Jesteś tu: Tibia.pl / Forum

Wróć   Forum Tibia.pl > Dla początkujących > Profesje

Notki

Profesje Rycerz, paladyn, czarodziej czy może druid? Wszelkie wywody na temat profesji znajdziesz w tym dziale.

Zamkniety temat.
 
Opcje tematu
stary 17-04-2004, 22:25   #1
Misieq
Guest
 

Posty: n/a
Domyślny Jaka profesja dla niezdecydowanego...

Witam. Jak dla mnie tibia to super giera nie wiem jak dla innych jedynym klopotem dla mnie jest wybranie 1 profesji i grania nia :-(. Zobacze np sreeny jak palek bije gsy itp to juz palkiem sie chce grac, jak zobacze sorkow na demonach to juz chce sie sorkiem grac itp. Nie wiem jaka profesja grac bo eq jakis tam mam jak by dla jakiejs postaci dac. Tylko nie wiem dla jakiej bo jezeli nie wybiore jednej profesji to nie bedzie najmniejszego sensu gry . btw mam knighta w axe (10lv 46/45) i nie wiem czy dobrze ze axe bo wszyscy h lvle bija swordem ;/. Bardzo prosze o pomoc, jezeli to ma jakies znaczenie to mam Neostrade+ sam i niedlugo bede mial PACC i dlatego chce wiedziec kim grac zeby pacc sie nie marnowal. Z gory dziekuje i pozdrawiam.
 

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stary 17-04-2004, 22:48   #2
Gewof
Rybzor to moja dzifka
 
Gewof's Avatar
 
Data dołączenia: 08 01 2004
Wpisy bloga: 2

Posty: 694
Domyślny

Ja bym radzil tobie dalej grac knightem(o nic sie nie martwisz po za uh'ami) poniewaz to tez jest fajna profesja. I nie przejmuj sie tym ze h lvl wala swordami bo axe wcale nie sa takie zle, nawet sa naprawde dobre. DL ma 47 ataku a to jest bardzo duzo. A moze kiedys Anhilatora wykonasz i zdobedziesz Stonecutter Axe ) Powodzenia
__________________
Jestem fanem sailor moon!
Gewof jest offline  
stary 18-04-2004, 11:44   #3
Magus
eX Moderator
 
Magus's Avatar
 
Data dołączenia: 26 09 2003
Lokacja: Fangorn Forest
Wiek: 42

Posty: 1,355
Stan: Na Emeryturze
Magus ma numer GG 2279467
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie dodany przez Misieq
Witam. Jak dla mnie tibia to super giera nie wiem jak dla innych jedynym klopotem dla mnie jest wybranie 1 profesji i grania nia :-(. Zobacze np sreeny jak palek bije gsy itp to juz palkiem sie chce grac, jak zobacze sorkow na demonach to juz chce sie sorkiem grac itp.
Skoro nie umiesz sie zdecydowac to diagnoza jest prosta: Tibia to nie jest gra dla Ciebie.
Ale jako ze pewnie i tak nie zaprzestaniesz grac to Ci nieco doradze.
Najlepszym wyborem dla Ciebie bedzie palladyn lub Knight. Druida i Maga skresl od razu, po twoim poscie wnioskuje ze nia mialbys cierpliwosci do tych profesji. Skupmy sie zatem na 2 pozostalych.

1. Aby miec w miare solidnego Rycka bedziesz musial duzo czasu spedzic na treningu, no i obowiazkowo jak najszybciej zrobic 4 mlvl. Potem mialbys juz z gorki. Jednak gra ryckiem jest dosc monotonna (wiekszosc czasu musialbys spedzac w kopalniach bijac dwarf guardy i soldiery i znoszac ogromne ilosci lotu (by zarobic kase na UHy i sprzet).

2. Palladyna trenuje sie znacznie szybciej (dist leci szybciej niz club/axe/sword). Paladyn to chyba najbardziej optymalna postac. Stosunkowo szybko moze bic samodzielnie stwory, o jakich jego rowiesnik rycek moglby tylko pomarzyc. Bijac na dystans w zasadzie nie potrzebuje zbroji (chyba ze do PvP). Kase bedziesz wydawal glownie na strzaly lub bolty, ale huntujac na Ghule, DSy, Gsy itd nie powinienes miec problemow z jej zarobieniem. Jednak gra palkiem ma jeden wielki minus: najmniejszy lag podczas polowania moze sie skonczyc dla Ciebie tragicznie.

Na koniec moja osobista rada. Jesli twoje lacze dziala bez zastrzezen to palek bylby najlepszym wyborem dla kogos tak niezdecydowanego jak Ty.
__________________
1. Moderator nie nabija postów - moderator ma wiele do przekazania
2. Moderator nie myli się - moderator ma inne zdanie
3. Moderator nie obraża innych - moderator dobitnie zwraca uwagę
4. Kto przychodzi ze swoimi przekonaniami - wychodzi z przekonaniami moderatora.
5. Szanuj moda swego - możesz mieć gorszego.
Magus jest offline  
stary 18-04-2004, 14:45   #4
kotomaniak
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 12 10 2003
Lokacja: Na wakacjach od forum ;p

Posty: 508
Domyślny

Wiesz misieq ty chyba masz wszystkie typy postaci oblatane. Jak już masz tego rycka to sobie nim bij bo przeciez nieźle ci nim idzie. Jak jestes ryckiem to też lagi zawadzają bo lag i się uhnąć możesz nie zdążyć. Zostaw już rycerza i nim graj.
__________________
Już mnie na tym forum nie uświadczycie. Żegnam wszystkich.
kotomaniak jest offline  
stary 18-04-2004, 17:20   #5
Tygryss
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 08 10 2003

Posty: 72
Tygryss ma numer GG 4003275
Domyślny

Przyjmujemy zakłady kim misieq bedzie gral:

-Paladin - Ktosiex

-Knight - Misieqof

-Sorcerer - Wizardex

-Druida - nie ma PP(ale mial)

Zakłady czynne do 20 kwietnia 2004 roku...

do wygrania dead i inne atrakcyjne nagrody
Tygryss jest offline  
stary 24-04-2004, 16:41   #6
Genesis
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 27 02 2004

Posty: 5
Domyślny Bleh

Moim zdaniem powinienes grac Knightem poniewasz jestes graczem bardziej poczotkujocym gdy jusz nabijesz spory lv morzesz zrobic sobie postac bardziej skomplikowanol np sorc lub druid ale moim zdaniem najlepiej sie gra pallem
Genesis jest offline  
stary 30-04-2004, 12:01   #7
Nieœmiertelny
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 06 12 2003

Posty: 19
Domyślny

polecam pally poniewaz szybciej skacze ci dys u palka niz sword u kinghta dla mnie szybciej sie expi
Nieœmiertelny jest offline  
stary 03-05-2004, 02:03   #8
limenu
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 23 03 2004

Posty: 773
Domyślny

pall--jezeli chcesz szybko skilowac i zalatwiac wrogów z dystansu..tylko uwazaj by do siebie nie podeszli

knight--jezeli wolisz parowac z cialej pydy na potworka
rozkladac go jednym machnienciem na czensci pierwsze, wysiągac ze zwlok co sie da i brutalnie je tratowac w pogoni za następnym. Trzeba shielding wycwiczyc i swording. O reszcie nawet nie mysl. ja sie mencze z 3 mlvl i moge tylko se ih pomagac. Ale za to fajnie i szybko i przyjemnie sie expi. Z palem fajny duet

druid sorc-to są klasy magiczne...mozna je strescic do stwierdzenia 10 godzin na runy 1 na potwory. Ale to extrema. Po prostu dlugo robiom runy, sprzedają je, prawda, za duuuzo kasy, ale dla mnie monotonne jest lowic ryby i robic runy..ble miedzu druidem a sorkiem jest taka ruznica, ze druid ma czary bardziej defensywne, a sork destrukcyjne ;p.
limenu jest offline  
stary 05-05-2004, 09:29   #9
Kanasek
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 26 03 2004

Posty: 31
Kanasek ma numer GG 6667247
Domyślny

Moim zdaniem palladyn jest najlepszy. Sam nim jestem
Kanasek jest offline  
stary 05-05-2004, 10:24   #10
PiXik
Zbanowany
 
PiXik's Avatar
 
Data dołączenia: 08 03 2004
Lokacja: Rybnik

Posty: 1,845
Imię: Sir Pix
Profesja: Royal Paladin
Domyślny graj

graj knightem na początek jest najlepszytylko nie olewaj treningu bo nie wyjdzie z tego knight tylko noob prawda trening jest długi nudnu i do d...
możesz grać paladynem wtedy zbierasz kase na arrowsy czy bolty
grac sorkiem druidem też jest fajna robisz z 15 lvl robisz mlvle do 30 i idziesz expic a co to axe no to masz racje jest kijowe Sword rox ale jak już grasz to nie zmieniaj
PiXik jest offline  
stary 14-05-2004, 12:55   #11
eldian
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 26 10 2003
Lokacja: Venore
Wiek: 31

Posty: 289
Stan: Na emeryturze
Profesja: Paladin
Świat: Secura
Poziom: 36
Skille: 68/59
Poziom mag.: 15
eldian ma numer GG 7414703 eldian ma login Tlenu Eldian@o2.pl
Domyślny

Przecież on już ma knajta radze Uh makera czyli druida .
Sam nim gram jako 1 postac i niez le mi idzie
__________________
"Bo nie możemy nie mówić tego cośmy słyszeli i widzieli"
Dz 4,20
eldian jest offline  
stary 14-05-2004, 13:11   #12
Slajt
Użytkownik Forum
 
Slajt's Avatar
 
Data dołączenia: 24 01 2004
Lokacja: Szczecin

Posty: 423
Slajt ma numer GG 2129575 Slajt ma login Tlenu defcom Adres Jabbera do Slajt
Domyślny

AAA tam
- Robisz uh makera (druid)
- Robisz palla

Druidem ciągniesz kase
Pallaś ma uhy na draga

I jaaaaaaaaazda !!!
To moja technika która sie sprawdza bo później zawsze full kasy i knight secik co jakiś czas zbierzesz pallem to się też opyli a jak na draga to drag hammer na loot czasem jedzie...
__________________
"Idź i wychędóż się sam!"
Ostatnie Życzenie - A. Sapkowski
Slajt jest offline  
stary 21-05-2004, 17:54   #13
benyy
Guest
 

Posty: n/a
Domyślny

Twierdzicie, że knight naj jest(ja tak wnioskuje z waszych postów), ale np. knight na lvl 25 solo idzie na potwory które pall na 15 zabije solo. Albo knight na 40 lvl co sam pobije? Dwarfa Guarda?A pall już od 20 na nich expi.....
 
stary 21-05-2004, 18:50   #14
Bizelberf
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 16 05 2004

Posty: 5
Bizelberf ma numer GG 4002929
Domyślny

jak dla mnie najlepszy jest mag na poczatku moze sie wydawac ze rycerz ale co z nim puzniej zrobic??
Bizelberf jest offline  
stary 21-05-2004, 21:01   #15
Lade Noro
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 16 05 2004
Wiek: 35

Posty: 43
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Elite Knight
Gildia: Cube
Świat: Fortera
Poziom: 91
Poziom mag.: 7
Lade Noro ma numer GG 1601231
Domyślny

Paladyn jest najlepszy .. bynajmniej dla mnie












~~Lade Noro~~Paladin lvl 27~~Libera~~
Lade Noro jest offline  
stary 28-05-2004, 20:02   #16
V.E.N.O.M
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 19 05 2004

Posty: 50
Domyślny

graj tym co masz czyli knightem
niezle nabiles skile wiec kontynuowac tylko,
a jak koniecznie chcesz nowa to zrob druida i otworz fabryke runow
na ktorej zbijesz fortune,
V.E.N.O.M jest offline  
stary 29-05-2004, 17:14   #17
karat
Użytkownik Forum
 
karat's Avatar
 
Data dołączenia: 01 11 2003
Lokacja: Iława
Wiek: 33

Posty: 357
karat ma numer GG 2179535
Domyślny

Pozostań przy knighcie zrbisz skile 50/50 i potem możesz sobie expować do woli exp leci bardzo szybko nawet 1level dziennie .Ja gram sorcem i prawie zrezygnowałem bo mi się nudziło robienie runów ale teraz bende Dragi solował ) .
__________________
ETERNIA-przyszły sorcer

Pamientajcie 18 kwietnia o dniu moderatora i administratora
karat jest offline  
stary 29-05-2004, 17:28   #18
Matheous
Użytkownik Forum
 
Matheous's Avatar
 
Data dołączenia: 23 01 2004
Lokacja: Tam, gdzie... Cholera. Tam, gdzie... -Dobranoc.-Powiedzial diabel.
Wiek: 33

Posty: 1,402
Matheous ma numer GG 2872460 Matheous ma login Tlenu emcid@tlen.pl
Domyślny

Knight utrzymuje podobny poziom przez cala gre-jest dobry ale nie najlepszy.
Pallym na poczatku jest dosc ciezko bo na 10 dista w nic nie trafiasz-ale juz ok. 30 dista jest niezle a od 60+ co wbrew pozorom nie jest takie trudne to pally umie zrobic taka rzeznie, ze...
Sorcem jest na poczatku NAJCIEZEJ, bo mozesz expic wlasciwie tylko na rotach...Az doi 30 lvla i gdzies 35 mlvl...Wtedy zaczyna sie zabawa gwahahaha...Bierzesz sdki, gfb(powinienes ich TROCHE miec i robisz sobie rzeznie w carlin Nic tak nie podbudowuje jak widok hordy ludzi uciekajacych przed twoja malutka postacia
Druid to tylko i wylacznie uhmaker-nie mzoe robic sd, wiec tyko lata z hmmami i nie mozna zrobic takiej rzezni jak sorcem Ale gra nim wyglada podobnie, z 2 roznicami:
1.Skille rosna mu minimalnie szybciej wiec nieco lepiej sie expuje na tych gupich rotach
2.SD musisz KUPOWAC, ale bedziesz tak kase trzaskal na UHach, ze...
Ogolnie to jak jestes poczatkujacy i/lub slabe lacze to knight
Srednio zaawansowany, srednie lacze-pally
DOBRZE zaawansowany, charakter seryjnego zabojcy>-sorc
DOBRZE zaawansowany, charakter kogos, kto zyczy smacznego gryzacego go komarowi-Druid...
MILEJ ZABAWY!!!
__________________
I was the perfect warrior, cold and ruthless! I lived by my strength alone, uninhibited by foolish emotions!
Matheous jest offline  
stary 29-05-2004, 17:51   #19
Toony Knight
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 14 03 2004

Posty: 153
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie dodany przez Matheous
Knight utrzymuje podobny poziom przez cala gre-jest dobry ale nie najlepszy.
Pallym na poczatku jest dosc ciezko bo na 10 dista w nic nie trafiasz-ale juz ok. 30 dista jest niezle a od 60+ co wbrew pozorom nie jest takie trudne to pally umie zrobic taka rzeznie, ze...
Sorcem jest na poczatku NAJCIEZEJ, bo mozesz expic wlasciwie tylko na rotach...Az doi 30 lvla i gdzies 35 mlvl...Wtedy zaczyna sie zabawa gwahahaha...Bierzesz sdki, gfb(powinienes ich TROCHE miec i robisz sobie rzeznie w carlin Nic tak nie podbudowuje jak widok hordy ludzi uciekajacych przed twoja malutka postacia
Druid to tylko i wylacznie uhmaker-nie mzoe robic sd, wiec tyko lata z hmmami i nie mozna zrobic takiej rzezni jak sorcem Ale gra nim wyglada podobnie, z 2 roznicami:
1.Skille rosna mu minimalnie szybciej wiec nieco lepiej sie expuje na tych gupich rotach
2.SD musisz KUPOWAC, ale bedziesz tak kase trzaskal na UHach, ze...
Ogolnie to jak jestes poczatkujacy i/lub slabe lacze to knight
Srednio zaawansowany, srednie lacze-pally
DOBRZE zaawansowany, charakter seryjnego zabojcy>-sorc
DOBRZE zaawansowany, charakter kogos, kto zyczy smacznego gryzacego go komarowi-Druid...
MILEJ ZABAWY!!!
Idź robić tą rzeź sorkiem bez UHów - zobaczymy co zdziałasz.
Toony Knight jest offline  
stary 12-06-2004, 08:37   #20
snajper
Guest
 

Posty: n/a
Domyślny

Lol. Lepszy druid jest niż sorc. Bo zrobi szybciej 2 bp of uh niz sorc bp of sd. Czyli zyskuje na czasie(dla niekumatych 2 bp of uh są warte tyle co 1 bp of sd)Ale ja ci polecam palladyna. On jest najlepszy jak nie ma lagów. On jest niezdecydowany wiec jak bedzie knightem na 30 lvl i zobaczy jak palek se gsami pomiata to już poleci na palla. Wiec lepiej palem graj!!!
 
Zamkniety temat.


Użytkowników czytających ten temat: 1 (zarejestrowanych: 0, gości: 1)
 

Zasady postowania
Nie możesz dodawać tematów
Nie możesz odpowiadać
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Kod jest Włączone
UśmieszkiWłączone
[IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone
Przejdź do forum


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 12:14.


Powered by vBulletin 3