Jesteś tu: Tibia.pl / Forum

Wróć   Forum Tibia.pl > Inne > RPG

Notki

RPG Wszystko o grach RPG i cRPG, czy może MMORPG.

Odpowiedz
 
Opcje tematu
stary 30-05-2006, 01:11   #1
Suk Suk
Zbanowany
 
Data dołączenia: 18 04 2005

Posty: 55
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Master Sorcerer
Świat: Selena
Poziom: 139
Poziom mag.: 71
Pergamin Co was denerwuje oraz co wam sie podoba w grach mmorpg..?

Witam
Pracuje nad swoją własną grą on-line
narazie napisałem dość niezły poczatek oczywiście pod directa więc mozliwości są dość spore... Chciałem poznać opinie większości ponieważ chce zrobić coś naprawde ciekawego i różniącego się od innych gier tego typu...
Na tą chwile wyobrażam sobie to tak:

-Grafika 2d troche zbliżona do grafiki tibi jednak z elementami lekkiego anime.
-Gra ma być całkowicie po polsku
-Ma to być rpg z elemntami gry sims (zeby lepiej to z obrazować napisze to inaczej taka tibia w ktorej masz mozliwosci przytulania siadania kladzenia się itp.)
-Myslalem nad tym żeby gra nie miała żadnych ograniczeń lvl i skilli
-Prosta bez żadnych skomplikowanych elementów
-Pvp miało by zalezec od umiejętności więc czarem trzeba by wcelować w playera itp.. a nie poprzez naciskanie samych hot key'ów.

To moja koncepcja jesli macie swoje pomysły na coś ciekawego albo poprostu chcecie coś skrytykować z mojego projektu napiszcie. Każde słowa nawet krytyczne się przydadzą ponieważ ten post ma na celu poznanie opini większości żeby zrobić gre która najbardziej odpowiada oczekiwaniom użytkowników. Planuje ukończyć wersje alfa za jakieś kilka miesięcy od 3 do 6.
Pozdrawam.
Suk Suk jest offline   Odpowiedz z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stary 30-05-2006, 01:21   #2
MaveriC
Użytkownik Forum
 
MaveriC's Avatar
 
Data dołączenia: 07 12 2004
Lokacja: Suna Gakure
Wiek: 37

Posty: 211
Stan: Rookstayer
Profesja: Brak (Rookgaard)
Gildia: Yakuza
Świat: BERYLKA
Poziom: 15
Skille: 19/24
MaveriC ma numer GG 3334300
Domyślny

Cytuj:
-Grafika 2d troche zbliżona do grafiki tibi jednak z elementami lekkiego anime.
RPG MAKER? jush jest wiele takich giet

Cytuj:
-Gra ma być całkowicie po polsku
tesh mi nowosc

Cytuj:
-Ma to być rpg z elemntami gry sims (zeby lepiej to z obrazować napisze to inaczej taka tibia w ktorej masz mozliwosci przytulania siadania kladzenia się itp.)
<unosi brew> nie dziekuje pozatym jesli nie jestes dobrym grafikiem...to naprawde bedzie ci ciezko zrobic cos takiego chyba ze....
[] []<SCRIPT= 2 postacie> [- -]<SCRIPT=zmiana postaci w jedna ktora wyglada jak 2 przytulajace sie> [][]<SCRIPT=znowu 2..> chyba ze zrobisz fuzje....jest mozliwosc w rpg makerze.....ale...kicz...dla mnie odpada

Cytuj:
-Myslalem nad tym żeby gra nie miała żadnych ograniczeń lvl i skilli
Heh....to bedzie trudne jesli jestes dobry programista...to moze dasz rade

Cytuj:
-Prosta bez żadnych skomplikowanych elementów
E? To co to za RPG?

Cytuj:
-Pvp miało by zalezec od umiejętności więc czarem trzeba by wcelować w playera itp.. a nie poprzez naciskanie samych hot key'ów.
Yhhhh
Cos odemnie...staraj sie...ale dla mnie wyglada to kijowo...
Zycze Szczescia
BTW: W czym chcesz to robic?? i jak to ma wygladac????


p0zdro
MaveriC jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 30-05-2006, 08:28   #3
Kele
Guest
 

Posty: n/a
Domyślny

Już 5 osób na tym forum chce gry robić własne... Zamiast byście sie zebrali chociaż po 2 (bo rozumiem ze sa tacy ktorzy chca zrobic to w przegladarce a nie ktorzy w kliencie) i by wyszło z tego coś fajniejszego, a każdy widze, że próbuje indywidualnie. Zastanówcie się nad tym...
  Odpowiedz z Cytatem
stary 30-05-2006, 15:28   #4
slawekmag
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 27 09 2005
Lokacja: [HACKED]
Wiek: 31

Posty: 1,284
slawekmag ma numer GG 5665999 Send a message via Skype™ to slawekmag
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Kele
Już 5 osób na tym forum chce gry robić własne... Zamiast byście sie zebrali chociaż po 2 (bo rozumiem ze sa tacy ktorzy chca zrobic to w przegladarce a nie ktorzy w kliencie) i by wyszło z tego coś fajniejszego, a każdy widze, że próbuje indywidualnie. Zastanówcie się nad tym...
5? O wiele więcej. W sumie to nic nowego na tym forum. Co do gry to ciekawe pomysły oprócz tego z simsami (bez przesady), jednak ciekaw jestem jak będzie ze zrealizowaniem.
__________________
[HACKED] by Winzard
slawekmag jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 30-05-2006, 19:27   #5
Suk Suk
Zbanowany
 
Data dołączenia: 18 04 2005

Posty: 55
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Master Sorcerer
Świat: Selena
Poziom: 139
Poziom mag.: 71
Domyślny pfff Jaki rpg maker

Jezuuuu jaki rpg maker... ja nie jestem jakims dzieciakiem co robi gre w programie do robienia gier lol.... gra jak narazie jest całkowicie napisna w visual basic... jeśli chodzi o grafike to prawdopodobne zakupie grafike komercyjna bo dobrym grafikiem niejestem ale znam kilka osób co są zawodowymi grafikami. Server do gry mam w planach napisac w c++ gdyż jest wydajniejszy od visual basica ale to się jeszcze zobaczy pnieważ nieznam dobrze c++. Jak narazie dzialam sam , napislem dosc srawny engine ktory potrafi wczytywac mapy z plikow dziala juz scrolowanie elegancka animacja postaci . Zacząłem mój projekt około 2 tygodni temu i pisze go całkowicie sam nie ukradłem nikomu jego gotowego engine więc uważam że nie robie tego tak wolno. W tej chwili musze zrobić tak aby budynki blokowały playera ponieważ tego moja gra jezcze nie obsługuje I wezme się za pisanie serverka. I prosił bym bardziej o twórcze opinie a nie samą krytyke jeśli nie podoba wam się moja koncepcja to napiszcie własne ciekawe pomysły postaam się włączyć jeżeli uda mi się to przełożyć na język programowania

P.S. dla tych co wiedzą co nie co o programowaniu.
Prawdopodobnie możecie uważać że visual basic jest za mało wydajny do tworzenia bardziej skomplikowanych gier słyszałem już takie opinie od kilku znajomych ale mam kilka działających gier on-line własnie napisanych w tym języku i uważam że się w pełni sprawdza

A jesli chodzi wypowiedź:
"Oryginalnie napisane przez Kele
Już 5 osób na tym forum chce gry robić własne... Zamiast byście sie zebrali chociaż po 2 (bo rozumiem ze sa tacy ktorzy chca zrobic to w przegladarce a nie ktorzy w kliencie) i by wyszło z tego coś fajniejszego, a każdy widze, że próbuje indywidualnie. Zastanówcie się nad tym... "

Nie moge robić tej gry z osobami które myślą o jakiś rpg makerach... Niedługo prawdpodobnie przyłaczy się do projectu mój znajomy i wtedy wszelkie zmany powinny następowac dużo szybciej.
Suk Suk jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 30-05-2006, 19:47   #6
_DaviD_X
Użytkownik Forum
 
_DaviD_X's Avatar
 
Data dołączenia: 11 08 2004
Wiek: 34

Posty: 29
Domyślny

Nie podoba mi sie gdy osoby majace kase dostaja jakies ulgi (typu PACC, cash shopy itp)
__________________
Portal Energii Astralnej - Forum , Chat i wiele artykułów. Zajmujemy się między innymi takimi zjawiskami jak OOBE , LD , Medytacja , PSI , Telekineza i wiele innych... Zapraszamy!!!

Nasze forum: http://pea.org.pl/phpBB2/index.php
Oraz nasz serwis: http://pea.org.pl/

Gorąco zapraszam i Pozdrawiam
_DaviD_X jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 30-05-2006, 19:55   #7
Dark_Magician
Użytkownik Forum
 
Dark_Magician's Avatar
 
Data dołączenia: 22 06 2004

Posty: 23
Domyślny

Virsual basic to troche stara technologia .Tak mi sie przynajmniej wydaje. Chłopie naucz się delphi lub c++ buildera .To by bylo najlepsze rozwiązanie .A tak pozatym to po co stworzyłeś temat? Jeszcze nic nie zrobiłeś w tej grze .Po to zeby sie pochwalić co umiesz a czego nie? Zrob temat jak będzie można było grać bo takie zapowiedzi jakieś tam gierki nikogo nie interesują!
Dark_Magician jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 30-05-2006, 20:02   #8
xedhgyr zezathyn
Użytkownik Forum
 
xedhgyr zezathyn's Avatar
 
Data dołączenia: 03 05 2006

Posty: 74
Stan: Aktywny gracz
Profesja: Knight
Świat: Pandoria
Poziom: 21
Skille: 60/59
Poziom mag.: 3
Domyślny

@dawid:
racja,ale spójrz od strony twórcy:żeby zrobić i utrzymywać grę poświęcają ok.5-10godz. dziennie,więc chcą za to jakiejś zapłaty
a co do projektu:rzeczywiście,na forum powstaje już pare,niestety tylko jedna(dwie?)zaszła jakoś daleko,więc jeśli jesteś pewien że to wyjdzie to ok
a jeśli chodzi o pomysły:
-dużo efektów magicznych ja,rodowity orismer lubie dużo efektów magicznych!!(jeśli niewiesz co to orismer to wskocz w link o grze w mojej sygnie)(popatrz na gre z linku w mojej sygnie for more szczegółów)
-obrażenia od różnych żywiołów
-gra NIEMOŻE być mało skomplikowana,musi być kowalstwo,alchemia itp. żeby gra miała szanse się wybić
-oczywiście miło by było jakby niebyło że "kto ma więcej kasy ten gra"
-jakieś konie,smoki i inne plugawstwo do ujeżdżania
troche się rozpisałęm ale....trudno się mówi
__________________
oficjalna polska strona najlepszej gry na...bądźmy skromni-świecie

NIE dzieciom neostrady
NIE ludziom chorym na dyslekcje,dysgrafie i inne dysmózgowie
TAK opcji szukaj
TAK opcji edite post

możecie mnie zbesztać ale to i tak mój ulubiony zespół!!

Ostatnio edytowany przez xedhgyr zezathyn - 30-05-2006 o 20:03.
xedhgyr zezathyn jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 30-05-2006, 20:17   #9
Radix
CS Tibia.pl Team
 
Radix's Avatar
 
Data dołączenia: 11 12 2004
Lokacja: Forgotten Land

Posty: 622
Domyślny

Ciezka sprawa. Jesli mowa o samym cRPG, to tam mozna zrobic prawie wszystko. Skomplikowane zadania, nad ktorymi mozna glowic sie dniami. To, ze samemu mozesz przezywac gre, bo wszystko dokola wyda jakis dzwiek, slowa.
mmorpg - tutaj juz jest trudniej. Zazwyczaj tworcy zamykaja sie w blednym kole. Natlucz expa, zrob skille, zarob kase, badz slawny. Aby cos zarobic, np. zdobywasz masowo cos i idzesz odrazu pchnac. Potem powstawanie, np. takich lootbagow. Mania hlvl i abuserstwa. Dzielenie kat, aby byc najlepszym. To sa najwieksze minusy. Jeszcze wiekszym sa te zadania, ktore albo polegaja na typowym wygrzebywaniu wszystkiego na cepa, albo banalnie prostym badziewku. Nic jednak nie odda reakcji drugiego czlowieka. To gracze tworza ta gre i dzieki nim utrzymuje sie ona na powieszchni.
Chcesz zrobic cos dobrze? Ciezko Ci bedzie to osiagnac. Zwlaszcza, ze nie mozna wczuc sie w klimat jakiegos otoczenia, towarzystwa bez dzwiekow, odpowiedniej reakcji drugiego gracza. Wysil sie takze przy tych zadaniach, ktore by wymagaly wiedzy, zaparcia i checi. Nie ma to byc kolejne z rzedu pokonanie "X" stworow w celu zdobycia "X" przedmiotu. Powinno byc cos dla ludzi lubiacych paplanine (konwersacje), tych, co lubia miec nad kims wladze, panow lubiacych uzywac przemocy, oraz wszelakich materialistow. Wiadomo, ze jeden bedzie oprychem, najemnikiem i morderca, a drugi bedzie honorowym rycerzem, ale na tym to polega i od tego sie nie ucieknie.
Na koniec dodam, ze 2D w wielu juz przypadkach ukazywalo swa wyzszosc nad 3D, ale jakos teraz nie moge sie wczuc w klimat mmorpg 2D, po zagraniu w zwyklego cRPG "Gothic", gdzie zasiadlem z czyms pokroju gitary przy ognisku i zaczalem grac. Ludzie dookola mogli cos powiedziec, jesc, palic. To bylo cos. Oby Ci sie udalo i nie skonczylo na zwyklym gadaniu.
__________________

Pieśń II: Honor

Niech ktoś zawoła, że broda hańbą jest
A hańbą dla mnie będzie, go o głowę nie skrócić
Niech ktoś zwątpi w prawość mych braci,
Niech bogom swym dziękuje, jeśli kalectwem go tylko oszpecę,
Bo wstydem jest nie szanować
Tego co dla innych święte.
Słabością jest duma, jeśli
Honorem i szacunkiem w ryzach nie trzymana.
Rozważania tego, co mianem zabójcy okrzyknięty,
Który czuje, a los dla niego jedyny...
Radix jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 31-05-2006, 00:37   #10
Suk Suk
Zbanowany
 
Data dołączenia: 18 04 2005

Posty: 55
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Master Sorcerer
Świat: Selena
Poziom: 139
Poziom mag.: 71
Domyślny Hmm

@Dark_Magician
To nie jest zapowiedź w sumie mam gdzieś co myslisz o projekcie nie gwarantuje że go skończe a narazie dopiero kompletuje zespół. Hmm a wiesz poc o zadałem to zaytanie? Bo żeby dodać niektóre rzeczy musze je umieszczać w grze od samych podstaw gry żeby potem mieć mniej roboty i wole na samym poczatku ustalić co ma zawierać ta gra żeby otem nie przebudowywać kodu dla zmiany jednej pierdoły... A co do języka programowania hmm uważam że jak narazie jest to dobry wybór ponieważ póki zamierzam robić gre 2d lub w rzucie isometrycznym to sie całkowicie sprawdza niewiem jak z grafiką 3d

Ja poprostu zakładając ten temat liczyłem na wasze ciekawe ŚWIERZE pomysły... niechce żadnego uznania itp. A oczywiście kwestia pacców... to oczywiste że nie można robić tego harytatywnie koszta utrzymania serwerów nie są małe ale to odległa przyszłość ponieważ w tej chwili gra jest tworzona od podstawi zanim opublikuje jej jaką kolwiek wersje zadbam aby utrzymywała pewien poziom. Więc tak jak mówiłem nie gwarantuje ukńczenia gry ale poprostu liczyłem że ktoś tutaj ma naprawde ciekawe pomysły na stworzenie super gry
Suk Suk jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 31-05-2006, 09:34   #11
jastr
Użytkownik Forum
 
jastr's Avatar
 
Data dołączenia: 18 02 2005
Lokacja: Ełk
Wiek: 39

Posty: 263
Stan: Na emeryturze
Imię: Jastr
Profesja: Sorcerer
Świat: Galana
Poziom: 8
Skille: :)
jastr ma numer GG 4019279
Domyślny

Ok chcesz pomysłów nie ma sprawy
Zacznijmy od początku czyli historia Bardzo mi się podaba BG II ale nie orientuje się za bardzo czy można sobie ot tak bezkarnie kopiować pomysły. Pamiętaj w MMORPG liczy się klimat więc wytęż umysł i wymyśl coś twórczego. Postacie wiadomo im więcej tym lepiej dla użytkowników gożej dla twórcy (komplikacja kodu) wprowadz rasy (z całą pewnością znasz kilka "standardowych" ras z rpg). Każda rasa ma inne modyfikatory w danej klasie. Pomyśl nad dalszym rozwojem postaci bo 4 tak jak w tibi to niewiele poza tym można by pomyśleć nad dalszym awansem np: grając sorcem na 20 lvlu możesz wybrać sobie specjalizację np: mag przyzywań. Pamiętaj wszystkie klasy muszą być idealnie wyważone i każda z nich musi mieć szansę w walce z inną (inaczej nikt nie będzie grał tą słabszą klasą). Oczywiście nie będę ci tu pisał propozycji czarów itp bo na pewno masz kilka pomysłów. Wykreśl te siadanie przytulanie się itp bo po co to komu (poza tym nie lubię simsów). Na początku daj jakieś jedne miasto i kilka qestów. Tylko proszę nie rób qestów typu idz do punktu a zabij x przeciwników idz do puntku B i odbierz nagrodę. Pamiętaj im więcej RPG tym lepiej dla gry. Co więcej hmm. Daj jakieś umiejętności specjalne np. na 100 lvlu knightem dostajesz cios śmierci który zaaje 2x max obrażenia. można go użyć raz dziennie (w końcu w grze też płynie czas)(wiem wiem śmierdzi BGII Tron of Bhaala ale co mi tam ). Potwoy też znasz RPG więc wszelkie nieumarlaki, smoki itd. Jak na coś jeszcze wpadnę to dopiszę
jastr jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 31-05-2006, 16:44   #12
Suk Suk
Zbanowany
 
Data dołączenia: 18 04 2005

Posty: 55
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Master Sorcerer
Świat: Selena
Poziom: 139
Poziom mag.: 71
Domyślny Thx :)

Pierwsza właściwa odpowiedź.. hmm co do kopiowana pomysłów to zabardzo nie można ale rasy da się zrobić wmiare prosto
nawet te komplikacje że wybierasz dalsze specjalności.... Historia chciałbym żeby gra nie polegała jedynie na klepaniu lvl ale na jakimś ciągu historycznym... 4 klasy postaci to zdecydowanie zamało raczej myślałem nad stworzeniem 2 podstawowych Knight i Sorc które co pewien lvl by się rozgałęziały. Tak czy inaczej do końca gry jeszcze daleko teraz utknolem przy pewnym problemie co do grafiki to w sumie będzie kupiona a raczej zrobina na zlecenie przez profesionalistów I odszedłem od pomysłu nawiązania do anime... jakoś tak ragnarokowe gry nie podobają mi się... Licze na jakiś przełomowy pomysł którego jeszcze nie było w żadnej innej grze
Suk Suk jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 01-06-2006, 23:29   #13
xedhgyr zezathyn
Użytkownik Forum
 
xedhgyr zezathyn's Avatar
 
Data dołączenia: 03 05 2006

Posty: 74
Stan: Aktywny gracz
Profesja: Knight
Świat: Pandoria
Poziom: 21
Skille: 60/59
Poziom mag.: 3
Domyślny

dobry pomysł z tą grafą,ale wtedy trzeba by było klimat a'la anime (wielkie miecze,skrzydła,takie final fantasy)
a co do podstawowych klas to powinien być:fighter,thief,archer,magician
__________________
oficjalna polska strona najlepszej gry na...bądźmy skromni-świecie

NIE dzieciom neostrady
NIE ludziom chorym na dyslekcje,dysgrafie i inne dysmózgowie
TAK opcji szukaj
TAK opcji edite post

możecie mnie zbesztać ale to i tak mój ulubiony zespół!!
xedhgyr zezathyn jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Odpowiedz


Użytkowników czytających ten temat: 1 (zarejestrowanych: 0, gości: 1)
 

Zasady postowania
Nie możesz dodawać tematów
Nie możesz odpowiadać
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Kod jest Włączone
UśmieszkiWłączone
[IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone
Przejdź do forum


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 08:17.


Powered by vBulletin 3