Jesteś tu: Tibia.pl / Forum

Wróć   Forum Tibia.pl > Inne > O wszystkim i o niczym

Notki

O wszystkim i o niczym O tym wszystkim co nie pasuje gdziekolwiek indziej ;)

Odpowiedz
 
Opcje tematu
stary 26-10-2005, 10:39   #41
Rejdi
Guest
 

Posty: n/a
Domyślny

Cytuj:
Posłuchałem tego kilka minut ale mam dość, jakieś takie dziwne uczucie i mam wrażenie jakby coś mi uciskało klatke piersiową i jakbym miał płytki oddech ..
To się nazywa stan lękowy. Możesz się tego łatwo pozbyć, wystarczy małe ćwiczonko. Oglądnij jakiś film, który wywołuje u ciebie taki właśnie stan lękowy, lub posłuchaj muzyki, która wprowadza cię w stan lęku a następnie usiądź samemu w ciemnym pokoju, zamknij oczy i próbuj medytować. Staraj się powstrzymać odruch ucieczki, prędzej czy później przyzwyczaisz się i lęk zniknie. <-- Zaczerpnięte ze strony Nowej Krwi (http://nk.wwt.pl/nk/ )

Cytuj:
A ja mam pytanko - czy jako nerwicowiec (prawdopodobny) jestem w stanie używać tego programu bez konsekwencji?
Nie powinieneś ucierpieć na zdrowiu fizycznym, ale z pewnością ucierpisz psychicznie.

@topic
Ten program służy przede wszystkim do: zwiększenia wydajności pracy i nauki (nie na odwrót jak ktoś już pisał, ale to róźnie działa na róźnych ludzi) oraz do wprowadzania w stan LD, OOBE lub po prostu do efektywniejsze medytacji, chociaż ja osobiście nie mogę wejść w OOBE kiedy coś mi świszczy w uszach.

Ja osobiście na relaks stosuję bardzo łatwą metodę - żyletka + ręka. Programu używam gdy ćwicze przechodzenie w stan OOBE i kontrole energii oraz przed stosowaniem wampiryzmu, o czym szerzej pisze na podanej wcześniej stronie Nowej Krwi.
  Odpowiedz z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stary 26-10-2005, 11:23   #42
Matek
Użytkownik Forum
 
Matek's Avatar
 
Data dołączenia: 21 09 2004
Lokacja: Węgorzewo/Gdańsk

Posty: 1,859
Matek ma numer GG 3933509
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Rejdi
To się nazywa stan lękowy. Możesz się tego łatwo pozbyć, wystarczy małe ćwiczonko.
Albo poprostu zalozenie u jakiegos psychologa badz terapeuty NLP kotwicy emocjonalnej.


Cytuj:
Nie powinieneś ucierpieć na zdrowiu fizycznym, ale z pewnością ucierpisz psychicznie.
Ani jedno. ani drugie. Wydaje mi sie wrecz, ze ci to pomoze nawet. Zreszta - odwiedz strone programu - tam sa przeciwskazania.


Cytuj:
Ten program służy przede wszystkim do: zwiększenia wydajności pracy i nauki (nie na odwrót jak ktoś już pisał, ale to róźnie działa na róźnych ludzi) oraz do wprowadzania w stan LD, OOBE lub po prostu do efektywniejsze medytacji, chociaż ja osobiście nie mogę wejść w OOBE kiedy coś mi świszczy w uszach.
Ten program sluzy do synchronizacji mozgu. Jak to wykorzystasz zalezy tylko od tego co chcesz osiagnac. ponownie odsylam do strony programu.

@ktos, kogo bola oczy i tym podobni.

Masz tego sluchac a nie patrzec sie w monitor.
__________________


"Miła, błagam, nie zrozum mnie źle
Kocham cię tak jak swoje przestworza pokochał wiatr"

Moj jogger
Matek jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 26-10-2005, 14:35   #43
OnlyM(PL)
Guest
 

Posty: n/a
Domyślny

EE tam mnie tam nic nie wzielo sluchalem 20 min i nic -.- .
SCIEMA!
Ja mam tylko schize wtedy jak jest ciemno, zjaram sie i ktos wyma***e przedemna wlaczonym telefonem.
Mysle ze to jest potwor i chce uciec ale nie moge bo nie umiem wtedy chodzic, LOL.

Ostatnio edytowany przez OnlyM(PL) - 26-10-2005 o 14:42.
  Odpowiedz z Cytatem
stary 26-10-2005, 15:20   #44
Shanhaevel
Użytkownik Forum
 
Shanhaevel's Avatar
 
Data dołączenia: 27 08 2004
Lokacja: Uwiędły Las

Posty: 2,391
Shanhaevel ma numer GG dam na pw.
Domyślny

@Khan
Tak samo u mnie. Stany przedzwałowe nie są mi obce, oj nie...

@topic
Nie znoszę żadnych rzeczy "wpływających na umysł". Jest mi dobrze z tym, który mam. ;]
Shanhaevel jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 26-10-2005, 15:50   #45
Rohen
Użytkownik Forum
 
Rohen's Avatar
 
Data dołączenia: 19 10 2005
Lokacja: Doki...
Wiek: 32

Posty: 348
Stan: Aktywny gracz
Wyślij wiadomość przez ICQ do Rohen Rohen ma numer GG 8666502 Rohen ma login Tlenu Tlen is stupid Adres Jabbera do Rohen
Domyślny

Włączyłem... szczególnie Relaxion 1... jeju ale się teraz czuję . Odświeżony, wyspany... i gotowy by skakać . Dzięki Matek... zedytuje post bo właśnie po nasłuchaniu sie tego programu mam zamiar przeskoczyć pewną <5 metrową> /2 metrową\ przeszkodę ...
Rohen jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 26-10-2005, 16:25   #46
Nightwalker
Użytkownik Forum
 
Nightwalker's Avatar
 
Data dołączenia: 19 08 2004
Lokacja: Wrocław
Wiek: 34

Posty: 664
Domyślny

Na mnie działa Szybki refresh mózgu działa odrazu. Bardzo lubię medytację.
Nightwalker jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 26-10-2005, 16:55   #47
Ghost Nieudany
Użytkownik Forum
 
Ghost Nieudany's Avatar
 
Data dołączenia: 15 07 2004
Lokacja: TO MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ!

Posty: 1,333
Ghost Nieudany ma numer GG 2875067 Adres Jabbera do Ghost Nieudany
Domyślny

A ja mogę z czystym sercem powiedzieć, że ten sprzęt na mnie nie działa. Prócz dziwnego uczucia w prawym uchu nie czuję NIC, nie jestem WoGle zrelaksowany.


EDIT: Hmmz. Dziwne. Po odsłuchaniu czegoś cięższego, zaraz po sesji BW, poczułem, że szybciej bije mi serce i czuję się wyluzowany. =/
__________________
*+10 punktów do lansu

Ostatnio edytowany przez Ghost Nieudany - 26-10-2005 o 16:58.
Ghost Nieudany jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 26-10-2005, 17:13   #48
Rohen
Użytkownik Forum
 
Rohen's Avatar
 
Data dołączenia: 19 10 2005
Lokacja: Doki...
Wiek: 32

Posty: 348
Stan: Aktywny gracz
Wyślij wiadomość przez ICQ do Rohen Rohen ma numer GG 8666502 Rohen ma login Tlenu Tlen is stupid Adres Jabbera do Rohen
Domyślny

Niesamowite ale zrobiłem to ... naprawdę pomaga ten program =).
Rohen jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 26-10-2005, 20:22   #49
SoulflyRED
Użytkownik forum
 
SoulflyRED's Avatar
 
Data dołączenia: 07 10 2005
Lokacja: Right behind you
Wiek: 36

Posty: 21
Domyślny

Ktoś tam wsomniał o hipnozie, kiedyś się w to bawiłem i znalazłem kursiki:
http://strefa51.webd.pl/portal/index...sc=desc#art_up
(to działa)... nie to nie keylogger :/
SoulflyRED jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 26-10-2005, 20:46   #50
Zegenis
Użytkownik Forum
 
Zegenis's Avatar
 
Data dołączenia: 25 07 2004
Lokacja: Że co?!

Posty: 326
Profesja: Elite Knight
Domyślny

Mówie wam... To zrobil człowiek o imieniu YURI! Teraz przejmie nad wami wladze umyslowa!



ontop~: E... po 2 min glowa mnie zaczela bolec ;[ gdybym sluchal dluzej pewnie bym umarl. TY MORDERCO! <j/k> :>
__________________
Apsik ;<
Zegenis jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 26-10-2005, 21:30   #51
szoopa
Użytkownik Forum
 
szoopa's Avatar
 
Data dołączenia: 13 06 2004
Lokacja: Z kątowni
Wiek: 35

Posty: 197
Stan: Na emeryturze
szoopa ma numer GG 6788630
Domyślny

Najpier było mi błogo, a potem chciało mi się ryczeć xD
chyba cos ze mna nie tak xD
__________________
-
szoopa jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 27-10-2005, 21:08   #52
Taka Tuca
Użytkownik Forum
 
Taka Tuca's Avatar
 
Data dołączenia: 16 10 2005

Posty: 193
Stan: Aktywny gracz
Profesja: Elder Druid
Świat: Danubia
Poziom: 25
Skille: br/pl
Poziom mag.: pl
Domyślny

Ech, wlaczylem i nagle mialem taki plytszy oddech, wolalem wylaczyc :/. A co do padaczki, nigdy nie mialem. WTF?
__________________
Darth Taca: wiesz co to spocony cyklop?
xxx: nom wkurza mnie ten bug ;/
Taka Tuca jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 28-10-2005, 03:28   #53
eerion
CS Tibia.pl Team
 
eerion's Avatar
 
Data dołączenia: 29 08 2003
Lokacja: Utopia
Wiek: 35
Wpisy bloga: 2

Posty: 2,908
Stan: Niegrający
eerion ma numer GG 4323111
Domyślny

Weźcie ludzie dajcie sobie z tym spokój - bo raz że nie macie pewności czy ten program nic wam nie zrobi - bo w każdej chwili może się okazać że to będzie taki netowy "Vioxx".
Poza tym - nawet jeśli zadziała to co to wam da?
Wy zmuszacie swój mózg do stłumienia pewnych emocji, ale po co?
Owszem - smótek, żal nie są miłe ale są częścią naszego życia i tylko nim możemy w pełni odczuwać radość i szczęście - bo jeżeli nie ma złych stron to jak można zobaczyć i docenić dobre? One stają się szare, bezbarwne i bez znaczenia - dlatego nie bawcie się w usuwanie emocji, tylko dbajcie o nie - co nie znaczy że po deadzie macie lusterka w autach urywać ^^
PS - Jak za długo będziecie tego używać to będziecie jak ludność w eqilibrum ;P
__________________
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Shinjix
Jezeli juz jestesmy przy Vision of Escaflowne - fajnego hentaja z tego widzialem
Wpuścić takiego maniaka do tematu o anime

eerion.blogspot.com - Jak to gaijin Japonię ogarniał, czyli relacja z kraju kwitnącej wiśni.
eerion jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 28-10-2005, 07:06   #54
Matek
Użytkownik Forum
 
Matek's Avatar
 
Data dołączenia: 21 09 2004
Lokacja: Węgorzewo/Gdańsk

Posty: 1,859
Matek ma numer GG 3933509
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez eerion
Weźcie ludzie dajcie sobie z tym spokój - bo raz że nie macie pewności czy ten program nic wam nie zrobi - bo w każdej chwili może się okazać że to będzie taki netowy "Vioxx".
Poza tym - nawet jeśli zadziała to co to wam da?
Wy zmuszacie swój mózg do stłumienia pewnych emocji, ale po co?
Owszem - smótek, żal nie są miłe ale są częścią naszego życia i tylko nim możemy w pełni odczuwać radość i szczęście - bo jeżeli nie ma złych stron to jak można zobaczyć i docenić dobre? One stają się szare, bezbarwne i bez znaczenia - dlatego nie bawcie się w usuwanie emocji, tylko dbajcie o nie - co nie znaczy że po deadzie macie lusterka w autach urywać ^^
Po pierwsze: bo ja wiem, czy ten program jest do zmiany negatywnych emocji? Raczej nie - swoje musisz przezyc

Po drugie: co mi to da? Szybsze uczenie sie, wieksza pewnosc siebie (ktora i tak jest dosc spora, umiejetnosc radzenia sobie w sytuacjach stresowych, nabycie nowych doswiadczen. Wymieniac dalej?

Po trzecie: to jak kazdy z was to wykorzysta zalezy tylko i wylacznie od was. Eerion - skoro pomyslales o usuwaniu emocji - masz racje, nie korzystaj z tego programu. W sumie to nie zastanawiaj sie takze w jaki sposob ten program moze ci pomoc, bo stwierdzisz, ze jednak dziala.


Cytuj:
PS - Jak za długo będziecie tego używać to będziecie jak ludność w eqilibrum ;P
hehe, ciekawa wizja
__________________


"Miła, błagam, nie zrozum mnie źle
Kocham cię tak jak swoje przestworza pokochał wiatr"

Moj jogger
Matek jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 28-10-2005, 08:23   #55
eerion
CS Tibia.pl Team
 
eerion's Avatar
 
Data dołączenia: 29 08 2003
Lokacja: Utopia
Wiek: 35
Wpisy bloga: 2

Posty: 2,908
Stan: Niegrający
eerion ma numer GG 4323111
Domyślny

@Matek:
Cytuj:
Po pierwsze: bo ja wiem, czy ten program jest do zmiany negatywnych emocji? Raczej nie - swoje musisz przezyc

Po drugie: co mi to da? Szybsze uczenie sie, wieksza pewnosc siebie (ktora i tak jest dosc spora, umiejetnosc radzenia sobie w sytuacjach stresowych, nabycie nowych doswiadczen. Wymieniac dalej?

Po trzecie: to jak kazdy z was to wykorzysta zalezy tylko i wylacznie od was. Eerion - skoro pomyslales o usuwaniu emocji - masz racje, nie korzystaj z tego programu. W sumie to nie zastanawiaj sie takze w jaki sposob ten program moze ci pomoc, bo stwierdzisz, ze jednak dziala.
Po Pierwsze - może nie do zmiany, ale do stłumienia, i "swoje musisz przeżyć"- to się z tym nie zgodzę - jakby alkoholik był cały czas zalany to też "nie przeżyłby swojego" - tak samo jest z ludźmi bedących cały czas pod działaniem tego programu
Po Drugie - Dobrze, wymieniasz same plusy, ale co dalej? I co rozumiesz pod "nabycie nowych doświadczeń"? Czyżbym żył na etapie gdzie ludzie nie potrafią się zrelaksować i to uczucie jest im obce? Co do sytuacji stresowych - to naturalną reakcją organizmu na stres jest podniesienie się poziomu hormonów - a co do stresu długotrwałego to z nim można sobie łatwo poradzić (choć i tak niektórzy nie wiedzą jak -.-' ). Co do stresu okresowego - twoje ciało wyrabia większe obroty i mimo że myśli potrafią (nie mówie że są - ale mogą być) nieco chaotyczne to reagujesz szybciej na wszystko i twoje ciało i umysł mogą zrobić coś "ponad normę" niż w sytuacji bezstresowej.
Po trzecie - nie mam zamiaru korzystać z tego programu, bo ma pozytywne strony ale i sporo negatywnych - a wszystkie pozytywy jakie tutaj osiągasz dzieki temu programowi mozesz osiągnąć bez neigo ograniczajac minusy do minimum.
No i nie opowiedziałeś co do "drugiego Vioxx's"
Czyżbym trafił w czuły punkt?
__________________
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Shinjix
Jezeli juz jestesmy przy Vision of Escaflowne - fajnego hentaja z tego widzialem
Wpuścić takiego maniaka do tematu o anime

eerion.blogspot.com - Jak to gaijin Japonię ogarniał, czyli relacja z kraju kwitnącej wiśni.
eerion jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 28-10-2005, 12:44   #56
Matek
Użytkownik Forum
 
Matek's Avatar
 
Data dołączenia: 21 09 2004
Lokacja: Węgorzewo/Gdańsk

Posty: 1,859
Matek ma numer GG 3933509
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez eerion
Po Pierwsze - może nie do zmiany, ale do stłumienia, i "swoje musisz przeżyć"- to się z tym nie zgodzę - jakby alkoholik był cały czas zalany to też "nie przeżyłby swojego" - tak samo jest z ludźmi bedących cały czas pod działaniem tego programu
Czy moglbys odwiedzic strone programu i poczytac o tym co on robi? Specjalnie przewertowalem stronke, zeby znalezc cos tam o tym, ze program zmienia uczucia. Wprowadza co najwyzej w relaks. To tyle.

Cytuj:
Po Drugie - Dobrze, wymieniasz same plusy, ale co dalej?
No bo ty wymieniasz same minusy. Jakbym widzial to tak samo nie odpisalbym Pozatym widze takze minusy - sa zreszta opisane na stronie producenta jak i amatroskiej polskiej.

Cytuj:
I co rozumiesz pod "nabycie nowych doświadczeń"? Czyżbym żył na etapie gdzie ludzie nie potrafią się zrelaksować i to uczucie jest im obce?
Co rozumiem. byc moze to moje zboczenie - bardzo interesuje sie komunikacji spoleczna, tym jak czlowiek odczuwa, dlaczego w pewnych sytuacjach zachowuje sie tak a nie inaczej. Ten program moze mi pomoc. Ale to czysto subiektywne wrazenie, wiec niepotrzebnie je tam walnelem.

Cytuj:
Co do sytuacji stresowych - to naturalną reakcją organizmu na stres jest podniesienie się poziomu hormonów - a co do stresu długotrwałego to z nim można sobie łatwo poradzić (choć i tak niektórzy nie wiedzą jak -.-' ). Co do stresu okresowego - twoje ciało wyrabia większe obroty i mimo że myśli potrafią (nie mówie że są - ale mogą być) nieco chaotyczne to reagujesz szybciej na wszystko i twoje ciało i umysł mogą zrobić coś "ponad normę" niż w sytuacji bezstresowej.
A byles kiedys w takiej sytuacji, gdy stajesz przed grupa 100 osob i masz wyglosic jakies przemuwienie a jezyk staje ci w gardle? Albo w takie sytuacji, gdzie spotyka cie cos a ty zamiast reagowac normalnie badz szybciej nie reagujesz wogole? Albo kiedy stres czysci ci mozg i chcac odezwac sie do przepieknej kobiety tracisz jezyk? Moge wymienic milion sytuacji, kiedy czlowiek moze nie poradzic sobie ze stresem. Owszem, to jest czysto subiektywne wrazenie i ty, w kazdej z tych sytuacji, mozesz sobie doskonale radzic. Mozesz tez poradzic drugiemu czlowiekowi, zeby trenowal i wtedy to sie mu uda. Niestety trwa to cale wieki i niezawsze sie udaje. A taka synchronizacja moze dac ci duzo. Po pierwsze i ostatnie - zajmuje ci mniej czasu, zeby sie tego nauczyc.

Cytuj:
Po trzecie - nie mam zamiaru korzystać z tego programu, bo ma pozytywne strony ale i sporo negatywnych - a wszystkie pozytywy jakie tutaj osiągasz dzieki temu programowi mozesz osiągnąć bez neigo ograniczajac minusy do minimum.
Ok. Ale szkoda, bo ty chyba jako jedyny potrafilbys odpowiedziec mi na pytanie zadane w pierwszym poscie. Inni sie jakos nie przykladaja

Cytuj:
No i nie opowiedziałeś co do "drugiego Vioxx's" Czyżbym trafił w czuły punkt?
Nie poprostu nie skojarzylem tego programu. Moglbys podac namiary na material z ktorego wynika, ze zrobil 'zle' ludziom? Z checia przeczytam Po przeszukaniu google.pl za malo jeszcze wiem.

I jeszcze pare ciekawostek odnosnie tlumienia uczuc:
Wydaje ci sie, ze istnieje sposob sztucznego tlumienia uczuc? Napewno. W rzeczy samej robimy to codziennie. Jest wiele czynnikow, ktore 'sztucznie' wywoluja w tobie uczucia. Wspomne tylko programy telewizyjne. Zobacz jak zachowuja sie twoje kolezanki oladac ckliwy romans. Jak 'sztucznie' narastaja w nich uczucia radosci, smutku badz podobne. Ba, nawet niektore twoje zachowania wywolywane sa sztucznie. Przyklad, spoko: co robisz, kiedy zapala sie czerwone swiatlo: stoisz czy idziesz? O czym pomyslisz, kiedy powiem ci "nie mysl o niebieskim"? Czyzby o niebieskim?

Problem polega na tym, ze ludzie boja sie swiadomie korzystac z ZASOBÓW, które moga ich uszczesliwic, bo uwazaj, ze to jest zle, ze to jest oszukiwanie siebie. Jesli jednak swiadomosc tego, ze wiesz co czujesz jest zlem - to ja jednak wole zly niz dobry.
Ale to taka dygresyjka - jakbys mial ochote pogadac wal na gg.
Pozdrawiam
__________________


"Miła, błagam, nie zrozum mnie źle
Kocham cię tak jak swoje przestworza pokochał wiatr"

Moj jogger
Matek jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 28-10-2005, 22:29   #57
eerion
CS Tibia.pl Team
 
eerion's Avatar
 
Data dołączenia: 29 08 2003
Lokacja: Utopia
Wiek: 35
Wpisy bloga: 2

Posty: 2,908
Stan: Niegrający
eerion ma numer GG 4323111
Domyślny

Cytuj:
Czy moglbys odwiedzic strone programu i poczytac o tym co on robi? Specjalnie przewertowalem stronke, zeby znalezc cos tam o tym, ze program zmienia uczucia. Wprowadza co najwyzej w relaks. To tyle.
Owszem, odwiedziłęm stronkę programu i już zobaczyłęm bzdety.
Mianowicie - Stan Alfa ma charakterystykę "Umysł obudzony, ciało uśpione"
Co nie jest prawdą- bo owszem, transe itd to są w stanie alfa, ale w stanie alfa człowiek może być także obudzony równie dobrze ciałem co umysłem - i wtedy także ma najlepszą pamięć- w stanie alfa który można osiagnąć się najłatwiej uczy. A ten stan można osiągnąć bez zadnych programów na kompie, filmów czy jeszcze Bóg wie czego.
Cytuj:
Po osiągnięciu wybranego stanu można zastosować afirmacje, próbować wyjść z ciała (eksterioryzacja), delektować się uzyskanym stanem :-),
Boże chroń Polskę - Wychodzenie z ciała bez osoby która pozwoli opanować ten stan (mistrza?) może być bądź co bądź niebezpieczne, a tutaj... Zostaiwe to bez komentarza
Cytuj:
No bo ty wymieniasz same minusy. Jakbym widzial to tak samo nie odpisalbym Pozatym widze takze minusy - sa zreszta opisane na stronie producenta jak i amatroskiej polskiej.
Owszem, ty widzisz, ale nie wszyscy widzieć mogą - dlatego ja o tym pisze ^^
Poza tym- tak czytam i czytam te plusy...
I dochodze do jednego wniosku...
Cytuj:
- uzdrowienie treści kompleksów
- zwiększenie szacunku dla siebie
- osiąganie pogody ducha
itd...
To nie leczy tych rzeczy. To może je co najwyzej zamaskować.
Wiem o tym troche bo często ejstem w kręgu osób które się tym zajmują tak się wyraże "profesjonalnie" (nie nie są to młdozi ludzie - wielu z nich jest po 40tce, a takimi sprawami zajmują się od młodości) i wiem jak trudno "wykurzyć" to z człowieka.
A skoro to maskuje - to to odczucie wróci.
Może nie teraz, nie jutro, ale wróci za miesiąc, rok czy za 10 lat.
A wróci nie takie jak dotychczas, lecz z jeszcze większą siłą da o sobie znać.
I będzie nas męczyć dopóki naprawdę się tego nie pozbędziemy - sami w sobie, ewentualnie za pomocą kogoś doświadczonego - bo wszystkie emocje i problemy które do nas przychodzą od nas wyszły - i wracają spotęgowane.
Tak więc ten generator na dłuższą metę szkodzi. I to bardzo.

Cytuj:
Co rozumiem. byc moze to moje zboczenie - bardzo interesuje sie komunikacji spoleczna, tym jak czlowiek odczuwa, dlaczego w pewnych sytuacjach zachowuje sie tak a nie inaczej. Ten program moze mi pomoc. Ale to czysto subiektywne wrazenie, wiec niepotrzebnie je tam walnelem.
Spoko.

Cytuj:
A byles kiedys w takiej sytuacji, gdy stajesz przed grupa 100 osob i masz wyglosic jakies przemuwienie a jezyk staje ci w gardle? Albo w takie sytuacji, gdzie spotyka cie cos a ty zamiast reagowac normalnie badz szybciej nie reagujesz wogole? Albo kiedy stres czysci ci mozg i chcac odezwac sie do przepieknej kobiety tracisz jezyk? Moge wymienic milion sytuacji, kiedy czlowiek moze nie poradzic sobie ze stresem. Owszem, to jest czysto subiektywne wrazenie i ty, w kazdej z tych sytuacji, mozesz sobie doskonale radzic. Mozesz tez poradzic drugiemu czlowiekowi, zeby trenowal i wtedy to sie mu uda. Niestety trwa to cale wieki i niezawsze sie udaje. A taka synchronizacja moze dac ci duzo. Po pierwsze i ostatnie - zajmuje ci mniej czasu, zeby sie tego nauczyc.
Byłem w takiej sytuacji - bo kandyduję do samorządu szkolnego i dzisiaj każdy kandydat się przedstawiał i mówił o swoich propozycjach i celach dla których kandyduje. I wiem jakie to uczucie gdy chcesz mówić a nie możesz. Ale mi udało się to załatwić - wprawdzie mówiłem troche niewyraźnie (to moje pierwsze takie wystąpienie, więc było wybitnie trudne), ale dałem sobie radę- bez żadnych programików. Wystarczy że człowiek zamiast zajmować się programami zajmie się swoim wnętrzem i wszystko będzie do pokonania - bo wszystko siedzi w nas ^^
Co do nie radzenia sobie ze stresem - nie radze sobie doskonale ze stresem, czasami mnie zżerają emocje, ale stres nigdy - bo ja na to nie pozwalam. Co do treningów - to nie ejst trudne. Wystarczy naprawdę szczerze - pół godziny przed snem w łóżku myślec o swoich problemach, rozwiązywać je, znajdywać wewnętrzne blokady i próbować je niszczyć - naprawdę można dośc szybko i bez żadnych specjalnych wymagań i poświęceń "leczyć się" - i tak - leczyć, bo to w końcu gdy jesteśmy słabi duchowo nasze ciało też słąbnie - człowiek zdrowy duchem nigdy nie będzie słaby ciałem.
A co do synchronizacji - siedzisz przed maturą i cię dopada stres - to co wyciagniesz laptopa i zaczniesz się bawić generatorem? Wybacz, a naturalna technika - mimo że owszem - na efekty trzeba dłuzej czekać, ale są mocniejsze i możesz korzystać z tego kiedy chcesz.
Cytuj:
Ok. Ale szkoda, bo ty chyba jako jedyny potrafilbys odpowiedziec mi na pytanie zadane w pierwszym poscie. Inni sie jakos nie przykladaja
Bywa. Mam nadzieję że w innych sprawach będę bardziej pomocny ^^
Cytuj:
Nie poprostu nie skojarzylem tego programu. Moglbys podac namiary na material z ktorego wynika, ze zrobil 'zle' ludziom? Z checia przeczytam Po przeszukaniu google.pl za malo jeszcze wiem
Vioxx to nie program.
Później napiszę o tym - w następnym poście, bo teraz mam troche mało czasu, a tego troche jest ^^
Cytuj:
I jeszcze pare ciekawostek odnosnie tlumienia uczuc:
Wydaje ci sie, ze istnieje sposob sztucznego tlumienia uczuc? Napewno. W rzeczy samej robimy to codziennie. Jest wiele czynnikow, ktore 'sztucznie' wywoluja w tobie uczucia. Wspomne tylko programy telewizyjne. Zobacz jak zachowuja sie twoje kolezanki oladac ckliwy romans. Jak 'sztucznie' narastaja w nich uczucia radosci, smutku badz podobne. Ba, nawet niektore twoje zachowania wywolywane sa sztucznie. Przyklad, spoko: co robisz, kiedy zapala sie czerwone swiatlo: stoisz czy idziesz? O czym pomyslisz, kiedy powiem ci "nie mysl o niebieskim"? Czyzby o niebieskim?
Bo widzisz- tłumenie uczuć jest niezdrowe, choć jest wymagane w dzisiejszej kulturze - Tłumić uczucia można, tylko jeśli człowiek będzie potrafił je "wyzwolić" czy pozbyć się z siebie np. po powrocie do domu - a nie wiem ilu lduzi to potrafi, ale na pewno niezbyt dużo (choć nie chcę byc nieskromny, ale mimo że to było dość ciężkie - udało mi sie to - choć czasami mam problemy z tłumieniem uczuć - zwłaszcza na lekcjach )
Co do romansów / telenowel i innych tego typu rzeczy - to wsyzstko jest wynikiem "wczucia się " w fabułę - i takie wywoływanie uczuć wcale nie jest takie złe o ile ma jakiś cel, niż taka moda na sukces- tasiemiec komercyjny który nic tak naprawdę nie daje.
Wywoływanie uczuć - tak to nazwę - jest pozytywne gdy ma w sobie jakieś walory pozytywne, czy edukujące. Niestety zachodnie kino nie dostarcza takich walorów ostatnimi laty :/
Na czerwnoym świetle? Stoje, bo jestem porządnym obywatelem ;P
A gdy mówisz - nie myśl o niebieskim to sprawa jest proste - nasz umysł nie przyjmuje "nie" i trafia do neigo "myśl o niebieskim" - dlatego myślimy. Zaś jeśli powiesz coś w stylu "przestań myśleć o niebieskim" - o wcale nie musisz o nim pomyśleć co? ^^

Cytuj:
Problem polega na tym, ze ludzie boja sie swiadomie korzystac z ZASOBÓW, które moga ich uszczesliwic, bo uwazaj, ze to jest zle, ze to jest oszukiwanie siebie. Jesli jednak swiadomosc tego, ze wiesz co czujesz jest zlem - to ja jednak wole zly niz dobry.
Ludzie nie będą w stanie odkryć swoich uczuć poprzez jakiś program, film czy tabletki - żeby naprawde odkryć swoje prawdziwe uczucia trzeba przełamać wiele barier nałożonych przez tą cywilizację i popatrzeć w głąb siebie - a nie monitora. Co do dobra i zła - to nie są 2 jedyne opcje
Poza tym - aby człowiek mógł spojrzeć, uchwycić i naprawdę czuć - musi zostać wprowadzony do tego - wtedy tylko będzie mógł naprawdę tego dokonać - bo to nie jest malowanie płotu - maźniesz 3 razy na krzyz i pomalowane, lecz malowanie dzieła sztuki - praca powolna i mozolna, lecz efekt arcypiękny

Cytuj:
Ale to taka dygresyjka - jakbys mial ochote pogadac wal na gg.
Pozdrawiam
Na gg można pogadać, ale taka rozmowa ma swoje zalety też bo:
1. Można spokojnie uporzadkować informacje i argumenty
2. Poboczni słuchacze mogą wyciągnąć z tego ważne wnioski
3. Możemy komuś pomóc tą dyskusją.

Ja tekże pozdrawiam!
Do zobaczenia ^^
__________________
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Shinjix
Jezeli juz jestesmy przy Vision of Escaflowne - fajnego hentaja z tego widzialem
Wpuścić takiego maniaka do tematu o anime

eerion.blogspot.com - Jak to gaijin Japonię ogarniał, czyli relacja z kraju kwitnącej wiśni.
eerion jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 29-10-2005, 13:39   #58
Sindbat
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 29 12 2004

Posty: 186
Domyślny

Jest napisane, że nie mam karty dźwiękowej. Mam ją wbudowaną w płytę główną. Czy jest jakiś sposób, żeby tego posłuchać bez kupowania karty?
__________________
Nie dyskutuj z idiotą. Najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem.
Na czas krótkiego banu (30 dni) przesiadam się na stare konto.
Sindbat jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 30-10-2005, 16:10   #59
szoopa
Użytkownik Forum
 
szoopa's Avatar
 
Data dołączenia: 13 06 2004
Lokacja: Z kątowni
Wiek: 35

Posty: 197
Stan: Na emeryturze
szoopa ma numer GG 6788630
Domyślny

a ja już wiem! To wszystko jest autosugestią
__________________
-
szoopa jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 31-10-2005, 09:10   #60
Matek
Użytkownik Forum
 
Matek's Avatar
 
Data dołączenia: 21 09 2004
Lokacja: Węgorzewo/Gdańsk

Posty: 1,859
Matek ma numer GG 3933509
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez eerion
To nie leczy tych rzeczy. To może je co najwyzej zamaskować. Wiem o tym troche bo często ejstem w kręgu osób które się tym zajmują tak się wyraże "profesjonalnie" (nie nie są to młdozi ludzie - wielu z nich jest po 40tce, a takimi sprawami zajmują się od młodości) i wiem jak trudno "wykurzyć" to z człowieka.
A skoro to maskuje - to to odczucie wróci.
Może nie teraz, nie jutro, ale wróci za miesiąc, rok czy za 10 lat.
A wróci nie takie jak dotychczas, lecz z jeszcze większą siłą da o sobie znać.
I będzie nas męczyć dopóki naprawdę się tego nie pozbędziemy - sami w sobie, ewentualnie za pomocą kogoś doświadczonego - bo wszystkie emocje i problemy które do nas przychodzą od nas wyszły - i wracają spotęgowane.
Tak więc ten generator na dłuższą metę szkodzi. I to bardzo.
To nie leczy - tak samo jak nikt inne tego ci nie wyleczy. To sa uczucia - ich sie nie pozbedziesz. Ale mozesz nauczyc sie je kontrolowac. Co do tych specjalistow - standardowi psycholodzy? Tacy, ktorzy uwazaja, ze do zmiany potrzebna jest dluga droga - czasami bolesna? Wiesz - ja tez znam paru fachowocow. I oni uwazaja, ze zmiana moze nastapic w ciagu 30 minut. W ciagu jednej sesji. Zachecam do poczytania o NLP - poczatkowo mozesz zachaczyc o www.nlp.pl/forum. Od razu zaznaczam, ze to nie sa jacys szalency - z ich uslug korzysta tysiace firm. Wiec chyba cos w tym jest. Sam mialem przyjemnosc byc na jednym ze szkolen - nie u nich niestety. Mozesz nie wierzyc - ale to dziala.





Cytuj:
Ale mi udało się to załatwić - wprawdzie mówiłem troche niewyraźnie (to moje pierwsze takie wystąpienie, więc było wybitnie trudne), ale dałem sobie radę- bez żadnych programików. Wystarczy że człowiek zamiast zajmować się programami zajmie się swoim wnętrzem i wszystko będzie do pokonania - bo wszystko siedzi w nas ^^
Byc moze ty wolisz dluzsza droge. Ja wole ta latwiejsza. Po cmo mam sie meczyc jak moge to zrobic w 15 minut. Nie chodzi mi konkretnie teraz o ten program ale o inne techniki - chociazby kotwiczenie stanow emocjonalnych.

Cytuj:
Wystarczy naprawdę szczerze - pół godziny przed snem w łóżku myślec o swoich problemach, rozwiązywać je, znajdywać wewnętrzne blokady i próbować je niszczyć - naprawdę można dośc szybko i bez żadnych specjalnych wymagań i poświęceń "leczyć się" - i tak - leczyć, bo to w końcu gdy jesteśmy słabi duchowo nasze ciało też słąbnie - człowiek zdrowy duchem nigdy nie będzie słaby ciałem.
Widzisz to tez jest subiektywne. Niektorzy ludzie przezywaja czas przeszly patrzac z perspektywy pierszej osoby (tak zwane FPP ) a inni z trzeciej osoby (TPP a powaznie to sie nazywa dysocjacja). O ile chodzi o drugi przypadek - masz racje. Znam ludzi, ktorzy w ten sposob w ciagu ok 20 minut wyleczyli sie z fobii Dosc ciekawe. natomiast przezywanie ciezkiej sytuacji z pierwszej osoby najczesciej prowadzi do powstania emocji, ktore towarzyszyly nam wtedy - nie wiem jak ty uwarzasz, ale dla mnie to nie jest porzadany efekt. Ale ogolnie zgadzam sie z Tobą.

Cytuj:
A co do synchronizacji - siedzisz przed maturą i cię dopada stres - to co wyciagniesz laptopa i zaczniesz się bawić generatorem? Wybacz, a naturalna technika - mimo że owszem - na efekty trzeba dłuzej czekać, ale są mocniejsze i możesz korzystać z tego kiedy chcesz.
Odpalam wspomnianom kotwice emocjinalna Albo ide na piwo (autentyk - po browarze zdalem mature z anglika na 5 )




Cytuj:
Bo widzisz- tłumenie uczuć jest niezdrowe, choć jest wymagane w dzisiejszej kulturze - Tłumić uczucia można, tylko jeśli człowiek będzie potrafił je "wyzwolić" czy pozbyć się z siebie np. po powrocie do domu - a nie wiem ilu lduzi to potrafi, ale na pewno niezbyt dużo (choć nie chcę byc nieskromny, ale mimo że to było dość ciężkie - udało mi sie to - choć czasami mam problemy z tłumieniem uczuć - zwłaszcza na lekcjach )
Tez uwazam inaczej. Nie da sie zyc bez tlumienia uczuc. jak jestes smutny smutek tlumi radosc. Zazdrosc tlumi milos. Itp. Znowu poczytaj o kotwicach emocjonalnych

Cytuj:
Co do romansów / telenowel i innych tego typu rzeczy - to wsyzstko jest wynikiem "wczucia się " w fabułę - i takie wywoływanie uczuć wcale nie jest takie złe o ile ma jakiś cel, niż taka moda na sukces- tasiemiec komercyjny który nic tak naprawdę nie daje.
Ok, ujme to inaczej. Czy kiedykolwiek w twoim zyciu muzyka wzbudzila w tobie jakas emocje? Strach, zal, bezsilnosc, radosc, odwago? Ilekroc slucham muzyki celtyckiej jestem bardzo pewny siebie. To teraz potraktuj BWGen jako muzyke. Tylko, ze bez ladu i sladu. Takie smieszne techno Jedyna roznica to taka, ze to wiesz, ze to sluzy do synchronizacji a z muzyka Metallicy, Boysow czy czego innego nie jestes tego swiadomy.

Cytuj:
Wywoływanie uczuć - tak to nazwę - jest pozytywne gdy ma w sobie jakieś walory pozytywne, czy edukujące. Niestety zachodnie kino nie dostarcza takich walorów ostatnimi laty :/
A ja poprostu chce byc szczesliwy. Kreatywny w kazdej sytuacji, pewny itp Dlatego bawie sie roznymi rzeczami - BWGen miedzy innymi.






Cytuj:
Ludzie nie będą w stanie odkryć swoich uczuć poprzez jakiś program, film czy tabletki - żeby naprawde odkryć swoje prawdziwe uczucia trzeba przełamać wiele barier nałożonych przez tą cywilizację i popatrzeć w głąb siebie - a nie monitora.
uczucia budza sie zawsze - czy to ogladajac TV, rozmawiajac z kumplem czy uzywajac tego programik. Ja nie musze patrzec w glab siebie, zeby czuc - ty chyba tez nie co? uczucia sa integralna czescia nas - to jak je wywolamy to juz sprawa drugozedna no nie?

Cytuj:
Poza tym - aby człowiek mógł spojrzeć, uchwycić i naprawdę czuć - musi zostać wprowadzony do tego - wtedy tylko będzie mógł naprawdę tego dokonać - bo to nie jest malowanie płotu - maźniesz 3 razy na krzyz i pomalowane, lecz malowanie dzieła sztuki - praca powolna i mozolna, lecz efekt arcypiękny
Sorka, ale kupa prawda. kochales kiedys? Czy ktos cie uczyl kochac? Cieszyles sie - czy ktos musial przeprowadzic cie przez te fazy, zeby sie cieszyc? To mi przypomina moj starszy temat, gdzie opisalem jak ludzie 'ucza nas czuc'. A przeciez kazdy to robi inaczej. Kazdy na swoj sposob przezywa radosc - uzywamy tylko slow, zeby dac do zrozumienia ludziom w jakim mniej wiecej jestesmy stanie. Nie ma nic latwiejszego niz przezywanie uczuc - rodzimy sie z tym. To nasza czesc, ktora jest aktywna od urodzenia
__________________


"Miła, błagam, nie zrozum mnie źle
Kocham cię tak jak swoje przestworza pokochał wiatr"

Moj jogger

Ostatnio edytowany przez Matek - 31-10-2005 o 09:13.
Matek jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Odpowiedz


Użytkowników czytających ten temat: 1 (zarejestrowanych: 0, gości: 1)
 

Zasady postowania
Nie możesz dodawać tematów
Nie możesz odpowiadać
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Kod jest Włączone
UśmieszkiWłączone
[IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone
Przejdź do forum


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 05:52.


Powered by vBulletin 3