Jesteś tu: Tibia.pl / Forum

Wróć   Forum Tibia.pl > Inne > O wszystkim i o niczym

Notki

O wszystkim i o niczym O tym wszystkim co nie pasuje gdziekolwiek indziej ;)

Odpowiedz
 
Opcje tematu
stary 31-07-2006, 02:48   #41
La Li Lu Le Lo
Użytkownik forum
 
La Li Lu Le Lo's Avatar
 
Data dołączenia: 19 07 2006

Posty: 6
Domyślny

sory, ale beznadzieja moim zdaniem, prawie nic do mnie nie pasuje
La Li Lu Le Lo jest offline   Odpowiedz z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stary 31-07-2006, 12:50   #42
Matek
Użytkownik Forum
 
Matek's Avatar
 
Data dołączenia: 21 09 2004
Lokacja: Węgorzewo/Gdańsk

Posty: 1,859
Matek ma numer GG 3933509
Domyślny

Ok, teraz dwa bardzo fajne cwiczenia.

Slowem wstepu:

modalnosc - to takie inne okreslenie naszych zmyslow, czyli sluch, wech, zapach, smak i dotyk.

Cytuj:
Practical Strategies of Mind Reading – Face Yourself

Mogę tylko założyć, ze poświeciłeś troszeczkę czasu na przeczytanie Practical Strategies of Mind Reading - No Myts i masz juz odpowiednie podstawy, które pozwolą ci na wykonanie poniższych ćwiczeń... ok, ok... przecież obiecałem, ze nie będzie tutaj zbyt dużo hipnotycznych sugestii

Liczba nie-werbalnych sygnałów, jakie mocze dawać obserwowana osoba jest nieograniczona. W moich osobistych aktach mam rozpoznanych ponad 1500 takich znaków do nauki, czytania i przekonywania innych ludzi.

Dzisiaj zrobimy kilka szybkich ćwiczeń, które napewno dadzą ci troszeczkę pojęcia na temat komunikacji międzyludzkiej oraz komunikacji z sobą samym z punktu widzenia najważniejszej postaci w twoim życiu - ciebie

Żeby zyskać jak najwięcej z poniższych ćwiczeń postaw przed sobą lusterko (albo idź do łazienki, gdzie prawdopodobnie masz je także) i przypatrz sie swojej twarzy... dobrze sie przypatrz. Nie w taki sposób, w jaki patrzysz, kiedy usuwasz sobie włosy z nosa. Patrz tak, jakbyś nigdy w życiu nie widział tej twarzy. Następnie w myślach zacznij tworzyć notatki na temat najbardziej delikatnych i najmniej zauważalnych cech twojej facjaty.

Aby ci pomoc stworzyłem listę cech, na które powinieneś zwrócić wage:

- skora na twarzy - glownie jej kolor, gietkosc, grubość i elastyczność

- uszy - nie jak sa wielkie, tylko jaki maja kształt

- malzowinu uszne

- czoło

- brwi

- oczy

- powieki

- rzęsy

- nos

- nozdrza

- policzki

- kości policzkowe

- usta

- szczeka

- włosy

- zmarszczki

- pieprzyki


Twoja twarz zawiera około 90 mięsni. Jest stare powiedzenie, ze do uśmiechu używamy mniejszej ilości mięsni niż do grymasu... ale wiadomo, ze czasem trzeba "odpowiednio zagrać" aby otrzymać zadana reakcje od innych.

Tak wiec twoja pierwsza misja dzisiejszego dnia będzie poznanie swojej twarzy. Czyż nie taka jest prawda? Na twarze innych ludzi patrzymy o wiele częściej niż na własną

Tutaj wprowadzimy pojecie "fantomu twarzy". Owy fantom jest to nasz sposób myślenia. O tym, że naprawdę wiemy w jaki sposób wyglądamy, kiedy naszym ciałem zawłada konkretne uczucie.

Wyłączenie tego fantomu poprzez patrzenie w lustro pozwoli nam na zobaczenie i poczucie w jaki sposób nasze mięsnie twarzy są zorganizowane. Bo przecież bez patrzenia w lustro możesz tylko zakładać jak twoja twarz wygląda kiedy się uśmiechasz, złościsz czy smucisz, ale nigdy nie możesz być pewnym, ze masz racje.

Wszystko to co napisałem do teraz ma na celu uświadomienie ci, ze o wiele lepiej będziesz odczytywał uczucia innych ludzi z twarzy jak nauczysz się to robić ze swojej.

Dlaczego jest to takie ważne? Ponieważ, dla tego co robimy - czyli nauki jak "czytać" innych ludzi - najpierw musisz nauczyć się w jaki sposób i jakie ty wysyłasz sygnały. Najważniejsze informacje jakie dajesz ludziom nie pochodzą z twoich slow czy sposobu bycia lecz z twojej twarzy. Jest to centrum twojej ekspresyjności, pierwsza rzecz, którą zauważają inni ludzie (chyba, ze nosisz maskę). Wystarczy jedna sekunda, aby ktoś mógł stwierdzić, że "odpłynąłeś". W jednej chwili jesteś świadomy tego co robisz i co się dzieje wokół ciebie a w następnej zapadasz się w sen na jawie, zaczynasz marzyc. W ciągu tej krótkiej chwili ułożenie mięśni twojej twarzy nagle się zmienia, lecz w tak delikatny i ukryty sposób, że wszyscy to zobaczą... ale na pewno nie ty.

Szczęśliwie dla nas kiedyś ktoś dokonał wspaniałego odkrycia, dzięki któremu możesz obserwować swoja twarz! Zadziwiające. Wiec do roboty

Kiedy juz w swojej głowie stworzysz notatki (nie musisz ich zapisywać) na temat struktury twojej twarzy, popatrz na swoje odbicie - dokładnie w oczy i zobacz jak szybko na twoje usta wkradnie się delikatny uśmiech - taki, który jest wstępem do jeszcze większego uśmiechy, ale czai się na odpowiednia chwile.

Ok, skoro juz się troszeczkę pobawiliśmy, przejdźmy do czegoś poważnego. Czas zmierzyć się z sobą!

Zaczniemy od ośmiu podstawowych emocji: strach, radość, złość, akceptacja, żal, niecierpliwość, wstręt, zaskoczenie.

Zauważ, że ustawiłem te uczucia w bardzo specyficznym porządku - najpierw te nieprzyjemne a po nich przyjemne, cały ciąg jest zakończony uczuciem przyjemny i wywołującym w nas stan pewnego rodzaju ciekawości. Zrobiłem to po to, bo nie chce cię wysłać na przykra wędrówkę.

Poświeć na to ćwiczenie 60 sekund. Wejdź w stan w ciągu 5 sekund, przez 2-3 obserwuj jak wygląda twoja twarz a potem przerwij stan w ciągu 1 sekundy.

Przez kilka pierwszych dni używaj jakiegoś mało intensywnego wspomnienia aby przywołać niezbyt intensywne emocje. przypomnij sobie sytuacje w której się bałeś (ale nie taką w której byłeś przerażony) - tylko po to, żeby spowodować zmianę na twarzy ale nie po to, żeby sprawić, że będziesz się pocić.

Pracuj szybko - to podstawowa zasada, aby te ćwiczenie zostało wykonane poprawnie. Wejdź w stan w ciągu 5 sekund szybko przywołując bolesne wspomnienie. Ważne jest abyś na wydarzenie, które przywołujesz patrzył się własnymi oczami (tak zwana asocjacja). Nie tak jakbyś obserwował całą sytuacje z boku, tylko tak jakbyś patrzył na wszystko z perspektywy osoby, która to robi. Utrzymaj uczucie przez 2 sekundy - to powinno wystarczyć abyś zaobserwował jak twoja twarz się zmienia (bez myślenia o tym i zastanawianie się 'dlaczego tak a nie inaczej') - a na końcu przełam stan. Aby przełamać szybko stan emocjonalny weź głęboki wdech przez nos i spójrz w tym samym czasie w gore, wypuść powietrze i kontynuuj z następnym stanem emocjonalnym

W swoich wyobrażeniach nie używaj dźwięków, które wtedy ci towarzyszyły. Dźwięki wymagają, aby wsłuchiwać się w nie troszeczkę dłużej niż kilka sekund i maja okropna manie zalewania nas ogromna ilością wspomnień w jednej chwili.

Nie tyczy się to ostatniego stanu: zaskoczenia. Użycie wtedy dźwięków w swoim wyobrażeniu sprawi, ze stan utrzyma się przez kilka minut a ty poczujesz się dużo lepiej.

Jeżeli czujesz, ze jesteś slaby emocjonalnie, poproś kolegę, aby przeprowadził cię przez ćwiczenie i zrelaksował kiedy to będzie potrzebne.

Poświęć kilka dni na ćwiczenie tego co opisałem wyżej. Im szybciej potrafisz przywoływać określone emocje i im szybciej potrafisz je przełamywać tym łatwiej ci będzie odczytywać emocje z ludzkich twarzy a tym samym łatwiej ci będzie się z nimi komunikować.

Kiedy twoje tempo przywoływania emocji i ich przełamywania w ciągu sekundy będzie dobre będziesz mógł przejść do następnego ćwiczenia, które jest o wiele bardziej skomplikowane i które na 100 procent wprowadzi cię w zdumienie. Będziesz bardzo zaskoczony kiedy odkryjesz jak wiele siły pożerały przypadkowe uczucia i w jaki sposób możesz te siły wykorzystać do osiągnięcia czegokolwiek tylko chcesz.

Wystarczająco interesujące?

Ok, wiec zaczynamy. Wypij szklankę zimnej wody - to ćwiczenie sprawi, ze zaczniesz się pocić...

Arystoteles spisał w swojej "Retoryce" listę emocji i ich kontr-odpowiedników. Użyjemy tej listy, ponieważ jest najlepszą jaką znalazłem

- gniew vs. cisza

- przyjaźń vs. wrogość

- strach vs. wiara w siebie

- wstyd vs. bezwstyd

- uprzejmość vs. niegrzeczność

- współczucie vs. uwielbienie

- oburzenie vs. akceptacja

- zazdrość vs. wdzięczność

Na liście nie ma depresji, wiec chce, żebyś w tym ćwiczeniu poszedł na całość. Używaj najbardziej intensywnych wspomnień jakie posiadasz i rob to w wolniejszym tempie niż te w poprzednim ćwiczeniu.

Proponuje ci takie tempo: 8-10 sekund dla pierwszej emocji, 5-7 sekund okresu przejściowego i ponownie 8-10 sekund dla kontr-odpowiednika. 5 sekund aby ochłonąć i przełamać stan i przechodzisz do następnej pary.

Używaj wszystkich modalności, które posiadasz - spraw, żeby obraz był wielki, żeby były tam intensywne dźwięki, przypomnij sobie zapach i smak. Idź na całość. Dzięki tym zadaniom nauczysz się wielu rzeczy, które zaprocentują w przyszłości.

Bądź spokojny jeżeli nie uda ci się wykonać zadań od razu. Musisz ćwiczyć: umiejętność odczuwania emocji jest taka sama umiejętnością jak skok w dal czy bieg na 100 metrów. Bez praktyki wiele nie osiągniesz. Wykonuj to co dzisiaj przerobiliśmy przez kilka tygodni a zapewniam, ze to co osiągniesz przekroczy wszelkie twoje wyobrażenia. Myśl o tym jak o drodze do oświecenia, duchowej podróży w celu odnalezienia czegoś w sobie... i baw się!


Przełamanie wzorca ignorowania wyglądu swojej twarzy oraz życia w błędzie, ze rozumiemy jak wygląda nasza twarz, kiedy odczuwamy konkretne uczucie bez patrzenia na nią oraz zdanie sobie sprawy, ze ludzie doskonale wiedza co czujesz pomimo tego, iż jesteś pewny, ze doskonale ukrywasz uczucia... wszystko to sprawi, ze ludzie przestana tobą manipulować (świadomie i nieświadomie). Korzyści z przełamanie dotychczasowego sposobu myślenia będą tak ogromne, że musisz tego doświadczyć samemu, aby w pełni to pojąć

Czy nie jest prawdą, że większość problemów duchowych jest związana z "nie poznaniem siebie"? Czy nie jest prawda, ze depresja, rozczarowanie, ociąganie się i tym podobne - są związane z brakiem jedności w sobie samym? "Zagubiłem się", "Zapomniałem kim jestem", "Zatraciłem swoje ja" jest prawdopodobnie najczęściej powtarzanym zdaniem dla terapeutów.

Twoje oczy są zwierciadłem twojej duszy, prawda? Ale to twoja twarz jest tożsamością. To tutaj twoja osobista mapa ujawnia się dla świata pokazując co siedzi w tobie.

Poznanie własnej twarzy bardzo ci pomoże. Gwarantuje ci to.
Kto znajdzie jedno fajne zdanie transowe?
__________________


"Miła, błagam, nie zrozum mnie źle
Kocham cię tak jak swoje przestworza pokochał wiatr"

Moj jogger

Ostatnio edytowany przez Matek - 31-07-2006 o 17:17.
Matek jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 31-07-2006, 17:07   #43
Helixaw
Użytkownik Forum
 
Helixaw's Avatar
 
Data dołączenia: 24 06 2004
Lokacja: Sosnowiec
Wiek: 36

Posty: 636
Stan: Na Emeryturze
Imię: Polalunia
Świat: Aldora
Domyślny

Tłumaczenie nadzwyczaj poprawne Wczoraj czytałem to w wersji inglisz Z tymi wyrazami twarzy nie jest to do końca prawda. Np. u kobiet można łatwiej zauważyć zmianę grymasu, u mężczyzn trudniej, a niektórzy wręcz zmieniają wyraz twarzy tylko w skrajnych emocjach. (Tak jak ja i mój starszy np. ). Mnie takie zabawy z lustrem nic nie dadzą
Helixaw jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 31-07-2006, 17:16   #44
Matek
Użytkownik Forum
 
Matek's Avatar
 
Data dołączenia: 21 09 2004
Lokacja: Węgorzewo/Gdańsk

Posty: 1,859
Matek ma numer GG 3933509
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Helixaw
u mężczyzn trudniej, a niektórzy wręcz zmieniają wyraz twarzy tylko w skrajnych emocjach. (Tak jak ja i mój starszy np. ).
Mylisz sie. Przeczytaj ten artykul jeszcze raz. Potem jeszcze raz i jeszcze raz. Twoje emocje i twoje cialo sa polaczone. Jedno nie moze istniec bez drugiego. Jezeli ktos nie okazuje uczuc za pomoca ciala (takze twarza) to tych uczuc nie ma. Ale ten art nie jest dla takich ludzi.

I mam prosbe: powykonuj te cwiczenia przez 9-10 dni, tylko po to, zeby udowodnic mi, ze to ja sie myle a ty masz racje.


Cytuj:
Mnie takie zabawy z lustrem nic nie dadzą
Bardzo was prosze - nie podchodzcie w ten sposob do zabaw z lusterkiem. W arcie bylo nadmienione, ze odczytywanie moze byc trudne i trzeba to pocwiczyc. Zamiast gadac "na mnie to nie dziala" zmuscie sie, zeby porobic te zadanka chociaz raz dziennie: zajmie wam to ok 80-90 SEKUND a byc moze odkryjecie, ze jednak odnosi sie to takze do was.

Przestanmy sie oszukiwac: nie sadze, zeby ktokolwiek z was zawodowo gral w pokera i mial kamienna twarz. Ja tez do niedawna myslalem, ze jestem swietny w graniu uczuc... dopiero teraz rozumiem jaki to byl blad.

Z drugiej strony na stronce widzialem fajny art. o tym w jaki sposob czlowiek dazy do indywidualnosci i dlaczego widzac zdanie "wiekszosc ludzi (...)" juz dalej nie czyta bo doskonale wie, ze nie jest "jak wiekszosc ludzi".
__________________


"Miła, błagam, nie zrozum mnie źle
Kocham cię tak jak swoje przestworza pokochał wiatr"

Moj jogger
Matek jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 31-07-2006, 17:54   #45
Scream
Użytkownik Forum
 
Scream's Avatar
 
Data dołączenia: 30 07 2004
Lokacja: who cares.....?
Wiek: 35

Posty: 1,112
Stan: Niegrający
Profesja: Master Sorcerer
Świat: tu i tam
Poziom mag.: wy
Scream ma numer GG 9478893
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Matek
Mylisz sie. Przeczytaj ten artykul jeszcze raz. Potem jeszcze raz i jeszcze raz. Twoje emocje i twoje cialo sa polaczone. Jedno nie moze istniec bez drugiego. Jezeli ktos nie okazuje uczuc za pomoca ciala (takze twarza) to tych uczuc nie ma. Ale ten art nie jest dla takich ludzi.

I mam prosbe: powykonuj te cwiczenia przez 9-10 dni, tylko po to, zeby udowodnic mi, ze to ja sie myle a ty masz racje.




Bardzo was prosze - nie podchodzcie w ten sposob do zabaw z lusterkiem. W arcie bylo nadmienione, ze odczytywanie moze byc trudne i trzeba to pocwiczyc. Zamiast gadac "na mnie to nie dziala" zmuscie sie, zeby porobic te zadanka chociaz raz dziennie: zajmie wam to ok 80-90 SEKUND a byc moze odkryjecie, ze jednak odnosi sie to takze do was.

Przestanmy sie oszukiwac: nie sadze, zeby ktokolwiek z was zawodowo gral w pokera i mial kamienna twarz. Ja tez do niedawna myslalem, ze jestem swietny w graniu uczuc... dopiero teraz rozumiem jaki to byl blad.

Z drugiej strony na stronce widzialem fajny art. o tym w jaki sposob czlowiek dazy do indywidualnosci i dlaczego widzac zdanie "wiekszosc ludzi (...)" juz dalej nie czyta bo doskonale wie, ze nie jest "jak wiekszosc ludzi".

problem powstaje, gdy tu nie chodzi o granie uczuc. Sam podchodze do zycia z bardzo duzym dystansem, i zeby zobaczyc na mojej twarzy zdziwienie/smutek/strach/zaciekawienie/zlosc itp. musi byc to naprawde cos wielkiego.

@edit
tu nie chodzi darzenie do indywidualnosci, ale o to, ze niemal kazdy czlowiek uwaza sie na niezwyklego i lepszego od innych, nie lubi byc traktowany jako wiekszosc bo wcale sie tak nie czuje, chociaz w wiekszosci (99%) przypadkow taka osoba jest zupelnie standardowa;p
i ja wiem, ze kazda osoba jest inna i na swoj sposob nie zwykla, ale tu chodzi o inny sposob niezwyklosci, jak np. umiejetnosc latania, tylko pod wzgledem psychicznym, a nie fizycznym/namacalnym.
__________________


kliknij pana garrisona!


Ostatnio edytowany przez Scream - 31-07-2006 o 18:01.
Scream jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 31-07-2006, 19:42   #46
Matek
Użytkownik Forum
 
Matek's Avatar
 
Data dołączenia: 21 09 2004
Lokacja: Węgorzewo/Gdańsk

Posty: 1,859
Matek ma numer GG 3933509
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Scream
problem powstaje, gdy tu nie chodzi o granie uczuc. Sam podchodze do zycia z bardzo duzym dystansem, i zeby zobaczyc na mojej twarzy zdziwienie/smutek/strach/zaciekawienie/zlosc itp. musi byc to naprawde cos wielkiego.
jakie granie uczuc?
__________________


"Miła, błagam, nie zrozum mnie źle
Kocham cię tak jak swoje przestworza pokochał wiatr"

Moj jogger
Matek jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 31-07-2006, 21:18   #47
Helixaw
Użytkownik Forum
 
Helixaw's Avatar
 
Data dołączenia: 24 06 2004
Lokacja: Sosnowiec
Wiek: 36

Posty: 636
Stan: Na Emeryturze
Imię: Polalunia
Świat: Aldora
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Matek
[..]
Przestanmy sie oszukiwac: nie sadze, zeby ktokolwiek z was zawodowo gral w pokera i mial kamienna twarz. Ja tez do niedawna myslalem, ze jestem swietny w graniu uczuc... dopiero teraz rozumiem jaki to byl blad.
[..]
Jak wspomniał Scream, nie chodzi o granie uczuć, ale o zwykłe ich okazywanie. Wiðzę, że jesteśmy podobni Bardzo trudno mnie rozgryźć, praktycznie nigdy nie wiadomo o czym myślę, bo zawsze mam podobny wyraz twarzy. Nawet gdy jestem smutny to zwyczajnie tego po mnie nie widać, podobnie z zadowoleniem. Tylko typowo skrajne emocje pokazuję na zewnątrz. Gdy jestem zajeebiście szczęśliwy albo tak samoż zdenerwowany (w tym roku byłem tylko raz). I nie chodzi o ukrywanie tych uczuć przed światem, ale po prostu nie mam takiego podświadomego odruchu. Nawet nie próbowałbym grać uczuć, bo na pewno wyglądałbym komicznie
Apropo pokera, myślę, że nadawałbym się Szkod, że nie umiem dobrze grać...
Helixaw jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 01-08-2006, 01:00   #48
Glamri
Krzyżak
 
Glamri's Avatar
 
Data dołączenia: 15 07 2004
Lokacja: Zewsząd!!! /m/ Liczba postów: Nie powiem Głupie pomysły: Za dużo Imię: Krzysio
Wiek: 34

Posty: 816
Stan: Na Emeryturze
Imię: Glamri
Profesja: Knight
Gildia: -
Świat: Hiberna
Poziom: 23
Skille: 75/75
Poziom mag.: 4
Glamri ma numer GG 2728942 Glamri ma login Tlenu glamri@tlen.pl Send a message via Skype™ to Glamri
Domyślny

Matek - to naprawdę ciekawe artykuły. Jeśli jeszcze nie jesteś to powinieneś wstąpić to "Abnormal". Czekam na więcej, a ze cwiczenia wezmę się od jutra. Sorry od dzisiaj tylko jak się wyśpię
__________________
/
Glamri jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 01-08-2006, 02:39   #49
Scream
Użytkownik Forum
 
Scream's Avatar
 
Data dołączenia: 30 07 2004
Lokacja: who cares.....?
Wiek: 35

Posty: 1,112
Stan: Niegrający
Profesja: Master Sorcerer
Świat: tu i tam
Poziom mag.: wy
Scream ma numer GG 9478893
Domyślny

abnormal to chyba zjawiska nadprzyrodzone, a manipulacja/socjotechnika itp ma z tym tyle wspolnego co lyzka z monitorem;p
__________________


kliknij pana garrisona!

Scream jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 01-08-2006, 08:00   #50
Matek
Użytkownik Forum
 
Matek's Avatar
 
Data dołączenia: 21 09 2004
Lokacja: Węgorzewo/Gdańsk

Posty: 1,859
Matek ma numer GG 3933509
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Helixaw
Bardzo trudno mnie rozgryźć, praktycznie nigdy nie wiadomo o czym myślę, bo zawsze mam podobny wyraz twarzy. Nawet gdy jestem smutny to zwyczajnie tego po mnie nie widać, podobnie z zadowoleniem. Tylko typowo skrajne emocje pokazuję na zewnątrz. Gdy jestem zajeebiście szczęśliwy albo tak samoż zdenerwowany (w tym roku byłem tylko raz). I nie chodzi o ukrywanie tych uczuć przed światem, ale po prostu nie mam takiego podświadomego odruchu. Nawet nie próbowałbym grać uczuć, bo na pewno wyglądałbym komicznie
Zapraszam na mazury. Przedstawie ci kogos kto prawdopodobnie odczytalby wszystkie uczucia z twarzy w ciagu 30 sekund Skad mozesz wiedziec, ze NIE masz PODSWiADOMEGO odruchu skoro ten odruch jest podswiadomy? Jak wspomnialem niedawno: wszystko z czego zdajemy sobie sprawe jest swiadome... i tyle. Gadanie, ze "ja taki nie jestem i z mojej twarzy nic nie widac" uznaje od razu za bledne.
__________________


"Miła, błagam, nie zrozum mnie źle
Kocham cię tak jak swoje przestworza pokochał wiatr"

Moj jogger
Matek jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 01-08-2006, 08:25   #51
Helixaw
Użytkownik Forum
 
Helixaw's Avatar
 
Data dołączenia: 24 06 2004
Lokacja: Sosnowiec
Wiek: 36

Posty: 636
Stan: Na Emeryturze
Imię: Polalunia
Świat: Aldora
Domyślny

To co powiesz na to:




Ostatnio edytowany przez Helixaw - 01-08-2006 o 08:28.
Helixaw jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 01-08-2006, 09:22   #52
Matek
Użytkownik Forum
 
Matek's Avatar
 
Data dołączenia: 21 09 2004
Lokacja: Węgorzewo/Gdańsk

Posty: 1,859
Matek ma numer GG 3933509
Domyślny

Odpowiem ci obrazkami:

Roman 1

Roman 2

Roman 3

Roman 4



Zadanie dla chetnych - jakie emocje przedstawiaja powyzsze zdjecia prezentujace wujka romana.

Co, widac po twarzy, ze czlowiek ma uczucia. Poza pierwszym obrazkiem, gdzie te uczucie jest silne, reszta prezentuje umiarkowane uczucia... jakie?
__________________


"Miła, błagam, nie zrozum mnie źle
Kocham cię tak jak swoje przestworza pokochał wiatr"

Moj jogger
Matek jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 01-08-2006, 09:28   #53
Matek
Użytkownik Forum
 
Matek's Avatar
 
Data dołączenia: 21 09 2004
Lokacja: Węgorzewo/Gdańsk

Posty: 1,859
Matek ma numer GG 3933509
Domyślny

Sory za post pod postem, chce, zeby arty byly oddzielone;0

Cytuj:
Mind Reading Essentials – False memory effect

Wydaje mi się, że najfajniejsza skarga, jaką otrzymałem po opublikowaniu ostatniego artykułu – tego, w którym opisuje moje spotkanie z „wróżką” (nie tlumaczylem tego, nic tam nie ma, ale jak ktos ma ochote niech looknie - dop. matek)– napisał jeden z naszych forumowiczów.

Napisał on, że wątpi, że moje możliwości „odczytywania” są tak dobre jak mówię. I wiecie co? Ma racje. To, co mówiłem do wróżki nie było dokładne, a “prawdy”, które jej wmawiałem były faktycznie kłamstwami. Jednak tak naprawdę nie chodzi o to, o czym ja mówię, tylko o to, co ona chciała zaakceptować.

I akceptowała 100% tego, co do niej mówiłem. To sprawiało, że moje kłamstwa były prawdziwe w 100%. To nie ważne, że część tego, co powiedziałem nie miała żadnego odniesienia do rzeczywistości. Swoją drogą – czym jest rzeczywistość? To jest pytanie, które powinieneś zadać zaraz po tym jak ktoś stwierdzi, że nie można ciebie „odczytać” doskonale.

Rzeczywistość (tak samo zresztą jak piękno) jest czymś względnym. Dlatego tak długo jak dopasowywałem się do jej wewnętrznej mapy, do tego, w jaki sposób ona doświadcza się nie musiałem mówić jej prawdy. Mogłem powiedzieć, że widziała obcego, gdybym zauważył, że w taki sposób widzi świat. I co z tego, że nie jest to prawdą z naukowego punktu widzenia?

Ta myśl sprawiła, że zabrałem się za pisanie tego artykułu. Dzisiaj porozmawiamy o bardzo podstawowym i kluczowym fenomenie, który możesz użyć ( i POWINIENEŚ użyć) podczas „czytania” w myślach innych ludzi. Psycholodzy nazywają to efektem Forera (nazwany tak na cześć psychologa, który go odkrył)
Z pewnych powodów my będziemy go nazywać efektem fałszywego wspomnienia. Ludzie mają tendencję do zapominania o rzeczach, które nie pasują do ich wewnętrznej mapy oraz do zapamiętywania a nawet wzmacniania tego, co pasuje choćby tylko w części do tej mapy.

Rozważmy teraz następującą sugestię

„Wyglądasz mi na uczciwą osobę”

Wyobraź sobie, że ktoś mówi do ciebie to zdanie. Ktoś obcy. Możesz zauważyć, że w swojej głowie zadajesz sobie pytanie „czy jestem uczciwą osobą?” i prawie natychmiast sobie odpowiadasz „hmm… oczywiście, że jestem. Uczciwość jest bardzo ekspresyjną cechą i skoro on tak mówi, to jest to DOWÓD na to, że jestem szczerą osobą”

Nawet pomimo tego, że kiedyś kogoś okłamałeś (a wiem, że na pewno to zrobiłeś), pomimo tego, że oszukałeś więcej niż dwa razy, pomimo tego, że używałeś brudnych sztuczek, aby dostać to, czego chcesz, nadal potwierdzisz jego zdanie – skoro on mówi, że jestem uczciwy to musi to być dowód na to, że faktycznie tak jest.

A teraz, ta sama osoba mówi “wyglądasz mi na oszusta” – a ty reagujesz dokładnie tak samo!. Pomyślałbyś sobie „hej, ten koleś nie zna jeszcze mojego imienia, więc musi się mylić! I to jest dowód na to, że jestem uczciwy.

Możesz być jednocześnie uczciwym człowiekiem i kanciarzem – prawda?

Każda osoba wmawia sobie, że jest uczciwa. Nawet złodzieje nie chcą być nazywanymi złodziejami. W każdej ludzkiej emocji i umiejętności, która może przynieść ci dumę występuje owy efekt fałszywego wspomnienia.

50% tego co powiedziałem “wróżce” bazowało na tym podstawowym założeniu. Wszystko pozostałe było tylko przypadkowym trafieniem (będzie o tym w kolejnych artykułach). De’facto – parę „prawd”, które jej powiedziałem było przeciwieństwem tego, co przeżyła w życiu – ale nie dla niej!

Efekt fałszywego wspomnienia jest bardzo potężnym efektem, ponieważ może w ciągu ułamka sekundy stworzyć w naszej głowie mnóstwo asocjacji (w większości nierealne obrazy), które potwierdzą „prawdy” mówione innej osobie.

Kiedy powiesz komuś, że wygląda na uczciwą ludzką istotę, jego umysł potwierdzi to w ciągu ułamka sekundy. Podziękuje ci w momencie, kiedy jego świadomość dostarczy mu odpowiednie skojarzenie. Dlaczego tak się dzieje? Dlatego, że komplementowanie uczciwości jest uczuciem, którego pragniemy. Nie chodzi nawet o samą uczciwość… tylko fakt, że ktoś obcy widzi w tobie uczciwego człowieka tak jakby to wypływało z twojego środka. Dlatego nie musi być to prawdą – każdy człowiek zrobi z tego prawdę.
“Nadal nie możesz sobie poradzić z przynajmniej jednym traumatycznym przeżyciem z czasów, kiedy byłaś nastolatkiem”

Kto z was nie ma chociaż jednego złego przeżycia z dzieciństwa?

I kto naprawdę potrafi zdefiniować “traumatyczne”?

Kiedy mówisz komuś coś podobnego, jego umysł zapuszcza się tak daleko w przeszłość, że znajdzie wspomnienie o tym jak dorwał go ojciec kiedy ten się masturbował!

Traumatyczne przeżycie nie musi być nadzwyczajne. To nie musi być gwałt, molestowanie fizyczne czy psychiczne. To może być jakiekolwiek doświadczenie, które przeżywa większość nastolatków. Nawet okres tego kiedy jesteśmy nastolatkami jest bardzo elastyczny – od wieku 12 lub 13 lat do 21 lub 22, a u kobiet nawet 23 lub 24.

Coś musiało się zdarzyć w ciągu tych lat u każdego – coś złego!. Jeżeli nie… no cóż – pewnie taka osoba żyła w lochu… co zresztą już jest traumatycznym przeżyciem!

Kluczem do wykorzystania omawianego efektu jest bycie tak elastycznym, żeby wypatrzeć luki w pamięci osoby i wypełnić ją informacją jaką chcemy jej podać (i nie musimy się zastanawiać jaka to ma być informacja). Jednak jedna przestroga: nie może to być coś co pasuje do każdego z nas.
Aby stosować efekt potrzebujesz werbalnego połączenia pomiędzy zdaniem potwierdzającym a zdaniem „prawdziwym”. Zdanie potwierdzające będzie mówiło o czymś co widzisz lubo co wiesz na pewno o tej konkretnej osobie.

Zdanie “prawdziwe” będzie zdaniem wzmagającym efekt fałszywego wspomnienia.

„Widzisz, jesteś wysoki, silny i rozciągnięty – gdybyś chciał możesz zostać wspaniałym koszykarzem!”
Nie jest wspaniałym graczem, w sumie mógł nigdy nie dotknąć piłki do kosza – ale te zdanie zaakceptuje jako prawdziwe. Jego umysł natychmiast stworzy takie równanie – „dobrzy koszykarze są wysocy, silni i rozciągnięci – ja jestem wysoki, silny i rozciągnięty i w związku z tym mógłbym zostać dobrym graczem”
W tej chwili może wyglądać to troszeczkę nielogicznie, ale kiedy wypróbujesz tą technikę w prawdziwym życiu, będziesz zaskoczony! Ludzie będą się oceniać w sposób daleki od stanu faktycznego tylko dlatego, że istniej możliwość, że to co powiedziałeś jest prawdą – ponieważ to nie oni sami to zauważyli, lecz ktoś postronny – na tym polega perswazja.

Pobaw się tym efektem I zobacz jak sprawuję się w prawdziwym życiu. Możliwości jest więcej niż opisałem w tym artykule, ale o nich porozmawiamy w przyszłych odcinkach.

Jak dotąd poznaliśmy pewne podstawy “czytania w myślach”. Wkrótce poznamy bardziej zaawansowane techniki jednak zanim przejdziesz dalej przeczytaj jeszcze raz to co przeczytałeś do teraz.
__________________


"Miła, błagam, nie zrozum mnie źle
Kocham cię tak jak swoje przestworza pokochał wiatr"

Moj jogger

Ostatnio edytowany przez Matek - 01-08-2006 o 09:30.
Matek jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 01-08-2006, 13:33   #54
Sokochłap
Użytkownik Forum
 
Sokochłap's Avatar
 
Data dołączenia: 10 08 2004
Lokacja: Częstochowa
Wiek: 34

Posty: 398
Stan: Na emeryturze
Profesja: Sorcerer
Sokochłap ma numer GG 3342901
Domyślny

To, co jest napisane tutaj o mówieniu rzeczy w stylu " jesteś uczciwy" jest prawdą. Tylko czasami nie możemy do tego dojść.
Umysł ludzki jest skomplikowany i jednosczesnie prosty. Nie możemy dojść jak pracuje, jednak gdy się o tym dowiemy, wydaje się to takie proste.
__________________


Sokochłap jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 01-08-2006, 14:55   #55
Level
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 18 05 2005

Posty: 209
Domyślny

hmm z tekstów wnioskuje,ze nei chodzi raczej o "czytanie w myslach" lecz poprawne odczytywanie ludzkich reakcji, narazie jeszcze nei jest możliwe czytanie w myslach,a jedynie domyślanie sie tego co druga osoba mysli przy pomocy róznych technik jakie tu podał Matek

Gdyby można było czytac w myslach to istniałby jakikolwiek sposób na odróżnianie kłamstwa od prawdy,a takiego sposobu nie ma


....aha tak na marginesie...krowa pije mleko niektórzy gospodarze dają krowom i bykom mleko do picia
Level jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 01-08-2006, 15:52   #56
Scream
Użytkownik Forum
 
Scream's Avatar
 
Data dołączenia: 30 07 2004
Lokacja: who cares.....?
Wiek: 35

Posty: 1,112
Stan: Niegrający
Profesja: Master Sorcerer
Świat: tu i tam
Poziom mag.: wy
Scream ma numer GG 9478893
Domyślny

watch out kids, do try at home! pamietajcie, ze wiekszosc to jednak nie wszyscy i nie zawsze to dziala, najlepiej stosowac takie techiniki na osobach w depresji, niezadowolonych z zycia, bedacej z niekomfortowej sytuacji itp, czyli ok 95% napotkanych osob ale jednak nie 100%
__________________


kliknij pana garrisona!

Scream jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 02-08-2006, 08:20   #57
Matek
Użytkownik Forum
 
Matek's Avatar
 
Data dołączenia: 21 09 2004
Lokacja: Węgorzewo/Gdańsk

Posty: 1,859
Matek ma numer GG 3933509
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Level
hmm z tekstów wnioskuje,ze nei chodzi raczej o "czytanie w myslach" lecz poprawne odczytywanie ludzkich reakcji,
NLP to nie ezoteryka. Nie zajmuje sie rzeczami, ktore nie dzialaja. To nie zabawka dla szalonych ludzi szukajacych zycia "gdzies tam" i wierzacych, ze 90% dziwnych spraw, ktore dzieja sie z czlowiekiem to wynik tego, ze wykorzystuje powyzej 5% swojego mozgu (co jest absolutna bzdura, KAZDY czlowiek wykorzystuje co najmniej 100% swojego umyslu). NLP zajmuje sie komunikacja. Stara sie doskonalic w sposob swiadomy to co doskonalimy na codzien w sposob nieswiadomy.

Komunikujac sie z czlowiekiem uzywasz gestow i ulozenia ciala (70%), tonacji i glosnosci glosu (23%) oraz slow (7%). Nie znam ludzi, ktorzy doskonale sie ze soba dogaduja przekazujac tylko kartki;]

Za to wiem jedno: dostosowujac moj ton glosu do tonu drugiej osoby, ukladajac w ten sam sposob cialo i wykonujac podobne gesty a takze uzywajac takich samychprzymiotnikow co ona... doskonale ja rozumiem. I to wlasnie dla mnie jest "czytanie w myslach" - rozumienie tego, co pragnie druga osoba. Dlaczego to dziala? Nie mam zielonego pojecia - ale dziala, i to dla nmnie jest najwazniejsze.

Cytuj:
Gdyby można było czytac w myslach to istniałby jakikolwiek sposób na odróżnianie kłamstwa od prawdy,a takiego sposobu nie map
Oczywiscie, ze jest Kiedys o tym skrobne


Cytuj:
najlepiej stosowac takie techiniki na osobach w depresji, niezadowolonych z zycia, bedacej z niekomfortowej sytuacji itp
Dlaczego?

Cytuj:
czyli ok 95% napotkanych osob ale jednak nie 100%
I OCZYWISCIE, ty jestes w tych 5% - ty nie funkcjonujesz w taki sposob jak opisano w ostatnim arcie, i ciebie nie dotyczy opisywany efekt Forera.
__________________


"Miła, błagam, nie zrozum mnie źle
Kocham cię tak jak swoje przestworza pokochał wiatr"

Moj jogger

Ostatnio edytowany przez Matek - 02-08-2006 o 09:09.
Matek jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 02-08-2006, 15:09   #58
Scream
Użytkownik Forum
 
Scream's Avatar
 
Data dołączenia: 30 07 2004
Lokacja: who cares.....?
Wiek: 35

Posty: 1,112
Stan: Niegrający
Profesja: Master Sorcerer
Świat: tu i tam
Poziom mag.: wy
Scream ma numer GG 9478893
Domyślny

najlepiej stosowac takie techiniki na osobach w depresji, niezadowolonych z zycia, bedacej z niekomfortowej sytuacji itp


Dlaczego?

cuz ludzie tacy sa mniej pewni siebie, a zarazem bardziej sklonni do wykonywania naszych sugesti ~~

"I OCZYWISCIE, ty jestes w tych 5% - ty nie funkcjonujesz w taki sposob jak opisano w ostatnim arcie, i ciebie nie dotyczy opisywany efekt Forera."

rotfl, nie moja wina ze mnostwo osob mi mowi ze jeszcze nigdy nie spotkalo takiej osoby jak ja, to otaczajacy mnie swiat wytworzyl we mnie odczucie bycia niezwyklym, naprawde nie moja wina;p ~~
__________________


kliknij pana garrisona!

Scream jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 02-08-2006, 17:08   #59
Thero
Użytkownik Forum
 
Thero's Avatar
 
Data dołączenia: 30 12 2004

Posty: 2,105
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Scream
rotfl, nie moja wina ze mnostwo osob mi mowi ze jeszcze nigdy nie spotkalo takiej osoby jak ja, to otaczajacy mnie swiat wytworzyl we mnie odczucie bycia niezwyklym, naprawde nie moja wina;p ~~
O biedaku.

@Topic
Powiem tylko tyle, do ludzi uważających, że to "nie dla nich" (swoją drogą dziwne... to co dla ludzi/ludzkie nie dla nich?):
Nie masz udawać strachu. Nie o to chodzi żebyś starał się mimiką pokazać jak się boisz żeby potem stwierdzać, że głupio to wygląda i w obliczu strachu twoja twarz nie wygląda w ten sposób, to oczywiste, że wygląda inaczej. Jak? Po prostu pomyśl o czymś co wywołuje w tobie strach, obserwuj zmiany, które zachodzą. Jeżeli nic się nie dzieje sięgnij po cieższy arsenał.

@down
Za idiotyzm nie odpowiadam.

Ostatnio edytowany przez Thero - 02-08-2006 o 21:35.
Thero jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 02-08-2006, 20:13   #60
Helixaw
Użytkownik Forum
 
Helixaw's Avatar
 
Data dołączenia: 24 06 2004
Lokacja: Sosnowiec
Wiek: 36

Posty: 636
Stan: Na Emeryturze
Imię: Polalunia
Świat: Aldora
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Thero
[..]
Powiem tylko tyle, do ludzi uważających, że to "nie dla nich" (swoją drogą dziwne... to co dla ludzi/ludzkie nie dla nich?)
[..]
A powiedz mi, czy wojna i wyżynanie się nawzajem jest ludzkie? Temat na czasie ptarz Izrael...
Helixaw jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Odpowiedz


Użytkowników czytających ten temat: 1 (zarejestrowanych: 0, gości: 1)
 

Zasady postowania
Nie możesz dodawać tematów
Nie możesz odpowiadać
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Kod jest Włączone
UśmieszkiWłączone
[IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone
Przejdź do forum


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 13:10.


Powered by vBulletin 3