Jesteś tu: Tibia.pl / Forum

Wróć   Forum Tibia.pl > Forum ogólne > Inne

Notki

Inne To co nie pasuje do któregoś z działów a ma związek z Tibią trafia tutaj.

Odpowiedz
 
Opcje tematu
stary 16-04-2008, 15:15   #1
Xerionis_Family
Użytkownik Forum
 
Xerionis_Family's Avatar
 
Data dołączenia: 16 09 2006
Lokacja: WLKP

Posty: 325
Stan: Początkujący
Świat: Polska
Poziom: 192
Skille: 100+
Poziom mag.: 25
Domyślny 400lvl? Kwestia czasu, podejścia, gry czy może...?

Tak sobie leżałem na tapczanie przed tv, i naszła mnie refleksja o 400 lvlu. W sumie z tego co widzę, ludzie na 340+ lvlach bez problemu są w stanie zrobić lvl dziennie z tego co widziałem na przykładach MDW i Seromontisa. Coraz więcej ludzi posiada 300+ lvl i wielu z nich ciśnie do przodu goniąc najlepszą dwójkę.

W sumie obserwując erig, można by dojść do wniosku, że 400 lvl to kwestia czasu. Lecz czy napewno? Zastanawiam się, po co takim ludziom coraz wyższe lvle, skoro tibia nic im nie oferuje. Sprzedawanie pieniędzy na allegro i kupowanie za nie pacców lub innych rzeczy (co jest teraz strasznie popularne chociaż nielegalne) może się każdemu znudzić, tym bardziej przy takim spadku wartości.

Zadając sobie pytanie, co zyskuje gracz na takim wysokim lvlu dochodzę do wniosku że:
1. Waste, które setki lvli temu zmieniło się na zyski minimalnie rosną z każdym punktem hp i many zwiększonym z lvlem, ale to już nie taka różnica jak kiedyś.
2. Możliwość bicia większej ilości silnych potworów na raz.
3. Możliwość bicia z kumplami super silnych bossów z mniejszym ryzykiem/brakiem ryzyka.

Analizując każdy punkt, doszedłem do wniosku, że to wcale już nie daje frajdy. Na ich lvlach dopiero po 20-50 lvlach widać różnicę w waste lub jego braku. Możliwość blokowania większej ilości potworów też odpada, bo już na 200+ lvlach wiara stoi sobie gdy atakują ich wszystkie możliwe potwory (czytaj 8 z bliska + dodatkowe które chaotycznie chodzą). Można by się tu kłócić, ponieważ można w ten sposób blokować silniejsze potwory, ale czy Seromontis bloknie w ten sposób 8 demonów? Jest potężny, ale wątpię żeby poszedł na to nawet z sioherami. W końcu po co, skoro mu się to nie opłaci. Ryzyko wiąże się z adrenaliną, ale czy warto ryzykować tak cennego chara, skoro i tak ilość potworów które się na raz blokuje nie wiąże się w żaden sposób z tym jak szybko się expi? Bo w końcu na pvp nikt nie będzie ryzykował czarów obszarowych (wtedy by nie miał szans), i jaka by to musiała być ekipa, żeby się tak pobawić chociaż na no-pvp. Seromontis + sioherzy + atakujący najlepiej sorce/druidzi którzy obszarowo by wybili 8 demonów mniej więcej w takim czasie jak 1 demona (biorąc pod uwagę, że bili by z czarów mających zasięg na wszystkie demki na raz).

Bicie super silnych bossów z taką ich ilością i częstotliwością pojawiania się nie jest fajną perspektywą, chyba że na tibia.com pojawiały by się informacje o tym wcześniej, żeby można było zaplanować dzień wcześniej a nie mieć konieczności być w pobliżu kompa 24/7.

W końcu nie dość, że bossów jest mało, a wartość ich itemów jest stosunkowo niska, to cipsoft nie myśli o graczach jako o ludziach, którzy planują swój wolny czas na ŻYCIE i granie, tylko jako o zombie, którzy bez przerwy ślinią się przed kompem i wyczekują bossa, albo wyczekują sms'a typu "logaj, boss sie respi!!11 plx szybko, już tim idzie!!!1!1@3"

Kolejną myślą jaka mi wpadła, to to, czy biorąc pod uwagę jak mało jest rodzajów potworów (jeszcze?) w tibii, czy system bossów jest dobrze zorganizowany i czy system expienia jest wporząku?

Bo w końcu nie sądzę, żeby hity Seromontisa lub AoD'a dużo się zmieniły od wbicia ostatnich 2-3 skilli... Więc to ile expa wbiją zależy od potworów na które się udadzą, i od czasu jaki nad nimi spędzą. Tak więc skoro od 50 lvli jedno co się zmienia to miejsca(żeby się nie zanudzić) i wydłuża się czas expienia potrzebny na wbicie jakże upragnionego lvla, to czy długo tak można pociągnąć?

Bossowie bici w ogromnych teamach, można powiedzieć w armiach dają tyle expa co kot napłakał, a wartość loota dla jednej osoby ma małe znaczenie nie mówiąc o całej ekipie... może propozycja next lvla dla każdego kto bił potwora to dużo, ale przynajmniej przy ferumbrasie, Ghazbaranie, Morgarocie itp to raczej jest uzasadnione nie? Albo lvl za wykonanie questa w stylu poi to też chyba nie jest przesada...

Może się mylę, ale to tylko luźne myśli.

W każdym razie skoro wbijanie lvla nie ma takiego wpływu na ilość wbijanego expa na godzine, tylko na zarobek w tym czasie, to ciągle daje frajdę? Teoretycznie osoba na 200 lvlu z takimi samymi skilami może dokonać tego co oni (liczba expa/h) tyle że mniej zarobi.

Tak więc jak uważacie, co ma decydujący wpływ na to, kiedy pojawi się pierwszy 400 lvl w tibii? Czy ludzie są na tyle psychiczni żeby nawalać coraz dłużej w tibie by nabić lvl czy w końcu (jak widać na erigu) znudzą się i pozostaną na tym samym poziomie jak kiedyś Eternal, a teraz MDW i Seromontis?

Może cipsoft powinien nad tym się zastanowić wprowadzając kolejne updaty, a nie dodawać tylko nowe tereny, jednego fajnego questa, jakiś outfit i "balansować" profesje co wprowadza spory chaos między graczy.
__________________
Chcesz usłyszeć najlepsze piosenki o tibii? Otwórz


[youtube]Mój kanał yt:

Xerionis_Family jest offline   Odpowiedz z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stary 16-04-2008, 16:28   #2
$eriToonbra
Użytkownik Forum
 
$eriToonbra's Avatar
 
Data dołączenia: 24 01 2008
Lokacja: Pyskowice

Posty: 257
Stan: Na Emeryturze
Profesja: Master Sorcerer
Świat: Secura
Poziom: 123
Skille: 16/25
Poziom mag.: 66
$eriToonbra ma numer GG 9933368
Domyślny

Bardzo mądry artykuł.

Według mnie Cip-Sofci powinni dodać jakiś main od 200 lvl + albo 250 lvl + i tam dać mocne potworki na które chodzić by mogli we 3-4 co bili by to 2 h i dostawali xxxx expa.

Wtedy grało by się o wiele łatwiej i więcej expa by było dla takich 150 + bo teraz jak wbije sobie taki 250+ palek na frosty to polowe respa wybija na klate i co ma zrobić. Dodać powinni więcej expowisk z dlami frostami i demonami bo co to są 3 respy z czego 2 są konkretniejsze.
__________________




$eriToonbra jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 16-04-2008, 16:36   #3
Cygan Slejter
Użytkownik Forum
 
Cygan Slejter's Avatar
 
Data dołączenia: 20 06 2006
Lokacja: Jawor
Wiek: 34
Wpisy bloga: 1

Posty: 828
Stan: Na Emeryturze
Profesja: Rookstayer
Domyślny

Ciekawie poruszyłeś, ten problem
Prawdą jest to, że jednak powinni coś zrobić bo 300 lv + jest coraz więcej (nie wspominając już o 200 lv) i gra taka postacią w obecnej tibi jest nudna...
Co do bossów to też się zgadzam, że powinni się o wiele częściej pojawiać..
__________________
Cygan Slejter jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 16-04-2008, 16:50   #4
Lechista
Użytkownik Forum
 
Lechista's Avatar
 
Data dołączenia: 11 11 2007
Lokacja: Gdańsk

Posty: 1,348
Stan: Na Emeryturze
Poziom: Wi
Skille: Ndsurfi
Poziom mag.: ng
Domyślny

Ciekawy artykuł. Moim zdaniem powinni zrobić tak jak w lineage, że jednego potwora biją po pare godzin i to 200 osób...
a ogólnie to powinni jeszcze zmniejszyć ilość spadanego expa i skilli po dedzie, bo jak taki 350lvl padnie to mu spada około 5 leveli bez blessów... o skillach nie wspominając. Bezsens
__________________
Ukryty tekst:
Nie młgoem urzyiweć, że mgoę zumierzoć to co wśłaine cztyam. Foennmnelaa moc lgudzikeo ułmsyu! Włudeg bdaań ppodzrzeynorwach na Usrniweciytee Cmabrigde, nie ma zinnaczea w jekaij keolśjcnoi lteriy unomcziesze są w swiłoe, jyeinde iottnse jset, aby piszwera i onisatta lteria błyy na wyśłaiwcm miscjeu. Rtszea mżoe być caicikłowie pnarzeszmiea, a i tak jset się w sintae pyrzatczeć tsket bez pmelrobu.

Korzystaj z opcji Szukaj!!!
Wkurzyłem cię, a może mnie kochasz? ?Jeśli tak to wstaw mi notkę xD
Lechista jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 16-04-2008, 17:08   #5
Dragones5
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 07 02 2008
Wiek: 30

Posty: 333
Profesja: Royal Paladin
Świat: Honera
Poziom: 52
Poziom mag.: 15
Domyślny

400 lvl to masz racje, tylko kwestia czasu i checi do nabijania kolejnych poziomow i bicia jednego i tego samego.Choc taki Seromontis to ma tyle ze pvp i wrazie czego jak bedzie wojna i on wezmie udzial to ma niezla frajde jak naj*bie fragi.Ale na non-pvp taki MDW to nie ma nic do roboty poza biciem expa i jak sie boss trafi to pojscia na niego.

Tak jak inni napisali powiny byc dodane ciekawe monstery, questy itd a nie na 1 update 1 quest, 2 outfity, 20 monsterow >.<
Ja mam 50 lvl i sie zaczynam juz nudzic tym waleniem w klawiature i bicia tego samego gowna, a co ma powiedziec taki 250+ lvl?

No nic jak nie dodadza czegos ciekawego to coraz mniej ludzi bedzie gralo w tibie
Dragones5 jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 16-04-2008, 17:18   #6
Draggy_Slayer
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 09 10 2006

Posty: 912
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Elite Knight
Domyślny

i tak ~80% ludzi grajacych w tibie uzywa cavebota do expienia.
a pozatym, cipsoft ciekawie zorganizowal system gry, cholernie uzalezniajac (szczegolnie podatne sa dzieci ktorych w tibii nie brakuje).

zgodzilbym sie co do bossow, aczkolwiek sadze ze system z wowa jest idealny, kazdy boss respi sie w miejscu questowania (w ktorym oczywiscie mozna expic) dzieki temu mozna sobie zarobic bijac bossa jak zwyklego moba (oczywiscie respi sie dluzej niz reszta potworow)

a co do lvlowania
knightem od hmm 200 lvl to te 15hp + czy - to zadna roznica, szczegolnie teraz gdy nie maja juz uhow tylko te gowniane potiony

z tego co zauwazylem u magow obrazenia zaleza w wiekszym stopniu od m lvl niz kiedys, wiec lvl tez nie gra wielkiej roli
Draggy_Slayer jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 16-04-2008, 17:21   #7
shoq
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 14 08 2005
Lokacja: Mordor

Posty: 915
Stan: Na Emeryturze
Profesja: Druid
Poziom mag.: 45
Domyślny

Dobrze napisane. 8/10 bo pojawiły się literówki.

Edit: hum, ta, zgadzam się.
Osobiście uważam że ludzie i tak będą expić dalej, aż do 999 i dłużej, tak żeby przejść bramkę na banucie bez snake destroyera
Cipsoft będzie musiał wprowadzić jakieś urozmaicenia dla very-high-lvli
__________________
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez forum.tibia.pl
Mam XX kasy. Co kupić? Co wybrać?
Kup.Se.Musk
Dzisiaj, 09:12 >

Ostatnio edytowany przez shoq - 16-04-2008 o 17:23.
shoq jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 16-04-2008, 17:29   #8
Lynx
Zbanowany
 
Data dołączenia: 12 09 2006
Lokacja: Zabrze
Wiek: 33

Posty: 979
Stan: Początkujący
Imię: Leo Eloon
Profesja: Elite Knight
Gildia: Equimanthorn
Świat: Nebula
Lynx ma numer GG 2022284
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Lechista Pokaż post
Ciekawy artykuł. Moim zdaniem powinni zrobić tak jak w lineage, że jednego potwora biją po pare godzin i to 200 osób...
a ogólnie to powinni jeszcze zmniejszyć ilość spadanego expa i skilli po dedzie, bo jak taki 350lvl padnie to mu spada około 5 leveli bez blessów... o skillach nie wspominając. Bezsens
faccowemu 130 lvlowi bez blessów 5 lvli leci xd 350 to z 10
Lynx jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 16-04-2008, 17:34   #9
Gelt
Da Old school.
 
Gelt's Avatar
 
Data dołączenia: 04 12 2005
Lokacja: Szpital dla psychicznie i nerwowo chorych Drewnica

Posty: 2,508
Stan: Na Emeryturze
Gelt ma numer GG 4445444
Domyślny

Piszesz to tak, jakby w Tibii chodziło tylko o lvl.

Zresztą.. Napisałeś:

Cytuj:
). Można by się tu kłócić, ponieważ można w ten sposób blokować silniejsze potwory, ale czy Seromontis bloknie w ten sposób 8 demonów? Jest potężny, ale wątpię żeby poszedł na to nawet z sioherami. W końcu po co, skoro mu się to nie opłaci. Ryzyko wiąże się z adrenaliną, ale czy warto ryzykować tak cennego chara, skoro i tak ilość potworów które się na raz blokuje nie wiąże się w żaden sposób z tym jak szybko się expi?
Wiąże się to z adrenalina, co za tym idzie z zabawą. Czy takie cos nie byłoby jakimś odejściem od codzienności.?

Btw, zeby taki 350 zginął to też musiałoby się dziać. Zresztą, nikt, kto wbił taki lvlnie załamałby się po tym. Potraktowałby to raczej jako.. Niewygodna sytuację. Ale expił by dalej.
__________________
Jestem oazą spokoju, zajeb*** wyluzowanym kwiatem na tafli jeziora.

Jeśli Ci będzie smutno i bardzo źle, to pomyśl, że byłeś najbardziej niesfornym i aktywnym plemnikiem w całej swojej grupie.



Poradnik "Jak dojść do Demony"
Gelt jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 16-04-2008, 17:39   #10
--Cienius--
Użytkownik Forum
 
--Cienius--'s Avatar
 
Data dołączenia: 07 01 2007
Lokacja: u ciebie

Posty: 1,150
Stan: Zbanowany
Profesja: Elite Knight
Domyślny

Dosc madrze napisane a teraz wszyscy jada na botach niestety po zlikwidowaniu mozliwosci ich zabicia :/
__________________
Zarejestruj sie tutaj! PAcc za fasole! Setki osob juz dostalo !!/
Cytuj:
jestem strasznie wkużony stracilem z 8cc
wszystko kupilem co trzeba cały komplet parcela napisałem na góże nick a na dole miasto wlozylem kase i zucilem parcel do skrzynki niestety parrcel leżał
na skrzynce i szybko koles mi zakosil niewiem oco chodzi ale naprawcie mi to blagam 10cc to niejest malo (a tamten koleś mi nieodda wienc jestem tak wkużony że zaraz wyżuce komp przez okno
Co ta tibia robi z dziecmi...
--Cienius-- jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 16-04-2008, 17:40   #11
Piotrek Marycha
Użytkownik Forum
 
Piotrek Marycha's Avatar
 
Data dołączenia: 16 02 2006
Lokacja: Legionowo
Wiek: 34

Posty: 1,529
Stan: Niegrający
Imię: Dobrzejszy
Profesja: Paladin
Gildia: ';..;'
Świat: Xerena
Poziom: 64
Skille: 81
Poziom mag.: 16
Piotrek Marycha ma numer GG 7952466
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Lechista Pokaż post
Ciekawy artykuł. Moim zdaniem powinni zrobić tak jak w lineage, że jednego potwora biją po pare godzin i to 200 osób...
a ogólnie to powinni jeszcze zmniejszyć ilość spadanego expa i skilli po dedzie, bo jak taki 350lvl padnie to mu spada około 5 leveli bez blessów... o skillach nie wspominając. Bezsens
ktory 300+ lvl chodzi bez blessow?

@topic: brak ograniczenia lvlowego robi swoje
PS: co do tego ze knight sux bo skile nic nie daja - paradoks update 8.0, ktory miał na celu poprawic sytuacje knightow, a ich jeszcze udupil..., bo na 7.9 knight nie potrzebowal skili w ogole
__________________
"Istnieja dwie bezgraniczne rzeczy - wszechswiat i ludzka glupota. Chociaż co do wszechswiata nie jestem calkiem pewien... " (ALBERT EINSTEIN )
-------------------------------------------------------------------------------

Ostatnio edytowany przez Piotrek Marycha - 16-04-2008 o 17:45.
Piotrek Marycha jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 16-04-2008, 18:26   #12
Levi
Użytkownik Forum
 
Levi's Avatar
 
Data dołączenia: 16 02 2008
Wpisy bloga: 1

Posty: 602
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Master Sorcerer
Świat: Refugia
Domyślny

Ucieszyłem się po przeczytaniu tego artykułu. Jest on odskocznią od spamu "plx help me nie wiem gdzie expic!".
Można by napisać Quo vadis tibio?Quo vadis...
W dzisiejszej tibi chodzi raczej o społeczność bo tylko to mnie trzyma przy tej grze. Trudno będzie przekonać CipSoft do zmiany kierunku działań ponieważ oni wychodzą z założenia że mogą stracić 10 h lvl a w te miejsce inni kupią pacca.
Wtedy podniósłby się lament low lvl że niby cipsoft jest niesprawiedliwy i wyznacza jakieś przywileje za jechanie lvl non stop.
Tibia zmienia się razem z czasami w jakich żyjemy. Zobaczcie jak było 8 lat temu a jak jest teraz...
gloria victis, hodie mihi, cras tibi (chawała zwyciężonym, dziś mnie, jutro tobie)
__________________

Ostatnio edytowany przez Levi - 16-04-2008 o 20:02.
Levi jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 16-04-2008, 18:30   #13
Lynx
Zbanowany
 
Data dołączenia: 12 09 2006
Lokacja: Zabrze
Wiek: 33

Posty: 979
Stan: Początkujący
Imię: Leo Eloon
Profesja: Elite Knight
Gildia: Equimanthorn
Świat: Nebula
Lynx ma numer GG 2022284
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Levi Pokaż post
Ucieszyłem się po przeczytaniu tego artykułu. Jest on odskocznią od spamu "plx help me nie wiem gdzie expic!".
Można by napisać Quo vadis tibio?Quo vadis...

Qui Vadis Tibio?
http://forum.tibia.pl/showthread.php...ighlight=vadis
Quo Vadis Tibia?
http://forum.tibia.pl/showthread.php...ighlight=vadis

były już takie tematy xdd
Lynx jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 16-04-2008, 18:35   #14
mc200
Użytkownik Forum
 
mc200's Avatar
 
Data dołączenia: 16 10 2006

Posty: 475
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Knight
Świat: Gaalaaanaa ;d
Domyślny

Nic dodać nic ująć. Expowisk jest naprawdę mało. Co to za przyjemność w expieniu takim 300 + lvl? To jest tylko ślęczenie przed komputerem i łażenie w kółko po jednym expowisku kilka godzin, aż nabije się tą jedną cyferkę więcej, te x hp więcej, które i tak na tym lvlu dupy nie uratuje. Nie dziwie się, że prawie wszyscy 300 lvl + już nie grają, bo jaką z tego mają przyjemność, szczególnie na non-pvp? W sumie to na pvp jest jeszcze gorzej, bo wystarczy, że zbierze się jakiś kilkunasto osoby team i zabije takiego 300 + lvl bez żadnych problemów i kilka godzin pójdzie na marne.
mc200 jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 16-04-2008, 19:06   #15
Piotrek Marycha
Użytkownik Forum
 
Piotrek Marycha's Avatar
 
Data dołączenia: 16 02 2006
Lokacja: Legionowo
Wiek: 34

Posty: 1,529
Stan: Niegrający
Imię: Dobrzejszy
Profesja: Paladin
Gildia: ';..;'
Świat: Xerena
Poziom: 64
Skille: 81
Poziom mag.: 16
Piotrek Marycha ma numer GG 7952466
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Levi Pokaż post
gloria victis, hodie mihi, cras tibi (chawała zwycięzcą, dziś mnie, jutro tobie)
gloria victis - chwała zwyciężonym...
__________________
"Istnieja dwie bezgraniczne rzeczy - wszechswiat i ludzka glupota. Chociaż co do wszechswiata nie jestem calkiem pewien... " (ALBERT EINSTEIN )
-------------------------------------------------------------------------------
Piotrek Marycha jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 16-04-2008, 19:24   #16
Segalczuk
Zbanowany
 
Segalczuk's Avatar
 
Data dołączenia: 04 08 2006
Lokacja: Boleslawiec/Sztokholm

Posty: 298
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Master Sorcerer
Świat: Inferna
Poziom: 120
Poziom mag.: 67
Domyślny

ehhh zal.br , waste time na pisanie tego , lepiej bys napisal ksiazke czy cus -.- ... , bo czytaja to ; twierdza ze masz racje ; zgadzaja sie z toba a tak to i tak gowno robia ;d , graja nadal i pierdola te lvl'e tylko z 3% tego forum to normalni gracze reszta to boterzy i allegromeni ;d
Segalczuk jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 16-04-2008, 19:33   #17
Alanus Lutinum
Użytkownik Forum
 
Alanus Lutinum's Avatar
 
Data dołączenia: 28 07 2005
Wpisy bloga: 1

Posty: 735
Stan: Niegrający
Profesja: Elite Knight
Świat: Obsidia
Alanus Lutinum ma numer GG 6972780
Domyślny

A ja wam powiem, że to tylko i wyłącznie NASZA wina (no CipSoft też miał wpływ na to), że tibia jest taka jaka jest. Tak to nasza wina! A czemu? Wystarczy spojrzeć na zachowanie graczy, na ich ilość, wiek, styl gry (ciągłe expienie). Większość graczy gra tylko dla lvla i skilli, żeby brać udział w jakimś głupim wyścigu.

Czemu kiedyś Tibia była taka fajna i stare czasy są wychwalane?

Bo wtedy ludzie byli inni, CipSoft jest ten sam więc nie obwiniajcie ich za to, że Tibia jest taka jaka jest, spójrzcie na to po co oni ulepszali Tibię? Żeby graczom grało się lepiej i przyjemniej, spójrzmy chociażby na wprowadzenie lvlowe run. Przykład: gracze narzekali, ze byle 12lvl sorcerer może zrobić magebomb, lub ubijać graczy waląc hity po ~100 na śmiesznie niskim lvlu, więc CipSoft wprowadził ograniczenie lvlowe. Inna sprawą było obniżenie obrażeń postaci magicznych. CipSoft na 100% nie zrobiłby tego gdyby ludziom nie zależałoby tak na wbijaniu lvla, a czemu? Bo na wysokich lvlach obrażenia były przeogromne, gdyż obrażenia z run zależały od lvla, kiedy rycerze już byli praktycznie zablokowani gdyż ich obrażenia od lvla nie zależały. Gdybyśmy zostali przy ~100 lvl nic takiego by się nie stało.

Jak widać CipSoft chciał nam pomóc, lecz to my zepsuliśmy Tibię naszym bezsensownym wbijaniem lvla...
Alanus Lutinum jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 16-04-2008, 19:39   #18
Draggy_Slayer
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 09 10 2006

Posty: 912
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Elite Knight
Domyślny

no coz tak to jest jak firma swoj projekt "hobbystyczny" zmienia na kasowa produkcje. Wydaje mi sie ze od 3-4 lat tibia jest nastawiona glownie na kase (nie oszukujmy sie maja kasy i to sporo) a przez to ze to mmorpg nie ma zadnej tradycji , chocby tak ukochany przez wielu ludzi wow, najpierw 3 czesci warcrafta ktore byly wielkim sukcesem a pozniej mmorpg w ktoro rga 9 milionow ludzi (dla porownania - w polsce jest ok. 36 milionow ludzi, w warszawie 4 mln jesli dobrze pamietam) to tak jakby wszystkie wieksze miasta w polsce ciosaly w wowa,a cipki co? 600 tys graczy online, fakt chwala sie ze maja 7milionow kont, jednak nie wspominaja ile z nich jest nieaktywnych lub ppoprostu darmowych.

ale nie o tym mialem pisac, brak tradycji sprawil ze niejako chyba za bardzo szli za glosem graczy robiac gre pod ich dyktando, a zdrowego rozsadku zabraklo niestety...
Draggy_Slayer jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 16-04-2008, 19:43   #19
neopostman
Użytkownik Forum
 
neopostman's Avatar
 
Data dołączenia: 24 09 2005
Lokacja: Łowicz.
Wiek: 35
Wpisy bloga: 6

Posty: 1,227
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Royal Paladin
Świat: Nova
Poziom: 114
Skille: 101/84
Poziom mag.: 24
Wyślij wiadomość przez ICQ do neopostman neopostman ma numer GG trzeba sobie zasłuży Adres Jabbera do neopostman Send a message via Skype™ to neopostman
Domyślny

Hmm, powiedziałeś, że gra nie przynosi frajdy powyżej 200 + lvla. A to nie zależy od ciebie tylko od podejścia innych do tego. Jeśli koleś expi tylko po to, żeby być pr0 evul mastach to jest z góry przesądzone, że prędzej czy później skonczy rozrywkę bo nie będzie widział dalszych perespektyw. Dla innych jednak (np. dla mnie) Tibia jest formą spędzania wolnego czasu. Jedni lubią oglądać filmy a inni właśnie grać w Tibię. Jeśli nie mają czasu to nie grają.
__________________
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Notopeczek Pokaż post
cipowie chyba sciagaja wszystko z podkarpackiego
neopostman jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 16-04-2008, 20:04   #20
Levi
Użytkownik Forum
 
Levi's Avatar
 
Data dołączenia: 16 02 2008
Wpisy bloga: 1

Posty: 602
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Master Sorcerer
Świat: Refugia
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Piotrek Marycha Pokaż post
gloria victis - chwała zwyciężonym...
heh dzięki, pomyliłem się pisząc tłumaczenie
__________________
Levi jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Odpowiedz


Użytkowników czytających ten temat: 1 (zarejestrowanych: 0, gości: 1)
 

Zasady postowania
Nie możesz dodawać tematów
Nie możesz odpowiadać
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Kod jest Włączone
UśmieszkiWłączone
[IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone
Przejdź do forum


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 13:38.


Powered by vBulletin 3