Jesteś tu: Tibia.pl / Forum

Wróć   Forum Tibia.pl > Dla początkujących > Tajemnice Rookgaardu > Poradniki

Notki

Poradniki Zbiór wszystkich poradników związanych z Rookgaardem
Sonda: Czy podoba Ci się mój Poradnik?
Opcje sondy
Czy podoba Ci się mój Poradnik?

Odpowiedz
 
Opcje tematu
stary 12-08-2006, 12:23   #1
Hakuoh
Użytkownik Forum
 
Hakuoh's Avatar
 
Data dołączenia: 30 04 2005
Lokacja: Bełchatów/Reading
Wiek: 32
Wpisy bloga: 1

Posty: 1,622
Stan: Niegrający
Imię: Eldryzif
Profesja: Rookstayer
Świat: Calmera
Poziom: 74
Domyślny Loot-Bagi

Od siebie

Poradnik jest stworzony dla zbieraczy platynek lub kasy. Obrazki będą oznaczane zgodnie z miejscem. Opisze krótko i treściwie: Gdzie można robić lootbagi, z czego i co można wylootować oraz jak zabezpieczyć przed złodziejami.
Kółka oznaczone kolorem:
-zielonym oznacza, że lootbag będzie bezpieczny
-żółtym oznacza, że lootbag wymaga pilnej uwagi
-czerwonym oznacza, że lootbag może zostać skradziony, więc twój wybór

Opisuje 5 zakamarków.
Miejsca

1




Zaczynając od wejścia:
-1B* 3 Skeletony.
-1A 5 Rotwormów.
-1B** 2 Rotwormy.
-1C Skeleton.
-1D Rotworm i skeleton.

*Do poison gasów
**Za poison gasami

Itemy, z których można robić lootbagi: Sword (25gp), Hatchet (25gp), Brass shield (25gp), Mace (30gp).
Gdzie schować?

1. Pod kamieniami koło rotwormów lub 2. Na powierzchni pierwszy widoczny a ekranie iglak


2



-2A 3 Orci.
-2B 6 Orców.

Loot praktycznie mało ciekawy lecz Studded helmet (20gp) jest lekki i powszechny.

Gdzie schować?


Przed zejściem na dół.

3




-3A X Wolfów, X Orców, 2 Minotaury
-3B 5 Minotaurów, 2 Wolfy

Loot: Studded helmet (20gp), Sword (25gp), Mace (30gp), Plate shield (40gp), Chain armor (40gp)
Gdzie?


W barrelu, ale trzeba uważać, gdyż od kiedy wypada Minotaur Leather coraz więcej rookstayerów tam przybywa, więc trzeba uważać, aby nie wtrynił się złodziej.

5




-4A 7 Skeletonów pod ziemią.
-4B 3 Orci i Spearman* oraz 4 Orci i Spearman**

*Na powierzchni
**Wieża

Loot: Sword (25gp), Hatchet (25gp), Brass shield (25gp), Mace (30gp), Studded helmet (20gp)

Gdzie?



5




-5 5 skeletonów.

Loot: Sword (25gp), Hatchet (25gp), Brass shield (25gp), Mace (30gp).

Gdzie?

__________________
I'm in league with satan. Obey his commands. With the goat of Mendes. Sitting at his left hand. I'm in league with satan. I love the dead. No one prayed for Sodom. As the people fled.

Ostatnio edytowany przez Hakuoh - 12-08-2006 o 15:11.
Hakuoh jest offline   Odpowiedz z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stary 12-08-2006, 12:41   #2
Tom The Tanner
Użytkownik Forum
 
Tom The Tanner's Avatar
 
Data dołączenia: 15 06 2006
Lokacja: Karton se zrobiłem IQ: 4

Posty: 637
Tom The Tanner ma numer GG 5904267
Domyślny

Bardzo dobry poradnik ale ja proponowałbym tachanie lootbaga aż do mostku i schowanie go pod pobliskim drzewem. W ten sposób oszczędzimy czas. Jednak u niedoświadczonego tachacza lootbagów radzę przygotować w bp puty bag i gdyby dostał się w ręce złodzieji ten pprawidłowy przykryć go pustym albo naprzykład z 1 hatchetem. Do prawidłowego baga należy najpierw powrzucać viking helmety, brass shieldy - złodzieje zabiorą to, stracą czas i cap. My możemy w tedy przechwycić lootbaga. A więc powtarzam - radzę chować lootbagi w drzewach obok mostku do miasta (most z Dallheimem). Przynajmniej ja tak uważam.

G r a t Z poradnika jest dobry choć chyba najwarzniejsze to Salom Qest i droga z niego do mostku - tam powinneś ukazać też miejsca. Jeszcze raz GZ.
__________________
Hasta lá vista, w toku apokalipsa
strzał w stylu Giggsa, szybki aż w fotel wciska
Ostry zakazany jak ekshibicjonista, który
macha swoim fiutem do taktów partytury
Tom The Tanner jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 12-08-2006, 13:20   #3
Shaggy
Użytkownik forum
 
Shaggy's Avatar
 
Data dołączenia: 19 07 2006
Lokacja: Wrocław
Wiek: 33

Posty: 10
Stan: Aktywny Gracz
Imię: Foot'shak
Profesja: Rookstayer
Świat: Empera
Poziom: 15
Skille: 19/22
Domyślny

Wszystko w porządku aż do wyjścia z jaskini. Dalej nie ma sensu tachać tego lootbaga. Lepiej przysłać po niego naszego Depochara, albo nawet zaufanego kumpla jak jest gdzieś w pobliżu.
Takie jest moje zdanie
Shaggy jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 12-08-2006, 13:23   #4
Jarassimus
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 06 06 2006

Posty: 138
Domyślny

Witam.

A ja sobie dziś pomarudzę. Bo:
  • mam dziś zły humor,
  • poradnik jest kiepski,
  • obrazki są zbyt małe i rozmyte,
  • są błędy ortograficzne,
  • zupa była za słona. :-P

Chowanie lootbagów to bardzo delikatna sprawa. Każdy z nas ma swoje miejsca, w których przechowuje sobie tymczasowo nazbierany podczas huntowania stuff. Ten poradnik, pokazując rodzaje takich miejsc i sposoby chowania stuffu, otwiera oczy złodziejom i noobom, którzy teraz zapewne bedą przeczesywać wskazane w tym poradniku miejsca. To tak, jakby już od razu w tym poradniku oznaczyć te miejsca czerwonym kółkiem ("oznacza to, że lootbag może zostać skradziony, bo można o tym miejscu przeczytać w poradniku na forum Tibia.pl, więc Twój wybór").

Ale nawet, gdybym tak naprawdę nie wiedział, gdzie chować i jakie miejsca najlepiej wybierać, po przeczytaniu tego poradnika i tak niewiele więcej bym się dowiedział, gdyż wielkość zamieszczonych w nim obrazków nie pozwala na dokładniejsze określenie tych miejsc. No, bo niby to samo drzewko, ale kiedy będzie ono stało w różnych miejscach Rookgaardu, wtedy różnie będzie się przedstawiać sprawa bezpieczeństwa stuffu za nim schowanego. Oprócz tego, i tak poradnik ten nie wyczerpuje do końca tematu lootbagów.

Aby pokazać przykład powiem, że niedawno jeszcze przez kilka dni chowałem nieopodal samego centrum Rookgaardu dwa ciała wilków (te po 100.0oz) i tylko je zabierałem do plecaka na czas server save. Nikt mi ich nigdy nie ukradł i nie straciłbym ich, gdyby nie jakiś tam kiedyś reset serwera o kilka godzin wstecz, w którym wszystkie itemki respione powróciły do swoich stałych miejsc.

Jeszcze inny przykład? Proszę bardzo: na samiutkim placu na Rookgaardzie, w miejscach, które zasłonięte są stojącymi latarniami można schować coś co nie jest zbyt duże swoją wielkością. No może nie bag, ale np. kilka robaków, a nawet item, w którym obrys jego kształtu jest figurą pochyloną o 45° w lewo. Nie jestem pewny, ale chyba nawet by się dało tam schować macę (ale to już by trzeba było sprawdzić). Nie pamiętam dlatego, że odkryłem to już dość dawno, a chowałem tak jakiś przedmiot tylko na kilka minut, kiedy miałem mało capa, a chciałem coś poprzekładać w plecaku.

Na koniec, dorzucając jeszcze łyżeczkę dziegciu do beczki miodu (spoon of tar into barrel of honey ;-), powiem, że nawet wrażenia estetyczne po obejrzeniu tego poradnika mam nieciekawe. Jakiś taki chaos tam panuje - jest toto mało czytelne. A można było, uzywając BB tagów: LIST, B, I, U zrobić całkiem ładny opis. Gdyby zaś do tych obrazków użyć formatu GIF, byłyby one zapewne bardziej ostre i sugestywne. O ile, oczywiście, byłyby one zdeka większe.

No coż... czy każdy na tym forum musi być poradnikopisaczem? :->

Ale, Drogi Autorze Poradnika, nie obrażaj się na mnie. Ja przecież, jak wszyscy inni, mam też prawo wyrazić tylko swoje skromne zdanie - sorry, Winnetou. Nie musisz go w ogóle brać po uwagę, jeśli nie chcesz, a mojego posta możesz po prostu olać. ;-)

Przesyłam pozdrowienia.
__________________
Co mógłbym rzec o tym forum? Choć strona, na której ono jest "mieni się" tytułem supported fansite, dzięki pracy moderatorów jest to najgorsze forum, jakie w życiu widziałem. Mają oni bowiem w nosie użytkowników, ich prawa, a nawet sam regulamin. Uważają się za bogów, za nieomylnych. :-P

Nie będę się już udzielał tutaj i napisałem do Administratora priva z prośbą o usunięcie mojego profilu z bazy danych forum. Nie bedę tu siedział ani dłużej.

NA TYM FORUM PANUJE BEZPRAWIE!
Jarassimus jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 12-08-2006, 14:32   #5
Pavel Ches
Użytkownik Forum
 
Pavel Ches's Avatar
 
Data dołączenia: 31 05 2006

Posty: 125
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Hakuoh
[...] Brass shield (30gp) [...]
A ja się tak tylko przyczepie tego błędu, który występuje w paru miejscach, mianowicie powinno być: Brass shield (25gp)

Pozdrawiam
__________________
Regulamin forum - Bardzo fajny artykuł, przeczytaj koniecznie zanim coś napiszesz.

Pavel Ches jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 12-01-2008, 11:14   #6
mikolaj99
Użytkownik Forum
 
mikolaj99's Avatar
 
Data dołączenia: 24 12 2007
Lokacja: We Wszechświecie
Wiek: 24

Posty: 322
Stan: Niegrający
mikolaj99 ma numer GG 1574050 Send a message via Skype™ to mikolaj99
Oczko brak

ciekawy przyda sie
mikolaj99 jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 20-12-2011, 18:42   #7
Mispexd
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 20 12 2011

Posty: 21
Domyślny

Dobry poradnik na pewno się przyda 9/10
Mispexd jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Odpowiedz


Użytkowników czytających ten temat: 1 (zarejestrowanych: 0, gości: 1)
 
Opcje tematu

Zasady postowania
Nie możesz dodawać tematów
Nie możesz odpowiadać
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Kod jest Włączone
UśmieszkiWłączone
[IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone
Przejdź do forum


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 08:29.


Powered by vBulletin 3