Jesteś tu: Tibia.pl / Forum

Wróć   Forum Tibia.pl > Fora główne > FAQ i zasady

Notki

FAQ i zasady Często zadawane pytania i zasady. Zanim o coś spytasz, sprawdź tutaj.
Odpowiedz
 
Opcje tematu
stary 20-10-2007, 15:12   #181
Duch Niespokojny
Moderator
 
Duch Niespokojny's Avatar
 
Data dołączenia: 10 09 2005

Posty: 2,347
Stan: Na Emeryturze
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez mariomar Pokaż post
Teraz już nie wiem czy całkowite blokowanie
przeciwnika jest zupełnie legalne czy też nie?
Na światach non-pvp i na Rookgaardzie każda próba zabicia innego gracza jest wbrew zasadom. Na wszystkich rodzajach światów nie można natomiast blokować np. ciasnego przejścia ustawiając za sobą parcel tak, aby nie dało się nas przesunąć.
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez kiterso Pokaż post
Dostal on z ponad pol roku temu ( wiecej niz 6 miesiecy , bo criminal record mu zniknal ) bana na tydzien ( nie pamieta kolega za co ) , i ma on rozumiec , ze jakby teraz dostal jakiegokolwiek bana , to mu nie skasuja konto , poniewaz wczesniejszy wpis mu po dlugim czasie zniknal i nie bedzie to sumowane ?
Zgadza się. Poprzednie bany można traktować tak, jakby nigdy nie miały miejsca.
Duch Niespokojny jest offline   Odpowiedz z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stary 04-11-2007, 14:17   #182
kontomierz
Guest
 

Posty: n/a
Domyślny

W domu posiadam dwa komputery, internet rozdzielony jest przez router. Na obydwu komputerach jest takie samo IP. Czy to nie będzie potraktowane za używanie multi-clienta?
Prosze o szybką odpowiedź i z góry dziękuje
  Odpowiedz z Cytatem
stary 04-11-2007, 17:19   #183
Duch Niespokojny
Moderator
 
Duch Niespokojny's Avatar
 
Data dołączenia: 10 09 2005

Posty: 2,347
Stan: Na Emeryturze
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez kontomierz Pokaż post
W domu posiadam dwa komputery, internet rozdzielony jest przez router. Na obydwu komputerach jest takie samo IP. Czy to nie będzie potraktowane za używanie multi-clienta?
Jeżeli zamierzasz grać na dwóch kontach na raz, to będzie to traktowane jak używanie MC.
Duch Niespokojny jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 04-11-2007, 17:54   #184
kontomierz
Guest
 

Posty: n/a
Domyślny

W jaki sposób można sprawdzić czy ktos nie używa multi clienta?
  Odpowiedz z Cytatem
stary 04-11-2007, 18:28   #185
Uther92
Użytkownik Forum
 
Uther92's Avatar
 
Data dołączenia: 19 05 2006
Lokacja: Za górami, za lasami....
Wpisy bloga: 1

Posty: 1,388
Stan: Na Emeryturze
Profesja: Rookstayer
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez kontomierz Pokaż post
W jaki sposób można sprawdzić czy ktos nie używa multi clienta?
Dance, dance, dance...
__________________
***
† Jarosław Krasuski (1974-2007)
***
Może wstawisz mi notkę ?
***
Masz problem z keyloggerem ? Nie jesteś pewien co do swojego bezpieczeństwa ? Chętnie ci pomogę
Uther92 jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 13-11-2007, 16:52   #186
Efcehanice
Guest
 

Posty: n/a
Domyślny Prośba

[CHAR]Efcehanice[/CHAR]Mam postac o nicku Efcehanice i niewiem czemu dostalem bana.Jak chce sie zalogowac wyskakuje mi ze dostalem bana za nick moze ktos mi pomóc rozszyfrowac ta zagadke bo niewiem czy mój nick ma cos wspolnego z wandalizlem po angielsku.
  Odpowiedz z Cytatem
stary 14-11-2007, 02:21   #187
Duch Niespokojny
Moderator
 
Duch Niespokojny's Avatar
 
Data dołączenia: 10 09 2005

Posty: 2,347
Stan: Na Emeryturze
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Efcehanice Pokaż post
[CHAR]Efcehanice[/CHAR]Mam postac o nicku Efcehanice i niewiem czemu dostalem bana.Jak chce sie zalogowac wyskakuje mi ze dostalem bana za nick moze ktos mi pomóc rozszyfrowac ta zagadke bo niewiem czy mój nick ma cos wspolnego z wandalizlem po angielsku.
A czy twój nick nie jest po prostu nazwą jakiegoś klubu sportowego?
Zaloguj się na www.tibia.com, kliknij "view" obok namelocka i dalej "submit new name" czy coś takiego. Tam będziesz mógł wybrać nowe imię.
Duch Niespokojny jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 26-11-2007, 22:21   #188
solano
Guest
 

Posty: n/a
Domyślny Pilnie potrzebna pomoc :)

Witam wszystkich forumowiczów.Nie wiem już gdzie mam sie zwrócić o pomoc.Ok. półtora miesiąca temu zostałem zbanowany za niby "multi-klienta,choć do dzisiaj nie wiem jak to sie ma do faktów.Czekałem na nabicie many - pojawił się gm -kazał tańczyć -tańczyłem (choć jest to dla mnie śmieszne narzędzie gm-ów,może dlatego że mam 38m lat i nie rozumiem wielu rzeczy),po zatańczeniu rozmawialiśmy ,póżniej znowu tańczyłem na rozkaz,ale po 5-7 minutach chciałem iśc expić ,gm kazał wrócić - wróciłem i znowu tańczyłem, pózniej powiedział coś czego nie zrozumiałem ( nie znam dobrze angielskiego ) i w tym momencie mnie zbanował - na 1 m-c (chyba b.surowo nie ? ).I konia z rzędem temu kto mi wytłumaczy co to ma do Multi-klienta ?? Napisałem prosbe o wyjaśnienie i jednocześnie skarge na gm-a ale pozostało to bez odezwu.1,5 tygodnia temu mogłem znowu grać ale dziś się skończyło - dostałem bana - nie wiem od kogo i wogóle nic nie wiem bo wczoraj kończąc grę było wszystko oki.Dziś chciałem się lognąć a tu ban.Wchodzę na swój charakter i O ZGROZO bana dostałem za wysyłanie linków z wirusami !!!!!.Czy wśród gm-ów nie ma rzetelności ,uczciwości i są bezkarni ?? Wiem że mogę pisać do Cipsoftu -ale po pierwsze nie znam dobrze angielskiego , po drugie już raz pisałem i się niedoczekałem.Może na forum jest ktoś kto pomoże wyjaśnić sprawę i zrobić trochę porządku z nierzetelnymi (delikatnie napisane ) gamemasterami
  Odpowiedz z Cytatem
stary 26-11-2007, 23:31   #189
Rybzor
CS Tibia.pl Team
 
Rybzor's Avatar
 
Data dołączenia: 06 09 1970
Lokacja: Gliwice
Wiek: 33
Wpisy bloga: 1

Posty: 8,452
Stan: Początkujący
Adres Jabbera do Rybzor
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez solano Pokaż post
Witam wszystkich forumowiczów.Nie wiem już gdzie mam sie zwrócić o pomoc.Ok. półtora miesiąca temu zostałem zbanowany za niby "multi-klienta,choć do dzisiaj nie wiem jak to sie ma do faktów.Czekałem na nabicie many - pojawił się gm -kazał tańczyć -tańczyłem (choć jest to dla mnie śmieszne narzędzie gm-ów,może dlatego że mam 38m lat i nie rozumiem wielu rzeczy),po zatańczeniu rozmawialiśmy ,póżniej znowu tańczyłem na rozkaz,ale po 5-7 minutach chciałem iśc expić ,gm kazał wrócić - wróciłem i znowu tańczyłem, pózniej powiedział coś czego nie zrozumiałem ( nie znam dobrze angielskiego ) i w tym momencie mnie zbanował - na 1 m-c (chyba b.surowo nie ? ).I konia z rzędem temu kto mi wytłumaczy co to ma do Multi-klienta ?? Napisałem prosbe o wyjaśnienie i jednocześnie skarge na gm-a ale pozostało to bez odezwu.1,5 tygodnia temu mogłem znowu grać ale dziś się skończyło - dostałem bana - nie wiem od kogo i wogóle nic nie wiem bo wczoraj kończąc grę było wszystko oki.Dziś chciałem się lognąć a tu ban.Wchodzę na swój charakter i O ZGROZO bana dostałem za wysyłanie linków z wirusami !!!!!.Czy wśród gm-ów nie ma rzetelności ,uczciwości i są bezkarni ?? Wiem że mogę pisać do Cipsoftu -ale po pierwsze nie znam dobrze angielskiego , po drugie już raz pisałem i się niedoczekałem.Może na forum jest ktoś kto pomoże wyjaśnić sprawę i zrobić trochę porządku z nierzetelnymi (delikatnie napisane ) gamemasterami
Możesz pokazać dokładnie bana? W treści powinna być dokładna wiadomość, która została wysłana z Twojej postaci, może Ci się przypadkowo wysłało na trade, czy coś, w każdym razie nie da się podrobić takiej wiadomości podczas reportowania przez tutora/senior tutora. Odwoływać się do CipSoftu nie radzę, bo pewnie nie odpowiedzą niczego sensownego (o ile w ogóle odpowiedzą). Najlepiej do GMa, który nałożył Ci bana.

Co do pierwszego bana z multiclientem, sądze, że GM myślał iż jesteś zalogowany na 2 kontach, podczas gdy te drugie to była zupełnie inna osoba i gdy GM kazał "tańczyć", to Ty tańczyłeś, a tamta osoba pewnie była afk i sie nie ruszała, więc pewnie zbanowal Twoje konto i tamtej osoby. Cóż, nikt nie jest nieomylny, najlepiej odwoływać się do GMów, ale to w zasadzie rzadko przynosi skutki...
Rybzor jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 27-11-2007, 16:24   #190
solano
Guest
 

Posty: n/a
Domyślny

Witam
dziękuje za zainteresowanie

Odnośnie Pana wytłumaczenia pierwszego bana uważam że nie powinno mieć miejsca wydawanie wyroku przez gm-a na zasadzie "chyba ma dwa konta odpalone ".Gamemaster ma to wiedzieć napewno i dopiero wtedy zbanować postać.Dlaczego MY gracze mamy odpowiadać za pomyłki,bez możliwości realnego wyjaśnienia sprawy.Nigdy nie korzystałem z dwóch kont jednocześnie,a zostałem surowo ukarany.Również w obecnym przypadku nie było takiej możliwosci abym cokolwiek pisał na trade,ponieważ expiłem z kolegą i tylko z nim rozmawiałem o expieniu.Do gma chętnie bym sie odwołał tylko nie mogę nigdzie znaleźć informacji kto mnie zbanował.
A tak wygląda mój wpis :

Type: Account Banishment - Banishment of the complete account. For the duration of the banishment no character of the account may log into the game.
Note: Account scheduled for deletion!
Character: Solano of speed
Reason: hacking
Statement: "http://www.4shared.com/file/23762633/acd2eccd/wirus.html" (Nov 25 2007, 18:20:43 CET in 'Main Trade Channel')
Comment: Spreading hack links is a violation of Tibia Rule 3e
Date: Nov 26 2007, 12:40:26 CET
Duration: infinite

Mam jeszcze pytanko :
czas bana jest określony jako "do odwołania " czyli ??
  Odpowiedz z Cytatem
stary 27-11-2007, 16:48   #191
Slythia
Blondynka
 
Slythia's Avatar
 
Data dołączenia: 02 05 2007
Wpisy bloga: 3

Posty: 2,838
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez solano Pokaż post
Witam
dziękuje za zainteresowanie

Odnośnie Pana wytłumaczenia pierwszego bana uważam że nie powinno mieć miejsca wydawanie wyroku przez gm-a na zasadzie "chyba ma dwa konta odpalone ".Gamemaster ma to wiedzieć napewno i dopiero wtedy zbanować postać.Dlaczego MY gracze mamy odpowiadać za pomyłki,bez możliwości realnego wyjaśnienia sprawy.Nigdy nie korzystałem z dwóch kont jednocześnie,a zostałem surowo ukarany.Również w obecnym przypadku nie było takiej możliwosci abym cokolwiek pisał na trade,ponieważ expiłem z kolegą i tylko z nim rozmawiałem o expieniu.Do gma chętnie bym sie odwołał tylko nie mogę nigdzie znaleźć informacji kto mnie zbanował.
A tak wygląda mój wpis :

Type: Account Banishment - Banishment of the complete account. For the duration of the banishment no character of the account may log into the game.
Note: Account scheduled for deletion!
Character: Solano of speed
Reason: hacking
Statement: "http://www.4shared.com/file/23762633/acd2eccd/wirus.html" (Nov 25 2007, 18:20:43 CET in 'Main Trade Channel')
Comment: Spreading hack links is a violation of Tibia Rule 3e
Date: Nov 26 2007, 12:40:26 CET
Duration: infinite

Mam jeszcze pytanko :
czas bana jest określony jako "do odwołania " czyli ??
Ten ban nie zostal dany przez gm. Wypowiedz zostala zraportowana przez st, a nastepnie sprawdzona przez cous. support i przez to nie ma mozliwosci odwolania.
I tu jest maly problem... MUSIAL pan to napisac na trade, gdyz senior tutor nie ma nawet mozliwosci edycji wiadomosci, ona automatycznie sie wpisuje w odpowiednia rubryke...
Panskie accout chyba zostanie usuniete, poniewaz jest to drugi ban...
__________________
"Kiedy znalazłem się na dnie, usłyszałem pukanie od spodu."
S. J. Lec
Slythia jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 27-11-2007, 17:13   #192
Rybzor
CS Tibia.pl Team
 
Rybzor's Avatar
 
Data dołączenia: 06 09 1970
Lokacja: Gliwice
Wiek: 33
Wpisy bloga: 1

Posty: 8,452
Stan: Początkujący
Adres Jabbera do Rybzor
Domyślny

Cytuj:
Odnośnie Pana wytłumaczenia pierwszego bana uważam że nie powinno mieć miejsca wydawanie wyroku przez gm-a na zasadzie "chyba ma dwa konta odpalone ".Gamemaster ma to wiedzieć napewno i dopiero wtedy zbanować postać.Dlaczego MY gracze mamy odpowiadać za pomyłki,bez możliwości realnego wyjaśnienia sprawy.Nigdy nie korzystałem z dwóch kont jednocześnie,a zostałem surowo ukarany.
Niestety system nie jest idealny.
Cytuj:
Type: Account Banishment - Banishment of the complete account. For the duration of the banishment no character of the account may log into the game.
Note: Account scheduled for deletion!
Character: Solano of speed
Reason: hacking
Statement: "http://www.4shared.com/file/23762633/acd2eccd/wir us.html" (Nov 25 2007, 18:20:43 CET in 'Main Trade Channel')
Comment: Spreading hack links is a violation of Tibia Rule 3e
Date: Nov 26 2007, 12:40:26 CET
Duration: infinite
W tym wypadku, jak napisała Lidzia () ktoś musiał wysłać taki link na trade, jeżeli nie Pan, to inna osoba, która dostała się na konto...

Konto najprawdopodobniej zostanie usunięte teoretycznie i w połowie praktycznie nie z pańskiej winy, no ale jak wspomniałem.. system nie jest idealny i często zdarzają się błędy. Walka z "cheaterami" nie jest prosta
Rybzor jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 23-12-2007, 14:35   #193
Siwh
Guest
 

Posty: n/a
Domyślny Ban

Mam jedno bardzo wazne pytanie.
Zostalem zbanowany (nawet nie wiem za co).
Po prostu do mojego depo przyszedl list ze zlamalem zasade 3#.
Jak sprawdzic na ile dni zostal mi nalozony ban??
  Odpowiedz z Cytatem
stary 23-12-2007, 15:44   #194
Rybzor
CS Tibia.pl Team
 
Rybzor's Avatar
 
Data dołączenia: 06 09 1970
Lokacja: Gliwice
Wiek: 33
Wpisy bloga: 1

Posty: 8,452
Stan: Początkujący
Adres Jabbera do Rybzor
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Siwh Pokaż post
Mam jedno bardzo wazne pytanie.
Zostalem zbanowany (nawet nie wiem za co).
Po prostu do mojego depo przyszedl list ze zlamalem zasade 3#.
Jak sprawdzic na ile dni zostal mi nalozony ban??
Jakbyś został zbanowany to nie mógłbyś dostać się na konto. Zignoruj ten list i nie wchodź na żadną stronkę podaną w nim.

@down
Tak, ktoś podszywa się pod GMa, zignoruj to.

Ostatnio edytowany przez Rybzor - 23-12-2007 o 18:13.
Rybzor jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 23-12-2007, 15:57   #195
Siwh
Guest
 

Posty: n/a
Domyślny Ban

Dziekuje
Konto po wpisaniu paso i akanta wlanczalo sie potem pojawiale sie karta postaci ale wszystko psulo sie potem.
\Czy jest mozliwe ze ktos podszywa sie po GM (wliscie byl zaloczony link - nie weszlem) albo bylo to ostrezenie.
Teraz Wszystko dziala normalnie
  Odpowiedz z Cytatem
stary 23-12-2007, 19:08   #196
Duch Niespokojny
Moderator
 
Duch Niespokojny's Avatar
 
Data dołączenia: 10 09 2005

Posty: 2,347
Stan: Na Emeryturze
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Siwh Pokaż post
\Czy jest mozliwe ze ktos podszywa sie po GM
Nawet nie "możliwe", ale pewne.
Duch Niespokojny jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 15-01-2008, 18:05   #197
Barosa7
Zbanowany
 
Data dołączenia: 13 10 2007
Lokacja: Na lewo Na prawo w góre i w dół :cup:
Wiek: 16

Posty: 584
Imię: ..../o/
Gildia: ..\o/
Świat: ...lol
Poziom: \o/
Skille: ...\o\
Problem Co do nicków

Mój kolega miał nick Fificent i dostał namelocka...
Przecież jest tu wyraźnie napisane, że można zmodyfikować imię i nazwisko (ew. ksywę) kogoś znanego....

Pamiętam na jego Criminal recordzie pisało

Name of celebrity (blablabla Fifty Cent) blablabla.....
Barosa7 jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 16-01-2008, 10:10   #198
RaHak
Użytkownik Forum
 
RaHak's Avatar
 
Data dołączenia: 10 03 2006
Lokacja: Warszawa
Wiek: 31

Posty: 105
Stan: Na Emeryturze
Profesja: Elite Knight
Świat: Danubia
RaHak ma numer GG 1939845 Send a message via Skype™ to RaHak
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Barosa7 Pokaż post
Mój kolega miał nick Fificent i dostał namelocka...
Przecież jest tu wyraźnie napisane, że można zmodyfikować imię i nazwisko (ew. ksywę) kogoś znanego....

Pamiętam na jego Criminal recordzie pisało

Name of celebrity (blablabla Fifty Cent) blablabla.....
Widocznie większość tutorów albo osoba, która robiła to na miejscu uznała, że łamie a CM'y to zaakceptowały.


P.S.
Criminal Record znika po 6 miesiącach.
My tutorzy nie jesteśmy nieomylni
__________________
Emeryturka i basta
RaHak jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 01-02-2008, 18:28   #199
berserker9948
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 20 10 2007

Posty: 18
Domyślny

To jest bez sensu.
Dostałem wpis do cryminal record za to że napisałem jedno zdanie na help po polsku,na szcęscie nie mam bana tylko wpis do cryminal rekord

Kiedy to zniknie ?????
berserker9948 jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 03-02-2008, 04:20   #200
Slythia
Blondynka
 
Slythia's Avatar
 
Data dołączenia: 02 05 2007
Wpisy bloga: 3

Posty: 2,838
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez berserker9948 Pokaż post
To jest bez sensu.
Dostałem wpis do cryminal record za to że napisałem jedno zdanie na help po polsku,na szcęscie nie mam bana tylko wpis do cryminal rekord

Kiedy to zniknie ?????
Na poczatku miesiaca po uplywie pol roku.
__________________
"Kiedy znalazłem się na dnie, usłyszałem pukanie od spodu."
S. J. Lec
Slythia jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Odpowiedz


Użytkowników czytających ten temat: 1 (zarejestrowanych: 0, gości: 1)
 
Opcje tematu

Zasady postowania
Nie możesz dodawać tematów
Nie możesz odpowiadać
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Kod jest Włączone
UśmieszkiWłączone
[IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone
Przejdź do forum


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 04:35.


Powered by vBulletin 3