze. Porównajmy obie typy broni.

Na początku, gdy chcemy kupić broń, ptrzymy na cenę. Tutaj bezapelacyjnie wygrywa axe, ponieważ jest dość łatwo dostępny i tani. Swordy są znacznie droższe, a na młodszych światach możemy godzinę szukać czy ktoś nie sprzedaje fire sworda.
Potem gdy już używamy jakiejś broni, wybieramy się na potworki. Pierwszą rzecz jaką obserwujemy to siła naszych ciosów, jak widać przy axe jest ona większą, podczas gdy sword zadaje słabsze ciosy. Ale tuż po naszych zadawanych ciosach, obserwujemy to co nam zadają potworki i można śmiało stwierdzić że przy swordzie obrywamy mniej.
Podczas wracania z lootowania, napewno odczuwamy więcej dostępnego capa gdy mamy sworda (wyjątek: Giant Sword), widać że są lżejsze. Axe natomiast są cięższe.
Narazie wynik: 2:2
Lecimy dalej. Tym razem idziemy na hunta. Hunt jak hunt, to wiadomo lepsze stworki i możliwość zostania bogaczem, albo bardzo stratny (heh, te uhy). Idzemy z drużyną, załóżmy że jest wsród nas 2 knightów, jeden z axe, drugi z swordem. No i biegnie hero, to kto będzie blokował? Odpowiedź jest jasna: Knight uzbrojony z sworda, podczas gdy axeman będzie w niego walił. Gdyby było odwotnie to by axeman stracił więcej uhów niż swordmen, a zadawane obrażenia przez swordemana, byłyby znacznie mniejsze niż przez axemana.
Dlatego znów remis...

Podsumowanko: Axe, i swordy, mimo wszystkich swoich zalet i wad i ogromnej różnicy, sa podobne. Nic z nich nie jest lepsze, ani gorsze.
Jeżeli chcesz być knightem blokerem, to mimo ogromnych funduszy zdecyduj się na sworda, bo jest lżejszy (więcej miejsca na uhy ), ma większą obronę.
Podczas gdy chcesz ostro bić swym knightem, to zdecyduj się na axe. Bo jest to dość tanie, a walnięcia mogą być porządne.

Moje zdanie: Mimo to wolę sworda...

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez djan zathiyu
[...] WOGULE AXE SOM LŻEJSZE OD SWORDÓW I TAŃSZE
Napewno są lżejsze? Bo tansze to prawda.
Swordy:
Serpent Sword - 41cap
Fire Sword - 23cap
Bright Sword - 29cap
Giant Sword - 180cap (!)
Axe:
Knight Axe - 59cap
Double Axe - 70cap
Fire Axe - 40cap
Dragon Lance - 67cap
Jak widać porównywać więcej nie trzeba. Mimo że Giant Sword faktycznie waży baardzo dużo i to jest dwuręczny (w sumie Dragon Lance też) ale w porównaniu do broni jednoręcznych, axe są wyraźnie cięższe. Gdyby jeden knight wziął każdy typ z wymienionych tutaj swordów to by potrzebował 273capa, w podczas axe 236capa. Widać mimo to korzyść axe (wcale nie jest mi głupio), bo Giant Sword waży bardzo dużo, dlatego jakbyśmy odjeliśmy go i Dragon Lance to wyjdzie: 93capa dla swordów, a 167capa. Nie muszę już chyba więcej udawadniać, a jednak co mi szkodzi: Waga wszyskich (!) axe w grze (proporcje wzięte z tibia.pl) wynosi 1186.5 (!!), podczas gdy wszystkich swordów 1106.8 (!!!). Dla ciekawych, w grze jest dostępnych 29 swordów i 20 axe.
Chyba nie trzeba już więcej udawadniać...

@Down: Owszem prawda. Tyle że Giant Sword jest wyjątkiem, tak samo jak Pharao Sword. Po za tym liczyłem te bronie, które są powszechne, najczęściej używane. Tak czy inaczej, ogólnie axe są cięższe niż swordy. Chodziło mi o ogólny wyniki, a nie o wyjątki.
Ok, tylko z swordów dwuręcznych, ciężko będzie znaleźć 2 dwuręczniaka. Chociaż, możnabyłoby Two-handed Sworda podliczyć...
__________________
Uważaj na siebie.

Ostatnio edytowany przez Quodion - 09-05-2005 o 19:02.
Quodion jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 09-05-2005, 18:24   #109
tomky
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 08 05 2005

Posty: 4
Domyślny AXE najlepsze !!

No właśnie to pytanie zadaje sobie każdy knight.Moim liderem w tym pojedynku są axe które sam wybrałem i napewno nigdy nie będę tego załował
gdyż na wyższym lv (Annihilator) do wyboru masz stocecutter axe które ma 50 atk. czyli to 2 więcej niz Sov a na skilach minimum 90 na tym lv (nawet gdybyś nie trenił to na 100 około 90) to te 2 punkty ataku bardzooo dużo dają!Fire axe ma 2 atk wiecej niz bs ! To także duzo a gdy nosisz gs-a (180 cap -.- to dużo do bp nie wezmiesz !!
A zresztą masz juz skile do axe masz bronie do axe to po co masz zmieniać?!
Atak jest najważniejszy.Moja rada nie zmieniaj juz broni !
A zresztom kto to pisał ze swordy są łzejsze !! Boshe co znawca miałem knighta 50 lv do swordów a teraz mam 50 knighta do axe to wiem!
Wogóle to wyzsze lv nie bedom ci biegac cale życie z bsem i walić słabe tubki !! Człowieku różnica między d lance a gs to prawie 120 cap !
Dzięki temu że daje do axe zawsze moge d lance ze sobą nosić a jak gralem 50 ze swordami to biegałem bez gsa i nie można bylo hitować

A zresztą kogo interesuja słabsze bronie trzeba myśleć z przyszłością!!
Licz 2 typy broni jednoręczna i dwureczna !( nie bede tu pisac o Sc axe i sovie )
Axe: Fire Axe 40 capa,Dragon Lance 67 capa
Swordy:Bright Sword 29 cap, Giant Sword 180 cap !
Chyba nawet nie trzeba liczyć gdyż sam gs wazy prawie 2 razy tyle co te 2 toporki!!

Ostatnio edytowany przez tomky - 09-05-2005 o 18:34.
tomky jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 09-05-2005, 21:19   #110
xemmoe
Użytkownik Forum
 
xemmoe's Avatar
 
Data dołączenia: 20 10 2004
Lokacja: Destabilizacja
Wiek: 36

Posty: 397
Stan: Na emeryturze
Domyślny

To wszystko zależy co wolisz.
Jeśli interesuje Cie aspekt PvP do tego lubisz blokować, a cena nie ma większego znaczenia - bierz swordy.
Jeśli cena gra duża rolę, a wolisz mieć te kilka ataku więcej niż defa... bierz axe.
Ja wybrałem swordy i nie żałuje, coż GS barzdo mi się podoba
__________________
„Bóg daje nam wolną wolę, ale zaznacza w księdze przeznaczenia punkty zwrotne dla danego przypadku...''
xemmoe jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 09-05-2005, 21:25   #111
Venderer
Użytkownik Forum
 
Venderer's Avatar
 
Data dołączenia: 04 09 2004
Lokacja: Between Heaven & Hell

Posty: 751
Profesja: Knight
Świat: Refugia
Domyślny

Ludzie, Czy w tej grze liczą się już tylko numerki??? O_O... AXE RLZ!!! Co z tego, że mają mniej obrony??? ładnie wyglądają i mają duży atak!!!
Wg. mnie oba rodzaje są dobre, jak wsyztsko mają swoje plusy i minusy... A co z clubami??? Wiele osób uważa Club-userów za n00bów... A gówno prawda.... Każdy ma swoją taktyke!!!

P.S. Ja używam Axów I nigdy nie zmienie, narazie mam skille 53/53 i nieźle mi idzie, a pozatym na Ice rapierach zbytnio nie da sie opłcalnie huncić.....
__________________
"Non mortem timemus, sed cogitationem mortis" - Nie śmierci się boimy, lecz myśli o śmierci. Seneka
Venderer jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 09-05-2005, 21:35   #112
xemmoe
Użytkownik Forum
 
xemmoe's Avatar
 
Data dołączenia: 20 10 2004
Lokacja: Destabilizacja
Wiek: 36

Posty: 397
Stan: Na emeryturze
Domyślny

@ up
Zgadzam się.
Cipowie to już tak ustawili, że to bardziej kwestia gustu niż statystyk.
No może na razie troche club gorszy...

A co do tych rapierów to nikt nimi nie huntuje.
Używa się ich kiedy trzeba zabić coś dużego np. innego gracza, czy podczas anihilatora...
__________________
„Bóg daje nam wolną wolę, ale zaznacza w księdze przeznaczenia punkty zwrotne dla danego przypadku...''
xemmoe jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 10-05-2005, 21:20   #113
Musashi
Użytkownik forum
 
Musashi's Avatar
 
Data dołączenia: 11 01 2005
Lokacja: Sosnowiec
Wiek: 34

Posty: 9
Musashi ma numer GG 4032229
Pytanie

swordy sa git ale mam pytanie gdzie moge zdobys bright sworda i co musze tam zabic najlepiej podajcie linka z dokladnym opisem
Musashi jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 10-05-2005, 21:54   #114
xemmoe
Użytkownik Forum
 
xemmoe's Avatar
 
Data dołączenia: 20 10 2004
Lokacja: Destabilizacja
Wiek: 36

Posty: 397
Stan: Na emeryturze
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Musashi
swordy sa git ale mam pytanie gdzie moge zdobys bright sworda i co musze tam zabic najlepiej podajcie linka z dokladnym opisem
Nie wiem czy wiesz ale quest spolling na tym forum jest zakazany.
Dobra pora żeby przeczytać regulamin
__________________
„Bóg daje nam wolną wolę, ale zaznacza w księdze przeznaczenia punkty zwrotne dla danego przypadku...''
xemmoe jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 10-05-2005, 21:56   #115
Nowohucianin
Użytkownik Forum
 
Nowohucianin's Avatar
 
Data dołączenia: 14 02 2005

Posty: 319
Stan: Na Emeryturze
Profesja: Master Sorcerer
Świat: hiberna
Poziom: 102
Poziom mag.: 64
Domyślny

moze lekki offtop ale co mi tam

jesli chodzi o swordy to f sword 35 ataku bs 36 ataku bs drozszy o 2-3 razy drozszy a podobno obrona się nie liczy ??
więc po co bs ?
Nowohucianin jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 10-05-2005, 22:01   #116
xemmoe
Użytkownik Forum
 
xemmoe's Avatar
 
Data dołączenia: 20 10 2004
Lokacja: Destabilizacja
Wiek: 36

Posty: 397
Stan: Na emeryturze
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Nowohucianin
moze lekki offtop ale co mi tam

jesli chodzi o swordy to f sword 35 ataku bs 36 ataku bs drozszy o 2-3 razy drozszy a podobno obrona się nie liczy ??
więc po co bs ?
No właśnie: dlaczego BS o tyle droższy?
Odpowiedz jest prosta: ma dużo więcej obrony i kasa w niego zainwestowana zwróci się prędzej czy póżniej w postaci UHów.
__________________
„Bóg daje nam wolną wolę, ale zaznacza w księdze przeznaczenia punkty zwrotne dla danego przypadku...''
xemmoe jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 10-05-2005, 22:38   #117
Adaras
Użytkownik Forum
 
Adaras's Avatar
 
Data dołączenia: 04 03 2004
Lokacja: Forgotten Realms
Wiek: 34

Posty: 1,091
Stan: Tutor
Imię: Val'ndar
Profesja: Elite Knight
Gildia: Great Eagles
Świat: Eternia
Adaras ma numer GG 3697067
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez xemmoe
No niestety musze Cie rozczarować.
def broni ma ogromne znaczenie przy blokowaniu.
prosty przykład: zablokuj hero z FSem i Z BSem.
Zobaczysz różnicę.
Tarcza służy do blokowania ciosów, a def broni prawdopodobnie zmniejsza obrażenia.
Tak więc nie dziekuje za fire axe, wole swojego BSa
Bullshit. Def broni zmniejsza obrażenia? Jak w RL oberwiesz w broń, to najwyżej cię ręka zaboli. Gdzie to zmniejsza obrażenia?! ARM jest od zmniejszania obrażeń. Logiczne - wystaw się na cios z półtoraka w pełnej płytowej a potem w koszuli, zobaczysz różnicę (o ile coś z ciebie zostanie).
Def broni jest istotny, gdy nie używasz tarczy, czyli w broniach dwuręcznych.
Ehs, który raz już to powtarzam ._.
__________________
Ecce anus in mediis
Sedens annosa puellis
Sacra facit Tacitae
Nec tamen illa tacet
Et digitis tria tura tribus
Sub limine ponit.
Qua brevis occultum
Mus sibi fecit iter.

Arcanum Mortis.
Adaras jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 11-05-2005, 08:09   #118
Birmil
Zbanowany
 
Birmil's Avatar
 
Data dołączenia: 10 02 2005
Lokacja: Kraków
Wiek: 33

Posty: 158
Profesja: Knight
Świat: Keltera
Poziom: 15
Skille: 62/62
Poziom mag.: 4
Wyślij wiadomość przez ICQ do Birmil Birmil ma numer GG 5344630
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Yarczaz
No własnie. Ponad połowa knightów ( albo i więcej ) uzywa swordów. Ja zdecydowałem sie na axe. I nie wiem czy dobrze wybrałem. Chodzi o to czy nie bede żałował tego wyboru na wiekszym lvl kiedy w gre bedą wchodziły taki cudka jak Fire axe, czy DL. Na razie klepie z knight axe i jest fajnie, ale co bedzie pozniej ? Czy mam sie przezucic na swordy ( mają wiecej defa ) czy zostać przy axe ? Wszyscy moi znajomi mówią ze dałem ciała wybierając axe ...
g prawda ;-) pozdrow znajomych

Z tego co mi wiadomo to liczy sie def z tego co ma go wiecej
np jakas bron ma 18 defa, a twoja tarcza 32 to liczy sie def z tarczy.

A axe sa najlepsze, duzo ataku
Birmil jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 11-05-2005, 14:48   #119
Adaras
Użytkownik Forum
 
Adaras's Avatar
 
Data dołączenia: 04 03 2004
Lokacja: Forgotten Realms
Wiek: 34

Posty: 1,091
Stan: Tutor
Imię: Val'ndar
Profesja: Elite Knight
Gildia: Great Eagles
Świat: Eternia
Adaras ma numer GG 3697067
Domyślny

Cytuj:
Zamiast powtarzac zlap 2 bronie z drastycznie rozna obrona i idz zobaczyc jak sie blokuje cos mocniejszego, roznica w otrzymywanych obrazeniach jest ogromna pomiedzy bright sword a skull staff (nie wnikam czy zmniejsza obrazenia czy zwieksza szanse bloka, ale roznica jest).
Def = blokowanie, Arm = obniżanie obrażeń. A tak swoją drogą to blokowałem już "coś mocniejszego" i nie tylko ze skullstaffem i bez broni i czasami bywało nawet tak, że zrywałem mniej =P (wiem, kwestia szczęścia ale dlatego mówię, że def broni ma znaczenie gdy nie używa się tarczy, ponieważ wtedy nie ma wyboru i ciosy blokujemy bronią). Z tego co słyszałem MatKus też podziela tą opinię i wiele innych osób, więc zdania są podzielone
__________________
Ecce anus in mediis
Sedens annosa puellis
Sacra facit Tacitae
Nec tamen illa tacet
Et digitis tria tura tribus
Sub limine ponit.
Qua brevis occultum
Mus sibi fecit iter.

Arcanum Mortis.
Adaras jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 11-05-2005, 14:50   #120
Nowohucianin
Użytkownik Forum
 
Nowohucianin's Avatar
 
Data dołączenia: 14 02 2005

Posty: 319
Stan: Na Emeryturze
Profesja: Master Sorcerer
Świat: hiberna
Poziom: 102
Poziom mag.: 64
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez xemmoe
No właśnie: dlaczego BS o tyle droższy?
Odpowiedz jest prosta: ma dużo więcej obrony i kasa w niego zainwestowana zwróci się prędzej czy póżniej w postaci UHów.
Mi się wydaje,że liczy sie obrona arma itp ale shield i broń się nie dodają np masz bs i dwarven shield liczy się obrona bsa... chyba,że byś założył tarcze o lepszej obronie niż ma bs to wtedy liczy się def tarczy
Nowohucianin jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Odpowiedz


Użytkowników czytających ten temat: 1 (zarejestrowanych: 0, gości: 1)
 

Zasady postowania
Nie możesz dodawać tematów
Nie możesz odpowiadać
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Kod jest Włączone
UśmieszkiWłączone
[IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone
Przejdź do forum


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 10:08.


Powered by vBulletin 3