Jesteś tu: Tibia.pl / Forum

Wróć   Forum Tibia.pl > Fora główne > Poradniki > Poradniki Archiwalne

Notki

Poradniki Archiwalne Poradniki napisane przez użytkowników forum, które dotyczyły poprzednich wersji Tibii i nie są już aktualne.

Zamkniety temat.
 
Opcje tematu
stary 21-01-2008, 19:21   #61
Vardesaavre
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 13 04 2007
Lokacja: Bychawa

Posty: 40
Stan: Na Emeryturze
Profesja: Royal Paladin
Świat: Refugia
Poziom mag.: 18
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Aruon Pokaż post
Poradnik bardzo przydatny, moja ocena 9/10

Nie znalazłem informacji o zasięgu strzał i boltów (speary 3 kratki o ile dobrze zrozumiałem)

Nie zgadzam sie z tym skilowaniem shieldingu latając z sword/axe/club.
Moim zdaniem lepiej iść na trole, pozbierać spearów, i podexpić do jakiegoś 16-18 lvlu (expiąc na trolach, orcach, valkaryiach, rotach itp). Początkowo dist i shield same będą wskakiwać. (ja normalnie expiąc na full atack na 16 lvl-u mam skille 48/34 i co najważniejsze dużo więcej capality niż 8 lvl postać, co przekłada się na większe możliwości expienia, oraz gromadzenia zapasów spearów/kamieni/strzał/boltów)




Tak w 100% zgadzam sie z tobą expiąc od 8 do 16 lvla na trollach spokojnie wbijesz 50 dysta i 40 shieldinga potem Idziesz na gobliny zbierasz kamyczki i skilujesz
__________________
KOCHAM SWOJĄ MAME I TATE
Vardesaavre jest offline  

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stary 21-01-2008, 20:47   #62
Xavierek
Użytkownik Forum
 
Xavierek's Avatar
 
Data dołączenia: 18 09 2006
Lokacja: Łowicz
Wiek: 32

Posty: 26
Stan: Aktywny Gracz
Imię: Jinthin
Profesja: Knight
Gildia: Fairlight
Świat: Askara
Poziom: 52
Skille: 77/75
Poziom mag.: 6
Xavierek ma numer GG Za dużo osób spamowa Send a message via Skype™ to Xavierek
Domyślny

Skille na dany lvl , mlvl na dany lvl , shielding.. i eq , to sprawa czysto indywidualna , ja podałem tylko propozycje jak może to wyglądać żeby zminimalizować waste , i expić dość optymalnie .. (a nie trafiać cyklopa co 5-ty rzut spearem).

Ponadto , metoda na skillowanie jest też dowolna. Każdy robi to co lubi.

Osobiście jak obejrzałem filmik na którym 150 Rp , miał 90 skilla w Swordzie to troche mnie zgasiło , ale nie o to tu chodzi. Chodzi o to że moja metoda na bieganie ze swordem/macą/axem może i jest czaso chłonna , ale ma na celu zaoszczędzenie pieniędzy. (chyba że mamy main chara xxx+ , w h** kasy itp.) Biegając z tym np. spike swordem lecimy na roty , i zbieramy kase (porównując ilość kasy wypadającej z rotów i częstość spearów wypadających z trolli , jednak kasa z rotów da nam więcej spearów) , jednocześnie skillujac shielda , tak aby pozniej móc wydać kase na Speary i odrazu zacząć skillowac ze spearami na slimach , (koszty spearów i smalli , jednak są troche zróżnicowane) a na slimach ze spearami możemy siedzieć "dość" długo .

Dzięki temu wydamy na to ogólnie sporo mniej niż na monka/small stonsy. Przy okazji będziemy mieli shielda niewiele niższego niż dista , co powoduje że nawet mając słabego neta itp możemy expić ,i zamiast np. uciekając, wbiec dragowi (na lagach) pod combo , to wziąć go spokojnie na klatę bez waste. Duży shielding ma dużo plusów (jak nas gs dogoni).

Ale tak jak już mówiłem TO JEST TYLKO PROPOZYCJA NIKT WAM NIE KAŻE TAK POSTĘPOWAĆ.

Ostatnio edytowany przez Xavierek - 21-01-2008 o 20:50.
Xavierek jest offline  
stary 23-01-2008, 10:32   #63
axon997
Użytkownik forum
 
axon997's Avatar
 
Data dołączenia: 03 12 2007

Posty: 9
Domyślny

Mam skille 65/52 na postaci 21-levelowej. Teraz skilluje na 2 monkach spearami. Nie wiem czym lepiej skillować spearami czy kamieniami. Za 100 small stone zapłace ok. 2k, a za 100 speary 1k. Czy jest jakaś różnica w czasie zwiększania skilla?
axon997 jest offline  
stary 23-01-2008, 16:01   #64
Oridrix
Użytkownik Forum
 
Oridrix's Avatar
 
Data dołączenia: 19 05 2007
Lokacja: Warszawa

Posty: 106
Stan: Początkujący
Profesja: Druid
Świat: Menera
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Xavierek Pokaż post

Broń i amunicja dla palladyna : (pomijam zwykłe speary , bolty , i arrowsy)

Burst Arrows - Eksplodujące strzały, mają zasięg kratek 3x3. Po updacie często używane przez paladynów, ponieważ obrażenia zależą od Distance Fightingu nie Magic Levela. Zastępują one paladynowi rune GFB.
Sniper ArrowsLepsze od zwykłych strzał. Jednak żeby ich używać wymagany jest min. 20 lvl. Do kupienia w większości miast na premium area po 3 gp za sztukę.
Onyx ArrowsNajlepsza amunicja do łuku. Aby używać należy mieć min. 40 lvl. Do kupienia w większości miast na premium area po 5 gp za sztukę.
Earth Arrows Atk: 25. Wymagany lvl:20. Zadają obrażenia od żywiołu ziemi.
Flaming Arrows Atk: 25. Wymagany lvl:20. Zadają obrażenia od żywiołu ognia.
Flash Arrows Atk: 25. Wymagany lvl:20. Zadają obrażenia od żywiołu energii.
Shiver Arrows Atk: 25. Wymagany lvl:20. Zadają obrażenia od żywiołu lodu.
Piercing Bolts Atk: 33. Wymagany lvl:30. Silniejsze od zwykłych boltów. Do kupienia w miastach na premium area po 4 gp za sztukę.
Power Bolts Atk: 40.Wymagany lvl:55. Do kupienia w miastach na premium area. Używane do huncenia mocnych monsterów , oraz do walk pvp.
Power Bolts Atk: 50.Wymagany lvl:70. Można je zlootować z Nightmare , oraz zamienić za Soul Orby u Sweaty Cyklopa w Ab (1 orb = 2 bolce).
Hunting Spear Atk: 32.Wymagany lvl:20 Ulepszona wersja zwykłego speara. Można ją sprzedać u Brengusa, w Port hope po 25 gp za sztukę.
Royal Spear Atk: 35.Wymagany lvl:25 Do kupienia u NPC Perod w Port hope i NPC Dario w Ankarahmun po 15 gp za sztukę.
Enchanted Spear Atk: 38.Wymagany lvl:42 Najmocniejsze z dostępnych spearów. Da się je wyczarować z normalnych spearów(patrz Spells).Używane przez postacie 45+ do huncenia monsterów każdego rodzaju.
Viper Stars Atk: 28. Trujące gwiazdki (działają podobnie jak poison arrows).Częściej używane, jako ozdoba a nie broń
Assassin Stars Atk: 45.Wymagany lvl:80 Najsilniejsza broń dostępna dla paladyna. Zastępują one paladynom runy SD. Da się je kupić (staniały po upie) u NPC Atrad na Goromie po 100 gp za sztukę. Jednak, aby je kupować wymagane jest ukończenie Assassin Outfit Questu. Zimowy update sprawił że nie łamie się po jednym rzucie (wielokrotnego użycia jak speary).
1Power bolty powinny być lepsze od inferal bolts
2Zapisz inferal bolts zamiast znowu power
3 Assasin stary rozawlają się po 3 strzałach i one mają 65 ataku
__________________
Nazwa:**********
Profesja: None(narazie)
Magic: 0
Skille:10/10
Best solo:
Best team:

Ostatnia aktualizacja:

Ostatnio edytowany przez Oridrix - 23-01-2008 o 16:03.
Oridrix jest offline  
stary 23-01-2008, 17:41   #65
Verte
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 23 01 2008
Lokacja: Wrocław

Posty: 92
Stan: Na Emeryturze
Profesja: Royal Paladin
Świat: Jamera
Poziom: 120
Skille: 95/80
Poziom mag.: 23
Domyślny

Świetny poradnik dla początkujących
Myślę że gracz który osiągnie +/- 45+ poziom, sam będzie najlepiej wiedział co ma dalej robić.
__________________
Verte jest offline  
stary 25-01-2008, 15:22   #66
Tharimex
Użytkownik Forum
 
Tharimex's Avatar
 
Data dołączenia: 13 08 2007

Posty: 96
Stan: Aktywny Gracz
Imię: Thari~
Profesja: Paladin
Gildia: Dementhess
Świat: Candia
Poziom: 102
Skille: 102/90
Poziom mag.: 21
Dumny

Fajny poradnik początkującym paladiną na pewno się przyda OBY TAK DALEJ !! :>

ps.
Sam gram na non-pvp i skillowanie tam nie jest az takie trudne
__________________
Tharimex jest offline  
stary 27-01-2008, 20:43   #67
KzN
Użytkownik Forum
 
KzN's Avatar
 
Data dołączenia: 17 07 2007
Lokacja: Augustów

Posty: 18
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Knight
Świat: Nerana
Poziom: 48
Skille: 72/67
Poziom mag.: 5
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez axon997 Pokaż post
Mam skille 65/52 na postaci 21-levelowej. Teraz skilluje na 2 monkach spearami. Nie wiem czym lepiej skillować spearami czy kamieniami. Za 100 small stone zapłace ok. 2k, a za 100 speary 1k. Czy jest jakaś różnica w czasie zwiększania skilla?

Hmm myśle, że jest, ponieważ spearem, który ma 25 atk z full defem zjedziesz szybciej niż gdybyś skillował na monku z small stones, które mają 5 ataku. Zazwyczaj palladyn po 60 distance przeżuca się na small stones bo hity ze spearów są zbyt silne i nawet przy 2 monkach po jakimś czasie nadejdzie chwila, że będziesz czekał, aż dwa uleczą się do full hp. Z twoimi skillami najlepiej trenować ze small stonami na full ataku, mają tak mało ataku, że nie zabijesz monka ^^
__________________
11:05 Sainox Del'Toro [20]: hunted
11:05 Samon-Tito [8]: co o mowil
11:06 Samon-Tito [8]: co hunted
11:06 Samon-Tito [8]: co to bylo hunted
11:06 Sainox Del'Toro [20]: ty masz hunted
11:06 Samon-Tito [8]: co to
11:06 Sainox Del'Toro [20]: shuaUSAUHsuhaUSahusuhasuausuhashuSU
11:06 Sainox Del'Toro [20]: TO TAKA BRON
11:06 Samon-Tito [8]: nie mam
KzN jest offline  
stary 29-01-2008, 12:12   #68
Palladinn
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 29 01 2008

Posty: 4
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Paladin
Świat: Titania
Poziom: 34
Skille: 81/55
Król

Poradnik dobry , sam gram palkiem skille 81 lvl 34 i niewiem czy moge zaczoc probowac sil z gs bohy + time ring
Palladinn jest offline  
stary 29-01-2008, 15:13   #69
Darth_Sheen
Użytkownik Forum
 
Darth_Sheen's Avatar
 
Data dołączenia: 23 01 2008
Lokacja: Staszów

Posty: 25
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Paladin
Świat: Astera
Poziom: 17
Skille: 66/56
Poziom mag.: 10
Domyślny

Zrobiłem sobie właśnie pallka, przyda się ten poradnik.
__________________
Klopoty sa sitem, przez ktore przesiewamy naszych znajomych. Ci, ktorzy sa za duzi, zeby przejsc przez to sito, sa naszymi przyjaciolmi.


one blood K&O
Darth_Sheen jest offline  
stary 02-02-2008, 15:29   #70
Rockyp
Guest
 

Posty: n/a
Problem twoje skille

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Etana Pokaż post
ja mam 13 pallka ze skilami 53dista na 33 shieldinga i moim zdanie mam slabe skile


Słaby to shield masz, baardzo słaby..... dist okej!

A poradnik średni bardzo przesadziłeś z tym shieldem! Ludzie, jak chcecie mieć 50 shield pallem to musicie poświęcić co najmniej miesiąc, przeciętny gracz (2 godz. przed kompem dziennie) co najmniej półtora miesiąca... No i nie słuchajcie tego że macie skillować na broń dla knighta bo to wielki kit! Nawet jak shield będzie się różnił o 15 (na początkowych levelach do 40, bo potem na pewno więcej) to nie szkodzi, przecież sukcesem nie jest wyrównanie skilli co do procenta, tylko wysokość skilli! Osobiście znam palladyna z Empery który tak robi, ale to jest po prostu chore i można powiedzieć nienormalne..... Lepiej nie próbować
 
stary 02-02-2008, 15:43   #71
Virlan
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 16 01 2008
Wiek: 32

Posty: 320
Stan: Niegrający
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Rockyp Pokaż post
A poradnik średni bardzo przesadziłeś z tym shieldem! Ludzie, jak chcecie mieć 50 shield pallem to musicie poświęcić co najmniej miesiąc,
Miesiąc? !! Shielding paladynowi rośnie tak samo szybko jak Rycerzowi.... wiec jaki miesiąc? Inna rzecz że np. ja nie skilluje (po prostu mi sie nie chce) wiec mam jak widać shielding 40 (co mnie często boli, jak dostaje od Crypt Shamblera 60+ na klate co kazdy cios, lub mam problem z zablokowaniem dwóch scarabów, ale i tak zazwyczaj walczę na dystans, wiec nie jest to dla mnie tragedia.
Virlan jest offline  
stary 03-02-2008, 10:29   #72
Uniqoer
Guest
 

Posty: n/a
Domyślny

Poradnik jest wprost przemiodny . Korzystam z niego obecnie i narazie idzie doskonale. Oczywiście 10/10.
Oby tak dalej, pzdr!
 
stary 04-02-2008, 15:38   #73
Xazik
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 31 01 2008

Posty: 8
Domyślny

Bardzo dobry poradnik jeden z najlepszych jakie widzialem
xD
Xazik jest offline  
stary 04-02-2008, 16:36   #74
Groo0oosZ
Zbanowany
 
Data dołączenia: 03 01 2008

Posty: 145
Domyślny

Jednym slowem : WoW!
Napewno sie przyda
pozdro
Groo0oosZ jest offline  
stary 05-02-2008, 21:40   #75
Nastopaani
Użytkownik forum
 
Nastopaani's Avatar
 
Data dołączenia: 03 02 2008

Posty: 31
Stan: Niegrający
Poziom: 0,5
Domyślny

Przyda się przyda.
Dopatrzyłem się jednego błędu .


Cytuj:
8-15 lvl – Noob set : Scale arm , Dark/Dwarf Shield , Solider helmet , Dowolna broń miotna (polecam speary)
Soldier , a nie Solider
Nastopaani jest offline  
stary 05-02-2008, 22:47   #76
Bezimiennik
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 20 01 2008
Wiek: 43

Posty: 11
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Elite Knight
Świat: Luminera
Poziom: 60
Skille: 80/78
Poziom mag.: 6
Domyślny

Fajny poradnik napewno przyda sie newbie i poczatkujacym palkom
Bezimiennik jest offline  
stary 05-02-2008, 23:23   #77
Dagus
Użytkownik Forum
 
Dagus's Avatar
 
Data dołączenia: 11 02 2007
Lokacja: Sieradz/Łodź
Wiek: 34

Posty: 142
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Royal Paladin
Świat: Iridia
Poziom: 54
Skille: 78/60
Poziom mag.: 12
Domyślny

Ja mam pytanko czy to prawda, że skille Paladina rosną 3x szybciej niż Knighta? Tak jest napisane w poradniku o treningu na tibia wiki ale poradnik widziałem już bardzo dawno temu i nie wiem czy to nadal aktualne?
Dagus jest offline  
stary 06-02-2008, 20:10   #78
Xeicam
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 12 01 2008
Lokacja: Oława

Posty: 7
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Rookstayer
Świat: Elysia
Poziom: 9
Skille: 15/16
Domyślny

Poradnik napisany w 100% by Maciex [od tyłu Xeicam xD] dostosowany do Tibii 8.1

1. O profesji:
Paladyn "wali" z dystansu. Niestety przez każdy update jest "udupiana", ponieważ ostatnio zabrano mu nawet HMM i LMM. Jednak nie należy się załamywać. Ma świetne czary! Exura vita, Utana vid, Exevo Pan... Więc z dobrym lvlem, mlvlem i skillami palladyn może naprawdę być mocną profesją.

2. Rookgaard:
Jak przejść rook - chyba każdy wie.
Nie musicie od razu kupować spearów (bo są drogie). Najlepiej nazbierać na sabre zbierając raty i sprzedając u NPC Tom za 2gp. Można dorobić się fortuny (naprawdę ).

EQ:
2-4lv - Brass helmet, Studded armor, Leather legs, Leather boots, BROŃ (wg. uznania) i Wooden shield.
5-7lv - Legion helmet, Chain armor, Studded legs, Leather boots, BROŃ (wg. uznania) i Brass/Plate Shield.
8lv - wszystko sprzedaj graczom, ponieważ lepsze będziesz mieć na mainie

3. Mainland:
Na 8 lv idziemy do The Oracle i piszemy:
hi -> yes -> MIASTO (carlin, thais, venore) -> paladin -> yes

I jesteśmy na mainie! Cała filozofia

EQ:
8-13lv - Soldier/Dark helmet, Scale armor, Brass legs, Leather boots, Speary/Łuk i Dwarven Shield.
14-20lv - Crown Helmet, Plate armor, Plate Legs, Leather boots, Speary/Łuk/Kusza i Beholder Shield.
21-40lv - Crown/Warrior helmet, Blue Robe (gdzieś na 30lv), Plate Legs, Leather boots, Speary/Łuk/Kusza i Dragon Shield.
40lv + - Warrior Helmet, Blue Robe, Crown Legs, BoH, Royal Speary/Enchanted Speary (od 42)/Łuk/Kusza/Arbalest (xD) i Medusa Shield [nie dotyczy łuku i kuszy bo są dwuręczne :/]

I takie EQ palladynowi wystarczy :>

4. Skille:
8lv - 15/15
10lv - 25/20
15lv - 40/25
20lv - 50/35
30lv - 60/40
40lv - 65/45
50lv - 70/50
70lv+ - 85/65

I na 70 lv można przestać skillować. To są i tak dobre dla palla skille.

5. Magic Level:
8lv - 0
10lv - 2
15lv - 5
20lv - 8
30lv - 10
40lv - 13
50lv - 15 [sd xD]
70lv+ - 18+

6. Expienie:
20/15 - Frost Trolle (folda)
30/20 - Folda, Femor Hills (gobliny)
40/30 - Rotwormy na Green Claw Slamp
50/35 - Cyklopy (Mt. Sternum)
55/40 - Ghostland (Ghoule, Scorpiony - UWAGA NA DS'y!!!)
65/45 [min. 35lv] - Pojedyńcze respy dragonów, DS'y (na utana vid!!!)
75/50 [min. 45-50lv i 15mlv (SD )] - GS np. na ghostland itp.
100/80 [min. 100lv] - Hero Cave na Edron [PACC]/Warlocki

7. PACC:
Najlepiej kupić na 75+ LV, bo najbardziej się opłaca. Jeśli chcesz mieć wcześniej, możesz mieć 1lv by kupić pacc ale dla mnie to marnowanie pieniędzy.

I dotarliśmy do końca Jeśli głupi poradnik, to napisz. Pisałem go tylko 15 min niecałe :>
Xeicam jest offline  
stary 06-02-2008, 22:15   #79
Xavierek
Użytkownik Forum
 
Xavierek's Avatar
 
Data dołączenia: 18 09 2006
Lokacja: Łowicz
Wiek: 32

Posty: 26
Stan: Aktywny Gracz
Imię: Jinthin
Profesja: Knight
Gildia: Fairlight
Świat: Askara
Poziom: 52
Skille: 77/75
Poziom mag.: 6
Xavierek ma numer GG Za dużo osób spamowa Send a message via Skype™ to Xavierek
Domyślny

LoL , nie ma to jak poradnik w poradniku ... -.^

Nie mogleś tego napisać w propozycjach w oddzielnym temacie? ..
Xavierek jest offline  
stary 06-02-2008, 22:24   #80
Pazerniak
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 06 02 2008

Posty: 7
Stan: Aktywny Gracz
Imię: Hell Phes
Profesja: Paladin
Świat: Canida
Poziom: 27
Poziom mag.: 10
Dumny

Poradnik Gz Palle Sa RoX Pzdr.
Pazerniak jest offline  
Zamkniety temat.


Użytkowników czytających ten temat: 1 (zarejestrowanych: 0, gości: 1)
 

Zasady postowania
Nie możesz dodawać tematów
Nie możesz odpowiadać
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Kod jest Włączone
UśmieszkiWłączone
[IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone
Przejdź do forum


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 14:44.


Powered by vBulletin 3