Jesteś tu: Tibia.pl / Forum

Wróć   Forum Tibia.pl > Inne > O wszystkim i o niczym

Notki

O wszystkim i o niczym O tym wszystkim co nie pasuje gdziekolwiek indziej ;)

Zamkniety temat.
 
Opcje tematu
stary 25-02-2005, 13:04   #1
TheNatoorat
Użytkownik Forum
 
TheNatoorat's Avatar
 
Data dołączenia: 27 01 2004

Posty: 666
Stan: Zbanowany
TheNatoorat ma numer GG 4895805
Domyślny Hip-hop? Ściema...

Jak wszystkim wiadomo, dzisiejszymi czasy w krainie mlekiem i miodem płynącej, Polsce, muzyka typu Hip-Hop zbiera nagrody za popularność. Chcecie wiedzieć prawdę, skąd się wzięła?
Przenieśmy się do zarania dziejów człowieka, kiedy zaczął interesować się kulturą. Jak wiadomo, poznano już muzykę, polegała ona na rytmicznym powtarzaniu tego samego motywu muzycznego np. walenia bębnem ciągle w identycznym rytmie.
Dodatkowo przy każdym uderzeniu w bęben wypowiadali słowa "unga-bunga", później "nunga-sratunga" i tak mieszali, że nikt nie mógł połapać się o co chodzi w tekście.
Podobnie jest z Hip-Hopem - powtarzany jest ten sam, nudny rytm i jakieś słowa wzięte z wierszy dla "undergroundowych" pokoleń. Spójrzcie na generator przebojów hip-hopowych:

Proste, co nie?
Teraz zastanówmy się nad tym, dlaczego taki potwór jest jednym z najczęściej słuchanych typów muzyki. Jak wiadomo, ludzie lubią, gdy ktoś dzieli się z nimi swoim nieszczęściem wiedząc, że obie strony mają podobny problem. Teraz z kolei pomyślmy, o czym głównie prawią hip-hopowe piosenki. Patologia, wóda, strzykawki, proszki, piwko, dresy i blanty. Osoby słuchające HH, posłuchajcie - nie dajcie się wmanewrować przez "artystów" w ich piosenki mające na celu ograniczanie waszego umysłu!

Nadal to do końca nie tłumaczy, co jest powodem popularności tej... khm... "muzyki". Słuchacz myśli tak: "Potrafię ułożyć taki tekst jak oni! Potrafię to tak zaśpiewać!" - [chyba raczej wyrecytować] - "Oni zbijają fortunę, ja też tak mogę! Oni zostaną moimi mistrzami, będę słuchać tej muzy i nauczę się tak wspaniale śpiewać! Ba, kupię ich płytę! Pójdę na koncert!".
To przy okazji tłumaczy, skąd wzięły się te tony chały - z setek takich toków myślenia.
"Oni mogą, to czemu ja tego nie zrobię?" - przed tym przestrzegam was, moi mili.

Po masie kazania przydałoby się podać jakiś przykład.
Pezet - szósty zmysł. Takie coś usłyszałem na Vivie. Co to jest?! Jakiś burak obraża wasz naród, wyzywa od pijaków i ludzie wspierają tą ofiarę rodzinnej patologii. Może jego rodzice ćpali, jego koledzy palili mu dom, jednak czy musi dzielić się swoim smutnym życiem z potencjalnymi słuchaczami?

Zapraszam do słuchania utworu innego autora:
http://www.astercity.net/~huzaar/za_hhr.mp3
Czyż to nie piękne?

Tym akcentem kończę przemyślunek na temat wyłudzania pieniędzy od osób, które mogłyby wesprzeć jakieś zespoły, które zainwestowały w swoją działalność choć krztę mózgu i pracy, a nie recytują śmiesznych wierszyków prawiących o ich rodzinnym domu.

Fani HH - bluzgajcie mnie, jeżeli nie zrozumiecie, co chciałem do was powiedzieć poprzez ten temat. Dopełni to tylko moją wiarę, co "wspaniałego" robi hip-hop z ludźmi.
__________________
TheNatoorat jest offline  

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stary 25-02-2005, 13:13   #2
Matek
Użytkownik Forum
 
Matek's Avatar
 
Data dołączenia: 21 09 2004
Lokacja: Węgorzewo/Gdańsk

Posty: 1,859
Matek ma numer GG 3933509
Domyślny

mam nieodparte wrażenie, że jedyny zespół hh jaki ty znasz to 18L

Nie... nie będe cię bluzgał... nie warto bluzgac osoby, która jeśli czegoś nie lubi albo nie rozumie to uważa, że jest to złe.

Z mojej strony życze tobie słuchania tak inteligetnych kapel jak Shazza albo LP.
__________________


"Miła, błagam, nie zrozum mnie źle
Kocham cię tak jak swoje przestworza pokochał wiatr"

Moj jogger
Matek jest offline  
stary 25-02-2005, 13:13   #3
Slajt
Użytkownik Forum
 
Slajt's Avatar
 
Data dołączenia: 24 01 2004
Lokacja: Szczecin

Posty: 423
Slajt ma numer GG 2129575 Slajt ma login Tlenu defcom Adres Jabbera do Slajt
Domyślny

Chciałem jeszcze dodać kilka bluzg na hip-hop, ale ten generator mói sam za siebie :). Warto dodać, że większość osób (bo nie wszyscy) słucha hip-hopu tylko dlatego, że HH jest "na topie". I taka jest właśnie prawda. Warto zauważyć, że chyba wszyscy (przynajmniej polscy) hip-hopowcy (nie wiem, jak się nazywają - chodzi mi o tych, którzy to "śpiewają") w ogóle nie umieją śpiewać (już wole death metal - można se chociaż poryczeć =P). Wiecie co ? Wole O-zone od hip-hopu ! Tam się można pośmiać ;). Kto by tam słuchał o ulicy, że kogoś tam starzy bili, lepiej se posłuchać numa numa-dej, przynajmniej niewiadomo o co chodzi xD.
__________________
"Idź i wychędóż się sam!"
Ostatnie Życzenie - A. Sapkowski
Slajt jest offline  
stary 25-02-2005, 13:14   #4
Badzo
Użytkownik Forum
 
Badzo's Avatar
 
Data dołączenia: 03 01 2005
Lokacja: III RP
Wiek: 77

Posty: 800
Domyślny

Bardzo fajny atykuł... Ja także nie lubie HH... No może 1 piosenke lubie ale nic wiecej...

P.S. Skad masz taki program??
__________________
24 15 43 44 15 32 33 11 24 31 15 35 43 55 54

Badzo jest offline  
stary 25-02-2005, 13:17   #5
Berburio
Użytkownik Forum
 
Berburio's Avatar
 
Data dołączenia: 26 09 2004

Posty: 283
Domyślny

do autora tematu. Czy ten program potem robi klip z tego? jak tak to prosze o link do niego
Berburio jest offline  
stary 25-02-2005, 13:19   #6
Acid
Użytkownik Forum
 
Acid's Avatar
 
Data dołączenia: 02 12 2004
Lokacja: Heh a co was to?

Posty: 349
Acid ma numer GG w.t.f.?.?
Domyślny

Buahauah niezłe to the best "liczba ziomali" albo "wypożyczone auta" muahauha
__________________
Acid jest offline  
stary 25-02-2005, 13:20   #7
Matek
Użytkownik Forum
 
Matek's Avatar
 
Data dołączenia: 21 09 2004
Lokacja: Węgorzewo/Gdańsk

Posty: 1,859
Matek ma numer GG 3933509
Domyślny

@Slajt: owszem... wiele osób słucha teraz hh bo jest moda. Ale prosze... jeśli nie macie o czymś bladego pojęcia nie krytykujcie...

KOCHAM HH I METAL;]
__________________


"Miła, błagam, nie zrozum mnie źle
Kocham cię tak jak swoje przestworza pokochał wiatr"

Moj jogger
Matek jest offline  
stary 25-02-2005, 13:23   #8
Vanhelsen
Użyszkodnik
 
Vanhelsen's Avatar
 
Data dołączenia: 05 02 2004
Lokacja: Festung Breslau
Wiek: 34

Posty: 4,597
Stan: Początkujący
Imię: Vanhelsen
Profesja: Druid
Gildia: Inner Circle
Świat: Auchindoun
Poziom: 80
Skille: LW/Skin
Poziom mag.: 2k
Vanhelsen ma numer GG 2690575
Domyślny

Ten program to tylko fotomontarz, kiedyć na cd w cda było

Apropo polskiego HH. Najbardziej dobijają mnie ksywki niektórych z nich, podam na przykładzie dwóch:
DJ 600V i Pan durze P
Jeszcze pare lat i będziemy słuchać:
DJ Alkaliczny Diuracellek AAA działa do 8 razy dłużej
lub
Pan małe ó z kreską

Jak cchesz się pośmiac z HH to zapraszam do oglądania IDOL'a. Ostatnio miałem zlevke z potęcjalnych kandydatów spiewających HH.
Ja nie słucham HH bo dla mnie to jest dno, szczegulnie polski HH. Już wole rap lub pop ale nie PL HH
__________________
Kłócenie się na forum jest jak uczestniczenie w paraolimpiadzie, może i wygrasz, ale nadal będziesz zacofanym -.-"


Vanhelsen jest offline  
stary 25-02-2005, 13:23   #9
SAKU
Użytkownik Forum
 
SAKU's Avatar
 
Data dołączenia: 16 01 2005
Lokacja: Warszawa
Wiek: 33

Posty: 70
SAKU ma numer GG 8414984
Domyślny

Wkurzaja mie takie osoby co nie sluchali nigdy porzadnego hh tylko komercyjne kawalki z "vivia" lub "mtv".O i pewnie nie nawidzisz dresów a nie kazdy dres kradnie powstal taki mit

down@: Pewnie hh juz nie jest na topie i nie sluchasz proste

Ostatnio edytowany przez SAKU - 25-02-2005 o 13:26.
SAKU jest offline  
stary 25-02-2005, 13:24   #10
Slajt
Użytkownik Forum
 
Slajt's Avatar
 
Data dołączenia: 24 01 2004
Lokacja: Szczecin

Posty: 423
Slajt ma numer GG 2129575 Slajt ma login Tlenu defcom Adres Jabbera do Slajt
Domyślny

Matek Uciekaido: "Ziomuś" , ja mam o tym duże pojęcie, bo sam słuchałem hh, ale już dawno nie słucham. Na prawde, hh bym słuchał dalej, gdyby nie polskie shity...
<edit>Wieszok, zapomniałeś o "Owalu", 52 dębiec, takie bajery xD
__________________
"Idź i wychędóż się sam!"
Ostatnie Życzenie - A. Sapkowski

Ostatnio edytowany przez Slajt - 25-02-2005 o 13:26.
Slajt jest offline  
stary 25-02-2005, 13:26   #11
Matek
Użytkownik Forum
 
Matek's Avatar
 
Data dołączenia: 21 09 2004
Lokacja: Węgorzewo/Gdańsk

Posty: 1,859
Matek ma numer GG 3933509
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Wieszok
Już wole rap lub pop ale nie PL HH
A rozumiesz CZYM JEST rap?? Bo wydaje mi sie ze niezabardzo.

Swoją drogą... co cię obchodzi jakie DJ mają ksywki?? Większa cześć z nich zmienia je bardzo często. Myślisz, że twoj jest dobry??
__________________


"Miła, błagam, nie zrozum mnie źle
Kocham cię tak jak swoje przestworza pokochał wiatr"

Moj jogger
Matek jest offline  
stary 25-02-2005, 13:31   #12
Vanhelsen
Użyszkodnik
 
Vanhelsen's Avatar
 
Data dołączenia: 05 02 2004
Lokacja: Festung Breslau
Wiek: 34

Posty: 4,597
Stan: Początkujący
Imię: Vanhelsen
Profesja: Druid
Gildia: Inner Circle
Świat: Auchindoun
Poziom: 80
Skille: LW/Skin
Poziom mag.: 2k
Vanhelsen ma numer GG 2690575
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Matek Uciekaido
A rozumiesz CZYM JEST rap?? Bo wydaje mi sie ze niezabardzo.

Swoją drogą... co cię obchodzi jakie DJ mają ksywki?? Większa cześć z nich zmienia je bardzo często. Myślisz, że twoj jest dobry??
Rap, hmm, rap jest hmiej shitowatym polskim hh. Odrazu mówie, że polskiego rapu, jezeli takowy gdzieś się tworzy nie śłucham.
A co do ksywek to powinny one być porządne a nie jakieś "Pan durze P" tego za nic nie moge brzeboleć.
Wyobraz sobie eurowizje z Panem durze P...
__________________
Kłócenie się na forum jest jak uczestniczenie w paraolimpiadzie, może i wygrasz, ale nadal będziesz zacofanym -.-"


Vanhelsen jest offline  
stary 25-02-2005, 13:33   #13
Kubi
Użytkownik forum
 
Kubi's Avatar
 
Data dołączenia: 11 08 2004
Lokacja: elbląg
Wiek: 30

Posty: 29
Kubi ma numer GG 3924574
Problem

ludzie wy chyba nigdy HH nie sluchaliscie. a moze tylko jak hitem bym 18L jak zapomniec i myslicie ze wszystko jest takie? to sie mylicie posluchajcie kilku piosenek piec dwa debiec lub innych "porzadnych" nie mowie ze 18L ma glupie piosenki ale jak zapomniec to dno. ja zawsze jak siadam do tibi to na winapa rzucam HH lub linkin park i mnie to odpreza. lubie sluchac jak inni maja gorzej (zartuje) ludzi na serio mowie posluchajcie prawdziwego HH
Kubi jest offline  
stary 25-02-2005, 13:34   #14
Thero
Użytkownik Forum
 
Thero's Avatar
 
Data dołączenia: 30 12 2004

Posty: 2,105
Domyślny

A jakby metal był najbardziej popularny to fani hh tworzyli by takie tematy? Chyba nie . W polskim hh chodzi o to, że jak tego słuchasz to jesteś "ziomal". buehee. To jeden z powodów dla, którego nie lubię hh, i to bardzo.

EDIT:
@Up
LP? Ty chyba nigdy porządnej muzyki jeszcze nie ułysałeś, a 52 dębiec to sam niedawno słuchałem, ale wszystkie piosenki jednego wykonawcy hh to praktycznie to samo.

Ostatnio edytowany przez Thero - 25-02-2005 o 13:41.
Thero jest offline  
stary 25-02-2005, 13:37   #15
Matek
Użytkownik Forum
 
Matek's Avatar
 
Data dołączenia: 21 09 2004
Lokacja: Węgorzewo/Gdańsk

Posty: 1,859
Matek ma numer GG 3933509
Domyślny

@Slajt: to jakbys mogl to powiedz jakiego ty hh słuchałes?? Bo jak takiego z ktorego teraz sie smiejesz to gratulacje

i btw: ktos zapomnial o suczkach i jak zapomniec... z tym ze to nie hh...

@Thero: Ech... kaliber to było cos teraz juz nie ma takiego klimatu. A to wczesniejsze to oczywiscie nei było do ciebie tylko do Slaja.

@Wieszok: widzisz... mylisz się. Ten tajemniczy rap to własnie spiew. HH jest subkulturą na ktora sklada sie rap, brak dance i wiele innych rzeczy.
__________________


"Miła, błagam, nie zrozum mnie źle
Kocham cię tak jak swoje przestworza pokochał wiatr"

Moj jogger

Ostatnio edytowany przez Matek - 25-02-2005 o 13:50.
Matek jest offline  
stary 25-02-2005, 13:43   #16
Slajt
Użytkownik Forum
 
Slajt's Avatar
 
Data dołączenia: 24 01 2004
Lokacja: Szczecin

Posty: 423
Slajt ma numer GG 2129575 Slajt ma login Tlenu defcom Adres Jabbera do Slajt
Domyślny

Matek Uciekaido: Słuchałem pana wiśniowego głównie, hmm był też pan peja i kilku innych drechów ...
__________________
"Idź i wychędóż się sam!"
Ostatnie Życzenie - A. Sapkowski
Slajt jest offline  
stary 25-02-2005, 13:49   #17
Kredi
Użytkownik Forum
 
Kredi's Avatar
 
Data dołączenia: 21 08 2004
Lokacja: L-Przestrzeń
Wiek: 33

Posty: 353
Stan: Niegrający
Domyślny

No w koncu ktos sie odwazył! Ja tez nie lbie polskiego hh bo to jest dupiasta muzyka -.- Ciagle tzlko bloki dyiwki itd a najgorsye co mnie dobio to Chomiczówka -.- (wiekszego shitu nie slyszalem)
PS: mozecie mnie zbluzgac
Kredi jest offline  
stary 25-02-2005, 13:51   #18
Brave
Użytkownik Forum
 
Brave's Avatar
 
Data dołączenia: 24 09 2004
Lokacja: Warszawa
Wiek: 34

Posty: 160
Brave ma numer GG 1472401
Domyślny

Uwierz mi SAKU, że nie słuchałem tylko komercyjnych kawałków, ale dużo więcej, chociażby od moich niektórych kolegów, którzy słuchają HH.
Dla mnie HH to jest jeden bełkot. Równie dobrze można pójść do lasu i wyrecytować wierszyk w rytmie rąbanego drzewa. Powiedzcie mi o czym śpiewają ci 'poważni' hip hopowcy? (o tych dennych, którzy słowo 'pierdo*ić', 'kur*a', 'ch*j' i 'dz*wka' powtrzażają co 15 sekund nie wspomnę nawet)
Śpiewają, jak to źle się dzieje u nas w Polsce, ile to dresiarstwa itp. a sami do takowych należą (ktoś tam z 18L pobił dziennikarza, bo ten na niego nabluzgał i nie sądzę, żeby to był jedyny przypadek dresiarstwa w HH).
Mówicie także drodzy hip hopowcy, że to, że dresy zaczepiają ludzi to mit. Podam pewien przykład:
3 lata temu miałem głowę ogoloną prawie na łyso, skejtowskie ciuchy itp. (choć słuchałem metalu), żaden, słownie ŻADEN metal mnie wtedy nie zaczepił, ani nie spojrzał się krzywo. Teraz mam już długie włosy, chodzę w glanach, bluzach 'metalowych', czasem w skórze i zostałem zaczepiony już kilka razy przez owych hip chłopowców.
Może dla Was teksty w stylu "Zetnij włosy chu*u' są kulturalne i na miejscu, ale dla mnie niezbyt.

Poza tym w HH nie ma żadnej sztuki, co jest trudnego w recytowaniu? HHowcy nawet nie wykorzystują do granie swojej 'muzyki' żadnych instrumentów. Teksty są śpiewane dosłownie, nie pozostawiają nic do refleksji. Dla kontrastu: Metal, Rock itp. Tam instrumenty to główna siła tej muzyki. Trzeba się nie lada natrudzić, żeby dobrze grać na gitarze, perkusji. Teksty w Rocku i Metalu są w znakomitej większości pisane w przenośni i zmuszają słuchacza do refleksji. Poza tym naogół teksty Rockowe, Metalowe nie sprowadzają się do nikogo nie obchodzących kłopotów w rodzinie wokalisty tylko opisują różne 'wyższe' sprawy. Ogólnie rzecz biorąc, Rock i Metal (mówie oczywiście o tych wartościowych zespołach a nie dajmy na to satanistycznych 'sieczkach') są z założenia skierowane dla ludzi myślących, którzy lubią się trochę zastanowić nad muzyką.

Mam nadzieję, że to Was drodzy hip hopowcy trochę przekona.
__________________
Oh, through the mist and the madness, we are trying to get message to YOU, Metal Militia! Metal Militia! Metal Militia!

...Growing darkness, taking down
I was me but now he's gone...


Brave jest offline  
stary 25-02-2005, 13:53   #19
Bambuko
Użytkownik Forum
 
Bambuko's Avatar
 
Data dołączenia: 01 10 2003
Lokacja: Dobów Mniejszy
Wiek: 35

Posty: 2,212
Stan: Niegrający
Domyślny

http://www.breitenbuecher.de/gimmick..._generator.htm
__________________
.
Bambuko jest offline  
stary 25-02-2005, 13:54   #20
Tasior
Użytkownik Forum
 
Tasior's Avatar
 
Data dołączenia: 22 08 2004
Lokacja: Rubber City

Posty: 952
Tasior ma numer GG 4749077
Domyślny

Ja słucham tylko RAPU!! amerykańskiego (Emienm głównie) i zgadzam się że większość polskiego rapu to shit (HH to mini "kultura" a rap to muzyka zwiazana z tą "kulturką")
Cytuj:
Poza tym w HH nie ma żadnej sztuki, co jest trudnego w recytowaniu? HHowcy nawet nie wykorzystują do granie swojej 'muzyki' żadnych instrumentów. Teksty są śpiewane dosłownie, nie pozostawiają nic do refleks
A ryczeć do mikrofonu to tylko wybarni umieją nie??
Spróbuj powtarzać slowa Eminema w Without me albo w czymś podobnym zobaczysz jaka to sztuka
__________________
"People like Coldplay and voted for the Nazis. You can't trust people, Jeremy" - Super Hans

Ostatnio edytowany przez Taśkwa - 25-02-2005 o 13:57.
Tasior jest offline  
Zamkniety temat.


Użytkowników czytających ten temat: 1 (zarejestrowanych: 0, gości: 1)
 

Zasady postowania
Nie możesz dodawać tematów
Nie możesz odpowiadać
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Kod jest Włączone
UśmieszkiWłączone
[IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone
Przejdź do forum


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 09:28.


Powered by vBulletin 3