Jesteś tu: Tibia.pl / Forum

Wróć   Forum Tibia.pl > Inne > O wszystkim i o niczym

Notki

O wszystkim i o niczym O tym wszystkim co nie pasuje gdziekolwiek indziej ;)
Odpowiedz
 
Opcje tematu
stary 18-01-2008, 13:30   #1
Dzid
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 23 05 2006

Posty: 14
Domyślny Protest ZNP

Jak większości z was, mam nadzieję, wiadomo, dziś odbywa się protest ZNP na ulicach Warszawy. Wczoraj podawano, że przyjechać ma ok. 12 tyś. nauczycieli, dziś ZNP podaj, że jest ich o 2 tyś. mniej, a jutro okaże się z policyjnych statystyk, że w proteście udział brało niecałe 5 tyś. osób wliczając dzieci nauczycielek.

W związku z protestem mam do was klika pytań:

1. Mam ferie więc nie wiem, czy z powodu protestu ktoś ma odwołane lekcje, wy macie?

2. Czy popieracie ten protest?

Ja go nie popieram, gdyż żądanie 50% podwyżki do płacy zasadniczej z dnia na dzień jest chore. Może niech na ulice wyjdą tez pracownicy Biedronek, stacji benzynowych i admini sieci osiedlowych? Uważam, że każdy chciałby zarabiać więcej, ale to nie powód, by wychodzić na ulice. Nie rozumiem, skąd ten boom na strajki się zrobił. Gdyby rząd zaczął spełniać postulaty wszystkich protestujących, to zaczęłaby się hiperinflacja albo inne stany zawodowe zarabiałyby 7% tego, co w chwili obecnej.
Dzid jest offline   Odpowiedz z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stary 18-01-2008, 13:36   #2
Rybzor
CS Tibia.pl Team
 
Rybzor's Avatar
 
Data dołączenia: 06 09 1970
Lokacja: Gliwice
Wiek: 33
Wpisy bloga: 1

Posty: 8,452
Stan: Początkujący
Adres Jabbera do Rybzor
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Dzid Pokaż post
Może niech na ulice wyjdą tez pracownicy Biedronek, stacji benzynowych i admini sieci osiedlowych?
Adminów w to nie mieszaj, oni są ponad podziałami i mają klawe życie!
Cytuj:
2. Czy popieracie ten protest?
Ta, trza walczyć o wolno polske! Przerw w edukacji nie powinno być.

Ostatnio edytowany przez Rybzor - 18-01-2008 o 13:38.
Rybzor jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 18-01-2008, 13:39   #3
Gogar
Użytkownik Forum
 
Gogar's Avatar
 
Data dołączenia: 10 07 2007
Lokacja: padł mi mózg

Posty: 656
Imię: Tolek
Gildia: #;d
Świat: POLNet
Poziom: +o
Skille: Mrok
Gogar ma numer GG 6484638
Domyślny

Pracownicy biedronki nie pójdą strajkować, bo jest to prywatna firma i stracili by pracę ; ) A gdyby nauczycieli, którzy pracują w szkole państwowej wylali, to niezła afera by z tego wyrosła.
Gogar jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 18-01-2008, 13:55   #4
Korektor
Zbanowany
 
Korektor's Avatar
 
Data dołączenia: 18 12 2006
Lokacja: Liberty City :P
Wiek: 38
Wpisy bloga: 5

Posty: 1,023
Domyślny

@up,
Pracownik ma prawo do demonstrowania sprzeciwu wobec warunków pracy, więc wyrzucenie go z tego powodu z pracy, jest łamaniem prawa pracy.


@down,
Uwierz mi, że zwolnienie kogoś nie używając dyscyplinarki to trudna sprawa.

Ostatnio edytowany przez Korektor - 18-01-2008 o 14:33.
Korektor jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 18-01-2008, 14:30   #5
Lasooch
Użytkownik Forum
 
Lasooch's Avatar
 
Data dołączenia: 08 02 2006

Posty: 3,852
Profesja: Master Sorcerer
Świat: Inferna
Poziom: 5x
Skille: nvm/nvm
Poziom mag.: 4x
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Korektor Pokaż post
@up,
Pracownik ma prawo do demonstrowania sprzeciwu wobec warunków pracy, więc wyrzucenie go z tego powodu z pracy, jest łamaniem prawa pracy.
Co nie zmienia faktu, że przy wyrzuceniu można podać inny powód, niż 'protest przeciwko złym warunkom pracy'.
__________________
If you come here... you'll find me. I promise.
Lasooch jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 18-01-2008, 15:02   #6
Vil
eX Moderator
 
Vil's Avatar
 
Data dołączenia: 13 11 2004
Lokacja: Helsinki
Wiek: 39

Posty: 4,623
Vil ma numer GG 3989309
Domyślny

Biorac pod uwage roznice w zarobkach europejskich a naszych praktycznie kazda grupa zawodowa ma podstawy do protestowania.
__________________
Vil jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 18-01-2008, 15:06   #7
Voon
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 26 07 2006

Posty: 1,303
Voon ma numer GG 1528304
Domyślny

@Korek:
Będzie to raczej traktowane jako nie zjawienie się w pracy, dobry pracodawca tak to odbierze a konsekwencje wyciągnie wg własnych zasad.

Cytuj:
admini sieci osiedlowych
A ci tu czego?! Sami są sobie szefami, sami podjeli się tej pracy. Wiem jak to jest, kumple mają neta u kolesia który pozornie nie ma problemów z netem ale koleś naprawde jest cholerykiem, jeden niewłaściwy telefon i Cie bluzga na maksa. Ja mam u kolesia który uchodzi za tego 'u którego nie ma wiecznie neta' i neta mam non-toper.

A strajk nauczycieli to głupota, wystarczy zajrzeć do działu inne, tam są typowe wypadki strajków nauczycieli.
Voon jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 18-01-2008, 15:55   #8
Kejmilo
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 17 05 2007
Wiek: 32

Posty: 307
Stan: Niegrający
Domyślny

Bardzo dobrze, że strajkują. A może ma być tak, jak teraz - ceny coraz wyższe, płace wciąż te same? Teraz jeszcze nie jest tak źle, wierz mi, jeśli taka sytuacja będzie miała miejsce przez najbliższe kilka lat, to Polskę spotka kryzys gospodarczy, bo nie sądzę, by ludzie harowali przez cały miesiąc po to, żeby dostać pieniądze, które wystarczą im na tydzień. A pieniądze na pewno się na to znajdą, tylko że siłom wyższym coś nie kwapi się podwyższyć zarobków, bo przecież "Po co innym, skoro można mi?"...
__________________
Podpis? Nie mam pomysłu ;<
Kejmilo jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 18-01-2008, 16:21   #9
Korektor
Zbanowany
 
Korektor's Avatar
 
Data dołączenia: 18 12 2006
Lokacja: Liberty City :P
Wiek: 38
Wpisy bloga: 5

Posty: 1,023
Domyślny

@up,
Oczywiście zdajesz sobie z tego sprawę, że zarobki można podnieść jedynie w spółkach państwowych i ew. podnieść minimalną? Rzecz w tym, że minimalnej w sumie już nikt nie zarabia, a spółek państwowych na to po prostu nie stać, bo niektóre po prostu nie mają sensu bytu, ale ich zlikwidowanie znowu wzbudzi falę protestów. PKB rośnie, średnia płaca nadąża. Nie narzekajmy, powoli idziemy do góry, a ceny w cale nie wzrosły aż tak znacząco w przeciągu kilku lat.
Korektor jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 18-01-2008, 16:39   #10
Cafe
Użytkownik Forum
 
Cafe's Avatar
 
Data dołączenia: 18 07 2005
Lokacja: Daleko
Wpisy bloga: 1

Posty: 516
Stan: Na Emeryturze
Profesja: Elder Druid
Świat: Iridia
Cafe ma numer GG 5247922
Domyślny

Gdy tak popatrzę na co niektórych nauczycieli w mojej szkole, i ile oni maja wolnego, oraz jak sie obijają na lekcji, zamiast nas czegoś nauczyć, to jeszcze bym im obniżył ta pensje, a pomógł górnikom, oni to muszą jednak zapieprzać, żeby nam było ciepło.
__________________
Kiedy czegoś gorąco pragniesz,
to cały Wszechświat działa potajemnie,
by udało ci się to osiągnąć.

Ostatnio edytowany przez Cafe - 18-01-2008 o 16:40.
Cafe jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 18-01-2008, 17:52   #11
spider-bialystok
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 06 05 2004
Lokacja: Bialystok
Wiek: 34

Posty: 1,739
Stan: Niegrający
Gildia: Moonblades
Świat: Refugia
Domyślny

Nie popieram, nauczyciele zarabiaja bardzo dobrze przy tak smiesznej ilosci godzin w pracy i przy takiej ilosci wolnego czasu, jaki maja.

Zreszta panstwowe szkolnictwo to wg mnie nieporozumienie. Szkoly powinny byc prywatne, i wtedy najlepsi nauczyciele uczyliby najlepszych szkolach i zarabialiby dobrze, a ci kiepscy uczyliby w kiepskich szkolach, co przekladaloby sie na ich zarobki. I nie byloby bzdurnego programu nauczania narzucanego z gory.
spider-bialystok jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 18-01-2008, 18:05   #12
Arka_Sath_Wielki
Użytkownik Forum
 
Arka_Sath_Wielki's Avatar
 
Data dołączenia: 23 12 2006
Lokacja: Bdg
Wiek: 30

Posty: 971
Stan: Na Emeryturze
Arka_Sath_Wielki ma numer GG 8017890 Send a message via Skype™ to Arka_Sath_Wielki
Domyślny

taa jasne a skad bysmy wzieli lekarzy, piekarzy, murarzy i ku... innych jak by nie bylo nauczycieli ?? kto by nas tego nauczyl ?? nikt ... Moi rodzice sa nauczycielami P ale nie pojechali do warszawy bo im sie nei chcialo. Jednak mysle ze nauczyciele zarabiaja za malo.

Powiadacie ze nauczyciel zarabia duzo ?? ze malo pracuje ?? a co do chu** robia politycy ?? podnosza rece i naciskaja guzik i za to dostaja pensje 5 razy wieksza od nauczycieli ?? dajcie spokoj ....

@down
taa a praca politykow jest tak wyczerpujaca ze tez powinni protestowac bo co to jest 10000 + nie ? :|

@korektor
nie no co ty u kumpla podniesli mu czynsz od 2008 o 180 zl co to jest nie ?
__________________
23-12-2006 <-> 09.07.10 dzięki za wszystko.

Ostatnio edytowany przez Arka_Sath_Wielki - 18-01-2008 o 18:19.
Arka_Sath_Wielki jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 18-01-2008, 18:05   #13
Martka
Music addict
 
Martka's Avatar
 
Data dołączenia: 11 06 2007
Lokacja: Siemianowice Śl.
Wiek: 33

Posty: 1,072
Stan: Na Emeryturze
Profesja: Elite Knight
Martka ma numer GG 8189306 Send a message via Skype™ to Martka
Domyślny

Zdecydowanie nie popieram protestów lekarzy (i pielęgniarek) i nauczycieli. Górników rozumiem, bo wiem, jak niebezpieczna jest praca w kopalni.

Jeśli chodzi o lekarzy, to większość z nich pracuje na dwóch etatach. W szpitalu publicznym i w prywatnym gabinecie. Spokojnie wyciągają ponad 10 tys. miesięcznie. Ostatnio nawet w wiadomościach mówili o przewodniczącej protestujących pielęgniarek, która przyszła na konferencję prasową ubrana w naturalne futro. Powiedziała, że jej partnerem życiowym jest lekarz i sprawił jej taki prezent. Coś jest chyba nie tak, skoro jednego dnia lekarze protestują przeciwko niskim płacom, a następnego żona jednego z nich przychodzi w futrze.

Nauczyciele jako jedyni mają dwumiesięczne wakacje. W żadnym innym zawodzie nikt nie dostaje takiego urlopu. Poza tym, jak już powiedział spider, przy tej liczbie godzin nie powinni liczyć na więcej.
__________________
Martka's last.fm
Martka jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 18-01-2008, 18:11   #14
Rethfing on Aldora
Użytkownik Forum
 
Rethfing on Aldora's Avatar
 
Data dołączenia: 29 05 2005
Lokacja: Knurów
Wiek: 33

Posty: 825
Rethfing on Aldora ma numer GG 2007389 Send a message via Skype™ to Rethfing on Aldora
Domyślny

Chcą podwyżek, a czy każdy nauczycieli w mojej szkole (przykładowo) odrabia te 8h? NIE. Np. Babka z angielskiego prawie dziennie wychodzi o 11-12, czasem później, do tego prywatnie uczy, a dzień w dzień na gg ma opis w stylu: "work again " itp. Do 15 w szkole (czyli od 7:00 jest akurat 8 godzin) siedzi bardzo mało nauczycieli, a jeszcze w sumie ponad godzine mają przerwe.
Rethfing on Aldora jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 18-01-2008, 18:14   #15
Bajek
Użytkownik Forum
 
Bajek's Avatar
 
Data dołączenia: 02 01 2008
Wpisy bloga: 1

Posty: 60
Domyślny

Przez ten dobrobyt w dvpach im się poprzewracało ;< i więcej kasy chcą... .
Według mnie mają mase wolnych dni (2miechy+ różne ferie), a pracy raczej niewiele...oczywiscie szacunek im sie należy bo kształcą przyszłych polityków (za to powinno się ich raczej scinac...gdyby nie oni może nie bylo by kilku idiotów w rządzie), murarzy, piekarzy etc...
__________________
Cytuj:
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Scani Pokaż post
To gupie pztanie pryeciez wiadmomo , ze sork robi runki atakujoce , a drut leczoce.
o rly?
Bajek jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 18-01-2008, 18:14   #16
Vil
eX Moderator
 
Vil's Avatar
 
Data dołączenia: 13 11 2004
Lokacja: Helsinki
Wiek: 39

Posty: 4,623
Vil ma numer GG 3989309
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez marla666 Pokaż post
Jeśli chodzi o lekarzy, to większość z nich pracuje na dwóch etatach. W szpitalu publicznym i w prywatnym gabinecie. Spokojnie wyciągają ponad 10 tys. miesięcznie.
Jest roznica w wykonywanej pracy pomiedzy dajmy na to tynkarzem a lekarzem, tynkarz nie ma w rekach cudzego zdrowia/ zycia, dlatego, ze wzgledu na odpowiedzialnosc zwiazana z wykonywana praca, koszty uzyskania kwalifikacji i koniecznosc ciaglego doksztalcania lekarze zasluguja na to zeby zarabiac duzo ( i na marginesie nie mam nic przeciwko temu zeby brali te 10k miesiecznie, tylko niech robia to przy pomocy sprzetu za ktory placa, a nie nieodplatnie wykorzystuja w szpitalach ). Tyle tylko, ze trzeba to "duzo" przefiltrowac jeszcze przez wydolnosc finansowa organow ktore lekarzom zapewniaja pensje.
__________________
Vil jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 18-01-2008, 18:25   #17
ettan
Użytkownik forum
 
ettan's Avatar
 
Data dołączenia: 05 01 2008

Posty: 20
Domyślny

Skoro pieniedzy w budzecie nie ma, po co protestowac .
Tak na marginesie, nie sadze zeby pieniedzy w gornictwo, ktore powoli staje sie relikwia 20 wieku byla rozsadne. Gornictwo padnie predzej czy pozniej, lepiej by bylo inwestowac w nowsze i bardziej ekologiczne zrodla energii niz pakowac kase na odswierzanie tego zywego trupa.
ettan jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 18-01-2008, 18:31   #18
ripper
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 01 08 2004
Wiek: 33

Posty: 3,349
Stan: Na emeryturze
ripper ma numer GG 3603576
Domyślny

Odnośnie ilości godzin, które przepracowują nauczyciele:
Nie wiem, może obie szkoły, do których uczęszczałem i ta, do której chodzę teraz, są jakieś nienormalne, ale mało który nauczyciel przepracowuje tylko swoje "przydziałowe" X godzin. W praktyce muszą układać sprawdziany, sprawdzać je, jakieś zadania domowe, zeszyty i inne pierdoły, które niby nie są niezbędne, a jednak zawsze były i będą jeszcze długo. Nie pamiętam, żeby jakikolwiek nauczyciel, którego dobrze znam nie musiał pracować po godzinach.
Co nie zmienia faktu, że strajki jakichkolwiek pracowników działają mi na nerwy, szczególnie że niewielu nauczycieli jest nauczycielami z powołania, a w szkołach lądują dlatego, że poszli na chujowe studia, po których nie mogli zrobić nic innego.
ripper jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 18-01-2008, 18:41   #19
Adner
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 09 02 2006
Wiek: 31

Posty: 207
Domyślny

Nauczyciele powinni dostać dużo więcej, niż zarabiają, ze względu na konieczność pracy z(w większości) bandą jazgoczących małp. Na szczęście są też jednostki, które dla nauczyciela mogą dostarczyć poczucia spełnienia zawodowego poprzez osiągnięcia w konkursach wojewódzkich i tym podobnych. O ile w mojej szkole jeszcze aż tak źle nie jest, to większość uczniów gimnazjów powinno się ogrodzić drutem kolczastym i postawić tabliczkę: "Uwaga! Interakcja grozi śmiercią!".
__________________
Podpisano, Adner.
Adner jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 18-01-2008, 19:02   #20
Bajek
Użytkownik Forum
 
Bajek's Avatar
 
Data dołączenia: 02 01 2008
Wpisy bloga: 1

Posty: 60
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Adner Pokaż post
"Uwaga! Interakcja grozi śmiercią!".
Może nie tyle śmiercią, co długotrwałą, i postępująca chorobą psychiczną ;<
__________________
Cytuj:
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Scani Pokaż post
To gupie pztanie pryeciez wiadmomo , ze sork robi runki atakujoce , a drut leczoce.
o rly?
Bajek jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Odpowiedz


Użytkowników czytających ten temat: 1 (zarejestrowanych: 0, gości: 1)
 
Opcje tematu

Zasady postowania
Nie możesz dodawać tematów
Nie możesz odpowiadać
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Kod jest Włączone
UśmieszkiWłączone
[IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone
Przejdź do forum


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 17:37.


Powered by vBulletin 3