Jesteś tu: Tibia.pl / Forum

Wróć   Forum Tibia.pl > Fora główne > Niusy

Notki

Niusy Nowosci z świata Tibii dostarczone przez naszych nieustraszonych korespondentów.
Zamkniety temat.
 
Opcje tematu
stary 09-06-2011, 13:14   #1
Voniek
eX Moderator
 
Data dołączenia: 24 09 2006

Posty: 1,273
Domyślny Klient we flashu - podsumowanie.

Stało się. Dziś od godziny 12 do 16 wszystkie serwery oraz oficjalna strona zostały zamknięte z powodu uruchomienia beta klienta do gry we flashu. W tym czasie zapraszamy wszystkich użytkowników do podsumowania przygotowanego przez Redaktorów Tibia.pl.

Najważniejszą cechą klienta we flashu jest możliwość dostosowywania go do indywidualnych potrzeb. Możemy ustawić sobie paski na widżety po obu stronach ekranu gry, bądź też dwa paski po jednej stronie (obecnie dostępny jest tylko jeden pasek po prawej stronie oraz pasek z kanałem rozmów). Od teraz wszystkie widżety będzie można także dowolnie przenosić - mapa będzie mogła się znajdować na samym dole, zaś ekwipunek po lewej stronie.Ponadto personalizacji ulegnie także kanał rozmów - będzie można go dowolnie podzielić na oddzielne widżety, a kolory rozmówców będą zależały od gracza. Warto dodać także, że zainteresowani będą mogli się poruszać po mapie przy pomocy klawiszy WASD.



Zmianie ulegnie także pasek życia i many. Do tej pory znajdował się on po prawej stronie, a możliwość jego ruchu była ograniczona. Teraz pasek ten będzie można umieścić w dowolnym miejscu. Poza pokazywaniem statusu życia i many, będzie wyświetlał informacje o zatruciach, płonięciu itd. a także o wybranym pasku postępu umiejętności. Co więcej, zostanie wprowadzony HUD, czyli półprzeźroczysta warstwa wokół postaci, która będzie informowała o stanie życia i many (zdjęcie poniżej).



Ulepszone zostanie okienko z walkami. Dostępnych będzie kilka filtrów np. pokazuj tylko postacie, tylko potwory, tylko postacie z czaszkami itd. Sortować będzie można potwory, które znajdują się w różnej kolejności od nas np. kreatury najbliżej nas będą znajdowały się na szczycie listy. Na zdjęciu poniżej znajduje się przykład filtru pokazującego tylko potwory - NPC nie jest widoczny na liście.


Na koniec warto dodać, że jeżeli ktoś nie chce korzystać z nowego klienta nie ma problemu - stary klient będzie dalej działał. Wszyscy zainteresowani klientem we flashu powinni pamiętać, że jest to wersja beta i niektóre funkcje mogą nie działać prawidłowo.

Więcej informacji znajdziecie pod tymi adresami:
Lil'Flashy dorósł!
Lil'Flashy poprawi humor waszym postaciom.
Lil'Flashy ma na oku przyjaciół i wrogów.
Szybki podgląd na funkcje Lil'Flasha.

Zapraszamy do dyskusji na temat nowego klienta!
Redakcja Tibia.pl
__________________

Ostatnio edytowany przez Voniek - 09-06-2011 o 17:05.
Voniek jest offline  

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stary 09-06-2011, 13:33   #2
Drah-Master
Użytkownik Forum
 
Drah-Master's Avatar
 
Data dołączenia: 03 12 2006
Lokacja: Szczecin
Wiek: 31

Posty: 29
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Paladin
Gildia: -
Świat: Celesta
Poziom: 85
Skille: 85/65
Poziom mag.: 18
Domyślny

Świetnie, że mamy możliwość wyboru, bo mi osobiście nie podchodzi klient we flashu. Aczkolwiek, fajnie, że Tibia notuje ciągły progres w rozwoju.
Drah-Master jest offline  
stary 09-06-2011, 14:06   #3
Cooma
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 09 06 2011
Lokacja: Bydgoszcz
Wiek: 35

Posty: 5
Stan: Aktywny Gracz
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Drah-Master Pokaż post
Świetnie, że mamy możliwość wyboru, bo mi osobiście nie podchodzi klient we flashu. Aczkolwiek, fajnie, że Tibia notuje ciągły progres w rozwoju.
A co Ci w tym kliencie tak bardzo nie podchodzi? Funkcjonalność i możliwość "dostrajania go", jego wymagania, czy może sam wygląd...?
Cooma jest offline  
stary 09-06-2011, 14:08   #4
Slythia
Blondynka
 
Slythia's Avatar
 
Data dołączenia: 02 05 2007
Wpisy bloga: 3

Posty: 2,838
Domyślny

Mi osobiście wymagania + kompletny brak zaufania do stabilności technologi flash + przeglądarki .
__________________
"Kiedy znalazłem się na dnie, usłyszałem pukanie od spodu."
S. J. Lec
Slythia jest offline  
stary 09-06-2011, 14:23   #5
Kane666
Guest
 

Posty: n/a
Domyślny

W moim wypadku mozilla moze sie czasem zawiesic ki dlatego zostane przy starej wyprobowanej wersji tibia
ale tez wypróbuje nowe osiagniecie ^^
 
stary 09-06-2011, 14:32   #6
Krzywepalce
Guest
 

Posty: n/a
Domyślny

Według mnie Cipsoft powinien zrobić serwery pod różne klienty tibi jak dla mnie powinny być ze 5 serwerów po tibie 7.6 albo zrobić głosowanie jakieś nie mówię oczywiście że współczesna tibia jest zła ale za dużo już kombinują i doskonalą ją bo im to za dobrze nie wychodzi : ]
 
stary 09-06-2011, 15:30   #7
asusmaciek
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 20 02 2011

Posty: 6
Król

A według mnie Tibia wcale nie potrzebuje serwerów ze starymi clientami. Dobre jest to co jest. Moim zdaniem powinni przywrócić GM'ów którzy by ogarneli te wszystkie reklamy z zakupem CC za sms i temu podobne. Jakby powrócili i dawali bany forever botom to by było pięknie....
asusmaciek jest offline  
stary 09-06-2011, 15:42   #8
kapkaaa
Guest
 

Posty: n/a
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez asusmaciek Pokaż post
A według mnie Tibia wcale nie potrzebuje serwerów ze starymi clientami. Dobre jest to co jest. Moim zdaniem powinni przywrócić GM'ów którzy by ogarneli te wszystkie reklamy z zakupem CC za sms i temu podobne. Jakby powrócili i dawali bany forever botom to by było pięknie....
gdy dali bany wszystkim botom to np. na Candi najwiekszy lvl bylby 350~. graczy bylo by duuuzo mniej.
 
stary 09-06-2011, 15:56   #9
dareN
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 03 06 2009

Posty: 69
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez asusmaciek Pokaż post
A według mnie Tibia wcale nie potrzebuje serwerów ze starymi clientami. Dobre jest to co jest. Moim zdaniem powinni przywrócić GM'ów którzy by ogarneli te wszystkie reklamy z zakupem CC za sms i temu podobne. Jakby powrócili i dawali bany forever botom to by było pięknie....

zgadzam sie wyeliminowac tych pedałów na d lari darashi!!
dareN jest offline  
stary 09-06-2011, 16:51   #10
asusmaciek
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 20 02 2011

Posty: 6
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez kapkaaa Pokaż post
gdy dali bany wszystkim botom to np. na Candi najwiekszy lvl bylby 350~. graczy bylo by duuuzo mniej.
Za to nie wiesz ile osób do gry by wróciło gdyby pobanowali tych kretynów...

PS Ja na przykład wolę grać w mniej osób, lecz grających manualnie
asusmaciek jest offline  
stary 09-06-2011, 16:57   #11
ruszek
Użytkownik Forum
 
ruszek's Avatar
 
Data dołączenia: 01 08 2009

Posty: 1,417
Domyślny

@

Nie zbanują ich wszystkich, bo im ostro przychody spadną
__________________
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Astilinek
nie będę się z tobą spierał, bo prezentujesz poziom rynsztoku pustaku zajebany
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Zabec Pokaż post
ja to kupiłem mamie kolczyki 250 zl
dla taty klapki kuboty 25zl
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Duch Niespokojny Pokaż post
Masz rację. Jestem pewny, że ci łysi panowie są po prostu fascynatami historii starożytnej.
ruszek jest offline  
stary 09-06-2011, 17:07   #12
druidek123
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 28 12 2007
Lokacja: Polska

Posty: 218
Stan: Niegrający
Imię: nie.
Profesja: Rookstayer
Gildia: nie mam
Świat: Harmonia
Domyślny

O kurczęcie mi się już ładuje D Fajny wygląd, zapowiada się ciekawie.
druidek123 jest offline  
stary 09-06-2011, 17:08   #13
Maniekr9
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 02 08 2009

Posty: 6
Domyślny

czy klient we flashu bedzie bardziej bezpieczny niz stary?
Maniekr9 jest offline  
stary 09-06-2011, 17:09   #14
druidek123
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 28 12 2007
Lokacja: Polska

Posty: 218
Stan: Niegrający
Imię: nie.
Profesja: Rookstayer
Gildia: nie mam
Świat: Harmonia
Domyślny

No raczej, ale wolno się ładuje mi, jeszcze nie doszło do Loading
druidek123 jest offline  
stary 09-06-2011, 22:49   #15
Drah-Master
Użytkownik Forum
 
Drah-Master's Avatar
 
Data dołączenia: 03 12 2006
Lokacja: Szczecin
Wiek: 31

Posty: 29
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Paladin
Gildia: -
Świat: Celesta
Poziom: 85
Skille: 85/65
Poziom mag.: 18
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Cooma Pokaż post
A co Ci w tym kliencie tak bardzo nie podchodzi? Funkcjonalność i możliwość "dostrajania go", jego wymagania, czy może sam wygląd...?
Całokształt mi nie podchodzi, od lat jestem przyzwyczajony do grania na standardowym kliencie i nie wyobrażam sobie żebym nagle miał się przerzucić na przeglądarkę internetową (to nie dla mnie) poza tym coś czuję, że ten klient we flashu im nie wypali, ale to jest moje osobiste odczucie i nikt nie musi się z tym zgadzać .
Drah-Master jest offline  
Zamkniety temat.

Użytkowników czytających ten temat: 1 (zarejestrowanych: 0, gości: 1)
 
Opcje tematu

Zasady postowania
Nie możesz dodawać tematów
Nie możesz odpowiadać
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Kod jest Włączone
UśmieszkiWłączone
[IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone
Przejdź do forum


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 22:36.


Powered by vBulletin 3