Jesteś tu: Tibia.pl / Forum

Wróć   Forum Tibia.pl > Inne > O wszystkim i o niczym

Notki

O wszystkim i o niczym O tym wszystkim co nie pasuje gdziekolwiek indziej ;)

Odpowiedz
 
Opcje tematu
stary 13-11-2005, 13:21   #1
DRoN
Użytkownik Forum
 
DRoN's Avatar
 
Data dołączenia: 02 08 2005
Lokacja: Przasnysz
Wiek: 33

Posty: 970
Domyślny Mundurki w szkołach

... jak był już taki temat to trudno będą dwa ... a więc , niektóre szkoły wprowadzają obowiązek noszenia mundurków (naszczęście jeszcze nie moja) , tylko pytanie "po co" ? ... jakie są plusy , a jakie są minusy noszenia mundurków ,. chciałbym poznać wasze zdanie na ten temat ... mi wydaje się , że to głupota , bo każdy ma inne upodobania i nie każdy by w nich dobrze wyglądał/czuł się ... moi starzy za to mówią , że to tworzy jakąś solidarność uczniowską i ze szkołą , a także zaciera różnice majątkowe , bo wszyscy noszą jednakowe (komunizm ) ubrania ... osądźcie sami ...
DRoN jest offline   Odpowiedz z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stary 13-11-2005, 13:31   #2
Yoh Asakura
Użytkownik Forum
 
Yoh Asakura's Avatar
 
Data dołączenia: 29 08 2004
Lokacja: Emirates Stadium
Wpisy bloga: 3

Posty: 5,817
Stan: Niegrający
Domyślny

Mundurki mają swoje plusy np:
Nikt się nie śmieje z ubrań biedniejszych dzieci;Nie musisz się zastanawiać co dziś włożyć do szkoły itp.
A minusy ?Sporo tego,np:
Jak poplamisz na początku tygodnia,to co ?Będziesz chodził w brudnym ;Taki mundurek może obciachowo wyglądąć i wiele,wiele innych...
Osobiście uważam,że takie mundurki to głupota,no chyba,że w jakichś drogich szkołach z internatem...
__________________
Ooh to be a Gooner.
Yoh Asakura jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 13-11-2005, 13:32   #3
Rohen
Użytkownik Forum
 
Rohen's Avatar
 
Data dołączenia: 19 10 2005
Lokacja: Doki...
Wiek: 32

Posty: 348
Stan: Aktywny gracz
Wyślij wiadomość przez ICQ do Rohen Rohen ma numer GG 8666502 Rohen ma login Tlenu Tlen is stupid Adres Jabbera do Rohen
Domyślny

Był taki temat, jestem za mundurkami... Myślę, że 85% uczniów (od piątej klasy pdst wzwyż), idą specjalnie do szkoły, by się pokazać, jaką ma się nową bluzkę z bazarku "Pit Bull American Idiots", itd. W mojej szkole, bodajże 98% dziewczyn (I, II,III gim) chodzi "wystrzałowo" ubrane m.in.
-Jeansy, bardzo szczupłe co widać czyjąś pupe itd.
-Różowe krótkie bluzeczki
-Kolczyki

itd...

Mundurki, by zachamowały coś takiego...
__________________
Life is Brutal...
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Mila babka Pokaż post
Sarki za blody aly mam dyslekcje, downa, wodoglawie, hifa, ejca, raka piersi, podraznienia macicki, porozenie mozgowe, ajchaimera, chorobe wscioklych krow, wscieklozne, parkonsne, padaczki, paraliz glywy, ptasko grype, wade serco, jedna nogy krutsza od drugijo metr.
Zaluje ze jestem Polakiem...
Rohen jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 13-11-2005, 13:35   #4
Stułbia
Użytkownik Forum
 
Stułbia's Avatar
 
Data dołączenia: 21 05 2005
Lokacja: Ośno Lubuskie
Wiek: 34

Posty: 40
Stan: Niegrający
Imię: Aydyn
Profesja: Master Sorcerer
Gildia: Memento Mori
Świat: Celesta
Poziom: 33
Skille: 19/24
Poziom mag.: 43
Stułbia ma numer GG 5885157
Domyślny

ja jestem za mundurkami bo nie ma nic gorszego niz ogladanie okropnie umalowanych blachar z mojej szkoly :|
__________________
Hail Me
Stułbia jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 13-11-2005, 13:41   #5
]v[ichal
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 20 03 2004
Lokacja: Bydgoszcz, 4don
Wiek: 34

Posty: 619
Imię: Odin Raven
]v[ichal ma numer GG Nie podaje...
Domyślny

Jakos sobie tego nie wyobrazam w mojej szkole. Pomysl imo sredni.
Mimo to powyzej padło sporo konkretnych argumentow "za" , wole jednak "standardowe" metody.
@stułbia
przesadzasz
@Rohen
Ano fakt ;P
__________________
.hail Metal Militia.
]v[ichal jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 13-11-2005, 13:51   #6
Arthus Drag'Tail
Użytkownik Forum
 
Arthus Drag'Tail's Avatar
 
Data dołączenia: 19 11 2004

Posty: 380
Domyślny

Mogli by robic tak, ze jakby ktos podpadl ubiorem (np. wyzej wspomniane rózowe bluzeczki i makijaz) to by mial nosic mundurek

@Topic:
Bezsens...
Arthus Drag'Tail jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 13-11-2005, 13:54   #7
Rohen
Użytkownik Forum
 
Rohen's Avatar
 
Data dołączenia: 19 10 2005
Lokacja: Doki...
Wiek: 32

Posty: 348
Stan: Aktywny gracz
Wyślij wiadomość przez ICQ do Rohen Rohen ma numer GG 8666502 Rohen ma login Tlenu Tlen is stupid Adres Jabbera do Rohen
Domyślny

@To all

Ale jest duży minus mudnurków...
Mianowicie:

Gdy w wieku (od 15 wzwyż jest się buntownikiem
Cytuj:
by Ghost Nieudany
) to po prostu będzie więcej wagarowiczów... =|...
__________________
Life is Brutal...
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Mila babka Pokaż post
Sarki za blody aly mam dyslekcje, downa, wodoglawie, hifa, ejca, raka piersi, podraznienia macicki, porozenie mozgowe, ajchaimera, chorobe wscioklych krow, wscieklozne, parkonsne, padaczki, paraliz glywy, ptasko grype, wade serco, jedna nogy krutsza od drugijo metr.
Zaluje ze jestem Polakiem...
Rohen jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 13-11-2005, 14:33   #8
eerion
CS Tibia.pl Team
 
eerion's Avatar
 
Data dołączenia: 29 08 2003
Lokacja: Utopia
Wiek: 35
Wpisy bloga: 2

Posty: 2,908
Stan: Niegrający
eerion ma numer GG 4323111
Domyślny

Kwestia przyzwyczajenia.
Teraz się wszyscy buntują.
My musimy nosić mundurki na specjalne okazji (MArynarki z logo szkoły)
I można przywyknąć do tego - nei ejst takie złe.
@Rohan - tutaj amsz racje
Poza tym ja jestem za mundurkami - może to chociaż pokaże części tej dzieciarni że nie mogą robić wsyzstkeigo co im do łba przyjdzie, bo co się teraz dzieje to tylko się poszlachtować CR-Rką :/
__________________
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Shinjix
Jezeli juz jestesmy przy Vision of Escaflowne - fajnego hentaja z tego widzialem
Wpuścić takiego maniaka do tematu o anime

eerion.blogspot.com - Jak to gaijin Japonię ogarniał, czyli relacja z kraju kwitnącej wiśni.
eerion jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 13-11-2005, 14:47   #9
Khazar
Użytkownik Forum
 
Khazar's Avatar
 
Data dołączenia: 22 08 2004
Lokacja: Jaroslaw
Wiek: 36

Posty: 517
Stan: Na emeryturze
Khazar ma numer GG 2714125
Domyślny

w moim miescie jest prywatna szkola (siostr Niepokalanek ) w ktorym uczniowie musza nosic mundurki. tzn to nie sa takei typowe mundurki. chodzi o to ze maja byc spodnie w kant, t shirt z logiem szkoly (rozne kolory dla roznych rocznikow), ewentualnie bluza z logiem szkoly (kolory jak w przypadku t-shirtow). nie jest to takie glupie. ale jak juz ktos wspominal dochodzi tu kwestia prania. zeby nie prac trzeba miec kilka bluz, a to sa kolejne koszty. ale jak juz wspomnialem jest to szkola prywatna wiec ci ludzie ktorzy moga sobie pozwolic na to zeby wyslac tam swoje dzieci na kilka bluz napewno maja kase
__________________
"The circus has gone, all that's left is the clowns..."

"To miejsce na mapie, gdzie kończy się papier, gdzie farba sie zmywa, Polska się nazywa..."
Khazar jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 13-11-2005, 14:59   #10
Gangrel
Fallen Angel
 
Gangrel's Avatar
 
Data dołączenia: 26 01 2004
Lokacja: At the end of Rainbow.
Wiek: 34

Posty: 3,001
Stan: Na Emeryturze
Imię: Va'esse
Profesja: Elite Knight
Gildia: Dreamers
Świat: Secura
Poziom: 48
Gangrel ma numer GG 1366254 Gangrel ma login Tlenu gangrel_6@tlen.pl
Domyślny

Nigdy mi się nie podobał pomysł mundurków. Jak o nich słysze przypomina mi się jak obniżano mi zachowanie za długie włosy(było to interpretowane jako bodajże brak dbania o estetyke własnego wyglądu). W sumie szybko się skończyło bo ojciec wparował do szkoły i zarządał primo podobnego traktowania wszytkich łysych, secundo wyznaczenia odpowiedniej długości włosów.

Osobiście nie cierpie kiedy ludzie mi mówią jak powinienem wyglądać, jak się ubierać itd. Niewidze specjalnie żadnych plusów ze strony mundurków. Bo co z tego że są eleganckie? Chyba by mnie szlag trafił gdybym musiał siedzieć 8 godzin w czymś takim, mając po drodze w.f.
__________________
Va'esse deireadh aep eigean...

Gangrel jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 13-11-2005, 15:09   #11
Bambuko
Użytkownik Forum
 
Bambuko's Avatar
 
Data dołączenia: 01 10 2003
Lokacja: Dobów Mniejszy
Wiek: 35

Posty: 2,212
Stan: Niegrający
Domyślny

Pamiętam, jak na próbnym teście kompetencyjnym kończącym gimnazjum dla rocznika 88 woj. mazowieckie było wypracowanie. Temat w stylu 'Dyrekcja w twojej szkole chce wprowadzić nakaz noszenia mundurków. Napisz artykuł do gazetki szkolnej, co o tym sądzisz'. Oczywiście trzeba było zawrzeć jakieś argumenty na podstawie np. lektur. Wszyscy moi kumple pisali, że mundurki są złe, a ja dla żartu napisałem, jakby mundurki były czymś, o czym marzyłem od skończenia 3 roku życia. Pisałem, jak to Andrzej Radek w "Syzyfowych Pracach" [okropnie nielubiana przez uczniów lektura] cieszył się ze swojego mundurka. I w ogóle takie rzeczy.
__________________
.
Bambuko jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 13-11-2005, 15:15   #12
DRoN
Użytkownik Forum
 
DRoN's Avatar
 
Data dołączenia: 02 08 2005
Lokacja: Przasnysz
Wiek: 33

Posty: 970
Domyślny

... wydało się ... założyłem ten temat , bo musze napisać argumenty przeciw noszeniu mundurków więc jeśli łaska to piszcie dalej o tym co sądzicie o nich , a te "Syzyfowe prace" już przeczytałem (naszczęście) ...
DRoN jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 13-11-2005, 15:18   #13
Rohen
Użytkownik Forum
 
Rohen's Avatar
 
Data dołączenia: 19 10 2005
Lokacja: Doki...
Wiek: 32

Posty: 348
Stan: Aktywny gracz
Wyślij wiadomość przez ICQ do Rohen Rohen ma numer GG 8666502 Rohen ma login Tlenu Tlen is stupid Adres Jabbera do Rohen
Domyślny

Hmm no dobrze, skoro nie możesz nic samemu napisać pomo(żemy)gę.

Napisz (że wypowiedz by Rohen )

-"Przez noszenie mudnurków wielu uczniów może zacząć wagarować, by nie ośmieszyc się "pogrzebową szmatą"

Dziękuje

NAPISZ ŻE WYPOWIEDŹ BY ROHEN
__________________
Life is Brutal...
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Mila babka Pokaż post
Sarki za blody aly mam dyslekcje, downa, wodoglawie, hifa, ejca, raka piersi, podraznienia macicki, porozenie mozgowe, ajchaimera, chorobe wscioklych krow, wscieklozne, parkonsne, padaczki, paraliz glywy, ptasko grype, wade serco, jedna nogy krutsza od drugijo metr.
Zaluje ze jestem Polakiem...
Rohen jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 13-11-2005, 15:33   #14
Ashlon
Tibiaspy.com
 
Ashlon's Avatar
 
Data dołączenia: 10 11 2003
Lokacja: Wrocław

Posty: 4,083
Domyślny

Pomysl baardzo nietrafiony. Dzieki temu nie mozna uczniow oceniac za styl/cene ubrania, a wg osob starszych "schludnie" to wyglada. Na minus mozna zaliczyc wrazenie - wyobrazacie sobie, gdy w szkole chodzi 1000 osob ubranych tak samo? Pozatym mundurek to dodatkowy koszt - trzeba kupic 2/3 mundurki - przez tydzien, jak i po wuefie czlowiek sie poci. Zazwyczaj mundurki sa tez niewygodne. I nic to nie zaradzi makijazom itp - bo tak czy siak, skoro dziewczyna chce, to bedzie sie malowala/kolczykowala etc. No i czasami przyjemnie jest poogladac taka dziewczyne Jesli o to chodzi, to lepiej wprowadzic punkty ujemne za zbyt "smialy" stroj lub ostry makijaz, a nie zmuszac wszystkich do noszenia dupnych ubranek. Jak w kolonii karnej...
__________________
Nieaktywny.
Ashlon jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 13-11-2005, 16:59   #15
Maethi
Zbanowany
 
Maethi's Avatar
 
Data dołączenia: 16 02 2005
Lokacja: Polska
Wiek: 34
Wpisy bloga: 1

Posty: 411
Maethi ma numer GG 4684801
Domyślny

Cytuj:
"Syzyfowych Pracach" [okropnie nielubiana przez uczniów lektura]
Eć tam. Książka wy***ista tylko uczniowie tacy.

Co do mundurków to bardzo dobra rzecz patrz. dyscyplina i rygor. Tego trzeba uczyć
Maethi jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 13-11-2005, 17:04   #16
Uncle Warrior
Użytkownik Forum
 
Uncle Warrior's Avatar
 
Data dołączenia: 17 07 2004
Lokacja: Dunno :!

Posty: 435
Stan: Niegrający
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Rohen
-Jeansy, bardzo szczupłe co widać czyjąś pupe itd.
-Różowe krótkie bluzeczki
-Kolczyki
Gdyby mi to przeszkadzało zacząłbym się zastanawiać nad swoją orientacją seksualną

A ja krótko: gdyby wprowadzili taki obowiązek noszenia mundurku to ja bym się wyprowadził z takiej szkoły
__________________
Juz tylko patrze

Ostatnio edytowany przez Uncle Warrior - 13-11-2005 o 17:20.
Uncle Warrior jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 13-11-2005, 17:21   #17
p.l
eX Moderator
 
p.l's Avatar
 
Data dołączenia: 10 09 2003
Lokacja: Fotel przed monitorem
Wiek: 36

Posty: 1,139
p.l ma numer GG koniec tego dobrego
Domyślny

ciężko rozstrzygnąć, ma to swoje plusy i minusy. Ja osobiście mam za sobą 3 lata gimnazjum, w którym musiałem co poniedziałek przychodzić w białej koszuli i krawacie szkolnym (co miało nas przygotować do dorosłego życia, gdzie do pracy codziennie się w garniaku chodzi), na początku się buntowałem potem przywykłem i patrząc z dalszej perspektywy nie głupi to pomysł.

Chciałem rozdrobnić się jeśli chodzi o stroje dziewczyn, ktoś wspomniał że zastanawiałby się nad swoją orientacją gdyby mu to przeszkadzało. A ja powiem tak, jak jest ładna to żadna szkoda, ale gorzej jak taki pasztet przy kości założy obcisłe spodnie, tak że podczas siedzenia mu się tłuszcz zza spodni wylewa -.-
Poza tym, choćby patrząc z perspektywy osoby zajętej, dziwnie (nie fair) się czuję kiedy zdarzy mi się zapatrzyć w biust (niedostatecznie zasłonięty przez skąpą bluzkę) czy biodra jakiejś innej dziewczyny, ktoś mi powie, to się nie patrz, ale taka natura mężczyzny że jego wzrok ciągnie do widoku odkrytego ciała.
__________________





p.l jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 13-11-2005, 17:40   #18
Matyjasz
Użytkownik Forum
 
Matyjasz's Avatar
 
Data dołączenia: 19 09 2005

Posty: 34
Domyślny

Mundurki mundarkami... Dla mnie to głupota... Ale jak dziecko z biednej rodziny sobie kupi takie mundurki ? Bo jakoś nie chce mi sie wierzyć że szkoła zafunduje... ;/
Matyjasz jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 13-11-2005, 17:44   #19
Caer
Użytkownik Forum
 
Caer's Avatar
 
Data dołączenia: 15 01 2005
Lokacja: Łódź

Posty: 967
Caer ma numer GG 6319946
Domyślny

Sądze, że to bardzo dobra rzecz. Nie żeby dorazu dzieciaka pod krawat pakować, ale przynajmniej żeby była jedna dozwolona koszulka szkolna (tak jest w Izraelu). Do tego jakieś w miarę normalne spodnie, bo jak widze 10 "elo ziomali" w spodniach typu "gówno w gaciach" to mnie szlag trafia na miejscu. Do tego zakaz używania makijażu dla dziewczyn, chyba że delikatnego. Przecież jak dzisiaj taka typowa dziewczyna się odwali do szkoly, to jak za przeproszeniem, ****a, wygląda. Podsumowując, jestem za wprowadzeniem pewnych zasad dotyczących ubioru + koszulki szkolne.
__________________
Follower of the Flying Spaghetti Monster.
Proud Pastafari.
Caer jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 13-11-2005, 17:56   #20
Sir Emilio
Zbanowany
 
Sir Emilio's Avatar
 
Data dołączenia: 02 05 2005
Lokacja: Olsztyn
Wiek: 19

Posty: 814
Stan: Początkujący
Profesja: Royal Paladin
Świat: Refugia
Poziom: ^^
Skille: 1337
Poziom mag.: hm
Sir Emilio ma numer GG 6082309 Sir Emilio ma login Tlenu bartek_maly@tlen.pl
Domyślny

Hmmm... Ja musiałem chodzić 6 lat podstawówki do prywatnej szkoły (lol) ale tam nie trzeba było nosić żądnych mundurków
To tyle nie na temat.
Myślę, że mudnurki mają swoje plusy, ale także minusy.
Plusy to to że nikt sie nie wyrużnia, nikt nie bedzie czuł się gorszy z powodu ubrania.
Ale także są minusy.
Nie wszyscy lubią chodzic 7-8 godzin dziennie pod krawatem.
Sir Emilio jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Odpowiedz


Użytkowników czytających ten temat: 1 (zarejestrowanych: 0, gości: 1)
 

Zasady postowania
Nie możesz dodawać tematów
Nie możesz odpowiadać
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Kod jest Włączone
UśmieszkiWłączone
[IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone
Przejdź do forum


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 14:12.


Powered by vBulletin 3