Jesteś tu: Tibia.pl / Forum

Wróć   Forum Tibia.pl > Dla początkujących > Tajemnice Rookgaardu

Notki

Tajemnice Rookgaardu Wyspa początkujacych. Każdy tutaj zaczyna...

Odpowiedz
 
Opcje tematu
stary 26-03-2007, 22:53   #1
Mega_RobalXXL
Użytkownik Forum
 
Mega_RobalXXL's Avatar
 
Data dołączenia: 23 04 2006
Lokacja: Bydgoszcz
Wiek: 33

Posty: 238
Stan: Na Emeryturze
Profesja: Rookstayer
Świat: Xerena
Poziom: 100
Domyślny [*] Jarassimus [*]

Trudno mi o tym pisac ale napisze. Dnia 15 stycznia 2007 odszedł od nas jeden z najlepszych użytkowaników forum.tibia.pl (Tajemnice Rookgaardu). Zmarł w wieku 32 lat na serce , nie miał żony ani dzici . Mieszkał sam w Koszalinie. Jego hobby była kolej i komputery 8-bitowe. Dnia dzisiejszego obchodził by 33 urodziny (26.03). O tym wszystkim dowiedziałem sie od Jego najlepszego kumpla i zarazem przyjaciela Equsa Runis'a, choc Tych dwoje kumpli dzieliły kilometry Jaras pochodził z Koszalina a Equsa z Warszawy lacz nic nie staneło na przeszkodzie aby sie spotkali , internet ich poznał . Ja poznałem Jarasa na Tym forum a potem razem chodziliśmy expic w Tibi , ile to nocy przegadałem z Nim na Skype lecz juz Go z nami nie ma ...
[*] Jarosław Krasuski[*]

PS . Informacje są pewne... On naprawde nieżyje

Pozdrawiam...

Edit.

Postanowiłem dać zdjęcie Jarka.
[*] [*]

Ostatnio edytowany przez Mega_RobalXXL - 27-03-2007 o 11:01.
Mega_RobalXXL jest offline   Odpowiedz z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stary 26-03-2007, 22:58   #2
Alessandro Del Piero
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 08 04 2006
Lokacja: Rydułtowy

Posty: 156
Stan: Niegrający
Alessandro Del Piero ma numer GG 6815433
Domyślny

Ehh... Że też ludzie umierają w tak młodym wieku...[*]
Alessandro Del Piero jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 26-03-2007, 23:01   #3
Zillek Edonek
Zbanowany
 
Data dołączenia: 30 01 2006

Posty: 471
Domyślny

Cóż mogę powiedzieć...[*][*][*]
Zillek Edonek jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 26-03-2007, 23:12   #4
mrufka91
Użytkownik Forum
 
mrufka91's Avatar
 
Data dołączenia: 12 12 2006
Lokacja: Zgierz

Posty: 65
Stan: Aktywny Gracz
Smutny

Szkoda... w tak młodym wieku... [*][*][*]
__________________

mrufka91 jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 26-03-2007, 23:27   #5
Zdjecia_rar
Guest
 

Posty: n/a
Domyślny

no i co z tego?
idzcie do kosciola albo w inne swiete miejsce i oddajcie pokoj jego duszy, a nie stawiacie jakies swieczniki w internecie.
  Odpowiedz z Cytatem
stary 26-03-2007, 23:28   #6
Sir Emilio
Zbanowany
 
Sir Emilio's Avatar
 
Data dołączenia: 02 05 2005
Lokacja: Olsztyn
Wiek: 19

Posty: 814
Stan: Początkujący
Profesja: Royal Paladin
Świat: Refugia
Poziom: ^^
Skille: 1337
Poziom mag.: hm
Sir Emilio ma numer GG 6082309 Sir Emilio ma login Tlenu bartek_maly@tlen.pl
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Zdjecia_rar Pokaż post
no i co z tego?
idzcie do kosciola albo w inne swiete miejsce i oddajcie pokoj jego duszy, a nie stawiacie jakies swieczniki w internecie.
taka moda... ja tam swieczek w necie nie stawiam bo co komu dadza 3 znaczki... a tak pozatym to pomyslcie ze srednio co 30 sekund umiera jeden czlowiek i na niego nadszedl czas...
Sir Emilio jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 26-03-2007, 23:46   #7
Coray
Guest
 

Posty: n/a
Domyślny

Eh, no cóż, należy tylko współczuć znajomym i rodzinie. Właśnie takich chorób jak choroby serca i rak, ludzie powinni się najbardziej obawiać, bo jak już ją masz - mała szansa na ratunek Szczere kondolencje, dla znajomych pogrążonych w żałobie.
  Odpowiedz z Cytatem
stary 26-03-2007, 23:59   #8
RookRooku
Użytkownik forum
 
RookRooku's Avatar
 
Data dołączenia: 27 02 2007

Posty: 13
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Elite Knight
Gildia: Bih~
Świat: Harmonia
Poziom: 8+
Domyślny

Tez go znalem i sie z nim przyjaznilem ale coz umrzec w tak mlodym wieku [*][*][*]

RookRooku jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 27-03-2007, 01:08   #9
Sirblaze
Użytkownik Forum
 
Sirblaze's Avatar
 
Data dołączenia: 03 11 2005
Lokacja: London
Wiek: 36

Posty: 58
Stan: Niegrający
Imię: Sirblaze
Gildia: Brainstorm
Świat: Selena
Poziom: 50
Skille: Forgot
Poziom mag.: jw
Wyślij wiadomość przez ICQ do Sirblaze Sirblaze ma numer GG Zapomnialem Send a message via Skype™ to Sirblaze
Domyślny

Jeden z niewielu ktorzy mieli moj szacunek na tym forum (bez urazy) jego rzetelne i inteligentne posty czytalo sie z wielka przyjemnoscia, byly pozbawione przejawow wrogosci lub chmstwa. Od jakiegos czasu zauwzylem ze przestal sie udzielac na forum i sluch po nim zaginal. Az do tego momentu, w mojej opinii guru dla poczatkujacych rookerow i nie tylko.

To bardzo smutna wiadomosc jest mi strasznie przykro z tego powodu i wyrazam skruche ze tak mlody czlowiek musial umrzec tak wczesnie.

[']
Sirblaze jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 27-03-2007, 08:39   #10
Ciufcia
Użytkownik Forum
 
Ciufcia's Avatar
 
Data dołączenia: 22 01 2006
Lokacja: KrainaNibyNiby

Posty: 252
Profesja: Rookstayer
Świat: Eternia
Skille: 26 fist
Domyślny

[*] - dla najlepszego usera jaki tu kiedykolwiek zaglądnął...
__________________






Ciufcia jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 27-03-2007, 09:35   #11
Lumpus12
Użytkownik forum
 
Lumpus12's Avatar
 
Data dołączenia: 23 02 2006
Lokacja: H@jn0vK4

Posty: 29
Stan: Aktywny gracz
Lumpus12 ma numer GG 1771299 Send a message via Skype™ to Lumpus12
Domyślny

szkoda mi jego [*]Jaras[*]
Lumpus12 jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 27-03-2007, 11:28   #12
Sceaux
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 14 08 2006
Lokacja: Kozienice

Posty: 78
Stan: Aktywny Gracz
Imię: Van'Er
Profesja: Knight
Gildia: Teleubiski
Świat: Candia
Poziom: 18
Skille: 50+/50+
Poziom mag.: 3
Domyślny

Popieram przedmówców... Żal ludzi...

Oby Rookgaard został z nim do końca świata...[*][*][*]
__________________
Annihilator Astronisa... - Godne obejrzenia Zajebista muzyczka (m.in. The Offspring - Wymiatają )

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez DexteroO Pokaż post
nom, jak padne to puacze, ledwo wruce ze szkouy to wlonczam kompa i gram do 2 rano bo potem mama fhodzi i kszyczy na mnie i rano o 7 do szkouy i znuf wracam i tak dalej

acha mam 14 lat ale hodze do 5 klasy bo siupnolem pszes tibie

pozdro dla maniakuf
Sceaux jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 27-03-2007, 14:28   #13
Argen
Użytkownik Forum
 
Argen's Avatar
 
Data dołączenia: 19 12 2006
Wpisy bloga: 1

Posty: 2,059
Domyślny

...oby was ludziska nie zobaczył, bo sie w grobie przewróci...
pomyślcie co wy robicie? napiszcie że wam smutno a nie jakieś '[*][*]'

osobiście mi przykro, ale nic więcej, każdego dnia umierają setki ludzi, myślicie o tym?
Argen jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 27-03-2007, 14:38   #14
Tawer Redeye
Użytkownik Forum
 
Tawer Redeye's Avatar
 
Data dołączenia: 20 03 2006
Lokacja: Wrocław
Wpisy bloga: 1

Posty: 261
Stan: Na Emeryturze
Tawer Redeye ma numer GG 631049 Tawer Redeye ma login Tlenu kamix21@o2.pl
Domyślny

No cóż szkoda, że ludzie umierają w takim wieku. Wyrazy współczucia dla Rodzinny Jarassimusa.
__________________
Jarassimus- na zawsze w naszej pamięci
:F
Może wróciłem, może nie
272 posty
Tawer Redeye jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 27-03-2007, 14:51   #15
Zenuś
Użytkownik Forum
 
Zenuś's Avatar
 
Data dołączenia: 28 01 2006
Lokacja: Ab'dendriel
Wpisy bloga: 7

Posty: 287
Stan: Usunięty
Profesja: Master Sorcerer
Świat: Antica
Poziom: 8
Skille: 15/16
Poziom mag.: 1
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Jarassimus Pokaż post
Witam.

Zauważyłem, że w dużej ilości (ale nie zaryzykuję słowa "większości") w Tibię grają ludzie bardzo młodzi. Jednak gra ta i dla mnie ma swój klimat i urok, choć mam już 32 lata (w porównaniu z tymi ludźmi jestem więc "staruszkiem" ;-) - stąd typuł topicu ;-). Możnaby nawet założyć sondę na ten temat, aby dowiedzieć się, w jakim wieku ludzie grają w tę grę. Zobaczyłem tą grę u syna pewnych moich znajomych, u których bywam dość często i od razu mi się ona spodobała. Patrzyłem jak ten młody gra, przy okazji wszystko mi wytłumaczył jeśli chodzi o obsługę konta i podstawy w grze (poruszanie się, wydawanie komend itp.).

Dwa tygodnie temu założyłem sobie więc konto i stworzyłem pierwszą postać, którą nazwałem Jarassimus (od swojego przezwiska ;-). Zacząłem jako taki prawdziwy nowicjusz chodzić po terenie Rookgardu, poznawać miejsca, ludzi, potwory, zdobywać doświadczenie i skille - awansować. Zaprosiłem do gry również mojego Przyjaciela, któremu także ta gra się spodobała i od tamtej pory razem wybieraliśmy się na wycieczki po wyspie. Nie zawsze te wycieczki zresztą miały na celu wykonanie jakiejś misji (niekoniecznie prawdziwego questa, ale czasami zaplanowaliśmy sobie misję polegającą na zabiciu jakichś potworów, albo zdobyciu jakiegoś przedmiotu itp.). Mniej więcej razem doszliśmy swoimi postaciami do 8 poziomu i zdecydowaliśmy się opuścić Rookgard. Wybraliśmy Venore jako miasto do dalszych naszych działań. Obecnie nasze główne postaci mają już po 11 poziomie i dalej sobie spokojnie awansują. :-)

Jednak, ponieważ posta piszę w dziale o Rookgardzie, nie będę tu opisywał przygód mojej głównej postaci. Mianowicie, samo Rook spodobało mi się tak bardzo, że specjalnie założyłem drugą postać, z zamysłem, aby została ona Rookstayerem. Imię tej postaci jest bardzo podobne do tej pierwszej: Jarissimus :-). Wcale jednak nie zależy mi na tym, żeby bardzo szybko awansować na wyższe poziomy. Owszem - to też, ale podstawowym celem jej istnienia jest stopniowe (ale jednak samodzielne) poznawanie całego terenu wyspy (tzn. jej darmowej części). W tym celu czytam różne poradniki, fora i opisy (także na tibia.pl), czytam też znajdowane na ziemi lub gdzie indziej książki (w których można dowiedzieć się wielu rzeczy).

Zdaję sobie sprawdę z tego, że wiele ludzi, którzy mają niższy ode mnie poziom (teraz Jarissimus ma 9 level) zwiedzili zapewne już calutką wyspę i nie ma dla nich już na niej żadnych tajemnic. Ja jednak nie wstydzę się napisać, że w wielu miejscach jeszcze w ogóle nie byłem. Jak już wspomniałem wcześniej, nie jest dla mnie ważna szybkość w tej grze, lecz powolne, ale, według mnie, przynoszące najwięcej przyjemności, delektowanie się klimatem i "smaczkiem" tej gry.

Są jednak jeszcze pewne rzeczy, na temat których szukam odpowiedzi w wielu miejscach (tibia.com, tibia.pl i inne źródła) i nie potrafię ich znaleźć. Właściwie nie wszystkie mi są aż tak bardzo potrzebne do grania, ale warto by było o tym co nieco wiedzieć ;-).

Pierwsza sprawa, która mnie zaciekawiła, to to, że kiedy patrzy się (Look) na większość postaci innych graczy, widzi się ich poziom i profesję (lub na Rookgardzie zwykle jej brak). Przy niektórych jednak postaciach, po nazwie profesji (lub "He/She has no vacation") umieszczony jest jeszcze dodatkowy komentarz typu: "He/She is marked as <cośtam>". Pytanie: jak to zostało zrobione?

Kolejną rzeczą jasno wynikającą z zasad gry powinno być to, że na Rookgardzie niemożliwe jest używanie magii. Sprawa jest prosta: na Rook nie ma jeszcze profesji, ale też i nie ma "nauczycieli" czarów (jak np. NPC Asrak dla rycerzy w Venore), więc mimo iż poziom many z levelu na level rośnie, jednak nie mamy możliwości zrobienia choćby prostego "utevo lux". Jednak, jak zaobserwowałem, nie wszyscy - niektórzy na Rookgardzie świecą jak przysłowiowemu "psu jajca" ;-). Widać na pierwszy rzut oka, że nie jest to pochodnia, bo ona daje takie lekko żółtawe światło, a "utevo lux" - takie białe, jak żarówki halogenowe w samochodzie ;-). Sam zresztą nieraz zapomniałem (zaaferowany jakąś właśnie zakończoną akcją) zgasić swą pochodnię i tak szedłem przez miasto, a widziałem postaci świecące innym światłem (miałem wtedy skalę porównawczą do mojego światła). Kolejne pytanie: jak to zostało zrobione?

Być może są i jeszcze inne sprawy, co do których mam wątpliwości, ale teraz o nich nie pamiętam, więc kiedy sobie przypomnę, również zapytam o nie w tym wątku.

W tym zaś akapicie chciałbym poprosić o opinię w następującej sprawie. Co prawda i tak po wyjściu z Rookgard wszystkie "wypasione", zebrane tam przedmioty tracą swoją wartość i potrzebne są nowe, na które musimy zarówno zarobić, jak i wydać swoje "złocisze", jednak na samym Rookgardzie mają one swą niewątpliwą wartość. No i właśnie w tym miejscu pojawiają się moje wątpliwości. Bowiem, jako Rookstayer, czasami zdarza się, że zbieram pieniądze na jakiś element swego wyposażenia, więc planuję sobie taką misję: udać się w pewne miejsce, odnaleźć jakiś stuff, a następnie sprzedać go po "obowiązującej" cenie na "czarnym rynku". Kiedy jednak widzę, że przykładowy studded armor, który zawsze kosztował 50gp można kupić też i za 10gp, to uważam to za "psucie rynku". I tak podobnie z innymi wartościowymi przedmiotami, typu mace czy legion helmet, za które, kiedy czasami stoję i krzyczę jakąś cenę (o której wiem, że dany przedmiot jest jej wart), często zostaję wyśmiany, choć przecież, jak sam widziałem inni sprzedawali po tej cenie. Wiem, że wiele z tych przedmiotów można zdobyć na dłuższej wyprawie (być może quest'cie), ale nie wszyscy sobie na to mogą pozwolić i wtedy wolą kupić od kogoś, kto "krzyczy" na rynku. Co o tym sądzicie?

Na koniec opiszę też parę swoich niemiłych spostrzeżeń na temat Rookgardu i ludzi grających na nim (obojętnie, czy są to -stayerzy, czy też -leaverzy - że takiej "nazwy" użyję ;-). Właściwie można o tym poczytać już w innych tutaj wątkach, ale przy okazji pisania tego posta także chcę wyrazić swój niesmak. Najgorsze jest to, że przyzwyczajeni do takiego złego zachowania gracze, po opuszczeniu Rookgardu, podobnie postępują na mainie. Kiedy z kolegą expowaliśmy sobie w pewnym miejscu pod Venore (a jest to naprawdę spore expowisko i nikt nikomu nie musi wydzierać sobie zdobyczy :-/), w pewnym momencie przyszedł jakiś gość i obaj poczuliśmy się dosłownie tak samo, jakbyśmy byli jeszcze w Rook (choć wielu graczy na mainie jednak szanuje pewne niepisane zasady): zaczęło się wykradanie łupu z zabitych przeze mnie potworków, a wręcz zawłaszczanie sobie innych potworków, które akurat zaatakowały mnie. To naprawdę nieprzyjemne zachowanie, prawdę mówiąc zniechęca do grania. No i właśnie, ponieważ tutaj mówimy o Rookgardzie, jest tego tutaj najwięcej. Do nikogo nie trafia fakt, że nie dość, że to ja pierwszy zauważyłem potworka, to jeszcze potworek zaatakował mnie pierwszego (hehe, to raczej konsekwencja tego, że ja go pierwszy zobaczyłem: on także pierwszy zobaczył mnie ;-), no i wreszcie, skoro tak już jest, że ja od jakiegoś dłuższego już czasu nawalam tego potworka, to chyba cały łup z niego należy się mnie. Ot, po prostu, przychodzi sobie taki "pomagier", który za wszelką cenę chce mi "pomóc" w zabiciu potworka (choć nie bierze pod uwagę tego, że ja czasami też i trenuję skille i nie chcę go tak szybko zabić), ale machnie ze dwa razy mieczykiem czy czym tam co on ma, zaś pierwszy jest do łupu, więc od razu odciąga sobie na bok ciało potworka i zabiera jego zawartość :-/. Nie pomagają nawet prośby (jeden odpowiedział mi bezczelnie: "prosic to sobie mozna"). Cóż Wy - "starzy wyjadacze" Tibii, o tym sądzicie?

Tak naprawdę, mimo, że tak się tu o tym wszystkim rozpisałem, a także doszedłem już do poziomu 9 (a na mainie - do 11), uważam się wciąż za początkującego, gdyż to, co wiem o Tibii, jest z pewnością wciąż ułamkiem tego, co wiedzieć powinienem ;-). No, ale od czego mamy różne ciekawe artykuły i posty zamieszczane także na tym forum?

Serdecznie pozdrawiam wszystkich maniaków tej gry i z góry dziękuję za odpowiedzi na moje pytania
.

nie wiem sam dlaczego to skopiowałem ale wydaje mi się że warto poczytać

Jestem ZA aby dać informacje na stronie głównej tibia.pl o tym człowieku

Wpisując w google Jarosław Krasuski znajdziecie wiele informacji o nim również to gdzie został pochowany
__________________
;-

Ostatnio edytowany przez Zenuś - 27-03-2007 o 15:46.
Zenuś jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 27-03-2007, 15:05   #16
Voon
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 26 07 2006

Posty: 1,303
Voon ma numer GG 1528304
Domyślny [*]

najszczersze kondolencje dla jego przyjaciół i rodziny[*]

nie znałem go dobrze - głównie z widzenia - pamiętam jednak jak razem z nim i innymi graczami zablokowaliśmy most na rooku a wszyscy ubrani byli na czarno (atak klonów)
szkoda że odszedł - każdy kiedyś odejdzie - jednak on odszedł za szybko
Voon jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 27-03-2007, 15:07   #17
Vantem
Guest
 

Posty: n/a
Domyślny

Wyrazy współczucia, ten człowiek naprawdę wiele mógł osiągnąć sądząc z ciekawości i inteligencji wynikającej z jego postów.
  Odpowiedz z Cytatem
stary 27-03-2007, 16:07   #18
Gawroon
Zbanowany
 
Data dołączenia: 10 03 2007
Lokacja: South, Pomiędzy Dunajcem, a Popradem - Stary Sącz

Posty: 120
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Sorcerer
Gildia: ---
Świat: Secura
Poziom: 23
Skille: ---
Poziom mag.: 23
Gawroon ma numer GG 9594190
Domyślny

[*] - nie znałem go, ale każdy człowiek jest mi bratem

Te świeczki, to pewien akt, że rozumiemy, hołdu i współczucia.
Gawroon jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 27-03-2007, 17:39   #20
R.R.
Użytkownik Forum
 
R.R.'s Avatar
 
Data dołączenia: 07 10 2006
Lokacja: God Wars Dungeon
Wiek: 30

Posty: 227
Stan: Na Emeryturze
Profesja: Rookstayer
R.R. ma numer GG 7838431
Domyślny

@Instynkt
Na każdego przyjdzie wkońcu czas...

Niech mu świeci świeczka [*]
__________________
R.R. jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Odpowiedz


Użytkowników czytających ten temat: 1 (zarejestrowanych: 0, gości: 1)
 

Zasady postowania
Nie możesz dodawać tematów
Nie możesz odpowiadać
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Kod jest Włączone
UśmieszkiWłączone
[IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone
Przejdź do forum


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 10:34.


Powered by vBulletin 3