Jesteś tu: Tibia.pl / Forum

Wróć   Forum Tibia.pl > Fora główne > Konkursy

Notki

Konkursy To jest forum poświęcone konkursom na tibia.pl

Zamkniety temat.
 
Opcje tematu
stary 06-04-2007, 07:45   #141
eerion
CS Tibia.pl Team
 
eerion's Avatar
 
Data dołączenia: 29 08 2003
Lokacja: Utopia
Wiek: 35
Wpisy bloga: 2

Posty: 2,908
Stan: Niegrający
eerion ma numer GG 4323111
Domyślny

Kurczaki, robi się coraz ciekawiej.
Ignatius nie ma czasu i wrzuci tekst awaryjny.
Mój tekst rodzi się w ciężkich bólach i wybitny to on raczej nie będzie.
huhu, może być masa niespodzianek w tym konkursie
__________________
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Shinjix
Jezeli juz jestesmy przy Vision of Escaflowne - fajnego hentaja z tego widzialem
Wpuścić takiego maniaka do tematu o anime

eerion.blogspot.com - Jak to gaijin Japonię ogarniał, czyli relacja z kraju kwitnącej wiśni.
eerion jest offline  

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stary 06-04-2007, 09:53   #142
Ignatius Fireblade
Użytkownik Forum
 
Ignatius Fireblade's Avatar
 
Data dołączenia: 17 05 2005
Lokacja: Nowhere
Wiek: 37

Posty: 562
Stan: Na emeryturze
Domyślny

Ano tak. Zdażyły się kłopoty i musiałem posilić się nieco innym tekstem. Jednak mam nadzieję, że i ten przypadnie wam do gustu. Zyczę miłej lektury, a ja moghę znów wrócic do pisania Alrui
__________________
Gdy rozum śpi, budzą się upiory.
Goya
Ignatius Fireblade jest offline  
stary 06-04-2007, 12:44   #143
Thamion
Użytkownik forum
 
Thamion's Avatar
 
Data dołączenia: 31 12 2006
Lokacja: Nie znasz

Posty: 14
Stan: Niegrający
Domyślny

Może skomentuję nieco opowiadanie Ci3by:

przystąpić do naszego kręgu Magów?, Aff bez zastanowienia, jako jeszcze młody, oraz

Przed tym wtrąceniem powinna być chyba pauza. A przed "oraz" się chyba nie daje przecinka


Powstać Afterlife

Powstań?


zapanować pokuj

??


Niechce

Nie chcę?


tego kotka. –Afterlife, ufam tobie, spróbuj to zrobić. –Boję się

Powinien być enter przed następbną kwestią dialogu. Poza tym chyba raczej "ufam CI"


spotkasz tam, szczury oraz Trolle

źle przecinek. Poza tym oprócz szczurów i Trolli coś tam jeszcze powinno być w tym lesie. Chociaż niedźwiedź jakiś...


Wyciągnął z niej wszystko co sprawi, że głodny nie będzie

To zdanie takie trochę dziwne...


trolli Trolli

Zdecyduj się, czy traktujesz trolle jako rasę, czy potwory



Zobaczył wizję palącego się jego ścierwa

Na pierwszy rzut oka wyadje się, że chodzi o ciało jego dziadka. Poza tym o ludzkich trupach mówi się raczej "ciało", lub "trup". Ścierwo jest hmm...
niaładne.


przyjął ten sen do serca

Wziął?


zobaczył zbliżające się hordy orków przeszukiwających las w niewiadomym celu. Afterlife zdziwił się na widok orków,

powtórzenie "orków".



mistrz Mistrzu

Czemu raz z dużej, raz z małej?


Był to wczesny ranek

"to" niepotrzebnie


zaczął trącić nimi trolla,

Eee?



troll dostał jednym z nich w oko, na które od razu oślepł i w popłochu z kwikiem zaczął uciekać

Ośmiolatek rzucił kamieniem w trolla, oślepił go, a ten uciekł? Groteska.



Po dłuższej rozmowie, zostali przyjaciółmi.

Szybko jakoś. Przyjaźń to kwestia co najmniej tygodni. (Nie zawsze, ale na ogół)



nagle Rider dostał wizji i im oczom ukazał się ogromny złotogłowy smok, zionący piekielnym ogniem.

Tego zdania nie łapię.


Od razu Rider wyciągnął włócznię i starał się zabić smoka, lecz smok jednym machnięciem łapy, o mało go nie zabił, ale dzielny Afterlife chwycił za jego włócznię i dźgnął smoka prosto w serce,

Ośmiolatek jednym uderzenim zabił smoka?


Hiho Afterlife!

Wkurza mnie takie... zangielszczenie. Tak samo jak OK. Psuje klimat.


Jeszcze dwie sprawy.
1. Afterlife Master? Imię pasujące do nekromanty.
2. Denerwują też tibijskie nazwy. Venore, Wild Warrior etc.

UWAGA! Jest to tylko moja opinia, z którą nikt się zgadzać nie musi. UWAGA!
Thamion jest offline  
stary 06-04-2007, 12:48   #144
FaFa
Użytkownik forum
 
FaFa's Avatar
 
Data dołączenia: 13 10 2003

Posty: 16
Domyślny

Nono, coraz lepiej. Tekst Ignatiusa jest napewno jednym z lepszych jeśli nie najlepszym do tej pory. Troche zbyt makabryczny, ale orginalny i ciekawy pomysl.
Zapowiadało się tak pięknie ale następne opowiadanie już nie stoi na takim poziomie. Ci3ba - Kiepski pomysł i słaba praca.
FaFa jest offline  
stary 06-04-2007, 14:22   #145
Konkursowicz89
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 06 04 2007

Posty: 3
Domyślny

Witam wszystkich.
Mam prośbę, czy znalazłby się ktoś, kto oceniłby moją pracę, którą zamieściłem dzisiejszego dnia?
Oto link do posta:
http://forum.tibia.pl/showpost.php?p...4&postcount=72
Z góry dziękuję i pozdrawiam.
Konkursowicz89 jest offline  
stary 06-04-2007, 14:53   #146
Thamion
Użytkownik forum
 
Thamion's Avatar
 
Data dołączenia: 31 12 2006
Lokacja: Nie znasz

Posty: 14
Stan: Niegrający
Domyślny

Intersująca i oryginalna. Nie doczytałem jeszcze do końca, ale dość mi się podoba.
Thamion jest offline  
stary 06-04-2007, 15:15   #147
.Matrik.
Użytkownik Forum
 
.Matrik.'s Avatar
 
Data dołączenia: 24 01 2007

Posty: 1,438
Domyślny

A może moją (1sza strona)? Na razie uzyskałem tylko jedną opinię...
__________________
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Mystlich Pokaż post
Tomek poszedł do centrum po upragnioną wódkę gdy nagle wpadł do zapaści
.Matrik. jest offline  
stary 06-04-2007, 16:07   #148
Gallar
Zbanowany
 
Data dołączenia: 26 11 2005

Posty: 594
Gallar ma numer GG 4524829 Gallar ma login Tlenu gallstayer@o2.pl Adres Jabbera do Gallar Send a message via Skype™ to Gallar
Domyślny

moje też mógłby ktoś ocenić x_x
pierwsza strona.
Gallar jest offline  
stary 06-04-2007, 18:51   #149
eerion
CS Tibia.pl Team
 
eerion's Avatar
 
Data dołączenia: 29 08 2003
Lokacja: Utopia
Wiek: 35
Wpisy bloga: 2

Posty: 2,908
Stan: Niegrający
eerion ma numer GG 4323111
Domyślny

W końcu napisałem i oddałem.
trochę "na wymus" jest, ale jest.
Zobaczymy co z tego będzie
__________________
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Shinjix
Jezeli juz jestesmy przy Vision of Escaflowne - fajnego hentaja z tego widzialem
Wpuścić takiego maniaka do tematu o anime

eerion.blogspot.com - Jak to gaijin Japonię ogarniał, czyli relacja z kraju kwitnącej wiśni.
eerion jest offline  
stary 06-04-2007, 21:36   #150
Mathea
Użytkownik Forum
 
Mathea's Avatar
 
Data dołączenia: 17 07 2004
Lokacja: Gdzieś napewno

Posty: 211
Stan: Niegrający
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez eerion Pokaż post
W końcu napisałem i oddałem.
trochę "na wymus" jest, ale jest.
Zobaczymy co z tego będzie
Z moją podobnie, chociaż nie była pisana teraz, na mus, tylko wzięta ze starego zbioru, który cudem ocalał
Na mus to mi nic nie wychodzi nigdy, wena musi być. ;d
__________________
Wychodźcie, wychodźcie, gdziekolwiek jesteście...
Mathea jest offline  
stary 06-04-2007, 22:59   #151
Rafals from hell
Użytkownik Forum
 
Rafals from hell's Avatar
 
Data dołączenia: 04 06 2004
Lokacja: Kraśnik
Wiek: 35
Wpisy bloga: 5

Posty: 290
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Elite Knight
Świat: Hiberna
Poziom: 106
Rafals from hell ma numer GG 6467258
Domyślny

Apel do wszystkich, bez wyjątku...
1. Połowa z was pisze posty na temat: "twoja opinia była za ostra", "jestem dyslektykiem", "jestem kobietą", itp......
Co to wnosi... ?? Znacie temat tego wątku? (Komentarze do konkursu pt "Opowiadanie"). Nie chodzi tu o komentarze w powyższym stylu, a o komentarze na temat opowiadań zamieszczanych na konkurs. Nikogo tu nie obchodzi, czy jesteś kobietą, czy mężczyzną, jak również nie obchodzi nikogo, czy jesteś dyslektykiem, dysgrafikiem, itp. Piszcie na temat.
2. Jeżeli uważasz, że jesteś dyslektykiem, dysgrafikiem, dysortografem... Nas to nie obchodzi. Obchodzi nas to, czy twoje opowiadanie ma sens i twoja wyobraźnia. Jeżeli masz problemy z błędami to przepuść tekst przez odpowiednie programy. Jak nie masz nie zgłaszaj go do konkursu.
3. W wątku zobaczyłem 2-3 osób, które "komentują" prace... reszta?? nabijacie posty bezsensownymi wiadomościami, góra jednozdaniowymi (często niepełne zdania). Wyrażając swoją opinię w taki sposób siejecie tylko zamęt w tym wątku. Prawdę mówiąc jedyną osobą na tym forum, która komentuje z sensem jest Ripper i dzięki za to (może czasami za ostro, ale mobilizuje to do dalszej pracy nad sobą i swoją twórczością). inni co nie potrafią przyjąć krytyki niech się nie udzielają, a jeszcze inni co nie potrafią oceniać lub robią to bezradnie bądź bezsensownie nieczytając w ogóle tekstu niech się po prostu zamkną. Ja prawdę mówiąc czytałem wiele spośród tych tekstów. Nie wypowiadam się, bo nie uważam to za konieczne i czekam na wyniki konkursu.
One wszystko pokażą i rozwiążą... kto jest najlepszy...

Na koniec wszystkim życzę szczęścia.
__________________
http://forum.tibia.pl/blog.php?b=260 - Mój Blog na tibia.pl

Wejdź, zobacz, oceń, skomentuj.

Z góry dziękuję.

Album of Solonius Jhee
Rafals from hell jest offline  
stary 06-04-2007, 23:56   #152
eerion
CS Tibia.pl Team
 
eerion's Avatar
 
Data dołączenia: 29 08 2003
Lokacja: Utopia
Wiek: 35
Wpisy bloga: 2

Posty: 2,908
Stan: Niegrający
eerion ma numer GG 4323111
Domyślny

Cytuj:
Znacie temat tego wątku? (Komentarze do konkursu pt "Opowiadanie"). Nie chodzi tu o komentarze w powyższym stylu, a o komentarze na temat opowiadań zamieszczanych na konkurs.
Kupa.
Tutaj można komentować wszystko co jest związane z konkursem. Ocena i krytyka prac jest tylko dodatkiem któy jest uprzejmością niektórych userów (jak Rippera)
__________________
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Shinjix
Jezeli juz jestesmy przy Vision of Escaflowne - fajnego hentaja z tego widzialem
Wpuścić takiego maniaka do tematu o anime

eerion.blogspot.com - Jak to gaijin Japonię ogarniał, czyli relacja z kraju kwitnącej wiśni.
eerion jest offline  
stary 07-04-2007, 00:04   #153
Ci3ba
Użytkownik forum
 
Ci3ba's Avatar
 
Data dołączenia: 23 01 2007
Lokacja: Łabiszyn
Wiek: 32

Posty: 21
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Sorcerer
Świat: Xerena
Poziom: 19
Skille: 25/21
Poziom mag.: 25
Ci3ba ma numer GG 3640824
Oczko Koment pracy: Thamion'a

Chciałbym po krótce skomentować prace Thamion'a, ale najpierw kilka słów dla tego szanownego użytkownika forum.

Chłopcze, po pierwsze w twojej pracy nie ma ciekawej fabuły i w dodatku widać pełno błędów. A co to za słowo "otwarły", jak już to otworzyły

Ok no to zaczynamy (będzie tego sporo )- będę specjalnie liczył błędy i tak jak on będę mu je wytykał

- Elf od jakiegoś czasu siedział przy stoliku w cieniu. Co tam robił, nie wiadomo, ale pewnie jak to elf, pił wino, czynił jakieś diabelskie sztuczki

To co ten elf w końcu robił w tym barze? Zdecyduj się czy
A:nie wiadomo
B:coś tam robił (ciekawe co? )
C:pił wino, czynił jakieś diabelskie sztuczki


żeby mu wina do szklanicy dolać

Ja przepraszam, ale się muszę spytać, co to jest Szklanica domyślam się, że jakiś obleśny kubek


Widać, miał pewność, że elf jest wyłp... wypłacalny.

Chłopcze, jeżeli pisząc opowiadania się jąkasz, to współczuję...


Jak tak siedział już z godzinę, czy więcej nawet, drzwi do karczmy się otwarły i wszedł jakiś gość.

Zdecyduj się, czy siedział z godzinę, czy więcej nawet... A w ogóle podziwiam w tym tekscie słowo Otwarły


Ni cholery nie wiem, kim on był

Więc to ty byłeś tym elfem? Mówisz w tym zdaniu, jakbyś to był ty...


Rasy nawet nie dojrzeć było jak, taki był opatulony w kaptury, szale, renkawice i inne duperele.

Ty, ile on miał tych kapturów? Jakiś ciepluch i duperele nosił , a i fajne słowo Renkawice


że każden jeden w karczmie myślał

Boshe Każden


Z początku ten elf zasrany to tak go przydybał, że tamten aż o ściany dojść musiał bronić się.

No! Ostry jesteś koleś


ale tak zręcznie siem fechtował

No nie, zaczynam się zastanawiać, czy ty polakiem jesteś wogóle...


Elf siedział, coś tam mruczał pod nosem i pił wino

Hmmm, co w końcu robił ten elf...


gadając po jakiemuśtam

Czyżby nowy język?


dwoma mieczami tak go począł tłuc

Elf miał dwa tępe miecze , ponieważ o ile mnie ojciec z matką uczyli, to mieczem można ciąć, a nie tłuc


Tak więc tym stołkiem to się zamachnął i tak pieprznął tego elfa w łeb

pieprznął muszę się tego zajefajnisto-hipero-ostrego z turbo napędem wyrazu nauczyć


Imć Jagfarr podszedł do barierki.

Buehehehe dobre słowo, a raczej imię Imć


sir Matyd

Czy ta akcja dzieje się w polsce? Bo jak Sir, to raczej na wyspach brytyjskich... (Znasz choć trochę Historię Polski?)


nie zdołał się uchronić przed kopniętym stołkiem, który ugodził go w twarz.

Hehehe niesłychane rzeczy! Stolik wbił mu się w twarz... musiało boleć.
A wogóle to słowo ugodzić, to znaczy tyle co wbić, przebić.


to tylko niktore bledy jakie wychwycilem, a niechce mi się komentować do końca.

Tak więc Thamion, widzisz, że pisanie nie jest takie łatwe, nie mówię, że moje opowiadanie jest SUPER, ale na pewno lepsze a w ogóle to u ciebie akcja jest prawie cały czas w sądzie. Popraw się

POZDRAWIAM
Ci3ba jest offline  
stary 07-04-2007, 00:36   #154
Thamion
Użytkownik forum
 
Thamion's Avatar
 
Data dołączenia: 31 12 2006
Lokacja: Nie znasz

Posty: 14
Stan: Niegrający
Domyślny

A.S.Jeśli nie zauważyłeś, ten tekst na początku jest WYPOWIEDZIĄ! Zaczyna się od pauzy i jest wypowiedzią kmiecia. Także po kolei odpieram zarzuty dot.:

- Robienia kilku rzeczy pod rząd, czy nawet naraz. Da się, serio.
- Szklanicy. Starodawna nazwa na kubek, czy z czego tam ludzie pili
- O jąkanie się. Kmieć nieuczony jest, ma prawo nie znać co bardziej skomplikowanych słów.
- Tekst ten jest wypowiedzią...
- Otwarły. j.w (chociaż to akurat skomplikowane nie jest)
- Renkawice. Kmiecie nie mówili raczej z dykcją Jolanty Kwaśniewskiej. Nie wymawiali pięknie wszystkich "ą", "ę" etc.
- Każden Jak w przypadku Otwarły.
- Kmieć też człowiek. Czasami poprzekilnać można
- Siem. Jak z renkawicami
- Jak na początku. Kilka rzeczy naraz da się robić
- Jakiemuśtam. Wypowiedź karczmarza to jest. A on też kolokwializmów sobie poużywać może
- Daobra, przyznaję, można było napisać rąbać. Ale to też wypowiedź jest. W prawdziwym życiu wszyscy zawsze sprawdzają w słowniku wyrazu, zanim użyją? Takoż i osoba wypowiadająca się w moim opowiadaniu.
- Pieprznął. A co? nie można słabszych przekleńst używać, od tych k**** popier**** itd?
- Imć? Chryste Panie... Ty weź do słownika zaglądnij, co? Definicji słowa imć nie znam, ale o imieniu to chyba bym pomyślał jako o statnim. (a z dużej litery dlatego, że to był początek zdania)
- Sir. Wcale nie. W wielu opowieściach fantasy użyawny jest ten zwrot, a raczej nie rozgrywają się oone na Wyspach.
- Co do stołka... Ugodzić znaczy uderzyć.

Nie ty mnie będziesz uczył pisania poprawnego. Jakby krytyka miała choć trzy sensowne argumenty, to możnaby się zastanowić, a tak...

P.S.
- Akcja toczy się w sądzie. I co z tego? To nie jest opowiadanie akcji.

Tuszę, że napisałem więcej opowiadań od ciebie, także ni gadaj mi tu o tym, że pisanie nie jest łatwe.
Thamion jest offline  
stary 07-04-2007, 02:02   #155
FaFa
Użytkownik forum
 
FaFa's Avatar
 
Data dołączenia: 13 10 2003

Posty: 16
Domyślny

Dejw - Nie mnie to oceniać ale według mnie to niepotrzebnych przekleństw jest zdecydowanie za dużo w twoim opowiadaniu.
Cellin - nic orginalnego.
eerion - Dobry tekst. Możliwe, że najlepszy. Ale troszkę zakręcony. Albo ja już jestem zbyt śpiący albo za glupi zeby sie w tym połapać
Ci3ba - jeśli chodzi o Ciebie i twoje komentarze to prosze cię: odpuść sobie.
Nie powiem, żeby praca Thamiona mi się podobała. Jednak to czego ty się akurat czepiasz to głupota z twojej strony. Każdy w miarę inteligentny człowiek powinien się zorientować, że ten tekst ma być tak właśnie napisany. Jest to bodajże stylizacja językowa
"Tak więc Thamion, widzisz, że pisanie nie jest takie łatwe, nie mówię, że moje opowiadanie jest SUPER, ale na pewno lepsze a w ogóle to u ciebie akcja jest prawie cały czas w sądzie. Popraw się " - Zbyt duże mniemanie o sobie. Według mnie to twoja praca nie umywa się do pracy Thamiona, którą i tak uważam za kiepską.
FaFa jest offline  
stary 07-04-2007, 03:13   #156
nuget
Guest
 

Posty: n/a
Domyślny

Ehhh jak widze takich ludzi jak ty Thamion to ogarnia mnie przygnębienie i smutek ... Zacznijmy od tego, że krytykujesz kogoś prace i wytykasz błędy to nie wiem czy masz satysfakcje z tego co robisz, czy co ?? Pokazujesz komuś jakieś "usterki" w pracy (jeżeli można tak to nazwać) i to w dodatku które prawie zaznaczam PRAWIE nic nie wnoszą, a następnie jak ktoś Cię kontratakuje w tym wypadku osoba którą krytykowałeś to odpisujesz jakimiś deblinymi przypisami. Chłopie, uważasz, że ten twój kmieciu mówi z błędami bo ma prawo ... No cóż jeżeli tak uważasz to po co kogoś krytykujesz za podobne błędy np. "powstań" może ta osoba miała taki sam zamiar jak ty pisać głupoty np. rENkawice ... To mnie rozwaliło całkowicie (chociaż w to wątpie, że Ci3ba miał na myśli zrobić te mało rażące błędy). Cóz wniosek z tego, że krytykujesz kogoś za coś a sam masz takie bzdury powypisywane w swoim opowiadaniu czy wypowiedzi jak wolisz. Aha pozatym chciałbym Cię poinformować, że błędów sie specjalnie w tekście nie robi (buahahahah) jeżeli chcesz pokazać, że jakiś kmieć nie mówi "po normalnemu". To koljna głupota z twojwj strony i jeszcze NIGDY sie nie spotkałem z takim przypadkiem, że w tekście się celowo robi błędy. Jestem ciekaw np. czy Pan Tadeusz (mam nadzieje, że wiesz co to jest skoro jesteś już wytrawnym pisarzem to pewnie masz już na karku pewnie z 18 lat, jak gdzieś to stwierdziłeś) i pewnie autor tego utworu A.M. przypuszczając, że Tadeusz źle wymiawiał "R" to pewnie twoim zdaniem autor powinien pisać np. wlota zamiast wrota. Ehhh szkoda pisania i czasu na takie rozmowy z takim filzofem jak ty. Pewnie teraz dostanę odpowiedź agresywną od wielu użytkowników, że troche tutaj napisałem na Ciebie, ale zanim się ktoś wypowie niech najpierw przeczyta 2 teksty Twój i Ci3by potem twoją krytykę i kontratak Ci3by, a następnie się niech wypowiadają.

BTW

"Tuszę, że napisałem więcej opowiadań od ciebie, także ni gadaj mi tu o tym, że pisanie nie jest łatwe."

Jestem ciekaw ile już tych opowiadań napisałeś i na jaką skalę ... skoro stwierdziłeś, że znasz się na tym "fachu". Jak by to napisać : żal mi Ciebie i twojej obrony ...

Pozdrawiam
 
stary 07-04-2007, 10:08   #157
Ddevil
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 21 11 2006

Posty: 33
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez nuget Pokaż post
Ehhh jak widze takich ludzi jak ty Thamion to ogarnia mnie przygnębienie i smutek...
A mnie ogarnia smutek widząc ludzi, którzy od krytyki tekstu, przechodzą do bezpośrednich ataków na osobę autora...

Cytuj:
Zacznijmy od tego, że krytykujesz kogoś prace i wytykasz błędy to nie wiem czy masz satysfakcje z tego co robisz, czy co ??
To się nazywa "krytykowanie" i, między innymi, od tego jest właśnie ten temat.

Cytuj:
Cóz wniosek z tego, że krytykujesz kogoś za coś a sam masz takie bzdury powypisywane w swoim opowiadaniu czy wypowiedzi jak wolisz.
Czyli tylko nie popełniający żadnych błędów ma prawo do krytyki? Zastanów się troszkę nad swoją argumentacją bo jest infantylna. Nie muszę pisać książek (opowiadań/esejów/tekstów/etc.), żeby móc je krytykować, tak samo jak nie muszę być reżyserem, żeby móc krytykować filmy. Nie muszę też być bezbłędny, żeby móc jakiś błąd skrytykować.

Cytuj:
Aha pozatym chciałbym Cię poinformować, że błędów sie specjalnie w tekście nie robi (buahahahah) jeżeli chcesz pokazać, że jakiś kmieć nie mówi "po normalnemu". To koljna głupota z twojwj strony i jeszcze NIGDY sie nie spotkałem z takim przypadkiem, że w tekście się celowo robi błędy.
To chyba zbyt wiele książek jeszcze nie przeczytałeś. Uwierz mi - wypowiedzi bohaterów tekstu nie muszą być poprawne językowo. Oczywiście, interpunkcyjnie i ortograficznie powinny być poprawne, ale już składnia zdań czy ich logika niekoniecznie. Przyczepił bym się jedynie do tych "renkawic", bo faktycznie nieszczęśliwie wyszły i sprawiają wrażenie byka zrobionego przez autora przypadkowo.

Cytuj:
Tadeusz źle wymiawiał "R" to pewnie twoim zdaniem autor powinien pisać np. wlota zamiast wrota.
To zdanie już mnie autentycznie rozśmieszyło. Dobrze ci radze - naucz się rozróżniać pojęcia "narracja" i "wypowiedź postaci", zanim zabierzesz się za krytykę tekstów w jakiejkolwiek formie.

Cytuj:
Pewnie teraz dostanę odpowiedź agresywną od wielu użytkowników, że troche tutaj napisałem na Ciebie, ale zanim się ktoś wypowie niech najpierw przeczyta 2 teksty Twój i Ci3by potem twoją krytykę i kontratak Ci3by, a następnie się niech wypowiadają.
No cóż, nie zamierzam zniżać się do twojego poziomu i wylewać swoją agresję na kogokolwiek. Przeczytałem oba teksty i żaden mi się nie podobał. Nie zmienia to faktu, że tekst Thamiona jest i tak wielokrotnie lepszy od tego crapu napisanego przez Ci3be.
__________________
.

Ostatnio edytowany przez Ddevil - 07-04-2007 o 10:10.
Ddevil jest offline  
stary 07-04-2007, 10:34   #158
Thamion
Użytkownik forum
 
Thamion's Avatar
 
Data dołączenia: 31 12 2006
Lokacja: Nie znasz

Posty: 14
Stan: Niegrający
Domyślny

Dobra. Pominę te kontrargumenty, które wytoczył Ddevil.

to w dodatku które prawie zaznaczam PRAWIE nic nie wnoszą, a następnie jak ktoś Cię kontratakuje w tym wypadku osoba którą krytykowałeś to odpisujesz jakimiś deblinymi przypisami.

Bogu dzięki, że te "usterki" nic nie wnosiły. Ale według ciebie, jeśli coś dzieje się na dalszym planie, lub nie ma zbytniego znaczenia fabularnego dla całego tekstu, to można tam walić błędami na prawo i lewo?



Chłopie, uważasz, że ten twój kmieciu mówi z błędami bo ma prawo ... No cóż jeżeli tak uważasz to po co kogoś krytykujesz za podobne błędy np. "powstań" może ta osoba miała taki sam zamiar jak ty pisać głupoty

No to niech się wytłumaczy, tak jak ja to zrobiłem. Ale swoją drogą nie dziwi cię, że tylko w wypowiedzi kmiecia zrobiłem tak rażące błędy?


Jestem ciekaw np. czy Pan Tadeusz (mam nadzieje, że wiesz co to jest skoro jesteś już wytrawnym pisarzem to pewnie masz już na karku pewnie z 18 lat, jak gdzieś to stwierdziłeś)

Tak. Wiem co to Pan Tadeusz. Nie mówię, że jestem wytrawnym pisarzem, ale że jestem lepszy od Cie3by. A dzisiaj obchodzę 14 urodziny.


Jestem ciekaw ile już tych opowiadań napisałeś i na jaką skalę ... skoro stwierdziłeś, że znasz się na tym "fachu". Jak by to napisać : żal mi Ciebie i twojej obrony ...

Ani mi w głowie twierdzić, że się na tym znam. Troszeczkę tam wiem, ale to tyle co nic.

Spis moich opowiadań (w miarę chronologicznie):
- Ósma Gwiazda (50 stron A4, czcionką 12, żeby nie było) - Mój pierwszy "wyrób". Wprawdzie cienkie jak cholera, ale zacząłem mając chyba z 10 lat. Poza tym można na tych 50 stronach zauważyć, jak zmieniało się omje podejście do pisania.
- Overlord (5 stron) - Praca na pewien konkurs. Nie chwaląc się, ale zajęła I miejsce w Rzeszowie i okolicach w mojej grupie wiekowej.
- Rebelia (14 stron) - Komedia pisana wierszem. Też na konkurs. Zajęła II miejsce w konkursie regionowym bodajże, nie pamiętam.
- Opowiadanie bez nazwy. (39 stron) - Takie opowiadanie wypełnione ciągłą walką. Dość słabe zarówno fabularnie, jak i stylistycznie, ale można poczytać
- Bitwa pod Crecy (3 strony) - Opowiadanie o bitwie pod Crecy z perspektywy Anglików.
- Ardeny (3,5 strony) - Opowiadanie o walkach o Ardeny. Dość słabe. Na konkursie zajęło II miejsce w kategorii wiekowej 6 klasy-II gim. Wtedy chodziłem do podstawówki.
- Termopile (3,5 strony) - Opowiadanie o Bitwie pod Termopilami
- Point de Huc (2 strony) - Ostatnie moje opowiadanie. O ataku na Normandię.


Wybaczcie, ale chciałem połechtać swoją próżność.

P.S. Napisałeś więcej?
Thamion jest offline  
stary 07-04-2007, 10:56   #159
Ci3ba
Użytkownik forum
 
Ci3ba's Avatar
 
Data dołączenia: 23 01 2007
Lokacja: Łabiszyn
Wiek: 32

Posty: 21
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Sorcerer
Świat: Xerena
Poziom: 19
Skille: 25/21
Poziom mag.: 25
Ci3ba ma numer GG 3640824
Cool

Ludzie, do licha, nie chodziło mi tutaj o to, żebyśmy się kłucili... Poprostu dałem Thamionowi Kontr-Koment, bo uznaję zasadę koment za koment i tyle Nie chciałem nikogo obrazić itp.

Życzę wszystkim kandydatom do konkursu powodzenia

Ok, no to przechodzę do komentowania.

Ostatnio edytowany przez Ci3ba - 07-04-2007 o 11:07.
Ci3ba jest offline  
stary 07-04-2007, 11:11   #160
Ci3ba
Użytkownik forum
 
Ci3ba's Avatar
 
Data dołączenia: 23 01 2007
Lokacja: Łabiszyn
Wiek: 32

Posty: 21
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Sorcerer
Świat: Xerena
Poziom: 19
Skille: 25/21
Poziom mag.: 25
Ci3ba ma numer GG 3640824
LOL

Wspaniałe opowiadanie! Aż miło się czyta, Duch Niespokojny ma naprawdę talent. Napisz kiedyś książkę, a na pewno ją kupię W trakcie czytania tego tekstu, wciągnąłem się! Kto wie, czy nie będzie w pierwszej trójce

POWODZENIA

Ghol, zarąbiste opowiadanie! Ale szkoda, że takie krótkie Ale nadal jestem pod wrażeniem twojej wyobraźni! Przeczytajcie jego pracę, a jestem pewien, że się wciągniecie! Po tym tekście naprawdę widać, że się napracował i że to nie był tekst napisany w 15 min. Prawda, jest krótki, ale sensowny. Dopatrzyłem się tylko jednego błędu i tym błędem jest to, że Część 2 i 3 są razem

Pozdrawiam

Koleś, fajnie opowiadanie! Podobało mi się, ale przy końcu trochę się smęci, ale jest jednym z lepszych! Trochę za długie, ale w porządku, doceniam twój wysiłek. Pozdrawiam.

Ostatnio edytowany przez Ashlon - 07-04-2007 o 13:19.
Ci3ba jest offline  
Zamkniety temat.


Użytkowników czytających ten temat: 1 (zarejestrowanych: 0, gości: 1)
 

Zasady postowania
Nie możesz dodawać tematów
Nie możesz odpowiadać
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Kod jest Włączone
UśmieszkiWłączone
[IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone
Przejdź do forum


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 11:31.


Powered by vBulletin 3