Jesteś tu: Tibia.pl / Forum

Wróć   Forum Tibia.pl > Forum ogólne > Broń i przedmioty

Notki

Broń i przedmioty Wszystko o broni i przedmiotach.

Odpowiedz
 
Opcje tematu
stary 19-09-2004, 15:37   #1
Khan
Użytkownik Forum
 
Khan's Avatar
 
Data dołączenia: 22 08 2004
Lokacja: Brzydgoszcz, Fordograd
Wiek: 36

Posty: 1,317
Profesja: Knight
Świat: RL
Domyślny Ta brzydka Katana...

Taa.. Katana w Tibii to syf jakich mało. Ci, którzy się znają zdają sobie sprawę, że miecze samurajskie były jednymi z najlepszych broni siecznych w dziejach. Zarówno piękne jak i zabójcze. Wykorzystywane nawet w dzisiejszych czasach (Equilibrium, Matrix, Pulp Fiction). Według legend przecinały jednym cięciem 7 ludzi. (badania dowodzą, że 3). Tworzone przez najlepszych płatnerzy czasem nawet przez całe życie. Ech..

Ale dlaczego piszę o tym. Cóż, nie podoba mi się, co z Kataną zrobili CIPowie w Tibii.
Po pierwsze "You see a katana" już brzmi bez sensu. Poza Japonią Katana jest nazwą własną więc powinno być "You see Katana".
Po drugie - te statsy.. Katana jedynie na rooku ma jakies znaczenie. Na mainie nawet do treningow nikt ich nie chce tylko walają się po ziemi. Troche też boli, że jest jednoręczna, no ale cóż - samuraje walczyli oburącz bo taki mieli styl. Sam miecz jest wystarczająco lekki by władać jedną ręką.
Po trzecie - Cena... Oryginalna Katana kosztuje w przeliczeniu na dolary od 150-50k$. A na Tibii nie mozna jej ani kupic, ani sprzedac. (pomijając rook) Jedynie na Campie ponoć zchodzi za mniej niz 10 gp.
Po czwarte - wygląd Katany na Tibii tez pozostawia wiele do życzenia. Wygląda powiedzmy jak Carlin Sword - tyle, że z obciętą gardą. Widzieliście kiedyś na oczy Katanę? Bo CIPy chyba nie!
Po piąte - dostępność. Katana wypada z Vampirów? (chyba o jedno Anime za dużo..) Z rotwormów? Skąd niby? Swordy i Mace to jeszcze, bo to prawie jak smieci.. Powinna wylatywać z Hero, WW lub BK.

Także, w sumie to Katana w Tibii jest kataną tylko z nazwy. (Tak zbeszcześcić, tak piękny miecz. Hańba i dyshonor!) Jedyne co trzyma mnie przy zyciu to fakt, że Nanigata już wyszła ciut lepiej.

BTW. Macie moze inne grafy Katan do Tibii?
Khan jest offline   Odpowiedz z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stary 19-09-2004, 16:07   #2
ciemne dropsy
Użytkownik Forum
 
ciemne dropsy's Avatar
 
Data dołączenia: 16 08 2004
Lokacja: Zgorzelec
Wiek: 33

Posty: 725
Stan: Na emeryturze
Profesja: Knight
Świat: solera
Poziom: 8
Skille: zmienne
Domyślny

Nie pomyslalem o tym wczesniej ale masz racje... Katana to powinien byc swietny miecz a nie jakies badziewie ktore mozna zdobyc bez wiekszego ryzyka Proces tworzenia Katan jest bardoz dlugotrwaly (niekiedy nawet cale zycie), i ma odzwierciedlenie w konstrukcji, szlachetnosci i skutecznosci miecza...
ciemne dropsy jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 19-09-2004, 16:26   #3
Lord Tomekk
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 04 02 2004

Posty: 63
Evul

Ja wiele razy widziałem katane (1 raz prawdziwą, wiele razy specjalną do treningu). Sam chodze na kung-fu (i se trenie staffem cluba ). Katana niepowinna wyglądać jak c-sword, ale bardziej jak heavy machete... Staff nawet fajnie wygląda, (szkoda że se niemożna zrobić skull staffa: Skull of Ratha + Staff = Skull Staff =] )...

Taka katana na tibii jest jak nic niechciany zgniły... ogórek??
Wala sie po ziemi i jest do wywalenia :x
Lord Tomekk jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 19-09-2004, 16:32   #4
Król Pchel
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 19 09 2004
Lokacja: Thais Karlino
Wiek: 32

Posty: 24
Król Pchel ma numer GG 2835293
Domyślny

@Topic
Ehh...niewiem o co ci chodzi Tibia to tylko gra, a nie Rl life.Więc co cię obchodzi jakaś tam Katana?
Król Pchel jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 19-09-2004, 17:01   #5
Khan
Użytkownik Forum
 
Khan's Avatar
 
Data dołączenia: 22 08 2004
Lokacja: Brzydgoszcz, Fordograd
Wiek: 36

Posty: 1,317
Profesja: Knight
Świat: RL
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Król Pchel
@Topic
Ehh...niewiem o co ci chodzi Tibia to tylko gra, a nie Rl life.Więc co cię obchodzi jakaś tam Katana?
Katana to nie tylko byle mieczyk. W japonii kiedyś znaczyła tyle co w Polsce Krzyż albo coś w tym stylu. Ta broń słynie nie tylko z tego, że jest BRONIĄ ale też z tego że stanowi w jakiś sposób symbol... mozna by o tym godzinami pisac.

Wiesz mi.. OBCHODZI MNIE.
Khan jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 19-09-2004, 17:05   #6
Król Pchel
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 19 09 2004
Lokacja: Thais Karlino
Wiek: 32

Posty: 24
Król Pchel ma numer GG 2835293
Domyślny

Jak chcesz o tym pisać godzinami to napisz opowiadanie...
Król Pchel jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 19-09-2004, 17:13   #7
Gohan
Użytkownik Forum
 
Gohan's Avatar
 
Data dołączenia: 03 03 2004
Lokacja: Whitestok
Wiek: 34

Posty: 172
Stan: Aktywny gracz
Profesja: Druid
Świat: Harmonia
Poziom: 23
Poziom mag.: 22
Gohan ma numer GG 3536396
Pergamin

niemcy zawsze bajerowali (bez obrazy); może zrobią coś takiego jak magic katana (tak samo zrobili z machetą)? pozostaje nam trzymć kciuki
__________________
"the world is change..." <<<<siemankoadventures.blog.onet.pl - zapraszam!>>>>
Gohan jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 19-09-2004, 20:38   #8
limenu
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 23 03 2004

Posty: 773
Domyślny

@Topic

W końcu ktoś to zauwazył! Moze napiszemy petycje do cip softu?
katana albo powinna być zamieniona nacoś innego, albo dodano nową uleprzoną i leprzą!

no i brakuje jej tego słynnego łuku, który jest jej "duszą"
nie wiem czy wiecie, ale katana jest specjialnie wykuwana z 2 rodzajów metalu, jednego twardszego, na ostrze, drugiego mniej twardego, na tył.
Ten mniej twardy(czy mniej? ponoć troche mniej) krzepnmie szybciej przez co wygina miecz do tyłu. Samo ostrze skłata się zwielu tysięcy płaskich płyt skutych ze sobą..kiedyś się nawet o to z kumplem kłuciłem i wyszło że obydwoje mamy racjię...gdyż wykonywana jest z jednego kawałka metalu, składanego na pół, skuwanego i ponownie składanego.

Samo wykonywanie katany było rytuałem..nie jak nasze polskie miecze..walisz ile wlezi by był jak najostrzejszy XD..bez obrazy, ale nie było w tym krzty subtelności.

Katana mogła być wykuta tylko przez dobrego człowieka. A cała praca kowala, efekt jego pracy stawał się widoczny w jednym momęcie. Gdy ją hartował albo "ostudzał"...to właśnie wtedy się wyginała. Jeżeli żle ją skuł to po prostu wychodził...serpent sword XD.

Dlatego khan ma racjię...
limenu jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 19-09-2004, 20:44   #9
CieMnY
Guest
 

Posty: n/a
Domyślny

O fakt, jakby sie japonczycy wjechali do CipSoftu to Hunted By Japonczycy's =D
  Odpowiedz z Cytatem
stary 19-09-2004, 21:32   #10
pihorinio
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 24 01 2004
Lokacja: Iława
Wiek: 30

Posty: 147
Domyślny

Khan za dużo Dragon ball-a czy innej bajeczki wpływającej na dzięcięcy czesto mózg! Juz nie raz widziałem ja małe brzdące chodza i sie nawalaja z jakies kame... cos tam albo za dużo anime czy coś tam... żenada
pihorinio jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 19-09-2004, 21:40   #11
Dr.Unknown
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 08 06 2004
Lokacja: 19°58'E 50°05'N
Wiek: 34

Posty: 3,253
Stan: Na Emeryturze
Świat: Secura
Dr.Unknown ma numer GG 3815114 Send a message via Skype™ to Dr.Unknown
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez pihorinio
Khan za dużo Dragon ball-a czy innej bajeczki wpływającej na dzięcięcy czesto mózg! Juz nie raz widziałem ja małe brzdące chodza i sie nawalaja z jakies kame... cos tam albo za dużo anime czy coś tam... żenada
Jak sie nieznasz to się zamknij, popieram Przemka w 100%!!! Szanuje się tradycje i przekonania, innych ale zawsze musi być czarna owca...
A to moja katana, nieczepiać się, że jest troche nie tego ale mniej niż 5 min robilem

Mam nadzieje, że widać?? troche za krótkie ostrze, ale mi się niechce narazie poprawaić:/
PROPONUJE PRZENIEŚĆ topic na forum grafiki...

Ostatnio edytowany przez Dr.Unknown - 19-09-2004 o 22:41.
Dr.Unknown jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 20-09-2004, 15:01   #12
PiXik
Zbanowany
 
PiXik's Avatar
 
Data dołączenia: 08 03 2004
Lokacja: Rybnik

Posty: 1,845
Imię: Sir Pix
Profesja: Royal Paladin
Domyślny

Nie wiem o co wam chodzi macie jakieś jak dla mnie dziecinne problemy ...
Tibia to gra zamieszana ludzie ją lubią taką jaka jest a ty khan masz problemy do uh i sd nawet tyle że z uh i sd nikomu się to nie spodobało a teraz mamy miłośników japońskich bajek:|
Proponuje przenieść to do działu o wszystkim i o niczym
PiXik jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 20-09-2004, 16:02   #13
Dr.Unknown
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 08 06 2004
Lokacja: 19°58'E 50°05'N
Wiek: 34

Posty: 3,253
Stan: Na Emeryturze
Świat: Secura
Dr.Unknown ma numer GG 3815114 Send a message via Skype™ to Dr.Unknown
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez pawelekthedruid
Nie wiem o co wam chodzi macie jakieś jak dla mnie dziecinne problemy ...
Tibia to gra zamieszana ludzie ją lubią taką jaka jest a ty khan masz problemy do uh i sd nawet tyle że z uh i sd nikomu się to nie spodobało a teraz mamy miłośników japońskich bajek:|
Proponuje przenieść to do działu o wszystkim i o niczym
Proponuje ciebie przenieść do działu o niczym, to jest forum, i poto jest aby wyrażać swoje opinie...jeśli już to ty jesteś infantylny...
Dr.Unknown jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 20-09-2004, 16:20   #14
PiXik
Zbanowany
 
PiXik's Avatar
 
Data dołączenia: 08 03 2004
Lokacja: Rybnik

Posty: 1,845
Imię: Sir Pix
Profesja: Royal Paladin
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Dr.Unknown
Proponuje ciebie przenieść do działu o niczym, to jest forum, i poto jest aby wyrażać swoje opinie...jeśli już to ty jesteś infantylny...
Wyobraź sobie że jakby każdemu coś nie podobało się w tibi czyli itemy bronie itp powstało bym bardzo dużo tematów załóżcie sobie temat co w tibi wam się nie podoba i tam płaczcie,wyżalajcie się,gadajcie choćby o takiej katanie...
PiXik jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 20-09-2004, 16:21   #15
Linek
Użytkownik Forum
 
Linek's Avatar
 
Data dołączenia: 26 10 2003
Lokacja: Kolacja
Wiek: 35

Posty: 372
Domyślny

Niestety nie miłośników japońskich bajek, tylko japońskiej kultury. Jeśli chciałbyś wiedzieć dziecko nie wie nic o katanie poza tym, że jest jakimś tam mieczem. Katana jest naprawdę znakomitą bronią, a samuraj dobrze władający swoją kataną mógł być niemalże niepokonany. Zresztą który samuraj nie potrafił walczyć? Powiem tyle... jeśli ktoś nie interesuje się Japonią niech nie wypowiada się w tym temacie. Bo po co? Po to żeby pokazać "o jaki to ja jestem dorosły, bo powiedziałem komuś, że jest dzieckiem! No dobra idę się dalej bawić klockami"... Ludzie... jesteście żałośni... jak was to nie interesuje to się nie wypowiadajcie....
__________________
Linek jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 20-09-2004, 16:32   #16
n0ob
Użytkownik forum
 
n0ob's Avatar
 
Data dołączenia: 19 09 2004
Lokacja: Ełk
Wiek: 35

Posty: 15
n0ob ma numer GG 1142093
Domyślny

ehhh... CiPSoft zrobil z katany ... omg ! to wyglada jak nóż do chleba :| BTW. byl swego czasu update do skinow, moze go pamietacie mozna bylo wygladac jak dwarf [hail durin!] lub jak monk tam katana wygladala jak katana ... tak spaskudzic taka swietna bron :| LONGSWORD LEPSZY OD KATANY ?? :O O Panie, Ty widzisz i nie grzmisz ??!! :O
n0ob jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 20-09-2004, 16:33   #17
PiXik
Zbanowany
 
PiXik's Avatar
 
Data dołączenia: 08 03 2004
Lokacja: Rybnik

Posty: 1,845
Imię: Sir Pix
Profesja: Royal Paladin
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Linek
Niestety nie miłośników japońskich bajek, tylko japońskiej kultury. Jeśli chciałbyś wiedzieć dziecko nie wie nic o katanie poza tym, że jest jakimś tam mieczem. Katana jest naprawdę znakomitą bronią, a samuraj dobrze władający swoją kataną mógł być niemalże niepokonany. Zresztą który samuraj nie potrafił walczyć? Powiem tyle... jeśli ktoś nie interesuje się Japonią niech nie wypowiada się w tym temacie. Bo po co? Po to żeby pokazać "o jaki to ja jestem dorosły, bo powiedziałem komuś, że jest dzieckiem! No dobra idę się dalej bawić klockami"... Ludzie... jesteście żałośni... jak was to nie interesuje to się nie wypowiadajcie....
Klocki lego lepsze niż samuraje dobra nvm przeczytaj poprzedni mój post.Tematów takich może być b dużo bo komuś sie nie podoba że seprent jest słaby ...No i co i pierwsza strona w broniach i przedmiotach to będzie a fuj jaki sperent sword jest fe,fire axe jest kijowe powinno być najlepsze.!!
PiXik jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 20-09-2004, 18:14   #18
Dr.Unknown
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 08 06 2004
Lokacja: 19°58'E 50°05'N
Wiek: 34

Posty: 3,253
Stan: Na Emeryturze
Świat: Secura
Dr.Unknown ma numer GG 3815114 Send a message via Skype™ to Dr.Unknown
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez pawelekthedruid
Klocki lego lepsze niż samuraje dobra nvm przeczytaj poprzedni mój post.Tematów takich może być b dużo bo komuś sie nie podoba że seprent jest słaby ...No i co i pierwsza strona w broniach i przedmiotach to będzie a fuj jaki sperent sword jest fe,fire axe jest kijowe powinno być najlepsze.!!
A czy masz odpowiednik fs na RL??

Ostatnio edytowany przez Dr.Unknown - 07-10-2004 o 16:46.
Dr.Unknown jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 20-09-2004, 18:55   #19
Darean
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 26 08 2004

Posty: 27
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez pawelekthedruid
Klocki lego lepsze niż samuraje dobra nvm przeczytaj poprzedni mój post.Tematów takich może być b dużo bo komuś sie nie podoba że seprent jest słaby ...No i co i pierwsza strona w broniach i przedmiotach to będzie a fuj jaki sperent sword jest fe,fire axe jest kijowe powinno być najlepsze.!!
Dla ciebie lego są lepsze od samuraji...
Ale może dla Khana nie ....

Ja osobiście uważam że katana jest w tibi naprawde ,,Kijowa"...
Wygląda jak wielki nuż do chleba i jest strasznie do supy w skillach-.-
Darean jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 20-09-2004, 18:56   #20
Dan the Automator
Dobo Srobo
 
Data dołączenia: 23 07 2003

Posty: 2,368
Domyślny

Inny wygląd:

Ten jest średni. W jednym z sprów (nieoficjalnych) był wy.je.ba.ny, poszukam go jak bede miał chwilke czasu~
Dan the Automator jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Odpowiedz


Użytkowników czytających ten temat: 1 (zarejestrowanych: 0, gości: 1)
 

Zasady postowania
Nie możesz dodawać tematów
Nie możesz odpowiadać
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Kod jest Włączone
UśmieszkiWłączone
[IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone
Przejdź do forum


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 16:52.


Powered by vBulletin 3