Jesteś tu: Tibia.pl / Forum

Wróć   Forum Tibia.pl > Dla początkujących > Tajemnice Rookgaardu

Notki

Tajemnice Rookgaardu Wyspa początkujacych. Każdy tutaj zaczyna...

Odpowiedz
 
Opcje tematu
stary 24-02-2006, 15:45   #101
styku
Użytkownik Forum
 
styku's Avatar
 
Data dołączenia: 14 08 2005

Posty: 375
Domyślny

Na wstępie wspomnę, że należę do tych którzy twierdzą, że każdy quest jest do zrobienia.
Chciałbym też zaapelować do obozu przeciwnego: Temat, który miał być w całości poświęcony na rozwiązywanie tajemnic Rooka składa się w większości z głupich postów o treści: "nie ma", "nie da się", "dajcie sobie spokój" czy "i tak wam się nie uda". Jeżeli naprawdę jesteście tak ograniczeni, to zróbcie sobie osobny temat pt. "tu możesz zbesztać tych debili, którzy chcą zdobyć SSa na Rooku" i tam kopiujcie na wzajem swoje opinie.

@Topic:
I ja chcę wnieść swój udział co do rozwiązywania owych Rookowych tajemnic, a oto parę spostrzeżeń dot. wymienionych w tym topicu "rzeczy dziwnych". Wnioski generalnie pochodzą z uważnego czytania, a nie z doświadczenia na Rooku.

1. Dźwignia u Toma
Oczywiście łączenie jej z drzwiami do Mino Maga jest jak najbardziej uzasadnione, ale czy ktoś nie myślał czasem w bardziej przyziemny sposób?
Weźmy naprzykład to: Dźwignia podnosi kratę w pokoiku obok, a tam w skrzynkach, albo będzie quest, albo będzie respiło się jakieś wykwintne jedzenie (w końcu o ile się nie mylę, to Tom jakieś uczty organizuje, czy cuś?). Dlatego dźwignia może mieć jakieś kluczowe znaczenie, ale może to być część jakiegoś bardzooo malutkiego i niewdzięcznego questa.

2. Portal z/do Mintwallin
Pytanienie wiem, pytam się was, bo jak wspomniałem u góry nie jestem zbyt doświadczonym Tibijczykiem - bynajmniej nie newbe) Czy w Mintwallin jest jakiś portal, do którego nie można się dostać? Bo jeżeli tak, to nic nie stoi na przeszkodzie, aby portal od Mino Maga rzeczywiście prowadził na maina do Mintwallin. Po prostu byłby to jakiś zamknięty obszar, z którego jedyne wyjście prowadzi spowrotem do jakiegoś miejsca na Rooku (być może nawet do wysepki ze Spikiem?;]), a który (obszar) byłby przeznaczony dla śmiałków, którzy odważyli się stawić czoło MM.

3. Niestabilność portalu
W księdze respiącej się na Mino Hellu wspomniane chyba było o niestabilności portalu. Być może aby dodać questowi smaczku, raz na "ileśtamrazy" portal przenosiłby nas w inne miejsce (tak jak z wyprawą na ghostship). Jak dla mnie, najlepiej nadającym się do niego miejscem byłby ghoul. Zapytacie dlaczego? Przecież graczowi, który poradził sobie z MM Ghoul raczej kuku nie zrobi. No tak, ghoul kuku nie zrobi, ale jak wyjść z tego małego pomieszczenia, he? Ano właśnie, teraz możecie zapytać po co w takim razie jest tam ghoul. W moim mniemaniu, ghoul byłby wtedy jedyną drogą ucieczki. Bo gdyby nie było tam ghoula, nie mielibyśmy szans się stamtąd wydostać (no, chyba że vial of slime, ale kto przy zdrowych zmysłach nosi przy sobie takie rzeczy?).

4. Ghoul
Tu chciałbym obalić teorię, że "jak będziemy chodzić po szkieletach i się pomylimy, to ghoul zacznie wariować itp., itd., etc". Według mnie (nikomu takiego toku myślenia nie zarzucam, to moja subiektywna opinia) to jest zwykła niedoróbka w skryptach SI monsterów jakich w tibii pełno (niedoróbek), a nie jakiś tam znak, czy ewenement.

To tyle ode mnie. Przynajmniej narazie.
styku jest offline   Odpowiedz z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stary 24-02-2006, 16:21   #102
Magik van Kamikadze
Użytkownik Forum
 
Magik van Kamikadze's Avatar
 
Data dołączenia: 25 09 2005
Lokacja: Sosnowiec
Wiek: 35

Posty: 138
Imię: Sir lumpi
Profesja: Knight
Świat: Nebula
Poziom: 45^
Skille: 68+\67
Poziom mag.: 5+
Magik van Kamikadze ma login Tlenu Djblichar@o2.pl
Domyślny nop spike

Albo spike sworda na wyspie?? Żeby denerwować rookstayerów mimo że nim nie jestem to im współczuje...


no wiec na rooku dawno dawno temu mozna bylo miec ss (a tak w nawiasie to po co byl mino mag , gul i teleport i inne rzeczy )

moje zdanie to tak;
- qest na spike + key do mm
- zabijasz mm i tp do gula
- zabijasz gula i tp na main'a
no to tylko wytlumaczenie
pozdro dla PK (free running)
__________________
http://immortaly.lua.pl/
http://immortaly.lua.pl/
http://immortaly.lua.pl/


podejmiesz pojedynek


IMMORTALY^ NoFear
Magik van Kamikadze jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 24-02-2006, 22:42   #103
HubertPol
Ognisty Lis
 
HubertPol's Avatar
 
Data dołączenia: 01 10 2005
Lokacja: Lublin

Posty: 366
Stan: Na Emeryturze
Imię: Będę
Gildia: Piekł
Świat: Ciastka ; )
HubertPol ma numer GG 3489666
Cool

Myśle, że trzeba pomeczyc Sunrise tlyko trzeba go zlapac
jak sie dowiem to nie powiem

@topic
Jezeli ten teleport prowadzi do ghoula a z tamtad na main to jak Sunrise sie tam dostawal xD



Pozdro dla tych co rozwiazua tajemnice rooka
__________________
FAIL


Tompior nup : D

Bo Hubert nie chcial kupic ziemniakow
HubertPol jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 24-02-2006, 23:02   #104
Gigus!
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 27 01 2006
Lokacja: Thais

Posty: 18
Stan: Aktywny gracz
Imię: ******
Profesja: Druid
Gildia: Nie mam :(
Świat: Auera
Poziom: 15
Poziom mag.: 12
Domyślny

Przestańcie swanzolić głupoty tylko do roboty może sie uda odnaleść nowego questa ba roku a lenie to nich chociaż popytają Rocksyterow na wysokich levelach
Gigus! jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 25-02-2006, 00:21   #105
bananita
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 25 02 2006

Posty: 4
Domyślny

nie wiedzialem gdzie to zamiescic wiec wrzucilem tutaj


swiat: askara, godzina: 22:30, data: 24.02

nie ma spike sworda

bananita jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 25-02-2006, 07:31   #106
Kajt
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 08 10 2005
Lokacja: Lubań
Wiek: 34

Posty: 77
Stan: Na emeryturze
Kajt ma numer GG 4921629
Domyślny

Czasem sof znika z wysepki i nikt chyba nie wie dlaczego , już kilka razy widziałem ze go tam niema
__________________
rookstayer[hacked], kniht[hacked], sorc[hacked], resztę charów oddałem.
Kajt jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 25-02-2006, 12:16   #107
maciek mike
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 05 11 2005

Posty: 9
Stan: Aktywny gracz
Żarówka Ważne!

Kiedys Kupiłem Klucz Do Drzwi , (katana room) i jakos tam doszlem takim korytarzem , ide schodze na dół patrze 6 Rotów
I Bylo Nastepne Zejscie Schodze Patrze gdzies ze 10 - 15 Hatchetow lezy
I jeden Szkilelet idzie (zabiłem) Oczywiscie Red Jestem - (I Mam ten Kluczyk)
I Mysle Co Tu Zrobic Ide Dalej A TU Drzwi (Myśle Moze Mpa) Schodze A tam 8 Szkieletów I Gohul
Mysle Ze Zabije , A Szkielet Zabil Mnie , Niepamietam Ale Chyba Jak Zeszlem Była Jakaś Skrzynka...


-- < Pisać> --
maciek mike jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 25-02-2006, 18:24   #108
Todix Dain
Użytkownik Forum
 
Todix Dain's Avatar
 
Data dołączenia: 07 01 2006
Lokacja: Toruń

Posty: 106
Stan: Na Emeryturze
Profesja: Sorcerer
Świat: Guardia
Todix Dain ma login Tlenu miclis@o2.pl
Domyślny

to po to by upieksza gre i by gracze tworzyli nowe mity
Todix Dain jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 25-02-2006, 23:48   #109
Rycerski Cinek
Użytkownik Forum
 
Rycerski Cinek's Avatar
 
Data dołączenia: 21 02 2006

Posty: 200
Profesja: Elite Knight
Świat: arcania
Skille: 85/85:O
Problem niech mi ktos powie...

o co w tym temacie chdozi o to by kazdy noo...(yhym) poczatkujacy se wymyslil miejsce ktore nie istnieje i opowiedzial o tym??czy o to by mowic o rl miejscach na rooku

a tak wogule powracajac do strony 3 (przy domyslnych ustawieniach )
powiem wam ze slyszlaem keidsy ze jak sei wepchlo mino do ognia on spadal na dol a skala znikala i dalo sie wejsc i wziasc klcuz do min maga... neich ktos za mnei dokonczy moja historie
__________________
Cinek

Mój album

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Piterownik Pokaż post
Zależy od skryptu...
xD


Kiker - Kik

Ostatnio edytowany przez Rycerski Cinek - 26-02-2006 o 00:18.
Rycerski Cinek jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 26-02-2006, 07:13   #110
Hakuoh
Użytkownik Forum
 
Hakuoh's Avatar
 
Data dołączenia: 30 04 2005
Lokacja: Bełchatów/Reading
Wiek: 33
Wpisy bloga: 1

Posty: 1,622
Stan: Niegrający
Imię: Eldryzif
Profesja: Rookstayer
Świat: Calmera
Poziom: 74
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez maciek mike
schodze na dół patrze 6 Rotów


I Mysle Co Tu Zrobic Ide Dalej A TU Drzwi (Myśle Moze Mpa) Schodze A tam 8 Szkieletów I Gohul
LoL? Może mi jeszcze powiesz że masz SoF?
__________________
I'm in league with satan. Obey his commands. With the goat of Mendes. Sitting at his left hand. I'm in league with satan. I love the dead. No one prayed for Sodom. As the people fled.
Hakuoh jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 26-02-2006, 10:27   #111
wojownik hubert
Guest
 

Posty: n/a
LOL Czy to prawda?

Ludzie mowia ze na tym quescie jest nieskonczony pacc i ze dalej idac jest qhul z ktorego wypada scale armor.
Nie wiem czy w to wierzyc.
Nick: wojownik hubert
Level: 24
Profesja: knight
Swiat: berylia
Skile: 60/59
  Odpowiedz z Cytatem
stary 26-02-2006, 12:20   #112
Kshaq
Prezes Supportu
 
Kshaq's Avatar
 
Data dołączenia: 14 09 2005

Posty: 847
Domyślny

Ludzie przestanie rozmyślać i wymyślać
Nikt nie wie czy jakiś quest jest aktywny czy zamknięty a moze wogle nie jest questem... Ten temat miał być po to aby pisać rzeczy które są na Rooku dziwne a potem mielismy je rozwiazycwac czuli ci co chca sie dowiedziec prawdy o Rooku... A tu lipa. Zaczeliscie wymyslac ze pojdzie sie tam zrobi sie to i dostanie sie tamto... A to wszytsko jest nie prawda... Nikt oprocz cipow nie wie jakie na Rooku sa naprawde questy... -Jesli takie n00bki beda sie wypowiadac w tym temacie to to bedzie nastepny bezsensowny teamt ktory tylko zasmieca forum... Tutaj macie mowic o rzeczach dziwnych i probowac je rozwiazac a nie pisac co by bylo gdyby...
Kshaq jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 26-02-2006, 12:23   #113
Raverphy
Użytkownik forum
 
Raverphy's Avatar
 
Data dołączenia: 23 02 2006

Posty: 6
Stan: Rookstayer
Imię: Raverphy
Profesja: Brak (Rookgaard)
Świat: Xantera
Poziom: 9
Skille: 22/22
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Raverphy
Słyszałem ze co roku w tłusty czwartek na Rooku pojawia się szczurzy król- wygląda jak zwykły rat, jednak w przeciwieństwie do innych stworzonek tej rasy kryje w swym wnętrzu jakieś rare... Trudność w ustaleniu jego miejsca pobytu polega na tym, że pojawia się tylko na moment, wydaje rozporządzenia odnośnie rozwoju szczurzej populacji na Rooku po czym znika...(prawdopodobnie odpływa na jakiejś łajbie ukryty w transporcie mąki zbożowej)...

PS. Joke r0X!
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Gigus!
Jutro bende miał troszke czasu poszukam jakiś żeczy na roku ale wątpie w istnienie króla rat'ów to jakieś dziwne
Dla niekumatych- to był ŻART!

Ostatnio edytowany przez Raverphy - 26-02-2006 o 12:35.
Raverphy jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 26-02-2006, 13:03   #114
..::QRAS::..
Manga & Anime
 
..::QRAS::..'s Avatar
 
Data dołączenia: 25 01 2005
Wiek: 35

Posty: 1,795
..::QRAS::.. ma numer GG 638092
Domyślny

up

jak to byl zart to po jakiego gniota to piszesz? -.- zeby pokazac jaki madry jestes?
__________________
Autor tego posta otrzymał pochwałę

" Choc droga jest bez konca , pozornie bez znaczenia , mniemam ze mam powody by drogi swej nie zmieniac... "

..::QRAS::.. jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 26-02-2006, 13:07   #115
Mystical Skull Knight
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 22 01 2006

Posty: 10
Profesja: Knight
Świat: Xantera
Poziom: 70
Domyślny

Mi sie wydaje że król ratów istnieje Podobno można go zlokalizować, zostawia na ziemi odchody w kształcie kulek z resztkami jagód i innych łakoci
Mystical Skull Knight jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 26-02-2006, 13:17   #116
Raverphy
Użytkownik forum
 
Raverphy's Avatar
 
Data dołączenia: 23 02 2006

Posty: 6
Stan: Rookstayer
Imię: Raverphy
Profesja: Brak (Rookgaard)
Świat: Xantera
Poziom: 9
Skille: 22/22
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez ..::QRAS::..
up

jak to byl zart to po jakiego gniota to piszesz? -.- zeby pokazac jaki madry jestes?
a co ma zart do madrosci? napisalem to, bo smiesza mnie te rozwazania typu: "jest ghoul czy nie ma", "tunel na maina" itp., itd. wg mnie ghoul, spike sword to iluzja- zart cipow stworzony po to, by dodac troche kolorytu grze na rooku... I wyluzuj troche... a o to, ze nie wylapales zawartej w moim tekscie ironii, miej pretensje do siebie...

Ostatnio edytowany przez Raverphy - 26-02-2006 o 14:49.
Raverphy jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 02-03-2006, 17:54   #117
Nostradamo Mocny
Użytkownik forum
 
Nostradamo Mocny's Avatar
 
Data dołączenia: 26 02 2006

Posty: 3
Domyślny

Wiem że jestem noobem skoro tego nie wiem ale co to jest ten tunel z rooka na maina??prosze o odp[owiedz!!!
Nostradamo Mocny jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 02-03-2006, 18:12   #118
wizu
Użytkownik Forum
 
wizu's Avatar
 
Data dołączenia: 30 01 2006
Lokacja: Sanok
Wiek: 34

Posty: 208
Stan: Na Emeryturze
Profesja: Elder Druid
Świat: Julera
Poziom: 55
Poziom mag.: 51
Domyślny

Jeju jakbyś przeczytał chociaż pare postów więcej to byś wiedział że nie ma czegoś takiego jak tunel z rooka na maina. Przynajmniej nikt go nie znalazł...
__________________

Ostatnio edytowany przez wizu - 02-03-2006 o 18:15.
wizu jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 03-03-2006, 16:21   #119
Kshaq
Prezes Supportu
 
Kshaq's Avatar
 
Data dołączenia: 14 09 2005

Posty: 847
Domyślny

Cytuj:
jak to byl zart to po jakiego gniota to piszesz? -.- zeby pokazac jaki madry jestes?
Cytuj:
a co ma zart do madrosci? napisalem to, bo smiesza mnie te rozwazania typu: "jest ghoul czy nie ma", "tunel na maina" itp., itd. wg mnie ghoul, spike sword to iluzja- zart cipow stworzony po to, by dodac troche kolorytu grze na rooku... I wyluzuj troche... a o to, ze nie wylapales zawartej w moim tekscie ironii, miej pretensje do siebie...
CO WY SOBIE Z FORUM CZATA ROBICIE...
JUŻ OD DŁUŻSZEGO CZASU NIKT NIC CIEKAWEGO NIE NAPISAŁ TYLKO WSZYSCY SIĘ KŁÓCĄ I WYZYWAJĄ... NIE PISZCIE TU NICZEGO DOPÓKI NIE STWIERDZICIE, ŻE COŚ JEST GODNE NAPISANIA NP: DZISIAJ CHODZILEM POSZELDEM TU PATRZE A TU JEST DOJSCIE DO SPIKE SWORDA WIEC SE POSZEDLEM I GO WZIELEM...
KONIEC ROZMYŚLANIA NAD TYM CO BY BYŁO GDYBY COŚ TAM I COŚ TAM I TAK DALEJ... TU MACIE PISAĆ FAKTY A NIE PRZYPUSZCZENIA...
Cytuj:
Jeju jakbyś przeczytał chociaż pare postów więcej to byś wiedział że nie ma czegoś takiego jak tunel z rooka na maina. Przynajmniej nikt go nie znalazł...
Nikt go nie znalazł, ale nikt nie ma 100% pewności, że on nie istnieje. Tibia jest grą, w której wszytsko jest możliwe.
Cytuj:
Wiem że jestem noobem skoro tego nie wiem ale co to jest ten tunel z rooka na maina??prosze o odp[owiedz!!!
Temat był właśnie po to żeby o czymś takim pisać, ale radze ci go najpierw przeczytać i nie zadawać pytani, które były już zadawane setki razy...

Ostatnio edytowany przez Kshaq - 03-03-2006 o 16:24.
Kshaq jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 04-03-2006, 16:10   #120
Raverphy
Użytkownik forum
 
Raverphy's Avatar
 
Data dołączenia: 23 02 2006

Posty: 6
Stan: Rookstayer
Imię: Raverphy
Profesja: Brak (Rookgaard)
Świat: Xantera
Poziom: 9
Skille: 22/22
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Kshaq
CO WY SOBIE Z FORUM CZATA ROBICIE...
JUŻ OD DŁUŻSZEGO CZASU NIKT NIC CIEKAWEGO NIE NAPISAŁ TYLKO WSZYSCY SIĘ KŁÓCĄ I WYZYWAJĄ... NIE PISZCIE TU NICZEGO DOPÓKI NIE STWIERDZICIE, ŻE COŚ JEST GODNE NAPISANIA NP: DZISIAJ CHODZILEM POSZELDEM TU PATRZE A TU JEST DOJSCIE DO SPIKE SWORDA WIEC SE POSZEDLEM I GO WZIELEM...
KONIEC ROZMYŚLANIA NAD TYM CO BY BYŁO GDYBY COŚ TAM I COŚ TAM I TAK DALEJ... TU MACIE PISAĆ FAKTY A NIE PRZYPUSZCZENIA...

Temat był właśnie po to żeby o czymś takim pisać, ale radze ci go najpierw przeczytać i nie zadawać pytani, które były już zadawane setki razy...
Moim zdaniem nikt od dłuższego czasu nic wartego uwagi nie napisał, bo temat został niejako wyczerpany... Myśle, że byłoby ciekawiej, gdybyśmy opierali się także na przypuszczeniach (oczywiście nie wyssanych z palca, tylko mających jakieś podstawy)... Bo z niezaprzeczalnych faktów co mamy: jest ghoul, jest spike sword. Czymże jest przeświadczenie, że istnieje dostęp do ghoula / względnie spike sworda, jeśli nie przypuszczeniem? Na tym się to wszystko opiera- na przypuszczeniach...

Ostatnio edytowany przez Raverphy - 04-03-2006 o 16:18.
Raverphy jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Odpowiedz


Użytkowników czytających ten temat: 1 (zarejestrowanych: 0, gości: 1)
 

Zasady postowania
Nie możesz dodawać tematów
Nie możesz odpowiadać
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Kod jest Włączone
UśmieszkiWłączone
[IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone
Przejdź do forum


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 01:20.


Powered by vBulletin 3