Jesteś tu: Tibia.pl / Forum

Wróć   Forum Tibia.pl > Inne > O wszystkim i o niczym

Notki

O wszystkim i o niczym O tym wszystkim co nie pasuje gdziekolwiek indziej ;)

Odpowiedz
 
Opcje tematu
stary 09-12-2008, 21:07   #21
Erhion
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 04 03 2006

Posty: 2,104
Domyślny

Ja osobiście chciałbym zobaczyć taką listę ale ze strony Kościoła.

Czyli fakty na temat tego, dlaczego katolicyzm jest "rzekomo" prawdziwy.
Erhion jest offline   Odpowiedz z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stary 09-12-2008, 21:07   #22
Bluray
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 30 08 2007
Lokacja: Outland
Wpisy bloga: 2

Posty: 1,077
Stan: Na Emeryturze
Profesja: Rookstayer
Bluray ma numer GG 9804717
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Dragon-Fly Pokaż post
O ile wiem to na religii uczą o wychowaniu chrześcijańskim (mylę się?).
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Vasudanin
Tego jaki to Bóg, Jezus idealni i kochający.

A ja chyba w 1 klasie gimnazjalnej miałem lekcję o deizmie i ateizmie
Bluray jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 09-12-2008, 21:07   #23
Fred_Flintston
Zbanowany
 
Fred_Flintston's Avatar
 
Data dołączenia: 01 07 2008
Lokacja: Bedrock
Wiek: 15
Wpisy bloga: 2

Posty: 258
Świat: Prehistoryczny
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Bloodwin Pokaż post
Mam takie wyobrażenie Boga jak katolicy, ale wierze w niego a nie w Kościół i to co on przekazuje.
Czyli zbawienia nie dostąpisz

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Kamliss Pokaż post
Trzeba wydrukować i dać jednej z pań/panów która naucza religi, prosząc o odpowiedzi na te pytania, zapewne odpowiedzą że na niektóre pytania nie ma odpowiedzi...
Przejrzałem pobieżnie wszystkie i stwierdziłem, że nawet ja mogę na nie odpowiedzieć (zgodnie z nauką Krk). A jeśli katechetka nie odpowie - cóż, czego się można spodziewać po państwowej szkole...
Fred_Flintston jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 09-12-2008, 21:08   #24
Lechista
Użytkownik Forum
 
Lechista's Avatar
 
Data dołączenia: 11 11 2007
Lokacja: Gdańsk

Posty: 1,348
Stan: Na Emeryturze
Poziom: Wi
Skille: Ndsurfi
Poziom mag.: ng
Domyślny

Zadałem księdzu 10 wg. mnie najlepszych pytań i na każde odpowiedział bez problemu. Większość z pytań jest na zasadzie Jeżeli Bóg jest wszechmogący to czy może stworzyć taki kamień którego nie podniesie? Albo oparte jest na tym, że czemu stworzył dobrych i złych ludzi?? Przecież jak jest wszechmogący to może przewidzieć czy będzie dobry czy zły... Bóg dał ludziom wolną wolę, i to jest jest wszechmoc :> Trudno jest to tak wytłumaczyć, ale jak to zrobi dobry ksiądz to każde z tych twierdzeń okazuje się shitem
__________________
Ukryty tekst:
Nie młgoem urzyiweć, że mgoę zumierzoć to co wśłaine cztyam. Foennmnelaa moc lgudzikeo ułmsyu! Włudeg bdaań ppodzrzeynorwach na Usrniweciytee Cmabrigde, nie ma zinnaczea w jekaij keolśjcnoi lteriy unomcziesze są w swiłoe, jyeinde iottnse jset, aby piszwera i onisatta lteria błyy na wyśłaiwcm miscjeu. Rtszea mżoe być caicikłowie pnarzeszmiea, a i tak jset się w sintae pyrzatczeć tsket bez pmelrobu.

Korzystaj z opcji Szukaj!!!
Wkurzyłem cię, a może mnie kochasz? ?Jeśli tak to wstaw mi notkę xD
Lechista jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 09-12-2008, 21:10   #25
Dragon-Fly
Arbiter Elegantiarum
 
Dragon-Fly's Avatar
 
Data dołączenia: 10 01 2008
Wpisy bloga: 2

Posty: 1,375
Stan: Aktywny Gracz
Imię: Artanaro
Profesja: Knight
Świat: Menera/Nebula
Poziom: 45
Skille: ~70
Poziom mag.: 5
Dragon-Fly ma login Tlenu dragonflyer@tlen.pl
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Lechista Pokaż post
Zadałem księdzu 10 wg. mnie najlepszych pytań i na każde odpowiedział bez problemu. Większość z pytań jest na zasadzie Jeżeli Bóg jest wszechmogący to czy może stworzyć taki kamień którego nie podniesie? Albo oparte jest na tym, że czemu stworzył dobrych i złych ludzi?? Przecież jak jest wszechmogący to może przewidzieć czy będzie dobry czy zły... Bóg dał ludziom wolną wolę, i to jest jest wszechmoc :> Trudno jest to tak wytłumaczyć, ale jak to zrobi dobry ksiądz to każde z tych twierdzeń okazuje się shitem
Oho, to ja mam takiego fajnego wikariusza. Podbijam do niego w piątek/sobotę z tym .
Dragon-Fly jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 09-12-2008, 21:10   #26
Erhion
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 04 03 2006

Posty: 2,104
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Fred_Flintston Pokaż post
Czyli zbawienia nie dostąpisz
Podobnie jak muzłumanie, żydzi, buddyści, ateiści, protestańci, prawosławni i cała reszta nie chrześcijan.

Nie sądzisz, że to głupie?
Erhion jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 09-12-2008, 21:11   #27
Vil
eX Moderator
 
Vil's Avatar
 
Data dołączenia: 13 11 2004
Lokacja: Helsinki
Wiek: 39

Posty: 4,623
Vil ma numer GG 3989309
Domyślny

te pytania moga najwyzej zrobic z was impotentow.

a na deser cytat z Carlina:

"I was Roman Catholic.. at least until I reached the age of reason"
__________________
Vil jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 09-12-2008, 21:12   #28
Bluray
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 30 08 2007
Lokacja: Outland
Wpisy bloga: 2

Posty: 1,077
Stan: Na Emeryturze
Profesja: Rookstayer
Bluray ma numer GG 9804717
Domyślny

Protestanci i prawosławni to rozłam z kościoła katolickiego, więc na pewno nie "poprawna" religia, żydzi nie uznali Jezusa jako zbawiciela, ateiści po prostu nie wierzą w Boga, to jak mają być zbawieni?

Ostatnio edytowany przez Bluray - 09-12-2008 o 21:13.
Bluray jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 09-12-2008, 21:13   #29
Fred_Flintston
Zbanowany
 
Fred_Flintston's Avatar
 
Data dołączenia: 01 07 2008
Lokacja: Bedrock
Wiek: 15
Wpisy bloga: 2

Posty: 258
Świat: Prehistoryczny
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Bloodwin Pokaż post
Podobnie jak muzłumanie, żydzi, buddyści, ateiści, protestańci, prawosławni i cała reszta nie chrześcijan.
Zauważ, że oni ciągle wyznają Jedynego Boga. Są to, że tak powiem, poboczne drogi do zbawienia

Oczywiście cały czas mogę błądzić. Bo skąd można wiedzieć, że Adonai zbawi nawet katolików? Można wierzyć, że zbawi

Ostatnio edytowany przez Fred_Flintston - 09-12-2008 o 21:27.
Fred_Flintston jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 09-12-2008, 21:14   #30
Thero
Użytkownik Forum
 
Thero's Avatar
 
Data dołączenia: 30 12 2004

Posty: 2,105
Domyślny

Ciekawe, że nie ma wśród tych rozważań nie ma nic o paradoksie omnipotencji, czy problemie projektu i projektanta.

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Lechista Pokaż post
Zadałem księdzu 10 wg. mnie najlepszych pytań i na każde odpowiedział bez problemu. Większość z pytań jest na zasadzie Jeżeli Bóg jest wszechmogący to czy może stworzyć taki kamień którego nie podniesie? Albo oparte jest na tym, że czemu stworzył dobrych i złych ludzi?? Przecież jak jest wszechmogący to może przewidzieć czy będzie dobry czy zły... Bóg dał ludziom wolną wolę, i to jest jest wszechmoc :> Trudno jest to tak wytłumaczyć, ale jak to zrobi dobry ksiądz to każde z tych twierdzeń okazuje się shitem
To raczej dowodzi, jak bezwartościowym jesteś dla księdza kandydatem do dyskusji.

Ostatnio edytowany przez Thero - 09-12-2008 o 21:16.
Thero jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 09-12-2008, 21:15   #31
Erhion
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 04 03 2006

Posty: 2,104
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Bluray Pokaż post
Protestanci i prawosławni to rozłam z kościoła katolickiego, więc na pewno nie "poprawna" religia, żydzi nie uznali Jezusa jako zbawiciela, ateiści po prostu nie wierzą w Boga, to jak mają być zbawieni?
No właśnie.

A podobno Bóg kocha wszystkie swoje dzieci. Inne religie też pewnie uważają, że to ich religia ma monopol na zbawienie. Tylko jak to sprawdzić?

Po prostu za dużo ludzi uznało, że to KK ma racje.

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Fred_Flintston Pokaż post
Zauważ, że oni ciągle wyznają Jedynego Boga. Są to, że tak powiem, poboczne drogi do zbawienia
Hehe. To już mamy poboczne drogi do zbawienia? A co jak założe swoją religie i będę wierzył w Jedynego Boga? Też dostane taką poboczną drogę?

Ostatnio edytowany przez Vil - 09-12-2008 o 21:37.
Erhion jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 09-12-2008, 21:19   #32
Bluray
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 30 08 2007
Lokacja: Outland
Wpisy bloga: 2

Posty: 1,077
Stan: Na Emeryturze
Profesja: Rookstayer
Bluray ma numer GG 9804717
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Bloodwin Pokaż post
No właśnie.

A podobno Bóg kocha wszystkie swoje dzieci. Inne religie też pewnie uważają, że to ich religia ma monopol na zbawienie. Tylko jak to sprawdzić?

Po prostu za dużo ludzi uznało, że to KK ma racje.
No właśnie, Bóg kocha swoje dzieci, dał im wolną wolę, wybór między dobrem a złem. Wiadomo gdyby nie głupota jednego z papieży (chyba dobrze mówię) który wprowadził odpust całkowity za kasę, nie byłoby protestantyzmu.
Bluray jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 09-12-2008, 21:19   #33
Lechista
Użytkownik Forum
 
Lechista's Avatar
 
Data dołączenia: 11 11 2007
Lokacja: Gdańsk

Posty: 1,348
Stan: Na Emeryturze
Poziom: Wi
Skille: Ndsurfi
Poziom mag.: ng
Domyślny

Dokładnie, nie uznają Jezusa, ale wieża w tego samego Boga. Wg. nich zbawiciel dopiero nadejdzie :>
Cytuj:
20. Jeśli Jezus Chrystus jest rzekomo ciałem stworzonym przez wszechmocnego Boga jak jest możliwe, że nie odziedziczył Grzechu Pierworodnego? Pamiętaj, jest rzekomo człowiekiem i jednocześnie Bogiem i jeżeli rzeczywiście był w pełni człowiekiem jak i Bogiem, musiał odziedziczyć Grzech Pierworodny. ??? - His Lordship, Lucifer
Jak to nie?? Część światła: Chrzest P.J. w Jordanie...
Cytuj:
21. Jeśli Bóg jest ojcem Jezusa, to jak wygląda jego DNA? Czy Bóg ma spermę? Jeśli nie, to skąd Maria wzięła DNA potrzebne do stworzenia Jezusa? To czyni Marię aseksualną, a Jezusa dziewczynką, gdyż nie było chromosomu Y. - [email protected] and [email protected]
Bóg jest wszechmogący, nie musi nikogo zapładniać. Skoro jest wszechmogący to może dać Maryji płód nie uprawiając sexu z nią... To wyjaśnia dlaczego Maryja była dziewica.
Beznadziejne te 2 pytania..
Cytuj:
22. Nigdy nie dostałem zdalnie sterowanego autka, gdy byłem dzieckiem, chociaż tak bardzo się o nie modliłem. Czy gdybym prosił o potępienie, Bóg spełniłby moje życzenie?... Uff, dzięki Boże! - [email protected]
Jeśli będziesz się bardzo modlił o 2 miliony to Bóg też powinien ci je dać??
Cytuj:
23. W Dniu Sądu Ostatecznego Jezus ma się pojawić w chmurach. Jak więc chrześcijanie po drugiej stronie globu go zobaczą? Czy będą miliony Jezusów? A co z ludźmi, którzy pracują pod ziemią? - [email protected]
Bóg jest wszechobecny, te wszystkie pytania zaprzeczają sobie nawzajem.. Zapewne każdy będzie go widział indywidualnie
__________________
Ukryty tekst:
Nie młgoem urzyiweć, że mgoę zumierzoć to co wśłaine cztyam. Foennmnelaa moc lgudzikeo ułmsyu! Włudeg bdaań ppodzrzeynorwach na Usrniweciytee Cmabrigde, nie ma zinnaczea w jekaij keolśjcnoi lteriy unomcziesze są w swiłoe, jyeinde iottnse jset, aby piszwera i onisatta lteria błyy na wyśłaiwcm miscjeu. Rtszea mżoe być caicikłowie pnarzeszmiea, a i tak jset się w sintae pyrzatczeć tsket bez pmelrobu.

Korzystaj z opcji Szukaj!!!
Wkurzyłem cię, a może mnie kochasz? ?Jeśli tak to wstaw mi notkę xD

Ostatnio edytowany przez Lechista - 09-12-2008 o 21:23.
Lechista jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 09-12-2008, 21:22   #34
Glamri
Krzyżak
 
Glamri's Avatar
 
Data dołączenia: 15 07 2004
Lokacja: Zewsząd!!! /m/ Liczba postów: Nie powiem Głupie pomysły: Za dużo Imię: Krzysio
Wiek: 34

Posty: 816
Stan: Na Emeryturze
Imię: Glamri
Profesja: Knight
Gildia: -
Świat: Hiberna
Poziom: 23
Skille: 75/75
Poziom mag.: 4
Glamri ma numer GG 2728942 Glamri ma login Tlenu glamri@tlen.pl Send a message via Skype™ to Glamri
Domyślny

Jesli chodzi o tego typu teksty to zdecydowanie polecam lekturę Friedricha Nietzsche - Antychryst. (czy Antychrześcijanin - różnie to tłumaczą, zalezy od wydawnictwa). Książka zadająca wiele pytań udziela wielu odpowiedzi drogą retoryki. Różni się od tego tekstu tym, że jednak jest zdecydowanie o wiele głębiej i sensowniej przemyślana przez jej autora. Mi pomogła podjąć decyzję. ; )
__________________
/
Glamri jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 09-12-2008, 21:23   #35
Erhion
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 04 03 2006

Posty: 2,104
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Glamri Pokaż post
Mi pomogła podjąć decyzję. ; )
Można wiedzieć jaką?

Cytuj:
Bóg jest wszechobecny, te wszystkie pytania zaprzeczają sobie nawzajem.. Zapewne każdy będzie go widział indywidualnie
Nie nie nie. Pomyśl. Bóg ma się pojawić w CHMURACH. Jakby było, że pokaże się każdemu z osobna to ok. Ale pojawi się w CHMURACH, niebie - zwał jak zwał. Wiec jak ludzie pracujący w kopalniach mają go widzieć?

Ostatnio edytowany przez Erhion - 09-12-2008 o 21:27.
Erhion jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 09-12-2008, 21:25   #36
Fred_Flintston
Zbanowany
 
Fred_Flintston's Avatar
 
Data dołączenia: 01 07 2008
Lokacja: Bedrock
Wiek: 15
Wpisy bloga: 2

Posty: 258
Świat: Prehistoryczny
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Bloodwin Pokaż post
Hehe. To już mamy poboczne drogi do zbawienia?
Poboczne tzn. trudniejsze. Mimo, ze to ten sam Bóg, religie charakteryzują się różnymi zasadami moralnymi (islam jest w tym względzie najbardziej odmienny).

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Bloodwin Pokaż post
A co jak założe swoją religie i będę wierzył w Jedynego Boga? Też dostane taką poboczną drogę?
Najpierw zdobądź wyznawców, stwórz cywilizację co najmniej takiej wielkości, jaką stworzył katolicyzm (czyli praktycznie większość cywilizowanego świata), ewentualnie zdobądź jakieś inne uznanie chrześcijaństwa (prawosławie np. to przecież jego odłam). Wtedy dopiero wypowiadaj się na temat Boga. Bo inaczej to kwalifikujemy to do jakiegoś New Age'u.

@DOWN
Oj dałoby się, dało Jak ładnie poprosicie, to może to zrobię

Ostatnio edytowany przez Fred_Flintston - 09-12-2008 o 21:30.
Fred_Flintston jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 09-12-2008, 21:28   #37
Kamliss
Użytkownik Forum
 
Kamliss's Avatar
 
Data dołączenia: 10 06 2007

Posty: 305
Stan: Na Emeryturze
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Fred_Flintston Pokaż post
Przejrzałem pobieżnie wszystkie i stwierdziłem, że nawet ja mogę na nie odpowiedzieć (zgodnie z nauką Krk). A jeśli katechetka nie odpowie - cóż, czego się można spodziewać po państwowej szkole...
Odpowiedzieć to można na wszystko, ale odpowiedzieć i odpowiednio uzasadnić swoją odpowiedź - tak wyczerpująco żeby rozwiać wszystkie wątpliwości byłoby bardzo ciężko, o ile by się w ogóle dało.
Kamliss jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 09-12-2008, 21:29   #38
Juzefek
Użytkownik Forum
 
Juzefek's Avatar
 
Data dołączenia: 11 06 2006
Lokacja: Stg
Wiek: 30

Posty: 1,098
Stan: Na Emeryturze
Imię: Po co
Gildia: to
Świat: czytasz?
Juzefek ma numer GG 6720333
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Bloodwin Pokaż post
Jeśli tekst ma trafić/zainteresować katolików to musi nawiązywać do "prawd" kościoła. A wiec autor tekstu choć sam pewnie w to nie wierzy, to zadał takie pytanie, by potencjalny katolik zastanowił się nad tym.
Prawdą Kościoła na początku księgi rodzaju było to, że Bóg stworzył świat a nie w jaki sposób to zrobił.
__________________
Juzefek jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 09-12-2008, 21:30   #39
Erhion
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 04 03 2006

Posty: 2,104
Domyślny

Cytuj:
Poboczne tzn. trudniejsze. Mimo, ze to ten sam Bóg, religie charakteryzują się różnymi zasadami moralnymi (islam jest w tym względzie najbardziej odmienny).
Czekaj, czekaj. Trudniejsze? O tym nie było mowy w Biblii. Nie ma trudniejszej drogi do zbawienia. Albo tak albo nie.

Cytuj:
Najpierw zdobądź wyznawców, stwórz cywilizację co najmniej takiej wielkości, jaką stworzył katolicyzm (czyli praktycznie większość cywilizowanego świata), ewentualnie zdobądź jakieś inne uznanie chrześcijaństwa (prawosławie np. to przecież jego odłam). Wtedy dopiero wypowiadaj się na temat Boga. Bo inaczej to kwalifikujemy to do jakiegoś New Age'u.
A widzisz. Czyli by moja religa mogła choć dostąpić "pobocznej" drogi zbawienia potrzebuje uznania, wielkości i wielu wyznawców tak?

To już rozumiem, dlaczego to katolicy mają zbawienie zaklepane. Bo ich jest najwięcej!
Erhion jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 09-12-2008, 21:30   #40
Vasudanin
Słitaśny Krulik
 
Vasudanin's Avatar
 
Data dołączenia: 21 05 2007
Wiek: 29
Wpisy bloga: 64

Posty: 2,049
Stan: Niegrający
Imię: Slayekau
Profesja: Rookstayer
Świat: Isara
Poziom: 12
Skille: 18/20
Vasudanin ma numer GG 7128157 Vasudanin ma login Tlenu Vasudanin@tlen.pl Send a message via Skype™ to Vasudanin
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Bloodwin Pokaż post
Nie nie nie. Pomyśl. Bóg ma się pojawić w CHMURACH. Jakby było, że pokaże się każdemu z osobna to ok. Ale pojawi się w CHMURACH, niebie - zwał jak zwał. Wiec jak ludzie pracujący w kopalniach mają go widzieć?
Można to inaczej interpretować. Chmura to skroplona para wodna, więc może się pojawić w każdym obłoczku.
__________________
Notek!
_
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Niecny_Rozbojnik Pokaż post
Wiesz, znam osobiście jednego zoofila, i on nigdy nie zrobił krzywdy swojej suczce, nawet jej się to podobało. Tzn. nie wiem jak by było z pchaniem w pipkę, bo tego z nią nie próbował, ale palcówka jej się podobała, nigdy nic na siłę nie robił.
Vasudanin jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Odpowiedz


Użytkowników czytających ten temat: 1 (zarejestrowanych: 0, gości: 1)
 

Zasady postowania
Nie możesz dodawać tematów
Nie możesz odpowiadać
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Kod jest Włączone
UśmieszkiWłączone
[IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone
Przejdź do forum


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 05:41.


Powered by vBulletin 3