Jesteś tu: Tibia.pl / Forum

Wróć   Forum Tibia.pl > Inne > O wszystkim i o niczym

Notki

O wszystkim i o niczym O tym wszystkim co nie pasuje gdziekolwiek indziej ;)

Odpowiedz
 
Opcje tematu
stary 21-08-2006, 17:29   #81
Vard Acal
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 03 11 2005
Wiek: 32

Posty: 109
Stan: Na Emeryturze
Domyślny

Możesz jeszcze powiedzieć jaki odsetek ludzi w polsce zna sie na temacie, wspomniałeś coś gdzieś że twój trener powiedział "gówno prawda" - płacisz za usługi tego trenera ? i ile to kusztuje bo zakładam że nie ma za free
Vard Acal jest offline   Odpowiedz z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stary 21-08-2006, 18:03   #82
Matek
Użytkownik Forum
 
Matek's Avatar
 
Data dołączenia: 21 09 2004
Lokacja: Węgorzewo/Gdańsk

Posty: 1,859
Matek ma numer GG 3933509
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Vard Acal Pokaż post
Możesz jeszcze powiedzieć jaki odsetek ludzi w polsce zna sie na temacie, wspomniałeś coś gdzieś że twój trener powiedział "gówno prawda" - płacisz za usługi tego trenera ? i ile to kusztuje bo zakładam że nie ma za free
Nie mam zielonego pojecia. Osobiscie znam tylko jedna osobe w moim wojewodztwie, ale podejrzewam, ze jest ich cala masa.

I tak - PLACILEM za uslugi szkolenia. "Trening" NLP podzielony jest na kilka faz: Praktyk, Master Praktyk i kurs trenerski. Osobiscie bylem na Praktyku w Gdansku. Wtedy kosztowalo mnie to mase pieniedzy, szczegolnie jak na polskie realia. Teraz Praktyka mozna zrobic za ok 2500 - 3500 zlotych/6-7dni. Mozna takze znalezc oferty za 500 zl dla studentow: jak jest z ich skutecznoscia, nie mam zielonego pojecia, bo nigdy nie bylem a krytykowac bez znania faktow nie mam ochoty.

Dla kogos kto nie zarabia albo nie chce wydawac kupy kasy na takie szkolenia tez jest kilka opcji. Mozna poszukac kogos w okolicy kto sie tym zajmowal (takich ludzi jest coraz wiecej): psychoterapeuci, pedagodzy, specjalisci od komunikacji interpersonalnej a nawet doradzcy zawodowi jezdza na takie szkolenia.

Druga opcja to ksiazki, darmowe materialy w necie i zapisy wideo podobnych warsztatow. Problem tutaj polega na tym, ze nie od razu wszystko sie zrozumie. Sa kwestie, ktore ciezko pojac i na ktore trzeba poswiecic sporo czasu cwiczac zanim zaczna wychodzic. Co jednak nie zmienia faktu, ze to mozliwe.

Ostatnio z kilkoma znajomymi szukalismy w necie jakich ogloszen grantow. Zastanawialismy sie czy jest mozliwosc zorganizowac swojego rodzaju "kurs samodoskonalacy" z elementami NLP i zaproszenia na nie kogos kto ma duze doswiadczenie trenerskie w NLP. Poniewaz wiekszosc takich projektow wymaga, zeby byly organizowane cyklicznie... wszystko stoi w miejscy. A zreszta nie znalazlem jeszcze takiego granta, ktory dalby TYLE pieniedzy.

I na koniec: cena moze przerazac, ale zapewniam was ze warto. Bo NLP to nie tylko wplywania na innych ale wplywanie na siebie (w sumie nawet bardziej niz na innych). Pozbywanie sie fobii, wyznaczanie celow i ich realizacja (tez jest gdzies art na forum), radzenie sobie z wlasnymi problemami i uczuciami... IMO to wszystko warte jest tych pieniedzy.

edit: Pewna osoba z forum moglaby cos szepnac o Masterze i skutecznosci NLP, bo ostatnio byla w Sopocie.
__________________


"Miła, błagam, nie zrozum mnie źle
Kocham cię tak jak swoje przestworza pokochał wiatr"

Moj jogger

Ostatnio edytowany przez Matek - 21-08-2006 o 18:14.
Matek jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 21-08-2006, 19:31   #83
Vard Acal
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 03 11 2005
Wiek: 32

Posty: 109
Stan: Na Emeryturze
Domyślny

Ech, czyli kiepsko, narazie jestem zamłody chyba na wydawanie takich sum, może w przyszłości sobie na to pozwole....

A tak pozatym mnie to bardziej przeraża niż interesuje - wyobrażam już sobie jak np. muj najlepszy przyjaciel mną "kieruje" i robie co mu sie podoba nic o tym nie wiedząc
Vard Acal jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 21-08-2006, 19:40   #84
Matek
Użytkownik Forum
 
Matek's Avatar
 
Data dołączenia: 21 09 2004
Lokacja: Węgorzewo/Gdańsk

Posty: 1,859
Matek ma numer GG 3933509
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Vard Acal Pokaż post
Ech, czyli kiepsko, narazie jestem zamłody chyba na wydawanie takich sum, może w przyszłości sobie na to pozwole....

A tak pozatym mnie to bardziej przeraża niż interesuje - wyobrażam już sobie jak np. muj najlepszy przyjaciel mną "kieruje" i robie co mu sie podoba nic o tym nie wiedząc
Troszeczke martwi mnie twoje myslenie. NLP widzisz tak jakby powodowalo cos zlego. A tak naprawde kazdy czlowiek (ba, kazda zyjaca istota) ma pewne mechanizmy obronne i nie zrobi czegos czego nie chce. Owszem sa techniki, ktore z fazy "nie chce" przeniosa na do fazy "hmm... a moze jednak" a potem do fazy "tak... musze to zrobic". I moze wlasnie dlatego powinienes znac te techniki tylko po to, zeby zobaczyc kiedy ktos chce toba swiadomie manipulowac.

Wiesz, NLP to nie jest prawda absolutna. Sa rzeczy ktore dzialaja na jednych a nie dzialaja na innych (i jak ktos ci powie cos innego - zasmiej sie ). Ja siedze w NLP juz od jakiegos i spotkalem cala mase ludzi twierdzacych, ze NLP to lekarstow na cale zlo. Ale przeciez gdyby tak bylo WSZYSCY na tym swiecie byliby szczesliwi - a jest tak? NIE. Ciekawosta jest tez to, ze spotkalem ludzi ktorzy uparcie twierdza "NLP NIE moze dzialaj" a jednak w ich zachowaniu i sposobie bycia widac wiele technik majacych zwiazek z NLP.

A tak swoja draga: co jest takiego przerazajacego w robieniu czegos co podoba sie twojemu przyjacielowi? Myslisz, ze teraz toba nie kieruje? To przypomnij sobie ile razy ostatnio zrobiles cos co on zaproponowal.

Zamiast martwic sie ile zlego NLP moze zrobic tobie czy komus innemu zastanow sie ile dobrych rzeczy mozesz dzieki niemu osiagnac. Pozbycie sie fobii w ciagu dnia czy nawet 30 minut, jezeli robisz to u kogos dobrego jest przerazajace? Mozliwosc podejscia do kobiety, przy ktorej nawet "cwaniacy" wymiekaja i rozpoczecia rozmowy jest przerazajaca? A moze przeraza cie fak, ze na maturze dzieki kilku zmyslnie stworzonych wypowiedzi dostaniesz maksa? Nie - ja wiem co cie najbardziej przeraza: to, ze o swoich marzeniach mozna zaczac myslec "tak... bedzie tak w ciagu dwoch miesiecy" a nie jak wiekszosc ludzi "ech... szkoda, ze to tylko marzenia".

Punkt widzenia zalezy od punktu siedzenia. Jezeli chesz krzywdzic za pomoca NLP - spoko. Jednak z doswiadczenia wiem, ze po pewnym czasie zaczyna to bolec. Bo pewnych rzeczy nie da sie ukryc (a zwlaszcza wyrzadzonej krzywdy).
__________________


"Miła, błagam, nie zrozum mnie źle
Kocham cię tak jak swoje przestworza pokochał wiatr"

Moj jogger

Ostatnio edytowany przez Matek - 21-08-2006 o 19:45.
Matek jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 21-08-2006, 20:17   #85
Vard Acal
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 03 11 2005
Wiek: 32

Posty: 109
Stan: Na Emeryturze
Domyślny

Zrobienie czegoś dla przyjaciela gdy cie o to prosi to dla mnie nie to samo co zrobienie czegoś dla przyjaciela gdy ci jakieś nurony w muzgu przestawia.

Lnp brzmi zachęcająco i myśle że narazie będe zdobywał tylko "darmową wiedze ogulną" kiedyś może zainwestuje w to poważniej.

Za pomocą tej techniki nie chce broń boże kogoś krzywdzić poprostu nie podoba mi sie to że ktoś może mi wmówić pewne rzeczy za pomocą perswazjii, a lpn warto sie nauczyć choćby dlatego aby muc sie w odpowiednim momencie zorientować co ktoś nam wciska <by reklamy xD >

Myśle że bardziej mnie jednak zachęciłeś niż przeraziłeś, i jeśli będzie możliwość to spróbuje troche praktyki z kolegami

Edit: Zajmowałem sie troszke socjologią do tej pory a te tematy się o siebie "ocierają" gdybyś chciał to moglibyśmy przejść z romową na pw lum maila i wymnienić sie doświadczeniami Jeśli jesteś zainteresowany to napidz jak ci wygodniej (pw czy mail) a sie odezwe

Ostatnio edytowany przez Vard Acal - 23-08-2006 o 13:24.
Vard Acal jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 22-08-2006, 11:54   #86
Matek
Użytkownik Forum
 
Matek's Avatar
 
Data dołączenia: 21 09 2004
Lokacja: Węgorzewo/Gdańsk

Posty: 1,859
Matek ma numer GG 3933509
Domyślny

Poprawilem kolejne dwa tlumaczenia (linki w pierwszym poscie). Polecam przeczytac jeszcze raz wszystkie, poniewaz juz od jutra zaczna pojawiac sie nowe artykuly.

@Vard Acal

NLP ociera sie o wszystko. Jak chcesz pogadac znasz moj mail i gg. Zapraszam. Moze nakieruje cie na cos ciekawego.
__________________


"Miła, błagam, nie zrozum mnie źle
Kocham cię tak jak swoje przestworza pokochał wiatr"

Moj jogger
Matek jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 23-08-2006, 11:15   #87
Matek
Użytkownik Forum
 
Matek's Avatar
 
Data dołączenia: 21 09 2004
Lokacja: Węgorzewo/Gdańsk

Posty: 1,859
Matek ma numer GG 3933509
Domyślny

I kolejny art:

Cytuj:
Mind Reading – How To Develop The Skill To Read Minds

Każdy może bawić się twoim umysłem i to bez twojej zgody czy nawet wiedzy. W sumie mogę założyć się, że ludzie robią to ci każdego dnia w bardzo elegancki sposób i w miejscach, gdzie byś się tego nigdy nie spodziewał. Ale na początek…
To jest ogromny temat. To prawdziwa zdolność, odczytywać ludzkie myśli; być w stanie dokładnie odczytać fakty u innych nawet bez odzywania się do nich.
Aby być pewnym, że nie mieszasz idei odczytywania myśli z nauką jednej techniki podam ci przykład.
Czytanie w myślach to umiejętność. I jak każda umiejętność zbudowana jest z ogromnej ilości pomniejszych zdolności. Jazda samochodem jest doskonałym tego przykładem. Aby jechać płynnie musisz nauczyć się zmieniać biegi, koordynować oczy, ręce, obie stopy, szyje, plecy i dolne części tułowia – wszystko w tym samym czasie, kiedy twój umysł sprawia, że twoje palce wykonują prawie niezauważalne ruchy na kierownicy.
A co by było gdyby jeden z tych elementów nagle zniknął? Co by było, gdybyś nagle nie mógł skoordynować informacji wzrokowych, które odbiera twój mózg wraz z delikatnymi ruchami palców na kierownicy? Prawda, że szanse wypadku wzrosły by wtedy o 100%?
Oto jak potężna może być jedna zdolność. Umiejętność, którą nazywamy „jazdą samochodem” jest faktycznie połączeniem 1000 innych, mniejszych zdolności, które razem sprawiają, że człowiek prowadzi samochód płynnie i elegancko. Im dłużej uczysz się jak lepiej jeździć, tym bardziej ćwiczysz i doskonalisz te delikatne elementy – i tym mocniejszą umiejętność jazdy nabywasz
Dokładnie tak samo jest z “czytaniem myśli”. Nie ma w tym nic tajemniczego, zresztą mówiłem to wcześniej. Efektywne czytanie myśli to tylko jedna umiejętność, jednak złożona z 1000 mniejszych zdolności.
Oto zdolności, które musisz ćwiczyć, żeby opanować umiejętność „czytania w myślach”:

Intuicyjna kalibracja

Intuicja nie jest czymś wyjątkowym i zarezerwowanym dla ludzi “specjalnych”. Umiejętność odczuwania czegoś intuicyjnie oznacza, że kiedyś w przeszłości dana sytuacja i okoliczności były takie same – to dlatego „czujesz” co ma się wydarzyć.
Aby zobrazować jak niejasna a zarazem potężna ona może być oto przykład: matka siedzi w parku, jej 4 letni synek wspina się na zjeżdżalnie. Kobieta cieszy się widząc, że jej dziecko robi wszystko tak pewnie, wiedząc, że kochająca mama ma na niego oko. Jednak matka nagle zrywa się… w ciągu ułamka sekundy jego matka zauważyła, że dziecko umieszcza stopę w pewnym miejscu, 2 sekundy później i spadłby na dół… doskakuje do niego zanim on się zorientuje, że miał upaść.
Jak to się stało? Czy matka chodziła na kurs patrzenia w przyszłość? Nie, jest to najbardziej naturalny przykład użycia intuicji – wiedziała co ma się zdarzyć zanim to się zdarzyło.
Na teraz to tyle o intuicji. A teraz: intuicyjna kalibracja oznacza, że w ciągu ułamka sekundy, kiedy spoglądasz na osobę, wiesz jak się on lub ona czuje, czy czuje jakiś rodzaj bólu lub czy jest zakłopotana i jak wygląda mapa jej wewnętrznego świata.
Czy jest to możliwe? Tak naprawdę już to robisz. Jeżeli twój współmałżonek wróci do domu z surową miną masz “podejrzenie” jak będzie wyglądał wieczór. Skąd to wiesz? Zdarzało się to wcześniej...

Ogrom zdolności, których cię nauczymy to te 1000 delikatnych ruchów palców na kierownicy... w twojej głowie. Krok po kroku będziesz miał przebłyski intuicji tak jakbyś już znał tego obcego, tak jakbyś wiedział co się z nim dzieje. To nie będzie prawdziwe, ponieważ nie zajmujemy się nauką. Ale na pewno będzie zadziwiające, ponieważ wszyscy - czy tego chcemy czy nie – żyjemy w tym samym świecie, wpływają na nas prawie te same rzeczy i dorastamy w bardzo podobny sposób. Tak, każdy z nas jest niepowtarzalny, unikalny i indywidualny – ale, w wielu obszarach – jeżeli spojrzysz na statystyki, możesz przewidzieć ludzkie myśli patrząc na nich teraz i wiedząc jak większość ludzi zachowało się w podobnych okolicznościach kiedyś.
Tak, wiem, że to troszeczkę zakręcone – zupełnie jak pierwsza jazda samochodem. Przyciśnij lewą nogę, przesuń tą pałeczkę troszeczkę w lewo i do przodu, trzymaj lewą dłoń na kierownicy a oczy skieruj na drogę, cofnij lewą nogę, ale tylko troszeczkę, do pewnego punktu a wszystko to w momencie, kiedy naciskasz pedał gazu swoją prawą nogą, powoli, tak aby samochód nie skakał a płynnie jechał... Rany boskie, jak ty dałeś sobie z tym radę? A teraz weź kogoś kto uczy się jeździć i każ mu prowadzić na autostradzie! Mówiąc o transie hipnotycznym...

Tak więc, to zakręcone, ale z czasem wszystko się objaśni. Z pewnością zapomnisz o treści tych 1000 zdolności, których się nauczysz., ale będziesz je pamiętać podświadomie, tak jakbyś coś intuicyjnie wiedział. Może to dlatego ci psychologiczni oszuści w pewnym momencie się gubią? Może po prostu zapominają, że nauczyli się dobrze (bardzo dobrze) tego w jaki sposób człowiek się zachowuje, nauczyli się statystyk i tendencji ludzkich, a potem wmówili sobie, że mają nadnaturalne zdolności czytania w myślach i przepowiadania przyszłości. Brzmi logicznie, prawda?


Podświadoma pamięć statystyk

Jak myślisz ilu ludzi nazywa swojego psa „Rex” albo „Simba”? Więcej niż możesz sobie wyobrazić. I byłbyś zaskoczony tym, że wiele z tych osób mają ze sobą dużo wspólnego – mogą być w tej samej grupie wiekowej, żyć w charakterystycznym sąsiedztwie a nawet mieć podobne charaktery.
Nie twierdze, że to w 100% prawda; ale oceniając sukces parapsychologów w ostatnich latach to bardzo realistyczne twierdzenie.
Twoim zadaniem w wypracowaniu umiejętności czytania w myślach jest zapamiętanie, ćwiczenie a potem “zapomnienie” – albo pozwolenie, żeby zapadły się w podświadomość, tak, abyś mógł używać tych statystyk intuicyjnie. Tylko nie zapominaj, że nauczyłeś się tego i, że nie posiadasz zdolności parapsychologicznych.
Statystyki, które ci pokażemy pochodzą z dziedzin geograficznych, demograficznych i psychologicznych. Wiele badań zostało przeprowadzone w ostatnich 50 latach, wiec bez obaw możesz ich użyć do odkrycia ludzkich tendencji i do czytania w myślach. Policjanci i detektywi używają tych statystyk także w swojej pracy.
Komunikacja niewerbalna
Nie, to nie „telepatia”. Niewerbalna – bez słów czy treści. Nikt do ciebie nie mówi, ale mimo to możesz powiedzieć o czym myśli.
Komunikacja niewerbalna jest podobna do intuicyjnej kalibracji, ale mimo to jest też czymś więcej. To możliwość odczytywania języka ciała, ułożenia mięśni twarzy, zmiany koloru skóry, ruchu oczu (mam nadzieję, że o tym już wiesz) a nawet tego w jaki sposób osoby wokół twojej „ofiary” się zachowują. A to wszystko pozwala ci na zbudowanie intuicyjnego profilu osoby stojącej przed tobą.
Uzdolnieni sprzedawcy doskonalą te techniki cały czas. Żaden sprzedawca nie rozumiejący niewerbalnej komunikacji nie odniesie sukcesy w sprzedaży. Możesz być najbardziej charyzmatyczną osobą na ziemi i mieć najlepiej wyszkoloną słowną perswazje, ale bez używania wiedzy, którą zdobędziesz dzięki niewerbalnej komunikacji nie sprzedasz zbyt dużo.
Odwzorowanie i prowadzenie (Pacing & Leading)
Jeżeli myślisz, że czytanie w myślach polega tylko na mówieniu drugiej osobie o tym o czym wie tylko ona i, że wszystko to co mówisz to prawda, i, że istnieje w jego świecie – jesteś w głębokim błędzie.
Możesz powiedzieć drugiej osobie rzeczy, które będą całkowicie nieprawdziwe, a mimo to ona będzie twierdzić, że to prawda. Dokładnie to zrobiłem wtedy wróżce. Poszedłem na całość i od chwili, gdy zbudowałem doskonały raport odwzorowując ją nie zauważała jak wiele fałszywych „prawd” jej powiedziałem… a ona stwierdziła, że to w 100% prawda, kiedy tak naprawdę rację może miałem w góra 30%.
Ta iluzja jest tworzona przez odwzorowanie. Kiedy komuś zaimponujesz, ta osoba ma tendencje do zapominania o rzeczach, które nie są do końca zgodne. Musisz utrzymywać tempo odwzorowania w rytmie, inaczej poniesiesz totalną porażkę. Tej zdolności bardzo ciężko się nauczyć, więc bądź cierpliwy ponieważ dużo czasu zajmie ci nauka robienia tego dobrze.
Prowadzenia natomiast to te pozostałe 70% fałszywych “prawd”. Tutaj musisz być bardzo ostrożny, ponieważ jeżeli będziesz prowadzić zbyt agresywnie zagubisz swój rytm odwzorowania. Dodatkowo musisz wykluczyć jak najwięcej konkretów ze zdań prowadzących.
“Lydia nie jest twoim prawdziwym imieniem” zacząłem, kiedy “czytałem” myśli wróżki. Skąd to wiedziałem? Nigdy nie widziałem jej prawa jazdy, na ścianach nie było żadnego certyfikatu a tablica mówiła „Wróżka Lydia” – skąd ja, całkowicie obca osoba, wiedziała, że używa fałszywego imienia?
Po prostu wiedziałem. Poznałem po tym jak podała mi rękę i powiedziała „Lydia, wróżka”. Kiedy mówiła fałszywe imię opuściła ton głosu, tak jakby nie była pewna czy jej wierzę. I nie wierzyłem. Więc wykorzystałem ten fakt jako ogromny krok w odwzorowaniu.
Następną rzeczą jaką jej powiedziałem było “Masz 42 lata pomimo tego, że wyglądasz na 65”. Nie miała 42 lat tylko 43. Zapomniała, że powiedziałem 42, ponieważ – po pierwsze, była zaskoczona, że wiedziałem, że Lydia nie było jej prawdziwym imieniem; a po drugie, każda kobieta woli jak się „nie docenia” jej wieku. Zaakceptowała to jako prawdę.
To było zdanie prowadzone, które łączyło się ze zdaniem odwzorowującym. Ponieważ ludziom zajmuje tylko kilka sekund wyobrażenie sobie i zaakceptowanie tego, że znasz fakty z jej życia bez znania ich, twoje zdanie prowadzące – skonstruowane ostrożnie i mądrze – także będzie zaakceptowane.
“i bez obrazy, ponieważ ubierasz się tak I robisz sobie taki makijaż, który cię postarza.”, to bardzo elastyczne zdanie, tak jakby droga do wyjaśnienia skąd wiedziałem, dlaczego nie jest taka stara a także sposób na odwzorowanie jej wewnętrznych pragnień – bo kto chce wyglądać jak stara wiedźma? Każda kobieta chce wyglądać młodziej, więc dałem jej okazję do powiedzenia „tak, zrobiłam to celowo, jestem młodsza! Zauważyłeś!.” Ten komplement wraz z przeprosinami “bez obrazy” powoduje powstanie następnych myśli – połączenia tego jak zdecydowała nałożyć taki strój i zrobić taki makijaż i dlaczego… co dało mi tylko możliwość powiedzenia następnego zdania.
“Masz złoty zegarek, lecz nie nosisz go przy klientach, ponieważ chcesz udawać, że nie jesteś na tyle bogata, żeby sobie na jeden pozwolić” – nigdy nie miała złotego zegarka, ale jednak potwierdziła, że miała. Dlaczego? Ponieważ kiedy myślała o poprzednim prowadzącym zdaniu wskazałem na złotą popielniczkę na jej biurku a potem przytrzymałem swój nadgarstek. Zauważyłem także znak na jej lewym nadgarstku, więc wiedziałem, że ma ciężki zegarek; jednak, nie miała go w tej chwili więc zgadłem, że nie chce się z nim pokazywać. Nie był złoty, ale jej umysł – w tej konkretnej chwili – myślał, że jest.
Powiedziałem jej to wszystko co powyżej używając wskazówek zdobytych za pomocą niewerbalnej komunikacji. Użyłem tych wskazówek aby odwzorowywać ją od samego początku., a potem wprowadziłem zdania prowadzące, kiedy kierowałem jej umysł, aby zaakceptował je nawet pomimo tego, że nie są prawdziwe, chociaż w końcu i tak odkryje, że nie są.
Prowadzenie sprawia także, że druga osoba chce za nami podążać. Ponieważ zazwyczaj zapominają fałszywe „prawdy”, jeżeli ich dobrze odwzorowujesz, pójdą za tobą w kierunku, który ty im wskażesz.

One Up-Manship

Już mówiliśmy o tej idei, przynajmniej kilka razy na tej stronie. Cała magia tutaj polega na stworzeniu iluzji pewności, wiedzy, że ty wiesz, tej rodzaj wiedzy, które promieniuje na inną osobę.
Osiągasz to dzięki sposobie ubierania, twoim podejściom, twojej wierze w siebie i cierpliwości. Musisz być cierpliwy, tak, żebyś nie szedł szybko do przodu i nie twierdził, że posiadasz zdolności psychologiczne, gdy tylko ktoś cię wyzywa. Pozostawienie mgiełki tajemnicy jest kluczową częścią pracy „wróżki”, chociaż ja uważam, że to oznaka słabości (ukrywanie się za maską) – działa to na większość ludzi.

Rapport
Raport jest bardzo ważną częścią tego wszystkiego, jednak nie najważniejszą. Jeżeli druga osoba lubi cię, prawdopodobnie będzie zapominać o złych rzeczach, które powiedziałeś i pamiętać te dobre.
Budujesz z nimi raport tak jak z każdą inną osobą. Dopasowują się, odwzorowując, kalibrując i tak dalej. A to mi przypomniało… powinniśmy mieć tutaj kurs tworzenia raportu. Zrobie o tym notatkę troszeczkę później.
W międzyczasie, bądź po prostu szczerze zainteresowany inną osobą – to sprawi, że podświadomie zbudujecie raport pomiędzy sobą.

Taktyki oszustów
„Czytanie w myślach” jakie demonstrują wróżki jest oszustwem. Przepowiadanie jest oszustwem. Tarot jest oszustwem. Odczytywanie przyszłości z naszych dłoni też jest oszustwem. I na koniec, słyszałem o osobie, która potrafi odczytać znaki na czaszce po patrzeniu na skórę twojej głowy. To także jest oszustwo.
Taktyki oszustów są używane przez wszelkiej maści “profesjonalistów” wymienionych powyżej, ale także przez sprzedawców, artystów scenicznych i ludzi robiących reklamy. Ponieważ ci oszuści najczęściej używają tych metod nazywamy to „taktyką oszustów”.
Taktyka oszustów jest psychologicznym fenomenem, który ma miejsce kiedy jesteś wystawiony na kilka sytuacji stymulujących. Nie ważne czy jedna po drugiej czy wszystkie na raz.
Jest tego wiele. Tutaj krótki przegląd; jeżeli spojrzysz na swój dom, może wydawać się duży, zwłaszcza jeżeli żyjesz w wielkim domku jednorodzinnym. Ale weź ten dom, w swojej wyobraźni, i porównaj go z budynkiem Empire State. Nagle, twój dom wydaje się dużo, dużo mniejszy niż się wydawał na początku.
Sieci supermarketów na cały świecie (wiem, bo żyłem na trzech róznych kontynentach) używają tych samym taktyk, aby oszukać ludzi, by płacili zawyżone ceny za ich produkty. Wiele supermarketów w dzisiejszych czasach nakleja swoje logo na kilka produktów. Dla przykładu rodzynki. Naklejają logo na jeden rodzaj rodzynek. Ich cena to około 3 dolary. Jak dla mnie to wysoka cena za rodzynki. Aby stworzyć efekt „produktu taniego” podnoszą cenę pozostałych rodzajów rodzynek o wiele powyżej 3 dolarów. Nagle, 3 dolary za małą paczuszkę wydają się rozsądną ceną. A popatrzcie, konkurencja sprzedaje ten rodzaj za 4.5$! To muszą być złodzieje, a my jesteśmy firmą „świadomą potrzeb konsumentów”. Sprzedajemy swoje za 3$. A tak naprawdę wyprodukowanie opakowania rodzynek kosztuje 10 centów, 12 centów ich dostarczenie, 2 albo troszeczkę więcej wystawienie ich na sprzedaż – i w większości krajów na jedzenie nie ma podatku – to daje 2.67$ zysku dla supermarketu i to dzięki wykorzystaniu taktyki oszustów.
I wykorzystują jeszcze więcej tych technik. Muzyka w holu, miłe zapachy blisko kasy, światła wzdłuż długich przejść. Przestudiujemy to głębiej, kiedy będziemy omawiać dokładnie wszystkie taktyki oszustów w naszych artykułach o „czytaniu w myślach”.

Widzisz jak łatwo ogłupić twój umysł?
Jak ktos czytal angielska wersje: wszelkie poprawki mile widziane. Dodatkowo wersje PDF mozna podrac z tego miejsca. Link bedzie takze w pierwszym poscie.
__________________


"Miła, błagam, nie zrozum mnie źle
Kocham cię tak jak swoje przestworza pokochał wiatr"

Moj jogger
Matek jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 23-08-2006, 13:22   #88
Vard Acal
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 03 11 2005
Wiek: 32

Posty: 109
Stan: Na Emeryturze
Domyślny

Wszystko fajnie tylko że osoby nie nzające angielskiego/nie mające kasy na szkolenie/ niezbyt zaawansowane w tych technikach mogą twoje artykuły potraktować jako ciekawostke

Trudno też znaleźć jakieś inne artykuły niż te które ty nam dajesz bo polacy chyba nie są skłonni oddawać je za darmo do użytku, fora też raczej odpadają bo po 1) Używają ich raczej bardziej zorientowani userzy przez co ciężko zroumieć o czym w większości mówią a po 2) Jak już coś mówią co sie zrozumie to jest to co najwyżej "jaki tekst walnąć na gg żeby dziewczyna mnie polubiła" a to raczej nie jest niczym wyjątkowym....

Mimo to czekam na więcej

EDIT: Następnym razem jak będe chciał coś powiedzieć to zeedytuje posta bo sie wymnieniami wypowiedziami

Ostatnio edytowany przez Vard Acal - 23-08-2006 o 13:23.
Vard Acal jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 23-08-2006, 15:51   #89
Sokochłap
Użytkownik Forum
 
Sokochłap's Avatar
 
Data dołączenia: 10 08 2004
Lokacja: Częstochowa
Wiek: 34

Posty: 398
Stan: Na emeryturze
Profesja: Sorcerer
Sokochłap ma numer GG 3342901
Domyślny

Czyli wszystko opiera się na dokładnej obserwacji "ofiary"
__________________


Sokochłap jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 24-08-2006, 10:46   #90
Matek
Użytkownik Forum
 
Matek's Avatar
 
Data dołączenia: 21 09 2004
Lokacja: Węgorzewo/Gdańsk

Posty: 1,859
Matek ma numer GG 3933509
Domyślny

Szosta czesc:

Cytuj:
Mind Reading Strategies – Other Reads Yours
Pamiętasz ćwiczenia z artykułu “Practical Strategies of Mind Reading – Face Yourself” sprzed kilku tygodni?
Były to ćwiczenia, które pomogą ci udoskonalić sposoby wpływania na innych ludzi wokół ciebie. Wpływasz nawet na obcych… bez odzywania się.

Widzisz, wpływają na nas bardziej wizje niż umiejętność słuchania. Jeżeli usłyszysz słowo „Drań” skierowane w twoją stronę, ale osoba, która to mówi uśmiecha się a w jej oczach widać sympatię… te słowo nie zaboli cię tak bardzo jak by wyglądała na smutną, złą i miała przygnębienie w oczach.
Słowa nie mają mocy wyobrażeń. To dlatego wyobrażenie jest warte… no właśnie, ilu słów? Zgadza się, 1000 słów. Za pomocą jednego tysiąca słów możesz opisać dokładnie co widziałeś, jakie uczucia w tobie to powodowało i jak wyglądała cała sytuacja.
Nasz umysł jest o wiele bardziej skomplikowany niż jakakolwiek istniejąca kamera. Jest dużo bardziej dynamiczny i, w odróżnieniu do kamery, która „łapie” sytuację – nasz umysł może modyfikować całą scenerię. Jeżeli masz Photoshopa na swoim komputerze możesz zmieniać światła, kolory a nawet dodać wąsy swojej teściowej i sprawić, że to wszystko będzie wyglądało tak jakby zdjęcie faktycznie zostało zrobione a nie zretuszowane. Za pomocą kilu funtów tkanki pod twoją czaszką możesz zrobić to wszystko i jeszcze więcej, bez żadnych umiejętności obsługiwania Photoshopa.
Wizja jest najważniejsza. To co widzisz jest tym co wiesz. To co słyszysz jest tłumaczone w obrazki a potem staje się uczuciem.
Kiedy idziesz spotkać się z innymi osobami, nie ważne czy w celu “czytania” w ich myślach czy po prostu na pogaduszki, musisz zapamiętać, że oni próbują odczytać twoje myśli także. Jedyną różnicą jest to, że oni robią to podświadomie, polegając na swojej intuicji i doświadczeniu życiowym.
Intuicja i doświadczenie życiowe ma ogromny wpływ na to w jaki sposób tłumaczymy nasze wyobrażenia. Kiedy widzisz kogoś kto ma zły wyraz twarzy myślisz, że jest zły. Język ciała, na przykład, nie jest tak ważny jak „język twarzy”. Twoja twarz pokazuje innym kim jesteś, jak się czujesz i o czym myślisz – a ty nawet nie jesteś tego świadomy.
Ponieważ mieszkasz w swojej twarzy, dosłownie – twój umysł znajduje się tuż za twarzą, a twoje oczy patrzą się prosto przed siebie (w większości wypadków) – poświęcasz mniej uwagi temu co się dzieje z twoja twarzą i ciałem a więcej temu co się dzieje na twarzy i ciele drugiej osoby.
To różnica pomiędzy tobą a inną osobą. Oni koncentrują się na twojej twarzy i ciele, kiedy ty koncentrujesz się na ich.
Jednak, kiedy wiesz jak na nich wpływać, tak, aby myśleli, że wiedzą o czym myślisz, a dzięki temu odpowiadali w sposób, który potrafisz przewidzieć – jesteś panem dyskusji.
Hej, zapomniałem ze zasada Wygrana-Wygrana jest kolejną, głupią ideą wymyśloną do sprzedawania książek. Nie ma ona zastosowania w komunikacji; ktoś zawsze jest „wyżej”. Tu nawet nie chodzi o wygranie, lecz o wpływanie. Kiedy znajdujesz się w sytuacji o której wiesz, że łatwiej będzie, jeżeli druga osoba będzie na ciebie wpływać – oddajesz jej inicjatywę.

Podczas spotkania w interesach nie zawsze jest tak, że doskonale wiesz wszystko i możesz przewidzieć jak będzie przebiegać. Czasami osoba, którą spotykasz wie więcej od ciebie i powinna mieć podczas spotkania inicjatywę. To nie oznacza, że ty przegrałeś a on wygrał. Oznacza to, że oboje postępujecie w taki sposób, żeby biznes szybko się rozwijał zamiast walczyć o to by poczuć się lepszym. Kto wygra kiedy oddasz drugiej osobie pierwszeństwo do zysków? Czy to sytuacja Wygrana-Wygrana? Nie, ponieważ ktoś ma przewagę, ale pomimo tego nikt nie przegrywa.

Twoja twarz jest bardzo ekspresyjna. Jeżeli poświęciłeś troszeczkę czasu na ćwiczenia z „Face Yourself” wiesz to na pewno. I mogłeś nawet zanotować kilka ciekawych informacji o samym sobie. Podstawowe emocje na których to przećwiczyłeś pokazały ci jak prosto jest:
A – przechodzić z emocji w emocje bardzo szybko
B – pokazać innym jak dokładnie się czujesz i o czym myślisz.
To pozwala nam przejść do następnej fazy w “czytaniu myśli”. Jak wpływasz na innych, by zareagowali na to jak chcesz, żeby myśleli o tym jak ty się czujesz i co myślisz?
Po prostu to robisz. To jest takie proste, że nie uwierzysz, że nie odkryłeś tego do teraz. Ponieważ ty się koncentrujesz na języku ciała i twarzy innej osoby a oni koncentrują się na tobie, łatwo to przegapić.
Kiedy podejdziesz do obcego myśląc i wyobrażając sobie „Lubię cię”, to zareaguje w milszy sposób gdybyś podszedł do niego myśląc „wyglądasz okropnie” albo „przeszkadzam ci teraz”. Dlaczego?
Ponieważ twoje myśli tworzą wzór obrazów w twojej głowie, na które twoje ciało reaguje. Kiedy myślisz „Lubię cię” sprawia, że twój umysł szuka czasu, kiedy lubiłeś kogoś, co sprawia, że wywołuje takie emocje a te wpływają na nasze ciało, w tym na twarz.
Twoja twarz nagle zaczyna pokazywać podejście “lubię cię” co inni zauważają natychmiast i muszą zareagować. Większość ludzi reaguje taką samą emocją. Wszyscy chcą być lubieni!
Widzisz jakie to proste? Nie musisz naśladować innych ludzi, myśleć za dużo nad tym jak ich ogłupić, żeby uwierzyli, że jesteś podobny. Kiedy myślisz o tym jak oszukać innych twoja twarz, całkowicie bez udziału twojej świadomości, pokazuje to. Twoje ciało pokazuje jak się czujesz i o czym myślisz.
Żyjemy w czasach, kiedy ludzie są świadomi siebie bardziej niż kiedykolwiek. Wiedzą o komunikacji międzyludzkiej więcej niż ludzie z lat 70-tych I 80-tych. To era komunikacji, a nie informacji jak wielu z nas wierzy. Bez komunikacji informacja traci na znaczeniu.
Efektywna komunikacja nie polega na rozpoczynaniu fałszywych działań, które sprawią, że inni pomyślą, że się o nich troszczymy. Tu chodzi o prawdziwą troskę, ale nie kosztem twoich wartości i celów.

Tak więc twoja twarz pokazuje twoje myśli i emocje, tak samo jak inni pokazują swoje myśli i emocje, kiedy patrzysz (tworzysz obraz?) na ich twarze i ciała.
Myśl o tym jak o specyficznej myśli, która sprawia, że twój mózg tworzy odpowiedni obrazek i wysyła sygnał do stworzenia konkretnej emocji, która automatycznie pojawia się na twojej twarzy i twarzy całkowicie bez twojej świadomej kontroli.
To dlatego wszystkie te teorie “kontroli umysłu i ciała” powinny być wyrzucone na śmietnik. Dlaczego miałbyś próbować kontrolować miliardy komórek w twoim ciele, kiedy jedna myśl może zachęcić je do zrobienia dokładnie tego czego chcesz aby otrzymać jakąś reakcję od innej osoby? Nie ma takiej potrzeby.
Nie zrozum mnie jednak źle. Myślenie ‘Cały świat mnie lubi” nie sprawi, że staniesz się popularny. Nie sprawi także, że ktoś cię polubi, bo akurat myślisz „Lubię cię”. Nie przekazujesz swoich myśli. Wpływasz na SWOJE ciało myśląc w pewien konkretny sposób. Nie wpływasz na ich ciała!
Jeżeli pomyślisz „lubisz mnie” jak twoje ciało zareaguje? Niezbyt dobrze, mówię ci, ponieważ twoje ciało nie wie co to tak naprawdę oznacza. Wiele osób lubiło cię wcześniej, ale byłeś wtedy w tak wielu różnych stanach świadomości, że nie można wybrać z tak ogromnej liczby zachowań tego jednego.
“Lubię cię” jest emocją, którą TY chcesz czuć, i przywołując te uczucie twój umysł wyraza ją w bardzo specyficzny sposób. Twoje oczy wyrażają tą emocję.
“Ty lubisz mnie” nie jest emocją. To pobożne życzenie.
“Jestem zakochany” jest bardzo specyficzną emocją i może być wywołane natychmiast.
“jestem zakochany w tobie” nie jest emocją, ale interpretacją tego co widzisz. Z tego zdania emocją jest „jestem zakochany”. Słowa „w tobie” są twoimi prostymi, logicznymi wnioskami.
To dlatego – miłość nigdy nie pozostaje dłużej niż uważasz to za konieczne. Kiedy miłość się kończy jest to powód dla którego nie rozumiesz dlaczego tak się stało. „Byłem zakochany do tego momentu dopóki ona nie powiedziała, że nie chce się ze mną spotykać”. Nie prawda? Jeżeli zostałeś zrobiony w konia wcześniej to nie tak sobie myślałeś.
Różnica pomiędzy twoimi emocjami a twoimi wnioskami, które dotyczą rzeczywistości jest bardzo ważna.
Zauważyłeś co się stało? Przeszliśmy o tego jak czytać w myślach innych do tego jak oni czytają w TWOICH.
Ponieważ inni ludzie starają się przeczytać TWOJE myśli cały czas. Starają się zgadnąć jak się czujesz, o czym myślisz i reagują na to swoimi wnioskami i założeniami na temat TWOICH wyrażeń.


Ekspresja wyraża myśli i uczucia – dostajesz prawie takie same reakcje od innych.
I ten ruch także pomaga ci, kiedy chcesz zadziwić innych dzięki aktywnemu odczytywaniu ich myśli. Skoro możesz wpływać na innych wyrażając w sposób dokładny myśl (obładowaną w emocje), możesz zgadnąć w jakim są stanie natychmiast i nawiązując do tej informacji zbudować własny skrypt „czytania w myślach”.
Aby zbudować taką umiejętność w sobie, wykonasz kilka eksperymentów. We wszystkich tych będziesz poproszony o wpływanie na innych ograniczając mowę lub nawet ją wyłączając.
„Czytanie w myślach” - Eksperyment nr 1
Idź do pobliskiego parku, jest to miejsce, gdzie możesz sobie usiąść na ławce a kilka metrów od ciebie prawdopodobnie znajdzie się wkrótce inna osoba.
To nie ważne co akurat robią.
Wybierz jedną osobę. Powiedz sobie afirmację “Lubię cię”. NIE mów do siebie “lubisz mnie” albo czegoś podobnego. Myśl tylko o emocji, którą możesz mieć, a nie o interpretacji zniekształconej rzeczywistości.
“Lubisz mnie”. Jak to jest czuć się lubianym. Spraw, żeby emocje pojawiały się w tobie.
Obserwuj osobę I wzmacniaj uczucia. Możesz użyć submodalności, jeżeli już wiesz, czym są i jak działają (jak nie, dołącz do kursu NLP a my nauczymy cię tego).
Rób tak przez 5 minut i obserwuj reakcję drugiej osoby. Podczas tego ćwiczenia nie przestawaj patrzeć na osobę niezależnie od tego, co robi i co myśli.
Jeżeli zadadzą ci pytanie, zignoruj ich. Zachowaj się tak jakbyś ich nie usłyszał albo nie rozumiał języka. Nie pozwól im, żeby nawiązali z tobą kontakt, tylko obserwuj reakcję od czasu, kiedy zaczniesz ćwiczenia do czasu, kiedy się skończy (albo kiedy osoba zdecyduje się uciec).
Kiedy czas minie, zapisz sobie to, co zauważyłeś.
Ćwiczenie nr 1 doskonale pokazuje jak ludzie zachowują się na świecie, podkreślając fakt, że ludzie nie mają odwagi, żeby zachować się dyplomatycznie, kiedy spotykają obcych.
„Czytanie w myślach” - Eksperyment nr 2
A teraz idziemy do jakiejś kafejki. Idź tam sam, bez znajomych a już na pewno bez kogoś, kto wie o twoim eksperymencie.
Rób dokładnie to, co robiłeś w eksperymencie nr 1, ale wybierz osobę, która siedzi samotnie. Nie kogoś, kto jest zaabsorbowany rozmową albo kogoś, kto jest zbyt zajęty, żeby ciebie zauważyć.
I znowu, jeżeli będą odpowiadać lub pytać o coś, zignoruj ich. Wymaga to ogromnej odwagi, aby zachować się dokładnie odwrotnie od tego jak się wymaga, ale jednak zrób tak. Nie mogą cię zranić, zwłaszcza w miejscu publicznym, a twoim prawem jest prowadzić swoje myśli gdziekolwiek chcesz.
Jest to krótszy eksperyment, ponieważ nie chcemy, żeby druga osoba poczuła się zbyt nieprzyjemnie, kiedy nie może po prostu wstać i wyjść (bez kawy i pączków). Więc poświęć na ten eksperyment tylko 3 minuty.
Ponownie zapisz wszystkie wnioski po 3 minutach.
„Czytanie w myślach” - Eksperyment nr 3”
Wykonaj zalecenia.
Musisz iść do banku, spieniężyć czek albo poprosić o troszeczkę większy kredyt?
Masz do załatwienia jakąś biurokratyczną sprawę?
Teraz jest najlepszy czas, ponieważ pobawisz się osobą, która tobie służy.
Na kilka sekund przed podejściem do pracownika biurowego wykonaj ćwiczenie 1 ponownie, bardzo szybko, przywołaj tą emocję i podejść od razu do pracownika. Kiedy będziesz do niego mówił, utrzymuj te uczucie. Nie ważne, co mówią, odpowiadają utrzymując te uczucie.
Kiedy opuścisz biuro, zapisz wszystko dokładnie.
Jeżeli zrobisz wszystko, co napisałem, będziesz zadziwiony. Po przemyśleniu będziesz żałował, że nie znałeś tego wcześniej. A po głębokim zastanowieniu podzielisz się swoimi spostrzeżeniami z nami.
Jednak lepiej wam się bedzie czytac jak sciagniecie Z TEGO MIEJSCA

Co do samego artu. Cwiczenia sa swietne. Reakcje, ktore ja otrzymywalem, byly czasami smieszne a czasami przerazajace. jeden koles wzial mnie za pedala Jakas kobieta za niemowe a od innej dostalem numer telefon... "bo lubi dziwnych".

Polecam wam pocwiczyc to

Dodatkowo zastanawialem sie czy nie zaczac tlumaczyc darmowego kursu nlp dostepnego na forum nlpweekly. Ile osob byloby zainteresowanych? Artow z bierzacego tematu pozostalo 4 sztuki. A nastepne pojawiaja sie BARDZO powoli. W miedzyczasie moze chcielibyscie sie dowiedziec o WIELU (i mam na mysli naprawde OGROM informacji) ciekawych rzeczach takich jak radzenie sobie z wlasnymi, negatywnymi myslami, kotwiczenie itp, itd. Interesi was? Jak znajda sie co najmniej 3 osoby, ktore odpowiedza TAK zaczne tlumaczyc... i dam im cos w prezencie

A moze gdybysmy zebrali ~20 osob interesujacyhc sie tematem Drom zgodzilby sie na podgrupe? Ale to taka szalona mysl tylko
__________________


"Miła, błagam, nie zrozum mnie źle
Kocham cię tak jak swoje przestworza pokochał wiatr"

Moj jogger

Ostatnio edytowany przez Matek - 24-08-2006 o 11:51.
Matek jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 24-08-2006, 13:23   #91
Sokochłap
Użytkownik Forum
 
Sokochłap's Avatar
 
Data dołączenia: 10 08 2004
Lokacja: Częstochowa
Wiek: 34

Posty: 398
Stan: Na emeryturze
Profesja: Sorcerer
Sokochłap ma numer GG 3342901
Domyślny

Ja jestem chętny
__________________


Sokochłap jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 24-08-2006, 15:00   #92
Galarion
Użytkownik Forum
 
Galarion's Avatar
 
Data dołączenia: 11 01 2005

Posty: 175
Stan: Niegrający
Domyślny

Mnie tez to zainteresowalo. Lubie obserwowac ludzi, ich zachowania, ale nigdy(albo tak mi sie zdaje) nie czerpalem z tego praktycznego pozytku .
__________________
"Realistyczna grafika dzięki zmodyfikowanemu silnikowi Unreal."
Galarion jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 24-08-2006, 16:37   #93
Miru
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 14 07 2004

Posty: 22
Domyślny

Cytuj:
jeden koles wzial mnie za pedala
A co byś sobie pomyślał o kolesiu, który, przez 5 minut, by się gapił na Ciebie i myślał: lubię cię?
Miru jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 24-08-2006, 16:59   #94
Luckq
Użytkownik Forum
 
Luckq's Avatar
 
Data dołączenia: 21 08 2004
Lokacja: Wrocław

Posty: 184
Domyślny

Jak masz czas i chceci, to bardzo chetnie bym przeczytal te tlumaczenia darmowego kursu. Szczegolnie intresujace te cwiczenia praktyczne, ale nie wiem czy potrafil bym zachowac milczenie, gdyby ktos sie do mnie odezwal.
Luckq jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 24-08-2006, 17:18   #95
Sozemego
Użytkownik Forum
 
Sozemego's Avatar
 
Data dołączenia: 20 10 2004
Wiek: 35

Posty: 1,099
Stan: Na Emeryturze
Sozemego ma numer GG 3321585
Domyślny

Bardzo ciekawe, juz niedlugo przeprowadze pare cwiczonek :>, jestem za tlumaczeniem, chociaz mi to nie potrzebne
__________________


Wystaw notkę
Przed wystawieniem notki zapoznaj się z papieżem lub farmaceutą.
Sozemego jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 25-08-2006, 16:38   #96
Vard Acal
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 03 11 2005
Wiek: 32

Posty: 109
Stan: Na Emeryturze
Domyślny

Ja jestem chętny, jeśli masz ochote i czas tłumaczyć ten darmowy kurs to z chęcią sobie go przeczytam

Edit: Troche niewiem jak ćwiczyć bo jestem raczej nieśmiały i nie wyobrażam sobie że mugłbym robić coś atkiego a szczegulnie ćwiczenie 2 bo z kumplami bym może dał rade ale samemu to odpada (Narazie i tak ćwicze przed lustrem tą część z obserwacją twarzy ale tak to jest że zawsze sie martwi już do przodu )

Ostatnio edytowany przez Vard Acal - 25-08-2006 o 17:16.
Vard Acal jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 25-08-2006, 23:00   #97
Gandalf of Gray
Użytkownik Forum
 
Gandalf of Gray's Avatar
 
Data dołączenia: 20 10 2005
Lokacja: Ab'dendriel
Wiek: 32

Posty: 127
Imię: Saojen
Profesja: Paladin
Świat: Valoria
Domyślny

jak najbardziej chetny
__________________
Gandalf of Gray jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 28-08-2006, 00:40   #98
kelt
Użytkownik Forum
 
kelt's Avatar
 
Data dołączenia: 07 08 2004
Lokacja: Bydgoszcz

Posty: 70
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Royal Paladin
Świat: Askara
Poziom: 101
Skille: 93/60
Poziom mag.: 19
Domyślny

po przeczytaniu tych fragmentow podoba mi sie, jestem na tak
kelt jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Odpowiedz


Użytkowników czytających ten temat: 1 (zarejestrowanych: 0, gości: 1)
 

Zasady postowania
Nie możesz dodawać tematów
Nie możesz odpowiadać
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Kod jest Włączone
UśmieszkiWłączone
[IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone
Przejdź do forum


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 18:44.


Powered by vBulletin 3