Jesteś tu: Tibia.pl / Forum

Wróć   Forum Tibia.pl > Dla początkujących > Profesje

Notki

Profesje Rycerz, paladyn, czarodziej czy może druid? Wszelkie wywody na temat profesji znajdziesz w tym dziale.

Zamkniety temat.
 
Opcje tematu
stary 10-08-2004, 20:42   #41
Spider
Użytkownik Forum
 
Spider's Avatar
 
Data dołączenia: 22 07 2003
Wiek: 37

Posty: 301
Imię: Guhav
Profesja: Elder Druid
Gildia: Hades
Świat: Secura
Poziom: 181
Poziom mag.: 77
Domyślny

Ekhm... aż mi się czytać nuie chciało. Właściwie nikt nie dał odpowiedzi na pytanie tylko każdy zachwalał swoją ulubioną postać ... więc może małe porównanie:

Palladyn (mój najlepszy palladyn miał chyba z 16 lvl ale spróbuje coś napisac ) : Od ok. 11 lvlu można iść sobie bic np. Cyklopy, Dsy; 20+ lvl GSy, smoki (można je też bić i wcześniej choć jest to bardziej ryzykowne); właściwie powyżej można bić wszystko inne. Dobre skille u Palka to (że tak powiem) chwila moment. Większość kasy wydaje się na bolty, strzały i runki (UHy, GFB, HMM, SDki itp. .

Knight: Na początku trening i spalanie many, jak już masz ten 4 mlvl to kupujesz UHy i idziesz np. na dwarf soldiery. Solowanie cyklopów można zacząć mniej wiecej przy shieldingu równym 55 z dobrym eq oczywiście. Solowanie smoków opłaca sie chyba dobiero powyżej 50 lvl gdyż idzie ok. 1 UHa na smoka. GSów, DSów knightci nie bija ponieważ idzie bardzo dużo UHów a loota jak nie widać tak nie ma . Większość kasy wydaje sie na eq i UHy.

Mag & Druid (tu mam pole do popisu ) : solo: Cyklopy i DSy tak jak Palek, GSy tak jak palek, Smoki lvl 30+. Dla tych dwóch profesji najlepiej jest znaleźć jakiegoś knighta do blokowania (z resztą palek też by nie pogardził) i wtedy sytuacja nieco się zmienia, otóż: Smoki ~20 lvl (nie pamietam od którego można sumonować Archery ) mocniejsze potwory od smoka i tak bije się z blokerem . Demony: 45+ lvl i koniecznie mana shield!!!, DLe 40+ lvl i koniecznie mana shield!!!. Aha długi czas trzeba spędzić na paleniu many (mlvl). Większość kasy wydaje się na runki (HMM, SDki, UHy, GFB itp.).

Wiem, że przedstawiłem bardzo skromne porównanie i jest w nim pare niedopatrzeń ale człowiek nie maszyna, może sie pomylić .
Spider jest offline  

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stary 11-08-2004, 14:33   #42
shadowlol
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 04 08 2004

Posty: 3
shadowlol ma numer GG 6593722
Domyślny

mi sei zdaje ze najlepszy bedzie droid fajna postac na poczontek i pozniej
shadowlol jest offline  
stary 11-08-2004, 15:49   #43
Fenixon
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 09 08 2004

Posty: 47
Domyślny

Nie powiedzialbym ze gsy i dragony od 20lvlu... chyba ze ktos jest ryzykantem. taka szybkosc jak gs zyskujesz gdy zdobedziesz 25 lvl(tak slyszalem), a dragony polecam zabijac, albo z duza iloscia zyc(dragon wali magia), albo z duza iloscia mana(na exure vite) lub uhow...
Fenixon jest offline  
stary 11-08-2004, 17:13   #44
Donas
Użytkownik Forum
 
Donas's Avatar
 
Data dołączenia: 09 08 2004
Lokacja: Gdańsk
Wiek: 31

Posty: 676
Stan: Na emeryturze
Evul

Moim zdaniem dla takiego n00ba (bez urazy) jak ty najlepszą profesją jest paladynek. Przygotuj sie jednak na to, że jeśli już zdecydujesz się na pala, to czekają cię ciężkie czasy. Najmniejszy lag = prawie dead (chyba że walczysz z ratem na mainie ). Jednak pal jest najsilniejsza (moim zdaniem) profesją.

PS na twoim miejscu załatwiłbym sobie nim Boots of Haste.
Donas jest offline  
stary 11-08-2004, 20:33   #45
Sir Simak
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 01 08 2004

Posty: 15
Evul ?!

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Magus
Skoro nie umiesz sie zdecydowac to diagnoza jest prosta: Tibia to nie jest gra dla Ciebie.
Ale jako ze pewnie i tak nie zaprzestaniesz grac to Ci nieco doradze.
Najlepszym wyborem dla Ciebie bedzie palladyn lub Knight. Druida i Maga skresl od razu, po twoim poscie wnioskuje ze nia mialbys cierpliwosci do tych profesji. Skupmy sie zatem na 2 pozostalych.

1. Aby miec w miare solidnego Rycka bedziesz musial duzo czasu spedzic na treningu, no i obowiazkowo jak najszybciej zrobic 4 mlvl. Potem mialbys juz z gorki. Jednak gra ryckiem jest dosc monotonna (wiekszosc czasu musialbys spedzac w kopalniach bijac dwarf guardy i soldiery i znoszac ogromne ilosci lotu (by zarobic kase na UHy i sprzet).

2. Palladyna trenuje sie znacznie szybciej (dist leci szybciej niz club/axe/sword). Paladyn to chyba najbardziej optymalna postac. Stosunkowo szybko moze bic samodzielnie stwory, o jakich jego rowiesnik rycek moglby tylko pomarzyc. Bijac na dystans w zasadzie nie potrzebuje zbroji (chyba ze do PvP). Kase bedziesz wydawal glownie na strzaly lub bolty, ale huntujac na Ghule, DSy, Gsy itd nie powinienes miec problemow z jej zarobieniem. Jednak gra palkiem ma jeden wielki minus: najmniejszy lag podczas polowania moze sie skonczyc dla Ciebie tragicznie.

Na koniec moja osobista rada. Jesli twoje lacze dziala bez zastrzezen to palek bylby najlepszym wyborem dla kogos tak niezdecydowanego jak Ty.

Hmmmm czy cierpliwosc potrzebna jest tylko przy sorcach i druidach...?! nie sądze....

Poprzez robienie runek zwiekszamy mlvl u knighta odpowiednikiem tego jest trening..... a z runek masz jeszcze kase ...

No wiec jesli grasz pierwszy raz nie zaleznie co wybierzesz i tak bedziesz cienki bolek ja zanim zaczalem grac powazniej mialem 2 postacie przed ...

Ostatnio edytowany przez Sir Simak - 11-08-2004 o 20:34.
Sir Simak jest offline  
stary 12-08-2004, 11:54   #46
Dogers
Użytkownik Forum
 
Dogers's Avatar
 
Data dołączenia: 09 08 2004
Lokacja: Szczecin
Wiek: 33

Posty: 35
Dogers ma numer GG 8667428
Cool Paladyni na prezydenta

POLECAM PALADYNA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
a oto powody:
-łatwy trening
-możesz polowac na silne potworki juz od małego lvl
(na 9 levelu byłem sam w hg na dsy w 1 dzien wskoczyłem na 16level :tongue: )
-możesz dosc łatwo ćwiczyć m lvl w poruwnaniu do rycka
-w huncie paladyn nie musi stracic nawet 1 hp w przeciwiestwie do rycka
-ja gram palem :tongue:
Dogers jest offline  
stary 21-08-2004, 10:55   #47
LORD VOLDEMORT
Użytkownik Forum
 
LORD VOLDEMORT's Avatar
 
Data dołączenia: 22 07 2004
Lokacja: Mielec

Posty: 48
LORD VOLDEMORT ma numer GG 6369980
Szczęśliwy Uwazam ze najlepszy jest druid !!!!!!!!!!!!

Magic lvl ros nie mu tak jak sorcererowi i ma do tego intense healing rune i Ultimate healing rune. Uha za to nie ma sork. Minusem jest to ze nie ma sdkow.
Ma za to hmms !!!!!!!1 ale oczywiscie wybor nalezy do ciebie:d
LORD VOLDEMORT jest offline  
stary 30-08-2004, 12:54   #48
Piwko Wielkie
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 09 08 2004

Posty: 12
Domyślny Jak chcesz

Ja się nie opowiem dokładnie kim grać. Wybór zależy tylko od Ciebie.
Ja mam sorca lvl 22 mlvl 28 na Solerze i mnie robienie run nie przeszkadza.
Przecierz zawsze w międzyczasie można wejść na strone tibii i popatrzeć co sie na forum dzieje .
Piwko Wielkie jest offline  
stary 31-08-2004, 07:47   #49
Wojownik Samery
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 30 08 2004

Posty: 17
Domyślny

A ja bym ci radzil albo pallka albo rycka, co do pozostalych profesji, wedlug mnie, sa monotonne, lecz bardzo przydatne w czasie walk, ale wybor nalzey do ciebie
Wojownik Samery jest offline  
stary 02-09-2004, 13:32   #50
kaczorek
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 02 09 2004

Posty: 7
Smutny Help

też mam problem dotyczący profesji...

Otóż jestem Druidem... mam jak narazie 13lvl i 15mlvl.... walcze swordem.... ale inni mi trują , że powinienem przenieść się na pałki , gdyż takto psuję sobie postać-palkami niby Druidowi szybciej skille rosna... ok.... kupiłem na poczatek MORNING STAR walcze walcze... jakies kilka godzin i wzroslo mi tylko JEDNO SKILLE.... z 14, na 15!!
Poza tym mam mały atak... nie moge pokonywać jakiś mocniejszych potworków...

HELP pliz pomożcie , co mam zrobic aby moją postać doprowadzić do ładu, i pokonywać spokojnie chociarz GHULE ktore do dzis sprawiaja mi trudność
kaczorek jest offline  
stary 02-09-2004, 15:25   #51
Xodepumi
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 29 08 2004
Lokacja: Olsztyn
Wiek: 35

Posty: 11
Dumny Nie mowcie ze knight jest slaby!

Knightem trzeba umiec grac! jesli chcesz roz.....ać dragi na solo na 30 lvlku to radze najpierw zrobic druidka ,zeby postawic ghoula na trening (oczywiscie nielegalny 'afk' ) i skillowac do upadlego, a jak sie juz znudzi to mozna oczywiscie zaczac huntowac, ale njapierw odpowiednie skille! ja na 14 lvlku mam knightem 75/75 i mam zamiar dalej skillowac do 80/80
chociaz szkoda bedzie jak ktos mnie ubije! i spadnie mi skill ktory musze robicc 2 do 3 dni ale pozniej expienie to proscizna.... np robie 4 m lvl (czesto sie przydaje jak cie obejda) i ide na cyce.... robie 30 lvl ,kupuje gsa i na dragi !!
Xodepumi jest offline  
stary 12-09-2004, 17:15   #52
kvasek
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 30 03 2004
Lokacja: Chojnice
Wiek: 32

Posty: 28
Imię: Nadena
Profesja: Elite Knight
kvasek ma numer GG 5125923
Domyślny

Róbcie jak chcecie ... ja próbowalem grac kazda z profesji i osobiscie chyba nigdy nie zrobie dobrrego knighta lub palka. Po prostu nie mam cierpliwości do skili.Sorkiem/Druidem tylko jakis maly lvl, przeciętne eq i moge lac Roty na Daramie.Loot spox, exp dobry nawet jak sa 2-3 osoby w kopalni. No i szybko Vampirki moge lac - jak mialem 23 lvl i 26 mag lvl to lalem je na solo (na pojedyńczym respie) bez problemu. przy okazji jest exp z szkieletów, Ghuli, skorpów, hien, węży Raz ubilem 3 vampy ale w miedzy czasie ubijalem wymienione potworki i szybo 7 K expa wlecialo .
Wracajac do zadanego na poczatkó pytania to : Jak masz takiego Knighta to graj, Axe jak dla mnie sa najlepsze ( Fire Axe - najlepsza 1 ręczna bron, no oprócz stoonecutters axe ale got go ma ...).

P.S. Gra ktos na Premi? zaraz zaczne tam grac
kvasek jest offline  
stary 12-09-2004, 17:27   #53
kvasek
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 30 03 2004
Lokacja: Chojnice
Wiek: 32

Posty: 28
Imię: Nadena
Profesja: Elite Knight
kvasek ma numer GG 5125923
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez kaczorek
też mam problem dotyczący profesji...

Otóż jestem Druidem... mam jak narazie 13lvl i 15mlvl.... walcze swordem.... ale inni mi trują , że powinienem przenieść się na pałki , gdyż takto psuję sobie postać-palkami niby Druidowi szybciej skille rosna... ok.... kupiłem na poczatek MORNING STAR walcze walcze... jakies kilka godzin i wzroslo mi tylko JEDNO SKILLE.... z 14, na 15!!
Poza tym mam mały atak... nie moge pokonywać jakiś mocniejszych potworków...

HELP pliz pomożcie , co mam zrobic aby moją postać doprowadzić do ładu, i pokonywać spokojnie chociarz GHULE ktore do dzis sprawiaja mi trudność


Co za Debil ( bez obrazy) powiedzial ci ze Cluby ( czyli Pałki) sa lepsze od swordów? OK - moze sa dobre jak masz skull stuffa, war hammera, bądź (czego ci życze) Tunder Hammera. Jak uzywasz swordów to jak na poczastek serpent sword/spike sword. potem Fire Sword i Bright Sword.Jeśli masz malo kasy to wal Clubami - sa najtańsze ale najgorsze.
Sorcem/drutem pokonag Ghule z broni nie jest łatow ... ja na 26 lvl Elderkiem nie walilem z broni tylko HMM. Musial bys miec DOBRĄ broń lub DUŻE (jak na maga) skile zeby z broni je lac.

Ostatnio edytowany przez kvasek - 12-09-2004 o 17:31.
kvasek jest offline  
stary 12-09-2004, 21:10   #54
Maniack
Użytkownik Forum
 
Maniack's Avatar
 
Data dołączenia: 08 04 2004
Lokacja: zabierzow bochenski

Posty: 677
Stan: Na Emeryturze
Imię: Neust
Profesja: Elite Knight
Gildia: Chair Kids
Świat: Unitera
Poziom: 154
Skille: 97/85
Poziom mag.: 9
Domyślny

Sorc Rulez... na początku lipa z expieniem itd...
ale potem chodzisz z hmm/sd na dl'e i zgarniasz mase expa
a jak pasz pacc i wyższy lvl/mlvl to zapewne masz UE... wypasioną żecz (spróbujvie czymś zadać większe dmg)... niema sie też co martwić że macie mało hp bo magic shield i na 50 lvl masz na MS więcej życia (mana+hp) niż knight na 50 lvl'u

Jedyna wada to mało cap,strata kasy na runki (ale i tak sie zazwyczaj zwraca po jakimś czasie)
__________________
od 8 maja 2007 siedzę w wojsku
8 maj 2007 - szeregowy
26 styczeń 2008 - starszy szeregowy
22 czerwiec 2009 - podporucznik
Maniack jest offline  
stary 30-11-2005, 21:19   #55
Taka Tuca
Użytkownik Forum
 
Taka Tuca's Avatar
 
Data dołączenia: 16 10 2005

Posty: 193
Stan: Aktywny gracz
Profesja: Elder Druid
Świat: Danubia
Poziom: 25
Skille: br/pl
Poziom mag.: pl
Król

Druid RULEZZ! Po update maja wprowadzic jakies czary ofensywne dla druida, tak mi sie obilo o uszy. Pozatym drut latwo zarabia na uhach. W ogole teraz jestem bedziej nastawiony na postacie magiczne, po udpacie tyle sie ma dla nich zmienic, np. te magiczne rozdzki przydatne szczegolnie ponizej 40lv.
__________________
Darth Taca: wiesz co to spocony cyklop?
xxx: nom wkurza mnie ten bug ;/
Taka Tuca jest offline  
stary 03-12-2005, 16:02   #56
Gallar
Zbanowany
 
Data dołączenia: 26 11 2005

Posty: 594
Gallar ma numer GG 4524829 Gallar ma login Tlenu gallstayer@o2.pl Adres Jabbera do Gallar Send a message via Skype™ to Gallar
Domyślny

@UP: Głupota roox... odświeżając temat z przed roku nie wykazałes sie inteligencją...
A ten 'niezdecydowany' pewnie się juz zdecydował i zrobił niezły lvl.
Więc... może by to tak modkowie zamkneli ?:>
Gallar jest offline  
stary 03-12-2005, 16:37   #57
Xizz
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 17 09 2005

Posty: 23
Domyślny -.-

Mi najbardziej odpowiada najt, bo sam nim gram. Rycek ma wiele zalet etc..
Kiedys pkowal mnie 31palek i jak do dopadlem do hity wchodzili po 40+ a jego z xbowa to wchdzily po ~20. Wiec jesli sie zdecydujesz grac knightemto nim graj bo nier oplaca sie robic od nowa chara bo to tylko strata czasu...
Xizz jest offline  
stary 03-12-2005, 17:17   #58
Rabanbar
Użytkownik Forum
 
Rabanbar's Avatar
 
Data dołączenia: 10 04 2005
Lokacja: Kraków

Posty: 499
Stan: Na emeryturze
Rabanbar ma numer GG 3067062
Domyślny

Mam cos podobnego tylko mam mniejsze rozterki:

a) Knight (Zawsze lubilem gre rycerzem i zawsze najbardziej lubilem rycerzem)
b) Mag (Gdyby tibia była taka jak obecnie to oczywiscie wybral bym rycerza ale ten update wprowadzil w moje zycie watpliwosci)

Uwagi: Mam pacca, chce grać na non-PvP, wątpliwosci mam z powodu update. Pomozcie zdecydowac bo zawsze mialem klopoty z samodzielnymi decyzjami a niechce dzwonic na horoskop
__________________
Z pamietnika gracza:

Poniedzialek: Otwieram tibia.com a tam keyloggery
Wtorek: Otwieram tibia.org.pl a tam keyloggery
Środa: Otwieram tibia.pl a tam keyloggery
Czwartek: Boje sie otworzyć puszke sardynek
Rabanbar jest offline  
Zamkniety temat.


Użytkowników czytających ten temat: 1 (zarejestrowanych: 0, gości: 1)
 

Zasady postowania
Nie możesz dodawać tematów
Nie możesz odpowiadać
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Kod jest Włączone
UśmieszkiWłączone
[IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone
Przejdź do forum


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 18:41.


Powered by vBulletin 3