Jesteś tu: Tibia.pl / Forum

Wróć   Forum Tibia.pl > Inne > O wszystkim i o niczym

Notki

O wszystkim i o niczym O tym wszystkim co nie pasuje gdziekolwiek indziej ;)

Odpowiedz
 
Opcje tematu
stary 11-03-2006, 13:49   #1
Matek
Użytkownik Forum
 
Matek's Avatar
 
Data dołączenia: 21 09 2004
Lokacja: Węgorzewo/Gdańsk

Posty: 1,859
Matek ma numer GG 3933509
Domyślny Amnesty International

Temat special for Level

W temacie o bojkocie google sporo mowilo sie o walce o podstawowe prawa czlowieka. W sumie czemu nie. Moim zdaniem walka o podstawowe prawa czlowieka powinna byc obowiazkiem kazdego wolnego czlowieka - o ile przybiera odpowiednia forme skierowana w ODPOWIEDNIE sluzby badz osoby. Swiata nie zmienimy, ale moze uratujemy pare niewinnych duszyczek.

Jedna z najwiekszych organizacji walczacych o prawa czlowieka jest Amnesty International - miedzynarodowe, bezstronne stowarzyszenie zrzeszajace wolontariuszy z calego swiata o ktorym czasami glosnio w TV. Pomimo, ze robia wspaniala rzecz wielu ludzi je ignoruje - wola udawac sami przed soba, ze bojkot Google cos da

Wiele informacji o AI znajdziemy na jej stronie: www.amnesty.org oraz jej polskim odpowiedniku: http://amnesty.org.pl

Jak mozemy przysluzyc sie cierpiacym ludziom? W dwojaki sposob. Jednym z nich jest mozliwosc przystapienia do grupy wsparcia AI. Grupa taka spotyka sie od czasu do czasu i zastanawia sie jakie akcje chce prowadzic. Niestety dla mnie dzialanie w takiej grupie chwilowo jest niemozliwe - za duza odleglosc od najblizszego oddzialu i za male zainteresowanie moich kumpli.

Drugi sposob to indywidualny wolontariat AI. Robimy to wpierajac akcje zainicjowane przez organizacje. Informacje o takich akcjach znajdziemy w dziale Co Robimy?. Znajdziemy tam opis misji, wzory listow jakie mozemy wysylac oraz adresy ambasad i urzednikow do ktorych powinnismy wysylac korespondencje. Ze swojej strony polece akcje skierowana przeciwko krajom wcielajacym male dzieci do armi. Wiecej informacji mozna znalezc TUTAJ (Sam juz wyslalem kilka listow, niestety do dzisiaj nie dostalem ani jednej odpowiedzi),
Reszte akcji przejzycie sami, oczywiscie im wiecej listow wyslecie tym lepiej

Tradycja jest, ze w AI wysyla sie listy do urzednika bezposrednio oraz do ambasady danego kraju w Polsce. jezeli zdarzy sie, ze otrzymamy odpowiedz, kopie tejze przesylamy do polskiej komorki AI. Warto tez czytac zalecenia czy organizacja pozwala napisac, ze list powstal z intencja o AI czy nie. Zanim napiszesz list warto sie zapoznac z wytycznymi do listow zawartej na tej stronie: Jak wspierac

Pewnie nie jedna osoba zada sobie pytanie czym akcje AI roznia sie od akcji bojkotu google badz innych takich. Odpowiedz jest nadzwyczaj prosta. po pierwsze: AI ma zapis w statucie, ze jest organizacja bezstronna, takze w lista nie sa zawierane jakiekowliek krytyczne uwagi odnosnie ustroju politycznego tylko wlasne prosby o uwolnienie/zaprzestanie szkodliwej dzialalnosci. Po drugie: AI jest organizacja zrzeszajaca miliony wolontariuszy dzialajacych czynnie w akcjach oraz ogromna liczbe osob piszacych liste. Po trzecie: niejedna akcja AI zakonczyla sie sukcesem. Po czwarte: moim zdaniem jest skierowana do wlasciwych osob a nie, tak jak w sporej ilosci akcji, do osob nie majacych ani mozliwosci ani chceci zmieniania rzeczy

Ze swojej strony napisalem juz wszystko. Jezeli kogokolwiek naprawde intersuje chec pomocy cierpiacym warto zapoznac sie z witryna. Znajdziecie tam informacje jak pisac, jak sie dolaczyc oraz aktualne sprawozdania z powodzenia (badz nie) misji oraz wiadomosci o tym gdzie i w jaki sposob sa lamane prawa czlowieka.

Piszcie jak najwiecej, swiata w ten sposob nie zmienicie, ale kto wie - byc moze uratujecie niejedno zycie. Kilka chwil poswieconych na napisanie, zaadresowanie i wyslanie listu to chyba nei ejst zbyt wysoka cena?
__________________


"Miła, błagam, nie zrozum mnie źle
Kocham cię tak jak swoje przestworza pokochał wiatr"

Moj jogger

Ostatnio edytowany przez Matek - 11-03-2006 o 14:13.
Matek jest offline   Odpowiedz z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stary 11-03-2006, 18:48   #2
moo
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 21 07 2005

Posty: 43
Domyślny

Musze sie przyznac ze pierwszy raz slysze o tej organizacji i jestem pod ogromnym wrazeniem. Najbardziej rozbawilo mnie stwierdzenie goscia z Meksyku ktory napisal: ".... Amnesty International nie jest niczym innym jak wariantem ponurej organizacji zwanej w przeszłości "Hitler Jugend"
__________________
"Why have you forsaken me, In your eyes forsaken me,
In your thoughts forsaken me, In your heart forsaken, me"
moo jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 13-03-2006, 19:43   #3
Thero
Użytkownik Forum
 
Thero's Avatar
 
Data dołączenia: 30 12 2004

Posty: 2,105
Domyślny

Ze szkoły (Włocławek) czasem wysyłamy makulaturę, ostatnio w sprawie zamknięcia 4 letniej dziewczynki w więzieniu. Jak myślicie, za co może siedzieć 4 letnia dziewczynka? Jakim prawem rodzice nie mogą się z nią zobaczyć? I JAKIM KU*WA PRAWEM możliwe jest to, że prośby nasze najmniejsze o pomoc medyczną dla małej lub chociaż spotkanie z rodzicami ZOSTAŁY OLANE!? Rozstrzelałbym wszystkich tych gnoi odpowiedzialnych za takie sytuacje. Smuciłoby mnie tylko to, że nie starczyłoby mi choćby po jeden nabój na s*****ela.
Thero jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 14-03-2006, 07:29   #4
Maethi
Zbanowany
 
Maethi's Avatar
 
Data dołączenia: 16 02 2005
Lokacja: Polska
Wiek: 34
Wpisy bloga: 1

Posty: 411
Maethi ma numer GG 4684801
Domyślny

Zaciekawiła mnie ta organizacja. Wiedziałem od niej od lat, ale myslałem, że ma dużo inne cele. No i niestety najbliższe biuro kontaktowe jest daleeeko.
Maethi jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 14-03-2006, 18:13   #5
szametu
Użytkownik Forum
 
szametu's Avatar
 
Data dołączenia: 08 03 2006
Lokacja: z reklamy Plusa :P

Posty: 50
Domyślny

czesto rzucaja sie z przyslowiowym g ... na wiatraki ... jak dla mnie, raczej dyskusyjna sprawa, jesli idzie o dzialalnosc ai. ale to moje ... cyniczne jak zwylke zdanie na ten temat. czym innym jest raportowanie o korupcji, a czym innym pomstownie na wyrokach smierci. i tyle mojego
__________________
Dla mnie myslenie jest jak orgazm ... dlatego tak zadko doznaje przyjemnosci
szametu jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Odpowiedz


Użytkowników czytających ten temat: 1 (zarejestrowanych: 0, gości: 1)
 

Zasady postowania
Nie możesz dodawać tematów
Nie możesz odpowiadać
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Kod jest Włączone
UśmieszkiWłączone
[IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone
Przejdź do forum


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 07:41.


Powered by vBulletin 3