Jesteś tu: Tibia.pl / Forum

Wróć   Forum Tibia.pl > Inne > O wszystkim i o niczym

Notki

O wszystkim i o niczym O tym wszystkim co nie pasuje gdziekolwiek indziej ;)

Odpowiedz
 
Opcje tematu
stary 20-08-2009, 14:33   #1561
Andrew
Użytkownik Forum
 
Andrew's Avatar
 
Data dołączenia: 27 10 2004
Wiek: 34

Posty: 469
Stan: Na Emeryturze
Andrew ma numer GG 6485757
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Argen Pokaż post
Średnio wierzę w "Badania amerykańskich uczonych ze stanu masacziuset". Jeśli zakładamy, że do polityki biorą się ludzie, którzy się na tym znają (chociaż w rzeczywistości nie zawsze tak jest...) to przyjąć trzeba, że kobiety mają takie same predyspozycje jak faceci i tyle. Co do twojego dowodu na "wyższość" mężczyzn nad kobietami w sferze polityki powiem, że taki stan rzeczy jest również skutkiem zakorzenionego w naszej kulturze przekonania, że kobieta < mężczyzna. Tyle. Sprostuję, jestem przeciwko tej ustawie, ale jestem przekonany, że wiele kobiet nadawałoby się na polityków lepiej niż ci obecni. Z tym, że jak mówie, kobietom nie powinno się "ułatwiać" wejścia do polityki ze względu na płeć, ale utrudniać również, a paradoksalnie to co napisałeś w ostatnim zdaniu skierowanym do mnie ma miejsce. Nie jest to reguła, a właściwie są to wyjątki, ale jestem przekonany, że na kobiete polityka "koledzy z branży" patrzą krzywym okiem.

Dodam, że nie staram kreować się na niewiadomo jakiego obrońce kobiet, poprostu wyrażam swoją opinie.
Podobnie jak fizycznie tak i psychicznie kobiety nie są równe facetom. Oczywiście są wyjątki od tego, ponieważ każdy człowiek jest inny niezależnie od płci.
Większość wynalazców, wybitnych naukowców to są, byli mężczyźni, to chyba jednoznacznie świadczy o możliwościach intelektualnych płci. Oczywiście to nie znaczy, że każdy facet jest mądrzejszy od każdej kobiety, bo jak już mój narko-przyjaciel Litawor zauważył kobiety i mężczyźni różnią się fizycznie, dlatego panowie są silniejsi. Miałem w klasie taką dziewczynę z którą żaden chłopak z mojej klasy (pewnie i ze szkoły też nie) nie miałby z nią szans w bezpośredniej konfrontacji.

Tylko, że najbardziej mnie wkurza w równouprawnieniu to, że zaczyna się ono sprowadzać do dyskryminacji mężczyzn, podobnie jak w USA. Równość rasowa, żeby nie było dyskryminacji to w niektórych stanach zatrudnia się do pracy 70% czarnych i 30% białych, albo czarnych gorzej wyksztauconych, żeby nikt nie powiedział - nie dostałem pracy bo jestem czarny, ale już nikt nie powie, że nie dostał pracy, pomimo lepszych predyspozycji tylko dlatego, że był czarny na to miejsce.

Podobnie zaczyna się dziać w Polsce z równouprawnieniem, wiele kobiet chce mieć więcej praw, a mniej obowiązków, bo przecież tyle lat nie miały nic do powiedzenia (pomijając fakt, że akurat w Polsce równouprawnienie było jako pierwsze na świecie, a zwyczajowo kobiet nie traktowało się gorzej) to teraz trzeba za to ukarać facetów.
Tylko najgorsze w tym jest to, że one chcą, żeby facet zapłacił za nie w restauracji, do kina zabrał, nosił na rękach, a ona nawet śniadania, obiadu nie zrobi, ani naczyń nie pozmywa bo to seksistowskie.
Dlaczego facet ma przynieść dziewczynie na przywitanie kwiatka (często przesadnie drogiego), a nie dziewczyna chłopakowi piwo (i tak taniej by wyszło).
Dlatego właśnie nigdy nic nie kupuję, nie stawiam dziewczyną bez okazji. Po co mam płacić za 2 bilety 30zł, żeby obejrzeć sobie 1 film? Przecież mógłbym iść do kina sam o połowę taniej, albo z sieci film ściągnąć i na kompie obejrzeć - na to samo wyjdzie, a kasa zostaje. Jak dziewczynie zależy na wspólnym oglądaniu w kinie to niech postawi mi bilet, albo przynajmniej nie każe mi tego robić.

A jak chcę z kimś pogadać to mogę włączyć telewizor!
__________________

Najlepsze ogólno-tematyczne forum pod słońcem - sprawdź czy jesteś hardkorem!
Andrew jest offline   Odpowiedz z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stary 20-08-2009, 16:32   #1562
Duch Niespokojny
Moderator
 
Duch Niespokojny's Avatar
 
Data dołączenia: 10 09 2005

Posty: 2,347
Stan: Na Emeryturze
Domyślny

A w Stanach wprowadzają chyba parytet dla idiotów. Mam nadzieję, że to zmyślone, bo aż mi ciarki przechodzą po plecach:
Ukryty tekst:
"Wiemy o podobnych przypadkach nie od dziś, ale zebrane w listę przykładów robią wrażenie. Pomysłowość ludzka nie zna granic. W USA odbyła się coroczna nominacja laureatów nagrody Stella Awards. Została ona utworzona na cześć 81-letniej staruszki Stelli Liebeck, która poparzyła się gorącą kawą z McDonalda. Stella zdjęła plastikową pokrywkę z kubka i umieściła go między nogami po czym ruszyła w podróż autem. Bar musiał zapłacić jej wysokie odszkodowanie. Stella Awards premiuje charakterystyczne dla amerykańskiej mentalności tupet i hucpę (hucpa, określenie żydowskie, definiowane jest następująco: zabić rodziców i prosić sąd o łagodną karę ze względu na sieroctwo).

Na siódmym miejscu w gronie laureatów uplasowała się Kathleen Robertson z teksańskiego Austin. Sąd przyznał jej 8O tys. dol. odszkodowania, bo potknęła się o dziecko pałętające się po sklepie meblowym i złamała rękę. Dzieciak był jej produkcji.

Carl Truman, 19-latek z Los Angeles (miejsce szóste), oskarżył sąsiada, że przejechał mu hondą po ręce; sąd nakazał sąsiadowi zabulić 74 tys. plus koszty medyczne. Truman kradł właśnie dekle na koła i nie zauważył, że sąsiad jest w aucie i rusza.

Na swym przestępstwie wzbogacił się w aureoli amerykańskiego prawa także Terrence Dickson z Pensylwanii. Wychodził przez garaż z domu, do którego był łaskaw się włamać, i automatyczne drzwi nie chciały się otworzyć, a drzwi do domu pochopnie zatrzasnął. Pan Dickson spędził w garażu tydzień, odżywiając się przechowywaną tam coca-colą i chrupkami dla psów. Wytoczył proces okradzionym właścicielom z tytułu doznanych cierpień psychicznych. Sąd zaaprobował jego punkt widzenia i firma ubezpieczająca dom musiała zapłacić pół miliona.

Miejsce czwarte w poczcie nagrodzonych zajął Jerry Williams z Little Rock w Arkansas: pies sąsiada ukąsił go w tyłek. Sąd wycenił bôl na 14500 dol. plus koszty leczenia. Pies był za ogrodzeniem, przez które Williams przelazł. Dostałby wyższe odszkodowanie, gdyby nie to, że sąd uznał, iż pies miał prawo się wnerwić, bo powód strzelał doń z wiatrówki.

Amber Carson z Lancaster w Pensylwanii - miejsce trzecie, Wychodząc z restaruracji, pośliznęła się na rozlanym napoju i złamala kość ogonową. Knajpa musiała wypłacić jej 113500 dol. odszkodowania. Skąd się wziął płyn na podłodze? Tuż przed wypadkiem pani Amber chlusnęła nim w twarz swego przyjaciela, z którym się właśnie klóciła.

Na drugim miejscu uplasowała się Kara Walton, mieszkanka Claymont w stanie Delaware. Oskarżyła klub nocny o stratę dwu siekaczy. By uniknąć opłaty za wstęp (3,5 dol.), Kara wspinała się przez okienko klozetowe i wybiła je, spadając. Właściciel klubu za karę musiał jej zapłacić 12 tys. plus koszty dentystyczne.

Na pierwszym miejscu mamy rodaczkę, panią Mery Grazinski z Oklahoma City. Niewiasta nabyła nowy autobus campingowy Winnebago. Podczas pierwszej podróży
ustawiła prędkość na 120 km/godz., wstała zza kierownicy i udała się na tył pojazdu, by przyrządzić sobie kanapkę. Niestety, autostrada zdradziecko skręciła, pojazd zjechał, rozbił się i przekoziołkował. Oburzona pani Grazinski stwierdza w pozwie, że wytwórca nie ostrzegł w instrukcji obsługi, iż nie można oddalać się od kierownicy podczas jazdy. Sąd odniósł się do tego z pełnym zrozumieniem - Graziski dostała milion 750 tys. dol. I nowy autobus. Od tego czasu firma Winnebago uświadamia amerykańskich użytkowników, że podczas jazdy trzeba siedzieć za kierownicą."

Mam nadzieję, że do nas taka moda nigdy nie dotrze, bo akurat jestem zwolennikiem pełnej dyskryminacji kretynów...

Ostatnio edytowany przez Duch Niespokojny - 20-08-2009 o 16:33.
Duch Niespokojny jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 20-08-2009, 17:18   #1563
Rorikon
Guest
 

Posty: n/a
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Duch Niespokojny Pokaż post
Na swym przestępstwie wzbogacił się w aureoli amerykańskiego prawa także Terrence Dickson z Pensylwanii. Wychodził przez garaż z domu, do którego był łaskaw się włamać, i automatyczne drzwi nie chciały się otworzyć, a drzwi do domu pochopnie zatrzasnął. Pan Dickson spędził w garażu tydzień, odżywiając się przechowywaną tam coca-colą i chrupkami dla psów. Wytoczył proces okradzionym właścicielom z tytułu doznanych cierpień psychicznych. Sąd zaaprobował jego punkt widzenia i firma ubezpieczająca dom musiała zapłacić pół miliona.
A mówią, że polskie prawo jest skopane Anyway own3d

@edit
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Andrew Pokaż post
Podobnie zaczyna się dziać w Polsce z równouprawnieniem, wiele kobiet chce mieć więcej praw, a mniej obowiązków, bo przecież tyle lat nie miały nic do powiedzenia (pomijając fakt, że akurat w Polsce równouprawnienie było jako pierwsze na świecie, a zwyczajowo kobiet nie traktowało się gorzej) to teraz trzeba za to ukarać facetów.
Tylko najgorsze w tym jest to, że one chcą, żeby facet zapłacił za nie w restauracji, do kina zabrał, nosił na rękach, a ona nawet śniadania, obiadu nie zrobi, ani naczyń nie pozmywa bo to seksistowskie.
Dlaczego facet ma przynieść dziewczynie na przywitanie kwiatka (często przesadnie drogiego), a nie dziewczyna chłopakowi piwo (i tak taniej by wyszło).
Dlatego właśnie nigdy nic nie kupuję, nie stawiam dziewczyną bez okazji. Po co mam płacić za 2 bilety 30zł, żeby obejrzeć sobie 1 film? Przecież mógłbym iść do kina sam o połowę taniej, albo z sieci film ściągnąć i na kompie obejrzeć - na to samo wyjdzie, a kasa zostaje. Jak dziewczynie zależy na wspólnym oglądaniu w kinie to niech postawi mi bilet, albo przynajmniej nie każe mi tego robić.

A jak chcę z kimś pogadać to mogę włączyć telewizor!

Zapraszamy więc nasze ukochane feministki do kopalni na tych samych zasadach co ci źli panowie, którzy cały czas wykorzystują kobiety.

Ostatnio edytowany przez Rorikon - 20-08-2009 o 17:21.
  Odpowiedz z Cytatem
stary 20-08-2009, 17:48   #1564
Albertus
Użytkownik Forum
 
Albertus's Avatar
 
Data dołączenia: 07 07 2006
Lokacja: Siemiatycze
Wiek: 31

Posty: 1,787
Stan: Na Emeryturze
Imię: Moon Durus
Profesja: Master Sorcerer
Świat: Candia
Poziom: 181
Skille: 29
Poziom mag.: 76
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Duch Niespokojny Pokaż post
A w Stanach wprowadzają chyba parytet dla idiotów. Mam nadzieję, że to zmyślone, bo aż mi ciarki przechodzą po plecach:
Ukryty tekst:
"Wiemy o podobnych przypadkach nie od dziś, ale zebrane w listę przykładów robią wrażenie. Pomysłowość ludzka nie zna granic. W USA odbyła się coroczna nominacja laureatów nagrody Stella Awards. Została ona utworzona na cześć 81-letniej staruszki Stelli Liebeck, która poparzyła się gorącą kawą z McDonalda. Stella zdjęła plastikową pokrywkę z kubka i umieściła go między nogami po czym ruszyła w podróż autem. Bar musiał zapłacić jej wysokie odszkodowanie. Stella Awards premiuje charakterystyczne dla amerykańskiej mentalności tupet i hucpę (hucpa, określenie żydowskie, definiowane jest następująco: zabić rodziców i prosić sąd o łagodną karę ze względu na sieroctwo).

Na siódmym miejscu w gronie laureatów uplasowała się Kathleen Robertson z teksańskiego Austin. Sąd przyznał jej 8O tys. dol. odszkodowania, bo potknęła się o dziecko pałętające się po sklepie meblowym i złamała rękę. Dzieciak był jej produkcji.

Carl Truman, 19-latek z Los Angeles (miejsce szóste), oskarżył sąsiada, że przejechał mu hondą po ręce; sąd nakazał sąsiadowi zabulić 74 tys. plus koszty medyczne. Truman kradł właśnie dekle na koła i nie zauważył, że sąsiad jest w aucie i rusza.

Na swym przestępstwie wzbogacił się w aureoli amerykańskiego prawa także Terrence Dickson z Pensylwanii. Wychodził przez garaż z domu, do którego był łaskaw się włamać, i automatyczne drzwi nie chciały się otworzyć, a drzwi do domu pochopnie zatrzasnął. Pan Dickson spędził w garażu tydzień, odżywiając się przechowywaną tam coca-colą i chrupkami dla psów. Wytoczył proces okradzionym właścicielom z tytułu doznanych cierpień psychicznych. Sąd zaaprobował jego punkt widzenia i firma ubezpieczająca dom musiała zapłacić pół miliona.

Miejsce czwarte w poczcie nagrodzonych zajął Jerry Williams z Little Rock w Arkansas: pies sąsiada ukąsił go w tyłek. Sąd wycenił bôl na 14500 dol. plus koszty leczenia. Pies był za ogrodzeniem, przez które Williams przelazł. Dostałby wyższe odszkodowanie, gdyby nie to, że sąd uznał, iż pies miał prawo się wnerwić, bo powód strzelał doń z wiatrówki.

Amber Carson z Lancaster w Pensylwanii - miejsce trzecie, Wychodząc z restaruracji, pośliznęła się na rozlanym napoju i złamala kość ogonową. Knajpa musiała wypłacić jej 113500 dol. odszkodowania. Skąd się wziął płyn na podłodze? Tuż przed wypadkiem pani Amber chlusnęła nim w twarz swego przyjaciela, z którym się właśnie klóciła.

Na drugim miejscu uplasowała się Kara Walton, mieszkanka Claymont w stanie Delaware. Oskarżyła klub nocny o stratę dwu siekaczy. By uniknąć opłaty za wstęp (3,5 dol.), Kara wspinała się przez okienko klozetowe i wybiła je, spadając. Właściciel klubu za karę musiał jej zapłacić 12 tys. plus koszty dentystyczne.

Na pierwszym miejscu mamy rodaczkę, panią Mery Grazinski z Oklahoma City. Niewiasta nabyła nowy autobus campingowy Winnebago. Podczas pierwszej podróży
ustawiła prędkość na 120 km/godz., wstała zza kierownicy i udała się na tył pojazdu, by przyrządzić sobie kanapkę. Niestety, autostrada zdradziecko skręciła, pojazd zjechał, rozbił się i przekoziołkował. Oburzona pani Grazinski stwierdza w pozwie, że wytwórca nie ostrzegł w instrukcji obsługi, iż nie można oddalać się od kierownicy podczas jazdy. Sąd odniósł się do tego z pełnym zrozumieniem - Graziski dostała milion 750 tys. dol. I nowy autobus. Od tego czasu firma Winnebago uświadamia amerykańskich użytkowników, że podczas jazdy trzeba siedzieć za kierownicą."

Mam nadzieję, że do nas taka moda nigdy nie dotrze, bo akurat jestem zwolennikiem pełnej dyskryminacji kretynów...
a ja myślałem ze USA to powalony kraj , ale po tym tekście już nie wiem jak go można nazwać , nie znam zadnych slow ktore moga opisac taka glupote.
__________________



Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Rzyttofrajer Pokaż post
potem takie mniej inteligentne beholdery to podchwyca i za wszelka cene chca pokazac ze oni sa jak ich "bogowie"
Albertus jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 20-08-2009, 17:58   #1565
Miszczu
Użytkownik Forum
 
Miszczu's Avatar
 
Data dołączenia: 01 07 2005
Wiek: 32

Posty: 807
Imię: Wobtof
Profesja: Master Sorcerer
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Rorikon Pokaż post
A mówią, że polskie prawo jest skopane Anyway own3d

@edit



Zapraszamy więc nasze ukochane feministki do kopalni na tych samych zasadach co ci źli panowie, którzy cały czas wykorzystują kobiety.
U mnie w klasie gdy dziewczyny dowiedziały się ,że wojsko nie już zawodowe zaczęły się burzyć ,że każdy mężczyzna powinien pójść do wojska na przynajmniej rok czy dłużej bo przecież to kształtuje charakter.
Kobiety ogólnie przesadzają teraz z tym feminizmem ,połowa miejsc w rządzie ? Wiem ,że to słaby argument ale jak dla mnie to jest obrażanie kobiet ,bo to oznacza ,że one nie są w stanie same dostać się do tego rządu. Jestem też ciekaw jakie ustawy by chciała wprowadzić ta damska cześć rządu bo jestem pewny ,że tak z powołania to tylko część kobiet by się tam znalazła reszta tylko dla splendoru z tym związanego..
__________________
,,Those were the days of good hunting and good sleeping."-Rudyard Kipling.
Miszczu jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 20-08-2009, 18:20   #1566
Gierubesoen
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 18 01 2009
Lokacja: Wrocław
Wpisy bloga: 3

Posty: 995
Stan: Na Emeryturze
Świat: Iridia
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Miszczu Pokaż post
Kobiety ogólnie przesadzają teraz z tym feminizmem ,połowa miejsc w rządzie ?
Tak, a druga połowa dla żydów, murzynów i muzułmanów, żeby przypadkiem rasizmu nie było!

A feminizm kończy się gdy trzeba wnieść szafę na 3. piętro
Gierubesoen jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 20-08-2009, 20:17   #1567
Miszczu
Użytkownik Forum
 
Miszczu's Avatar
 
Data dołączenia: 01 07 2005
Wiek: 32

Posty: 807
Imię: Wobtof
Profesja: Master Sorcerer
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Gierubesoen Pokaż post
Tak, a druga połowa dla żydów, murzynów i muzułmanów, żeby przypadkiem rasizmu nie było!

A feminizm kończy się gdy trzeba wnieść szafę na 3. piętro
Trzeba jeszcze pamiętać o innych mniejszościach np. niemieckiej czy romskiej.
Nie długo to przepuszczenie kobiety w drzwiach to będzie obraza bo przecież jest równouprawnienie.
__________________
,,Those were the days of good hunting and good sleeping."-Rudyard Kipling.
Miszczu jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 20-08-2009, 21:24   #1568
Duch Niespokojny
Moderator
 
Duch Niespokojny's Avatar
 
Data dołączenia: 10 09 2005

Posty: 2,347
Stan: Na Emeryturze
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Duch Niespokojny Pokaż post
A w Stanach wprowadzają chyba parytet dla idiotów. Mam nadzieję, że to zmyślone, bo aż mi ciarki przechodzą po plecach
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Rorikon Pokaż post
A mówią, że polskie prawo jest skopane Anyway own3d
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Albertus Pokaż post
a ja myślałem ze USA to powalony kraj , ale po tym tekście już nie wiem jak go można nazwać , nie znam zadnych slow ktore moga opisac taka glupote.
Na szczęście okazało się, że to tylko urban legends: http://www.stellaawards.com/bogus.html
Nie przywróciło to jeszcze mojej wiary w ludzką inteligencję, ale zawsze to coś
Duch Niespokojny jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 20-08-2009, 21:26   #1569
Emcess
Użytkownik Forum
 
Emcess's Avatar
 
Data dołączenia: 31 03 2007
Wpisy bloga: 1

Posty: 1,239
Domyślny

tyle tego scierwa teraz o tych rfid chipach, ogolnie tego nie ogarniam, a filmiki na yt sa jakies takie schizowate, wiec ich nie ogladam : P ocb z tym, moglby mi ktos wyjasnic? : > i po co to ma w ogole byc? czy po prostu nie maja jakichs zamiarow tego wprowadzic tylko jacys psychole sobie snuja takie teorie? ;
__________________
last.fm ; d
NOTKA?
Emcess jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 27-08-2009, 09:56   #1570
Duch Niespokojny
Moderator
 
Duch Niespokojny's Avatar
 
Data dołączenia: 10 09 2005

Posty: 2,347
Stan: Na Emeryturze
Domyślny

Duch Niespokojny jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Odpowiedz


Użytkowników czytających ten temat: 1 (zarejestrowanych: 0, gości: 1)
 

Zasady postowania
Nie możesz dodawać tematów
Nie możesz odpowiadać
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Kod jest Włączone
UśmieszkiWłączone
[IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone
Przejdź do forum


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 15:51.


Powered by vBulletin 3