Jesteś tu: Tibia.pl / Forum

Wróć   Forum Tibia.pl > Forum ogólne > Updates

Notki

Updates Forum zawiera wszelkie informacje o najnowszym update oraz pod fora z informacjami o byłych update.

Zamkniety temat.
 
Opcje tematu
stary 26-10-2007, 22:11   #1
GT-R
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 27 09 2007

Posty: 5
Domyślny Stara Tibia, czy naprawde byla lepsza?

Czytam posty na forum i mnie wnerwia jak czytam, "Tibia 7,1 byla najlepsza", "Tibi 7,5 juz nic nie zwroci"!!! Ludzie, opanujcie sie. Ktos kiedys napisal ze tibia 7,6-(ponizej) byla lepsza, i teraz kazdy chce byc "cool" i tez tak pisze. 90% osob nigdy nie gralo w tibia ktora byla 7,6 jw. 8% pisze tak bo chca byc jeszcze bardziej "cool" i zawsze tak pisalo, nawet jak nie lubili. 2% (prawie niemozliwe do spotkania) to osoby ktore stara tibie naprawde lubialy, i juz w nia nie graja. Wiec jezeli nadal myslisz ze tibia 7.5 byla tak naprawde dobra to zobacz sobie na niej zagraj, bo zdjecia nic nie przedstawiaja, to jak mowic ze jestes mistrzem swiata w plywaniu, a tak naprawde balbys sie wejsc to wody glebszej niz ty. Mysle ze 7.6 i wyzej to dobra tibia, ladne grafiki, i wszystko nabiera ksztaltu. Teraz tibia jest nawet lepsza, gdyby nie cip bot i nooby. Kiedys tibia moze i byla dobra, bo nie bylo noobow, a wtedy gier z dobra grafika to tylko szukac , a tibia nie wydawala sie taka zla. Wiec przestancie pisac "stara tibia byla lepsza" gdy pod waszym nickiem pisze "grajacy", lvl 15, konto stworzone 2 miesiace temu, a liczba grajacych w tibie rosnie. Jak nie wiesz, to po co pisac? Jak by w tibi nie bylo noobow, to ta tibia by byla 100x lepsza niz stara, i nawet i znimi, jest 10x lepsza.
GT-R jest offline  

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stary 26-10-2007, 22:53   #2
Xantro
Użytkownik Forum
 
Xantro's Avatar
 
Data dołączenia: 05 12 2006
Lokacja: Olsztyn
Wpisy bloga: 1

Posty: 588
Stan: Niegrający
Profesja: Paladin
Świat: Aldora
Xantro ma numer GG 2640199
Domyślny

Ja jednak mam prawo tak mówić bo gram od tibii 7.1. I co z tego że grafika jest lepsza skoro klimat już nie ten sam? Jedyne co bym zostawił z tibii 7.5+ to mapka(choć też nie cała) i mniejsze udoskonalenia (muted itp.) a różdżki i praktycznie całą resztę posłałbym w pizdu.
PS: Napisał ten co od zawsze jest na forum. Ja "niby" jestem tu od 2006 roku ale moje poprzednie konto powstało "trochę" wcześniej. Pamiętam nawet jak na tibii.pll można było spokojnie mówić o questach i otsach ;]

Ostatnio edytowany przez Xantro - 26-10-2007 o 22:56.
Xantro jest offline  
stary 26-10-2007, 23:06   #3
Leirdek
Użytkownik Forum
 
Leirdek's Avatar
 
Data dołączenia: 01 10 2007
Lokacja: Łódź

Posty: 201
Stan: Niegrający
Leirdek ma numer GG 6758409
Domyślny

Tak,ludzie narzekają na Tibię że to i tamto a jak doszło doczegoś(na torgu mój topic Złota era Tibii,czy już minęła)Efekt?Temat skasowany a ja zbanowany.Więc nie piepszczie że Tibia 7.1 była lepsza
Leirdek jest offline  
stary 26-10-2007, 23:56   #4
Cygan Slejter
Użytkownik Forum
 
Cygan Slejter's Avatar
 
Data dołączenia: 20 06 2006
Lokacja: Jawor
Wiek: 34
Wpisy bloga: 1

Posty: 828
Stan: Na Emeryturze
Profesja: Rookstayer
Domyślny

masz racje w tym, że kazdy gada jak to kiedys tibia byla lepsza a prawda jest taka ze starych graczy juz malo jest i nie wierze ze kiedys bylo tylu graczy ilu sie gada ze gralo o tibi 7:x

jednak wedlug mnie tibia jest teraz gorsza...chodzi przede wszystkim o noobostwo, pk i latwosc gry
__________________
Cygan Slejter jest offline  
stary 27-10-2007, 00:49   #5
Piotrek Marycha
Użytkownik Forum
 
Piotrek Marycha's Avatar
 
Data dołączenia: 16 02 2006
Lokacja: Legionowo
Wiek: 34

Posty: 1,529
Stan: Niegrający
Imię: Dobrzejszy
Profesja: Paladin
Gildia: ';..;'
Świat: Xerena
Poziom: 64
Skille: 81
Poziom mag.: 16
Piotrek Marycha ma numer GG 7952466
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Xantro Pokaż post
J Jedyne co bym zostawił z tibii 7.5+ to mapka(choć też nie cała)
chyba cie głowa boli... wtedy bys na jakiegokolwiek expa sie zapisywal 5h wprzód (lacznie z trolami i rotami)

@edit/down: a no to ok
__________________
"Istnieja dwie bezgraniczne rzeczy - wszechswiat i ludzka glupota. Chociaż co do wszechswiata nie jestem calkiem pewien... " (ALBERT EINSTEIN )
-------------------------------------------------------------------------------

Ostatnio edytowany przez Piotrek Marycha - 29-10-2007 o 00:09.
Piotrek Marycha jest offline  
stary 28-10-2007, 20:00   #6
Xantro
Użytkownik Forum
 
Xantro's Avatar
 
Data dołączenia: 05 12 2006
Lokacja: Olsztyn
Wpisy bloga: 1

Posty: 588
Stan: Niegrający
Profesja: Paladin
Świat: Aldora
Xantro ma numer GG 2640199
Domyślny

Upss... Pomyliłem się chodziło mi o to że zostawiłbym to z tibi 8.00. Sory za pomyłkę.
Xantro jest offline  
stary 28-10-2007, 23:18   #7
Ghard Lage
Guest
 

Posty: n/a
Domyślny

W-g mnie Tibia po następnym upie będzie lepsza niż kiedykolwiek. Gram od tibii 7.23 grałem na otsach 7.1 (legalne tak czy owak więc chyba mogę mówić na tym forum ;p) miałem wcześniej konto ale zapomniałem do niego passów dlatego zrobiłem drugie. Mam mały lvl bo po co większy?
 
stary 29-10-2007, 01:09   #8
Vil
eX Moderator
 
Vil's Avatar
 
Data dołączenia: 13 11 2004
Lokacja: Helsinki
Wiek: 39

Posty: 4,623
Vil ma numer GG 3989309
Domyślny

jesli nowy update przyciagnie jeszcze wiecej dzieciakow nie nalezy sie spodziewac poprawy sytuacji...


najlepszy klimat byl za czasow gdy guardy byly warte 185 expa, wtedy gra nie byla skomercjalizowana, ludzi bylo niewiele, wszyscy sie znali i malo kto gonil za levelem. Na topie byly troche inne priorytety niz teraz, co wyraznie dzialalo z korzyscia dla gry.
__________________
Vil jest offline  
stary 29-10-2007, 09:33   #9
Shadowsong
Użytkownik Forum
 
Shadowsong's Avatar
 
Data dołączenia: 01 07 2006
Lokacja: Janikowo/Toruń
Wiek: 35

Posty: 73
Stan: Aktywny Gracz
Imię: Messiayh
Świat: Inferna
Shadowsong ma numer GG 4360997
Domyślny

Cytuj:
Stara Tibia, czy naprawde byla lepsza?
Tak byla lepsza i jak ktos tego nie widzi to jest slepy.
__________________
We ride together, we die together.
Shadowsong jest offline  
stary 29-10-2007, 11:44   #10
Articuno
Użytkownik Forum
 
Articuno's Avatar
 
Data dołączenia: 27 11 2005
Lokacja: Wrocław

Posty: 1,252
Domyślny

Ciekawy wątek. Gram od wersji 7.5., ale jestem przekonany, że i wcześniej tibia była lepsza, dodanie różdżek i wszelkich ułatwień do gry moim zdaniem nie dziwi, bo jest to praca Cipsoftu i na pewno zależy im na jak najlepszym zarabianiem kasy, jednak w 97 nie myśleli, ze ta gra będzie tak popularna wśród nie tylko graczy Tibia już nie będzie taka jak kiedyś, gdyby po którymś updacie zmniejszyli, by łatwość expienia wszystkim, odeszło by wielu graczy czyt. wiele 19.95 euro. Z nasze punktu widzenia, byłaby to świetna zmiana, ale Cipy zrobiły już z tego biznes i raczej tego nie zmienią.
Articuno jest offline  
stary 29-10-2007, 12:11   #11
Lasooch
Użytkownik Forum
 
Lasooch's Avatar
 
Data dołączenia: 08 02 2006

Posty: 3,852
Profesja: Master Sorcerer
Świat: Inferna
Poziom: 5x
Skille: nvm/nvm
Poziom mag.: 4x
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez GT-R Pokaż post
90% osob nigdy nie gralo w tibia ktora byla 7,6 jw. 8% pisze tak bo chca byc jeszcze bardziej "cool" i zawsze tak pisalo, nawet jak nie lubili. 2% (prawie niemozliwe do spotkania) to osoby ktore stara tibie naprawde lubialy, i juz w nia nie graja.
Uwielbiam dane statystyczne wzięte z dupy. Może najpierw przeprowadź ankietę na reprezentatywnej grupie 1000 graczy?
__________________
If you come here... you'll find me. I promise.
Lasooch jest offline  
stary 30-10-2007, 17:40   #12
Vil
eX Moderator
 
Vil's Avatar
 
Data dołączenia: 13 11 2004
Lokacja: Helsinki
Wiek: 39

Posty: 4,623
Vil ma numer GG 3989309
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Gremlin Pokaż post
Kradzieze, oszusci, itp. to tez nie wymysl 7.6.
gdy liczba graczy wzrasta, wzrasta liczba zlodziei i oszustow, tyle ze ze wzgledu na to ze coraz trudniej nad tym zapanowac skala problemu wzrasta wykladniczo.

Prawda jest taka, ze gdyby nie popularyzacja gry ( analizujac na razie tylko ten aspekt ) daloby sie nad tym zapanowac.

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Gremlin Pokaż post
Jesli ktos twierdzi ze jest w stanie z rozsadnym prawdopodobienstwem trafic postac w BoH, na haste, z 70+ lvl z runy na ekranie to albo uzywa jakiegos wspomagania albo pierniczy glupoty
Z tym sie absolutnie nie zgodze. Celnosc w granicach 80% bez uzycia bota jest jak najbardziej do osiagniecia.

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Gremlin Pokaż post
1. Stara Tibia a komercjalizacja... a wiesz ze jak zaczynalem grac to gracz z PACC nie mogl dostac bana dluzszego niz na 3 dni? (tzn. mogl ale wymagalo to zgody boga, tesciowej i woznego Zenka).
Komercjalizacja to w tym wypadku dodawanie expowisk i zmiany mechaniki tak zeby kazdy kto zdecyduje sie zaplacic za pacca mogl expic duzo szybciej niz szybciej. To ustawianie gry tak zeby byla latwiejsza ( light density ) i przyjemniejsza przy jednoczesnej potrzebie zaangazowania coraz mniejszej ilosci szarych komorek.

Ponownie wcisne tutaj brak ograniczenia levelowego z gory, ktory imho calkowicie kladzie sens gry rpg.

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Gremlin Pokaż post
3. Na "topie" byly inne priorytety niz lvl poniewaz ten lvl absolutnie nic nie dawal, 120 lvl wciaz biegaly z FSem (bo po prostu nie bylo innej broni).
zupelnie przypadkowo w dawnych czasach powstawaly najfajniejsze gildie w historii Tibii ( uklon w strone chociazby Indagatoris, choc nie tylko ), zlozone z dojrzalych ludzi nie zapatrzonych w numerki. Zupelnie przypadkowo dawniej ludzie glowili sie nad rozwiazaniami "questow", tajemnicami zwiazanymi z wieloma zagadkowymi miejscami. Zupelnie przypadkowo pare osob ( Pskonejott, Halfhigh ) spedzilo mnostwo czasu zeby dojsc do tego jak niektore rzeczy dzialaja - dzisiaj historia praktycznie kazdego nowego swiata pvp to wyscig w kierunku jak najszybszego przygotowania frontu do walki o wladze i rozdawanie kart. To, ze niedobitki ludzi nadal probuja w tej grze odnalesc cos z rpg nie zmienia faktu, ze jest to zjawisko marginalne.
__________________

Ostatnio edytowany przez Vil - 30-10-2007 o 17:45.
Vil jest offline  
stary 30-10-2007, 17:40   #13
Rafals from hell
Użytkownik Forum
 
Rafals from hell's Avatar
 
Data dołączenia: 04 06 2004
Lokacja: Kraśnik
Wiek: 35
Wpisy bloga: 5

Posty: 290
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Elite Knight
Świat: Hiberna
Poziom: 106
Rafals from hell ma numer GG 6467258
Domyślny

Nic dodać, nic ująć.

Wspaniale streszczone i omówione kolejne dzieje updatów. Zobrazowałes to tak, iż nikt raczej się nie powinien przyczepić, chodź jak wiadomo zawsze znajdzie się jakiś amator tanich win, który usilnie bedzie bronił swoich racji...
__________________
http://forum.tibia.pl/blog.php?b=260 - Mój Blog na tibia.pl

Wejdź, zobacz, oceń, skomentuj.

Z góry dziękuję.

Album of Solonius Jhee
Rafals from hell jest offline  
stary 30-10-2007, 18:15   #14
Salarigoth
Zbanowany
 
Data dołączenia: 10 04 2007

Posty: 607
Stan: Niegrający
Domyślny

Mnie najbardziej denerwuje ze zaszybko sie expi ... Kazdy tera pallem na 30 lvlu moze wyciagnac 40k/h bez blokera z profitem ... Zaduzo nowych terenow gdyz to sie wiaze z zaszsybkim expieniem.Quest typu poi powinien byc 2x trudniejszy hellfire po 1,5k powinien kroic i po 3 minimum chodzic.Za czasow 7.5-7.6 bywalem na wojnie sunblade - dusskines i tam bylo tylko parenascie 100 lvl po 2 latach a tera... Chcialem zagrac na furorze i co 3 osoba to 80 rp i to mnie najbardziej gnebi ze tera kazdy rozsadny czlowiek gra pallem... Np Pizaro kiedys na 100 lvl wchodzil do jakiego kolwiek miasta to nawet 120 sorce go podziwaly ze tyle pallem zrobil.... A tera ? 2 miechy i masz takiego 100 rp .I najgorsze jest to ze wojny najbardziej ucierpialy.
Nic nie mowie o swiatach non pvp bo tylko oszolomy tam graja ( nie ma sensu tam grac).

Podsumowujac bardzo bym chcial 7.5-7.6 z cipbotem ... 7.4 nie lubie od kad ialem 15 druidem 40 mlvl =]
Salarigoth jest offline  
stary 30-10-2007, 18:31   #15
Freezy Eddie
Użytkownik Forum
 
Freezy Eddie's Avatar
 
Data dołączenia: 30 04 2006

Posty: 142
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Gremlin
Jesli ktos twierdzi ze jest w stanie z rozsadnym prawdopodobienstwem trafic postac w BoH, na haste, z 70+ lvl z runy na ekranie to albo uzywa jakiegos wspomagania albo pierniczy glupoty
Jest runko takie jak GFB i bylo dosyc skutecznie w takich sytuacjach, nikt nie kaze strzelac z SD, tymbardziej, ze exhausted na GFBki jest mniejszy. Teraz praktycznie to runko w PVP sie nie liczy, a szkoda. Teraz im mocniejsza runa tym lepsza.
Zreszta kto powiedzial, ze nalezy strzelac w biegajacego przeciwnika.. pierwszym celem bylo strapowanie przeciwnika, a dopiero potem combo itd.
Freezy Eddie jest offline  
stary 30-10-2007, 18:38   #16
Lasooch
Użytkownik Forum
 
Lasooch's Avatar
 
Data dołączenia: 08 02 2006

Posty: 3,852
Profesja: Master Sorcerer
Świat: Inferna
Poziom: 5x
Skille: nvm/nvm
Poziom mag.: 4x
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Freezy Eddie Pokaż post
Jest runko takie jak GFB i bylo dosyc skutecznie w takich sytuacjach, nikt nie kaze strzelac z SD, tymbardziej, ze exhausted na GFBki jest mniejszy. Teraz praktycznie to runko w PVP sie nie liczy, a szkoda. Teraz im mocniejsza runa tym lepsza.
Exhaust, a nie exhausted, poza tym jest taki samo. A 'runko' pomijam.
__________________
If you come here... you'll find me. I promise.
Lasooch jest offline  
stary 30-10-2007, 18:38   #17
Leirdek
Użytkownik Forum
 
Leirdek's Avatar
 
Data dołączenia: 01 10 2007
Lokacja: Łódź

Posty: 201
Stan: Niegrający
Leirdek ma numer GG 6758409
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Rafals from hell Pokaż post
Nic dodać, nic ująć.

Wspaniale streszczone i omówione kolejne dzieje updatów. Zobrazowałes to tak, iż nikt raczej się nie powinien przyczepić, chodź jak wiadomo zawsze znajdzie się jakiś amator tanich win, który usilnie bedzie bronił swoich racji...
Chyba pomyliłeś tematy ziomek....
Leirdek jest offline  
stary 30-10-2007, 18:50   #18
Brojek
Użytkownik Forum
 
Brojek's Avatar
 
Data dołączenia: 29 11 2006
Lokacja: London

Posty: 233
Domyślny

najlepsza byla tibia 7.6 i niemam do tego zadnych watpliwosci
Brojek jest offline  
stary 30-10-2007, 18:57   #19
Freezy Eddie
Użytkownik Forum
 
Freezy Eddie's Avatar
 
Data dołączenia: 30 04 2006

Posty: 142
Domyślny

Cytuj:
Exhaust, a nie exhausted, poza tym jest taki samo. A 'runko' pomijam.
1. Exhaust, moj blad.
2. Runka? Mhm, w takim razie tez moj blad.
3. Bardzo mnie cieszy, ze zauwazyles merytoryczny sens wypowiedzi i jestem ogromnie rad iz ktos tak doglebnie przeanalizowal moja wypowiedz wyciagajac z niej daleko idace wnioski, gratulacje.

Cytuj:
jest taki samo.
Bylem przekonany, ze mniejsze, w takim razie tez blad, co nie zmienia tego podstawowego zalozenia tej wypowiedzi, czyli to, ze da sie trafic w ~70 lvl z hastem/BoH.
Freezy Eddie jest offline  
stary 30-10-2007, 19:16   #20
Shadowsong
Użytkownik Forum
 
Shadowsong's Avatar
 
Data dołączenia: 01 07 2006
Lokacja: Janikowo/Toruń
Wiek: 35

Posty: 73
Stan: Aktywny Gracz
Imię: Messiayh
Świat: Inferna
Shadowsong ma numer GG 4360997
Domyślny

Cytuj:
Nic nie mowie o swiatach non pvp bo tylko oszolomy tam graja ( nie ma sensu tam grac).
Od pewnego czasu nie ma sensu grac na pvp, bo grupka byle oszolomow, dzieci hotkeya moze cie ubic >.>
__________________
We ride together, we die together.
Shadowsong jest offline  
Zamkniety temat.


Użytkowników czytających ten temat: 1 (zarejestrowanych: 0, gości: 1)
 

Zasady postowania
Nie możesz dodawać tematów
Nie możesz odpowiadać
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Kod jest Włączone
UśmieszkiWłączone
[IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone
Przejdź do forum


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 05:53.


Powered by vBulletin 3