Jesteś tu: Tibia.pl / Forum

Wróć   Forum Tibia.pl > Fora główne > Niusy

Notki

Niusy Nowosci z świata Tibii dostarczone przez naszych nieustraszonych korespondentów.

Zamkniety temat.
 
Opcje tematu
stary 18-07-2006, 09:39   #521
Khazam
Użytkownik Forum
 
Khazam's Avatar
 
Data dołączenia: 27 06 2004

Posty: 20
Domyślny

Troszke was nie rozumiem.. ktory normalny czlowiek expi srednio dluzej niz 8h dziennie? Bo wedlug mnie nie mozna nazwac takiej osoby "normalna". Mozecie przeciez i caly dzien expic a potem zrobic sobie 2 dni przerwy, czy nie widzicie, ze to zmniejsza dystans pomiedzy tymi, co maja czas, a tymi, co potrafia szybko expic (tak! jest cos takiego jak szybkie expienie!).

Mowicie ze jest to ograniczanie waszego pacca, waszych pieniedzy. Kupcie sobie papier toaletowy i po uzyciu go w lazience wszamajcie ze smakiem, no bo przeciez wasze pieniadze nie moga sie marnowac!

O ile sie nie myle patent ze zmeczeniem jest w wielu grach typu MMORPG, takich jak np WoW.

Podsumowujac, zmiana ze stamina ucieszyla mnie tak bardzo, ze chcialbym usciskac te cipy w Niemczech ;] A ci ktorym sie ta zmiana nie widzi, proponuje albo przestac oszukiwac i grac wspolnie jedna postacia albo rozgladnac sie w prawo i lewo od monitora, poszukac drzwi wyjsciowych i sprawdzic jak smakuje swieze powietrze, bo zapewniam wam, ze w przyszlosci ta inwestycja zwana tibia wam sie nie zwroci, to jest tylko zapelnienie wolnego czasu, a nie sposob na zycie.

Pozdrawiam, Khazam.
Khazam jest offline  

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stary 18-07-2006, 09:40   #522
noobowaty mistrz
Zbanowany
 
noobowaty mistrz's Avatar
 
Data dołączenia: 05 07 2006

Posty: 560
Domyślny

Teraz juz tylko skille x10 dla knighta uratuje twarz i dupe cipsoftowi (bo k**** i tak knight jest z***aną profesja bo skillowac musi w *** i te skille mu nic nie daja bo sork wrzuca utani gran hur i sie smieje z zafajdanego knighta ze go dogonic nie umie)

Ostatnio edytowany przez noobowaty mistrz - 18-07-2006 o 09:43.
noobowaty mistrz jest offline  
stary 18-07-2006, 09:46   #523
Zabowi
Guest
 

Posty: n/a
Domyślny

a np jak ktos dednie na potworku jakims na no-pvp to nie moge otworzyc jego ciala? jesli to update to prawda to n/c
 
stary 18-07-2006, 09:47   #524
noobowaty mistrz
Zbanowany
 
noobowaty mistrz's Avatar
 
Data dołączenia: 05 07 2006

Posty: 560
Domyślny

@up
Naucz sie sam zarabiac kase a nie chodzisz jak noobek na follow za hlvl i czekasz az padnie. N/C to jestes ty.
noobowaty mistrz jest offline  
stary 18-07-2006, 09:52   #525
Ril
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 17 07 2006
Lokacja: Lublin

Posty: 3
Stan: Aktywny gracz
Profesja: Elite Knight
Poziom: 60
Domyślny

Te uhanie na hotkeyah to jedyna rzecz ktora mi sie podoba .........ale update ogolnie nie potrzebny szczegolnie te strzelanie runami z battle list ( i to ma wyrownac profesje?) a najgorsze ze to nie Żart

Ostatnio edytowany przez Ril - 18-07-2006 o 09:54.
Ril jest offline  
stary 18-07-2006, 09:53   #526
Zodus Lorix Astera
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 16 06 2006
Lokacja: Nowa Ruda

Posty: 122
Profesja: Elite Knight
Świat: Astera
Poziom: 108
Skille: 88/85
Poziom mag.: 8
Domyślny ;/

Wszystko nawet pasi ale najgoorsze jest z tym lootemm ale tylko dla knightow (blokerow), kazdy wie ze loot jest zawsze blokera ale to nie on zadaje najwiecej obrazen tylko shooterzy wiec nie dosc ze knight'ci nie dostana za duzo expa to jeszcze loota raczej nie zdobeda , chyba ze kumple z ktorymi idziemy na hunta sa spox i powiedza ze loot blokera odczekaja 10 sekund i wtedy sobie bloker wezmie, ale i tak ten pomysl wprowadza troche komplikacji...mogli by to odwolac ;/ .....
Zodus Lorix Astera jest offline  
stary 18-07-2006, 09:54   #527
Tasman1989
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 22 02 2006
Lokacja: Śląsk
Wiek: 35

Posty: 25
Stan: Aktywny Gracz
Imię: Niv Antch
Profesja: Royal Paladin
Świat: Nebula
Poziom: 52+
Skille: --
Poziom mag.: --
Tasman1989 ma numer GG 3135009
Problem Co to ma być

Mam nadzieje że z tą staminą to jakis żart ,lub to wycofają bo niewyobrażam sobie tego!! Co oni wogule robią!!! Ten up-date to bedzie wielka porażka<jeśli to wszysko wjedzie w życie> tak myśle spadnie o dużo ilość Graczy szczegulnie H-lvlów ....
Tasman1989 jest offline  
stary 18-07-2006, 09:55   #528
Shein Silvershadow
Użytkownik Forum
 
Shein Silvershadow's Avatar
 
Data dołączenia: 07 12 2004
Lokacja: Dziura nieopodal Thais
Wiek: 31

Posty: 292
Stan: Aktywny Gracz
Imię: Adamrosz
Profesja: Druid
Świat: Harmonia
Poziom: 42
Poziom mag.: 55
Domyślny

1. System zapobiegający wyciągania łupu z potworów
Moim zdaniem, dla graczy, którzy są porządni, za wiele to nie pogarsza. Podczas zabijania słabszych potworów, w jaskiniach pełnych ludzi, chociażby na Rookgaardzie, nie będzie trzeba się pieklić z bandą wrednych ludzi, zabierających wszystko, co się nie rusza

Kwestia wypraw na silniejsze potwory. Ja to przedstawię najpierw jako druid, czyli postać strzelająca ogólnie. Zabijam dajmy na to, GSa, żeby nie przedłużać, zabieram pieniądze, a resztę "wyrzucam" na podłogę, żeby bloker - rycerz, czyli osoba, która ma dużo udźwigu - mógł je pozbierać. A i tak dzielimy się zawsze pół na pół, więc wielkiej różnicy nie ma. Jest to niewielkie utrudnienie w pewnych przypadkach, ale głównie jest to bardzo pomocne. Chyba, że ktoś chodzi zabijać potwory z nieznajomymi lub "znajomymi" - wasza strata, teraz też mogą was okraść, zabić lub zablokować. Ale jest to krok naprzeciw części RPG w Tibii.

2. Odradzanie się potworów na terenach położonych wyżej i niżej od gracza
No cóż, jest to niezbyt mądre w przypadku gry RPG, w której widać niższe i wyższe tereny, gdyż potwory, odradzając się, mają na sobie nałożoną animację "niebieskiej kulki", więc gdzie tu realizm? Ale oczywiście, jest to bardzo przydatne dla graczy.

3. Wytrzymałość postaci ograniczająca zdolność do zdobywania doświadczenia
BRAWO DLA CIPSOFTU! W końcu dodany zostanie bardzo realistyczny element gry. Moim zdaniem jednak, te limity są mocno za duże. Po przeliczeniu na Tibijski czas wychodzi, że można zabijać potwory DWA MIESIĄCE, i dopiero wtedy nasza postać się zmęczy finalnie. Oznacza to dość duże problemy dla graczy dzielących konto, będących w grze po 10-15 godzin dziennie - aby to "odespać" potrzebują nawet 30 godzin bycia WYLOGOWANYM, a nie stania w grze.

4. Menu Walki pozwala na strzelanie runami w ludzi
Sam nie wiem, co powiedzieć, gdyż z jednej strony była to jakaś przeciwwaga dla mocy run postaci magicznych, a z drugiej jest to jakieś częściowe równouprawnienie, gdyż rycerz czy paladyn sobie zaznaczają postać i nawet zazwyczaj nie muszą operować klawiszami sterującymi.

5. Przedmioty używane poprzez Gorące Klawisze
Największa klapa w nadchodzącym update, oczywiście według mnie. Nie wiem, czy ktoś to zauważył, ale oznacza to też ułatwione ŁOWIENIE ryb. Dla mnie jest to po prostu totalny absurd i sądzę, że mimo wszystko nie powinno to być wprowadzane do gry, lub powinno być ograniczone do używania przedmiotów jedynie na naszej postaci.

6. Kapitanowie statków obsługują wielu graczy na raz
Leniuszki CipSoftowe, leniuszki, nie chciało się wprowadzić tego do wszystkich NPC, bo za dużo. Ale dobre i to.

Tabelka ocen
System zapobiegający zabierania łupu z potworów: 5+
Odradzanie się potworów położonych wyżej i niżej od gracza: 4
Wytrzymałość postaci ograniczająca zdolność do zdobywania doświadczenia: 6
Menu Walki pozwala na strzelanie runami w ludzi: 3
Przedmioty używane przez Gorące Klawisze: 1
Kapitanowie statków obsługują wielu graczy na raz: 5

Średnia: 4,08
Ogólne wrażenia, dobre, pomijając rozwinięcia Gorących Klawiszy.
__________________
Podpisano, Adner.
Tak, to jest moje drugie konto.
Shein Silvershadow jest offline  
stary 18-07-2006, 10:00   #529
Lord Gumio
Użytkownik Forum
 
Lord Gumio's Avatar
 
Data dołączenia: 20 11 2005
Lokacja: MKS KOZIENICE
Wiek: 36

Posty: 94
Stan: Początkujący
Imię: Gumio
Profesja: Royal Paladin
Gildia: tez chce
Świat: Candia
Poziom: <|>
Skille: ../..
Poziom mag.: <>
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Zabowi
a np jak ktos dednie na potworku jakims na no-pvp to nie moge otworzyc jego ciala? jesli to update to prawda to n/c

przeciez potwor nie dostaje expa za czlowieka Nc ;/
__________________
See YoU On ThE OtHer SiDE..
Or iF You WaNT Enjoy the silence
Lord Gumio jest offline  
stary 18-07-2006, 10:00   #530
Mietek Taterka
Użytkownik forum
 
Mietek Taterka's Avatar
 
Data dołączenia: 14 06 2006

Posty: 6
Stan: Aktywny gracz
Profesja: Knight
Gildia: Szukam ;]
Świat: Guardia
Poziom: 10+
Skille: 30/30+
Poziom mag.: 2+
Domyślny

Kompletna Porażka Czemu nie ma starej tibii gdzie blokerzy mogli loota brac i nie mozna bylo walic z run na battle ja chce stara tibie bez souli!!
Mietek Taterka jest offline  
stary 18-07-2006, 10:00   #531
Lenidas
Użytkownik Forum
 
Lenidas's Avatar
 
Data dołączenia: 21 11 2005
Lokacja: Szczecin

Posty: 344
Stan: Aktywny Gracz
Imię: Jeriax
Profesja: Elite Knight
Świat: Candia
Poziom: 263
Domyślny

A co dla najtow? Znowu lipa, bo runy to pod pozostale profesje
__________________
____________
"...siła to ostateczność, do której uciekają się nieudolni..."
Lenidas jest offline  
stary 18-07-2006, 10:02   #532
Tasman1989
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 22 02 2006
Lokacja: Śląsk
Wiek: 35

Posty: 25
Stan: Aktywny Gracz
Imię: Niv Antch
Profesja: Royal Paladin
Świat: Nebula
Poziom: 52+
Skille: --
Poziom mag.: --
Tasman1989 ma numer GG 3135009
Domyślny :|

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Mietek Taterka
Kompletna Porażka Czemu nie ma starej tibii gdzie blokerzy mogli loota brac i nie mozna bylo walic z run na battle ja chce stara tibie bez souli!!
Popieram w 100%
Tasman1989 jest offline  
stary 18-07-2006, 10:06   #533
Teenak
Guest
 

Posty: n/a
Domyślny

Omfg, to już nie będzie Tibia tylko 1 wielki BOT, uh'y w hotkey'u, celowanie z battle. Po co ja traciłem kase na pacc? :F
 
stary 18-07-2006, 10:08   #534
Akhel Cimirus
Użytkownik Forum
 
Akhel Cimirus's Avatar
 
Data dołączenia: 14 07 2006

Posty: 53
Profesja: Knight
Świat: Secura
Poziom: 30
Skille: 67/67
Poziom mag.: 5
Akhel Cimirus ma numer GG 6183141
Żarówka

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez ..::QRAS::..
Z tymi potworami ze ten kto zada wiecej obrazen ten bedize mogl otworzyc potwora pierwszy jest scaignete od gry Maple gdzie pierwszy raz sie z tym spotkalem. a ogolnie update spox ;]
A jednak to nie jest takie fajne. Powiedzmy że walczysz z takim mino guardem i walniesz go za jakies 40hp on ciebie tez walnie i wtedy przyjdzie taki knight na 50 lvl i zabije go w jednym ciosie. Ty walczyles pierwszy ale to on za wiecej uderzyl potwora. To chyba nie jest takie do końca sprawiedliwe?
Akhel Cimirus jest offline  
stary 18-07-2006, 10:08   #535
emilok
pokrzywa
 
emilok's Avatar
 
Data dołączenia: 24 06 2004
Lokacja: malopolska
Wiek: 37

Posty: 1,772
Stan: Niegrający
Profesja: Knight
Świat: Solera
Poziom: 111
Skille: 94/92
Poziom mag.: 7
emilok ma numer GG 8170610 emilok ma login Tlenu emilok@o2.pl
Domyślny

Changes in Tibia 8.14 :
-included light hack, autofisher, superspam
-cavebotter for premmium chars
__________________
Najlepsze strony o WseiSeoNinja w internecie -> WSEISEONINJA oraz WSEISEONINJA
emilok jest offline  
stary 18-07-2006, 10:10   #536
Ozzie Vis
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 28 02 2006

Posty: 33
Stan: Na Emeryturze
Domyślny

Tabelka ocen
System zapobiegający zabierania łupu z potworów: 5+
Odradzanie się potworów położonych wyżej i niżej od gracza: 4
Wytrzymałość postaci ograniczająca zdolność do zdobywania doświadczenia: 6
Menu Walki pozwala na strzelanie runami w ludzi: 3
Przedmioty używane przez Gorące Klawisze: 1
Kapitanowie statków obsługują wielu graczy na raz: 5

Tez sadze ze wszystko moze byc oprocz tych hotkeyow
Ozzie Vis jest offline  
stary 18-07-2006, 10:16   #537
DRoN
Użytkownik Forum
 
DRoN's Avatar
 
Data dołączenia: 02 08 2005
Lokacja: Przasnysz
Wiek: 33

Posty: 970
Domyślny

@ Zabowi

Leziesz za 60lvl palkiem i go blokasz na GSie, palek padł a tu zonk, bo nie możesz otworzyc ciała przez 10 sekund. I co robic? Jak zostaniesz to padniesz, jak uciekniesz na jakąś górkę to ktoś inny obrobi Twój ciężko zdobyty loot.
Pisz petycje do CipSoftu, że przez nich nie będziesz mógł już odgrywac swojej szlachetnej roli w Universum Tibi.

@ Topic
Prawdopodobnie członkowie party, które zada największy DMG, będą mogli otwierac ciało. To są dopiero wstępne informacje a do upa zostało jeszcze pół miesiąca.
A ten anty-pg system jest zarąbisty. 56h to bardzo dużo (1/3 tygodnia) i nie pie**olcie, że teraz nie będzie można expic 23,75/dobę i to zniszczy grę, bo to jest RPG a nie wyścig kto dłużej przed kompem wytrzyma -.- Bardziej tą gre zniszczyli sharerzy, którzy sprawili że każdy chciał miec wykoksana postac i chcial expic całymi dniami, a nie ludzie ktorzy wczuwaja sie w role, jaką odgrywają w tym swiecie.
Właśnie teraz CipSoft próbuje to naprawic ułatwiając gre low-lvl a utrudniając h-lvl, dzięki czemu każdy będzie miał równe szanse.

Może tym razem sorc dostał więcej od losu, ale zawsze tak będzie, że jak udupią sorca/druida (soule), to wszyscy lamentują, że sorcem/druidem nikt nie zagra i zostaną sami knighci.
A teraz niby EO sprzedaje postac na allegro i kupuje Taifuna?
Pamiętam jak było: CipSoft robi wszystko, żeby ułatwic życie knightów, ponieważ faworyzują EO i Bubble więc knight nie dostanie po dupie.
A teraz jak będzie? Możę: CipSoft robi wszystko żebym nie mógł pograc. Wczoraj kupiłem 46lvl knight na allegro, ale CipSoft to zauważył i zawiązali przeciwko mnie spisek.

Nikt nie dogoni EO? Z drugiej strony on też nie będzie mógł expic zbyt szybko, więc szanse są nadal takie same.
Każdy jedzie w tym samym kierunku, ale tylko my mamy pod wiatr.

Pewnie będzie coś takiego, że Paccowi w łóżku stamina rośnie 2x szybciej więc się nie przejmujcie. Gra idzie w dobrym kierunku (tylko faccom za wolno soule wchodzą ). Poza tym co UP ludzie zapowiadają apokalipse Tibi, a potem grzecznie grając i zaspamowywując forum pytaniami "dlaczego nie mogłem okraśc ciała smoka, którego zabił ktoś inny?".
DRoN jest offline  
stary 18-07-2006, 10:18   #538
Rascal Alton
Użytkownik Forum
 
Rascal Alton's Avatar
 
Data dołączenia: 25 01 2006
Lokacja: Zalesie Grn.

Posty: 64
Stan: Aktywny gracz
Rascal Alton ma numer GG 6345236
Domyślny

Zaczynałem grać za panowania tibii 7.4 to było roX, wszystkie profesje były równe(no może z wyjątkiem palka, który był imho najlepszy, a ja głupi grałem sorcem )
W ogóle to co cip robi żeby zwalczac boterów nic nie da, ponieważ knight caly czas bedzie uzywac bota do uhania sie, paladyni i tak dalej afkują(ktoś juz to powiedział)wystarczy 10k na kupno 1k spearów, a mając 1k spearów doskillujemy okolo 65 dista O.o.
Ostatnio widziałem 2 kolesi jeden sorc drugi pal, sorc postawil palowi 2 monki, podchodze pisze hi ale nie odpowiada to obserwuje ich, palek podnosi speary i gdy zjechal monkowi 70% hp to sie przerzucil na drugiego.
pS. Imo Ci co używali botów zawsze znajdą pretekst żeby je dalej używać.
Rascal Alton jest offline  
stary 18-07-2006, 10:20   #539
Defroy
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 21 12 2005
Lokacja: Sprzedana Postac
Wiek: 32

Posty: 32
Stan: Niegrający
Profesja: Royal Paladin
Świat: Xerena
Poziom: 151
Skille: 95/71
Poziom mag.: 23
Domyślny

Moim zdaniem wiekszosci ludzi ten pomysl sie nie podoba.Można zrobić zbieranie podpisow za "Nie" i przestawic nasza wizje jak tibia schodzi na psy i co raz mniej osob w nia gra.Chyba dla Cip Soft chodzi tylko o ludzi , a wiec jezeli tibia.pl by mogla takie cos zorganizowac.Nie mowie te zmeczenie moim zdaniem nie jest takie zle tylko powinno byc ze na dzien mozna grac 10h ,ja do tego nic nie mam i tak to sporo czasu ,a wiele nastolatkowie przestali by wielki wyscig szczurow,chodz na poczatku wchodzacego servera te 56h wieszcie mi to malo.Wydaje mi sie ze jest to sciema ,bo ciezko odroznic czy ktos expi czy np. robi runy,nie wiem jak to bedzie dzialac.Zabijesz np. 2 potworki i co liczy ci jako 1 min ,bo nie rozumiem.Jest to nie mozliwe z mego punktu.Lecz walenie z battle jest wielka przesada zamiast walczyc z tym Cip Soft ,zatwierdzil to.W najblizej przyszlosci moze trenowanie na afk bedzie good.Moim zdaniem ten list do Cip soft powinien dotyczyc ich update ,iz niektorzy posiadaja wyokie lvle ,a pozniej ta voc ,wogole nie ma szans.Moim zdaniem wszytko powinno byc <brakuje mi slowa :>jak kiedys.Kiedys Sorcerer naprawde byl dla osob doswiadczonych robienie bps of hmm aby pozniej wybrac sie na hunta czy kupowanie w hammer aby expic na larvach to bylo to.Teraz nalepsza voc staje sie do tego najlatwiejsza,mam nadzieje ze tibia.pl cos zacznie dzialac.Pamietam zbior "Ots" tutaj ,lecz poszliscie bo bedziemy nowiny dostawac.A co zauwazylem ,eheh takie same ma tibia.org.pl , tylko ze tam nie ma takiego dobrego skladu ,ktory umial by przetlumaczyc wiadomosci z tibia.com.Sry pisalem na szybkiego ,jestem nadal podernowany.Mam nadzieje ze tibia.pl nam w tym pomoze ,a moze i inne strony fanowskie.Napewno nikomu nie przypadlo to do gustu.
Defroy jest offline  
stary 18-07-2006, 10:20   #540
Descartes
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 09 06 2004

Posty: 1,327
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Thero
Dobrym pomysłem nt. zbierania loota przez blokera jest ten: Jeżeli shooter jest w party z blokerem to bloker może otworzyć ciało potwora, któremu shooter zadął najwięcej obrażeń. W ten psosób łatwo i przyjemnie CipSoft rozwiąże wasz problem i zamknie wam usta, a update zacznie cieszyć wszystkich.
Komplikujesz. Możnaby po prostu zrobić, że każdy w party może zabrać loot. Ten system jest głównie przeciwko noobom, którzy przyglądają się jak bijesz coś mocnego, aby na końcu zwinąć loot i prychnąć w siną dal.
Descartes jest offline  
Zamkniety temat.

Użytkowników czytających ten temat: 1 (zarejestrowanych: 0, gości: 1)
 

Zasady postowania
Nie możesz dodawać tematów
Nie możesz odpowiadać
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Kod jest Włączone
UśmieszkiWłączone
[IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone
Przejdź do forum


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 10:41.


Powered by vBulletin 3