Jesteś tu: Tibia.pl / Forum

Wróć   Forum Tibia.pl > Inne > RPG

Notki

RPG Wszystko o grach RPG i cRPG, czy może MMORPG.

Odpowiedz
 
Opcje tematu
stary 02-11-2010, 17:59   #301
Yoh Asakura
Użytkownik Forum
 
Yoh Asakura's Avatar
 
Data dołączenia: 29 08 2004
Lokacja: Emirates Stadium
Wpisy bloga: 3

Posty: 5,817
Stan: Niegrający
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Erverse Pokaż post
Może chociażby dlatego, że komuś podoba się gra właśnie nią? Nie wpadłeś na to, że niektórzy ludzie nie grają postaciami pod względem ich siły, tylko jak im się podobają?
A potem płaczą, że mają stosunek wygranych do porażek na minusie? Na pewnym poziomie nie patrzysz na to, kto jest fun to play, tylko dostosowujesz się pod użyteczność drużyny. Ja 3/4 gier teraz gram Shenem, rzygam nim już, ale jeżeli taka jest konieczność, to trudno, trzeba, inaczej nie wygramy. I nadal czerpię radość z wybrania idealnego momentu do Stand United i uratowania komuś tyłka.

Cytuj:
Nie lubię silnych, przegiętych postaci. Nie gram Morde, Olafem, Soną czy Garenem. Nimi owni się nie przez umiejętności, ale przez fakt grania daną postacią.
Co ty pieprzysz, myślisz, że jak dorwiesz Garena (który jest już lekko useless w late), to będziesz nagle czołgiem i nic ci nic nie zrobi? Sona to genialny aura giver, ale trzeba wiedzieć, co i kiedy składać i jakie aury dawać, wymierzenie z ulti to też nie jest prosta sprawa. Olaf to też nie jest samograj. Każdy champion wymaga umiejętności i wprawy, nawet Master Yi, który uchodzi za najłatwiejszego right clicka w grze, ale na wyższym poziomie trzeba nim mocno ogarniać, żeby być na +.
__________________
Ooh to be a Gooner.
Yoh Asakura jest offline   Odpowiedz z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stary 02-11-2010, 19:12   #302
_WrD_
Użytkownik Forum
 
_WrD_'s Avatar
 
Data dołączenia: 01 05 2007

Posty: 1,261
_WrD_ ma numer GG 5762125
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Yoh Asakura Pokaż post
A potem płaczą, że mają stosunek wygranych do porażek na minusie?
Sry, ale ok. 10 ostatnich gier grałem tylko Eve, z czego ok. 7 to wygrane.

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Yoh Asakura Pokaż post
Na pewnym poziomie nie patrzysz na to, kto jest fun to play, tylko dostosowujesz się pod użyteczność drużyny.
Nie mów w drugiej osobie, ale w pierwszej. To TY tak robisz.

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Yoh Asakura Pokaż post
Ja 3/4 gier teraz gram Shenem, rzygam nim już, ale jeżeli taka jest konieczność, to trudno
Lol, no to pozdro. Grasz "bo muszę", a nie "bo chcę". Jaki w tym sens? Może nie umiesz grać niczym innym, dlatego ograniczasz się do Shena?

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Yoh Asakura Pokaż post
Co ty pieprzysz, myślisz, że jak dorwiesz Garena (który jest już lekko useless w late), to będziesz nagle czołgiem i nic ci nic nie zrobi?
To chyba oczywiste, że trzeba jako tako ogarniać, ale Garenem grałem sam, i w pierwszej grze nim killi miałem około dwa razy więcej niż deadów. Łatwo się nim zabija i dość trudno się GO zabija.

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Yoh Asakura Pokaż post
Sona to genialny aura giver, ale trzeba wiedzieć, co i kiedy składać i jakie aury dawać, wymierzenie z ulti to też nie jest prosta sprawa.
Sona ma za duży damage jak na supporta, heal ma niewiele gorszy od Soraki, a damage jakiś 30x większy.

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Yoh Asakura Pokaż post
Każdy champion wymaga umiejętności i wprawy
No to jest oczywiste, ale niektóre postacie wymagają tego dużo (np. Eve, Anivia, Udyr), a niektóre bardzo mało. I nie chodzi o to, że płaczę, bo nie umiem zabić takiego Mordego czy Garena. Zabiję, ale z większym trudem, niż innych. Chodzi o to, że te postacie jak na swoją ilość hp i ogólną defensywę, mają ZA DUŻY damage. Rozwala to całą grę, Morde rozpieprza trzech naraz, z każdego teamfightu wychodzi cały, i większość 1v1 wygrywa. Potrafi przypieprzyć nie gorzej niż niejeden squish, a hp i survi ma 30x większe. To nazywasz balansem?

Ostatnio edytowany przez _WrD_ - 02-11-2010 o 19:13.
_WrD_ jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 02-11-2010, 19:44   #303
Yoh Asakura
Użytkownik Forum
 
Yoh Asakura's Avatar
 
Data dołączenia: 29 08 2004
Lokacja: Emirates Stadium
Wpisy bloga: 3

Posty: 5,817
Stan: Niegrający
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez _WrD_ Pokaż post
Sry, ale ok. 10 ostatnich gier grałem tylko Eve, z czego ok. 7 to wygrane.
Co świadczy o poziomie, na którym aktualnie jesteś.


Cytuj:
Nie mów w drugiej osobie, ale w pierwszej. To TY tak robisz.
KAŻDY normalny i średnio ogarnięty gracz tak zrobi. To jest gra DRUŻYNOWA, a nie TWOJA GRA, w której to TYLKO TY masz się świetnie bawić i pickować sobie tego, którego uwielbiasz i którym tak zabawnie się gra. Bo wielokrotnie rujnujesz przez to grę innym osobom biorąc picki, które kompletnie nie pasują do drużyny.


Cytuj:
Lol, no to pozdro. Grasz "bo muszę", a nie "bo chcę". Jaki w tym sens? Może nie umiesz grać niczym innym, dlatego ograniczasz się do Shena?
Nie "bo muszę", tylko tego wymaga sytuacja i się pod nią dostosowuję, żeby wygrać. Nie gram po to, żeby przegrywać, a branie picka z dupy przyjemne nie będzie, bo rozgrywka będzie totalną porażką.


Cytuj:
To chyba oczywiste, że trzeba jako tako ogarniać, ale Garenem grałem sam, i w pierwszej grze nim killi miałem około dwa razy więcej niż deadów. Łatwo się nim zabija i dość trudno się GO zabija.
Co zrobisz Garenem w late, mając śmiesznie mały dmg? Możesz jedynie sksować kogoś ulti, ewentualnie dostać się jakoś do carry i go wypłoszyć na tył. W early zdobyć killa Garenem nie jest trudno, wystarczy mieć dobrego lane partnera, ale co z tego, że zgarniesz milion killi, jak będziesz idiotą i team będzie miał zero pożytku z ciebie w team fighcie? Garenem gra się po to, żeby nazbierać jak najwięcej killi w early, a potem zwiększać systematycznie survi i robić za off tanka, który będzie wnerwiał takim sobie dmgem - ale to też trzeba umieć robić. Musisz myśleć, żeby spełnić swoją rolę w team fighcie.


Cytuj:
Sona ma za duży damage jak na supporta, heal ma niewiele gorszy od Soraki, a damage jakiś 30x większy.
Jej damage w early jest spory, ale jak grasz squishem typu Fate, Ashe, Shaco. Stojąc na linii Xinem vs Sona nie odczuwam jej harassu (+ mój pasyw i mogę ją właściwie ignorować, jak podejdzie za blisko - szarża + talon, jak jest na tyle głupia, żeby ciągle podchodzić, 1:0 dla mnie; zakładając, że nie ma lane partnera z CC)


Cytuj:
No to jest oczywiste, ale niektóre postacie wymagają tego dużo (np. Eve, Anivia, Udyr), a niektóre bardzo mało. I nie chodzi o to, że płaczę, bo nie umiem zabić takiego Mordego czy Garena. Zabiję, ale z większym trudem, niż innych. Chodzi o to, że te postacie jak na swoją ilość hp i ogólną defensywę, mają ZA DUŻY damage. Rozwala to całą grę, Morde rozpieprza trzech naraz, z każdego teamfightu wychodzi cały, i większość 1v1 wygrywa. Potrafi przypieprzyć nie gorzej niż niejeden squish, a hp i survi ma 30x większe. To nazywasz balansem?
Na czym polega skill w graniu Eve? W lataniu po mapie na niewidce i dobijaniu ludzi bez HP? Każdy rozsądny team widząc stealth rozstawia vision wardy w strategicznych miejscach i nagle Eve staje się kompletnie bezużyteczna, bo bez elementu zaskoczenia, gwałci ją praktycznie każdy. Eve jest całkiem niezłym junglerem i gankerem w early, potem to tylko chodzący ward, który w team fighcie zrobi krótki disable na carry i ginie w 2 sekundy.
Co do Mordekaisera czy Garena, to fakt, że w early robią duży dmg, szczególnie Garen (który na dodatek ma tego śmiesznego pasywa, który zregeneruje mu całe hp w pół sekundy), ale Mordekaiser przy dużym tempie spamowania skilli prędzej sam się zabije, a co za problem kupić sobie jeden item na magic resa (banshee veil np.) i kompletnie olać jego i jego śmieszny dmg? Mit Mordekaisera jako niepowstrzymanego czołga upadł już setki lat temu, nie jest problemem zniszczenie go. Dziś miałem sytuację, w której grałem Ashe i na midzie miałem właśnie Morde. Trzeba być szybkim i od razu zanim dojdzie do creepow ostro go harrasować, szczególnie Ashe i jej volley + krytyk, to jest ponad 300 dmgu, morde nie ma już pół hp i zacznie się wahać. Jeżeli od początku jesteś zdecydowany i nie dajesz mu nabijać tarczy, ewentualnie szybko mu ją zbijasz, to nie masz się co go bać. Ja dziś spokojnie uzyskałem znacznie większą farmę na midzie od niego przy okazji raz go zabijając, więc nie mów mi, jaki to Mordekaiser jest imba i op, bo dla mnie to zawsze był, jest i będzie useless, którego można zignorować z jednym itemem na magic res i skupić się na focusie na kimś, kto zrobi faktyczną krzywdę.
__________________
Ooh to be a Gooner.

Ostatnio edytowany przez Yoh Asakura - 02-11-2010 o 19:45.
Yoh Asakura jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 02-11-2010, 20:51   #304
_WrD_
Użytkownik Forum
 
_WrD_'s Avatar
 
Data dołączenia: 01 05 2007

Posty: 1,261
_WrD_ ma numer GG 5762125
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Yoh Asakura Pokaż post
Co świadczy o poziomie, na którym aktualnie jesteś.
Wybacz, ale mam 30 level i przegrane około 750 godzin (z czego około 600 mogę ci udowodnić przez Xfire) więc mi się tu nie popisuj ironicznymi tekstami dotyczącymi mojego levela/skilla.

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Yoh Asakura Pokaż post
KAŻDY normalny i średnio ogarnięty gracz tak zrobi. To jest gra DRUŻYNOWA, a nie TWOJA GRA, w której to TYLKO TY masz się świetnie bawić i pickować sobie tego, którego uwielbiasz i którym tak zabawnie się gra. Bo wielokrotnie rujnujesz przez to grę innym osobom biorąc picki, które kompletnie nie pasują do drużyny.
Gram głównie na ranked i ZAWSZE, ale to ZAWSZE uzgadniam z teamem kogo wziąć i pytam się czy nie mają nic przeciwko, jeżeli wezmę Eve. Oczywiście czasami znajdzie się osoba, która, że tak powiem, nie pozwoli, wtedy biorę inną postać.

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Yoh Asakura Pokaż post
Co zrobisz Garenem w late, mając śmiesznie mały dmg? Możesz jedynie sksować kogoś ulti, ewentualnie dostać się jakoś do carry i go wypłoszyć na tył. W early zdobyć killa Garenem nie jest trudno, wystarczy mieć dobrego lane partnera, ale co z tego, że zgarniesz milion killi, jak będziesz idiotą i team będzie miał zero pożytku z ciebie w team fighcie? Garenem gra się po to, żeby nazbierać jak najwięcej killi w early, a potem zwiększać systematycznie survi i robić za off tanka, który będzie wnerwiał takim sobie dmgem - ale to też trzeba umieć robić. Musisz myśleć, żeby spełnić swoją rolę w team fighcie.
Nie gram Garenem, mówię co widzę. A widzę to, że Garen miażdzy mając dużo HP. Może w late nie miażdży aż tak, ale dużo gier kończy się dość wcześnie - często przez surrender jednej ze stron, stąd mało takich sytuacji.

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Yoh Asakura Pokaż post
Jej damage w early jest spory, ale jak grasz squishem typu Fate, Ashe, Shaco. Stojąc na linii Xinem vs Sona nie odczuwam jej harassu (+ mój pasyw i mogę ją właściwie ignorować, jak podejdzie za blisko - szarża + talon, jak jest na tyle głupia, żeby ciągle podchodzić, 1:0 dla mnie; zakładając, że nie ma lane partnera z CC)
No tu się zgodzę, to zależy od postaci, którą gramy przeciw Sonie. A że lubię grać squishami, to narzekam :P

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Yoh Asakura Pokaż post
Na czym polega skill w graniu Eve? W lataniu po mapie na niewidce i dobijaniu ludzi bez HP? Każdy rozsądny team widząc stealth rozstawia vision wardy w strategicznych miejscach i nagle Eve staje się kompletnie bezużyteczna, bo bez elementu zaskoczenia, gwałci ją praktycznie każdy. Eve jest całkiem niezłym junglerem i gankerem w early, potem to tylko chodzący ward, który w team fighcie zrobi krótki disable na carry i ginie w 2 sekundy.
Skill grania Eve polega właśnie na tym, żeby wardy czy oracle nie przeszkadzały ci w szybkim likwidowaniu przeciwników. Dlatego tak dobrze gra nią się na randomach, dużo teamów jest nierozgarniętych i często widzi się nubków chodzących z low hp w dżungli, gdy Eve jest "miss" :) A w late to ja nabijam właśnie najwięcej killi. Dopiero posiadając Lich Bane, Zhonya's i Rylai można w pełni rozwinąć skrzydła.
_WrD_ jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 02-11-2010, 21:46   #305
Yoh Asakura
Użytkownik Forum
 
Yoh Asakura's Avatar
 
Data dołączenia: 29 08 2004
Lokacja: Emirates Stadium
Wpisy bloga: 3

Posty: 5,817
Stan: Niegrający
Domyślny

No i na tym polega balans w drużynie - MUSISZ mieć postacie, które miażdzą w early (Garen) i które miażdżą w late (Ezreal, Ashe, Twitch). Jeżeli w opp teamie jest pełno postaci silnych w early i po 25 minutach team daje surra, to pogratulować, bo z biegiem czasu robią się coraz słabsi i nagle jest ten moment, w którym drużyna zdaje sobie sprawę z tego, że zwycięstwo ma już w garści.

Też kiedyś grałem eweliną i dochodziłem nawet do 1000 AP, ale co z tego, skoro i tak eve nigdy nie scarruje gry? Jaki to ma sens? Wolę już w drużynie twitcha ze stealthem, który jest milion razy lepszym mordercą.
__________________
Ooh to be a Gooner.
Yoh Asakura jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 02-11-2010, 22:26   #306
_WrD_
Użytkownik Forum
 
_WrD_'s Avatar
 
Data dołączenia: 01 05 2007

Posty: 1,261
_WrD_ ma numer GG 5762125
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Yoh Asakura Pokaż post
ale co z tego, skoro i tak eve nigdy nie scarruje gry? Jaki to ma sens?
Bo to nie jest carry, a glasscannon, podobnie jak ryze czy akali. Jej zadaniem jest szybkie skasowanie najgroźniejszego celu (lub celów) przed teamfightem, który przy okazji inicjuje, no i ucieczka lub ewentualna śmierć. Mimo wszystko ją lubię i będę nią grał i wygrywał, cokolwiek powiesz :)
_WrD_ jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 02-11-2010, 22:33   #307
Yoh Asakura
Użytkownik Forum
 
Yoh Asakura's Avatar
 
Data dołączenia: 29 08 2004
Lokacja: Emirates Stadium
Wpisy bloga: 3

Posty: 5,817
Stan: Niegrający
Domyślny

Jeden banshee veil i twój ravage się sypie, jak tylko dobierzesz się od tyłu do carry, leci na ciebie taki focus, że od razu jest 4 vs 5. To ja już wolę inicjującego Xina, który wbija nagle w cały wrogi team i robi AoE dmg za 30% ich HP + podstawowy z ulti i dostaje mega resisty. Dopuść Xina do carry jak Ashe czy Kog, to nic go nie powstrzyma.
__________________
Ooh to be a Gooner.
Yoh Asakura jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 03-11-2010, 00:00   #308
_WrD_
Użytkownik Forum
 
_WrD_'s Avatar
 
Data dołączenia: 01 05 2007

Posty: 1,261
_WrD_ ma numer GG 5762125
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Yoh Asakura Pokaż post
Jeden banshee veil i twój ravage się sypie, jak tylko dobierzesz się od tyłu do carry, leci na ciebie taki focus, że od razu jest 4 vs 5..
No patrz, bo na pewno będę atakował kogoś z Banshee's Veil, szczególnie gotowym. I nie "jak tylko się dobierzesz", tylko "jak zlikwidujesz". W ciągu trwania samego stuna wyciskam nuke za 2k damage co najmniej, zresztą mój team w tym czasie nie stoi jak dupa tylko rusza do boju, a ja ucieknę flashem, ew. dam ghost + ulti. W summoner spellach stawiam na MAKSYMALNĄ mobilność, rzadko kiedy ruszam się bez flasha lub ghosta. Skoro są, trzeba z nich korzystać, a flash daje tyle możliwości taktycznych, że głowa boli.
_WrD_ jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 03-11-2010, 00:06   #309
Yoh Asakura
Użytkownik Forum
 
Yoh Asakura's Avatar
 
Data dołączenia: 29 08 2004
Lokacja: Emirates Stadium
Wpisy bloga: 3

Posty: 5,817
Stan: Niegrający
Domyślny

Każdy składa w takiej sytuacji banshee veila, przeciwko CC to jest po prostu MUS i wtedy się po prostu zesrasz. Na dodatek quicksilver sash i jesteś w głębokiej rzyci.
__________________
Ooh to be a Gooner.
Yoh Asakura jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 03-11-2010, 00:45   #310
Rybzor
CS Tibia.pl Team
 
Rybzor's Avatar
 
Data dołączenia: 06 09 1970
Lokacja: Gliwice
Wiek: 33
Wpisy bloga: 1

Posty: 8,452
Stan: Początkujący
Adres Jabbera do Rybzor
Domyślny

Okej pro johy i inne mam pytanko bo kupiłem sobie władzia i próbuję go ogarnąć.

Jakim waszym zdaniem jest ten bild?
http://www.mobafire.com/league-of-le...ke-build-13771
Jakiś link do innego, skoro ten jest zły?

No i najważniejsze, jak grać? Zagrałem tylko jedną grę nim i przegrałem, ogólnie nie wiem czy mam stackować skill na E, czy tak sobie tylko używać po jednym jak mam koło siebie więcej mobów/minionsów? Tego skilla jakoś tak średnio ogarniam, resztę w miarę wiem kiedy używać. Podsumowując: jak grać władziem?: P
Rybzor jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 03-11-2010, 00:59   #311
_WrD_
Użytkownik Forum
 
_WrD_'s Avatar
 
Data dołączenia: 01 05 2007

Posty: 1,261
_WrD_ ma numer GG 5762125
Domyślny

Spamuj Q kiedy to tylko możliwe, zmieniaj się w kałużę jak cię atakują bo to może cię uratować przed głównym damagem (np. ulti Katariny), jak cię gonią, lub jak ty gonisz. E po prostu jako dodatkowy dmg, w niektórych sytuacjach nieźle zaboli to przeciwnika. No i ulti - nie żałuj go choćby na pojedynczego wroga, cooldownu nie ma aż tak strasznego a jest niesamowicie przydatne do dobijania. Co do buildu to nie wiem :P

Ostatnio edytowany przez _WrD_ - 03-11-2010 o 01:00.
_WrD_ jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 03-11-2010, 09:20   #312
Rothes
Książe Cieni
 
Rothes's Avatar
 
Data dołączenia: 03 06 2004
Lokacja: Suwałki / Wrocław
Wiek: 33

Posty: 1,132
Stan: Na Emeryturze
Profesja: Master Sorcerer
Świat: Guardia
Poziom: 130
Skille: 22/29
Poziom mag.: 73
Rothes ma numer GG 8040057 Adres Jabbera do Rothes
Domyślny

Masteriesy są w porządku, runy mam nieco inne (niebieskie cooldown reduction per lvl, kwintesencje hp per lvl). Niebieskie flat też nie byłyby złe, ale ja zawsze nastawiam się na late game, gdzie Vładzio już tak nie błyszczy, bo nawet z dużą ilością HP jest zbyt squishy.

Jeśli Ci pozwolą (a w 90% przypadków tak będzie), bierzesz mid lub solo lane, jeśli masz kogoś, kto siedzi w dżungli. Przy czym solo lane może okazać się złym pomysłem, jeżeli trafisz na dwóch przeciwników i będą wiedzieć co należy robić (nie bić auto attackiem minionów, przez co aby expić będziesz musiał oddalić się od swojej wieży, a gdy to zrobisz od razu focus na Tobie). Vlad z dużymi cooldownami na niskich poziomach ma bardzo trudno - ok, przeżyłeś używając W, ale na 20 sekund musisz podwójnie uważać na dupsko, a w tym czasie ominie Cię cała jedna fala expa z minionów.

No właśnie, skille. Priorytetem jest wymaksowanie Q. Na 2 poziomie koniecznie brać W, aby móc ominąć stuna Tarica/Siona, czy inne niebezpiecznie rzeczy, ewentualnie szybko się oddalić ignorując kolizję z minionami po drodze. Czasami może też się okazać użyteczne do uniemożliwienia ucieczki wrogowi, ale ostrożnie z tym, bo wiele osób widząc, że użyłeś W, zamiast uciekać zacznie Cię bić, wiedząc, że tym razem nie masz jak się uratować. Na 4 zazwyczaj biorę E, a od 8 to już sytuacyjnie - maksowanie W zmniejsza cooldowny (większe survivality), maksowanie E znacznie zwiększa damage (odczuwalne szczególnie na niskich poziomach).

Jeśli masz jednego lub dwóch nieogarniętych przeciwników na lanie, to spamujesz E w miniony tak aby zadawać jak najwięcej last hitów, a stracone życie uzupełniasz spamowaniem Q (preferując użycie na przeciwniku niż na minionie, o ile to możliwe).

Mój core build to Doran's Shield, Sorcerer's Shoes, Zhonya Ring, Void Staff (jeśli mają duży m-res lub Banshee's Veil), Rylai's Crystal Scepter. Potem to przeróżnie - albo coś do zwiększenia własnej przeżywalności, albo Lich Bane (bardziej przydaje się do szybkiego niszczenia budynków niż w walkach, bo nie ma zbyt wiele okazji do auto atakowania) lub stackowanie Rylai na pałę (każdy to chyba 100 AP i 600 hp z pasywem Vładka).

Jeśli chodzi o walki w late game, to grając premade z kumplami zazwyczaj wpadam kilka sekund po rozpoczęciu walki (gdy już najcięższe CC skille zostaną zużyte), najlepiej aktywując przy tym ghost, puszczam ulti na jak największą liczbę wrogów i spowalniam ich wszystkich poprzez W. Sojusznicy wiedzą, że to jest moment na masowy AoE damage (ulti Galio, Twitch plujący przez wszystkich na wylot, nuke od Ryze/Annie, cokolwiek w tych klimatach) - wróg ma wtedy ograniczoną mobilność, a ulti Vładzia skutecznie zwiększa siłę ataku pozostałych. Minusy takiej akcji? Użycie W na początku zje 20% życia, co może być równe nawet ponad 1k hp, przy przeciągających się walkach. No i prawdopodobnie jeśli wrogom uda się to przeżyć to cały focus zazwyczaj skupia się wtedy na Vładku.

Nie mając do dyspozycji kumpli, nie jest tak przyjemnie, bo może się okazać, że potencjał ulti zostanie zmarnowany, bo wszyscy postanowią nagle bić tanka... w takich sytuacjach staram się atakować od tyłu wrogich squishy, ale wtedy również należy się liczyć z focusem, i tylko od teamu zależy jak to wszystko się skończy. Kluczem w obydwu zagraniach jest Zhonya Ring - opanować mądre używanie, modlić się aby wróg nie rzucał silence'ami akurat w Ciebie i zazwyczaj będzie dobrze.
__________________
~~~ Proud to be bestowed the honorary title of Senator by CipSoft ~~~

Proszę do mnie nie pisać w sprawach związanych z moderacją forum. Zrezygnowałem z pełnienia tej funkcji.

Ostatnio edytowany przez Rothes - 03-11-2010 o 09:21.
Rothes jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 03-11-2010, 11:44   #313
Rybzor
CS Tibia.pl Team
 
Rybzor's Avatar
 
Data dołączenia: 06 09 1970
Lokacja: Gliwice
Wiek: 33
Wpisy bloga: 1

Posty: 8,452
Stan: Początkujący
Adres Jabbera do Rybzor
Domyślny

Dzięki Rothes miałem nadzieję, że mi odpiszesz : P.

Te nazwy itemków podałeś chronologicznie? Tak szybko przerzucasz się na drogi itemek nie kupując nic przez dłuższą chwilę? (ring). Swoją drogą jeżeli tak, to imho Rylai's Crystal Scepter bardziej się opłaca szybciej kupić, aniżeli Ringa... Mógłbyś jeszcze coś więcej napisać o skillu pod E? Czy nie zwracać uwagi na to, że się stackuje i używać tylko pojedynczo tak jak napisałeś do dobijania minionsów albo jakiś dodatkowy damage podczas większego fajtu?

Ostatnio edytowany przez Rybzor - 03-11-2010 o 11:46.
Rybzor jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 03-11-2010, 12:10   #314
Rothes
Książe Cieni
 
Rothes's Avatar
 
Data dołączenia: 03 06 2004
Lokacja: Suwałki / Wrocław
Wiek: 33

Posty: 1,132
Stan: Na Emeryturze
Profesja: Master Sorcerer
Świat: Guardia
Poziom: 130
Skille: 22/29
Poziom mag.: 73
Rothes ma numer GG 8040057 Adres Jabbera do Rothes
Domyślny

Tak, chronologicznie.

Kiedyś miałem między butami, a ringiem Spirit's Visage, potem jeszcze jakiś inny twór, którego nazwy zapomniałem, ale nie potrafiłem się jakoś w tym odnaleźć. Mój styl gry wampirkiem ma sporo zapożyczeń z czasów jak grałem Ryze, tzn. maksymalny nuke w ciągu ułamka sekundy, odczekać (i przeżyć - tu przychodzi z pomocą Zhonya) do zejścia cooldownów i znów ten sam nuke - mało kto przeżywa. Nie mam cierpliwości na mozolne zbijanie życia i atak z zaskoczenia - lubię wpaść, rzucić co mam, pozwolić przeciwnikowi myśleć, że już mnie ma i zrobić mu psikusa Zhonyą. Może nie zawsze jest to optymalne rozwiązanie, ale jakoś granie inaczej nie sprawia mi frajdy.

Zhonya jest dość droga, ale ja bardzo lubię w early game postawić wszystko na jedną kartę (albo ja, albo przeciwnik zginie, czasem to kwestia kilku punktów życia), dzięki czemu, albo na 10lvl jestem sfeedowany i mam kasy na dużo, albo jestem niedofeedowany i bez poświęcenia kilku minut na farmę będzie ciężko. Ot, taki mały hazardzik.

Na stacki z E nie zwracam zbytnio uwagi. Skilla używam półautomatycznie równocześnie z Q, czyli jeśli ssam z kogoś życie to jednocześnie zawsze częstuje go też obrażeniami z E. Szczególnie fajne jest, gdy mając już trochę AP używa się tego będąc pośród gromady wrogów (~300-500 dmg we wszystkich, co 4 sekundy, za bodajże 100 hp).
__________________
~~~ Proud to be bestowed the honorary title of Senator by CipSoft ~~~

Proszę do mnie nie pisać w sprawach związanych z moderacją forum. Zrezygnowałem z pełnienia tej funkcji.
Rothes jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 03-11-2010, 12:46   #315
Yoh Asakura
Użytkownik Forum
 
Yoh Asakura's Avatar
 
Data dołączenia: 29 08 2004
Lokacja: Emirates Stadium
Wpisy bloga: 3

Posty: 5,817
Stan: Niegrający
Domyślny

Ej, Rothes, jak ty czekasz tym Vladem, aż zostanie zużyte całe CC wroga i rzucasz wtedy swoje ulti i wtedy twój team wali swoje AoE i CC, to ile wy macie hp? 1/4? Przecież to będą fuksem wygrane team fighty, bo zanim wy oddacie, to oni was zdążą zgwałcić. Zakładając, że teamy stoją na równym poziomie, bo jak trafisz na kretynów, to możesz ZSOLOWAĆ CAŁY TEAM w pojedynkę.
__________________
Ooh to be a Gooner.
Yoh Asakura jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 03-11-2010, 13:12   #316
Rothes
Książe Cieni
 
Rothes's Avatar
 
Data dołączenia: 03 06 2004
Lokacja: Suwałki / Wrocław
Wiek: 33

Posty: 1,132
Stan: Na Emeryturze
Profesja: Master Sorcerer
Świat: Guardia
Poziom: 130
Skille: 22/29
Poziom mag.: 73
Rothes ma numer GG 8040057 Adres Jabbera do Rothes
Domyślny

Wiem, że mogę, bo raz mi się zdarzyło.

To nie jest tak, że ja stoję, czekam i patrzę aż oni wszystko zużyją. Po prostu wpadam ciut później (myślę, że góra do 5 sekund), aby np. nie załadować się na dopiero co puszczane ulti Sony, Amumu czy ich Galio. Poza tym mamy cały czas ze sobą kontakt głosowy i nie rozpoczynamy walk bezmyślnie, tylko zawsze staramy się w jakiś sposób dobrać miejsce bitwy, np. tak, aby ich tank już z nami walczył, ale Ashe dopiero co wchodziła w zasięg umożliwiający jej rozpoczęcie ataku. Trudno to opisać. Głównie są to akcje w 100% spontaniczne, bo akurat nadarzyła się ku temu okazja.

Czasami stosujemy też taktykę w drugą stronę. Ja wpadam solo (tym razem bez użycia ulti na dzień dobry), udaję, że mnie pogniotło i chcę walczyć z 5. Przy pomocy W i Zhonyi staram się wytrzymać te kilka sekund, aby mój team zjawił się w najmniej odpowiednim momencie i dopiero wtedy puszczam ulti i próbuję jakoś przeżyć. To zaskakujące, ale bardzo duża ilość wrogich drużyn zużywa na mnie większość swojego CC, byle mnie dopaść. Wtedy moi mają bardzo ułatwione zadanie i wygranie takiego fightu jest bułką z masłem (chociaż przypłacam to zazwyczaj własną śmiercią).
__________________
~~~ Proud to be bestowed the honorary title of Senator by CipSoft ~~~

Proszę do mnie nie pisać w sprawach związanych z moderacją forum. Zrezygnowałem z pełnienia tej funkcji.
Rothes jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 03-11-2010, 13:20   #317
Yoh Asakura
Użytkownik Forum
 
Yoh Asakura's Avatar
 
Data dołączenia: 29 08 2004
Lokacja: Emirates Stadium
Wpisy bloga: 3

Posty: 5,817
Stan: Niegrający
Domyślny

Rozumiem, rozumiem, bo to samo robiłem Xinem, gdy widziałem, że opp team ma AoE disable, zawsze czekałem w krzakach na inicjację wroga i zużycie wszystkich disabli, potem szarża najlepiej na squishy carry, ogromny AoE dmg z ulti i zazwyczaj team fight wygrany. Ale często jest też tak, że w bardzo szybkim tempie zginie 2 moich i wtedy choćbym był nie wiem jak wykarmiony, nie dam rady wszystkim.
__________________
Ooh to be a Gooner.

Ostatnio edytowany przez Yoh Asakura - 03-11-2010 o 13:22.
Yoh Asakura jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 03-11-2010, 14:39   #318
Rybzor
CS Tibia.pl Team
 
Rybzor's Avatar
 
Data dołączenia: 06 09 1970
Lokacja: Gliwice
Wiek: 33
Wpisy bloga: 1

Posty: 8,452
Stan: Początkujący
Adres Jabbera do Rybzor
Domyślny

Ok już ogarnąłem jako tako władzia. Co do itemków to kupuje Ruby Crystal > Haunting Guise > Sshoes, Rylai's i Zhonya's Ring. Potem ewentualnie drugie Rylai
's. Takie rozwiązanie jest dla mnie lepsze, bo nie jestem specjalnym pro i i tak rzadko używam tego zhonya ringa (szkoda, że nie da się tego dać pod hotkeja), a magiem go kupowałem w większości gier. Nie mam tego nawyku jeszcze.

Rothes grywasz czasami nie-ligowe gry? Chętnie bym pograł z jakimś pro i pofarmił trochę IP . Ogólnie można by się zebrać z johem wrd itp itd.

@down
Łe, to nie wiedziałem (chociaż próbowałem, musiałem coś źle wcisnąć:<)

Ostatnio edytowany przez Rybzor - 03-11-2010 o 15:16.
Rybzor jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 03-11-2010, 15:12   #319
Yoh Asakura
Użytkownik Forum
 
Yoh Asakura's Avatar
 
Data dołączenia: 29 08 2004
Lokacja: Emirates Stadium
Wpisy bloga: 3

Posty: 5,817
Stan: Niegrający
Domyślny

LiamBrady, możesz napisać w grze.

Co do Zhnoyi - jak to się nie da pod hotkeya? Active z itemów aktywujesz przez 1-6, zależnie od slota, w którym jest.

Btw, ma ktoś pomysł na kontrę dla LeBlanc? Bo jak na razie to tradycyjny OP. Chyba nawet większy niż Xin przed nerfami.
__________________
Ooh to be a Gooner.

Ostatnio edytowany przez Yoh Asakura - 03-11-2010 o 15:14.
Yoh Asakura jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 04-11-2010, 10:44   #320
Rothes
Książe Cieni
 
Rothes's Avatar
 
Data dołączenia: 03 06 2004
Lokacja: Suwałki / Wrocław
Wiek: 33

Posty: 1,132
Stan: Na Emeryturze
Profesja: Master Sorcerer
Świat: Guardia
Poziom: 130
Skille: 22/29
Poziom mag.: 73
Rothes ma numer GG 8040057 Adres Jabbera do Rothes
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Rybzor Pokaż post
Rothes grywasz czasami nie-ligowe gry? Chętnie bym pograł z jakimś pro i pofarmił trochę IP . Ogólnie można by się zebrać z johem wrd itp itd.
Grywam tylko casualowo normale, bo chcę mieć z gry przyjemność, a nie się wkurzać, że ktoś zbanował/wybrał postać, którą chciałem pograć (jestem zwolennikiem teorii, że lepiej mieć 5 dps, którymi każdy umie dobrze grać, niż tanka, który gra taką postacią, bo "musi" i nie ogarnie swojej roli*). Poza tym wszelkiego rodzaju rankingi mają na mnie zły wpływ. Już teraz wystarczy, że jak przegram mecz to gram do oporu aż odrobię porażkę, żeby nie zepsuć sobie W/L ratio.

Żadnym pro też nie jestem, bo zdarzają mi się takie mecze, że zastanawiam się czy da się grać jeszcze gorzej. Oczywiście nie przeczę, że miałem też sporo fajnych akcji, które po nagraniu i zmontowaniu złożyłyby się na całkiem fajny lans-movie.

Anyway w tym, i prawdopodobnie jeszcze następnym, tygodniu, raczej nie znajdę czasu na grę. Potem się zobaczy.

*) A to też dość ciekawe, bo zawsze jak wydaje mi się, że trafiłem na tak kijowy team, że nie mamy żadnych szans (brak tanka, healera, może jeden CC, jakieś useless championy w teamie, etc.), okazuje się, że odnosimy druzgocące zwycięstwo. I w drugą stronę - "ooo, z takim teamem nie ma mowy o porażce", kończy się... wiadomo jak.
__________________
~~~ Proud to be bestowed the honorary title of Senator by CipSoft ~~~

Proszę do mnie nie pisać w sprawach związanych z moderacją forum. Zrezygnowałem z pełnienia tej funkcji.
Rothes jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Odpowiedz


Użytkowników czytających ten temat: 4 (zarejestrowanych: 0, gości: 4)
 

Zasady postowania
Nie możesz dodawać tematów
Nie możesz odpowiadać
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Kod jest Włączone
UśmieszkiWłączone
[IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone
Przejdź do forum


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 09:36.


Powered by vBulletin 3