Jesteś tu: Tibia.pl / Forum

Wróć   Forum Tibia.pl > Dla początkujących > Tajemnice Rookgaardu

Notki

Tajemnice Rookgaardu Wyspa początkujacych. Każdy tutaj zaczyna...
Zamkniety temat.
 
Opcje tematu
stary 29-10-2006, 20:56   #81
Hynu
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 25 10 2006

Posty: 93
Stan: Niegrający
Imię: Brak
Świat: Brak
Domyślny

niema takiego okienka -.-
pozatym ludzie chcą loota z ghoula a nie expa ;P
Hynu jest offline  

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stary 29-10-2006, 21:46   #82
Marcin24
Użytkownik Forum
 
Marcin24's Avatar
 
Data dołączenia: 25 08 2006
Lokacja: Kraków

Posty: 1,639
Stan: Na Emeryturze
Marcin24 ma numer GG 184833 Send a message via Skype™ to Marcin24
Domyślny

Ludzie nie spierajcie się o okienko tylko pomyślcie nad dostaniem się do ghoula. Jeżeli wykluczyć "pickowanie" to może jakimś innym sposobem
a co do mino maga to jest tam teleport skąd według książek przybywały posiłki z Mintwallin to dlaczego odpowiedzi szukacie ciągle na Rooku może drugi teleport jest w Mintwallin i to by było w końcu rozwiązanie bo to było by też przejście na Maina przed 8 lvlem
Marcin24 jest offline  
stary 29-10-2006, 23:11   #83
Michoss
Kapłan Preclanski
 
Michoss's Avatar
 
Data dołączenia: 15 09 2006
Lokacja: Sosnowiec
Wpisy bloga: 145

Posty: 2,190
Michoss ma numer GG 5483916
Domyślny

Pytanie:
Czemu do ghoula mielibyśmy się dostawać telepotem minosów?
__________________
Pisał to:
ichos
Michoss jest offline  
stary 29-10-2006, 23:34   #84
Marcin24
Użytkownik Forum
 
Marcin24's Avatar
 
Data dołączenia: 25 08 2006
Lokacja: Kraków

Posty: 1,639
Stan: Na Emeryturze
Marcin24 ma numer GG 184833 Send a message via Skype™ to Marcin24
Domyślny

@up Widać że w szkole z czytania ze zrozumieniem miałeś słabą ocenę mi chodziło o teleport który prowadzi do Mintwallin w pokoiku z Mino Magiem a Ghoul to inna bajka...
Marcin24 jest offline  
stary 30-10-2006, 14:45   #85
Horgar
Użytkownik Forum
 
Horgar's Avatar
 
Data dołączenia: 28 07 2005
Lokacja: Raszyn
Wiek: 33

Posty: 115
Stan: Na Emeryturze
Profesja: Rookstayer
Świat: Malvera
Poziom: 32
Skille: 21/27
Horgar ma numer GG 4955839
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Marcin24 Pokaż post
a co do mino maga to jest tam teleport skąd według książek przybywały posiłki z Mintwallin to dlaczego odpowiedzi szukacie ciągle na Rooku może drugi teleport jest w Mintwallin i to by było w końcu rozwiązanie bo to było by też przejście na Maina przed 8 lvlem
Rookgaard jest po to by nauczyć się grać. Więc pomyśl co by było gdyby taki newbie dostał się do teleporta.
__________________
Koniec z Tibią!
Horgar jest offline  
stary 30-10-2006, 16:11   #86
Alessandro Del Piero
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 08 04 2006
Lokacja: Rydułtowy

Posty: 156
Stan: Niegrający
Alessandro Del Piero ma numer GG 6815433
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Marcin24 Pokaż post
@up Widać że w szkole z czytania ze zrozumieniem miałeś słabą ocenę mi chodziło o teleport który prowadzi do Mintwallin w pokoiku z Mino Magiem a Ghoul to inna bajka...
Przeczytaj nazwe tematu i pomyśl kto nie umi czytać ze zrozumieniem
Alessandro Del Piero jest offline  
stary 30-10-2006, 17:16   #87
Avrerk
Użytkownik Forum
 
Avrerk's Avatar
 
Data dołączenia: 25 10 2006

Posty: 132
Stan: Aktywny gracz
Imię: Avargak
Profesja: Paladin
Świat: Morgana
Domyślny

Chcecie sie do niego dostac? (do ghula)
Zrobcie tak:
KAME.........CHAME...........CHA!

I sciany nie bedzie [;


Sadze ze jedynym rozwiazaniem jest pick. Nie musi byc ta dziura w katana room -.-
Avrerk jest offline  
stary 30-10-2006, 20:02   #88
Michaello
Użytkownik Forum
 
Michaello's Avatar
 
Data dołączenia: 05 08 2006

Posty: 281
Stan: Na Emeryturze
Profesja: Elder Druid
Domyślny

OMG, do ghoula nie ma zadnego tp, przynajmniej go nie widac. Do maga mamy pewnosc, ze ten tp prowadzi do czegos, a nie z czegos... Przynajmniej ja mam taka pewnosc =]
Michaello jest offline  
stary 31-10-2006, 05:18   #89
Antykwaczor_z_Calmery
Użytkownik Forum
 
Antykwaczor_z_Calmery's Avatar
 
Data dołączenia: 23 09 2006
Lokacja: Bełchatów

Posty: 115
Stan: Aktywny Gracz
Imię: Eldryzif
Profesja: Rookstayer
Gildia: Gravitas
Świat: Calmera
Poziom: 38
Antykwaczor_z_Calmery ma numer GG 8598445
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Michaello Pokaż post
OMG, do ghoula nie ma zadnego tp, przynajmniej go nie widac. Do maga mamy pewnosc, ze ten tp prowadzi do czegos, a nie z czegos... Przynajmniej ja mam taka pewnosc =]
Jeżeli uważasz, że to "do czegoś" znaczy pokonałeś Mino Maga i dostałeś się do TP, to ja uważam, że tej pewności nie ma.
__________________
One man come in the name of love
One man come and go
One man come, he to justify
One man to overthrow
U2
Pride (In the name of love)
Antykwaczor_z_Calmery jest offline  
stary 31-10-2006, 15:39   #90
Michaello
Użytkownik Forum
 
Michaello's Avatar
 
Data dołączenia: 05 08 2006

Posty: 281
Stan: Na Emeryturze
Profesja: Elder Druid
Domyślny

@Nololob
Powiedzialem, ze to moja teoria. A z tego co widac to nie ma nigdzie indziej na Rooku tajemniczego teleporta. Jedyny inny jest w training room.
Michaello jest offline  
stary 01-11-2006, 14:14   #91
Rexona
Użytkownik forum
 
Rexona's Avatar
 
Data dołączenia: 09 10 2006
Lokacja: Gliwice

Posty: 20
Stan: Na Emeryturze
Domyślny

@ topic

Kiepska prowokacja! :/ (A wiecie rze ciocia babci kuzynki mojego kómpla rombneła postać Bubble, no po plostu sie włamała i ten... i potem ją zrookówali i porzła sobie nad wysepke ze spike swordem i tam taki mostek a ona "Jeeee" a tu GM i taki text "Cheż spice swołda?" a ona "Taaak, chceee" i żucił jej, ona go wzięła i.... WTEDY SIĘ OBUDZIŁAM!) <- Błędy ort. i int. robione specjalnie.

By Rexona! :*
Rexona jest offline  
stary 01-11-2006, 15:53   #92
Marcin24
Użytkownik Forum
 
Marcin24's Avatar
 
Data dołączenia: 25 08 2006
Lokacja: Kraków

Posty: 1,639
Stan: Na Emeryturze
Marcin24 ma numer GG 184833 Send a message via Skype™ to Marcin24
Domyślny

Ej dobra mamy kilka teorii na dojście do ghoula: jakis teleport czy coś. A może to jest tak jak w Ankrahmun że trzeba coś gdzieś położyć w wtedy nas teleportuje. Proszę się ze mnie nie śmiać ponieważ nie mówie że tak napewno jest to są tylko przypuszczenia i jeśli ktoś jest czegoś pewny to powtarzam niech da DOWODY
Marcin24 jest offline  
stary 01-11-2006, 15:58   #93
Michaello
Użytkownik Forum
 
Michaello's Avatar
 
Data dołączenia: 05 08 2006

Posty: 281
Stan: Na Emeryturze
Profesja: Elder Druid
Domyślny

@Up
Co do zagadek rooka to do zadnej nie ammy ''dowodow''.
Michaello jest offline  
stary 01-11-2006, 18:23   #94
Antykwaczor_z_Calmery
Użytkownik Forum
 
Antykwaczor_z_Calmery's Avatar
 
Data dołączenia: 23 09 2006
Lokacja: Bełchatów

Posty: 115
Stan: Aktywny Gracz
Imię: Eldryzif
Profesja: Rookstayer
Gildia: Gravitas
Świat: Calmera
Poziom: 38
Antykwaczor_z_Calmery ma numer GG 8598445
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Michaello Pokaż post
@Nololob
Powiedzialem, ze to moja teoria. A z tego co widac to nie ma nigdzie indziej na Rooku tajemniczego teleporta. Jedyny inny jest w training room.
No ale jest taka możliwość, że np. jeśli ktoś dostanie się do Ghoula (to tylko teoria) to może szukając przejścia kilofem... ale no cóż. Jak się dostać do Ghoula? Tego to nawet Tadziu Rydzyk nie wie.
__________________
One man come in the name of love
One man come and go
One man come, he to justify
One man to overthrow
U2
Pride (In the name of love)
Antykwaczor_z_Calmery jest offline  
stary 01-11-2006, 20:20   #95
Marcin24
Użytkownik Forum
 
Marcin24's Avatar
 
Data dołączenia: 25 08 2006
Lokacja: Kraków

Posty: 1,639
Stan: Na Emeryturze
Marcin24 ma numer GG 184833 Send a message via Skype™ to Marcin24
Domyślny

Dlaczego wszyscy myślicie że do ghoula dostaniecie się kilofem, wiele razy Rookgaard był "pickowany" i nic to nie dało. Może trzeba poszukać innej metody...
Marcin24 jest offline  
stary 01-11-2006, 20:22   #96
Michaello
Użytkownik Forum
 
Michaello's Avatar
 
Data dołączenia: 05 08 2006

Posty: 281
Stan: Na Emeryturze
Profesja: Elder Druid
Domyślny @Up

Co masz na mysli? Machete? Shovel? Fishing rod?
Michaello jest offline  
stary 01-11-2006, 20:33   #97
Marcin24
Użytkownik Forum
 
Marcin24's Avatar
 
Data dołączenia: 25 08 2006
Lokacja: Kraków

Posty: 1,639
Stan: Na Emeryturze
Marcin24 ma numer GG 184833 Send a message via Skype™ to Marcin24
Domyślny

W Anrakhmun jest tak że trzeba położyć jedną scarab coins na czymś tam i cię teleportuje może coś takiego jest na Rooku (to tylko przypuszczenia)
Marcin24 jest offline  
stary 02-11-2006, 14:59   #98
- Prodigy -
Użytkownik Forum
 
- Prodigy -'s Avatar
 
Data dołączenia: 03 07 2006

Posty: 575
Domyślny

Ja tam zawsze lubie spojrzeć na takie rzeczy z troche innej strony . Większość osób w tym temacie, zastanawia się "jak dojść do Ghoula", a czy ktoś zapytał się wogóle "Jak ten Ghoul się tam znalazł" ? Może dowiadując się, jak Ghoul dostał się w miejsce swojego aktualnego pobytu, byłoby łatwiej stwierdzić czy dojście do niego faktycznie jest niemożliwe/możliwe.


Zacznijmy od początku, a więc od dojścia doń. Jak wiadomo, drogę do Ghoula rozpoczynamy od jednego z trzech leżących obok siebie grobów - Urbata Afgars, Kendrama Benson oraz Polgana Bonechrusher. To właśnie grób tego drugiego wiedzie nas do Katana Room. Tak więc pojawia się pierwsze pytanie - "kim był Kendram Benson ?". Poszukałem trochę o tym na forach WoT, www.tibiabr.com oraz tibianews.net, w rezultacie czego na ostatnim z wymienionych natknąłem się na bardzo ciekawy artykuł o genesis Rookgaardu, w którym wspomniano właśnie o naszych 3 bohaterach, w tym również o Kendramie. Oto fragment:

Cytuj:
Some say that Urbat Afgars, Kendram Benson and Polgan Bonechrusher were great heros. The legend also tells that it was Kendram who killed the dragon (...).
Jak czytamy w drugim zdaniu, opowieści mówią, że trzej wyżej wymienieni, byli wielkimi bohaterami, lecz wśród nich szczególnie zasłużył się właśnie Kendram Benson, który, jak mówi opowieść, pokonał smoka, którego to ciało skrywa obecnie pewne przedmioty. Jaką bronią się posługiwał ? W jaki sposób pokonał smoka ? Tym zajmiemy się może kiedy indziej, gdyż raczej mało ma to wspólnego z obecnością Ghoula. Teraz nasuwają mi się kolejne pytania - czy podziemna grota została w jakiś sposób wybudowana pod grobem Kendrama, czy też była już tam dużo wcześniej, a grób naszego bohatera świadomie usytuowano właśnie nad nią ? Mi osobiście bardziej pasuje ta druga wersja, lecz mogę się mylić. Jednoznacznej odpowiedzi na to nie ma, a co gorsza, poprzednie 2 pytania rodzą kolejne "w jakim celu ?".

Przejdźmy więc o krok dalej i zagłębmy się do wnętrza podziemi. Naszymi pierwszymi przeciwnikami są zwykłe pająki oraz trujące pająki. Idąc dalej w głąb, napotykamy Szkielety oraz Rotwormy. Skąd wzięło się tam tyle tego cholerstwa ? Nie wiem i szczerze powiedziawszy nie bardzo mnie to interesuje, lecz ciekawi mnie skąd wzięło się to:


Około 20~ ciał w różnej fazie rozkładu, w tym jedno skrywające pewien klucz. W tym momencie wg mnie, dochodzimy do pierwotnej aktywności Ghoula w tej krypcie. Moim zdaniem są to ciała nieszczęśników, którzy zbłądzili do tej jaskini, a z których to Ghoul wyssał energię życiową, rozrzucając bezładnie ich zwłoki na ziemię. Problem polega na tym, że Ghoul obecnie znajduje się aż dwa piętra, pod pokazanym na powyższym obrazku miejscem. Jak się tam dostał ? cóż, można by spekulować, ale i otym za chwilkę wspomnę. Zgodnie z ułożonym w mojej głowie planem wydarzeń, na "scenie" pojawia się Kendram, lecz nie sam - wespół ze swoimi towarzyszami - Urbatem i Polganem. Sądzę iż byli oni przyjaciółmi, a jesli nawet nie, to na pewno się znali, gdyż Rookgaard aż tak rozległą wyspą nie jest, tym bardziej zważywszy na ich rzekome wybitne dokonania i zasługi. Tak więc Kendram przechadzając się po wyspie, lub po prostu szukając kolejnej przygody, natrafia na tajemniczą grotę. Wiedziony ciekawością oraz widokiem całej masy ciał przedziera się wraz z towarzyszami w głąb krypty przez wszystkie napotkane potwory i dociera do tego oto miejsca:


...gdzie zastaje Ghoula w otoczeniu kilku potworów i co ważne, kolejnych dziesiątek ciał. Patrząc na sumaryczną ilość leżących w całej krypcie zwłok, można wywnioskować, że Ghoul "rezyduje" tam już od dłuższego czasu. Kendram, jak na prawego i dzielnego bohatera przystało, nie może pozwolić, aby rzeż była kontynuowana. Nie wykluczone, że próbował stoczyć walkę z Ghoulem, lecz widząc jego wrodzone zdolności do samouzdrawiania się i wysysania energii życiowej, wycował się na powierzchnię wraz z przyjaciółmi. Patrząc na ostatni obrazek, widzicie zaznaczone przeze mnie ściany, które z pewnością nie były pierwotnym krajobrazem tego miejsca. Założę się o 3 cyferkę mojego ACC numberu, że są one (ściany) dziełem ludzkich rąk i - co nie wykluczone - mogły to być ręce Kendrama oraz jego towarzyszy.
Jak więc dalej potoczyły się akcja ? (Pamiętajce, że to tylko MOJA TEORIA, w dodatku chyląca się nieco w stronę RPG, zbudowana na podstawie mojej własnej wyobraźni, co nieznaczy, że całkowicie odbiega ona od rzeczywistych wydarzeń - tego nie wiemy). Kendram prawdopodobnie postanowił zamurować potwora w jaskini, pozbawiając go tym możliwości dalszego mordowania napotkanych ludzi. Tutaj mój w miarę pewny, jak dotąd ton, słabnie. Nie wiem, co tak naprawdę stało się dalej i jak potoczyły się losy każdego z 3 bohaterów. Nie dociekałem też, skąd wzięły się zapieczętowane drzwi, ponad pomieszczeniem z Ghoulem. Możliwe, że w podczas próby uwięzienia potwora, dwoje z trzech towarzyszy zginęło (...a przy ich ciałach, obecnie możemy znaleźć katanę, oraz viking helmet), na wskutek walki z panoszącymi się tam monstrami, a ostatni pozostały przy życiu, bojąc się, że klucz do zapieczętowanej komnaty dostanie sie w niepowołane ręce, chciał ukryć go gdzieś zdala od tego miejsca, lecz zginął w drodze do wyjścia, zaatakowany przez Rotwormy (...a przy jego zwłokach, możemy odnaleźć dziś wyżej wspominany klucz). Jakkolwiek to było - Ghoul został (przez kogoś~) uwięziony i to tak na prawdę jedyna rzecz, której jestem pewien w całej tej historii. Chętnie poznałbym Wasze teorie na ten temat - być może ktoś posiada szerszą wiedzę na temat któregoś z 3 bohaterów, bądź samego Ghoula. A do wszystkich malkontentów, którzy uważają temat za głupi i spisują go na straty, chciałbym powiedzieć, że IMO mylą się, bo nie chodzi w nim o to, żeby komentować wyłącznie - głupi, bądź, co bądź - pierwszy post założyciela tematu, ale o wyrażanie w nim własnych domysłów, faktów i teorii, jak ta, opisana wyżej przeze mnie.


Yours Pell


PS: Dziękuje Outsane'owi za "pożyczenie" mi swojej postaci w celu "pstryknięcia" tych trzech fotek
__________________
You have the strongest armour, because you are the weakest.


Ostatnio edytowany przez - Prodigy - - 02-11-2006 o 19:50.
- Prodigy - jest offline  
stary 02-11-2006, 15:16   #99
Antykwaczor_z_Calmery
Użytkownik Forum
 
Antykwaczor_z_Calmery's Avatar
 
Data dołączenia: 23 09 2006
Lokacja: Bełchatów

Posty: 115
Stan: Aktywny Gracz
Imię: Eldryzif
Profesja: Rookstayer
Gildia: Gravitas
Świat: Calmera
Poziom: 38
Antykwaczor_z_Calmery ma numer GG 8598445
Domyślny

@up
No ciekawe ciekawe. Nareszcie choć jeden jedyny myśli.
__________________
One man come in the name of love
One man come and go
One man come, he to justify
One man to overthrow
U2
Pride (In the name of love)
Antykwaczor_z_Calmery jest offline  
stary 02-11-2006, 15:25   #100
Michaello
Użytkownik Forum
 
Michaello's Avatar
 
Data dołączenia: 05 08 2006

Posty: 281
Stan: Na Emeryturze
Profesja: Elder Druid
Domyślny

@2xUp
Ciekawe bardzo i fajny zrobiles eksperyment. To calkiem prawdopodobne. Pierwszy raz czytalem jakiegos posta z taka uwaga ;p Tylko jak oni ''wybudowali'' ten mur zanim ghoul i roty ich nie zabily to ja nie wiem ;]
Michaello jest offline  
Zamkniety temat.


Użytkowników czytających ten temat: 1 (zarejestrowanych: 0, gości: 1)
 
Opcje tematu

Zasady postowania
Nie możesz dodawać tematów
Nie możesz odpowiadać
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Kod jest Włączone
UśmieszkiWłączone
[IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone
Przejdź do forum


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 12:14.


Powered by vBulletin 3