Jesteś tu: Tibia.pl / Forum

Wróć   Forum Tibia.pl > Fora główne > FAQ i zasady

Notki

FAQ i zasady Często zadawane pytania i zasady. Zanim o coś spytasz, sprawdź tutaj.

Odpowiedz
 
Opcje tematu
stary 11-07-2009, 11:02   #321
Duch Niespokojny
Moderator
 
Duch Niespokojny's Avatar
 
Data dołączenia: 10 09 2005

Posty: 2,347
Stan: Na Emeryturze
Domyślny

Trudno powiedzieć, może masz komputer zawirusowany, co go spowalnia, a Tibia w końcu też sporo zasobów zżera. Wykrzacza ci się zaraz po włączeniu, czy po zalogowaniu do gry?
Duch Niespokojny jest offline   Odpowiedz z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stary 11-07-2009, 17:49   #322
Cycekiu
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 07 07 2009

Posty: 5
Domyślny

Po 2-krotnym kliknieciu na ikonke , czyli zaraz po wlaczeniu , okno sie nawet nie wlącza , natomiast odrazu caly komp sie zawiesza , pozostaje pulpit i kursor no i tylko reset dziala.
Cycekiu jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 14-07-2009, 14:25   #323
Cycekiu
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 07 07 2009

Posty: 5
Domyślny

zrobiłem skana , zrobiłem wszystko usunąłem wirusy i mi dalej nie działa. co robić?
Cycekiu jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 21-07-2009, 20:01   #324
zalew92
Guest
 

Posty: n/a
Domyślny

Mam mały problem. Po dwóch latach gry zainstalowałem najnowszego klienta 8.50 i po około 3-4 minutach gry nie mogę się dalej ruszyć ani nic innego zrobić tylko nacisnąć exit i zalogowac sie od nowa. Da sie coś na to poradzic bo to niezwykle wkurza?
  Odpowiedz z Cytatem
stary 26-09-2009, 19:44   #325
Kyubi16
Guest
 

Posty: n/a
Domyślny

Mam problem, mianowicie: Kiedy włączam klienta tibi i nacisnę którąś z strzałek wyskakuje mi że klient nie odpowiada, i zawiesza się (mam viste [problem nie tkwi w ściągniętym kliencie, bo próbowałem już kilka razy i za każdym razem to samo])
  Odpowiedz z Cytatem
stary 02-10-2009, 11:25   #326
Morganin
Zbanowany
 
Data dołączenia: 24 11 2007
Lokacja: a huj ci do tego
Wiek: 47

Posty: 170
Stan: Niegrający
Profesja: Royal Paladin
Świat: a huj ci w dupe
Poziom: big
Skille: hoho
Poziom mag.: ..
Domyślny

zamień viste na xp
Morganin jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 05-10-2009, 23:56   #327
necer1992
Użytkownik Forum
 
necer1992's Avatar
 
Data dołączenia: 27 08 2008
Lokacja: Żodyń / Wolsztyn

Posty: 79
Stan: Początkujący
Profesja: Elite Knight
Świat: Nerana
Poziom: 126
Skille: 86/82
Poziom mag.: 8
necer1992 ma numer GG 8973493 necer1992 ma login Tlenu jahszyh1992@o2.pl Send a message via Skype™ to necer1992
Smutny ..

Witam. Mam pytanie. Jakiego linuxa najlepiej użyć do gry w Tibię?? Czy klient linuxowski dobrze się sprawdza, i czy często pada się ofiarą hacków?
__________________
necer1992 jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 06-10-2009, 19:56   #328
Duch Niespokojny
Moderator
 
Duch Niespokojny's Avatar
 
Data dołączenia: 10 09 2005

Posty: 2,347
Stan: Na Emeryturze
Domyślny

To nie klient pada ofiarą hacków, tylko użytkownik Chociaż podejrzewam, że większość (jeśli nie wszystkie) tibijskich keyloggerów jest pisana pod Windowsa, więc klient linuksowy może się okazać bezpieczniejszy.
Duch Niespokojny jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 06-10-2009, 20:06   #329
Rybzor
CS Tibia.pl Team
 
Rybzor's Avatar
 
Data dołączenia: 06 09 1970
Lokacja: Gliwice
Wiek: 33
Wpisy bloga: 1

Posty: 8,452
Stan: Początkujący
Adres Jabbera do Rybzor
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez necer1992 Pokaż post
Witam. Mam pytanie. Jakiego linuxa najlepiej użyć do gry w Tibię?? Czy klient linuxowski dobrze się sprawdza, i czy często pada się ofiarą hacków?
Jeżeli to ma być linuks do Tibii, to takiego, pod którym są najwydajniejsze i najlepiej funkcjonujące sterowniki do twojego modelu karty sieciowej.
Rybzor jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 10-10-2009, 14:01   #330
Agnitium
Guest
 

Posty: n/a
Domyślny

Elo,
Otuż Zostałem dzisiaj shakowany, przeskanowałem system , usunąłem wszystkie podejrzane Pliki , usunąłem Tibie (wszystkie) i Gdy zainstalowałem ponownie , nie moge wejść, nawet na OTS, wszystkie clienty mi nie działają, antywirusa wyłączyłem i firewalle , pomoże ktoś?
BŁĄD:
  Odpowiedz z Cytatem
stary 12-10-2009, 10:38   #331
TrunksSSJ2
Użytkownik Forum
 
TrunksSSJ2's Avatar
 
Data dołączenia: 06 02 2008
Lokacja: Białystok

Posty: 424
Stan: Aktywny Gracz
Imię: Cetek
Profesja: Knight
Świat: Pythera
Poziom: 120
Skille: 96/95
Poziom mag.: 8
Domyślny

Mam tak od 2-ch dni. Nagle mnie zlagowało, relog nie pomógł bo już było ylko \/



Neta mam dobrego..ale to chyba jednak net ^^
__________________
09:59 Miszcz Kaloryferuf [37]: Ja np w szkole
10:00 Miszcz Kaloryferuf [37]: Nakladam na siebie 10 plecakow
10:00 Miszcz Kaloryferuf [37]: Albo i wiecej, ile dam rady i mowie ze na hunta ide i mam pot'y \o/


15:28 Farlo Beath [9]: plisss items
15:28 Cetek [115]: cetek nie miec
15:28 Cetek [115]: cetek biedny
15:28 Farlo Beath [9]: yes


14:12 Duth Natorhy [74]: dexa meu nome ai plx
14:12 Cetek [123]: ta rozumim
14:12 Cetek [123]: no
14:12 Duth Natorhy [74]: ok

Ostatnio edytowany przez TrunksSSJ2 - 12-10-2009 o 23:15.
TrunksSSJ2 jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 15-12-2009, 18:07   #332
pallq
Guest
 

Posty: n/a
Domyślny kk

Witam.. Mam pewien problem nie moge wejsc na tibie 8.54 pozniewaz jak wpisuje pasy to wyskakuje mi caly czas blad (10061) i nie moge sie zalogowac jezeli ktos by mogl pomoc z gory bardzo dziekuje^^.
  Odpowiedz z Cytatem
stary 29-12-2009, 23:30   #333
Iron77
Użytkownik forum
 
Iron77's Avatar
 
Data dołączenia: 25 12 2009

Posty: 15
Stan: Początkujący
Imię: Blodes
Profesja: Rookstayer
Świat: Inferna
Poziom: 8
Iron77 ma numer GG 8708966
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez pallq Pokaż post
Witam.. Mam pewien problem nie moge wejsc na tibie 8.54 pozniewaz jak wpisuje pasy to wyskakuje mi caly czas blad (10061) i nie moge sie zalogowac jezeli ktos by mogl pomoc z gory bardzo dziekuje^^.
Mi też...
Ale rano tak, od 9:00 do 12:00 jest dobrze
Potem laaaaaagi...
Iron77 jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 16-02-2010, 00:43   #334
kozotara
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 23 12 2007

Posty: 10
Domyślny

Witam

Mam dość typowy problem, tzn. OpenGL i DirectX5. Nietypowość polega na tym, że dla mnie rozwiązanie ze skrótem i "engine 0" nie starczy, ponieważ chciałbym, aby włączające się filmiki przez Tibia CAM także zaczynały z DirectX5 (albo DX9, ale tego nie da się zaznaczyć).

Oczekuję pomocy w jednym z dwóch kierunków:
1) Zmuszenie programu, by ruszał w DX5 włączając dwuklikiem plik .cam
2) "Zaczarowanie", co by DX9 dało się włączyć.

Męczę się z tym od 2 dni, próbowałem zabawy z plikiem exe (tryby zgodności, itp.), od drugiej strony - aktualizowałem stery do karty graficznej, naczytałem się różnych for, ale nigdzie nie znalazłem pomocy na mój problem.

Karta graficzna - zintegrowana Intel(R) 82852/82855 GM/GME Graphics Controller.

DirectX - 9.0c (odczytane z dxdiag).

Ja już nie mam pomysłów, a jedyne z czym mam problem, to fakt, że gdy domyślnie otwiera się na OpenGL, to program włącza się po około minucie (a tyle, to ja na "oglądanie" jednego filmiku spędzam), a nie mam aż takiej nadwyżki czasu, żeby się po 20-30 minut dziennie na ekran bez żadnego celu patrzeć.

Komp jest w pewnym sensie nowy (po formacie), no ale zarówno stery, jak i DX9 jest zainstalowany.

Byłby w stanie mi ktoś pomóc?
kozotara jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 16-02-2010, 01:13   #335
Rybzor
CS Tibia.pl Team
 
Rybzor's Avatar
 
Data dołączenia: 06 09 1970
Lokacja: Gliwice
Wiek: 33
Wpisy bloga: 1

Posty: 8,452
Stan: Początkujący
Adres Jabbera do Rybzor
Domyślny

Może powinieneś ustawić tak, aby podczas odpalania filma Tibia CAM otwierało skrót z parametrem, a nie ikonę tibia. exe z głównego katalogu gry? (to się chyba wybiera przy pierwszym odpaleniu programu)

Ostatnio edytowany przez Rybzor - 16-02-2010 o 01:19.
Rybzor jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 16-02-2010, 23:48   #336
kozotara
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 23 12 2007

Posty: 10
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Rybzor Pokaż post
Może powinieneś ustawić tak, aby podczas odpalania filma Tibia CAM otwierało skrót z parametrem, a nie ikonę tibia. exe z głównego katalogu gry? (to się chyba wybiera przy pierwszym odpaleniu programu)
Wcześniej już też próbowałem ustawić otwieranie na link (tzn. żeby Tibia CAM korzystała ze skrótu) - nie udało się, ponieważ szło wybrać tylko pliki wykonywalne.

Odmiany powyższego sposobu typu zrobienie rozszerzenia skrótu na "exe" i umieszczenie w katalogu tibii pod nazwą Tibia,exe i wskazywanie na plik o trochę zmienionej nazwie też już mam za sobą - nie idzie.

Ostatnio edytowany przez kozotara - 16-02-2010 o 23:50.
kozotara jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 17-02-2010, 08:00   #337
Duch Niespokojny
Moderator
 
Duch Niespokojny's Avatar
 
Data dołączenia: 10 09 2005

Posty: 2,347
Stan: Na Emeryturze
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez kozotara Pokaż post
Wcześniej już też próbowałem ustawić otwieranie na link (tzn. żeby Tibia CAM korzystała ze skrótu) - nie udało się, ponieważ szło wybrać tylko pliki wykonywalne.
Czyli exe, czy wszystkie wykonywalne, a więc bat też? Bo jeśli bat by akceptowało, to możesz spróbować stworzyć sobie plik tekstowy, wpisać w nim coś takiego:
Kod:
C:
cd "Tibia\Tibia 8.54"
"C:\Tibia\Tibia 8.54\Tibia. exe" engine 0
(oczywiście wstaw tutaj odpowiednio ścieżkę do Tibii na Twoim komputerze, no i bez spacji między kropką a "exe")
Zmień rozszerzenie pliku na bat i spróbuj czy tak zadziała.
Duch Niespokojny jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 17-02-2010, 11:55   #338
kozotara
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 23 12 2007

Posty: 10
Domyślny

Nie bawiłem się wcześniej plikami bat - to co zaproponowałeś powyżej "z ręki" mi działa (mam wrażenie, że nawet lepiej niż używając skrótu z szybkiego uruchamiania ), jednak Tibia CAM przyjmuje tylko rozszerzenie exe...

No i teraz zaczynam się zastanawiać, czy nie napisać sobie programu (czyli exe), który uruchamiałby ten plik bat, który uruchamiałby program Tibię... Z drugiej strony nie wiem, czy Tibia CAM pozwoli na takie rzeczy. (no i taki mały problem - moja obsługa innych plików kończy się na "fopen" i "fclose" + odczyt i zapis :> )
kozotara jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 20-02-2010, 16:56   #339
kozotara
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 23 12 2007

Posty: 10
Domyślny

W końcu znalazłem chwilę czasu, żeby się dokształcić i... Znów bez sukcesów :/

Napisałem program, który po uruchomieniu uruchamiał plik bat, plik bat uruchamiał Tibię na engine 0. Po dwukliku na pliku exe wszystko działało tak, jak powinno, jednak kiedy przez Tibia CAM chcialem wybrać ten plik, to pisało, że "Zła wersja Tibii", czyli jedynym plikiem, na który "godzi się" TibiaCAM jest prawdziwy plik Tibia,exe.

Tym samym znów ponawiam prośbę o pomoc - co mam zrobić? Jak już wcześniej pisałem są dwie drogi:

1) Zmusić TibiaCAM, aby Tibia uruchamiała się pod DirectX5
2) "Wyczarować" na kompie DirectX9

Pozdrawiam
kozotara jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 08-05-2010, 21:48   #340
calineczka_92
Guest
 

Posty: n/a
Smutny Potrzebna Pomoc Od Zaraz :p

Mam bardzo dużą prośbę, do osób które znają się w miarę na problemach związanych z "tibią". Mianowicie:

Mam wiele kont i pierwszy raz zdarzyło mi się, że na JEDNYM koncie mam problem z logowaniem do gry. Na stronie www.tibia.com nie mam problemów z logowaniem, natomiast do gry nie mogę się zalogować, pisze mi że hasło jest niepoprawne albo account name, przy czym na stronie nie mam z tym problemu. Z innymi kontami również nie mam problemu tylko z tym jednym characterem.

Napisałam do tibi support ale otrzymałam bardzo bezczelną odpowiedź. Napisali mi jakieś beznadziejne rozwiązanie a na końcu dodali, abym więcej nie fatygowała się pisać jeśli to nie zadziała.

Bardzo Was proszę o pomoc. Mam sentyment do postaci z resztą niektórzy gracze coś o tym wiedzą.
Proszę pisać na meila : [email protected]

Z góry dziękuję za pomoc.
Magda
  Odpowiedz z Cytatem
Odpowiedz


Użytkowników czytających ten temat: 3 (zarejestrowanych: 0, gości: 3)
 

Zasady postowania
Nie możesz dodawać tematów
Nie możesz odpowiadać
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Kod jest Włączone
UśmieszkiWłączone
[IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone
Przejdź do forum


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 08:32.


Powered by vBulletin 3