Jesteś tu: Tibia.pl / Forum

Wróć   Forum Tibia.pl > Forum ogólne > Inne

Notki

Inne To co nie pasuje do któregoś z działów a ma związek z Tibią trafia tutaj.

Odpowiedz
 
Opcje tematu
stary 09-05-2010, 19:28   #1
Sidis
Użytkownik Forum
 
Sidis's Avatar
 
Data dołączenia: 16 06 2009

Posty: 252
Domyślny Tibia się wyłącza...

Siema, tak uradowany iż w końcu mogę grać w Tibię bez ścin, uporawszy się z neostradą na linuxie tłukłem sobie dragi w najlepsze, gdy nagle Tibia po prostu się wyłączyła. Żadnego komunikatu o błędzie, żadnego okienka z informacjami o debugu. Nie wiem czym to jest spowodowane, dzieje się to zupełnie losowo (ale dałem radę bić mutated humany przez ~30 minut i nic się nie stało...) a raz miałem dwa takie "błędy" w przeciągu 5 minut. System ubuntu 10.4 (chyba xD) 64 bit, konfiguracja kompa w tym temacie:
http://forum.tibia.pl/showthread.php?t=230417
Pozdro, czekam na wypowiedzi. (próbowałem póki co reinstalki clienta)
__________________
Cytuj:
gdzie jest napisane ze trzeba pisac po polsku ja moze mam swoj jezyk i tak pisze! (nawet jesli rozni sie jednym slowem od waszego)
Ileż można znaleźć wytłumaczeń na brak słownika w domu
Sidis jest offline   Odpowiedz z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stary 10-05-2010, 19:12   #2
Bellzebbub
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 10 05 2010

Posty: 4
Domyślny

Mam dokładnie ten sam problem :/ dołączam się do prośby o pomoc
Bellzebbub jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 11-05-2010, 15:16   #3
Vanitas
Użytkownik Forum
 
Vanitas's Avatar
 
Data dołączenia: 24 01 2010

Posty: 40
Stan: Niegrający
Domyślny

Pozdro, jeśli dałeś rade odpalić Tibię na 64-bitowym Ubuntu. Jak próbowałem kiedyś tam i nie dało rady. Tibia jest grą starą jak świat, w momencie pisania nikt nie myślał o 64 bitach. Najprostsze rozwiązanie to zainstalowanie 32 bitowej wersji.
I pisze się Linuksie.
Vanitas jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 17-05-2010, 14:19   #4
Bellzebbub
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 10 05 2010

Posty: 4
Domyślny

Vanitas twój post nic nie wnosi do tematu. Pozatym nie wymadrzaj sie bo obydwie formy sa poprawne ale poprawniejsza według mnie jest Linux bo "Linux Is Not UNIX."
Bellzebbub jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 17-05-2010, 16:05   #5
ruszek
Użytkownik Forum
 
ruszek's Avatar
 
Data dołączenia: 01 08 2009

Posty: 1,417
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Bellzebbub Pokaż post
Vanitas twój post nic nie wnosi do tematu. Pozatym nie wymadrzaj sie bo obydwie formy sa poprawne ale poprawniejsza według mnie jest Linux bo "Linux Is Not UNIX."
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Vanitas Pokaż post
Pozdro, jeśli dałeś rade odpalić Tibię na 64-bitowym Ubuntu. Jak próbowałem kiedyś tam i nie dało rady. Tibia jest grą starą jak świat, w momencie pisania nikt nie myślał o 64 bitach. Najprostsze rozwiązanie to zainstalowanie 32 bitowej wersji.
I pisze się Linuksie.


Nic nie wnosi do tematu powiadasz ? Vanitas ma racje, na 32 powinno pójść, jak nie to przeskanuj komputer hijackthisem i zobacz czy nie masz jakiegoś syfu.
__________________
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Astilinek
nie będę się z tobą spierał, bo prezentujesz poziom rynsztoku pustaku zajebany
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Zabec Pokaż post
ja to kupiłem mamie kolczyki 250 zl
dla taty klapki kuboty 25zl
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Duch Niespokojny Pokaż post
Masz rację. Jestem pewny, że ci łysi panowie są po prostu fascynatami historii starożytnej.

Ostatnio edytowany przez ruszek - 17-05-2010 o 16:08.
ruszek jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 17-05-2010, 18:57   #6
Jagred
Użytkownik Forum
 
Jagred's Avatar
 
Data dołączenia: 03 01 2008
Wiek: 38

Posty: 375
Profesja: Elder Druid
Świat: Premia
Domyślny

Cytuj:
przeskanuj komputer hijackthisem i zobacz czy nie masz jakiegoś syfu.

tu jest mowa o linuxie przeczytaj temat zanim sie udzielisz.
__________________
Zamierzasz odpowiedzieć na mojego posta?
Błagam Cię, napisz inteligentnie albo nie pisz wcale.
Jagred jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 17-05-2010, 23:34   #7
ruszek
Użytkownik Forum
 
ruszek's Avatar
 
Data dołączenia: 01 08 2009

Posty: 1,417
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Jagred Pokaż post
tu jest mowa o linuxie przeczytaj temat zanim sie udzielisz.
Nie wiedziałęm że na linux(ks?)ię nie można używać hijackthisa ; D Rzuciłem tylko swoją propozycję ^^
__________________
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Astilinek
nie będę się z tobą spierał, bo prezentujesz poziom rynsztoku pustaku zajebany
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Zabec Pokaż post
ja to kupiłem mamie kolczyki 250 zl
dla taty klapki kuboty 25zl
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Duch Niespokojny Pokaż post
Masz rację. Jestem pewny, że ci łysi panowie są po prostu fascynatami historii starożytnej.
ruszek jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 18-05-2010, 15:50   #8
Bellzebbub
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 10 05 2010

Posty: 4
Domyślny

Przedwczoraj robilem sobie format systemu i poraz kolejny zainstalowalem 64 bitowego linuxa Ubuntu. Tym razem Tibia sie wogole nie wlaczyla ) Ale jest sposob. Mozna sciagnac pakiet getlibs-all.deb następnie instalujemy. Pozniej wystarczy wejsc przez terminal do folderu z Tibia i wpisac "sudo getlibs Tibia". Zostaną pobrane potrzebne biblioteki i wszystko działa. Niewiem dlaczego poprzednio mi si tibia wlaczala bez koniecznosci pobierania tych biibliotek, ale mozesz jeszcze ewentualnie sprobowac wczesniej wejsc w system-administracja-sterowniki. Mozliwe ze potrzeba pobrac jakis sterownik wlasnosciowy.

ps. Ruszek uważam że przeinstalowanie systemu zeby pograc w jedna gre nie jest rozwiazaniem problemu
Bellzebbub jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 18-05-2010, 16:22   #9
ruszek
Użytkownik Forum
 
ruszek's Avatar
 
Data dołączenia: 01 08 2009

Posty: 1,417
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Bellzebbub Pokaż post
Przedwczoraj robilem sobie format systemu i poraz kolejny zainstalowalem 64 bitowego linuxa Ubuntu. Tym razem Tibia sie wogole nie wlaczyla ) Ale jest sposob. Mozna sciagnac pakiet getlibs-all.deb następnie instalujemy. Pozniej wystarczy wejsc przez terminal do folderu z Tibia i wpisac "sudo getlibs Tibia". Zostaną pobrane potrzebne biblioteki i wszystko działa. Niewiem dlaczego poprzednio mi si tibia wlaczala bez koniecznosci pobierania tych biibliotek, ale mozesz jeszcze ewentualnie sprobowac wczesniej wejsc w system-administracja-sterowniki. Mozliwe ze potrzeba pobrac jakis sterownik wlasnosciowy.

ps. Ruszek uważam że przeinstalowanie systemu zeby pograc w jedna gre nie jest rozwiazaniem problemu

Przeskanuj hijackthisem, taki program antywirusowy,a nie przeinstaluj : D
__________________
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Astilinek
nie będę się z tobą spierał, bo prezentujesz poziom rynsztoku pustaku zajebany
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Zabec Pokaż post
ja to kupiłem mamie kolczyki 250 zl
dla taty klapki kuboty 25zl
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Duch Niespokojny Pokaż post
Masz rację. Jestem pewny, że ci łysi panowie są po prostu fascynatami historii starożytnej.
ruszek jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 18-05-2010, 17:53   #10
Vanitas
Użytkownik Forum
 
Vanitas's Avatar
 
Data dołączenia: 24 01 2010

Posty: 40
Stan: Niegrający
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Bellzebbub Pokaż post
Vanitas twój post nic nie wnosi do tematu. Pozatym nie wymadrzaj sie bo obydwie formy sa poprawne ale poprawniejsza według mnie jest Linux bo "Linux Is Not UNIX."
Wyraźnie podałem prawdopodobną przyczynę i sposób jej naprawy.
Dziękuję ruszek.

Co do pisowni, nie chodziło mi o formę mianownika, tylko dopełniacza(?).
Rada Języka Polskiego jak zwykle (umywa ręce) twierdzi, że można używać obydwu form. Oczywiście po co podawać uzasadnienie?

Poradnia Językowa Uniwersytetu Warszawskiego:
Cytuj:
(...) litera x, niewystępująca w naszym alfabecie, może pojawiać się w nazwach własnych (takich jak nazwy przedsiębiorstw, firm, marek itp.) jedynie w mianowniku. Tylko mianownikowa postać odwzorowuje bowiem postać zastrzeżonego znaku towarowego. We wszystkich przypadkach zależnych stosujemy zapis wyłącznie polskimi literami, czyli: Unix, Uniksa, o Uniksie, Linux, Linuksa, o Linuksie, Hortex, Horteksu, o Horteksie, Pewex, Peweksu, o Peweksie itd. Nieco inaczej wygląda sprawa zapisu form odmiany skrótowców (pisanych wersalikami) zakończonych w mianowniku na x, typu UNIX. Kwestia ta jednak jest jeszcze nieuregulowana i omawiana w Radzie Języka Polskiego.(...)
To uzasadnienie bardziej mnie przekonuje, ponadto od kilku lat na wieeeelu forach linuksowych widuję pisownię z k.

Zaraz zaraz... Dopiero teraz zauważyłem, że Bellzebbub nie jest autorem tego tematu. I po co tyle krzyku?

Do autora: Jak "instalowałeś" klienta?

Ostatnio edytowany przez Vanitas - 18-05-2010 o 17:55.
Vanitas jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 21-05-2010, 21:11   #11
Bellzebbub
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 10 05 2010

Posty: 4
Domyślny

Jezeli ktos pyta sie o cos na forum to szukal juz rozwiazania i nie znalazl, a w praktycznie kazdym poradniku o instalacji tibi na linuksa jest napisane, iz nalezy posaidac system 32-bitowy. Nie podales naprawy problemu ale jego ominiecie. Cos w stylu
"
-Czesc chcialbym wiedziec jak pozbyć się plamy z trawy na spodniach.
-kup sobie nowe spodnie
"

Fajnie ze podales mi uzasadnienie ale napisalem wczesniej "obydwie formy sa poprawne" wiec niewiem po co wracasz do tego tematu
Bellzebbub jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 22-05-2010, 00:15   #12
Sidis
Użytkownik Forum
 
Sidis's Avatar
 
Data dołączenia: 16 06 2009

Posty: 252
Domyślny

Cytuj:
Do autora: Jak "instalowałeś" klienta?
Ściągnąłem paczkę tgz i rozpakowałem... uruchamiam ten pliczek "Tibia" bo inne nic nie robią
__________________
Cytuj:
gdzie jest napisane ze trzeba pisac po polsku ja moze mam swoj jezyk i tak pisze! (nawet jesli rozni sie jednym slowem od waszego)
Ileż można znaleźć wytłumaczeń na brak słownika w domu
Sidis jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 22-05-2010, 03:22   #13
thoro
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 14 04 2007

Posty: 545
Profesja: Elder Druid
Świat: Kyra
Domyślny

Może pulpit przełączyłeś po prostu ?
__________________
"Nie ma nic straszniejszego niż czynna ignorancja." - J. W. Goethe
thoro jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 23-05-2010, 19:51   #14
Kernkraft
Użytkownik Forum
 
Kernkraft's Avatar
 
Data dołączenia: 09 05 2010
Lokacja: Bełchatów
Wiek: 34

Posty: 161
Profesja: Master Sorcerer
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez thoro Pokaż post
Może pulpit przełączyłeś po prostu ?
Raczej mało prawdopodobne. Ktoś tu wspomniał o Hijackthisie... Nie jest to najlepszy skaner procesów systemowych -osobiście polecam A-squared Free -skanuje procesy systemowe, ciasteczka, dysk twardy w poszukiwaniu istotnych zagrożeń. W sytuacjach krytycznych używamy ComboFix'a.
Kernkraft jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 24-05-2010, 16:18   #15
Vanitas
Użytkownik Forum
 
Vanitas's Avatar
 
Data dołączenia: 24 01 2010

Posty: 40
Stan: Niegrający
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Sidis Pokaż post
Ściągnąłem paczkę tgz i rozpakowałem... uruchamiam ten pliczek "Tibia" bo inne nic nie robią
Tego to się domyśliłem...

Ale jak rozpakowujesz? W jaki sposób uruchamiasz?
Cytuj:
After downloading the appropriate tarball for your system, you need to decompress the tarball in a desired target folder. To do so use the following command:

Kod:
tar xfz tibia857.tgz
A new folder named Tibia will be created which contains the client and its supporting files.
Następnie przez konsolę uruchamiasz klienta np.
Kod:
 cd /Tibia <- do folderu 'Tibia'
./Tibia <- uruchomienie 'Tibia'
Plik binarny Tibii musi uprawnienia do uruchomienia jako program wykonywalny.

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Bellzebbub Pokaż post
Jezeli ktos pyta sie o cos na forum to szukal juz rozwiazania i nie znalazl, a w praktycznie kazdym poradniku o instalacji tibi na linuksa jest napisane, iz nalezy posaidac system 32-bitowy. Nie podales naprawy problemu ale jego ominiecie. Cos w stylu
"
-Czesc chcialbym wiedziec jak pozbyć się plamy z trawy na spodniach.
-kup sobie nowe spodnie
"

Fajnie ze podales mi uzasadnienie ale napisalem wczesniej "obydwie formy sa poprawne" wiec niewiem po co wracasz do tego tematu
Jak bym raczej to określił tak:
"
-Czesc chcialbym wiedziec jak pozbyć się plamy z trawy na spodniach.
-Takie plamy są niezmywalne, kup sobie nowe spodnie
"
I nie porównuj spodni do systemu operacyjnego, pliki może sobie skopiować, spodnie pójdą do śmietnika.
Po zainstalowaniu 32-bitów cała reszta programów / sterowników będzie działać tak, jak poprzednio (chyba, że zajmuje się modelowaniem 3D to wtedy 64 bity mogą działać odrobinę szybciej, jeśli aplikacja jest napisana pod 64 bity).
Jeśli nie będzie mu działał film i powiem że ma do niczego kodeki i polecę mu zainstalować inne to też nie jest rozwiązanie?

I co z tego, że napisałeś że są obydwie formy poprawne? Moim zdaniem nie są, co poparłem opinią specjalistów.

I to chyba raczej Twoje posty niczego nie wnoszą bo zamiast mu coś poradzić uderzasz w moje posty. Nie będę już dłużej na to odpowiadał, więcej czasu zajęło mi pisanie tej odpowiedzi, niż pomaganie Sidis'owi.

@EDIT EDIT EDIT
Sidis. Używasz sterowników własnościowych?

Ostatnio edytowany przez Vanitas - 24-05-2010 o 16:39.
Vanitas jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Odpowiedz


Użytkowników czytających ten temat: 1 (zarejestrowanych: 0, gości: 1)
 

Zasady postowania
Nie możesz dodawać tematów
Nie możesz odpowiadać
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Kod jest Włączone
UśmieszkiWłączone
[IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone
Przejdź do forum


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 09:31.


Powered by vBulletin 3