Jesteś tu: Tibia.pl / Forum

Wróć   Forum Tibia.pl > Fora główne > Poradniki > Poradniki Archiwalne

Notki

Poradniki Archiwalne Poradniki napisane przez użytkowników forum, które dotyczyły poprzednich wersji Tibii i nie są już aktualne.
Odpowiedz
 
Opcje tematu
stary 12-09-2006, 15:43   #21
!Xori!
Guest
 

Posty: n/a
Domyślny

od poczatku wydawalo mi sie to zbyt piekne...

Jestem master sorcererem co oznacza ze mam promocje. Jako ze opisales ze w moim wypadku bp hmm to kwestia 1.5 lr. Otoz po 1.5 lr mam ledwo 16 run hmm( oczywiscie jedzac zarcie). Kupilem 3 life ringi zeby sie zorientowac czy zrobie na nich te zapowiadane 2bp hmm jednak juz widze ze nie ma szans. Musiale gdzies zrobic blad gdyz zamiast progonozowanych przez ciebie 20run zrobilem o 1/5 mniej.

Wyszło mi niemal dokladnie 2lr za bp

Ostatnio edytowany przez !Xori! - 12-09-2006 o 15:52.
  Odpowiedz z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stary 12-09-2006, 16:18   #22
Dio
Guest
 

Posty: n/a
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Flaver Pokaż post
Jestem ED. Robiac uhy z life ringami po uzyciu 2 life ringow zostaje mi 5-6 uhow do zrobienia na czysto tzn. za pomoca samego jedzenia. Nie wiem jak to dziala :/

@down

co za pytanie o.O oczywisice ze jem
Niestety tutaj masz rację. W tym poradniku jest błąd... Po zużyciu 2.5 life ringów zostało mi jeszcze 4 blanki do pełnego plecaka... więc przykro mi ale ten poradnik kłamie >.<
  Odpowiedz z Cytatem
stary 12-09-2006, 18:46   #23
Duch Niespokojny
Moderator
 
Duch Niespokojny's Avatar
 
Data dołączenia: 10 09 2005

Posty: 2,347
Stan: Na Emeryturze
Domyślny

Przeprowadziłem test i wyniki są następujące:
1 life ring master sorcererowi odnawia 1600 many (przyspiesza więc regenerację many 2.33 razy, a nie trzykrotnie). Przy robieniu najbardziej opłacalnych run - uhów, daje to 4 runy, które są warte 750 gp, a więc mniej niż wynosi sklepowa cena life ringa. Wydajność life ringa to 1.78 many na 1 gp, w przypadku mana fluidów (zakładając, że jeden fluid odnawia 100 many a buteleczki sprzedajemy) wynosi ona 2 punkty many na 1 gp, co oznacza, że bardziej opłaca się robić runy z mana fluidami! Pozory opłacalności biorą się stąd, że dodatkowo mana odnawia nam się dzięki jedzeniu. Równie dobrze więc (a nawet lepiej, jak można wywnioskować z poprzedniego zdania) można runy robić przy pomocy mana fluidów a wynikające z tego straty odrabiać robiąc runy normalnie, z samym tylko jedzeniem a bez użycia "dopalaczy".
Pomimo tego główna teza poradnika jest słuszna - można trenować magic level przy pomocy life ringów, nie tracąc przy tym pieniędzy (choć nie na wszystkich runach, bo jak widać na filmiku udało mi się zrobić niecałe 4 explo, co daje 800 gp przy straconych 900, za to np. za 7 uhów zrobionych w tym czasie miałbym już 1050, czyli 150gp zysku). Zarobić na tym się jednak nie da - same life ringi przynoszą straty, zarabiamy jedynie dzięki dodatkowej manie, odnawianej przy pomocy jedzenia.

Ostatnio edytowany przez Duch Niespokojny - 12-09-2006 o 18:53.
Duch Niespokojny jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 12-09-2006, 19:52   #24
Graiver
Użytkownik forum
 
Graiver's Avatar
 
Data dołączenia: 10 09 2006
Lokacja: Jarosław

Posty: 9
Stan: Aktywny gracz
Profesja: Knight
Gildia: Optimistic
Świat: Saphira
Poziom: 10
Skille: 53/54
Poziom mag.: 3
Graiver ma numer GG 2076823
Domyślny

Hymm biznes ten jest powiem oplacalny jesli chodzi o life ringi jesli ktos ma sczecie do life cristali z dragów czyli cos dla pali i drutuw wien moze od tej strony jest to troche oplacalne .
Graiver jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 12-09-2006, 20:28   #25
Cenarius
Użytkownik Forum
 
Cenarius's Avatar
 
Data dołączenia: 07 09 2006
Lokacja: nie chcesz wiedzieć

Posty: 236
Stan: Na Emeryturze
Profesja: Druid
Gildia: Ni ma :<
Poziom: 96
Skille: 18/25
Poziom mag.: 66
Pergamin

napewno wielu się to przyda ale osobiście nie używam life ringów do robienia run wole zachować "na czarną godzine"
__________________
Carpe Jugulum
Cenarius jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 12-09-2006, 21:04   #26
Ginaw
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 12 09 2006

Posty: 6
Domyślny

Niestety ten poradnik zawiera sporo błedów natury obliczeniowej.. Z moich obliczeń wynika (przedstawie obliczenia robienia bp uh z promocią):

Life ring odnawia 4 many co 3 sekundy, czyli 1600 many na 20 min.

20*60 = 1200 sekund.

1200/3 = 400 cykli po 3 sek każdy.

4*400 = 1600 many.

Z jedzenia w czasie 20 minut odnowia sie 1200 many.

20*60 = 1200 sekund.

1200*1 = 1200 many.

A więc -

1600+1200 = 2800 many

Tyle many odnawia nam sie w połaczeniu LR + jedzenie.

Na backpack uh'ów potrzebujemy równe 8000 many więc -

8000/2800 = 2,85

A dokladniej -

2800*3 = 8400

Wniosek - po trzech cyklach LR+jedzenie otrzymamy many na jeden pełen bp + 400 many, czyli albo jeden uh do następnego bp lub 5 minut ostatniego life ringa.

Obliczenia kosztów LR, zysków, strat więc są błedne.

Wnioskuje do autora tematu do przejżenia wszystkich obliczeń i poprawienie błędów..
Ginaw jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 12-09-2006, 21:11   #27
Gilu90
Użytkownik Forum
 
Gilu90's Avatar
 
Data dołączenia: 20 10 2005
Lokacja: Tychy
Wiek: 33

Posty: 218
Stan: Na Emeryturze
Gilu90 ma numer GG 935519
Domyślny

Uważam że robienie bp np. uh jest nieoplacalne jesli kupujemy life ringi za 900 gp. Ale przydatne jesli je mamy np. jak zlootujemy z ghoul'a.
__________________
"Armia baranów, której przewodzi lew, jest silniejsza od armii lwów prowadzonej przez barana."
Napoleon Bonaparte
Gilu90 jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 12-09-2006, 21:53   #28
Ginaw
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 12 09 2006

Posty: 6
Domyślny

Oczywiście że się nie opłaca. Służy to tylko i wyłacznie do wbijania mlvla a nie dla zarabiania. Zużywa sie 2 i 1/3 many wiecej niż przy robieniu bez LR więc mlvl leci o wiele wiele szybciej, a jeśli mamy kolege knighta który chętnie kupi bp uh za 3k to nie dość że nam sie szybko zwróci to on bedzie miał sporo uh'ów na expa.
Oczywiście warto porobić czasem uhy w celu zarobkowym lub własnym.
Ginaw jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 12-09-2006, 23:47   #29
Nervous
Użytkownik forum
 
Nervous's Avatar
 
Data dołączenia: 06 07 2006

Posty: 24
Profesja: Sorcerer
Świat: Saphira
Domyślny

oj kurfa macie problem jak sa soule to kupujesz 100 manasów robisz bp gfb sprzeadjesz za 3k i masz niecale 2k w plecy, i wogle nie tracisz czasu nie trzeba byc specjalnie bogatym zeby tak robic...no ale dla dusigroszy to nie jest
Nervous jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 13-09-2006, 01:09   #30
Bulboglowy
Użytkownik Forum
 
Bulboglowy's Avatar
 
Data dołączenia: 12 02 2004
Wiek: 37

Posty: 131
Profesja: Elite Knight
Domyślny

Błąd jest jeden. I łatwo go znaleźć, bo jest na samym początku poradnika.
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Gollum123
Otóż life ring jest to pierścień, który po założeniu powoduje dwukrotnie szybsze odnawianie się, nie dodatkowo oczywiście możemy jeść fooda, dzięki czemu łącznie mana będzie odnawiała się trzy razy szybciej.
Kto widzi błąd niech podniesie rękę...

Właśnie po to jest dział logiki w matematyce, żeby nie łapać się na takie błędy.
Dla każdego x (mana z jedzenia), life ring daje 2x, a całość równa jest 3x
To jest FAŁSZ
Istnieje x (mana z jedzenia), że life ring daje 2x, a całość równa jest 3x
To jest PRAWDA
A skąd to wiadomo ? Oczywiście z matematyki, bo brakuje nam dziedziny równania.

Ci, którzy podnieśli wcześniej rękę już wiedzą, że w cytacie dziedziną jest:
X (mana z jedzenia) należy do FACC, dlatego kalkulacje właśnie po stronie FACC są dobre.

Jest tak:
Całkowita mana równa się: x + 2x = 3x
Powinno być: y + 2x, gdzie x to mana z jedzenia dla FACC, a y to mana z jedzenia dla FACC lub PACC.
Każdy kwadrat jest prostokątem, ale nie każdy prostokąt jest kwadratem. Y może być równy X, ale nie każdy X równa się Y

Dla tych, którzy są słabsi z matmy. Kalkulacje dla PACC z ringiem są błędne ponieważ zakładają, że ring odnawia dwa razy więcej many niż z jedzenia, a jest to prawdą tylko dla FACC, bo life ring zawsze odnawia tyle samo czyli 1600 na 20 minut. To jest dwa razy więcej niż FACC (800 na 20 min.), ale wcale nie dla PACC (1200 na 20 min). Ta różnica to właśnie 400 many na 20 min. czyli 1200 na godzine.

Oczywiście każdy może się pomylić, ja sam często to robię, więc nie ma się co martwić, poradnik jest bardzo ładny.

Ostatnio edytowany przez Bulboglowy - 13-09-2006 o 21:31.
Bulboglowy jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 17-09-2006, 11:44   #31
Drutec
Guest
 

Posty: n/a
Domyślny ThX

Uratowales mnie i moj sux mlv Z kasa problemow raczej i nawet jak sie nie zwroci to trudno
  Odpowiedz z Cytatem
stary 17-09-2006, 16:31   #32
Ceapoznan
Użytkownik Forum
 
Ceapoznan's Avatar
 
Data dołączenia: 25 01 2006
Lokacja: Poznań
Wiek: 35

Posty: 82
Stan: Na emeryturze
Profesja: Knight
Gildia: Forever ToS
Świat: Galana
Domyślny

Jak dla mnei wszystko ładnie pięknie ale patrząc chociaz na czas robienia bp of UH z promocja(48min) uważam, że jesli ma sie na celu tylko wzmocnienie mlvl idealnym wyjsciem są manasy 3 bp mana fluidów=3.3k(minus 300gp za 60vial) czyli 3k tyle co koszt bp of UH. W ten sposob jestesmy w stanie robic jeden bp nie cale 30min przy zwracaniu uwage na picie manasów 3 fluidy na jedna runke, Oraz nawet w 10min przy nieliczeniu sie z kosztami, ktore teoretycznie wzrosna o 500gp na jednym bp. Czyli majac promocje i szybszy wzrost many i regeneracji SP jestesmy w stanie bic niewiarygodnie szybko mlvl.

Posłuze sie przykładem miałem 32 ED stojac pod domkiiem w poblizu dziury z rotami bilem mlvl na manasach tak jak wyzej opisalem. Zaczynalem jechac na manasach majac 32mlvl dziennie grajac 3.5h robilem 6bp of uh nie tracac przy tym swich founduszy. Wszytsko dzialalo w kolko zrobilem bp of uh sprzedalwalem za 3k i kupowlaem za to 3 bp of mana fluid(tu wykladalem te 300gp, ktore sie zwracaly) i w 30 min mialem UH'y. Majac stalych kupcow, po zrobieniu uhow automatycznie jes sprzedawalem i tak ciagle. Robilem 1.5 mlvl dziennie. Wraz ze wzrostem mlvl szlo oczywisice wolniej. Jednak sami sobie pomyslcie czy nei warto zainwestowac i nie laszac sie na siano robic mlvl szybko i przyjemnie...
Ceapoznan jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 17-09-2006, 19:24   #33
Ploplo
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 15 09 2006

Posty: 38
Stan: Niegrający
Profesja: Paladin
Domyślny

Czyli że jak robie bp sd z life ringami to nie dośc że nic nie zarabiam, to jeszcze trace czas, bo mimo że mam life ring ta mana za szybko nie leci ^^
Moja rada: lepiej zakupic sobie z 1-2 life ringi na bp, to troche czasu zleci a i tak coś zarobie...
Ale co do uhów to nice pomysł =]
Ploplo jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 17-09-2006, 20:12   #34
Ceapoznan
Użytkownik Forum
 
Ceapoznan's Avatar
 
Data dołączenia: 25 01 2006
Lokacja: Poznań
Wiek: 35

Posty: 82
Stan: Na emeryturze
Profesja: Knight
Gildia: Forever ToS
Świat: Galana
Domyślny

Co do sd mam takie samo zdanie jak wczesniej. Według mnie lepiej na PACC kupic 5 bp of mana fluid i zrobic z tego 1 bp of sd i powiedzmy czekac na zaladowanie 300 mana pointow, ktore ewentualnie zostana po uzyciu 5 manasów na jedna blanke niz czekac normalnie na 880 many. I jak łatwo obliczyc czas jest o wiele krotszy.

I po drugie nie rozumiem ludzi, ktorzy mowia, ze jak nie ma pieniedzy to sie nie da grac. Jesli sie tak uwaza to jest sie noobem. W tej grze zawsze da sie szybko zarobic w miejscach gdzie nic sie nie traci. I sa pewne priorytety i dla mnie lepiej jest zainwestowac powiedzmy na poczatku nawet 100k zamiast kupowac bohy na 25 lvl...

Pamietac trzeba, ze nie licza sie pieniadze ale wzrastajacy mlvl i trzeba robic tak by rosl jak najszybciej mimo teoretycznych strat...
Ceapoznan jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 01-10-2006, 19:41   #35
Alkastere
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 01 10 2006

Posty: 4
Domyślny Alkastere

MAm takie pytanie, więc z promocją LR i foodem ile "raza szybciej" wbija się mlvl? 2.33?
Alkastere jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 01-10-2006, 20:12   #36
Oskar111
Użytkownik Forum
 
Oskar111's Avatar
 
Data dołączenia: 29 12 2004
Lokacja: Kielce
Wiek: 32

Posty: 400
Stan: Na Emeryturze
Imię: T!
Domyślny

dla takiego przecietnego druida facc jesli life ring + food daje 3x wiecej many niz normalnie = zamiast 600 many w 10 minut to 1800 many w 10 minut = 1800 many w 3m 20 sec (a ze ten fragment byl zbedny mozna go nie czytac ;P ) tak wiec mlvl wbija sie adekwatnie szybciej ;d powiedzmy na 1 mlvl zamiast 40 minut to 1/3 tego czasu czyli 800 sec = 13 minut 20 sec ( co do wartosci moge sie mylic aczkolwiek chodzi mi o przedstawienie zasady )

[quote=Ceapoznan;991974]Jak dla mnei wszystko ładnie pięknie ale patrząc chociaz na czas robienia bp of UH z promocja(48min) uważam, że jesli ma sie na celu tylko wzmocnienie mlvl idealnym wyjsciem są manasy 3 bp mana fluidów=3.3k(minus 300gp za 60vial) czyli 3k tyle co koszt bp of UH.QUOTE]

nie wliczyles 200 gp na blanki ( o bp nie wspominam bo mogles wylootowac wczesniej etc. )
__________________

Ostatnio edytowany przez Oskar111 - 01-10-2006 o 20:15.
Oskar111 jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 02-10-2006, 16:45   #37
Alkastere
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 01 10 2006

Posty: 4
Domyślny Hańba!

No w mordę jeża, na Boga, cóż za sensu stricto Herezja, nie wierzcie temu Panu, Robiłem własne doświadczenia i mówie wprost bez żadnych ogórdek: W przypadku posiadania promocji, runy nie robi się 3x szybciej z użyciem life ringa i jest to fakt potwierdzony rzetelnymi badaniami. Moim zdaniem to niewybaczalny błąd tego Pana. Zawiodłem się na jego poglądach.
Edit:
Sam robiłem "badania" i wyszło mi,że gdy robimy bp SD z użyciem 6 LR'ów to robimy bp sd w 114 minut, a z użyciem manasów za 5.5k robimy w 120 minut . Wniosek: Jeden po ciotkę jechał, ale UHy robimy na manasach )
Edit:
O cholera zapomniałem, że viale się sprzedaje...
Pogrązyłem się, tak przegrałem to...
Proszę o łagodne wymierzenie mi kary.

Ostatnio edytowany przez Alkastere - 02-10-2006 o 16:49.
Alkastere jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 07-10-2006, 12:38   #38
hava
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 09 07 2006

Posty: 32
Domyślny

Cos tu jest nie tak.Na pelnym Life Ringu i na poczatku majac 80 many zrobilem 4 explo :/ A jadlem caly czas i jestem masterem.Cos tu jest nie halo.
hava jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 17-12-2006, 20:14   #39
lucceks
Użytkownik forum
 
lucceks's Avatar
 
Data dołączenia: 09 11 2006
Lokacja: Radom - Poland

Posty: 4
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Elite Knight
Świat: Guardia
Poziom: 38
Skille: 69/62
Poziom mag.: 5
Domyślny jakis błąd

ja mam uhmachera, elder druida i jak nastawiam sobie timer na 2 minuty, 13 sekund to mi mana sie regeneruje mniej wiecej do 320, a nie 400. Myśłałem, że się pomyliłem, ale sprawdzałem kilka razy. Błąd w poradniku. (Oczywiście jem cały czas).
lucceks jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 18-12-2006, 16:12   #40
Dawergo
Użytkownik Forum
 
Dawergo's Avatar
 
Data dołączenia: 14 09 2005
Lokacja: Szczecin
Wiek: 31

Posty: 831
Stan: Aktywny Gracz
Imię: Dawergo
Profesja: Druid
Gildia: Poland Team
Świat: Eonar
Poziom: 80
Domyślny

widze tu bład jakis, nie chcialo mi sie liczyc ile czasu 1 uh sie robi wiec wlozylem life ringa i co mi wychodzi? 7 uh na ringa... (oczywiscie jem caly czas)
__________________
Prawie nowy rekord. 62 KB w podpisie. Wald~

http://www.cda.pl/gry-online/g/f_toya2.htm

http://www.toya.net.pl/~qqraczy/lekcja1.swf
Dawergo jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Odpowiedz


Użytkowników czytających ten temat: 1 (zarejestrowanych: 0, gości: 1)
 
Opcje tematu

Zasady postowania
Nie możesz dodawać tematów
Nie możesz odpowiadać
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Kod jest Włączone
UśmieszkiWłączone
[IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone
Przejdź do forum


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 15:26.


Powered by vBulletin 3