Jesteś tu: Tibia.pl / Forum

Wróć   Forum Tibia.pl > Inne > O wszystkim i o niczym

Notki

O wszystkim i o niczym O tym wszystkim co nie pasuje gdziekolwiek indziej ;)

Zamkniety temat.
 
Opcje tematu
stary 25-04-2005, 21:58   #1
Laureandil
Użytkownik Forum
 
Laureandil's Avatar
 
Data dołączenia: 25 04 2005

Posty: 39
Pytanie Jak zrobić łuk wojjeny bez rzadnych narzędzi profesjonalnych?

Hi Elfes!

Nasza „baza” znajduje się na drzewku (dla ciekawskich dąb). I będziemy mieli wojnę (kto czytał „Chłopcy z placu broni-ten wie) oczywiście nie jesteśmy 10 latkami mamy po 12-15 lat i musimy bronić naszego terytorium jutro będziemy mieli najazd bandy „PsYcHo” którzy są uzbrojeni w łuk który ma w środku „ostrza strzały” swędzący piasek:/ powiedzcie mi jak zrobić zwykły łuk z drzewa lub z gałęzi co do tego potrzeba i z góry dziękuję za odpowiedzi.
__________________
Witaj Elfie (lub też nie)

Moje posty są zawsze robione najpierw by:

Cya in Tibia
Laureandil jest offline  

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stary 25-04-2005, 22:06   #2
Gangrel
Fallen Angel
 
Gangrel's Avatar
 
Data dołączenia: 26 01 2004
Lokacja: At the end of Rainbow.
Wiek: 34

Posty: 3,001
Stan: Na Emeryturze
Imię: Va'esse
Profesja: Elite Knight
Gildia: Dreamers
Świat: Secura
Poziom: 48
Gangrel ma numer GG 1366254 Gangrel ma login Tlenu gangrel_6@tlen.pl
Domyślny

Zasadniczo to sie bierze kawalek kija i miedzy koncami wiaze sznurek.
__________________
Va'esse deireadh aep eigean...

Gangrel jest offline  
stary 25-04-2005, 22:08   #3
Shanhaevel
Użytkownik Forum
 
Shanhaevel's Avatar
 
Data dołączenia: 27 08 2004
Lokacja: Uwiędły Las

Posty: 2,391
Shanhaevel ma numer GG dam na pw.
Domyślny

Doobrze... Najpierw zetnij cis (chroniony, rzadki). Potem weź końskie włosie z ogona... Nie masz? To wybacz, ze zwykłego kija i domowych akcesoriów dobrego łuku raczej nie zrobisz. Sprawdzałem.

@down
A cis to się nie wykrzywia? Najgiętsze drewno bodaj. Strzały... Psie odchody na strzałach- gleba. Po co wam strzały jak nie macie łuku?

Ostatnio edytowany przez Shanhaevel - 25-04-2005 o 22:15.
Shanhaevel jest offline  
stary 25-04-2005, 22:10   #4
Laureandil
Użytkownik Forum
 
Laureandil's Avatar
 
Data dołączenia: 25 04 2005

Posty: 39
Domyślny

Hi Elfes!

No tak, ale mi chodzi o taki zakrzywiony łuk pyzatym jak zrobić strzałę, aby ta miałą wyskok równy prawdziwej strzale (chcemy włożyć na ostrze strzały farby niezmywalne lub też psie kupy ale to w ostateczności powiedzcie, bo my tam mamy niezły skarbiec ponad 200 zł + 25 paczek chipsów batonów…
__________________
Witaj Elfie (lub też nie)

Moje posty są zawsze robione najpierw by:

Cya in Tibia
Laureandil jest offline  
stary 25-04-2005, 22:17   #5
Gangrel
Fallen Angel
 
Gangrel's Avatar
 
Data dołączenia: 26 01 2004
Lokacja: At the end of Rainbow.
Wiek: 34

Posty: 3,001
Stan: Na Emeryturze
Imię: Va'esse
Profesja: Elite Knight
Gildia: Dreamers
Świat: Secura
Poziom: 48
Gangrel ma numer GG 1366254 Gangrel ma login Tlenu gangrel_6@tlen.pl
Domyślny

Jesion tez jest niezly i duzo czestszy.
__________________
Va'esse deireadh aep eigean...

Gangrel jest offline  
stary 25-04-2005, 22:22   #6
Laureandil
Użytkownik Forum
 
Laureandil's Avatar
 
Data dołączenia: 25 04 2005

Posty: 39
Domyślny

Hi Elfes!

Własciwie "cis" jest chroniony i ma truciznę toksyczną...a z czego zrobić cięciwę?
__________________
Witaj Elfie (lub też nie)

Moje posty są zawsze robione najpierw by:

Cya in Tibia
Laureandil jest offline  
stary 25-04-2005, 22:24   #7
Hallabard
Użytkownik Forum
 
Hallabard's Avatar
 
Data dołączenia: 27 06 2004
Lokacja: dom (Łódź)
Wiek: 33

Posty: 343
Stan: Niegrający
Profesja: Sorcerer
Świat: Calmera
Poziom: 30
Poziom mag.: 44
Hallabard ma numer GG 9015684
Domyślny

Zaciekawiło mnie to, wiec poszukałem na googlach. Znalazlem ciekawy tekst który tutaj umieszczę

Cytuj:
Jak samemu zrobić prosty łuk i strzały

Dobry łuk jest wynikiem wielu godzin pracy, ale możesz całkiem łatwo sam skonstruować wygodny choć niezbyt trwały łuk. Jeżeli straci on swą sprężystość lub złamie się, można po prostu zrobić nowy. W tym celu weź kawałek twardego pozbawionego sęków i gałęzi drewna długości ok.1 m.

Starannie ostrugaj jego grubszy koniec, aby osiągnąl ten sam przekrój co koniec cieńszy. Jeśli dokładnie przyjrzysz się wybranemu przez siebie kawałkowi drewna zobaczysz jego naturalną krzywiznę. Zawsze strugaj powierzchnię drewna zwróconą ku sobie w przeciwnym razie łuk złamie się przy pierwszej próbie jego naciągnięcia. Dobrze wysuszone drewno jest bardziej odpowiednie niż świeże. Aby zwiększyć siłę naciągu łuku zwiąż dwa łuki w połowie ich długości tak aby przypominały literę X, a następnie zwiąż ich końce za pomocą sznurka i umocuj tylko jedną cięciwę.

Materiał na strzały wybieraj spośród najprostszych suchych kawałków drewna. Strzała powinna stanowić mniej więcej połowę długości łuku. Delikatnie ostrugaj drzewce dookoła ich osi. Prawdopodobnie będziesz je musiał trochę naprostować, najlepiej nad rozpalonymi węglami, uważając aby ich nie przypalić. Następnie trzymaj je wyprostowane aż do wystygnięcia. Groty strzał możesz zrobić z kości, szkła, metalu lub kawałków skał. Możesz też zaostrzyć drzewce i zahartować je opalając nad rozżarzonymi węglami. Teraz natnij lub wypiłuj na końcu strzały rowek (tzw. osadę) dla cięciwy, uważając aby strzała nie pękła. Następny etap to oklejanie strzały piórami po tej samej stronie co osada. Ten czasochłonny zabieg znacznie polepszy balistykę strzały, ale nie jest on konieczny.
__________________
kliknij poniżej by zobaczyć więcej...

Hallabard jest offline  
stary 25-04-2005, 22:25   #8
Laureandil
Użytkownik Forum
 
Laureandil's Avatar
 
Data dołączenia: 25 04 2005

Posty: 39
Domyślny

No tak ale co z CIĘCIWĄ?
__________________
Witaj Elfie (lub też nie)

Moje posty są zawsze robione najpierw by:

Cya in Tibia
Laureandil jest offline  
stary 25-04-2005, 22:25   #9
Kredi
Użytkownik Forum
 
Kredi's Avatar
 
Data dołączenia: 21 08 2004
Lokacja: L-Przestrzeń
Wiek: 33

Posty: 353
Stan: Niegrający
Domyślny

najlepszy do łuków jest drzewo Leszczyna (sam robiłem!)
1.Znajdujesz leszczyne
2. Bierzesz ucinasz najmłodszą gałąź(młodą poznasz po tym że w miare jest prosta!)
3. Idziesz gdzies i scinasz całą skurke ze świeżo uciętej gałęzi( zostawiasz sobie troche skurki na ręke<luksus>) Na końcach kija wycinasz zagłębienia mniej wiecej tak
4. Musisz najmocniej jak mozesz nagiać patyk w łuk i drugi kumpel bedzie zawijał sznurek ( polecam żyłke!) w te zagłębienia.
Potem ju tylko kończysz robote
STRZAŁY
Hmm strzały muszą być z lekkiego wyschnietego drewna ale takiego niepodatnego na wiatr. To joż sami zrobicie ale groty to polecam zrobic z gwoździ A jak chcecie cos łagodniejszego to polecam "Siki" Ale żem sie rospisał A na bombarde z góry to balony z wodą <albo torebki z woda>
Powodzenia na "wojnie"
__________________
za dużo kb w podpisie
Kredi jest offline  
stary 25-04-2005, 22:26   #10
Shinjix
Master Alucard
 
Shinjix's Avatar
 
Data dołączenia: 27 09 2004
Lokacja: www.tibiaspy.com

Posty: 2,722
Imię: Yatiru
Profesja: Elite Knight
Gildia: Dreamers
Świat: Secura
Shinjix ma numer GG 4032930
Domyślny

Łęczysko mogło być wykonane z drewna (łuki proste były najczęściej w średniowieczu wytwarzane z cisu, jesionu lub wiązu), rogu. Już w starożytności znane były jednak łuki kompozytowe, składające się z kilku warst drewna i rogu sprasowywanych i łączonych ścięgnami i żyłami zwierzęcymi. Tak wykonany był np. asyryjski łuk angularny, który miał kształt trójkąta równoramiennego, o bardzo ostrych kątach podstawy ( w miejscach gdzie na łęczysko nakładano cięciwę). Tak również wykonaywane były łuki refleksyjne. Rysunek poniżej pokazuje łuk prosty (1) i dwa typy azjatyckich łuków kompozytowych - refleksyjny (2) i retrorefleksyjny (3). Różnią się one kształtem i budową łęczyska.
Łuki refleksyjne, używane przez mongolskich jeźdźców w średniowieczu (słowo łuk pochodzi od mongolskiego uk) były zaskoczeniem dla wszystkich przeciwników, którzy się z nimi zetknęli. Miały większy zasięg niż używane w owym czasie łuki proste, a dzięki specyficznemu sposobowi strzelania Mongołowie potrafili szyć z nich o wiele szybciej niż wrodzy łucznicy.


Źródło: http://www.man.poznan.pl/~ritter/Html/bow.html


Więc do roboty, bo mało czasu macie! ;-]
__________________
A Mind is a Terrible Thing to Waste...
†††
In the name of God, impure souls of the living dead shall be banished into eternal damnation. Amen.
†††

I am the pure flame that burns
I am Sirius son
I am the infinite space
I am the most conquering One
Shinjix jest offline  
stary 25-04-2005, 22:28   #11
MatKus
http://tibiaspy.com
 
MatKus's Avatar
 
Data dołączenia: 22 07 2003
Lokacja: Opole / Głuchołazy
Wiek: 43

Posty: 2,289
Stan: Na Emeryturze
Imię: Matkus
Profesja: Elder Druid
Świat: Secura
Adres Jabbera do MatKus
Domyślny

Jeśli chodzi o to, jakie drewno zastosować, to w średniowiecz stosowano najczęściej cis, jesion lub wiąż, żadko orzech.
Nie wiem, czy w domu tak łatwo zrobisz łuk refleksyjny, ale ok, powiem ci, jak się gnie drewno. A już na pewno nie zrobisz łuku kompozytowego.
Wszadzasz przygotowanego wcześniej prostego kija do wody o temperaturze około 80'C (mniej - drewno nie będzie się chciało utrwalić. Więcej - może się rozwłuknić) i tak sobie je moczysz na tyle długo, żeby ca całym przekroju się rozluźniło nieco, więc z godzinkę (trzeba utrzymywać temperaturę wody). Po tym czasie wyjmujesz drewno i wkładasz do jakiejś formy, żeby nadać mu kształt. Forma musi mieć oczywiście nieco mocniej zagięty kształt, ale tylko odrobinę. Czekasz, asz wystygnie na całym przekroju i wyjmujesz. Pozostaje naciągnąć nań sznuerek i po problemie.
Grubością kija regulujesz, jaki naciąg ma mieć łuk. Celtowie stosowali łuki o naciągu nawet do 120 kg, ale ich łucznicy szkolili się od około 2 roku życia. Takim łukiem mogli przebijać rycerza w zbroi wraz z koniem i ranić jeszcze tego, kto jechał za nim Ty jednak nie powinieneś szaleć, jak będziesz miał naciąg rzędu 10-20 kg (w zalezności od twojej siły) to już i tak będziesz mógł wbić strzałę w człowieka na kilka cm, a strzała będzie leciała.

A tak po za tym, to www.google.pl, tam byś to wszystko o wiele szybciej znalazł zapewne.
__________________
Najlepsza strona o Tibii - http://tibiaspy.com - jeśli nie znasz, to nie wiesz, co tracisz!
Zarejestruj się na http://forum.tibiaspy.com - prowadź i oglądaj galerie, szukaj i udzielaj pomocy, rozmawiaj o Tibii i na każdy inny temat!
MatKus jest offline  
stary 26-04-2005, 10:29   #12
Dr.Unknown
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 08 06 2004
Lokacja: 19°58'E 50°05'N
Wiek: 34

Posty: 3,253
Stan: Na Emeryturze
Świat: Secura
Dr.Unknown ma numer GG 3815114 Send a message via Skype™ to Dr.Unknown
Domyślny

Cytuj:
Hi Elfes!
Najpierw popracuj nad liczbą mnogą słów jak dwarf, elf;p, a potem pomyśl, nie ma sensu robić samemu łuku, bo nic ciekawego Ci nie wyjdzie, być może nie wiesz, ale łuk na twoje potrzeby jest tani (300-400 złotych).
Dr.Unknown jest offline  
stary 26-04-2005, 11:17   #13
Jackiew
Użytkownik Forum
 
Jackiew's Avatar
 
Data dołączenia: 01 02 2004
Lokacja: a gdzie mieszkaja krasnoludki?.. hopsa-sasa ! hop-sasa!

Posty: 376
Stan: Na emeryturze
Jackiew ma numer GG 4837606
Domyślny

MatKus ma bardzo dobry sposób, wręcz najlepszy. Sam taki robiłem i se z qmplami na bażanty chodziliśmy, jednak zręczność mamy za małą i cel tesh robi swoje. A forme łatwo zrobić z deski i paru gwożdzi. Poprostu narysuj na desce "wymarzony" kształt wbij odpowiednio gwoździe i masz ;]
__________________
http://jackiew91.digart.pl/
Jackiew jest offline  
stary 26-04-2005, 11:23   #14
Drackmir
Użytkownik Forum
 
Drackmir's Avatar
 
Data dołączenia: 11 08 2004
Lokacja: Poznań
Wiek: 34

Posty: 183
Imię: Łukasz
Drackmir ma numer GG 6646379
Domyślny

A oto mój łuk sam robiłem


(edited by Ray)
@ Ray
Masz racje troche przesadziłem ;/
__________________
Amor vincit omnia ....... contra spem spero ......

Ostatnio edytowany przez Drackmir - 27-04-2005 o 08:38.
Drackmir jest offline  
stary 26-04-2005, 11:33   #15
Badzo
Użytkownik Forum
 
Badzo's Avatar
 
Data dołączenia: 03 01 2005
Lokacja: III RP
Wiek: 77

Posty: 800
Domyślny

Cytuj:
A nie lepiej poprostu podlecieć z mieczem do nich ??

hahahaha chyba ze scyzorykiem >joke<
__________________
24 15 43 44 15 32 33 11 24 31 15 35 43 55 54

Badzo jest offline  
stary 26-04-2005, 11:59   #16
Drackmir
Użytkownik Forum
 
Drackmir's Avatar
 
Data dołączenia: 11 08 2004
Lokacja: Poznań
Wiek: 34

Posty: 183
Imię: Łukasz
Drackmir ma numer GG 6646379
Domyślny

Może to nie scyzoryk i wykonany ręcznie ale też skuteczny

(edit by Ray)
P.S Na posty zaadresowane do mnie ( o ile takie będą) odpowiem około godziny 17-18 (teraz ide do szkoły )
__________________
Amor vincit omnia ....... contra spem spero ......

Ostatnio edytowany przez Drackmir - 27-04-2005 o 08:41.
Drackmir jest offline  
stary 26-04-2005, 14:41   #17
roland
Użytkownik Forum
 
roland's Avatar
 
Data dołączenia: 04 06 2004
Lokacja: Z nienacka:P

Posty: 486
roland ma numer GG 2839234
Domyślny

Więc, ja robiłem mój łuk tak(jest do proces długa trwający)
Pierw ściągnęłem gałąź machoniową, jest ona bardzo wytrzymała i po odpowiednim wysuszeniu giętka. Jako cięciwe rozważałem dużo rzeczy, w końcu jako najbardziej dostępny w razie wymiany wybrałem sznurek od bielizny xD (czerwony). Strzały robiłem:
Grot biorąc dwa duże krzemienie i waląc nimi o siebie tak długo i tyle razy, aż otrzymałem odpowiedni odłamek, natomiast "długą częśc" z cisu. Grot osadziłem w wycięciu, przewiązałem rzemykiem skurzanym. Lotki z gęsich piór, które uprzednio wykrochmaliłem. Strzała mam około 60 centymetrów długości, grot to 8 centymetrów. Aby otrzymać płonącą strzałę, najlepiej wlać do wiadra naftę i wsadzić tam strzałę(lol). A normalnym sposobem jest obwiązać wokół grota szmatę nasączoną czymś.

Mój łuk tworzyłem 2 dni, po czym schnął przez około 5 miesięcy(żeby się dobrze wyginał i nie łamał). Strzały godzine każdą, po czym suszyłem 5 miesięcy
__________________
"Los dzielący ludzkie byty,
na zabójców i zabitych,
zmieści Cię w rubryce szerszej,
tak w tej pierwszej..."
roland jest offline  
stary 26-04-2005, 15:46   #18
Zegenis
Użytkownik Forum
 
Zegenis's Avatar
 
Data dołączenia: 25 07 2004
Lokacja: Że co?!

Posty: 326
Profesja: Elite Knight
Domyślny

łuk jak łuk ale żeby kogos strzałą trafic bedziecie musiali miec na nich lotki
(? :> ) zeby strzałą w miare prosto leciala, jak nie mieliscie nigdy luku etc w ręku to nie traficie w nikogo bez lotek(?:>) na strzałach hrhrh ;<
__________________
Apsik ;<
Zegenis jest offline  
stary 26-04-2005, 15:54   #19
Anaconde
Zbanowany
 
Anaconde's Avatar
 
Data dołączenia: 20 02 2005

Posty: 300
Domyślny

Do autora:
Hmm, nie przesadzasz? Czytałem tę cool knige i wiem oco biega. Ode czemu zamiast lancy musisz mieć łuk? Kogoś możesz skrzywdzić. Tibia, H3 czy W3 to nie jest prawdziwe rzycie
P.S. Ja mam sportowy łuk, więc ci nie pomogę.
P.P.S. Z tych opisów spróbuję zrobić właśny łuk (taki like troy ) .
Anaconde jest offline  
stary 26-04-2005, 16:27   #20
Laureandil
Użytkownik Forum
 
Laureandil's Avatar
 
Data dołączenia: 25 04 2005

Posty: 39
Domyślny

Hi Elves!

@UP:

Tak tylko, że to nie będzie wojna "wal babcie aż się zgarbi" tylko to będzie wojna na patyki i z całej siły będziemy walczyć. Piasek swędzący już jest 2 h temu dostałem telefon od szefa gangu "PsYChO" powiedział, że wojna rozpoczyna się o 17:30 wiec dużo czasu nie mamy.


O to taktyka:
Nasza baza jest oddzielona wodą, która ma niecałe 1m głębokości.
Na dodatek ich baza prowadzi przez mały las. Nasi (różowe kropki) ukryją się w wodzie (są już przygotowane specjalne ubrania). Następni pójdą na wieżyczkę i będą ostrzeliwać z łuku zaś ja z moją armią będziemy uzbrojeni w średnio na ostrzone patyki i natrzemy na nich wtedy, kiedy oni miną las.
Ci mają po 13-16 lat, więc są od nas starsi i silniejsi nawalamy tylko "giermków”, ale najbardziej będziemy ostrzeliwać z łuku bosa na pewno się trochę krwi przeleje, ale to nic tam taka mała krewka.

P.S Oni są na narkotykach >.< Więc będą groźni.
__________________
Witaj Elfie (lub też nie)

Moje posty są zawsze robione najpierw by:

Cya in Tibia
Laureandil jest offline  
Zamkniety temat.


Użytkowników czytających ten temat: 1 (zarejestrowanych: 0, gości: 1)
 

Zasady postowania
Nie możesz dodawać tematów
Nie możesz odpowiadać
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Kod jest Włączone
UśmieszkiWłączone
[IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone
Przejdź do forum


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 20:07.


Powered by vBulletin 3