Jesteś tu: Tibia.pl / Forum

Wróć   Forum Tibia.pl > Fora główne > Poradniki

Notki

Poradniki Poradniki napisane przez użytkowników forum.
Podfora : Wasze propozycje poradników ; Poradniki archwialne; Poradniki nie związane z Tibią

Pokaż wyniki sondy: Czy ten post.....
Pomogl wam zrozumiec swoje bledy 51 37.50%
mial dobra tresc 72 52.94%
pokazal wam ze to ja jestem wielki noob 28 20.59%
olaliscie na calego? 17 12.50%
Sonda z możliwością wyboru wielokrotnego Głosujących: 136. Nie możesz głosować w tej ankiecie

Odpowiedz
 
Opcje tematu
stary 06-02-2008, 02:37   #501
Prastary'krwawy
Zbanowany
 
Data dołączenia: 04 02 2008
Lokacja: We krwi

Posty: 12
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Sorcerer
Świat: iridia
Poziom: ~~~
Skille: unknow
Poziom mag.: ~~
Prastary'krwawy ma numer GG 6105182
Domyślny Nauka dla nas wszystkich!!!

Popieram cię Wszechstronny masz racje nawet w małej części każdy z nas to newbie i nic na to nie poradzimy możemy tylko zmierzać ku dobremu ja na swoje lata grania padłem dużo, wiele razy nie da sie tego określić. I zdaje mi sie że jeszcze nikt nie umarł od ziemi zobaczcie [CHAR]krwawy eragon[/CHAR]jako naprawę ku dobroci założyłem szajkę clan, sektę nazywajcie to jak chcecie ale grunt że pomagamy polakom i innym a tych co nam dokuczają gładzimy <konsekwentni jesteśmy>
wielu osobom pomogłem oddałem postać bo schakowali go lubię pomagać
ludziom. Nienawidzę pekerstwa tylko to mnie najbardziej brzydzi.


Jeśli komuś się nie podoba wypowiedzenie proszę pisać
a tak na ps.ten post jest
Prastary'krwawy jest offline   Odpowiedz z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stary 06-02-2008, 10:14   #502
Speedo
Użytkownik Forum
 
Speedo's Avatar
 
Data dołączenia: 22 10 2006
Wiek: 32

Posty: 55
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Royal Paladin
Świat: Aldora
Speedo ma numer GG 4679597
Domyślny

nie wiem jak wy ale dla mnie to bezsensowna jest połowa tematów na tym forum... ogólnie rzecz biorąc w tibii polacy nie potrafią sami niczego się nauczyć, ciągle: "ej jak to zrobić, powiedz ty tyle wiesz o tibii"

a skąd ja się dowiedziałem? czytałem forum, znam takie cos jak google.pl oraz znam pare innych supported funsite. Czy nie mozna samemu się czegoś dowiedziec tylko ciagle kogos meczyc? Ja bym poprostu najlepiej połowe polaków powyrzynał za ich odzywki... wchodzi na respa taki i mówi "byłem pierwszy zwijaj bo jak nie to hunted" potem mowi ze jest noob charem ktoregos z czołowych graczy na servie a w rzeczywistosci jest to jego jedyny char~...

Polacy nie potrafią zrozumiec zasad, nie potrafia sami sobie radzic, to ludzie ktorym nic sie nie chce.

To wszystko.

Btw. gram w tibie 5 lat i nigdy nie prosiłem kolegów o czegoś wyjasnienie, zawsze dociekałem sam... nauczcie się tego samego, myślcie logicznie

aa i jeszcze jedno: ja bym na miejscu adminów zlikwidował 90% poradników, niech ludzie sami się uczą, bo poradniki typu "jakie jedzenie nosić najlepiej" są śmieszne... albo "jak zabic draga"
__________________
Tibia 7.4, real map, custom NICE rates:


In this moment I believe and I want it so much, in spite of everything...

Ostatnio edytowany przez Speedo - 06-02-2008 o 10:17.
Speedo jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 06-02-2008, 11:43   #503
Slythia
Blondynka
 
Slythia's Avatar
 
Data dołączenia: 02 05 2007
Wpisy bloga: 3

Posty: 2,838
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Speedo Pokaż post
nie wiem jak wy ale dla mnie to bezsensowna jest połowa tematów na tym forum... ogólnie rzecz biorąc w tibii polacy nie potrafią sami niczego się nauczyć, ciągle: "ej jak to zrobić, powiedz ty tyle wiesz o tibii"

a skąd ja się dowiedziałem? czytałem forum, znam takie cos jak google.pl oraz znam pare innych supported funsite. Czy nie mozna samemu się czegoś dowiedziec tylko ciagle kogos meczyc? Ja bym poprostu najlepiej połowe polaków powyrzynał za ich odzywki... wchodzi na respa taki i mówi "byłem pierwszy zwijaj bo jak nie to hunted" potem mowi ze jest noob charem ktoregos z czołowych graczy na servie a w rzeczywistosci jest to jego jedyny char~...

Polacy nie potrafią zrozumiec zasad, nie potrafia sami sobie radzic, to ludzie ktorym nic sie nie chce.

To wszystko.

Btw. gram w tibie 5 lat i nigdy nie prosiłem kolegów o czegoś wyjasnienie, zawsze dociekałem sam... nauczcie się tego samego, myślcie logicznie

aa i jeszcze jedno: ja bym na miejscu adminów zlikwidował 90% poradników, niech ludzie sami się uczą, bo poradniki typu "jakie jedzenie nosić najlepiej" są śmieszne... albo "jak zabic draga"
Nie do konca sie z Toba zgadzam..
Wedlug mnie nie ma nic zlego w pytaniu sie innych graczy. Jest to jeden z najprostrzych, lecz jednoczesnie najlepszych sposobow zdobywania wiedzy. Jesli ktos mnie o cos zapyta (normalnie) to chetnie odpowiem.

Inna sytuacja jest w przypadku osob, ktore mysla ze wszystko wiedza lub tez brakuje im jakiejkolwiek kultury.

Co do poradnikow... Powinny raczej zostac. Moze i problem, o ktorym mowia, jest prosty, lecz potrafia pomoc poczatkujacym graczom :).I o to tutaj chodzi. Notabene swego czasu sama lubilam je czytac.
__________________
"Kiedy znalazłem się na dnie, usłyszałem pukanie od spodu."
S. J. Lec
Slythia jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 06-02-2008, 16:03   #504
Coach
Użytkownik Forum
 
Coach's Avatar
 
Data dołączenia: 12 01 2007
Lokacja: Krupski Młyn/Tarnowskie Góry

Posty: 342
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Knight
Świat: Celesta
Skille: rosną
Domyślny

a ja się zgodzę z panem Speedo . Prawie wszystkiego się sam dowiedziałem , czasami pomagałem sobie czytając forum , ale nigdy nie byłem takim noobem jak mój kolega , który po zalogowaniu się 1. raz spytał co to "use" żeby grać w Tibię trzeba znać Angielski , a niestety wiele polaków go nie zna , co mnie doprowadza do szału
Coach jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 09-02-2008, 04:47   #505
bzyq12
Guest
 

Posty: n/a
LOL

noob to ty ;p tyle pisac ?xD
  Odpowiedz z Cytatem
stary 03-03-2008, 20:34   #506
FifiCokolwiek
Użytkownik forum
 
FifiCokolwiek's Avatar
 
Data dołączenia: 25 02 2008
Lokacja: rDa

Posty: 5
Stan: Początkujący
Profesja: Knight
Gildia: -
Świat: Xerena
Poziom: 20
Domyślny

zgadzam się w 100% przyznaje się że jak ktoś nazywa mnie noobem to po prostu krew mnie zalewa, nie twierdze że jestem doświadczonym graczem ale w dzisiejszych czasach wystarczy być miłym dla innych by zostań nazwanym noobem. Ciężko nie skomentować takiego poczynania niektórych graczy ale niestety brak odzewu to najlepsza droga

Coach - denerwuje Cię poziom angielskiego u Polaków? dziś miałem takie spinki z br że niewiedziałem czy się śmiacz czy rzucić krzesłem w monitor (albo mamę) czy płakać po prostu ZERO może nie byliby tacy źli gdyby wiedzieli chociaż co to znaczy NO KILL PLEASE XDDD

Ostatnio edytowany przez FifiCokolwiek - 03-03-2008 o 20:37.
FifiCokolwiek jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 08-03-2008, 23:25   #507
Jarek1993
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 08 03 2008

Posty: 5
Domyślny Komment

wszechstronny napisze ci jedno...

zdecydowanie przegiecie znajac zycie nerw bo cos gdzies nie pytam gdzie bo skad mam wiedziec ile lat jezeli bylo na pasku obok postu to byc moze nie dopatrzylem sorki z góry pisze moje pojecie nooba to taki po*****eb co jedzie na bocie (zbedne to k***a ;/) albo taki pedal co bije czyjes potwory i jak sie pocisnie mu noob to zaraz jezdzi po starych co wogóle zal ;/ mimo tego ze ja pierwszy zobaczyem potwora i go zaatakowalem albo jak na ac (amazon camp jak ktos nie wie) wchodzi 42 druid albo 95 pall to wogóle zal bez kitu istnieja lepsze exp chyba nie nie ma na calej mapie tylko amazon camp ;/ przyznaj ze to nie jest noobienie jezeli to nie jest to sam jestes wtedy kazdy ci powie ze 95 pall na ac nad venore i skiluje hitujac val badz amazonke albo witcha ....
Jarek1993 jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 12-04-2008, 13:29   #508
Mi'chu
Użytkownik Forum
 
Mi'chu's Avatar
 
Data dołączenia: 02 08 2007
Lokacja: Lublin

Posty: 18
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Elder Druid
Gildia: Dark Souls
Świat: Nerana
Poziom: 50+
Poziom mag.: 49
Mi'chu ma numer GG 7449524
Domyślny omg...

Temat jest poprostu żałosny..., powinno cie chuj obchodzić kto pisze "PLS", a kto "PLX" temat napisany beznadziejnie... zero ortografii,przecinków i wogole nie estetycznie.

Trudno zrozumieć o co ci chodzi...

Pisze do admina z prośbą o usunięcie tego beznadziejnego tematu.
__________________

[CHAR]Michael Izzor[/CHAR] Here!

-=!RetireD!=-
Mi'chu jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 13-04-2008, 13:33   #509
Demian_95
Użytkownik forum
 
Demian_95's Avatar
 
Data dołączenia: 10 04 2008
Lokacja: Gdańsk

Posty: 4
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Knight
Świat: Celesta
Poziom: 8
Skille: 10/10
Wyślij wiadomość przez ICQ do Demian_95 Demian_95 ma numer GG 10478743
Domyślny Chyba ci się w łebie poprzewracało

To że coś powiesz nie znaczy że wszyscy się zmienią a poza tym skąd wiadomo że ty nie jesteś nOOb ??
Demian_95 jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 13-04-2008, 19:23   #510
Dragones5
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 07 02 2008
Wiek: 30

Posty: 333
Profesja: Royal Paladin
Świat: Honera
Poziom: 52
Poziom mag.: 15
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Mi'chu Pokaż post
Temat jest poprostu żałosny..., powinno cie chuj obchodzić kto pisze "PLS", a kto "PLX" temat napisany beznadziejnie... zero ortografii,przecinków i wogole nie estetycznie.

Trudno zrozumieć o co ci chodzi...

Pisze do admina z prośbą o usunięcie tego beznadziejnego tematu.
Teraz to ty mnie dobiles!Wielkie gratz kur.. temat zalozony 4 lata temu a ty teraz dopiero prosisz o usuniecie go ^.=
W ogole nie wiem czy wszechstrony zaglada na to forum a ty sie teraz obudziles..
Tak nawiasem mowiac, czemu temat ejst zalosny?Bo mowi prawde o polakach,tobie itd?Troche dystatnu do siebie...
Dragones5 jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 20-04-2008, 14:03   #511
baksior
Użytkownik forum
 
baksior's Avatar
 
Data dołączenia: 20 04 2008
Lokacja: Leszno

Posty: 5
Stan: Aktywny Gracz
Imię: Arosti
Profesja: Elder Druid
Świat: Pacera
Poziom: 37
Poziom mag.: 45
baksior ma numer GG 4279961
Dumny

Noob - określenie gracza który nie umie grać ;] albo też wyzwanie osoby która robi dziwne rzeczy ^^ jeżeli oto chodziło
Lub jak kogoś wkur*ia to pisze sie "noob" "noobek" Lub BoT ^^
Pzdr dla nie NooBów ;]
baksior jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 23-04-2008, 21:50   #512
musick
Użytkownik forum
 
musick's Avatar
 
Data dołączenia: 19 04 2008
Lokacja: przemysl
Wiek: 32

Posty: 21
Stan: Aktywny Gracz
Imię: Lady'Janna
Profesja: Elite Knight
Świat: obsidia
Poziom: 73
Skille: 81-80
Poziom mag.: 7
musick ma numer GG 3160955
Szczęśliwy

Bardzo mi sie podoba ten temat, dobze napisane i zgadzam sie ze jak masz hlvl to nie jestes noob
musick jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 09-05-2008, 15:03   #513
SepterraCore
Użytkownik Forum
 
SepterraCore's Avatar
 
Data dołączenia: 09 01 2008
Lokacja: Toruń

Posty: 34
Stan: Aktywny Gracz
Imię: Xurten
Profesja: Elite Knight
Świat: Secura
Poziom: 86
Skille: 80/75
Poziom mag.: 6
Domyślny www.secura.żal.pl

Mnie najbardziej denerwują "nOOby" na światach non-pvp
Ile razy mi wybijali potworki, na których trenowałem
Ile razy jakieś 20lvle rzucały mi sie na lootbagi
Ile razy dobijali potworki, będące na "czarnym hp" żeby tylko zdobyć ten 1exp
(I to nie tylko low-lvle, gracze z lvlami 50+ też tak robią)
Bo to jest non-pvp i nic mu nie mogę zrobić -.-
Hunted tu nie działa bo wybijanie potworków takiemu 10lvli jest nudne
Aż szlag trafia, bo na pvp takie incydenty jeśli mają miejsce, to często kończą się śmiercią owego awanturnika...
Non-pvp jest do bani, bo nOObostwo tam się szerzy najbardziej.

Aprops nie podałeś, że nOOby robią:
-Plx Free Items
-Ctrl+Clone widząc itemy na depo czyimś
-Zasypywanie itemów na depo śmieciami
Najczęściej są to oczywiście Polacy.

Spotkałem sie też z wykorzystywaniem newbie
Mój kolega wyprowadzając newbie z minosów zaciągnął go na fire devila...
Biedak spalił się żywcem...a kolega rozradowany bo z newbie wypadł serpent sword...a z tego fd guardian shield(nagroda??) -.-

Każdy ma w sobie coś z nOOba, jeden więcej, drugi mniej.
Nie ma osoby, która by nie była w 100% nOObem
Zawsze się znajdą jakieś nOObowskie występki
Ja staram sie ich unikać Kuszące jest zblokowanie uciekającego (przed np. Demon Skeletonem) na red hp gracza, ale ja takowego lecze i zabijam agresora, a nie blokuje biedaka

(Jeśli ktoś pisał wcześniej coś podobnego to sorki, skipnąłem pare stronek)

Ostatnio edytowany przez SepterraCore - 09-05-2008 o 23:58.
SepterraCore jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 07-06-2008, 16:33   #514
LynzxD
Użytkownik forum
 
LynzxD's Avatar
 
Data dołączenia: 11 04 2008
Lokacja: B-B =)
Wiek: 29

Posty: 6
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Sorcerer
Świat: Berylia
Poziom: 25
Skille: DEF20
Poziom mag.: 21
LynzxD ma numer GG 9405817
Dumny

oj sorrry Ja Cie bardzo ale nie wszystkie bledy xDD zostaly poprawione. Jestem uczulona na pisownię Polaków, szczególnie tibijczyków i zgłaszam Ci poprawkę. Wyszło Ci, że "darzy" jest poprawnie bo nie zrobileś "ą" tylko "a". Powinno być "dąży" mój drogi
newbie(lub noobie, zależy jaki kraj)- gracz, który nic nie wie, ale się przyznaje i darzy do poprawy

Ostatnio edytowany przez LynzxD - 07-06-2008 o 16:43.
LynzxD jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 25-06-2008, 09:53   #515
naja
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 23 04 2008

Posty: 97
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Royal Paladin
naja ma numer GG 1405127
Domyślny

Zgadzam się z Autorem w kwestii chamstwa ze strony Polaków. Szczerze to wolę pomóc czasem komuś z innego kraju niż Polakowi. Mamy już chyba taką narodową cechę, że musimy ciągle narzekać, a już wbicie komuś przysłowiowego "noża w plecy" bywa dla noobów szczytem osiągnięć w Tibii.
Co do zarabiania to tak jak ktoś napisał "biznes to biznes". Natomiast inny użytkownik nazwał noobem za "plz free items" - myślę, że to nie noob ani nie newbie (choć to bardziej pasuje), a jedynie zwykły żebrak .

Co do samych określeń do znaczeń słów noob i newbie to wydaje mi się, że w końcu trzeba by jakoś konkretnie i precyzyjnie zdefiniować. Moja propozycja definicji jest taka:

NOOB
- Zamierzone działanie gracza, mające na celu zaszkodzenie oraz utrudnianie gry na szkodę innych graczy.


NEWBIE - Początkujący gracz, nie znający podstawowych i elementarnych zasad gry. Często popełnia błędy przez nieznajomość regulaminu gry oraz niepisanych zasad Tibii. Często mylony jako noob


Myślę, że można by to zawrzeć w takiej formie i nie ma się rozpisywać. Oczywiście to tylko moja propozycja, ale jak znam życie i pewnie Autor też mnie poprze, to zaraz będą narzekania
naja jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 25-06-2008, 10:34   #516
Tamakasi
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 21 06 2008
Lokacja: Oświecim
Wiek: 31

Posty: 36
Stan: Początkujący
Imię: -------
Profesja: Knight
Gildia: Szukam
Świat: Guardia
Poziom: 8
Skille: Robie
Poziom mag.: --
Tamakasi ma numer GG 10724105
Domyślny

I to będę narzekać Polacy.
__________________
Liczy sie Gildia i Ludz a nie Exp!!!



[CHAR]Knight Mateusz Maly[/CHAR]
Tamakasi jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 27-06-2008, 16:26   #517
RaXoNeK
Guest
 

Posty: n/a
Domyślny No

no niezle ;d
  Odpowiedz z Cytatem
stary 27-06-2008, 18:28   #518
dybos
Użytkownik Forum
 
dybos's Avatar
 
Data dołączenia: 13 04 2007
Lokacja: Thais
Wiek: 31
Wpisy bloga: 6

Posty: 39
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Elder Druid
Świat: Eternia
Poziom: 36
Poziom mag.: 35
dybos ma numer GG 1719214
Domyślny

Oczywiście zapomniałeś napisać, że Szwed nie wychuja innego Szweda, tak jak Polak Polaka i oni nie tworzą PK teamów tylko po to by zabić kogoś dla przyjemności...

W 100% popieram autora.
__________________
Dopóki nie korzystałem z internetu nie miałem pojęcia, że na świecie jest tylu idiotów, dopóki nie zagrałem w tibie nie wiedziałem, że można być takim nOObem.

dybos jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 27-06-2008, 18:33   #519
Slythia
Blondynka
 
Slythia's Avatar
 
Data dołączenia: 02 05 2007
Wpisy bloga: 3

Posty: 2,838
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez dybos Pokaż post
Oczywiście zapomniałeś napisać, że Szwed nie wychuja innego Szweda, tak jak Polak Polaka i oni nie tworzą PK teamów tylko po to by zabić kogoś dla przyjemności...

W 100% popieram autora.
Czy narodowość ma jakiekolwiek znaczenie? Zarówno wśród polaków, jak i wśród Szwedów są niezbyt inteligentne osoby, które ów zachowania pochwalają... Dlatego też wypowiedzi takie jak Twoja nie są prawdziwe. Nie zależy to od pochodzenia, lecz od człowieka...
__________________
"Kiedy znalazłem się na dnie, usłyszałem pukanie od spodu."
S. J. Lec
Slythia jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 04-07-2008, 04:56   #520
PeeSDeOeN
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 30 06 2008
Lokacja: FalubaZ

Posty: 9
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Knight
Świat: Elysia
Poziom: 30
Skille: 58/55
Domyślny Moze troche póżno ale dodam swoja opinię!

w 100% zgadzam się z tobą [Wszechstronny]!
pamiętam moje początki i jakos nie przypominam sobie zebym pytał się kogoś gdzie mam iść co robić jak trenować! wolałem zobaczyć odczuć na własnej skórze co i jak [bo przecież o to w takich grach chodzi]. A co do zdzierania pieniedzy to każdy myśli tylko o sobie i wątpie żeby jeden mały człowiek [mam na myśli ciebie=bez urazy] to zmienił ponieważ wszyscy teraz mają jakąś manię na punkcie bogactwa a że w Polsce bezrobocie mało kasy w domach to chociaż na tibi żeby było dużo.
;]
Przekozacki temacik!
PeeSDeOeN jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Odpowiedz


Użytkowników czytających ten temat: 1 (zarejestrowanych: 0, gości: 1)
 

Zasady postowania
Nie możesz dodawać tematów
Nie możesz odpowiadać
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Kod jest Włączone
UśmieszkiWłączone
[IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone
Przejdź do forum


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 22:41.


Powered by vBulletin 3