Jesteś tu: Tibia.pl / Forum

Wróć   Forum Tibia.pl > Inne > O wszystkim i o niczym

Notki

O wszystkim i o niczym O tym wszystkim co nie pasuje gdziekolwiek indziej ;)

Odpowiedz
 
Opcje tematu
stary 19-01-2006, 14:30   #101
PiXik
Zbanowany
 
PiXik's Avatar
 
Data dołączenia: 08 03 2004
Lokacja: Rybnik

Posty: 1,845
Imię: Sir Pix
Profesja: Royal Paladin
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Nekromanta

Czyli Niemcow w 1939r usprawiedliwiamy, tak? Przeciez oni tylko "zapewniali sobie przestrzen zyciowa"...
ja usprawiedliwiam tych którzy zabijali żołnieży w normalnej walce,ale nie tych którzy słali do piachu cywilów
PiXik jest offline   Odpowiedz z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stary 19-01-2006, 14:43   #102
Quezacoatl
Satyryk
 
Quezacoatl's Avatar
 
Data dołączenia: 22 08 2005
Lokacja: Tu i tam
Wiek: 35
Wpisy bloga: 2

Posty: 1,177
Stan: Na Emeryturze
Domyślny

UP
A ja nie usprawiedliwiam żadnych. Zabicie człowieka to zabicie człowieka i koniec.

Cytuj:
By dostać kulkę w łeb od przełorzonego za niewykonanie rozkazu...
W takim razie dlaczego ja nie mogę się postawić niejako w 'ochronie' mojej przyszłosci / pracy / rodziny ?
A wiesz co ja na to? Wolałbym dostać kulkę i umrzeć z czystym sumieniem, niż odebrać człowiekowi życie, przecierz on też ma matkę, ojca, i może żonę i dzieci?? Co niby sprawia że twoje życie jest więcej warte od jego? I kto dał ci prawo o tym decydować? <nie wrzeszcze na ciebie jakby co... >
Nie ma czegoś takiego jak "ja albo on"...
Powiem jedno nie ma człowieka który naprawde chciałby kogoś zabić, zdażają sie tacy ale wedłóg mnie to nie ludzie tacy są chorzy i należy ich leczyć.
Na polecenie ognia wole dostać kulkę i być na czyimś sumieniu niż strzelać do kogoś, nawet jeśli on chce zabić mnie. To nie od nas zależy kto będzie żyć, a jeśli zginiesz ponieważ nie zabiłeś (tego drógiego) to tym lepiej dla ciebie agożej dla niego, życie jest najcenniejsze-fakt, ale pamiętajcie że to jak spedzicie wieczność (która jest znaaacznie dłuższa niż życie) zależeć będzie od tego jak żyliście.
__________________
Modzie! Wpisz się do księgi!
Quezacoatl jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 19-01-2006, 15:14   #103
Caer
Użytkownik Forum
 
Caer's Avatar
 
Data dołączenia: 15 01 2005
Lokacja: Łódź

Posty: 967
Caer ma numer GG 6319946
Domyślny

@Up:
Wyobraź sobie sytuację. Jakieś chory psychicznie ******** trzyma broń wymierzoną w twoją rodzinę. Ty także masz broń. Co robisz? Jeśli go zabijesz, też należy ci się 25lat pierdla? Jeśli zabijesz człowieka na wojnie też należy ci się 25lat pierdla? Życie nie oszczędzi nikogo. Jeśli ty nie zabijesz tego ********a, to on bez skrupułów zabije Ciebie, zgwałci twoją żonę i odstrzeli łeb twojemu dziecku.

Ostatnio edytowany przez Caer - 19-01-2006 o 15:16.
Caer jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 19-01-2006, 17:04   #104
Ashlon
Tibiaspy.com
 
Ashlon's Avatar
 
Data dołączenia: 10 11 2003
Lokacja: Wrocław

Posty: 4,083
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Quezacoatl
Nie ma czegoś takiego jak "ja albo on"...
Na wojnie wlasnie tak jest - ty nie zabijesz wroga, wrog zabije ciebie.
Cytuj:
Powiem jedno nie ma człowieka który naprawde chciałby kogoś zabić, zdażają sie tacy ale wedłóg mnie to nie ludzie tacy są chorzy i należy ich leczyć.
Lew1 zabije lwa2, gdy lew2 zagraza mu lub terenowi lwa1. Przykro mi, ale my tez jestesmy zwierzetami i dzialamy na podobnych zasadach.
Cytuj:
Na polecenie ognia wole dostać kulkę i być na czyimś sumieniu niż strzelać do kogoś, nawet jeśli on chce zabić mnie.
Brawo. Oczywiscie ty nie masz rodzicow/rodzenstwa/dziewczyny/kogos bliskiego, wiec nie myslisz, jak ONI by sie czuli, gdyby dostali zawiadomienie o twojej smierci.
Cytuj:
To nie od nas zależy kto będzie żyć, a jeśli zginiesz ponieważ nie zabiłeś (tego drógiego) to tym lepiej dla ciebie agożej dla niego, życie jest najcenniejsze-fakt, ale pamiętajcie że to jak spedzicie wieczność (która jest znaaacznie dłuższa niż życie) zależeć będzie od tego jak żyliście.
Nie wspomne juz o walce plemion z Zydami, ktorych popieral sam Bog. Nie wiemy, jak On bedzie sadzil.
__________________
Nieaktywny.
Ashlon jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 19-01-2006, 17:39   #105
Vanhelsen
Użyszkodnik
 
Vanhelsen's Avatar
 
Data dołączenia: 05 02 2004
Lokacja: Festung Breslau
Wiek: 34

Posty: 4,597
Stan: Początkujący
Imię: Vanhelsen
Profesja: Druid
Gildia: Inner Circle
Świat: Auchindoun
Poziom: 80
Skille: LW/Skin
Poziom mag.: 2k
Vanhelsen ma numer GG 2690575
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Nekromanta
Bo to obowiazek. Proste i logiczne. Gdyby tak nie bylo, w ogole mieszkalibysmy w Niemczech, albo Rosji...
Ale oto własnie chodzi, że to jest CHORY obowiązek... US jakoś nie ma przymusowej armii i jakoś potrafią wojować o ropę...
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Nekromanta
I powtorze swoj argument - Hitler ZAJAL Polske, czyniac z niej czesc Niemiec. Polacy nie mieli nic do gadania, a i tak Hitler chcial nas spalic. A w Iraku? Sa wybory, robia demokracje, parlament, zostaja na mapach swiata, maja niepodleglosc, Polacy itd szkola im wojska. Hitler robil cos takiego? Jeszcze wracajac do Irackich terrorystow - to nie sa zwykli ludzie, tylko bojowki, ktore dzialaja na polecenie ludzi, ktorym w Iraku za czasow Saddama bylo dobrze.
Powiedz mi, jak już wchodzimy w ten temay, czy za czasów Saddama było tyle ataków terrorystycznych? I czy najwazniejsze, czy Irakijczycy chcieli tej całej demokracji? Gdyby chcieli to by teraz nie wysadzali się w powietrze! Bush prowadzi politykę naprostowywania Iraku na demokrację jakim kolwiek kosztem nie licząć się z zdaniem samego Iraku... Skoro twoim zdaniem Irak jest siedliskiem zła to czemu USA ciągle magazynuje swoje piekne atomówki?...
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Nekromanta
Kto ci karze korzystac z uslug tanich pan, pic alkohol? Nikt. Tak samo nikt nie kaze ci ponizac "mlodszego". Jakbys chcial, i tak nauczylbys sie sporo w woju.
Wiem, że tu palnę kiepski argument ale zawsze: jest takie coś jak presja otoczenia, "jeśli wejdziesz między wrony musisz krakać jak i one" proste?
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Nekromanta
W wojsku tez sie uczysz. Osoby po ksztalceniu zawodowym tez podpisuja umowe, i pozniej siedza w biedronach czy innych tescach w pampersach za kasa, bo nie maja za co rodziny wykarmic. Czesto sa ponizani. I dalej tam siedza. I co, przeciez moga zrezygnowac...
Mogą ale nie chcą bo utzrymują za tą marną pensje rodzine, z woja w tym przypadku nic nie zyskują, co ja osobiście zyskam z woja i na czym mi zalerzy? marny żołd? Umiejetność obrony przeciwrakietowej? Ale mi to nie jest potrzebne więc nie mam zamiaru tam siedziec...

p.s. fajny nr posta (666888)
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Quezacoatl
A wiesz co ja na to? Wolałbym dostać kulkę i umrzeć z czystym sumieniem, niż odebrać człowiekowi życie, przecierz on też ma matkę, ojca, i może żonę i dzieci?? Co niby sprawia że twoje życie jest więcej warte od jego? I kto dał ci prawo o tym decydować? <nie wrzeszcze na ciebie jakby co... >
Nie ma czegoś takiego jak "ja albo on"...
Powiem jedno nie ma człowieka który naprawde chciałby kogoś zabić, zdażają sie tacy ale wedłóg mnie to nie ludzie tacy są chorzy i należy ich leczyć.
Na polecenie ognia wole dostać kulkę i być na czyimś sumieniu niż strzelać do kogoś, nawet jeśli on chce zabić mnie. To nie od nas zależy kto będzie żyć, a jeśli zginiesz ponieważ nie zabiłeś (tego drógiego) to tym lepiej dla ciebie agożej dla niego, życie jest najcenniejsze-fakt, ale pamiętajcie że to jak spedzicie wieczność (która jest znaaacznie dłuższa niż życie) zależeć będzie od tego jak żyliście.
Teraz tak mówisz, człowiek ma w podświadomosci jeden cel (taki sam jak każda żyjąca istota) mianowicie darzyć do przetrwania, w strecie własie to się najbardziej ujawnia. Teraz może i tak piszesz, ale gdyby przyszło co do czego, to byś nie tracił czasu na namysły ciągnąc za spust... Życie to Jungla i cec***e się tymi właśnie prawami, albo ty będziesz miał kolację, albo będziesz kolacją...
Cytuj:
Nie wspomne juz o walce plemion z Zydami, ktorych popieral sam Bog. Nie wiemy, jak On bedzie sadzil.
To zalerzy czy w Boga wierzymy czy nie, oraz czy wierzymy w cos takiego jak życie po smierci...
__________________
Kłócenie się na forum jest jak uczestniczenie w paraolimpiadzie, może i wygrasz, ale nadal będziesz zacofanym -.-"



Ostatnio edytowany przez Vanhelsen - 19-01-2006 o 17:40.
Vanhelsen jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 19-01-2006, 18:15   #106
Shanhaevel
Użytkownik Forum
 
Shanhaevel's Avatar
 
Data dołączenia: 27 08 2004
Lokacja: Uwiędły Las

Posty: 2,391
Shanhaevel ma numer GG dam na pw.
Domyślny

Cytuj:
Teraz tak mówisz, człowiek ma w podświadomosci jeden cel (taki sam jak każda żyjąca istota) mianowicie darzyć do przetrwania, w strecie własie to się najbardziej ujawnia. Teraz może i tak piszesz, ale gdyby przyszło co do czego, to byś nie tracił czasu na namysły ciągnąc za spust... Życie to Jungla i cec***e się tymi właśnie prawami, albo ty będziesz miał kolację, albo będziesz kolacją...
IMO nic dodać, nic ująć...
Shanhaevel jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 19-01-2006, 18:37   #107
S.P.M
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 10 06 2004

Posty: 386
S.P.M ma numer GG pisz to ci dam
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Quezacoatl
UP
A ja nie usprawiedliwiam żadnych. Zabicie człowieka to zabicie człowieka i koniec.


A wiesz co ja na to? Wolałbym dostać kulkę i umrzeć z czystym sumieniem, niż odebrać człowiekowi życie, przecierz on też ma matkę, ojca, i może żonę i dzieci?? Co niby sprawia że twoje życie jest więcej warte od jego? I kto dał ci prawo o tym decydować? <nie wrzeszcze na ciebie jakby co... >
Nie ma czegoś takiego jak "ja albo on"...
Powiem jedno nie ma człowieka który naprawde chciałby kogoś zabić, zdażają sie tacy ale wedłóg mnie to nie ludzie tacy są chorzy i należy ich leczyć.
Na polecenie ognia wole dostać kulkę i być na czyimś sumieniu niż strzelać do kogoś, nawet jeśli on chce zabić mnie. To nie od nas zależy kto będzie żyć, a jeśli zginiesz ponieważ nie zabiłeś (tego drógiego) to tym lepiej dla ciebie agożej dla niego, życie jest najcenniejsze-fakt, ale pamiętajcie że to jak spedzicie wieczność (która jest znaaacznie dłuższa niż życie) zależeć będzie od tego jak żyliście.
Phi, idealista. Myślałem, że w wieku 17 lat dawno się z tego wyrasta. Wyjdź trochę na ulice, pójdź na mecz, dostań w łeb, zobaczysz co to jest żądza zemsty/krwi. Bo póki co to życie znasz tylko ze szkoły/książek/domu. Znasz tylko jedną stronę, a prawda leży po środku.
S.P.M jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 19-01-2006, 18:41   #108
Ashlon
Tibiaspy.com
 
Ashlon's Avatar
 
Data dołączenia: 10 11 2003
Lokacja: Wrocław

Posty: 4,083
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Wieszok
Ale oto własnie chodzi, że to jest CHORY obowiązek... US jakoś nie ma przymusowej armii i jakoś potrafią wojować o ropę...
Ale USA ma cash, a my nie
Cytuj:
Powiedz mi, jak już wchodzimy w ten temay, czy za czasów Saddama było tyle ataków terrorystycznych? I czy najwazniejsze, czy Irakijczycy chcieli tej całej demokracji? Gdyby chcieli to by teraz nie wysadzali się w powietrze! Bush prowadzi politykę naprostowywania Iraku na demokrację jakim kolwiek kosztem nie licząć się z zdaniem samego Iraku... Skoro twoim zdaniem Irak jest siedliskiem zła to czemu USA ciągle magazynuje swoje piekne atomówki?...
Jakie tam siedlisko zla...Nic takiego nie powiedzialem. Takie wtracanie : przed interwencja wojsk w Afganistanie nie bylo tam atakow terrorystycznych itp. Gdy odsunieto od wladzy talibow (ktorzy nie potrafili robic nic innego, tylko szkodzic panstwu), zaczely sie ataki. Tak samo jak w Iraku.
Cytuj:
Wiem, że tu palnę kiepski argument ale zawsze: jest takie coś jak presja otoczenia, "jeśli wejdziesz między wrony musisz krakać jak i one" proste?
No tak, jak wszyscy pija alkohol, to ty sami nie bedziesz cwiczyl. No, ale to juz od ciebie zalezy
Cytuj:
Mogą ale nie chcą bo utzrymują za tą marną pensje rodzine, z woja w tym przypadku nic nie zyskują, co ja osobiście zyskam z woja i na czym mi zalerzy? marny żołd? Umiejetność obrony przeciwrakietowej? Ale mi to nie jest potrzebne więc nie mam zamiaru tam siedziec...
Ten zold i tak jest podobny do marna pensji w supermarkecie. Nauczysz sie - obrony wlasnej.

Zeby nie bylo niedomowien - sam jestem za wprowadzeniem wojska zawodowego. Pod warunkiem, ze bedzie, powiedzmy, trzy miesieczne przeszkolenie dla kazdego.
__________________
Nieaktywny.
Ashlon jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 19-01-2006, 18:59   #109
Grue
Użytkownik Forum
 
Grue's Avatar
 
Data dołączenia: 16 06 2005
Lokacja: Poznań - Rataje
Wiek: 37

Posty: 886
Grue ma numer GG 8009267
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez nekromanta
Nie wspomne juz o walce plemion z Zydami, ktorych popieral sam Bog. Nie wiemy, jak On bedzie sadzil.
O ile on istnieje... (sem ateistą)

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez wieszok
Ale oto własnie chodzi, że to jest CHORY obowiązek... US jakoś nie ma przymusowej armii i jakoś potrafią wojować o ropę...
A teraz porównaj ile my mamy ludności w wieku 18-30 lat a ile jest w USA. I ile oni mają kasy a ile my

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez nekromanta
Ten zold i tak jest podobny do marna pensji w supermarkecie.
Żołd w ZSW masz 110-160zł. W supermarkecie 400-600zł. :>

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez nekromanta
Zeby nie bylo niedomowien - sam jestem za wprowadzeniem wojska zawodowego. Pod warunkiem, ze bedzie, powiedzmy, trzy miesieczne przeszkolenie dla kazdego.
Też jestem za wprowadzeniem zawodowego wojska. Kto chce idzie kto nie to nie idzie. Przynajmniej w wojsku lepiej by było, bo do zawodowego zołnierza też trzeba mieć jakieś tam predyspozycje i zdrowie. Mogliby jeszcze zrobić na komisji poborowej - test psychologiczny. Mniej świrów by do woja brali .

BTW. dobrze, że nie wszyscy chcą do wojska, bo ktoś musi płacić podatki (z czego my mamy [marny] żołd). Pozatym ten żołd wzrósłby o wiele, przez to że nie było by ZSW. Ale to tak na marginesie i półżartem

A teraz ide na The Lost, wiec do jutra Panowie
__________________
<Take a look inside my head, do you see how I feel, 'cos I'm a freak dirty rocker with sex appeal, 'cos I will take your drugs, and I'll get you high, 'cos I'm a freak dirty rocker, and i'll make you fly>

-- Mitsubishi Eclipse Klub Polska --
www.eclipse.net.pl


Grue jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 19-01-2006, 19:05   #110
Vanhelsen
Użyszkodnik
 
Vanhelsen's Avatar
 
Data dołączenia: 05 02 2004
Lokacja: Festung Breslau
Wiek: 34

Posty: 4,597
Stan: Początkujący
Imię: Vanhelsen
Profesja: Druid
Gildia: Inner Circle
Świat: Auchindoun
Poziom: 80
Skille: LW/Skin
Poziom mag.: 2k
Vanhelsen ma numer GG 2690575
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Nekromanta
Ale USA ma cash, a my nie
Czyli mam wyciąc sobie 9 miesięcy z życiorysu narażając się na demoralizację i być w pewnym sensie na utrzymaniu państwa zamiast ruszyć dupę do roboty, poduczyć się i zarabiać kasę w pewnym sensie dla państwa i to tylko dlatego, że nasz kraj jest biedny?! To jest największy paradoks Polski (nie licząc obowiązku odśnierzania państwowych chodników...)

Cytuj:
A teraz porównaj ile my mamy ludności w wieku 18-30 lat a ile jest w USA. I ile oni mają kasy a ile my
Jaką oni mają powierzchnię a jaką my... ile oni ostatnio prowadzą wojn i ile my...

p.s. też mykam na Losta, ale niestety będe musiał przerwać... polsat sobie dobrał czas antenowy na puszczanie desperatek...

Dlaczego mam siedzieć choćby te trzy miechy w woju jak ja już wiem, że nie mam zamiaru z wojskiem wiązać swojej przyszłości. Jedni mówią, że to dla obrony kraju, by wrazie ataku każdy mugł walczyć! To dlaczego nie ma obowiązkowych, 9 miesięcznych studiów medycznych, szkoły strażackiej i agencji wywiadu? Przecież jest zagrożenie epidemi, wtedy każdy lekarz się przyda, a jak będziemy mieli kraj po 9 miesięcznym kursie to będzie good... Można też dorzucić taki przymusowy kurs informatyki, przecierz jak jakiś wirus rzuci się na cały polski net to każdy informatyk będzie na wagę złota... ludzie, trochę logiki...

p.s. temat lekko zaczyna odbiegac od głównego załorzenia (czy obowiązkowa służba wojskowa jest potrzebna)
__________________
Kłócenie się na forum jest jak uczestniczenie w paraolimpiadzie, może i wygrasz, ale nadal będziesz zacofanym -.-"


Vanhelsen jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 19-01-2006, 19:07   #111
Rinnaroc
Użytkownik Forum
 
Rinnaroc's Avatar
 
Data dołączenia: 04 11 2005
Wiek: 32

Posty: 233
Stan: Na emeryturze
Rinnaroc ma numer GG 4143112
Domyślny

Ja osobiście nie mam zamiaru iść do woja, kojaży mi się to z syfem, niewyspanymi nocami i zmęczeniem. A powiedzcie mi, jak poprostu nie pójdę, będę siedzieć w domu, nawet jak będą przysyłać upomnienia,to co wejdą mi do chaty i mnie za szmaty do wojska wezmą ? Po za tym pytałem się kumpla jak się wymigać, to powiedział, że jak idziesz na sprawdzenie to udawaj świra, napiszą, że jestem niezdolny to służby wojskowej
__________________
Rinnaroc jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 19-01-2006, 19:09   #112
Walekifa
Użytkownik Forum
 
Walekifa's Avatar
 
Data dołączenia: 30 08 2004
Wiek: 32

Posty: 1,743
Walekifa ma numer GG 8714993
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Rinnaroc
Po za tym pytałem się kumpla jak się wymigać, to powiedział, że jak idziesz na sprawdzenie to udawaj świra, napiszą, że jestem niezdolny to służby wojskowej
Przypomniał mi się odcinek kiepskich,jak walduś miał iśc do wojska ;D
__________________
GRUPA TEA TIME REKRUTUJE ; ) OTWARTA DLA WSZYSTKICH FANÓW SPANIAŁEGO NAPARU POSIADAJĄCEGO PONAD DWA TYSIĄCE LAT TRADYCJI.

http://www.forum.tibia.pl/group.php?groupid=126

Jesteś fanem Diablo 2 ,ale gra już ci się znudziła?
http://www.forum.tibia.pl/showthread.php?t=187841-
Zapoznaj się z tym tematem,a nie pożałujesz!!!!!!!!
Walekifa jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 19-01-2006, 19:13   #113
Grue
Użytkownik Forum
 
Grue's Avatar
 
Data dołączenia: 16 06 2005
Lokacja: Poznań - Rataje
Wiek: 37

Posty: 886
Grue ma numer GG 8009267
Domyślny

Cytuj:
Ja osobiście nie mam zamiaru iść do woja, kojaży mi się to z syfem, niewyspanymi nocami i zmęczeniem. A powiedzcie mi, jak poprostu nie pójdę, będę siedzieć w domu, nawet jak będą przysyłać upomnienia,to co wejdą mi do chaty i mnie za szmaty do wojska wezmą ? Po za tym pytałem się kumpla jak się wymigać, to powiedział, że jak idziesz na sprawdzenie to udawaj świra, napiszą, że jestem niezdolny to służby wojskowej
Jak nie pójdziesz to ŻW (Żandarmeria Wojskowa) wejdzie ci w końcu na chate i najpierw przed sąd (grzywna lub pudło do lat 3), i potem ew. odprowadzą cie grzecznie na jednostke. A twoje udawanie świra i tak sprawdzą przez testy psychologiczne. Mój kuzaj (zaaaaaaaaaa***isty mamisynek, aż szkoda gadać :/) siedział miesiąc w szpitalu psychiatrycznym (załatwione na lewo) byle by do wojska nie iść. Teraz nie może robotty znaleść....

Lece na Lost IO!
__________________
<Take a look inside my head, do you see how I feel, 'cos I'm a freak dirty rocker with sex appeal, 'cos I will take your drugs, and I'll get you high, 'cos I'm a freak dirty rocker, and i'll make you fly>

-- Mitsubishi Eclipse Klub Polska --
www.eclipse.net.pl


Grue jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 19-01-2006, 19:17   #114
Walekifa
Użytkownik Forum
 
Walekifa's Avatar
 
Data dołączenia: 30 08 2004
Wiek: 32

Posty: 1,743
Walekifa ma numer GG 8714993
Domyślny

Jaki z tego morał??

Jedyny sposób,to złamać sobie nogę...
__________________
GRUPA TEA TIME REKRUTUJE ; ) OTWARTA DLA WSZYSTKICH FANÓW SPANIAŁEGO NAPARU POSIADAJĄCEGO PONAD DWA TYSIĄCE LAT TRADYCJI.

http://www.forum.tibia.pl/group.php?groupid=126

Jesteś fanem Diablo 2 ,ale gra już ci się znudziła?
http://www.forum.tibia.pl/showthread.php?t=187841-
Zapoznaj się z tym tematem,a nie pożałujesz!!!!!!!!
Walekifa jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 19-01-2006, 19:26   #115
Vanhelsen
Użyszkodnik
 
Vanhelsen's Avatar
 
Data dołączenia: 05 02 2004
Lokacja: Festung Breslau
Wiek: 34

Posty: 4,597
Stan: Początkujący
Imię: Vanhelsen
Profesja: Druid
Gildia: Inner Circle
Świat: Auchindoun
Poziom: 80
Skille: LW/Skin
Poziom mag.: 2k
Vanhelsen ma numer GG 2690575
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Walekifa
Jaki z tego morał??

Jedyny sposób,to złamać sobie nogę...
Noga się zrośnie i znowu sie po ciebie upomną... aktualnie wojsko może się o ciebie upomniec kiedy mu sie spodoba...
__________________
Kłócenie się na forum jest jak uczestniczenie w paraolimpiadzie, może i wygrasz, ale nadal będziesz zacofanym -.-"


Vanhelsen jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 19-01-2006, 19:29   #116
Stefan12341
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 30 06 2005

Posty: 134
Domyślny

Wystarczy miec wade wzroku (ale nie byle jaka) Wtedy jestes niezdolny do sluzby wojskowej sprawdzone xD dziala...
__________________
-
Stefan12341 jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 19-01-2006, 19:37   #117
Szpicel
Użytkownik Forum
 
Szpicel's Avatar
 
Data dołączenia: 03 06 2005
Lokacja: Kołobrzeg
Wiek: 38

Posty: 76
Domyślny

Pojscie do wojska do nasz obowiazek wobec panstwa, wobec Polski (tak mowi Konstytucja). Gdy idziemy "do wojska" powinnismy czuc dume, ze mozemy sluzyc Ojczyznie, i nie pomoze tutaj czcze gadanie, ze nielubie jak ktos sie na mnie wydziera... nielubie jak jest brudno... nielubie systemu panstwowego... etc. Wiadomo, ze ta sluzba jest taka, jaka jest, ale to jest niezla szkola zycia, odpornosci i charakteru. Ludzie wracaja pozmieniani, poniewaz nauczyli sie posluszenstwa (i niektorzy nawet wobec prawa czuja wiekszy respekt niz poprzednio). Ja osobiscie mam zamiar odrobic sluzbe wojskowa w wakacje po II roku studiow, badz po nich.

Bóg, Honor, Ojczyzna !!!

@offtop: taka skromna anegdotka (niemialem okazji przeczytac wszystkich postow, tak moglo to juz byc):

Przychodzi poborowy na komisje wojskowa, idzie do WC wklada sobie 5 kostek czekolady miedzy posladki i zaklada gacie i reszte (czekolada caly czas sie rozpuszcza). Gdy przychodzi jego kolej, idzie, rozbiera sie do gaci i nagle grzebie sobie w majtkach reka, po czym wyjmuje palca umorusanego w rozpuszczonej czekoladzie i oblizuje go. Po zrobieniu czegos takiego napewno was niewezma
__________________
In the name of what?
Szpicel jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 19-01-2006, 19:43   #118
Matek
Użytkownik Forum
 
Matek's Avatar
 
Data dołączenia: 21 09 2004
Lokacja: Węgorzewo/Gdańsk

Posty: 1,859
Matek ma numer GG 3933509
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Szpicel
Pojscie do wojska do nasz obowiazek wobec panstwa, wobec Polski (tak mowi Konstytucja).
yhy... i co z tego? A gdzie obowiazek panstwa zapewnienia mi darmowej nauki? Obecnie za nauke trzeba sporo bulic: podreczniki, akademin badz stancja, egzaminy poprawkowe - za to wszystko bulisz z wlasniej kieszenie i, w moim przypadku, niczego mi nie zrefunduja. Szacunek, szacunkiem, ale to powinno dzialac wobie strony.
__________________


"Miła, błagam, nie zrozum mnie źle
Kocham cię tak jak swoje przestworza pokochał wiatr"

Moj jogger
Matek jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 19-01-2006, 19:44   #119
MKM
Użytkownik Forum
 
MKM's Avatar
 
Data dołączenia: 17 01 2005
Lokacja: Przemyśl
Wiek: 19

Posty: 440
Domyślny

Przez ten temat uświadomiłem sobie że za rok dostane wezwanie, a w sumie za 3 lata jak nie pojde na studia to dostane drugie wezwanie i będe musiał pujść do tego dziadostwa.. :/. Ale myślę że się zmobilizuje i pójde na studia.

A teraz mam takie pytanie bo się w tym z deka nie orientuje:
-gdy pójde na studia bodajze 4-5letnie to po nich nie bede się musiał obawiać wezwania do służby?
-słyszałem też że we wojsku można było (kiedyś) i właśnie niewiem czy teraz też, wyrobić sobie prawo jazdy za free?

Jestem też ciekawy jakie kożyści płyną z odbytej służby wojskowej..? Czy jakie kolwiek takie istnieją?
MKM jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 19-01-2006, 20:12   #120
Quezacoatl
Satyryk
 
Quezacoatl's Avatar
 
Data dołączenia: 22 08 2005
Lokacja: Tu i tam
Wiek: 35
Wpisy bloga: 2

Posty: 1,177
Stan: Na Emeryturze
Domyślny

UP
co do 2 pierwszych pytań to nie wiem, ale wojsko napewno daje troche lepszy start w zawodach takich jak ochroniarz czy policjant...

Wszyscy mówią ,że jakby przyszło co do czego to zastrzeliłbym człowieka...
Może tak może nie... nie jestem pacyfistą a z broni mierzono do mnie tylko raz, jak dotąd. Zauważcie że zabijanie wcale nie jest takie proste, wielu ludzi dostałoby kulkę na wojnie tylko dlatego że nie odważyliby się strzelić pierwsi.

Cytuj:
Phi, idealista. Myślałem, że w wieku 17 lat dawno się z tego wyrasta. Wyjdź trochę na ulice, pójdź na mecz, dostań w łeb, zobaczysz co to jest żądza zemsty/krwi. Bo póki co to życie znasz tylko ze szkoły/książek/domu. Znasz tylko jedną stronę, a prawda leży po środku.
Właśnie znam ten świat na "zewnątrz" aż za dobrze i szczerze powiem że wole z domu nie wychodzić. Idealistą nie jestem (jak można tak nazwać człowieka dla którego wyginięcie ludzkości byłoby ideałem świata XD )
Doszedłem tylko do wniosku że źródłem całego zła na świecie są ludzie, to chyba każdy zauważył... A co do tego instynktu...
To właśnie instynkt zabijania (w obronie czy też dla zysku) sprawia że ludzie są niczym więcej niż dzikimi i prymitywnymi zwierzętami, o przepraszam obraziłem zwierzęta, bo one zabijają się żeby przeżyć (i to w większości przez działalność ludzi) Nie ma takich zwierząt które zabijałyby się dla zabawy lub bez powodu!!!
(powstaje pytanie, ludzkość to wytwór ewolucji?? czy może wprost przeciwnie??)
__________________
Modzie! Wpisz się do księgi!
Quezacoatl jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Odpowiedz


Użytkowników czytających ten temat: 1 (zarejestrowanych: 0, gości: 1)
 

Zasady postowania
Nie możesz dodawać tematów
Nie możesz odpowiadać
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Kod jest Włączone
UśmieszkiWłączone
[IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone
Przejdź do forum


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 17:23.


Powered by vBulletin 3