Jesteś tu: Tibia.pl / Forum

Wróć   Forum Tibia.pl > Dla początkujących > Profesje

Notki

Profesje Rycerz, paladyn, czarodziej czy może druid? Wszelkie wywody na temat profesji znajdziesz w tym dziale.

Odpowiedz
 
Opcje tematu
stary 10-06-2006, 23:07   #61
ari2423
Użytkownik Forum
 
ari2423's Avatar
 
Data dołączenia: 17 04 2005
Lokacja: Annihilator Room
Wiek: 33

Posty: 260
Stan: Na Emeryturze
Imię: Aris Xetr
Profesja: Rookstayer
Gildia: Selint Hill
Świat: Guardia
Domyślny

do zamieniania w przedmioty jest specjalna runa Chameleon, zeby jej uzyc trzeba uzyć runy na przedmiocie w którym chcemy sie zmienic

a utevo res ina sluzy wylacznie do zamieniania w potwory
ari2423 jest offline   Odpowiedz z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stary 11-06-2006, 09:43   #62
dawid mag
Zbanowany
 
Data dołączenia: 16 01 2005

Posty: 103
Domyślny

druid niejest do robienia uhów ja widzalem druta ktury se hodzil wszedzie na 13 lvl na of i co wymiatal a wogule druid jest na mniejszych llvl lepszy od sorca tera ten update i co sorc zrobi drutowi sorc na 15 lvl ???? walnie go z
fire wave hehe a druid sie uleczy i przywali mu z hmm albo bedzie sie leczyl i wezinie zrobi convencion runo i wezne potwora z convencjonuje i co sorc bedzie mial gorzej a moze druid jest slabszy bo ma slabsze czary troche ale to tylko te spontaniczne bo runiczne to mag niema szans z druiidem
a wogule kazdy kogo znam muwi ze druid latwiej znajdzie blokera bo zdruidem jak idziesz a druid ma pacc i niema uh to i tak niebojsz sie o zycie bo druid ma heal friendl i mass healing a nawet jak ma uhy to z druidem na demony nawet idziesz bez druta z sorcem na pvp na przyklad to sie bojsz ze sorc cie zabije a druid nie bo druid wali z hmm (tylko nietwierdze ze druid jest najlepszy bo niechce tu kutni)
a wogule ja gralem knightem,pallem,sorcem,drutem , i powiem ci tak ze pallowi szybciej leca skille dista niz knightowi i tak trudno sie niegra nawet na non-pvp

Ostatnio edytowany przez dawid mag - 11-06-2006 o 09:48.
dawid mag jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 11-06-2006, 10:03   #63
Rafciu Mistrz
Użytkownik Forum
 
Rafciu Mistrz's Avatar
 
Data dołączenia: 16 12 2004
Lokacja: Warszawa

Posty: 140
Stan: Na Emeryturze
Domyślny

Nie zastanawiałeś się kiedyś nad zakupem słownika ortograficznego? :/
A co do runicznych czarów: sorc może ich używać tak samo jak druid ( mam nadzieje, że dobrze zrozumiałem to co pisałeś, bo miałem z tym spore problemy O.o )
__________________
"Błędem jest sądzić, że różnica pomiędzy mądrością, a głupotą ma cokolwiek wspólnego z różnicą między wiekiem dojrzałym, a młodością."
George Bernard Shaw

Ostatnio edytowany przez Rafciu Mistrz - 11-06-2006 o 10:04.
Rafciu Mistrz jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 11-06-2006, 11:53   #64
mankey
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 14 09 2005

Posty: 8
Imię: --
Gildia: --
Świat: Xerena
Poziom: 11
Skille: 51/51
Poziom mag.: *
Domyślny

Nigdy nie grałem druidem, ale moge powiedzieć, że UH'y odgrywają dużą role w grze tą postacią. Dużym plusem tego, że będziesz druidem jest możliwość łatwego znalezienia kumpli poprzez sprzedawanie runek.
I moim zdaniem nie ma dużej różnicy w stylu huncenia druidem a sorcem bo obaj uzywaja runek do tego celu a nie UE(chocieaz ten czar w wojnach może sie przydać)
mankey jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 14-06-2006, 01:09   #65
Piotrek Marycha
Użytkownik Forum
 
Piotrek Marycha's Avatar
 
Data dołączenia: 16 02 2006
Lokacja: Legionowo
Wiek: 34

Posty: 1,529
Stan: Niegrający
Imię: Dobrzejszy
Profesja: Paladin
Gildia: ';..;'
Świat: Xerena
Poziom: 64
Skille: 81
Poziom mag.: 16
Piotrek Marycha ma numer GG 7952466
Domyślny

Male podsumowanie argumentów:

Drut:
-bez pacc jest niczym malutki robaczek robiący uhy (przy pacc dostaje e vis, mass heal, heal friend czyli to co zawaza ze wogle do czegos jest przydanty)
- świetny czar heal friend (ale pacc pacc pacc.... )
-Uhy robi od 24 lvl i an bp uhow musi zuzyc 400many x 20 =8000 many za kotre zainkasuje 2.5-3k
-nie ma czarow ofensywnych przez co jest slaby na pvp (choc przydaje sie na wojnach)
- wszyscy chca miec druta na hunty bo fajnie jest mieć jakiegos łosia dzieki któremu nie tzreba bulic na uhy
Sorc:
- ma bardzo fajne czary jak GEB, energy wave, SD i w końcu UE
- na 23 lvl ma GFB na kotrych bp musi zuzyc 480x 20 =9600 many za które inkasuje ~3k (wiec tu drut ma minimalnie wiekszy zysk)
- mocny na pvp (nawet bardzo)
- calkiem wporzo na hunty (przynajmniej cos robi a nie spamuje exura sio)
- radzi sobie bec pacc


Co do Uh i Sd - nie sa imo sensowne argumenty poniewaz na wysokich lvl i tak drut raczej nie bedzie samemu robic uhow tlyko je kupowac ( chyba ze zostawi wlaczonego kompa na bocie na noc....

IMO drut to jest jak połowa sorc poszerzona o exura sio....
__________________
"Istnieja dwie bezgraniczne rzeczy - wszechswiat i ludzka glupota. Chociaż co do wszechswiata nie jestem calkiem pewien... " (ALBERT EINSTEIN )
-------------------------------------------------------------------------------
Piotrek Marycha jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 16-06-2006, 13:51   #66
Patol
Użytkownik Forum
 
Patol's Avatar
 
Data dołączenia: 10 06 2006
Lokacja: GRO
Wiek: 31

Posty: 48
Stan: Aktywny Gracz
Imię: Matteo
Profesja: Knight
Świat: Guardia
Poziom: 13
Skille: 55/55
Poziom mag.: 3
Patol ma numer GG 7299407
Domyślny

Moj kumpel ma druta, na 25 chyba levelu (sprawdzcie Kemepu na lunie), i bardzo chwali sobie druta, mowi ze jest duzo lepszy od sora. Zabil juz nie jenego draga , I dlatego chyba ja tez wezme druta.
__________________
GUARDIA ROXX
Patol jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 16-06-2006, 14:50   #67
Vil
eX Moderator
 
Vil's Avatar
 
Data dołączenia: 13 11 2004
Lokacja: Helsinki
Wiek: 39

Posty: 4,623
Vil ma numer GG 3989309
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Piotrek Marycha
- calkiem wporzo na hunty (przynajmniej cos robi a nie spamuje exura sio)
Powiedz to Hesperidesowi... Drut robi na huntach to samo co sorc + moze leczyc znacznie lepiej.

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Piotrek Marycha
- radzi sobie bec pacc
Traci te same kluczowe czary co drut ( visy, haste, jakiestam jeszcze ), zarabia znacznie mniej kasy, jedyne co ma lepsze to wandy.



Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Piotrek Marycha
IMO drut to jest jak połowa sorc poszerzona o exura sio....
IMHO sorc to 2/3 druida z paroma fajerwerkami.
__________________
Vil jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 18-06-2006, 04:14   #68
Punissherr
Użytkownik forum
 
Punissherr's Avatar
 
Data dołączenia: 22 03 2006

Posty: 23
Stan: Tutor
Imię: *******
Profesja: Knight
Świat: Celesta
Poziom: ***
Skille: **/**
Poziom mag.: *
Punissherr ma numer GG 3031914 Send a message via Skype™ to Punissherr
Domyślny ...

Cytat "A ja jestem druidem i wale z rozdzki" i ziomek dobrze wybram bo jak masz exura sio (heal friend) to na wiekszym lvl kazdy ciebie wezmie na hydra hunt ; drag + dl hunt etc... a pozatym moim zdaniem druidem najwiecej kaski sie robi masz czas na HMM i UHy to robisz se ze 10 bp i jedziesz na dwarf guard i masz exp loot + kasa i nudy nad robieniem runek sie "zrekompensuja" << nie wiem czy dobrze napisalem xD. Pozatym moj kumpel gral druidem przez 2 lata nabil se 58 lvl , 62 mlvl i 300k+ kasy w loocie z guardow (robil tylko HMM i UHy) osobiscie radze ci druida i chyba sam se druida zrobie
P.S a jezeli ciebie jeszcze nie przekonalem to sie zrookuj i zrob se knighta i nabij lvl 80+ ze skilami po 50+ "c ya"
P.S 2 sorki za ortografie bo nie moge zrobic zmiekczen (o z kresko itp:/)
Punissherr jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 23-07-2006, 16:45   #69
Mati66
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 08 07 2006

Posty: 75
Problem Sam jesteś k**** winien!

To ze żałujesz że wybrafeś jakąś profesie a nie inna to miej pretęsie do SIEBIE a nie do Druida
Jak byś był na maoim świecie to bym ci pokazał co to jest Druid....
Mati66 jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 23-07-2006, 18:34   #70
noobowaty mistrz
Zbanowany
 
noobowaty mistrz's Avatar
 
Data dołączenia: 05 07 2006

Posty: 560
Domyślny

@topic
Tak to jest jak ktos wybiera profesje nie wedlug wlasnych upodoban tylko wedlug woli kolegow. -.-
A druid jest tak samo dobry jak inne profesje. Dla mnie nawet najlepszy bo najlepiej mi sie gra druidem (a gralem wszystkimi profesjami na przynajmniej 50 lvlu)
noobowaty mistrz jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 29-07-2006, 19:04   #71
KaC-93
Guest
 

Posty: n/a
Domyślny

Od zawsze gram Druidem i nigdy mi nic nie brakuje. Gralem juz wszystkimi profesjami i uważam że Druidem gra sie najłatwiej, najszybciej sie nim nabija lv i w przeciwieństwie do Maga na niższych lv'lach szybciej zarabia pieniążki dzięki UH'om.
______________________________________

Mam nadzieje że pomogłem komuś w wybraniu profesj

Pozdro for All
  Odpowiedz z Cytatem
stary 29-07-2006, 19:32   #72
Stożek
Użytkownik Forum
 
Stożek's Avatar
 
Data dołączenia: 05 07 2005
Lokacja: 50 cm od ekranu

Posty: 759
Stan: Niegrający
Imię: Forestman
Profesja: Elder Druid
Świat: Eternia
Poziom: 33
Skille: 13/21
Poziom mag.: 29
Stożek ma numer GG 9888628
Domyślny

Druid jest lepszy od Czarodzieja-UE nie jest wcale potrzebne tak bardzo, a exura sio tak. Exori vis uzywaja obaj. Obaj maja wandy/rody tylko druid ma ulozone inaczej i dlatego expie gdzie indziej na poszczegolnych lvlach (dobicie tych 30lvli trwa tydzien gora dwa ale to nic).

Runy-na tym sie nie zarabia-1k na godzine to naprawde grosze, lepiej pujsc z monkiem i dsem na scaraby i robic 2x tyle albo z tarantulami na dworci. Ewentualnie bawic sie w skup/sprzedaz zlomu u djinnow.
__________________
Po co mamy znecac sie okrutnie nad modkami? Sami sie wykoncza...
Stożek jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 29-07-2006, 19:49   #73
Exudio
Użytkownik forum
 
Exudio's Avatar
 
Data dołączenia: 25 09 2005
Lokacja: Oleśnica
Wiek: 30

Posty: 18
Stan: Aktywny gracz
Profesja: Elder Druid
Świat: Candia
Exudio ma numer GG 5829734 Exudio ma login Tlenu dj_exudio@o2.pl
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Piotrek Marycha
Male podsumowanie argumentów:

Drut:
-bez pacc jest niczym malutki robaczek robiący uhy (przy pacc dostaje e vis, mass heal, heal friend czyli to co zawaza ze wogle do czegos jest przydanty)
- świetny czar heal friend (ale pacc pacc pacc.... )
-Uhy robi od 24 lvl i an bp uhow musi zuzyc 400many x 20 =8000 many za kotre zainkasuje 2.5-3k
-nie ma czarow ofensywnych przez co jest slaby na pvp (choc przydaje sie na wojnach)
- wszyscy chca miec druta na hunty bo fajnie jest mieć jakiegos łosia dzieki któremu nie tzreba bulic na uhy
Sorc:
- ma bardzo fajne czary jak GEB, energy wave, SD i w końcu UE
- na 23 lvl ma GFB na kotrych bp musi zuzyc 480x 20 =9600 many za które inkasuje ~3k (wiec tu drut ma minimalnie wiekszy zysk)
- mocny na pvp (nawet bardzo)
- calkiem wporzo na hunty (przynajmniej cos robi a nie spamuje exura sio)
- radzi sobie bec pacc


Co do Uh i Sd - nie sa imo sensowne argumenty poniewaz na wysokich lvl i tak drut raczej nie bedzie samemu robic uhow tlyko je kupowac ( chyba ze zostawi wlaczonego kompa na bocie na noc....

IMO drut to jest jak połowa sorc poszerzona o exura sio....
Zabiłeś mnie swoim postem, poprostu spadłem z krzesła, bez urazy, rozpisałeś się, ale nic sensownego do tematu nie wniosłeś. Same bzdury. Sorc, tak samo jak i druid, bez pacc'a jest niczym. No wiadomo, może i niektórzy muszą sobie dawać radę bez pacc'a, ale trzeba być diabelsko zawiętym by którąś z tych profesji dojść do czegoś bardziej sensownego. Sorc bez pacc'a na nic się nie przyda (no może hmm'y...), druid także, ale przynajmniej ma te uhy i dużo kasy.
Exudio jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 30-07-2006, 22:05   #74
copyme
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 20 03 2006
Lokacja: Suwałki

Posty: 19
Stan: Aktywny Gracz
Imię: Cassamoto
Profesja: Paladin
Świat: Thoria
Poziom: 44+
Skille: 78+
Poziom mag.: 0+
Domyślny

ja gram druidem i jestem z siebie dumny poniewaz robisz se 2 bp uhow i kupujesz bp sd proste nie i ja zrobie szybcjej 2 bp uhow niz ty bp sd a po 2 mi wiecej mlvl urosnie i moge robic tez exsplo tez dobre xD : i do tego ue.. i co z tego ze sorcer ma ue tylko se jak walnie many szybciej spali a jak do tego ty masz ssa to ile w ciebie walnie ze 100 omg ;p
Podsumowanie
Kadza profa ma wady i zalety
Po co by cip robili druida jak by wiedzieli ze to zjechana postac nie proste
knight dobra postac na dobrych skilach do blokowania xD ( co ja knightem bym mial niegrac dla tego ze sd nie mam omg :/ i z ue nie wale )
Palek Dobra posatc chodzi na wieksze potwory sama latwo wali dragi (palek tez ue nie ma i co sd tez nie robi tylko kupuje tez mam nie grac omg )
Sorcer powiada sie ze najpotezniejsza postac w tibi moze to i prawda ale duzo nia nie zarobisz ;d tak mi sie zdaje na hmm milionerem nie zostanijesz (musi kupywac ihy/uhy ma dobre czary ale tez many troszke ciagno ;P )

Druid Dla mnie dobra postac ma podobne czary do sorcra ze tylko nie ma tak atakujacych czarow jak on ale co z tego L robi uhy zarabia duzo kasy nie musi kupywac uhow ihow tylko se zrobi hmm i exsplo ihy lub uhy i idzie exspic .... i za to lubie druida (nie czeka na nikogo do exspienie to znaczy nie stoj i nie kupuje runek jak sorc no tylko sd moze ;P ale napewno nie spedza tyle czasu co sork na tym no to prawda ue nie ma ale ue to na wojny tylko omg ale ma exori vis ;p stawiasz 1 ds i idziesz na dragi xD i walisz z exori vis a draga ds bloczy jak ds ma czerwone hp dajesz masowe leczenie i posprawie xD a sorcer tylko runki na ds zuzywa a jeszcze ostatnie slowko jak jestes druidem to cie bardziej bioro na hydry xD pozdro ) Prosze nie kometowac mnie tylko powiedziec czy mam prawde czy nie ....xD Druid jest dobro postacio ;]

Ostatnio edytowany przez copyme - 30-07-2006 o 22:08.
copyme jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 30-07-2006, 22:14   #75
Vorden
Użytkownik Forum
 
Vorden's Avatar
 
Data dołączenia: 26 09 2005

Posty: 198
Profesja: Elder Druid
Gildia: Raissa
Świat: Harmonia
Domyślny

Ja jestem druidem. to co napisales jest 100% prawda mi sie nim gra bardzo dobrze. ale dobry druid jest tylko wtedy gdy masz pacc'a a tak druid to jest malo atrakcyjna posatc.
tyle ^^
__________________




Jest taka zasada,
nie każdy ją zna,
WOLNOŚĆ zaczyna sie tam,
gdzie kończy się STRACH!
Vorden jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 04-09-2006, 15:09   #76
CzerwonyRed
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 29 08 2006
Lokacja: Warszawa
Wiek: 29

Posty: 7
Stan: Początkujący
Profesja: Druid
Świat: Astera
Poziom: 16
Skille: poco/18
Poziom mag.: 16
CzerwonyRed ma numer GG 2618776
Domyślny

Dlaczego niby drut jest slaby? Sam gram drutem i jestem zadowolony Poza tym sorc bez PACC'a jest niczym . Nie moze robic SD i UE ^^. A druid...Prosze HMM (coz sorc tez moze ) i UH. Szybko moze zrobic duuuzo kasy...starczy miec 220 gp (koszty bp i blank rune), fishing rod, sporo robali, 25 lvl i cos z czego walic bez uzycia many (np. jakis sword ;P), na punkty Soul. Troche czasu zajmie robienie BP UH, ale przynajmniej szybciej zrobisz 2 BP UH niz 1 BP SD . Pozdro dla wszystkich drutow .
CzerwonyRed jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 07-09-2006, 14:07   #77
Sulfrendil
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 04 08 2006

Posty: 31
Profesja: Knight
Sulfrendil ma numer GG 5588652
Domyślny

Gralem Knightem (raz z axem, raz ze swordem raz z clubem) I co w 3 miechy robilem 16 lvl, a druta mam od 3 tyg. i juz 17 sie kłania powoli. Druty sa spox.
Sulfrendil jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 07-09-2006, 14:52   #78
maciek5721
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 03 09 2006
Lokacja: Gdańsk

Posty: 9
Stan: Aktywny gracz
Profesja: Druid
Świat: Lucera
Poziom: 22+
Poziom mag.: 22
Domyślny

Ale z ciebie noobeq druid to najlepsza profesja pod słońcem wiem że snakebite rod moze cie sie niepodobac ale jak bedziesz mial 13 lvl dostaniesz moonlight roda owiele lepsza od snake roda gdy bedziesz mial 15lvl bedziesz mugl robic ihy ktoryh bp sprzedasz za 1K!!! tylko druid to umie dlatego najlepiej go wybrac zrobisz 3 bp ihuw masz 3k w sam raz na drag shielda!!!!!
maciek5721 jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 07-09-2006, 15:20   #79
Vampir Z Zaglebia
Użytkownik Forum
 
Vampir Z Zaglebia's Avatar
 
Data dołączenia: 25 03 2006
Lokacja: exiva "Vampir ~

Posty: 99
Profesja: Elite Knight
Świat: Furora
Poziom: -
Poziom mag.: -
Domyślny

@Up

Nie każdy druid punktuje w zdobycie 15 levela i zrobienia 3 backpackow Ihow
Ja od tygodnia gram druidem..narazie mam 19 level i mi pasuje..ale ograniaja mnie watpliwosci co bedzie na 33+? Tempest niby dobry ale na guardy sobie za duzo nie polatam..Chociaz sa oczywiscie inne potwory do huncenia(są przeciez hydry [mozna uzywac Volcanic Rod], oraz mozna expic z summonami! Prawie nic expa nie tracisz(32 sorckiem jak na guardy latalem to zwijalem ok. 130-140 expa za jednego, bloker w postaci monka sie przydaje). A jesli ktos ma duzo czasu to loozik, bo robisz 3 bp uhow sellasz za 10k i juz na mfki masz, jedziesz cyclopolis tempest+e.vis, warto zbierac loota, waste w sumie jest ale zawsze sobie poexpisz.. Druid Rulezz
Vampir Z Zaglebia jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 07-09-2006, 15:38   #80
Vil
eX Moderator
 
Vil's Avatar
 
Data dołączenia: 13 11 2004
Lokacja: Helsinki
Wiek: 39

Posty: 4,623
Vil ma numer GG 3989309
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez maciek5721 Pokaż post
bedziesz mial 15lvl bedziesz mugl robic ihy ktoryh bp sprzedasz za 1K!!! tylko druid to umie dlatego najlepiej go wybrac zrobisz 3 bp ihuw masz 3k w sam raz na drag shielda!!!!!
kazdy glupi zarobi 3x tyle w tym samym czasie co druid robiac ihy.
__________________
Vil jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Odpowiedz


Użytkowników czytających ten temat: 1 (zarejestrowanych: 0, gości: 1)
 

Zasady postowania
Nie możesz dodawać tematów
Nie możesz odpowiadać
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Kod jest Włączone
UśmieszkiWłączone
[IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone
Przejdź do forum


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 16:24.


Powered by vBulletin 3