Jesteś tu: Tibia.pl / Forum

Wróć   Forum Tibia.pl > Fora główne > Niusy

Notki

Niusy Nowosci z świata Tibii dostarczone przez naszych nieustraszonych korespondentów.

Zamkniety temat.
 
Opcje tematu
stary 23-04-2009, 10:09   #41
Mohames
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 08 01 2007

Posty: 5
Stan: Niegrający
Imię: Sky Lynn
Profesja: Paladin
Świat: Trimera
Poziom: 62
Skille: 81/60
Poziom mag.: 16
Domyślny

niektórzy tutaj są śmieszni:

MrLovex No to fajnie, CIP Soft wykryje, pirackiego Windows'a i napisze raport do Microsoftu, a po jakimś czasie kochana policja zapuka do naszych drzwi.

weź lepiej nic nie pisz, po pierwsze nawet Twój operator internetu może to wykryć, a policja jeszcze chyba do Twoich drzwi nie zapukała prawda?

a dla niektórych informacja, przykro mi to stwierdzić, ale 99% znanych gier MMO mają w sobie spyware które sprawdza jaki macie sprzęt, a po co im to? a po to by wiedzieć, że np gość na kompie z Duronem 600Mhz nie może uruchomić COD 5, albo że mu debugi się robią... Jest to tylko po to by lepiej wiedzieć co było spowodowane crashem etc...
Mohames jest offline  

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stary 23-04-2009, 10:17   #42
MrLovex
Użytkownik forum
 
MrLovex's Avatar
 
Data dołączenia: 27 03 2009
Wiek: 35

Posty: 6
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Elder Druid
Domyślny

Nie zapukała jeszcze.

Szkoda, że nie dali znowu 2x Exp.
MrLovex jest offline  
stary 23-04-2009, 11:51   #43
bardzoprostynick
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 23 04 2009

Posty: 35
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Hovvner Pokaż post
Gratulacje dla tych, którzy godzą się na instalacje spyware byleby grać w 'jakąś gierkę' <3
Jesteś dzikusem? Przecież wiele gier i programów wysyła takie dane, aby w przyszłości było jak najmniej błędów w stosunku hardware - software?

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez dziqsek95 Pokaż post
Skoro będą weryfikować parametry naszego PC to czy jak ktoś gra na 2 różnych PC w zależności od sytuacji to grozi mu jakaś kara za to (ban)? Czy będzie to uważane jako sharowanie konta jeżeli raz będą jedne parametry a raz inne? To mnie zastanawia... Czy to znaczy, że teraz można grać tylko z jednego PC bo jak wykryją różnice parametrów czy też systemu to uznają to za share acc. ... Sprawdzane jest IP to rozumiem czy ktoś nie sharuje ale też nie zawsze da sie grać i nie zawsze jest możliwość grać z jednego PC oraz z tego samego podłączenia do internetu co za tym idzie jednego IP... Aż jestem ciekawy czy ta zmiana coś wniesie pozytywnego...

Też mnie ciekawi, bo oprócz dwóch pc mam laptopa i całkiem inne konfiguracje + mam IP publiczne i radiówkę w której mam 3 własne IP. Jest jeszcze masa niezabezpieczonych wifi. W 5 sekund mogę zmienić kompa i IP więc ciekawe czy mogą mnie zbanować bo przecież nie złamałem regulaminu...

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez fazi123 Pokaż post
Myśle że w kazdym z update cos laduja do klięta tibi i nie ma to tamto bo po 24 h wychodzi nowa wersja mc botow i inny syf
A myśle rownież iż nie moga czytac twoich danych na kompie chociaz nie wiem ale jsli by tak bylo to juz jest nie legalne
i po ubdate napewno na bocie nie bede mykal xD
i Wam radze to samo
Na przykład w tamtym roku wpakowali do tibii kiełbasę i litr wódki. Tylko nieliczni znaleźli.

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez MrLovex Pokaż post
No to fajnie, CIP Soft wykryje, pirackiego Windows'a i napisze raport do Microsoftu, a po jakimś czasie kochana policja zapuka do naszych drzwi.
Jeśli wiek w Twoim profilu jest prawdziwy to mam pytanie gdzie ty się człowieku urodziłeś? Na stacji orbitalnej i dopiero teraz wróciłeś na Ziemię? Dobra powiem krótko, im nie są potrzebne takie dane, a jeśli chcesz wiedzieć stare zdanie Microsoftu to oni dawno powiedzieli, że w jeden dzień mogą wyłączyć każdy piracki system podłączony do sieci począwszy od windows 2000. Jeśli myślisz, że ludzie którzy projektowali ten system i mają dostęp do zamkniętego kodu źródłowego nie potrafią takich rzeczy to jesteś z innego świata.

Odnośnie systemów, konfiguracji itp. to może im chodzić o rozwiązywanie konfliktów oprogramowania z różnymi konfiguracjami, albo patrzą jaka grupa komputerów przeważa. Może planują tworzyć nowe gry i chcą wiedzieć jak to jest ze sprzętem i pod jaki bardziej się dostosować bo same ankiety na stronie www mało dają. Wchodząc na to forum administratorzy też mają statystyki odnośnie wersji systemu operacyjnego, przeglądarki.

Czy 2% użytkowników tego forum skonfigurowało chociaż firewalla? Wiecie co procesy systemowe wysyłają? A macie w ogóle tego firewalla? :|

Napewno Cipsoft teraz siedzi i wam przegląda dokumenty, czyści konta bankowe i pisze raporty na policję za pirackie oprogramowanie :/

Bójcie się lepiej innych pomysłów, na przykład apple opatentował kamerę na środku monitora lcd pod matrycą tak, że jej nie widać. Taka kamera może śledzić wzrok i wam wyświetlać reklamy tam gdzie patrzycie... Ale to też za kilka lat najwcześniej.

Ostatnio edytowany przez bardzoprostynick - 23-04-2009 o 12:30.
bardzoprostynick jest offline  
stary 23-04-2009, 13:12   #44
Martka
Music addict
 
Martka's Avatar
 
Data dołączenia: 11 06 2007
Lokacja: Siemianowice Śl.
Wiek: 33

Posty: 1,072
Stan: Na Emeryturze
Profesja: Elite Knight
Martka ma numer GG 8189306 Send a message via Skype™ to Martka
Domyślny

@MatKus
Ośmielę się nie zgodzić. CipSoft informował o możliwości odwołania się od wcześniejszej akceptacji polityki prywatności poprzez wysłanie do nich e-maila. W ten sposób konta wszystkich graczy, którzy to zrobili, były blokowane.

http://forum.hunted.pl/showthread.php?t=7962 => na samym końcu jest o tym mowa.
__________________
Martka's last.fm
Martka jest offline  
stary 23-04-2009, 15:22   #45
Foxium
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 28 12 2004
Lokacja: Warszawa

Posty: 60
Stan: Aktywny Gracz
Imię: Foxies
Profesja: Master Sorcerer
Gildia: Flow
Świat: Morgana
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Fureyka Pokaż post
Nie, nie dostaniesz. Te zmiany nie maja nic wspolnego z akcja wywalania "cziterow"
W obecnym newsie nie ma nic o IP ale w tym poprzednim 22 marca jest wyraznie napisane ze beda tez mieli dokladny wglad w logi IP, i teraz mi powiedz jak to sie ma do usprawniania gry. Ewidentnie zwiekszaja kontrole by wylapac jak najwiecej boterow a mydlą oczy tym ze to ma niby tylko sprawdzac konfiguracje by wyeliminowac bugi i takie tam.

ps. No i Ty moze juz nie grasz ale Twoj char stale na bocie lata

ps.2.
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Fureyka Pokaż post
Nieoficjalnie również nie mają nic wspólnego. Nie mogę zostać ukarana (przykład) za to że posiadam bota na kompie bo korzystać z niego może brat, podczas gdy ja gram uczciwie.
a to ich akurat obchodzi, ja rownie dobrze moge powiedziec ze kumpel/brat podpatrzyl moje passy i odpalil gre z botem a ja dostalem za to bana.
I pewnie bym sie tak tlumaczyl tyle ze za te ich "auto bans" oni nawet nie chca sluchac wymowek I tak samo bedzie tutaj.

Ostatnio edytowany przez Foxium - 23-04-2009 o 15:25.
Foxium jest offline  
stary 23-04-2009, 20:16   #46
MatKus
http://tibiaspy.com
 
MatKus's Avatar
 
Data dołączenia: 22 07 2003
Lokacja: Opole / Głuchołazy
Wiek: 43

Posty: 2,289
Stan: Na Emeryturze
Imię: Matkus
Profesja: Elder Druid
Świat: Secura
Adres Jabbera do MatKus
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Foxium Pokaż post
W obecnym newsie nie ma nic o IP ale w tym poprzednim 22 marca jest wyraznie napisane ze beda tez mieli dokladny wglad w logi IP, i teraz mi powiedz jak to sie ma do usprawniania gry.
I co im z tego, że mają adres IP? Na tej podstawie mogą:
1) złapać ludzi, którzy sharują postać od 2 różnych providerów, szczególnei z 2 różnych krajów.
2) dowiedzieć się, z jakiego kraju mają najwięcej graczy
i tyle. Sam fakt, że z tego samego IP łączy się wiele osób o niczym nie świadczy. W akademiku miałem ponad 600 osób na jednym IP, niby skąd mam wiedzieć, kto z nich gra w Tibię? I zresztą co mnie to obchodzi?

Nie wiem, czy wiecie, ale nawet fora internetowe zapisują, z jakiego IP pisał dany user. W kilka kliknięć moderator może sprawdzić, kto jeszcze pisze z tego IP oraz z jakiego innego IP pisze dany user, i kto jeszcze z tamtych numerów pisze... Jesteście szpiegowani! Na większości strona zapisywane też są informacje, w jakich rozdzielczościach ludzie pracują, jakich używają systemów operacyjnych, przeglądarek, wersja flasha, wersja javy i masa innych informacji. Bo takie informacje są bardzo przydatne, i to nie do ścigania tego biednego spamera, tylko do dopracowywania strony do użytkowników. To samo tyczy się gier. Adres IP mówi, na jakim łączu siedzisz, od jakiego providera, z jakiego kraju. To są bardzo przydatne informacje dla autora gry online!
Cytuj:
a to ich akurat obchodzi, ja rownie dobrze moge powiedziec ze kumpel/brat podpatrzyl moje passy i odpalil gre z botem a ja dostalem za to bana.
I pewnie bym sie tak tlumaczyl tyle ze za te ich "auto bans" oni nawet nie chca sluchac wymowek I tak samo bedzie tutaj.
Jesli zalogował się twój kumpel, to dzielicie konto i to jest kolejny powód do bana Dla twojego dobra cię mogą zbanować, bo dzięki temu twój kumpel nie zrookuje ci twojego ukohanego knajta, co wali z axa i ma 250 poziom Prawdę mówiąc znam wiele osób, które wolały by dostać w takiej sytuacji bana i poczekać sobie miesiąc, niż stracić kilkadziesiąt poziomów.

Cytuj:
Też mnie ciekawi, bo oprócz dwóch pc mam laptopa i całkiem inne konfiguracje + mam IP publiczne i radiówkę w której mam 3 własne IP. Jest jeszcze masa niezabezpieczonych wifi. W 5 sekund mogę zmienić kompa i IP więc ciekawe czy mogą mnie zbanować bo przecież nie złamałem regulaminu...
Myślisz, że jestes jedynym, który ma kilka komputerów? Oczywiście, że nie, i CipSoft na pewno sobie z tego zdaje sprawę, więc nie sądzę, żeby to był powód do bana.

Cytuj:
No to fajnie, CIP Soft wykryje, pirackiego Windows'a i napisze raport do Microsoftu, a po jakimś czasie kochana policja zapuka do naszych drzwi.
Przecież w tej ich polityce prywatności jest wyraźnie zaznaczone, że tych informacji nie będą udostępniać.
__________________
Najlepsza strona o Tibii - http://tibiaspy.com - jeśli nie znasz, to nie wiesz, co tracisz!
Zarejestruj się na http://forum.tibiaspy.com - prowadź i oglądaj galerie, szukaj i udzielaj pomocy, rozmawiaj o Tibii i na każdy inny temat!
MatKus jest offline  
stary 27-04-2009, 23:14   #47
i00n
Użytkownik Forum
 
i00n's Avatar
 
Data dołączenia: 12 10 2004
Lokacja: Poland - Żory
Wiek: 36

Posty: 169
Stan: Na Emeryturze
Profesja: Royal Paladin
Świat: Secura
Poziom: 116
Skille: ogromne
Poziom mag.: 19
i00n ma numer GG 3928089
Domyślny

Nie moga sprawdzic czy ktos ma pirackiego windowsa. Informacja o windowsie jaka zbieraja jest wersja systemu (XP, Vista, 98 itp.) i jaki język posiada system, nic poza tym.
__________________
i00n jest offline  
stary 28-04-2009, 18:09   #48
Hovvner
Użytkownik Forum
 
Hovvner's Avatar
 
Data dołączenia: 25 09 2007
Lokacja: Szczecin
Wiek: 32

Posty: 558
Stan: Niegrający
Imię: Royhav
Profesja: Elite Knight
Gildia: Dark Squad
Świat: Premia
Poziom: 102
Skille: 80/75
Poziom mag.: 7
Hovvner ma numer GG 8646050
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez bardzoprostynick Pokaż post
Jesteś dzikusem? Przecież wiele gier i programów wysyła takie dane, aby w przyszłości było jak najmniej błędów w stosunku hardware - software?
Pewien twórca botów pracuje nad rozszyfrowaniem nowo wprowadzonych hexów które idą na serwer, niedługo powinny być wyniki
__________________
KOKSY! <3

Cytuj:
00:03 Kyyuo [204]: dzisiaj
00:03 Kyyuo [204]: 300kg na 3 x
00:03 Kyyuo [204]: zaczelem
Cytuj:
23:46 Agresywny Koksik [9]: nie ma wiekszego ode mnie w szczecinie
23:46 Agresywny Koksik [9]: no chyba ze kyyuo
23:46 Agresywny Koksik [9]: on ma 75 w bicepsie
23:46 Agresywny Koksik [9]: ciezko mu sie exure wciska na f1, dlatego pada
Hovvner jest offline  
stary 28-04-2009, 18:16   #49
Rav
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 12 06 2007
Wpisy bloga: 1

Posty: 907
Domyślny

Cytuj:
Nie wiem, czy wiecie, ale nawet fora internetowe zapisują, z jakiego IP pisał dany user. W kilka kliknięć moderator może sprawdzić, kto jeszcze pisze z tego IP oraz z jakiego innego IP pisze dany user, i kto jeszcze z tamtych numerów pisze... Jesteście szpiegowani!
szkoda tylko ze potem rozdajecie te ip swoim ziombelom i nas pinguja/dosuja. pamietam pare takich sytuacji
__________________
Rav jest offline  
stary 28-04-2009, 22:35   #50
MatKus
http://tibiaspy.com
 
MatKus's Avatar
 
Data dołączenia: 22 07 2003
Lokacja: Opole / Głuchołazy
Wiek: 43

Posty: 2,289
Stan: Na Emeryturze
Imię: Matkus
Profesja: Elder Druid
Świat: Secura
Adres Jabbera do MatKus
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez <Rahim> Pokaż post
szkoda tylko ze potem rozdajecie te ip swoim ziombelom i nas pinguja/dosuja. pamietam pare takich sytuacji
Z mojej strony nigdy coś takiego nie miało miejsca.
Jeśli uważasz, że ktoś coś podobnego zrobił, to nie wiem, czy wiesz, ale możesz podać do sądu, że ktoś udostępnienił twoje danych osobowych (adres IP jest zaliczany do nich, tak samo, jak adres domowy) i za jego udostępnienie grożą kary zgodnie z kodeksem karnym.
Nie wspominając już o tym, że takie zachowanie to dziecinada jak dla mnie. Tibia to tylko gra, jak ktoś nie potrafi uczciwie grać, to niech sobie gra w jakieś singleplayer, w których są cheaty.
Ze swojej strony mogę Cię zapewnić, że dołożę wszlekich starań, by na stronie, którą teraz prowadzę, takie coś nie miało miejsca, a jeśli się zdarzy, to modek, który udostępni te dane, raz dwa pożegna się z pozycją moderatora.
__________________
Najlepsza strona o Tibii - http://tibiaspy.com - jeśli nie znasz, to nie wiesz, co tracisz!
Zarejestruj się na http://forum.tibiaspy.com - prowadź i oglądaj galerie, szukaj i udzielaj pomocy, rozmawiaj o Tibii i na każdy inny temat!
MatKus jest offline  
Zamkniety temat.

Użytkowników czytających ten temat: 1 (zarejestrowanych: 0, gości: 1)
 

Zasady postowania
Nie możesz dodawać tematów
Nie możesz odpowiadać
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Kod jest Włączone
UśmieszkiWłączone
[IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone
Przejdź do forum


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 11:29.


Powered by vBulletin 3