Jesteś tu: Tibia.pl / Forum

Wróć   Forum Tibia.pl > Forum ogólne > Magia

Notki

Magia Magiczne zaklęcia, runy, potężni magowie. Tutaj wszystko o magii w Tibii

Odpowiedz
 
Opcje tematu
stary 30-06-2007, 13:18   #1
Kirsten
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 03 04 2007

Posty: 199
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Paladin
Domyślny Druid po update !

Witam! Mam do was pytanie. czy w nowym uptade dodano coś dla Druidów ??

Z góry Thx
Kirsten jest offline   Odpowiedz z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stary 30-06-2007, 13:24   #2
Akune
Użytkownik forum
 
Akune's Avatar
 
Data dołączenia: 27 06 2007
Lokacja: Battlefield :)

Posty: 21
Stan: Aktywny Gracz
Imię: Akune
Profesja: Master Sorcerer
Świat: Vinera
Poziom: 125
Skille: 19/22
Poziom mag.: 69
Domyślny

Nie. Ten update dotyczył tylko paladynów i rycerzy. Druidzi zostali jedynie troszkę osłabieni.
Akune jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 30-06-2007, 13:25   #3
Duke Dran
Użytkownik Forum
 
Duke Dran's Avatar
 
Data dołączenia: 23 08 2005

Posty: 1,369
Duke Dran ma numer GG 13923094
Domyślny

Tak dostali kopa w du** razem z Magami .
Duke Dran jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 30-06-2007, 13:39   #4
Kirsten
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 03 04 2007

Posty: 199
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Paladin
Domyślny

Dziękuje. Temat do zamknięcia.
Kirsten jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 30-06-2007, 13:39   #5
Teleri
Użytkownik Forum
 
Teleri's Avatar
 
Data dołączenia: 09 02 2006
Lokacja: Kraków

Posty: 222
Teleri ma numer GG 4722598
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Akune Pokaż post
Nie. Ten update dotyczył tylko paladynów i rycerzy. Druidzi zostali jedynie troszkę osłabieni.
buehehehe, troszke
__________________
;x
Teleri jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 02-07-2007, 10:02   #6
Bruno II
Użytkownik Forum
 
Bruno II's Avatar
 
Data dołączenia: 26 01 2006
Lokacja: Białystok

Posty: 25
Profesja: Elder Druid
Świat: Refugia
Poziom: 61
Skille: 24/29
Poziom mag.: 62
Bruno II ma numer GG 1828297
Domyślny Ha a ja Ci powiem inaczej!

Witam, mam druida 62 lvl 62 mlv niestety bez PACC wiec co do udeżeń z VIS się nie wypowiadam. Druid to często runemaker wiec jednak zmieniło się kilka tematów:
- Teraz mój druid ma mocniejszy atak z axa więc zbieranie souli na Carrion Wormach jest szybsze bezbolesne i nie wymaga używania many (zyskałem na update)
- Poszła fama że postacie magiczne są słabe wiec stado noobków zajęło się knightami i pallami - wynik --> Mniej UH na rynku a więcej chętnych do kupowania czyli cena 3200 za bp a nie 3000 jak dotąd (zyskałem na update)
- Mniej druidów - większy respect szczególnie dla tych którzy będą towarzyszami na huntach z SIO.

Best regards.
__________________
See You in game!
Bruno II




Ostatnio edytowany przez Bruno II - 02-07-2007 o 10:05.
Bruno II jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 02-07-2007, 10:28   #7
ripper
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 01 08 2004
Wiek: 33

Posty: 3,349
Stan: Na emeryturze
ripper ma numer GG 3603576
Domyślny

@up
1. Druid bez pacc ssie, i tu nie ma kontrargumentów.
2. Fakt, bo soule to taki wielki problem. Pomijam fakt głupoty robienie run inaczej niż na afku/lagach.
3. 200gp więcej w... 3~h? IMO powinniśmy otworzyć szampana.
4. Jeśli ktoś gra druidem na facc i do tego zajmuje się oraz podnieca robieniem uhów, to wiele przyjemności nie zakosztuje z gry nim. Przed czy po updatem.
ripper jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 02-07-2007, 12:27   #8
JazzCaffe
Użytkownik forum
 
JazzCaffe's Avatar
 
Data dołączenia: 12 06 2007
Lokacja: Zielona Góra

Posty: 29
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Master Sorcerer
JazzCaffe ma numer GG 6780161
Domyślny

Wg mnie druid nie powinien dostać nic! Sorc ma mort hura i UE, a druid robi sam dla siebie uhy, ma tanie leczenie i jest równowaga. Jak by mieli dać druidowi mocniejszy atak, albo coś podobnego do mort hura to po grzyba robić sorca jak można zrobić druida i masz to samo co wcześniej tylko jeszcze exura sio za jakieś tam 70 many...

edit:

Zaprzeczyłem sam sobie "Wg mnie druid nie powinien dostać nic!"

Druid powinien dostać nic
JazzCaffe jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 02-07-2007, 14:20   #9
Znaffca
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 11 06 2007
Lokacja: Carlin Depo

Posty: 19
Stan: Aktywny Gracz
Imię: Hihi
Świat: Obsidia
Poziom: Wys
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Bruno II Pokaż post
Witam, mam druida 62 lvl 62 mlv niestety bez PACC wiec co do udeżeń z VIS się nie wypowiadam. Druid to często runemaker wiec jednak zmieniło się kilka tematów:
- Teraz mój druid ma mocniejszy atak z axa więc zbieranie souli na Carrion Wormach jest szybsze bezbolesne i nie wymaga używania many (zyskałem na update)
- Poszła fama że postacie magiczne są słabe wiec stado noobków zajęło się knightami i pallami - wynik --> Mniej UH na rynku a więcej chętnych do kupowania czyli cena 3200 za bp a nie 3000 jak dotąd (zyskałem na update)
- Mniej druidów - większy respect szczególnie dla tych którzy będą towarzyszami na huntach z SIO.

Best regards.

lol najpierw piszesz ze facc i nie skomentujesz visa a potem piszesz jakie to fajne sio... zdecyduj sie nabku - sio = pacc ;E


;s
Znaffca jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 02-07-2007, 14:40   #10
ripper
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 01 08 2004
Wiek: 33

Posty: 3,349
Stan: Na emeryturze
ripper ma numer GG 3603576
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez znaffca
@ripper
Druid bez pacc ssie? Przed update bez pacca szybciej robiło się 60 lvl drutem niż knightem. Knight co prawda expił za darmo lub prawie za darmo lecz bardzo powoli a jeśli chciał dorównać druidowi w szybkości expienia to musiał o wiele więcej od niego zapłacić. Po update role się odwróciły. Soule to nie jest żaden problem dla normalnie expiącego druida. One przeszkadzają tylko tym, którzy robią runy. Facc druid ma wystarczająco silny atak z różdzki żeby mu się zwracała kasa wydana na exp, więc nie widzę tutaj konieczności robienia run. Bardzo często słaba średnia hitów u knighta powodowała waste na potworach lepszych niż elfy.
Knight facc - of, poh, dragi, ef - wystarczy, żeby efektywnie expić.
Druid facc chyba na w/w expowiskach niespecjalnie poexpi. Ef - waste, dragi - z samego wanda średnio, a z hmm waste, poh - waste, chyba że rare poleci z gsa.
ripper jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 02-07-2007, 14:51   #11
DRoN
Użytkownik Forum
 
DRoN's Avatar
 
Data dołączenia: 02 08 2005
Lokacja: Przasnysz
Wiek: 33

Posty: 970
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez JazzCaffe Pokaż post
Sorc ma mort hura i UE, a druid robi sam dla siebie uhy, ma tanie leczenie i jest równowaga. Jak by mieli dać druidowi mocniejszy atak, albo coś podobnego do mort hura to po grzyba robić sorca jak można zrobić druida i masz to samo co wcześniej tylko jeszcze exura sio za jakieś tam 70 many...
Uwielbiam takie teksty.

Z takim rozumowaniem można stwierdzić, że postacie magiczne nadal są lepsze, bo robią dla siebie runy. Paladyn jako-tako się trzyma, bo ma jeszcze arrows/bolts + HMMy, a knight ssie.

Za to według mnie, fakt że sorc robi SD, czy druid UH'y nie jest znaczącą zaletą tych profesji (fakt, że lepiej kupić runy od kogoś niż w sklepie, ale jakby teraz magom zabrali wypalanie run, wcale nie byliby gorsi niż są) i nie powinno być to brane pod uwagę (a druid jest lepszy od sorca, bo ma create food).
DRoN jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 02-07-2007, 16:55   #12
Macunio
Użytkownik Forum
 
Macunio's Avatar
 
Data dołączenia: 18 06 2007
Lokacja: Gdynia

Posty: 302
Stan: Na Emeryturze
Imię: Patrov
Profesja: Knight
Świat: Jamera
Poziom: 72
Skille: 82/80
Poziom mag.: 6
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez quirhold Pokaż post
Była mowa o lvlach 8-60.

dragi - Knightem przed 60 lvl? Chyba żartujesz. Ty wiesz jaki to będzie waste? Na jednego draga będzie iść więcej niż 3 uhy. Drag nie zostawia za każdym razem 525+ gp w kasie i itemkach. Druid przynajmniej może poexpić na nich z dsami. Koszty wtedy są praktycznie zerowe chociaż exp i loot jest stosunkowo słaby w porównaniu do innych potworów.

Po upie , 50 kina z skilem 77/72 z bs'em !! biore draga z 0 uh i mf , czasami 1 uh pojdzie ( zakladajac ze zaczynam z full hp i mp) ( Co dopiero gdbym wzial bron 42 + atk ). Teraz mozna fajnie knightem expic na dragach
__________________
nie jestem bardziej posłuszny beliarowi niż ty innosowi.

Bóg kocha idiotów, tylu ich stworzył. ""
Macunio jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 02-07-2007, 19:57   #13
ripper
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 01 08 2004
Wiek: 33

Posty: 3,349
Stan: Na emeryturze
ripper ma numer GG 3603576
Domyślny

Cytuj:
poh - Tutaj mogą expić zarówno facc knight jak i facc druid. Druidowi wychodzi taniej ze względu na większe średnie hity i tańsze leczenie. Na GS'y przed 60 lvl nie ma po co się wybierać. Natomiast na reszcie potworów które się tam znajdują knight wcale nie expi taniej, no może z wyjątkiem poison spidera.
Nawet z tanim leczeniem i większą średnią hitów nie zwrócą mu się cyce/slime'y, a na tym głównie by tam expił bez pacc i visa.
Cytuj:
of - Knightem przed 60 lvl? Chyba żartujesz. Byłeś tam chociaż z raz przed update? Na jednego zerka będzie szedł średnio jeden UH zakładając wersję optymistyczną, że nie będzie cię atakowało naraz więcej niż jeden. Drut przynajmniej może tam poexpić z monkami/dsami żeby się zwróciło.
Z dobrymi skillami i eq na 50~ lvlu knight wyszedłby na 0 (bo 1 halka = ponad 2 uhy).
Cytuj:
dragi - Knightem przed 60 lvl? Chyba żartujesz. Ty wiesz jaki to będzie waste? Na jednego draga będzie iść więcej niż 3 uhy. Drag nie zostawia za każdym razem 525+ gp w kasie i itemkach. Druid przynajmniej może poexpić na nich z dsami. Koszty wtedy są praktycznie zerowe chociaż exp i loot jest stosunkowo słaby w porównaniu do innych potworów.
Nikt nie mówił, że ma się zwrócić. Zresztą jeśli komuś by się miało zwrócić, to knightowi.
ripper jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 02-07-2007, 21:03   #14
n@uriQo.
Użytkownik Forum
 
n@uriQo.'s Avatar
 
Data dołączenia: 09 10 2006
Lokacja: Siemianowice Śl.

Posty: 60
Stan: Niegrający
Domyślny

Każdy po sobie powtarza, to może i ja powtórzę

Sam gram knightem i trzeba przyznać ze teraz o wiele lepiej sie expi.. ale
i tutaj jest właśnie te ale . Druid robi uhy, prawda ? (kurde ale mam informacje, ja Cię wale ). Dzisiaj jak chciałem iść na hunta pisałem chyba z 2h żeby kupić zasrane uhy, ale nikt nie pisał. Prawda jest taka ze teraz taki ED zarobi więcej na uhah po update niż przed . Więc jeżeli sie zastanawia ktoś druid czy sorcerer - polecam druta !

Tak offtop:
Dużo noobków przerzuciło się na knighta/palla ale tak czy siak skillowanie knightem jest strasznie nudne, więc po jakiś 2-3 tygodnaich oni znowu wrócą i będą grać dawnymi postaciami..

@up
a co ds'y sie same lecza ? bo jezeli mowa jest od ED to loos, ale zwykly druid musi miec przynajmniej te ihy zeby leczyc ds'y, a i tam chyba lepiej isc walic tez z roda/wanda niz tylko ds'y.

Ripper - ja sie z tobą w 100% zgadzam

Ostatnio edytowany przez n@uriQo. - 02-07-2007 o 21:08.
n@uriQo. jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 02-07-2007, 21:19   #15
Nimir
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 21 06 2007

Posty: 55
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Paladin
Świat: Lunara
Poziom: 11
Skille: 60
Poziom mag.: 3
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez JazzCaffe Pokaż post
Wg mnie druid nie powinien dostać nic! Sorc ma mort hura i UE, a druid robi sam dla siebie uhy, ma tanie leczenie i jest równowaga. Jak by mieli dać druidowi mocniejszy atak, albo coś podobnego do mort hura to po grzyba robić sorca jak można zrobić druida i masz to samo co wcześniej tylko jeszcze exura sio za jakieś tam 70 many...
Koleś widze ze masz Max 13 lat i nie wiesz co piszesz
Hehe Druid z Pacc, możliwe ale druid Facc to jest załamka...
Postój se frajesze dobre 3h i 20 minut rzeby wypalić bp uh'ow+1h 20 minut rzeby odrobić soula co straciłeś i ci wyjdzie ile grasz... a za UH'y masz tlyko 3.2k teraz...

Tanie leczenie to ma tylko Elder... A Facc ma Drogiego Ded'a!!
Nie mocniejszy ale jakis atak i jakiegos spox Rod'a a nie tempesta z zasięgiem 1

Zastanów sie następnym razem co piszesz Noob'ie!!

Ja grąłem Druid'em miałem 41 lvl(do hack'a teraz mam 36[po hacku])
i gra nim była Harc Core'm...
Mialem Pacc'a i spox...
Pacc sie skończył z Druid'a zostało Shit(36 lvl z 45 Mlvl'em)

Ta profesja to gówno a nie możliwość do gry...
__________________
Nimir jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 02-07-2007, 21:40   #16
ripper
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 01 08 2004
Wiek: 33

Posty: 3,349
Stan: Na emeryturze
ripper ma numer GG 3603576
Domyślny

Cytuj:
Na takie shity jak cyc i slime to sie bierze slabsze rozdzki i tez sie zwraca a wcala nie spowalnia to expa bo respawn jest jaki jest.
Jeśli zajmie dla siebie poh, co nie jest niemożliwe, to spawn będzie za szybki na przeciętnym świecie
Cytuj:
Zakładając ze "dobre skille" to dla ciebie 85/85 (pewnie mniej ale co tam) a dobry eq to avenger+rh+dsm+knight/crown legs+leather boots/BoH+p-ammy/aol (pewnie gorszy ale co tam) na jednego draga będziesz tracił średnio 2-3 UH'y. W przypadku kiedy zaatakują cię 2 naraz pomnóż tę wartość razy 2. (na jednego draga ofc) Na dragach koło venore respy są przeważnie po 2-3 dragi. 2 UH'y = 350 gp. Stosunkowo rzadko zdarza się loot z draga o wartości 350+ gp.
Co nie zmienia faktu, że może tam powastować to co zarobi np. w mint (gdzie wcale nie jest aż taki zły exp, jeśli wziąć pod uwagę zarobek).
Cytuj:
Chyba żartujesz. Druid z summonami expi za darmo więc nie wiem jakby mu się miało nie zwrócić. Jedyny koszt to jednorazowe postawienie 2 DS'ów. Sorcerer jest dokładnie w takiej samej sytuacji jak druid. Bez użycia summonów największą szansę na zwrot pieniędzy miał palek. Knight do update był najgorszy na dragach aż do 100+ lvla.
Och, faktycznie. Z summonami na 50~ lvlu to wyborny exp = ) Ile expa/h? 20k? = S
ripper jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 02-07-2007, 22:20   #17
kierowca
Guest
 

Posty: n/a
Domyślny

lipnie sie gra
  Odpowiedz z Cytatem
stary 02-07-2007, 23:39   #18
ripper
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 01 08 2004
Wiek: 33

Posty: 3,349
Stan: Na emeryturze
ripper ma numer GG 3603576
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez quirhold Pokaż post
PoH to publiczny resp, nawet nie ma gdzie listu polozyc.

No i liczac srednia z expa w mint i na dragach wychodzi ci niewiele wiecej niz w samym mint. Druid nadal jest w stanie robic wiecej bez waste.

20k/h to knightem w mint nie osiagniesz na przecietnym swiecie pvp.
1. PoH niekoniecznie jest publiczny - zależy od serva.
2. Może, nie wykluczam.
3. Rotfl. Na 2 różnych pvp (Iridia i Isara) ZAWSZE było ponad 20k/h.
ripper jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 03-07-2007, 00:34   #19
ripper
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 01 08 2004
Wiek: 33

Posty: 3,349
Stan: Na emeryturze
ripper ma numer GG 3603576
Domyślny

Cytuj:
Jeśli nie to i tak na pewno nie poexpi sobie tam 8-60 lvl solo.
Na 25 lvlu z 70/70 i przeciętnym eq zwraca się, jeśli zbieramy śmieci w stylu mace.
Cytuj:
O 8 rano na pewno nie wyciagniesz 20k/h.
Nie wiem, nie jestem tak pojebany żeby expić od 8 do późna. W godzinach "normalnych" (po szkole/pracy/śniadanku) 20k/h w mint to MINIMUM.
ripper jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 03-07-2007, 00:47   #20
Argen
Użytkownik Forum
 
Argen's Avatar
 
Data dołączenia: 19 12 2006
Wpisy bloga: 1

Posty: 2,059
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez ripper Pokaż post
Na 25 lvlu z 70/70 i przeciętnym eq zwraca się, jeśli zbieramy śmieci w stylu mace.
Zbierając śmieci, znacznie wolniej expisz.

Zdążyłem zauważyć, że często mówisz o tym jak to się zarabia w mint~,
z tym moge jeszcze się zgodzić, ale po ch*j mówisz, że knight może sobie na dragach powastować to co zarobi na mint~?
Równie dobrze sorc/drut może powastować to co zarobi w tydzień robiąc runy, lub expiąc na mniej kasożernych expowiskach.
Argen jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Odpowiedz


Użytkowników czytających ten temat: 1 (zarejestrowanych: 0, gości: 1)
 

Zasady postowania
Nie możesz dodawać tematów
Nie możesz odpowiadać
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Kod jest Włączone
UśmieszkiWłączone
[IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone
Przejdź do forum


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 16:46.


Powered by vBulletin 3